•  

  pokaż komentarz

  Najlepsza Pani, która sama przyznaje że u nic na prowincji większość zarabia najniższą krajową, albo w ogóle nie ma pracy, za to ona walczy o 1000+ i to oni nie rozumieją xD
  Zgniłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @taki_typa: Po prostu niektórzy nauczyciela powinni natychmiast wylecieć ze szkoły z kilkoma kopniakami na drogę.

   Jeśli rząd zgodzi się na ten tysiąc plus to oznacza to, że w ciągu najbliższych 10 lat nic się w systemie edukacji nie zmieni.
   Na szczęście nie zanosi się na to, żeby rząd miał się powód przejmować strajkiem. Może nawet zaoszczędzi na miesiącu wypłat.

   źródło: edukacja.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @taki_typa: Bo tak wygląda życie w Polsce poza największymi miastami.

  •  

   pokaż komentarz

   @taki_typa: co najlepsze ci nauczyciele na wsi zarabiają lepiej od kolegów z Krakowa czy Wroclawia, bo dostają dodatek wiejski, ktory jest dodatkiem socjalnym i nie jest liczony do średniej. No ale dodatek socjalny jest wyplacany osobno, wiec dla nauczycieli podobnie jak 13 pensja nie jest wynagrodzeniem. Zacząć trzeba od likwidacji tych wszystkich dodatkow , włączając je do podstawy inaczej bedziemy mieli wieczny festiwal pasków. I tyczy sie to calej budżetówki.

  •  

   pokaż komentarz

   @nowy_ja: Mógłbyś podać podstawę prawną jak są liczone średnie? Nie mogę coś tego znaleźć, ale jak ostatnio patrzyłem, to zdawało mi się, że to też jest uwzględnione.

  •  

   pokaż komentarz

   @nowy_ja: @gundis24:
   co lepsze na wsi często gorzej uczą, bo rodzice mniej świadomi (gorsze wykształcenie) i często mają plecy (bo na prowincji budżetówka to nadal raj i bez pleców ciężko się dostać)

  •  

   pokaż komentarz

   @ostatni_lantianin: Wiem, moja mama pracowała 20 lat w szkole na prowincji, jako kierownik administracyjny. Do tego BHP'owiec i parę godzin lekcji z BHP. W ciągu 8 godzin robiła 2,3 etatu i zarabiała więcej niż ojciec inżynier projektujący zawieszenia aut.

  •  

   pokaż komentarz

   @JakubWedrowycz dokładnie powywalac .szkoły też państwowe pozamykać. Ja osobiście nie chce płacić podatków na czyjas naukę. I niech każdy swoje dziecko do prywatne szkoły wyślę. Jestem za nie płaceniem za czyjegoś gówniaka który i tak ma wywalone że naukę ma za darmo. Wielu moich znajomych nauczycieli dawno wypieli się na ten system śmierdzący komuna i zatrudnił się w prywatnych uczelniach takich szanuję

  •  

   pokaż komentarz

   @JakubWedrowycz: A jak rząd nie da im tych pieniędzy to co się niby zmieni w edukacji?

  •  

   pokaż komentarz

   W ciągu 8 godzin robiła 2,3 etatu

   @gundis24: To ile tego etatu miala? 2/3 czy 2,3? Bo 2/3 tp 5h i 20 minut dziennie, a 2,3 to 18h i 24 minuty dziennie.

  •  

   pokaż komentarz

   @leoha: etat nauczyciela to 18h tygodniowo
   znam takich co bez problemu robią w 2 szkołach i mają więcej wolnego niż ja :(

  •  

   pokaż komentarz

   @gokihar: U mnie był taki co ciągnął 2 etaty + był jeszcze radnym - na każdej radzie miasta był, więc jak ktoś ciśnie 1 etat i mówi ,że jest zapracowany to wali ściemą na kilometr.

  •  

   pokaż komentarz

   co najlepsze ci nauczyciele na wsi zarabiają lepiej od kolegów z Krakowa czy Wroclawia, bo dostają dodatek wiejski, ktory jest dodatkiem socjalnym i nie jest liczony do średniej.

   @nowy_ja: Jakieś konkretne dane/wyliczenia, czy tak sobie opowiadasz? Akurat w Krakowie nauczyciele zarabiają powyżej średniej wymaganej przepisami (w sprawozdaniach za 2017 i 2018 Kraków nie musiał dopłacać), więc może się okazać, że nauczyciele na wsi w gminie, który wyrównywała do "średniego wynagrodzenia", nawet po doliczeniu dodatku wiejskiego, mogą zarabiać mniej, niż nauczyciele w Krakowie.

