•  

  pokaż komentarz

  To się dosłownie kwalifikuje na samopodpierdolkę. I to taką za 90 punktów, ale jak już wiele razy pokazano podczas tego strajku- nauczyciele, podobno ta inteligentniejsza grupa ludzi, która odpowiada za przekazanie młodym wiedzy, to po prostu banda zwyczajnych hipokrytów, którzy mają w dupie wszystko i wszystkich.

  •  

   pokaż komentarz

   @kaganiec_oswiaty Niestety ta gorsza cześć zazwyczaj stanowi ponad 80% grona pedagogicznego. Szkoda mi tylko tych nauczycieli, którzy się angażują i gówno zarabiają. A ci co nic nie robią czasami mają wyższe stopnie zawodowe, bo po prostu mieli czas zrobić.

  •  

   pokaż komentarz

   @LewackaZielonka: i właśnie w całej tej sytuacji to jest najbardziej frustrujące. Chciałoby się nagrodzić tych faktycznie angażujących się, tych, którzy chcą dzieciakom przekazać wiedzę w sposób nieszablonowy, tych, którzy organizują różne zajęcia, konkursy, których to wszystko obchodzi... i dupa.
   Bo jest beton, który paranoicznie wszystko będzie stopował. Bo jeszcze wyjdzie, że nie są niewyjebywalni, że można wprowadzić bonusy za ekstra zaangażowanie, a tu beton by przegrał z kretesem, bo przecież im nawet się nie chce uczyć normalnie i jaką trybem na odp$!@!$%.

  •  

   pokaż komentarz

   @kaganiec_oswiaty Zmartwie cię. Dodatki motywacyjne w szkole to coś jak yeti - wszyscy słyszeli mało kto widział. Właściwie z kim nie rozmawiam z jakiej szkoły to jest to samo. Dyrektor daje vice (którzy i tak mają dodatek funkcyjny), znajomym, czopkom i dopiero kilku wyróżniającym się. To jest makabra jakas.

   Napisze na swoim przykładzie. Uczę tego samego przedmiotu co nauczycielka X. Robimy to samo w ramach nauczanego przedmiotu.
   W tym roku dodatkowo nagrywalem filmy (później obrabialem co zajęło znaaaacznie więcej czasu). Wrzucam zdjęcia (nie tylko ja, ale jestem jednym z najaktywniejszych) na stronę szkoły i fb, robiłem raport egzaminu próbnego, jestem w zespole ewaluacji (ankiety+raport), byłem na kilku wycieczkach (z własnej inicjatywy), prowadzę zamknięta grupę na fb dla rodziców że swojej klasy, jeżdżę z dzieciakami na turnieje szachowe. Pewnie jeszcze by się trochę tego znalazło. Obydwoje dostaliśmy dodatek 750zl /3 mce (czyli 250zl/msc brutto). Pytanie-czy warto się starać?!
   Od kwietnia już nie dostałem. Czy koleżanka dostała? Nie wiem. Mogę się domyślać ;)

   To tylko 1 historia. Myślę, że każdy nauczyciel mógłby wiele takich opisać.

   Ps Wiem, że u prywatnego jest podobnie;l))¯_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @kaganiec_oswiaty: Jest CO NAJWYŻEJ "nauczycielką", a nie - nauczycielem! Fleksja, do jasnej!

  •  

   pokaż komentarz

   @LewackaZielonka: Najpierw powinna być reforma systemu edukacji, uproszczenie programu nauczania, tak żeby coś z tej szkoły przydatnego w życiu dało się wynieść. Potem można rozmawiać o pensjach. Nauczyciele jako sami zainteresowanie też mogliby coś w tej kwestii zaproponować. Bo rząd to od zawsze guzik robił w tej kwestii, co jedni to głupsi.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZbednyNick: To powiedz mi dlaczego JEDYNYM postulatem jest podwyżka?? JEDYNYM!!!
   Dlaczego nauczyciele nie chcą likwidacji karty nauczyciela gdzie wprost masz napisane że kasę dostaniesz czy się sto czy się leży?
   Dlaczego nauczyciele nie chcą zmian, które będą premiowały najlepszych a usuwały z zawodu leniwe miernoty rujnujące życie tysiącom dzieci przez swoje lenistwo i niekompetencje?
   Ty się zaharowujesz, osiągasz wyniki i dostaniesz taką samą pensję jak leniwy ciapa bez pomysłu na życie wyładowująca frustrację na dzieciakach? Dlaczego nie chcecie tu zmian?
   Masz trudną klasę ze środowisk patologicznych czy grzecznych pupilków - pensja taka sama.
   Czy uczysz fizyki w liceum czy plastyki w podstawówce- pensja taka sama-bez względu na sytuacje na rynku pracy!
   Czy masz w klasie 30 uczniów czy 8 -pensja taka sama.
   Czy u ciebie maturę zda 100% czy 50% z tego samego przedmiotu, w tym samym liceum- pensja taka sama!

