•  

  pokaż komentarz

  To zwarcie instalacji elektrycznej. Można się rozejść ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  (...) we francji obcięli głowę Matce boskiej
  Figurce jak już.

 •  
  Helsantonio_Montes via Android

  +46

  pokaż komentarz

  W kalifacie Francuskim nie ma miejsca na katolicyzm, tradycjonalizm, sztukę, historię i normalność ))¯_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Helsantonio_Montes: ale jest stabilnie!

   ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Czy leci z nami @NadiaFrannce? #pdk

  •  

   pokaż komentarz

   @grzylen: stabilnie było też w Oświęcimiu przed powstaniem warszawskim ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Helsantonio_Montes: Chrześcijanie robili to samo z rodzimymi wiarami Europejczyków - niszczyli symbole, niszczyli pamięć, niszczyli ludzi.
   Nawet większość chrześcijańskich świąt zostało ułożonych tak, żeby zastępowały rodzime święta Europejczyków.

  •  

   pokaż komentarz

   @YourDoom:

   Chrześcijanie robili to samo z rodzimymi wiarami Europejczyków - niszczyli symbole, niszczyli pamięć, niszczyli ludzi.

   Nie e, właśnie było na odwrót bo to chrześcijaństwo wplatało elementy rodzimej wiary Europejczyków w wiarę chrześcijańską
   Dla przykładu krzyż celtycki

   Nawet większość chrześcijańskich świąt zostało ułożonych tak, żeby zastępowały rodzime święta Europejczyków.

   To, że część świąt zbiega się z tymi rodzimymi nie znaczy, że "hurrrr durrrr ułożono je aby zastąpić stare wierzenia"

  •  

   pokaż komentarz

   zastępowały rodzime święta Europejczyków

   @YourDoom: Malowidła zwierząt w jaskiniach Europejczyków świadczą,że obchodzili oni świąteczną szopkę na długo zanim to było modne.

  •  

   pokaż komentarz

   elementy rodzimej wiary Europejczyków

   @BudkaStonogi: Czasy rodzimej wiary to były piękne swojskie czasy,mieszkało się w lepiankach z gówna i polowało na niewolników,ehh budzi się sentyment.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hetman11:
   Nooooo, a po za tym obcinalo się głowy wrogom i składało w ofierze jakimś tam bogom(i to bez Kappy, bo np:Słowianie tak robili)

  •  

   pokaż komentarz

   To, że część świąt zbiega się z tymi rodzimymi nie znaczy, że "hurrrr durrrr ułożono je aby zastąpić stare wierzenia"

   @BudkaStonogi: To które święta są wymyślone przez chrześcijan i nigdy wcześniej nie występowały? Motyw Jezusa na pustyni, motyw Jezusa na krzyżu przebitego, motyw zmartwychwstania... to wszystko było przed chrześcijaństwem.

  •  

   pokaż komentarz

   Malowidła zwierząt w jaskiniach Europejczyków świadczą,że obchodzili oni świąteczną szopkę na długo zanim to było modne.

   @Hetman11: Przecież nie o to chodzi :) Chodzi o to, że 22. grudnia Słowianie i inne ludy europejskie mieli swoje święta. Chyba na lekcjach w podstawówce uczą, że Jezus nie urodził się w 24. grudnia? Za moich czasów uczyli.

  •  

   pokaż komentarz

   Czasy rodzimej wiary to były piękne swojskie czasy,mieszkało się w lepiankach z gówna i polowało na niewolników,ehh budzi się sentyment.

