•  

  pokaż komentarz

  Odliczamy więc teraz 2 lata do kryzysu ekonomicznego wywołanego krachem branży IT w Europie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Albo nowe władze UE w tym czasie się wycofają z najbardziej niszczycielskich artykułów, albo UE strzeli sobie prosto w łeb, zaora połowę europejskiego IT i przekona się jaki % PKB generowały te małe serwisy i inne stronki internetowe, które będą musiały się wyłączyć - bo zautomatyzowane filtry są NIEMOŻLIWE do zrealizowania. Po prostu niemożliwe. Ani dla dużych, ani dla małych. Zawsze będzie jakaś metoda i to zapewne bardzo prosta aby obejść algorytmy i przemycić treść na stronę. A potem można jeszcze zrobić trolling i na serwis donosić, że nie usuwa. Jedyna metoda to po prostu wyłączyć kompletnie możliwość jakiejkolwiek publikacji czegokolwiek przez użytkowników a co za tym idzie - po prostu wyłączyć serwis w wielu przypadkach.

  FB i Google niech się już szykują do zabawy, bo 4chanowe trolle zrobią im z dupy jesień średniowiecza ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie myślą chyba, że im ktoś wybaczy lobbowanie i odpuści? ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  Więc albo wycofują najgorsze zapisy, albo następuje kryzys - i dopiero wtedy wycofują najgorsze zapisy jak już setki miliardów euro pójdą wp$?@u.

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine: nie liczył bym na 4chana, większość użytkowników pochodzi z USA i wielu z nich od dawna jest przekonana, że Europa nie powinna mieć dostępu do 4chana.

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine: Google ma filtry.A po grzyba z Chinami wspolpracuja?Bo chiny dostarcza im pomyslu jak takie zautomatyzowane filtry zaimplementowac.Niestety to jest wykonalne a korporacje beda wiedzialy jak je wprowadzic,kwestie techniczne tylko moga temu przeszkodzic brak woli wspolpracy.Albo Calkowity Blackout i powrot dp sredniowiecza,albo chip w reke I masz internet.Za ktory narzadami placisz sorry internet wartosciowy juz dawno zdechl.Piraci moga miec lipe(torrenty warezy),nielicz,ze ich na to nie stac,nie wprowadza za rok dwa,tylko gdy to dopracuja albo juz to testuja.Narazie ciesz sie netem.....sciagaj poki mozesz filmy gry itp,bo niedlugo game over I era torrentow warezow sie skonczy(VPN,TOR,DARKNET,pewnie tez zakaza....)

  •  

   pokaż komentarz

   Google ma filtry.

   @DEWASTATOR_TM: I co, działają? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo jak najpotężniejsze korpo IT na świecie nie jest w stanie sprawić aby działały, a nie jest i nie będzie w stanie sprawić aby działały - to jak niby reszta ma być?

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine: Tego nie wiem czy dzialaja,ale maja technologie pracuja nad nimi...amerykance sa cwani....hm....np mikroprocesor filtrujacy ze sztuczna inteligencja.....google cos takiego testuje.....gdzies czytalem ze trwaja prace nad czyms takim....a tak btw....a jak ty to widzisz?Ja mysle nad koncepcjami jakby takie zautomatyzowane filtry mialy wygladac.....

  •  

   pokaż komentarz

   @DEWASTATOR_TM: Ja jako programista wiem po prostu, że to nie będzie działać i nie da się tego zrobić. Po prostu, nie w ciągu najbliższych 30-50 lat. Musieliby wymyślić prawdziwą, autonomiczną SI zdolną do ROZUMIENIA w sposób abstrakcyjny rzeczy które widzi lub słyszy. Czyli sztucznego człowieka. No powodzenia im życzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Liczenie współczynników korelacji pomiędzy grafikami bądź jakieś inne techniki maszynowej oceny podobieństwa po prostu nie dadzą rady w starciu z ludzkim sprytem. Będą latać jakieś zaszyfrowane archiwa, lustrzane odbicia, zaszumienie odpowiednimi algorytmami, które będą potem dekodowane przez skrypty zaszyte w kodzie strony po stronie odbiorcy jak odpali w konsoli przeglądarki odpowiedni skrypcik JS, bądź zainstaluje jakąś wtyczkę. Nawet prawdziwe SI by nie dało rady a co dopiero jakiś tępy algorytm.