   Jedyne co wpływa na pensje to staż pracy premiujące stare wytrwałe leniwe prukwy i kwity które tak naprawdę nic nie znaczą bo są dawane przez kolegów z pracy.
   Im głębiej w dupsko dyrektorowi wejdziesz tym większy kawałek etatu, nadgodzin dostaniesz. Nie obiektywne kryteria a widzimisię kliki decyduje.
   A wy utknęliście z tym JEDYNYM ABSURDALNYM POSTULATEM Broniarza który sam OD 20 LAT NIE UCZY i nie ma pojęcia jak wygląda dzisiaj praca pedagoga, jakie problemy ma polska szkoła. Jedyne co ma do zaoferowania to żałosny postulat podwyżek- wszystkim równo. Czy zjebom którzy w szkole nie powinni byli się znaleźć czy najlepszym zaangażowanym pedagogom. Po równo!

  •  

   pokaż komentarz

   i właśnie w całej tej sytuacji to jest najbardziej frustrujące. Chciałoby się nagrodzić tych faktycznie angażujących się, tych, którzy chcą dzieciakom przekazać wiedzę w sposób nieszablonowy, tych, którzy organizują różne zajęcia, konkursy, których to wszystko obchodzi... i dupa.
   Bo jest beton, który paranoicznie wszystko będzie stopował. Bo jeszcze wyjdzie, że nie są niewyjebywalni, że można wprowadzić bonusy za ekstra zaangażowanie, a tu beton by przegrał z kretesem, bo przecież im nawet się nie chce uczyć normalnie i jaką trybem na odp$!@!$%.


   @kaganiec_oswiaty: Federacja dla Rzeczpospolitej proponuje wprowadzenie bonów edukacyjnych.

  •  

   pokaż komentarz

   Podstawówki od lat nie są szkołami tylko "przechowywalniami" dzieci.
   Niejeden rodzic nauczyłby dużo więcej gdyby tylko miał czas, przecież większość nauczycieli w podstawówkach to jest zwyczajny dramat umysłowy.

  •  

   pokaż komentarz

   To powiedz mi dlaczego JEDYNYM postulatem jest podwyżka?? JEDYNYM!!!

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: To akurat proste. Art. 1 ustawy z 23 maja 1991 r. o rozwiązywaniu sporów zbiorowych – DzU z 1991 r. nr 55, poz. 236 ze zm.:

   Spór zbiorowy pracowników z pracodawcą lub pracodawcami może dotyczyć warunków pracy, płacy lub świadczeń socjalnych oraz praw i wolności związkowych pracowników lub innych grup, którym przysługuje prawo zrzeszania się w związkach zawodowych

   Strajk przeciwko absurdalnym decyzjom kolejnych rządów, roznoszących w pył system edukacji nie jest możliwy, bo go zakazali (wiem, że to kuriozalne, ale tak tu k!#!a jest). Postulatem strajku są płace, bo na to pozwala prawodawstwo. Takie też panuje przekonanie wśród strajkujących nauczycieli:

   Możemy strajkować wyłącznie o wynagrodzenia, inaczej strajk nie byłby legalny

  •  

   pokaż komentarz

   @kaganiec_oswiaty: za to niekotrzy co bardziej oswiecebi obywatele ocebiaja czesc spoleczenstwa ocenia cala grupe po 1 przykladzie

   Fuck logic

  •  

   pokaż komentarz

   @kaganiec_oswiaty: ale co ma strajk o wyższą pensje wspólnego z opłatą za wywóz odpadów? Gdzie tu hipokryzja? Gdzie tu jakikolwiek związek? Na samopodp$%#??#kę to się kwalifikują komentarze co niektórych.