   @Hetman11: W czasach chrześcijaństwa paliło się ludźmi w piecach i wymordowano kilkadziesiąt milionów cywilów. Do tego mordowanie Indian, Murzynów, tysiące wojen, miliony zabitych, inkwizycja, wyprawy krzyżowe, wojny domowo-religijne. I owszem: polowanie na niewolników. Chrześcijaństwo wcale nie ma nic przeciwko niewolnictwu :) Pozwól, że zacytuję tzw. X przykazań bożych:

   "Dzień zaś siódmy jest szabatem ku czci Pana, Boga twego. Nie możesz przeto w dniu tym wykonywać żadnej pracy ani ty sam, ani syn twój, ani twoja córka, ani twój niewolnik, ani twoja niewolnica, ani twoje bydło, ani cudzoziemiec, który mieszka pośród twych bram"

   a dalej:

   "Nie będziesz pożądał domu bliźniego twego. Nie będziesz pożądał żony bliźniego twego, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego»".

   Jak widzisz, bóg nie miał nic przeciwko niewolnictwu, jeżeli tylko dasz odpocząć swoim niewolnikom i nie będziesz pożądał niewolników innych ludzi ;)

  •  

   pokaż komentarz

   Nooooo, a po za tym obcinalo się głowy wrogom i składało w ofierze jakimś tam bogom(i to bez Kappy, bo np:Słowianie tak robili)

   @BudkaStonogi: Teraz również się to robi. Gdzie? O zgrozo, w najbardziej chrześcijańskich państwach. Nie wierzysz? Odwiedź stronę deathaddict.co

  •  

   pokaż komentarz

   @YourDoom:
   No przecież, bo chrześcijanie obcinają głowy ludziom, żeby złożyć je w ofierze Jezusowi xddddddddddddd

   Ja wiem, jakie inby dzieją się w Meksyku, albo Brazyli.
   Ale to jest przede wszystkim spowodowane wojnami gangów

  •  

   pokaż komentarz

   @BudkaStonogi: Teraz już nie obcinają, ale niezliczone rzesze rycerzy szło w bitwę zabijać wrogów z imieniem Jezusa na ustach. To nie kwestia religii, a czasów.

  •  

   pokaż komentarz

   @YourDoom: ah to tarzanie się rytualne w świętych gajach i składanie ofiar z ludzi ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @PieronWoBistDu: ah, to palenie ludźmi w piecach ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @YourDoom: a to w której religi się pali ludźmi w piecach? bo np z bibli nie pamiętam takiego fragmentu

  •  

   pokaż komentarz

   @PieronWoBistDu:

   Księga Kapłańska 21:9

   Jeżeli córka kapłana bezcześci siebie nierządem, bezcześci przez to swojego ojca. Będzie spalona w ogniu.

   Księga Powtórzonego Prawa 13:13-19

   Jeśli usłyszysz w jednym z miast, które Pan, Bóg twój, daje ci na mieszkanie, że wyszli spośród ciebie ludzie przewrotni i uwodzą mieszkańców swego miasta mówiąc: «Chodźmy, służmy obcym bogom!», których nie znacie - przeprowadzisz dochodzenia, zbadasz, spytasz, czy to prawda. Jeśli okaże się prawdą, że taką obrzydliwość popełniono pośród ciebie, mieszkańców tego miasta wybijesz ostrzem miecza, a samo miasto razem ze zwierzętami obłożysz klątwą. Cały swój łup zgromadzisz na środku placu i spalisz ogniem - miasto i cały łup jako ofiarę ku czci Pana, Boga twego. Zostanie ono wiecznym zwaliskiem, już go nie odbudujesz. Nie przylgnie do twojej ręki nic z rzeczy poddanych klątwie, aby Pan zaniechał zapalczywości swego gniewu, a okazał litość i miłosierdzie, rozmnażając cię, jak przysiągł twym przodkom, jeśli będziesz słuchał głosu Pana, Boga swego, strzegąc poleceń, które ja ci dzisiaj nakazuję wykonywać, czyniąc to, co słuszne jest w oczach Pana, Boga twego.