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine: Pytanie ile tej inteligencji zyje,bo moim zdaniem w spoleczenstwach nastepuje regres intelektualno-myslowy.Chinczycy sa w stanie sztucznego czlowieka stworzyc....oni to tam sa maszynki do zapierdalania.....wcale mnie nie zdziwi jak w ciagu pieciu lat cos takiego oglosza....bo reszta swiata szabelkami bedzie machac....

  •  

   pokaż komentarz

   Jedyna metoda to po prostu wyłączyć kompletnie możliwość jakiejkolwiek publikacji czegokolwiek przez użytkowników a co za tym idzie - po prostu wyłączyć serwis w wielu przypadkach.

   @Khaine: Jest jeszcze druga opcja - to będzie martwy przepis, który wszyscy oleją. A jeśli jakieś copyright trolle zaczną nadużywać tego prawa, to ilość donosów z tytułu praw autorskich w necie może być tak gigantyczna, że europejskie sądy po prostu tego nie ogarną.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo: To jest po prostu nieegzekwowalne w takiej skali. Filtry są w ogóle niemożliwe do zrobienia. Ja już teraz mam pomysł, że wystarczy zrobić jakąś wtyczkę do przeglądarki która dekoduje rzeczy po stronie klienta a serwer wysyła jakieś "śmieci" w postaci ciągów znaków. Spróbuj to odfiltrować xD

   Tak to jest jak leśne dziady które mają problemy zmienić rozdzielczość ekranu na Windowsie się biorą do prób walki z internetem nie posiadając nawet minimalnego zrozumienia tematu. Bo wtedy by wiedzieli, że zrealizować tego co sobie wymyślili po prostu się nie da.

   Mogą sobie wprowadzać jakieś próby ściągania tantiemów molochów typu Google, ale Google tylko śmiechem wybuchnie i powie, że nie chcecie dać za darmo prawa do publikacji to znikacie z zasięgów i w dupie was mamy XD Zobaczymy kogo bardziej zaboli. Google bo im jedna śmieć-pozycja wypadła z wyszukiwarki, czy cała firma która właśnie niemal zniknęła z internetu. Więc wszyscy dadzą Googlowi za friko prawa do publikacji i cyk, kolejny martwy zapis. WYJEBISTE PRAWODAWSTWO Sk%!@YSYNY XD

  •  

   pokaż komentarz

   @DEWASTATOR_TM: jesteś programistą czy tak pieprzysz dla samej idei pieprzenia od rzeczy? @khaine mądrze napisał - nie da się wprowadzić mechanizmów, które w 100% zabezpieczą przed "nielegalnymi" treściami. Nie da się, to technologicznie niemożliwe.

  •  

   pokaż komentarz

   krachem branży IT

   @Khaine: Chyba sobie kpisz jeśli myślisz, że media społecznościowe są na tyle istotną częścią branży IT, żeby wywołać w niej krach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine: Oprócz wszystkiego, co poruszyłeś, a z czym się zgadzam, jeszcze dodam, że zdarzają się też przecież przypadki dyskusyjne, gdzie nawet ludzie muszą debatować, czy coś jest naruszeniem praw autorskich, czy nie - to jak ma sobie z tym poradzić automatyczny filtr?

  •  

   pokaż komentarz

   Tego nie wiem czy dzialaja,ale maja technologie pracuja nad nimi...amerykance sa cwani....hm....np mikroprocesor filtrujacy ze sztuczna inteligencja.....google cos takiego testuje.....gdzies czytalem ze trwaja prace nad czyms takim....a tak btw....a jak ty to widzisz?Ja mysle nad koncepcjami jakby takie zautomatyzowane filtry mialy wygladac.....

   W tej chwili 90% YouTube'a powinno zostać zaorane. Ich filtry po pierwsze działają PO PUBLIKACJI a nie przed. Po drugie, aby je ominąć wystarczy odwrócić obraz i wsadzić go w ramkę i trochę podrasować audio. Po trzecie - nawet jeśli ominąć te dwa problemy to robię po prostu zdjęcie z jakiejś gazety i wrzucam na YouTube'a, najlepiej w jakiejś niskiej jakości. Bo OCR wbudowanego w filtr do analizy wideo to on nie ma. Albo jeszcze lepiej - to prawo ma chronić utwór a nie jego konkretny upload. Więc biorę artykuł z internetu, TŁUMACZĘ go na inny język i wrzucam. Bum, łamiesz prawa autorskie i to tak, że żaden system na świecie tego nie wyłapie.