  •  

   pokaż komentarz

   @kaganiec_oswiaty: trolu ile masz płacone. Co ma jedna sprawa do drugiej?

  •  

   pokaż komentarz

   @kaganiec_oswiaty mogłeś też iść za nauczyciela (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @Lqsn: no nie wiem... może to, że jeśli przychodzi do darcia mordy o kasę, to nie ma żadnych problemów, ale już cała reszta to może sp$@?$?@ać, bo kasy nie dostanie znikąd i płacić więcej? Trolu.

  •  

   pokaż komentarz

   @kaganiec_oswiaty

   podobno ta inteligentniejsza

   szczególnie jak sie robia na Mie i generała ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @kaganiec_oswiaty

   To się dosłownie kwalifikuje na samopodp$!@$%!kę. I to taką za 90 punktów, ale jak już wiele razy pokazano podczas tego strajku- nauczyciele, podobno ta inteligentniejsza grupa ludzi, która odpowiada za przekazanie młodym wiedzy, to po prostu banda zwyczajnych hipokrytów, którzy mają w dupie wszystko i wszystkich.

   Pani radna - nauczycielka jest współwłaścicielką dwóch mieszkań o łącznej wartości... 490pln.
   Tak ma napisane w oświadczeniu majątkowym.
   Inteligentniejsza grupa ludzi powiadasz? Co to nie potrafi nawet poprawnie wypełnić jednego świstka papieru.

  •  

   pokaż komentarz

   @kaganiec_oswiaty Łęczna to dzìwne miasto. Od zawsze panowała tam 'ręką rękę myje'.
   Dramat.
   Pamiętam spółdzielnię którą podniosła czynsz bo jak się później okazało poszły premie i dlatego woda zdrozala.
   Radni z listy wymienionych to byli nauczyciele.
   Rzygam tym miastem.

  •  

   pokaż komentarz

   Inteligentniejsza grupa ludzi powiadasz?

   @zwodzio: podobno ta inteligentniejsza ( ͡~ ͜ʖ ͡°) To "podobno" nie jest tam przypadkowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @kolnay1 Karta nauczyciela nie podpada pod warunki pracy?

  •  

   pokaż komentarz

   @Yelonek: Z tego co się zorientowałem to z takich nieoczywistych rzeczy, które można pod to podciągnąć mamy obowiązki biurokratyczne, liczebność klas i wyposażenie szkół. W celu poznania tych oczywistych warto poszukać czegoś na kształt definicji, np. https://mfiles.pl/pl/index.php/Warunki_pracy

  •  

   pokaż komentarz

   @kaganiec_oswiaty o ilu mówisz? Serio pytam, bo ocenianie wszystkich na podstawie 20-30 kretynów to hipokryzja

  •  

   pokaż komentarz

   @Rider_Paw_Patrol: Nie mam pojęcia dlaczego dostałeś minusy. Tak, podstawówka to przechowalnia. W tym roku zaczęłam z córką edukacje domowa. Dziewczyna w klasie 4 uczy się 1.5h dziennie (no przyznam się, nie codziennie bo często nam coś wypada) i do marca przerobiła cały materiał. Rodzice koleżanek z byłej klasy narzekają że dzieci siedzą do 21 nad lekcjami bo tyle materiału, bo 4 klasa to nie przelewki itd a moja córka od 2 tygodni ma już wakacje, wszystkie egzaminy zaliczyła bardzo dobrze. Nie jest wybitna a ja nie jestem wybitnym "nauczycielem". Autentycznie nie mam pojęcia co te dzieciaki robia w szkole 6h...

  •  

   pokaż komentarz

   @Lechulec: no to już jest naprawdę wysoki poziom rozdwojenia jaźni- strajk tak, ale egzaminy też tak. A tak, zapomniałem- Szleswig-Holsztajn...

 •  

  pokaż komentarz

  A co ma jedno do drugiego?

