•  

  pokaż komentarz

  Paliwo smoleńskie wypaliło się. Na szczęście dzięki obietnicy zrujnowania budżetu państwa socjalem, karaczan będzie mógł dopiąć sprzedaż Polski.

  źródło: zydy-z-pis.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @lonegamedev: Michałkiewicz jak zwykle miał rację, te wszystkie komisje i podkomisje, które ,,pracowały'' w pocie czoła przez te lata g^wno co wykryły. Okazało się, że nadal nic nie wiadomo, wrak jak był w Rosji tak jest. I cytując klasyka: Masa energii poszła w p^zdu. Szkoda tylko nas podatników, że musieliśmy tych oszołomów sponsorować.

  •  

   pokaż komentarz

   @przeciwko78: Łatwiej wymienić co wiadomo ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @przeciwko78: a niczego nie wiadomo, zadowolony? Wskaż winnego, przyczyny a nie jakieś wróżenia z fusów. Dokumenty, dowody, skany..itd.

  •  

   pokaż komentarz

   @groszek71: ale wiesz, że przyczyny katastrofy dawno wyjaśniono? Winni to głównie Błasik i Lech Kaczyński. Zrobili wszystko, żeby tak się to skończyło.
   jeszcze raz, czego według ciebie nie wiadomo?

  •  

   pokaż komentarz

   ale wiesz, że przyczyny katastrofy dawno wyjaśniono?

   @przeciwko78: ja tego nie wiem, ale jak ty to wiesz to moje szczere gratulacje. Może zostaniesz wróżką? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiesz na wróżeniu i chiromancji można zbić niezłą kasę. Tych panów, których wymieniłeś jako sprawców tej katastrofy też nie jestem do końca pewien. Może masz rację, może nie. Czyli wracamy do punktu wyjścia..czyli nic nadal nie wiadomo. Dowody jakieś? Pewnie nie, tylko przypuszczenia..a ja podejrzewam,że jesteś trollem i co ty na to?

  •  

   pokaż komentarz

   @groszek71: Wszystko wiadomo, państwowa komisja (ta prawdziwa) wydała raport w tej sprawie.

  •  

   pokaż komentarz

   @przeciwko78 wiesz, że Wałęsa przegrał proces za podobny wpis?

  •  

   pokaż komentarz

   @paramedix: Wałęsa się rozpędził, bo nie ma dowodu na udział J. Kaczyńskiego, do którego zadzwonił brat, który "nie podjął decyzji o lądowaniu", w następstwie czego Błasik zaczął kierować załogą.

  •  

   pokaż komentarz

   Michałkiewicz jak zwykle miał rację, te wszystkie komisje i podkomisje, które ,,pracowały'' w pocie czoła przez te lata g^wno co wykryły. Okazało się, że nadal nic nie wiadomo, wrak jak był w Rosji tak jest. I cytując klasyka: Masa energii poszła w p^zdu. Szkoda tylko nas podatników, że musieliśmy tych oszołomów sponsorować.

   @groszek71: Ależ skąd. Te komisje ciężko pracowały aby oczyścić poprzedników z wszelkich zarzutów. PISowcy dzisiaj nie mogą dojść do siebie jak to możliwe, że nikt nie siedzi (no, poza Niesiołem ale to płotka i za jakieś drobnostki). Teraz PO może spokojnie wyjść 'całe na biało' i powiedzieć - prześwietlali nas latami i nic nie znaleźli, więc jesteśmy czyści. Taka jest logiczna konsekwencja działalności tych pisowskich komisji, które miały pogrzebać PO, a pogrzebią ostatecznie PIS.

  •  

   pokaż komentarz

   wiesz, że Wałęsa przegrał proces za podobny wpis?

   @paramedix: a wiesz, że w tym procesie sąd oddalił dwa zarzuty Kaczyńskiego, a podzielił tylko jeden?

  •  

   pokaż komentarz

   ja tego nie wiem

   @groszek71: nie interesujesz się tematem, potem narzekasz, że nic nie wiesz. To może byś się tak zainteresował najpierw?

  •  

   pokaż komentarz

   @dwie_szopy_jackson: najpierw to może dowody, a później dyskusje.