   Game over, w 30 sekund wymyśliłem coś czego nie da się wyłapać z automatu a i ręcznie wcale nie będzie prosto.

   Więc jak będą działać zautomatyzowane filtry? Nie będą. Koniec. To co może zadziałać to rozwój platform P2P. Hostujesz samemu TYLKO swoje treści a do pozostałych linkujesz. Trzeba będzie tylko zbudować sobie API do takiego linkowania (bo art. 11) które definiuje, że np. wolno ci wrzucić tytuł, opis i jakiś obrazek bez płacenia. To się da zautomatyzować. Można też wówczas użyć jakichś blockchainowych rozwiązań do łączenia treści w grupy, np. w tematy na forum - każdy pisze na swojej stronie wówczas ale są one linkowane do siebie wzajemnie i widoczne dla wszystkich pozostałych osób.

   I problem z głowy, masz gdzieś jakieś ACTA i TERREG.

   No, z jednym ale - na razie nie mamy jakichś dobrych rozwiązań w tej kwestii. Oraz kiedy mówię "problem z głowy" to mam na myśli tylko kwestię hostingu jeśli jesteś jakimś blogiem/małą stroną. Jeśli np. żyjesz ze streamowania to możesz już szukać roboty gdzie indziej. Bo Twitch zniknie z Europy (wykrywanie łamania praw autorskich w czasie RZECZYWISTYM jest niemożliwe) a budowa własnej platformy tego typu wymaga potężnego łącza internetowego i naprawdę drogiego serwera (200-300 userów już potrafi ci wysycić 1Gb/s). Tym niemniej to chyba jedyny sposób bo filtrów które mają szansę się sprawdzić NIE będzie, zwłaszcza nie takich które kosztują poniżej 1 mln $ miesięcznie.

  •  

   pokaż komentarz

   Chyba sobie kpisz jeśli myślisz, że media społecznościowe są na tyle istotną częścią branży IT, żeby wywołać w niej krach.

   @Hound: Zapomniałeś o masie firm, które mają klientów i zyski przez zasięgi uzyskiwane przez serwisy społecznościowe ( ͡° ͜ʖ ͡°) Takie tam utracone zyski i podatki, kogo to obchodzi w ogóle? xD

   W każdym razie, nawet jak nie krachnie z hukiem, to ludzie będą bardzo zadowoleni ( ͡° ͜ʖ ͡°) Będą tak bardzo zadowoleni, że ciekawe jak długo ten zapis przetrwa w sytuacji gdy prawicowy i eurosceptyczny backlash będzie jeszcze większym zagrożeniem niż jest teraz. Bo ja na miejscu eurolewaków zamiast brnąć w szaleństwo zrobiłbym krok wstecz żeby nie prowokować ludzi, no ale jak lubią na ostro, to będzie na ostro ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

   Ruchy eurosceptyczne rosną w siłę z każdą chwilą - tylko i wyłącznie dzięki działaniom UE. Niech obrzydzają ludziom życie na tym kontynencie dalej, to na pewno ludzie przestaną przeć do tego aby zdemontować UE do poziomu wspólnoty gospodarczej jak było pierwotnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine: akurat to co piszesz czyli "śmieci" łatwo jest odfiltrować, robi się to na zasadzie listy dozwolonych słów i jeżeli 80 to nie są dozwolone słowa to taki post jest odrzucany, dozwolone słowa bierze się z wcześniejszych akceptowanych lub nauczani maszynowego. Oczywiście można próbować to oszukiwać używając https://en.wikipedia.org/wiki/Steganography , ale to nie są już śmieci.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hound: Człowieku, przecież tu nie chodzi tylko o social media. Masz komentarze na temat produktów w twoim sklepie internetowym? Cyk, filtr obowiązkowy. Forum internetowe? Cyk. Stack overflow? Cyk. Cyk. Cyk. Itd.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hound: Nie chodzi tłumoku o media społecznościowe ale wymianę wiedzy i linków między programistami gdy głowią się nad problemem zawodowym. Nie bez powodu jest takie powiedzenie że główną zdolnością programisty powinno być umiejętne lurkowanie.

