•  

  pokaż komentarz

  Najgorzej było w łódzkim oddziale GDDKiA. Na 55 tablic zamontowanych kosztem 63 mln zł przy drodze ekspresowej S8 od 2012 r. do czasu zakończenia kontroli w 2018 roku nie uruchomiono żadnej.

  Fajne te tablice, takie nie za tanie.

 •  

  pokaż komentarz

  Dostało się także rządowi.

  strasznie się przejęli

 •  

  pokaż komentarz

  Niewłaściwe planowanie i nadzór nad pracami utrzymaniowymi czy niewykorzystywanie tablic do kierowania ruchem. Przez takie zaniechanie GDDKiA według kontrolerów NIK często tworzyły się korki na polskich autostradach i drogach ekspresowych

  A bramki? Przestałem jeździć autostradą, bo nieraz szybciej przez miasto przejadę niż przez darmowy odcinek A4 w Gliwicach! Na Sośnicy zdarzyło mi się stać 45 minut, żeby oddać bezpłatny bilet. Tablica informacyjna gówno ma do tego...

 •  

  pokaż komentarz

  NIK jest o tyle ciekawą instytucją, że ZAWSZE znajdzie nieprawidłowości. Tak zaznaczam a poropo wielu innych artykułów. Trzeba rozumieć raporty NIK.

  To taki urząd typu "Mądry Polak po szkodzie" moim zdaniem dobrze działają ale trzeba rozumieć ich raporty. I trzeba wprowadzić jakieś mechanizmy, które sprawią, że te raporty będą lepiej uwzględniane w dalszym funkcjonowaniu instytucji bo mam wrażenie, że czasami po za burzą w mediach nic się nie dzieje.

  Moim zdaniem te rady NIKu niewiele pomogą. Autostrady nasze są cienkie i brak jednego pasa to już masakra.

  Fajnie jest w UK. Remont (poszeżanie) M1 między Luton a Nordhamton praktycznie nie powoduje korka. Ale tam po zwężeniu nadal są 3 pasy. Ograniczenie do 70 ale jedzie. Odcinkówy pomiar prędkości. Zero pojazdów z budowy wjeżdżających lub wyjeżdżających na autostradę w ciągu dnia.

  Ale tam to bajka. "inteligentne autostrady" W stronę Londynu momentami 5 pasów ale i tak korkuje się. Jednak co chwila są ekrany regulujące prędkość, tak, żeby poruszać się wolniej i minimalizować korek. Wolniej ale jedziesz. Do tego co chwila ekrany informacyjne: uwaga, zgłoszono zwierzę na drodze, uwaga przed tobą awaria auta lub wypadek. Odcinków zezwolenia na jazdę poboczem. Ameryka panie :0

 •  

  pokaż komentarz

  Swoje 3 grosze do długich korków dorzucają zapewne szeryfowie, którzy prowadzą świętą wojnę przeciw jeździe na suwak ( ͡° ͜ʖ ͡°)