  •  

   pokaż komentarz

   @Jacolex: dokładnie - może wzrosły koszty wywozu śmieci.. i trzeba podnieść. w czym problem bo nie rozumiem. No chyba ze @lukasz-siegieda: chciałeś nauczycielom dowalić .. to ci nie wyszło.

  •  

   pokaż komentarz

   @inver: elita wykopu w natarciu, jutro na glownej bedzie znalezisko o tym, ze kiedys ktos cos ukradl i byl nauczycielem, wiec wszystkich nauczycieli nalezy zwolnic. Normalka.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jacolex:
   No jak to co?
   Jedyna słuszna partia ma aktualnie konflikt z ta grupą więc plujemy w każdy możliwy sposób akurat na ta grupę.
   Nie przyzwyczaiłeś się jeszcze do nowych standardów Polski w wizji Kaczyńskiego?
   Nie pamiętasz już wrzucania zdjęć z profili lekarzy rezydentów którzy "niby mało zarabiajo a na wycieczki zagraniczne jeżdżo!!!"
   Ja osobiście zagłosuje na każdego innego tylko nie na nich - właśnie przez takie dzielenie społeczeństwa, bezpardonowe opluwanie w mediach publicznych /partyjnych "aktualnie niewygodnej grupy", tworzenie podziałów które niestety utrwalą się w społeczeństwie na długi czas, no bo sorry ale jak później społeczeństwo czy uczniowie mają szanować nauczycieli jeśli teraz z każdej możliwej strony która popiera jedyną słuszną partię słyszą że są oni chciwi, leniwi, upolitycznieni, roszczeniowi i w ogóle są szkodnikami.
   Nawet na wykopie widać jak dużo jest osób ślepo popierających PiS (zastanawiam się tylko czy ideowo czy odpłatnie) właśnie poprzez wrzucanie takich znalezisk.
   Takie znalezisko ma tylko na celu dyskredytowanie aktualnie zbuntowanej grupy społecznej. Nic innego...

  •  

   pokaż komentarz

   @tomski84: ja nie popieram strajku za bardzo, ale ta nachalna propaganda pisowska jest nie do zniesienia na wykopie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jacolex: Nic ale takie tematy są bardzo ważne na wykopie, ponieważ widać dzięki nim jak portale społecznościowe są wykorzystywane propagandowo i jakie lemingi tu przesiadują.

 •  

  pokaż komentarz

  Ale podwyzki smieci sa teraz wymuszane przez monopole/kartele firm wywozowych. To bylo oczywiste gdy powstawala ustawa. Przekazanie calego wywozu wybranym firmom w przetargu na kilka lat kasuje konkurencje, wiec wystarczy dac raz cene dumpingowa, a w nastepnym przetargu mozna loic ile sie chce. Bo jaka firma utrzyma flote i pracownilow nie majac zlecenia przez 2 lata? Teraz gminy tancza tak jak im firmy wywozowe zaspiewaja i musza podnosic ceny zeby nie dokladac do wywozu z innych podatkow...

 •  

  pokaż komentarz

  @lukasz-siegieda: no i gdzie tu sensacja/kontrowersja/cokolwiek że postanowiłeś to dodac?

  •  

   pokaż komentarz

   no i gdzie tu sensacja/kontrowersja/cokolwiek że postanowiłeś to dodac?

   @Niss: Zamówione, zapłacone, to trzeba coś wrzucić. Następnym razem da ze jakaś nauczycielka domaga się podwyżki a przeszła na czerwonym świetle. Albo ukradła pendrajwa w sklepie.

 •  

  pokaż komentarz

  Po pierwsze to nie wiem co ma piernik do wiatraka. Po drugie piszą, że dostaje "ponad 4,5 tys" a te wiele sugerujące "ponad" to jest uwaga: 40 groszy, według zalinkowanego tam oświdczenia majątkowego, które też jest oszałamiające. Po trzecie rozumiem, że to chyba netto się podaje, patrzac na rocznik tej pani domniemam, że mogła zdążyć zrobić już najwyższy stopień awansu bo znani mi nauczyciele 1-3 zarabiają normalnie w dużym mieście o min. 1tys mniej, ze wszystkimi dodatakami itp ale mają niższy stopień awansu.