  •  

   pokaż komentarz

   zdarzają się też przecież przypadki dyskusyjne, gdzie nawet ludzie muszą debatować, czy coś jest naruszeniem praw autorskich

   @fizyk20: Praktycznie zawsze będą to przypadki dyskusyjne i nadające się do sądu. Przykładowo mem i kolejne jego iteracje w różnych modyfikacjach. Łamanie praw autorskich czy artystyczny "cover"? Cover kogo? Czy autor oryginału w ogóle jest znany? xD Jak odróżnić taki obrazek od takiego, gdzie prawo faktycznie zostało złamane?

   Jedyne co mi przychodzi do głowy to globalna europejska baza audiowizualiów, gdzie autorzy SAMI będą wrzucać rzeczy, które chcą aby były odgórnie chronione. Ale wtedy będą musieli poświadczyć i udowodnić autorstwo, bo przecież ktoś może przywłaszczyć sobie autorstwo mema, co nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   To jest taki prawny bubel, że nie mogę wyjść z podziwu jak oni na to wpadli i jakie tępaki siedzą w strukturach unijnych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hound: Zapomniałem o aplikacjach. Masz coś co jest podobne minimalnie w twojej aplikacji do innej w Google Play, App Store itp? Cyk. Wypad.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZeromNesse: Programista nie jestem.Nie pieprze a mowie co mysle,poki mozna,dla mnie internet (szczerze)moglby wogole nie istniec.To co wypisuja portaliki jak ten to az wlos sie jezy,ze kogos stac na wypisywanie takich bredni.Ciagle klotnie konserw,prawactwa itp itd.To jest zenujace wrecz.A gdzie to co istotne walka z bieda chorobami?Ch$? z tym lepiej porno,gry,I filmy piracic albo sie przescigac w wymyslaniu coraz to nowszych narzedzi z ktorych nikt nie korzysta,bo go na to nie stac,badz sie na tym nie zna,

  •  

   pokaż komentarz

   Ja jako programista wiem po prostu, że to nie będzie działać i nie da się tego zrobić.

   @Khaine: Filtrów się nie da zrobić sensu stricte, a co po prostu z wyłączeniem funkcjonalności uploadu i publikacji?

   Po prostu, możesz wysyłać dane do publikacji i dystrybucji na mainstreamowych serwisach tylko, jeśli gdzieś odpowiednio się zarejestrujesz i weźmiesz na siebie to ryzyko. Bo do tego to się sprowadza - tak naprawdę Google/YT, facebooka etc. głęboko wali to co tam się publikuje, oni po prostu nie chcą mieć na głowie wielomilionowych procesów wytaczanych przez potężnych właścicieli praw autorskich.

   Sam byłem - ze względy na moją pracę - w pewnym momencie elementem sporu pomiędzy Universal Music Group a facebookiem w zeszłym roku, sprawa rozbijała się o centrale fb, główną siedzibę UMG w Santa Monica i management najwyższego szczebla itd. Pozwoliło mi to zajrzeć od środka w te mechanizmy i zrozumieć to trochę lepiej. Taki facebook woli wywalić 100, 1000 czy nawet milion kont użytkowników którzy w ich skali warci są śrubki, niż mieć proces wytoczony przez firmę która kontroluje ~1/3 globalnego rynku muzycznego i musieć im zapłacić setki milionów za naruszenia praw autorskich.

   Idąc na logikę: filtr jest niemożliwy do zaimplementowania, bo nie ma możliwości stworzenia bazy danych zawierającej wszystkie dzieła objęte prawami autorskimi. Gdzieś trzeba wyznaczyć granicę, wobec czego taka baza danych zawsze będzie niekompletna, zawsze będzie podatna na manipulację (np. dodanie echa w piosence, korekcję barw i lekkie przyspieszenie/spowolnienie filmu, itd.) tak więc będzie musiała mieć pewną tolerancję żeby wyłapywać też pliki w ten sposób pozmieniane. Jeśli jednak tolerancja będzie zbyt duża, filtry zaczną łapać to, co jest już osobnym dziełem, jednak jest w pewnym stopniu do dzieła objętego prawami autorskimi podobne (były już na YT przypadki kiedy Sony Music blokowało amatorskie wykonania utworów klasycznych, bo brzmieniowo były bardzo podobne do tego, co zostało wydane oficjalnie na płytach).