  •  

   pokaż komentarz

   najpierw to może dowody, a później dyskusje.

   @groszek71: Macierewiczowi to powiedz.

  •  

   pokaż komentarz

   @groszek71: Opublikowano łącznie kilka tysięcy stron raportu, załączników, ekspertyz producentów awioniki, stenogramów z samolotu i wieży, protokołów przesłuchań w prokuraturze, raportu archeologów, do tego multimedia w postaci licznych zdjęć w dużej rozdzielczości i całego nagrania z kokpitu. Wskaż mi choć jedną katastrofę, w której opublikowano takie ilości materiałów.

   Właściwymi winnymi były osoby decyzyjne w pułku, ludzie, którzy:
   -fałszowali dokumentację szkolenia (np. wymyślali sobie pogodę albo dawali uprawnienia na system którego nawet nie było na lotnisku na którym odbywał się egzamin)
   -łamali procedury (np. nawigator nie miał przed lotem przepisowego czasu wypoczynku)
   -pozwalali na nieprzepisowe praktyki w pułku, a nawet przekazywali je nowym (np. lądowanie na radiowysokościomierz, lądowanie na GPS lub "wyjście pod chmury", którego próbował Protasiuk w Smoleńsku)
   -dobrali załogę, w której kapitan i drugi pilot nie mieli ważnych uprawnień, a nawigator nigdy ich nie miał, dopiero zaczął kurs na Tu-154 i miał wylatane dopiero 50h.

   Żaden z nich nie został ukarany. Cały ten smoleński cyrk umożliwił im uniknięcie odpowiedzialności.

   Ponadto kapitan próbował podejść w warunkach:
   -6-krotnie mniejszych niż jego minimalne: 1200m vs "Arek, teraz widać 200" (i tak oszukane, bo z egzaminatorem zmyślili sobie warunki w czasie egzaminu),
   -gorszych niż minimalne samolotu i niż minimalne pułku jako linii lotniczych
   -gorszych, niż możliwe byłoby lądowanie na jakimkolwiek lotnisku w Polsce, wliczając w to Okęcie (nawet dziś mimo ciągłego rozwoju możliwe byłoby to tylko na Okęciu, ale oczywiście nie takim samolotem)
   -na systemie, na którym od egzaminu lądował zdaje się łącznie 10 razy, ostatni raz pół roku wcześniej i NIGDY wcześniej nie robił tego w złych warunkach atmosferycznych.Dokładnie tak, to było jego pierwsze takie podejście w życiu.
   -ani on, ani drugi pilot w roku 2009 i 2010 nie wykonali żadnego lotu szkoleniowego.

   Nawigator - wprowadzając w pośpiechu przed lotem współrzędne GPS (a jak wiemy piloci w pułku niezgodnie z przepisami kierowali się GPSem) zapomniał przeliczyć jednostek i ustalił punkt jakieś 150m na południe od pasa. Wpisał też zamknięte tego dnia lotnisko jako zapasowe.

   Błasik - czynnie uniemożliwiał pociągnięcie do odpowiedzialności winnych bliźniaczej katastrofy w Mirosławcu. Osobiście zastraszał rodziny pilotów, żeby nie drążyły tematu. Była nawet jego konfrontacja w TV z chyba córką jednego z pilotów.

  •  

   pokaż komentarz

   @umowiony_znak_sygnal: Doceniam kolego, napisałeś niezły elaborat. Czy to co tu zapodałeś coś zmieni? Ktoś poniesie konsekwencje? Pis rządzi już niema 4 lata i? I nic. Bicie piany i tyle. Cały aparat dochodzeniowo - śledczy, służby i kupa. Taka jest smutna prawda.

  •  

   pokaż komentarz

   @groszek71: PiS bił pianę, bo miał w tym interes polityczny, teraz z tego samego powodu będzie sprawę wyciszał. Oni nigdy nie szukali winnych tylko słupków poparcia.

   Prawdziwi winni są na tacy, wiadomo kto w pułku służył, kto na czym składał podpisy, brakuje tylko woli politycznej jednej i drugiej strony, by kogoś wreszcie oskarżyć. Cały ten "spiskowy" dym tylko jeszcze to utrudnia.