   Księga Powtórzonego Prawa 13:7-12

   Jeśli cię będzie pobudzał skrycie twój brat, syn twojej matki, twój syn lub córka albo żona, co na łonie twym spoczywa albo przyjaciel tak ci miły, jak ty sam, mówiąc: «Chodźmy, służmy bogom obcym», bogom, których nie znałeś ani ty, ani przodkowie twoi - jakiemuś spośród bóstw okolicznych narodów, czy też dalekich od jednego krańca ziemi do drugiego - nie usłuchasz go, nie ulegniesz mu, nie spojrzysz na niego z litością, nie będziesz miał miłosierdzia, nie będziesz taił jego przestępstwa. Winieneś go zabić, pierwszy podniesiesz rękę, aby go zgładzić, a potem cały lud. Ukamienujesz go na śmierć, ponieważ usiłował cię odwieść od Pana, Boga twojego, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Cały Izrael, słysząc to, ulęknie się i przestanie czynić to zło pośród siebie.

   Księga Wyjścia 22:28-29

   Nie będziesz się ociągał z ofiarą z obfitości zbiorów i soku wyciskanego w tłoczni. I oddasz Mi twego pierworodnego syna. To samo uczynisz z pierworodnym z bydła i trzody. Przez siedem dni będzie przy matce swojej, a dnia ósmego oddasz je Mnie.

   I długo by można było jeszcze cytować biblijne nawoływanie do mordowania ludzi.

   Rodzime wiary nie miały świętej księgi, więc te wszystkie zwyczaje były po prostu pomysłem ludzi. Bóg im nie kazał, nigdzie nie mieli takiego nakazu zapisanego. Chrześcijanie mają takie nakazy i wielokrotnie z tego korzystali, choć nieświadomie.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak widzisz, bóg nie miał nic przeciwko niewolnictwu, jeżeli tylko dasz odpocząć swoim niewolnikom i nie będziesz pożądał niewolników innych ludzi ;)

   @YourDoom: Dlaczego mówiąc o chrześcijaństwie czytujesz jedynie żydowskie prawo, ono nie ma swej mocy, jedynie to co powiedział i jak je interpretował Chrystus ma w Chrześcijaństwie.

   Chyba na lekcjach w podstawówce uczą, że Jezus nie urodził się w 24. grudnia?

   @YourDoom: No tak, nie wiadomo kiedy się urodził a data tego święta została ustawiona w święto rzymskie, ale najważniejszy świąt jak Wielkanocy już nie bo wiadomo że umarł podczas żydowskiego święta pashy.

  •  

   pokaż komentarz

   W czasach chrześcijaństwa paliło się ludźmi w piecach i wymordowano kilkadziesiąt milionów cywilów

   @YourDoom: Chciałeś powiedzieć,że to wojujący ateizm od Hitlera i Stalina przez rewolucję we Francji jak również burdy przeróżnych heretyków uważających się za lepszych od innych prowadziły do wojen i mordowania ludzi,a ci którzy przesadzali z wykorzystywaniem wiary do celów politycznych to dostawali w łeb np. pod Grunwaldem 1410.A co do krucjat to one były z miłości do muzułmanów tak jak muzułmanie np. pod Wiedeń to przychodzili z miłości do chrześcijan :) Co do niewolnictwa to rzeczywiście,dopiero po wprowadzeniu chrześcijaństwa rozkwitało na naszych terenach :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Zuben: Masz rację, chrześcijaństwo oparte jest na naukach Jezusa, ale w poprzedniej wiadomości napisałeś "bo np z bibli nie pamiętam takiego fragmentu", a biblia to nie tylko nauki Chrystusa.

   Wielkanocne zwyczaje również wywodzą się z pogańskich tradycji. Jajka malowane, oblewanie się wodą, zajączek, zmartwychwstanie itd. to wszystko było już przed chrześcijaństwem. Właściwie zmartwychwstanie wbrew pozorom niegdyś było wręcz codziennością :D Nie wiem, jak to wyglądało u Słowian, bo nie znalazłem takiej wiadomości, ale np. w wierzeniach nordyckich wierzono, że wojownicy, którzy trafili do Valhalli codziennie staczają bitwy, zmartwychwstają, biesiadują, piją i następnego dnia znów umierają i zmartwychwstają itd :D