   Nie do ogarnięcia, dla mnie jedyne możliwe rozwiązanie to po prostu automatyczne wyłączenie uploadu i jakieś procedury aprobaty tego co chcesz wrzucić, ew. prawne rozwiązanie cedujące odpowiedzialność na użytkownika ale zdaje się głównym elementem wprowadzanej ustawy jest właśnie odpowiedzialność stron, a nie użytkownika. Także tego.

  •  

   pokaż komentarz

   Masz coś co jest podobne minimalnie w twojej aplikacji do innej w Google Play, App Store itp?

   @puchacz265: Strony WordPressa i frameworki webowe z gotową listą komponentów UI, które przez to nawet jak wyglądają zupełnie inaczej dla użytkownika - to kod mogą mieć w 99% taki sam xD Ale będzie jazda, im dłużej o tym myślę, tym szersze kręgi absurdu to zatacza.

  •  

   pokaż komentarz

   @DEWASTATOR_TM: Jak Ci tak nowe technologie nie pasują to po co w ogóle siedzisz na portalu ze śmiesznymi obrazkami? Hipokryta.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie do ogarnięcia, dla mnie jedyne możliwe rozwiązanie to po prostu automatyczne wyłączenie uploadu i jakieś procedury aprobaty tego co chcesz wrzucić, ew. prawne rozwiązanie cedujące odpowiedzialność na użytkownika ale zdaje się głównym elementem wprowadzanej ustawy jest właśnie odpowiedzialność stron, a nie użytkownika. Także tego.

   @dynamitri: No to też właśnie. Wyobrażasz sobie koszty czegoś takiego? xD A odpowiedzialność użytkownika jest już teraz. Przecież od tego jest prawo cywilne. Mój #rozowypasek pracuje w handlu, gdzie robi zdjęcia produktów i jak czasem u konkurencji znajdzie nagle swoje zdjęcie, bo ktoś sobie pożyczył to wystarczy napisać maila i fotka znika natychmiast, bo oni doskonale wiedzą, że za to im mogą śmiało wytoczyć proces i na pewno go wygrają. Nikt się o grosze szarpał nie będzie, więc de facto nigdy do procesów nie dochodzi, ale nikt nie ryzykuje nie usunięcia mimo wszystko.

  •  

   pokaż komentarz

   Człowieku, przecież tu nie chodzi tylko o social media. Masz komentarze na temat produktów w twoim sklepie internetowym? Cyk, filtr obowiązkowy. Forum internetowe? Cyk. Stack overflow? Cyk. Cyk. Cyk. Itd.

   @puchacz265: Wyobraź sobie, że social media to nie tylko fejsbuki i instagramy. Poza tym w czym problem dokładnie? Co następne, będziesz się pluł, że policja pilnuje porządku na ulicach?

   @Rolmops887: I co niby ma przeszkodzić w tej wymianie wiedzy? Ale tak dokładnie a nie EU TERRORYZUJE POLEXIT WYCHODZIMY RAZ RAZ.

   @puchacz265: Brzmi idealnie, w końcu wywalą cały ten syf będący bezczelnym skokiem na kasę.

  •  

   pokaż komentarz

   I co niby ma przeszkodzić w tej wymianie wiedzy?

   @Hound: Wymienianie się linkami do innych serwisów choćby. Ktoś na stacku wrzuca linka do MSDNa choćby, gdzie jakiś inżynier M$ opisał problem. JEB usunięte, bo OI DO YOU HAVE LOICENCE FOR THIS MSDN ARTICLE? XD

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine: Moim zdaniem będzie po prostu dziki zachód. Część biznesów upadnie, część dostanie rykoszetem, część postanowi świadomie łamać prawo licząc się z ewentualnym procesem. Powstanie cała branża wyłudzaczy roszczeń praw autorskich. Pozwy będą latały na prawo i lewo. Trolle będą dla jaj spamować serwisy i strony. Filtry nie będą sobie radzić bo to technicznie niewykonalne. Popyt wymusi podaż. Powstaną agregatory praw autorskich które będą za "drobną opłatą" reprezentować podmioty w przypadku ew. roszczeń. Kto na tym straci? Oczywiście wszyscy. Trudno jest ocenić jak duży wpływ będzie to miało na branżę IT. Moim zdaniem może mieć potężny. Co gorsza ta banda biurokratycznych jełopów już się nauczyła że internet, który do tej pory był oazą bez regulacji, można już wiązać jak ostatniego kundla.

