•  

  pokaż komentarz

  @LukaszLamza

  Czy zastanawiałeś się kiedyś nad pójściem do logopedy? Chodzi mi oczywiście o problem z wymawianiem "r". Podobno, jeśli problem z wymawianiem "r" nie jest sposowodawny wadą fiziologiczną, a złym "nawykiem" wykształconym w wieku dziecięctym, to można nauczyć się tego nauczyć nawet w dorosłym wieku.

 •  

  pokaż komentarz

  Ad1. Bardzo się cieszę że potwierdzono co prawda na modelu mysim, ale jednak, że mikrobiom tak mocno wpływa na zarówno zachowania społeczne jak i zdrowie. Potwierdziło się bowiem to co między innymi ja pisałem od dawna a mianowicie że te jakieś 6 kilo bakterii jest nie pasażerem na gapę a naszym symbionitem. Teraz czekamy na wprowadzenie tej wiedzy w świat medyczny a szczególnie w neurobiologia psychologia i chirurgię... :)
  Ad2. Skojarzenie z figurami Lissajous nasuwa się samo choć to inna skala
  Ad3. Jestem ciekaw jak zbadano strukturę tej asteroidy. Bo to na zdjęciach nie za bardzo wygląda na kupę pyłu trzymana tylko siłami tarcia i mikrograwitacji.
  Wykop. I pozdrawiam.

  •  

   pokaż komentarz

   @BionicA pamiętaj ze dużą część serotoniny jest wytwarzana w jelitach a wraz z dopamina są to nasze 2 główne hormony stabilizujace samopoczucie

  •  

   pokaż komentarz

   @BionicA: żeby to coś dało, trzeba by w końcu psychiatrię włączyć do neurologii, bo to ona udaje, że się zajmuje zaburzeniami psychicznymi, a wszelkie czynniki somatyczne pomija.

  •  

   pokaż komentarz

   Jestem ciekaw jak zbadano strukturę tej asteroidy.

   @BionicA: Jak znasz masę, to z objętości wyznaczasz gęstość. Potem sprawdzasz skład chemiczny. Jak Ci wychodzi np. że ciało się składa ze skał o gęstości 3-3,5 g/cm^3, ale gęstość całej asteroidy to 1,26 g/cm^3, to jako żywo potrzebujesz potężnych pustych przestrzeni między ziarnami skalistymi. Ergo - to nie jest lity blok. :)

  •  

   pokaż komentarz

   @LukaszLamza: Czy tak mało zwarty obiekt mógłby zaszkodzić Ziemi w przypadku kursu kolizyjnego?

  •  

   pokaż komentarz

   @grn: Oj, tak. Cóż, jeżeli jeden kamol o średnicy metra potrafi namieszać, to co dopiero parę tysięcy. ;) A tak serio, to trzeba by zamodelować, w jakim stopniu by się "rozciągnął" w wyniku oddziaływań pływowych, bo przy odpowiednio dużym rozciągnięciu z jednej eksplozji robi się nalot dywanowy - a zauważ, że przy wybraniu jednego miejsca na powierzchni Ziemi, zupełnie losowo, większość lokalizacji nie jest kłopotliwa dla ludzkości, natomiast już smuga fragmentów skalnych o długości 5000 km i szerokości kilkudziesięciu ze sporym prawdopodobieństwem zahaczy o jakieś miasto.

 •  

  pokaż komentarz

  Na wykopkach trzeba przetestowac te bakterie. Moze wyjda bidule z przegrywu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  W końcu ktoś to w przystępny sposób przedstawił . Poszukujemy duszy , świadomości , nie rozumiejąc ile współczynników ma wpływ na to jak w danym momencie odbieramy rzeczywistość . Wytworzyliśmy sobie jakąś koncepcje Samych Siebie i dodaliśmy do tego pierwiastek "duszy , świadomości " , kompletnie nie rozumiejąc jakie procesy zachodzą w naszych mózgach i czym one są ukierunkowane . I nie rozumiemy jak wiele współczynników nie tylko genetycznych ale też środowiskowych tworzy obraz rzeczywistości postrzeganej przez każdego z nas w inny sposób . I wychodzi na to , że obraz ten jest także warunkowany od naszej flory bakteryjnej . Czyli zmiany w psychice , w naszym nastroju , sposobie postrzegania świata jest zależne nie tylko od naszych uwarunkowań genetycznych ale także od tego czym się odżywiamy .
  Wyobraźcie to Sobie ! Zawsze zastanawiamy się czemu podjęliśmy taką a nie inną decyzję . Nie mamy na to wytłumaczenia , a jeżeli już nasz mózg szuka pokrętnej drogi żeby to wszystko wyjaśnić . A co jeżeli właśnie to co jemy ma ogromny wpływ na to jak się zachowujemy ?

  •  

   pokaż komentarz

   @nagual83: Przecież to właśnie spożywanie np czekolady wpływa pozytywnie na nasz mózg , jeżeli na mózg to i na jego myśli . Właśnie bardzo prawdopodobne jest że wszystkie nasze myśli są uwarunkowane od tego co jemy . W końcu to pokarm dostarcza nam kalorii i energii , która później jest przekształcana na procesy myślowe w naszej głowie . A energię tą uwalniają bakterie jelitowe które po przez unerwienia bardzo przypominają ludzki mózg . Za dużo by pisać żeby to logicznie wytłumaczyć , ale sam fakt współzależności flory bakteryjnej z mózgiem jest inspiracją do rozważania nad naturą świadomości organizmu ludzkiego .

 •  

  pokaż komentarz

  @LukaszLamza Niby przemieszczasz się dookoła rynku, ale pomijasz i czasem przeskakujesz.
  #obserwujecie Można było zrobić z tego zagadkę/zajawkę. Wspak rynku z naturą.