  •  

   pokaż komentarz

   Na szczęście nie zanosi się na to, żeby rząd miał się powód przejmować strajkiem. Może nawet zaoszczędzi na miesiącu wypłat.

   @JakubWedrowycz: Niby jak rząd ma zaoszczędzić, skoro to samorządy wypłacają pensje nauczycielom?

  •  

   pokaż komentarz

   @miken1200: chodzi mi o to, że wymagane średnie na wsi, ze względu na dodatek są większe. Mam do ciebie pytanie: ile księgowemu gminnemu zajęłoby przygotowanie zestawienia z wynagrodzeniem nauczycieli w gminie? Coś w stylu: nauczyciel1 - stopień awansu, wymiar zatrudnienia, staż, całkowite roczne wynagrodzenie, 13 pensja, pozostałe dodatki.

  •  

   pokaż komentarz

   wymagane średnie na wsi, ze względu na dodatek są większe.

   @nowy_ja: Pomijam już poprawność tego zdania względem przepisów, wiem o co chodzi potocznie, ale "średnia" + wiejski nie gwarantują, że nauczyciel na wsi ma więcej niż przeciętny nauczyciel w Krakowie.

   ile księgowemu gminnemu zajęłoby przygotowanie zestawienia

   Trudno powiedzieć, myślę że dzień by na to zszedł (przy założeniu, że są już podrukowane roczne karty wynagrodzeń oraz pity).

  •  

   pokaż komentarz

   @miken1200: a w tych kartach masz informację o przedmiotach, które uczy nauczyciel? Łatwiej będzie sporządzić zestawienia dla każdej szkoły osobno typu:

   Szkoła jeden
   wynagrodzenie poszczególnych nauczycieli
   Szkoła dwa
   wynagrodzenie poszczególnych nauczycieli

   Czy

   Gmina XYZ
   wynagrodzenie poszczególnych nauczycieli (nazwa szkoły w jednej z kolumn)


   Nauczycieli ze szkół ponadpodstawowych (Licea, zawodówki, technika) rozlicza powiat?

  •  

   pokaż komentarz

   a w tych kartach masz informację o przedmiotach, które uczy nauczyciel?

   @nowy_ja: A po co księgowemu czy osobie naliczającej wynagrodzenie takie informacje? Nie, w programie płacowym (przynajmniej naszym) nie ma informacji o przedmiotach. Każdy nauczyciel ma wpisane ile ma etatu, do tego co miesiąc dopisuje się nadgodziny (kwotę brutto) za dany miesiąc.

   Nauczycieli ze szkół ponadpodstawowych (Licea, zawodówki, technika) rozlicza powiat?

   Ogólnie tak, ale może być taka sytuacja, że gmina chciała mieć u siebie szkołę średnią, więc za jakąś tam zgodą/porozumieniem z powiatem (nie znam szczegółów prawnych) otworzy u siebie taką szkołę - wtedy gmina dostaje z ministerstwa subwencję na szkołę (tak samo jakby dostał powiat). Jeśli subwencja nie wystarczy na utrzymanie szkoły to gmina musi ze swoich środków dołożyć - powiat się w to nie miesza.

   Łatwiej będzie sporządzić zestawienia dla każdej szkoły osobno typu:

   Technicznie: co za różnica czy każdą szkołę zrobisz osobno, a potem to skleisz w całość, czy od razu zrobisz gminę łącznie?
   Organizacyjnie: to zależy od samorządu i organizacji księgowości - jeśli każda szkoła ma swojego księgowego to wiadomo, każda szkoła robi swoją tabelkę, a potem w urzędzie to sklejają.
   Estetycznie: osobiście zrobiłbym to w jednym pliku (skoroszycie) Excela, ale każda szkoła na oddzielnej stronie (arkuszu), a do tego arkusz zbiorczy.

   Tylko nie wiem po co się o to pytasz - i tak ci nikt tego nie zrobi, bo po co?

  •  

   pokaż komentarz

   @miken1200: bo dostęp do informacji publicznej

  •  

   pokaż komentarz

   @nowy_ja: Wynagrodzenie nauczyciela według nazwiska nie jest informacją publiczną, bo podlega ochronie. Tak samo nie można tych danych przekazać bez nazwisk, ale z podaniem przedmiotów czy liczby godzin (etatu), bo korzystając z planu lekcji można by dopasować wynagrodzenie do nauczyciela/nazwiska.