  •  

   pokaż komentarz

   zejście poniżej minimalnej wysokości nalotu (100 m) mimo braku kontaktu wzrokowego z naziemnymi punktami odniesienia

   kierowanie się wysokościomierzami radiowymi (zamiast barometrycznych) oraz poleganie na odejściu na automacie.

   @groszek71: Bezposrednia przyczyna katastrofy powyzej. Posrednie przyczyny w linku ponizej. Jedyna rzecz ktorej jeszcze nie wiadomo to kto odpowiada personalnie za posrednie bledy jak braki w szkoleniu - to okresla prokuratura i jak zakonczy sledzctwo (choc predzej sie przedawni pod rzadami ziobry) to bedzie komplet.

   https://wiadomosci.onet.pl/kraj/katastrofa-smolenska-glowne-wnioski-raportu-komisji-millera/fnh09

   Dowody, badania i dokumenty: http://faktysmolensk.niezniknelo.com/

  •  

   pokaż komentarz

   @Spring_is_coming: tak więc czekajmy, mam nadzieję, że dożyjemy tej chwili kiedy cała sprawa się wyjaśni. Na razie nie ma oskarżonych, winnych itd. A przede wszystkim Rosja nie chce wydać nam wraku.

  •  

   pokaż komentarz

   @groszek71: cała sprawa jest już od lat wyjaśniona. Niczego w tej materii nie zmienia bicie piany przez zbieraninę ignorantów (vide "podkomisja smoleńska" - bo do stworzenia komisji zabrakło kompetencji...), cynicznych polityków wykorzystujących tragedię do dzielenia Polaków dla partyjnych korzyści (vide "zamordowaliście mi brata", cyrk z ekshumacją wbrew sprzeciwom rodzin etc.), a także partyjnych rodzin robiących interes na zwłokach (vide Gosiewskia, której tylko parę milionów mogło ukoić żal po stracie już-prawie-ex męża albo Marta Kaczyńska, której wrzaski o zamachu nie przeszkodziły w przytuleniu milionowego odszkodowanie za katastrofę).

   Po trupach do celu, jak mawiał klasyk. Tymczasem dla normalnej, nieoblężonej, niecynicznej, niezdemoralizowanej i nieinteresownej części społeczeństwa przyczyny tej tragicznej katastrofy są od dawna znane, a zapoznać się z nimi można w rzetelnym, przygotowanym przez fachowców i w zgodzie ze światowymi standardami badania katastrof raporcie.

  •  

   pokaż komentarz

   @groszek71: Główni winni zginęli więc nie wiem o co dupobulisz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Spring_is_coming: ja dupobulę? O co ci chodzi dobry człowieku? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Napij się wody mineralnej to ci przejdzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @umowiony_znak_sygnal, @wrrior - pięknie napisane. Ludzie, którym zrobiono sieczkę z logiki są już nie do naprawienia. Jeśli ktokolwiek natomiast miał wątpliwości na temat oficjalnego raportu, nie ma już co liczyć na ich wyjaśnienie. Antoni z Biniendą tak ochoczo zabrali się za sprzątanie gówna z podłogi, że zaj#$%li nim cały pokój. Nie wiem już tylko, czy to wynik skrajnej niekompetencji, czy najbardziej bezprecedensowo bezczelnie odwalona krecia robota w historii.

  •  

   pokaż komentarz

   tak więc czekajmy, mam nadzieję, że dożyjemy tej chwili kiedy cała sprawa się wyjaśni. Na razie nie ma oskarżonych, winnych itd. A przede wszystkim Rosja nie chce wydać nam wraku.

   @groszek71: Przecież wszyscy ci piszą, że wszystko jest wyjaśnione, tylko jest kwestia postawienia zarzutów konkretnym osobom które dopuściły do zaniedbań, a ty pieprzysz coś o wraku. Jakie "przede wszystkim"? Po co ci ten wrak? Będziesz tam szukał odcisków palców winnych, czy potrzebujesz pociąć na relikwie i rozesłać do parafii?

  •  

   pokaż komentarz

   a co wiadomo?

   @groszek71: Wiadomo na pewno jaka była bezpośrednia przyczyna i przebieg wypadku, czego więcej chciałbyś się dowiedzieć?