  •  

   pokaż komentarz

   Wyobrażasz sobie koszty czegoś takiego? xD

   @Khaine: IMHO po prostu będą filtry zrealizowane na poziomie rządowym/europejskim (wiadomo, rząd ma zawsze kasę, co najwyżej sięgnie się do kieszeni obywatli), ewentualnie filtry będą wylicencjonowane od Google'a.

   Będą działały kompletnie z czapy - tak jak Content ID na YouTube czy to, co się swojego czasu wyrabiało na facebooku zanim podpisali licencje na muzykę z majorsami i paroma niezależnymi wytwórniami pod koniec 2017/na początku 2018, a to że będzie łapało za dużo, nie to co trza i kilkuset tysiącom czy nawet paru milionom wywali w kosmos kilku(nasto)letnie konta bez możliwości jakiejkolwiek apelacji - cóż… To będzie collateral damage - zniszczenia poboczne i niezamierzone. ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   można już wiązać jak ostatniego kundla.

   @puchacz265: No właśnie to im się tak tylko wydaje, bo użytkownicy internetu po prostu bawią się grzecznie i strony internetowe starają się praw przestrzegać gdy tylko są w stanie - bo jak dotąd są w stanie. Jak dotąd nie było żadnych oburzających regulacji (poza ACTA, które upadło), przy których aż tak trudno byłoby prawa przestrzegać. Ja nic nie kojarzę osobiście i na przestrzeni ostatnich XX lat praktycznie nic się nie zmieniło istotnego dla użytkownika końcowego. Piractwo spadło, nie przez uszczelnienie systemu siłą - a poprzez polepszenie dostępności do dóbr, zmianę modeli biznesowych i inne praktyki.

   Było sobie normalne prawo cywilne gdzie mogłeś sobie kogoś pozwać za plagiat bądź piractwo, także przez publikacje w internecie. Odpowiedzialność za wrzuty spoczywała na użytkowniku i od czasu do czasu nawet ktoś za to beknął. Więc jak oni na podstawie tych poprzednich, dosyć lekkich regulacji wyciągnęli wniosek, że można sobie dokonać takiej rewolucji jak zapisy ACTA2 i one przejdą bez echa tak jak wszystkie poprzednie - no to chyba ich pop#!?%#$iło kompletnie XD

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine: a mnie się wydaje, albo się wyłącza albo filter teoretycznie już jest teraz tylko będą pobierać opłaty za filtrowanie

  •  

   pokaż komentarz

   @AndySoFuckingBrandy: Kwi kwi, przyszedł przelew od Axel Springer czy jeszcze czekacie?

  •  

   pokaż komentarz

   @puchacz265:A jak to mialem ujac?Brednia,bo wy slodzenie lubicie.Siedze tu by Baranow uswiadamiac,ze oprocz neta jes cos wiecej.Ja nie hipokryta,o nie ale wez ty chodz raz zerknij na to co uzytkownicy wypisuja I jezeli dla ciebie to nie jest belkot to sorry.A opis przezemnie przytoczony mial tylko sluzyc jako pokaz co dzisiaj za chlam w necie mamy I jesli mialbym wybor to wolalbym,zeby neta nie bylo(a skad wiesz ze mi net przeszkadza,czy ja to wprost powiedzialem,nie).Wiec zanim cos skrobniesz przeczytaj wypowiedz z nalezyta uwaga piec razy

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine: co ty p?@#?#@isz? Nie jestem za acta2. Po prostu napisałeś bełkot i jesteś c?$#@wym ambasadorem antyActa2

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine: Nie zdziwiłbym się gdyby to było lobbowane przez gogole i fb, żeby mogli sprzedawać swoje usługi do moderowania contentu przez AI.

 •  

  pokaż komentarz

  Wchodzimy na nowy poziom demokracji, lewica bedzie teraz określać co mozna mówić i co jest dozwolone. Mowiacy inaczej beda określano mianem faszystow rasistow homofobow. Alternatywy dla lewicy nie bedzie zadnej, lewica będzie rzadzic juz zawsze!