   Zatem zostają wyłącznie zestawienia zbiorcze, ale tutaj pojawia się inny przepis - te zestawienia sam sobie wymyśliłeś (bo urzędy takich nie używają), zatem jest to informacja przetworzona. Według ustawy masz prawo do "uzyskania informacji przetworzonej w takim zakresie, w jakim jest to szczególnie istotne dla interesu publicznego". Czyli musisz udowodnić, że jest to szczególnie istotne dla interesu publicznego. Twoja własna ciekawość nie ma tutaj nic do rzeczy.

   Powodzenia w udowadnianiu, że taka analiza jest szczególnie istotna dla interesu publicznego, hehe.

  •  

   pokaż komentarz

   uzyskania informacji przetworzonej w takim zakresie, w jakim jest to szczególnie istotne dla interesu publicznego

   @miken1200: stan finansów państwa i samorządu jest istotny dla interesu publicznego

   Tak samo nie można tych danych przekazać bez nazwisk, ale z podaniem przedmiotów czy liczby godzin (etatu),
   Ja właśnie chcę bez nazwisk i przedmiotu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @nowy_ja: skończ już wymyślać głupoty.

   Ja właśnie chcę bez nazwisk i przedmiotu

   A dwa komentarze wyżej sam napisałeś
   "Szkoła jeden
   wynagrodzenie poszczególnych nauczycieli
   Szkoła dwa
   wynagrodzenie poszczególnych nauczycieli"

   stan finansów państwa i samorządu jest istotny dla interesu publicznego

   Odpowiednie organy państwowe i samorządowe ten stan znają, jest od tego cała sprawozdawczość budżetowa, nie potrzeba żadnych dodatkowych zestawień według twojego widzimisię. Dalej nie udowodniłeś, że analiza sporządzona dla ciebie jest szczególnie istotna dla interesu publicznego, że coś z niej konkretnego wyniknie.

  •  

   pokaż komentarz

   @miken1200: a wiesz, że trochę czasu minęło od tych komentarzy i sprawdziłem co mogę dostać? Widziałeś znalezisko na głównej, które utworzyłem?

   Ja chcę danych:

   Nauczyciel 1 - wynagrodzenie i jego składniki
   itd

   Bez imienia i nazwiska

  •  

   pokaż komentarz

   @nowy_ja: Nie widziałem, komentowałem to co tu pisałeś. Ale sprawdźmy co tam wymyśliłeś:
   "Nauczyciel 1 (bez podania danych personalnych) | Stopień awansu zawodowego w 2018 roku | Wymiar zatrudnienia "

   No i to jest bzdura, bo na podstawie wymiaru zatrudnienia można również dopasować dane do nazwiska - pisałem o tym wcześniej - porównujesz plan lekcji i już masz odpowiedź. Rodzice i dzieciaki w szkole wiedzą, jakich przedmiotów uczy dany nauczyciel i ile ma lekcji. Jeśli Kowalski ma 5 lekcji tygodniowo, a w zestawieniu będzie tylko jeden nauczyciel z etatem 5/18 to jak myślisz, czy brak nazwiska w zestawieniu coś zmienia?

   To samo stopień awansu - jak w szkole masz jednego stażystę to ukrywanie nazwiska również nic nie da.

   Dlatego gdybym dostał taki wniosek to na powyższej podstawie odmówiłbym udzielenia takich danych.

  •  

   pokaż komentarz

   @miken1200: jak to nie przejdzie to mam nowy pomysł: prośba o wysokość 13 pensji - one świetnie pokazują średnią za cały rok ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  Nauczyciele mieli do wyboru, poprawić swój wizerunek przecież już mocno nadwyrężony lub go całkiem zepsuć. Osobie która by nie dopuściła mojego dziecka do egzaminów bym nie podał ręki i pokazywał palcem na ulicy.

 •  

  pokaż komentarz

  Kumpel opowiadał mi historię nauczycieli, którzy mają problem ze strajkującym budowlańcem, którego córka ma pisać maturę w tym roku. Wyjął stare wyjście na taras razem z oknami i czeka na koniec strajku z zamontowaniem nowych. Nauczyciele zamiast okien maja plandeki i problem z pilnowaniem domu. Teściowa nie chce bo p?#%@i strasznie i łopocze:) Okna nietypowe wymiary mają i czekają u niego na placu, kasa już na koncie bo okna "gotowe".

  pokaż spoiler Tylko nie wiem czy mnie kumpel nie wkręcał bo lubi mnie pod włos brać i wie jaki mam stosunek do strajku:)