  •  

   pokaż komentarz

   Chciałeś powiedzieć,że to wojujący ateizm od Hitlera i Stalina przez rewolucję we Francji jak również burdy przeróżnych heretyków uważających się za lepszych od innych prowadziły do wojen i mordowania ludzi

   @Hetman11: Ani Hitler, ani Stalin nikogo nigdy nie zabili. Hitler był do końca życia rzymskim katolikiem, Stalin był ateistą. Obaj również mieli zarost na twarzy. A więc to może zarost na twarzy doprowadził do wojen i mordowania ludzi?
   Tak samo głupi argument, jak twój. Ateizm nie jest organizacją, nie zakłada sam w sobie niczego więcej niż nieistnienia jednego boga więcej. Wierzysz w Zeusa? Freję, Odyna? Zapewne nie. Czy niewiara w tych bogów może sprawić, że będziesz mordował ludzi? Dlaczego więc niewiara w jednego boga więcej miałaby to sprawić?

   Poza tym w czasie II WŚ w Niemczech jakieś 95% ludzi było wierzących. To wierzący - listonosze, górnicy, urzędnicy itd - zabijali, nie Hitler :)

  •  

   pokaż komentarz

   Wielkanocne zwyczaje również wywodzą się z pogańskich tradycji. Jajka malowane, oblewanie się wodą, zajączek

   @YourDoom: Ale to nie są zwyczaje chrześcijańskie strikte tylko miejscowe tradycje na przykład w takiej Hiszpanii czy Francji o oblewaniu wodą nikt nie słyszał. Tak samo jest z malowaniem jajka czy zającem miliony chrześcijan nie słyszało nigdy o nim mimo że obchodzi Wielkanoc. To zwykłe tradycje pogańskie nie mające nic wspólnego z religią.

   Właściwie zmartwychwstanie wbrew pozorom niegdyś było wręcz codziennością :D

   @YourDoom: Ale nie za bardzo rozumiem, motyw tego że ktoś może zmartwychwstań w różnych mitologiach i tradycjach występował w różnych formach to fakt, i to że czasem był kojarzony z wiosną jest dojść naturalny. Motyw śmierci za cudze grzechy i zmartwychwstania już nie występował nigdzie indziej.

  •  

   pokaż komentarz

   @YourDoom: No patrz,a ja myślałem,że to chora rasistowska ideologia stawiająca rasę aryjską nad inne rasy pchała Hitlera do próby ustanowienia nowych porządków w Europie.

  •  

   pokaż komentarz

   Motyw śmierci za cudze grzechy i zmartwychwstania już nie występował nigdzie indziej.

   @Zuben: Wiem, Jezus umarł, żeby uwolnić ludzkość od grzechu pierworodnego, jednak wciąż chrześcijanie chrzczą dzieci, phuck logic xD

 •  

  pokaż komentarz

  Sugerowanie ze w notre dame nastąpiło celowe podpalenie.

 •  

  pokaż komentarz

  Jak mialem 16 lat i siedzialem na wykopie, to łykałem te wykopowo prawackie farmazony i uważałem że ciapaci są źli, a polska to dyskryminowany uciemiężony kraj. Pozniej doroslem i jestem w szoku, jak wykop bardzo jest stronniczy i zmanipulowany.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mariusz_Drugi: Jedyne, co się dobrego ostało na Wykopie, to od czasu do czasu Wykop efekt, jak trzeba pomóc komuś naprawdę potrzebującemu. Cała reszta, zwłaszcza w ostatnich paru latach, to tylko neonaziolskie towarzystwo wzajemnej adoracji, wyładowujące swoje szkolne frustracje na wszelkich mniejszościach i większościach czy wykopujące wyssane z palca brednie, dopóki pasują do tezy o oblężonej polskiej twierdzy katolików hetero. Względnie wykonujące za partię rządzącą brudną robotę, jak trzeba podjudzić lud przeciwko komuś, kto miał czelność zrobić sobie zdjęcie z jakimiś lefakami, tfu.