  Ludzie przestali już kupować lewicowe idee wiec teraz trzeba im je wmusic. Głosowanie za acta pokazuje gdzie jest juz jedyna prawdziwa demokracja a gdzie jeszcze trwa walka

  •  

   pokaż komentarz

   @polska_partia_programistow: tragedia, gdy acta2 w pełni wejdzie w życie Europa jaką znamy przestanie istnieć. nie tylko będziemy wykluczeni z dostępu do informacji z reszty świata, ale wszystkie newsy, wszystkie strony będą tylko i wyłącznie promować ruch agd i migrantów. No cóż 2 lata na spakowanie walizek, nawet nie chce myśleć co się będzie działo w Europie nie mówiąc już o Polsce jak PIS będzie miał 100% kontroli nad internetem.

  •  

   pokaż komentarz

   @VioleJyuGrace: ciekawie sie robi w hiszpanii. Warto poczytać o vox, wyborach i jak się zmienia światopogląd Hiszpanów w lewicowej Hiszpanii

   Akurat pis nie zabrania innym wyrażania sie wrecz toleruje wszystkie bzdury i fejki puszczane przez opozycję.
   TVP możesz nie oglądać ale opozycyjna reszta wcale nie jest lepsza.

  •  

   pokaż komentarz

   @VioleJyuGrace: Samo ACTA2 nie jest niczym specjalnie złym (o ile w ogóle) w momencie jak usunie się z niego zautomatyzowane filtry. To jest jedyny element, który może doprowadzić do prawdziwej masakry gospodarczej i który tak naprawdę był krytykowany oraz przeciwko któremu były protesty. Nawet wewnątrz organów unijnych już się zastanawiają czy te filtry to aby jest dobry pomysł. Osobiście uważam, że pójdą po rozum do głowy i to po prostu usuną, bo tu nawet nie chodzi o cenzurę, tylko kosmiczne wręcz straty finansowe i w praktyce oddanie USA europejskiego IT. Potem jak zobaczą jakie straty to wywołało, to zapisów się pozbędą... a to co się przeniosło do USA już tam zostanie. I TERREG to ta sama historia - upadają wszystkie serwisy, których nie stać na pilnowanie 24/7 użytkowników. Czyli z grubsza większość.

   After there had been fierce protests against parts of the reform, especially in Germany, government politicians have repeatedly stressed in recent weeks that upload filters should be avoided during implementation. Until the end, several ministries worked on an additional declaration, which among other things should clarify that Berlin wants to implement the directive without these filters. The leading Minister of Justice, Katarina Barley (SPD), had also advocated that Article 17 should be implemented "without the 'upload filter' instrument".

  •  

   pokaż komentarz

   @polska_partia_programistow: Za opozycyjne gówna nie muszę płacić, TVP jest finansowane z naszych podatków.

   Twierdzenie że PiS pozwala na tolerancję jest śmieszne. Zobacz co Ci ludzie robią na Twitterze albo w PR24.
   Szerzenie nienawiści i podżeganie do plucia na różne grupy społeczne, które akurat obecnej władzy nie leżą to codzienność.

   Rozumiem, że nie dopuszczasz wygranej prawicy w kolejnych wyborach do PE. Myślisz, że jak prawica wygra to nie będzie ograniczać dostępu do treści?

   Tak jak w PL. PiS podporządkował sobie sądy ale korzystać z tego będą też kolejne rządy (tak nawet te lewicowe).

  •  

   pokaż komentarz

   @Szustprust: bo druga strona jest bez winy. Dales sie spolaryzowac i wciagnac w alternatywna rzeczywistość popisu

  •  

   pokaż komentarz

   @polska_partia_programistow: Hiszpania i Włochy się budzą z letargu, ale nadal lewica ostro tam rządzi i jadą na całego, niedawno wycofali całą masę książek w tym historycznych z biblioteki w Barcelonie bo lewactwu się nie podobały. Długa i ciężka droga przed nimi.