  •  

   pokaż komentarz

   Ktoś poniesie konsekwencje? Pis rządzi już niema 4 lata i? I nic.

   @groszek71: Spodziewasz się, że PiS poprzez uznanie winy Błasika za ten cały bajzel przyzna, ze Lech Kaczyński był również, przynajmniej pośrednio winny tej katastrofy?

   https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/320753,klich-chcial-dymisji-blasika-generala-wybronil-lech-kaczynski.html

  •  

   pokaż komentarz

   czego więcej chciałbyś się dowiedzieć?

   @deviator: Ja osobiście chciałbym dowiedzieć się, jak w ogóle do tego lotu doszło. Wiadomo o fałszowaniu dokumentów, łamaniu procedur... Chyba były dwa procesy w tej sprawie - w tym jeden powództwa cywilnego.. Pułk rozwiązano, sprawę zamieciono pod dywan. Kto jeszcze prócz tych, którzy zginęli w wyniku własnych zaniedbań odpowiadał za ten burdel?

   Ogrom zaangażowania ładowanego w zanegowanie tego, co już wiadomo tylko sprawia, że zaczynam się zastanawiać, czego właśnie jeszcze nie wiemy. Nie - nie chodzi o brakujące odpowiedzi, ale o to, by nikt nie zadał dodatkowych kłopotliwych pytań.

  •  

   pokaż komentarz

   jak w ogóle do tego lotu doszło

   @davido000: A co jest dla Ciebie niejasne? Sposób działania 36 Pułku został udokumentowany, wiadomo było że jest to kolejna "dodatkowa" wizyta Lecha Kaczyńskiego, który w ten sposób chciał jak zwykle stworzyć iluzje tego, że prowadzi politykę zagraniczną, uzurpując w ten sposób kompetencje premiera, oprócz tego była to opcja na "odpalenie" kampanii wyborczej.

  •  

   pokaż komentarz

   Czy to co tu zapodałeś coś zmieni? Ktoś poniesie konsekwencje? Pis rządzi już niema 4 lata i? I nic. Bicie piany i tyle.

   @groszek71: No właśnie - nie. Nie zmieni, bo Pis rządzi.

 •  

  pokaż komentarz

  W takim razie kto wyjaśni to:
  1. sztuczna mgła,
  2. elektromagnes
  3. fałszywe radiolatarnie
  4. fałszywe APM-y
  5. meaconing
  6. bomba paliwowa
  7. zestrzelenie rakietą
  8. lądowanie na ziemi, a następnie wybuch
  9. dobijanie rannych
  10. bezgłośny helikopter podmieniający wrak
  11. sztuczny hel
  12. strącenie bronią EMP
  13. "dwa wstrząsy"
  14. pancerna brzoza
  15. maskirowka
  16. wybuchowa farba,
  17. bomba termobaryczna
  18. wybuchy wielopunktowe....."
  19. nie było półbeczki
  20. była półbeczka po odłączeniu tyłu kadłuba
  21. zdalna blokada lotek
  22. Macierewicz: "samolot został obezwładniony na 15 metrach"
  23. Nowaczyk: "samolot rozpadł się na 36 metrach" 24. Rońda: "samolot nie zszedł poniżej 100 metrów" 25. trotyl
  26. nitrogliceryna
  27. wybuch w salonce
  28. dwa wybuchy
  29. trzy wybuchy
  30. pękające parówki podczas gotowania świadczą że był wybuch
  31. Macierewicz: "ekspertyza czarnych skrzynek potwierdza, że uderzenia w brzozę nie było"
  32. ktoś majstrował przy skrzydle przed wylotem
  33. bombę podłożono w Samarze
  34. paski detonacyjne (zebrał: saakaszi)

 •  

  pokaż komentarz

  Ale zgaduję, że nadal ciągnięte są pieniądze od podatników, żeby kolesie Macierewicza się dorobili na tańcowaniu po grobach. Tfu!

 •  

  pokaż komentarz

  Nawet komuna nie była tak skuteczna w zacieraniu świadomości o Katyniu, jak PiS. Wystarczył Macierewicz, Kaczyński i w sumie małe stado baranów od Sakiewicza. Teraz tylko Smoleńsk.