   @Khaine: niestety nie liczył bym na rozsądek UE, nie od dziś przegłosowują destruktywne przepisy bez chwili namysłu zwłaszcza jak stoją za tym wielkie pieniądze, które wpłyną na ich konta. Niemcy zwyczajnie wiedzą co nieco o filtrach bo już to przerabiali i wiedzą do czego to prowadzi, problem taki, że za filtrami stoi Francja, która zrobi wszystko by mieć narzędzie cenzury, które jest im natychmiast potrzebne.

   Dla mnie całe ACTA to właśnie przemycenie cenzury, wiadomo, że nic to nie zmieni dla artystów a nawet pogorszy, całe acta to tylko otoczka dla cenzury. Nic nowego, schemat działań od zarania dziejów ten sam.

  •  

   pokaż komentarz

   @polska_partia_programistow: Czytałeś co napisałem? Chyba nie? Obie strony są winne, szkoda że mało kto widzi że te obie strony to tak naprawdę ten sam rak toczący nasz kraj od prawie 30 lat.

  •  

   pokaż komentarz

   @polska_partia_programistow: Nie wiem, co ty pieprzysz o lewicy, skoro lewica w większości była przeciwko ACTA2.

  •  

   pokaż komentarz

   Wchodzimy na nowy poziom demokracji, lewica bedzie teraz określać co mozna mówić i co jest dozwolone. Mowiacy inaczej beda określano mianem faszystow rasistow homofobow. Alternatywy dla lewicy nie bedzie zadnej, lewica będzie rzadzic juz zawsze!

   Ludzie przestali już kupować lewicowe idee wiec teraz trzeba im je wmusic. Głosowanie za acta pokazuje gdzie jest juz jedyna prawdziwa demokracja a gdzie jeszcze trwa walka

   @polska_partia_programistow: Dupica. Możecie sobie pogratulować konserwatywne dzbany, że skutecznie zdyskredytowaliście sens protestów przeciw ACTA2 wmawiając ludziom, że tu chodzi o jakąś lewacką cenzurę i kierując dyskusję w ten ślepy zaułek. Zamiast skupić się na realnych zagrożeniach związanych z tymi przepisami.
   Za dyrektywą głosowały różne środowiska polityczne, również te z prawej strony.

  •  

   pokaż komentarz

   Ludzie przestali już kupować lewicowe idee wiec teraz trzeba im je wmusic.

   @polska_partia_programistow: Komuna bez cenzury długo nie może.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo Gunwo prawda, poprostu każdy ma w dupie te acta 2, ważne żeby Juleczka nudesy wysłała i żeby lajki na instagramie się zgadzały, banda zombie która ma gdzieś swoją wolność, obudzą się za dwa lata:

   "Ej, co się dzieje z internetem? Jaki artykuł 17, co?"

  •  

   pokaż komentarz

   wewnątrz organów unijnych już się zastanawiają czy te filtry to aby jest dobry pomysł. Osobiście uważam, że pójdą po rozum do głowy i to po prostu usuną

   @Khaine: chyba żarty sobie robisz, jak https://www.wykop.pl/link/4898311/acta2-to-dopiero-poczatek-niemcy-i-wielka-brytania-szykuja-osobne-zapisy/

  •  

   pokaż komentarz

   Jednym z głównych inicjatorów jest (o ironio) Francja.

   @Enviador: Co do ironii, to akrat nie ma się co dziwić - im się najbardziej zaczyna palić pod nogami, więc kombinują...

  •  

   pokaż komentarz

   akrat nie ma się co dziwić - im się najbardziej zaczyna palić pod nogami, więc kombinują...

   @gzkk: zgodzę się. O czym media nie powiedzą to jest szansa znaleźć pod hasztagiem #yellowvests. Aczkolwiek wiele profilów wrzucających nagrania z tego co się we Francji na ulicach dzieje i jak też policja nadużywa swojej władzy dostało już shadow bana.

 •  

  pokaż komentarz

  Jak ktoś chce, to może sprawdzić, że jeśli głosowanie odbywałoby się według starych zasad ustalonych traktatem nicejskim i obowiązujących do 31 października 2014 r. (a na żądanie któregoś z państw aż do 31 marca 2017 r.), to dyrektywa by nie przeszła:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Traktat_nicejski
  (nawet uwzględniając Chorwację, która przystąpiła do Unii w 2013 r. i która głosowała za dyrektywą).

 •  

  pokaż komentarz

  Jedyne, co można teraz zrobić to oddać odpowiedni głos w majowych wyborach.