•  

  pokaż komentarz

  Co nowego? Zwiechy, ogromne koszty dla firm aby ponownie przebrnąć przez konfigurację starego softu, koszty związane z faktem że nie da się zablokować aktualizacji wersji innej niż pro jeśli tylko podłączyć komputer do sieci. Ale to podobno dla bezpieczeństwa, niech chociaż ono prezentuje poziom warty całej tej zabawy.

  •  

   pokaż komentarz

   @tank_driver i chcesz mi powiedzieć że firma wypuszcza ta aktualizację na yolo na proda? Bo jeśli tak to taka firma nie powinna istnieć ))¯_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @kaganiec_oswiaty: Nie, piję do mnóstwa problemów które pojawiają się że starym, często niewspieranym softem po aktualizacji Windowsa. Podam przykład, jeden z moich klientów używa dosowego programu szytego na miarę ponad 30 lat temu. Ma wszystko co potrzebne do pracy firmy, ale nie działa na Windows 10 jako pierwszym w historii. Co teraz? Do nowych komputerów nie ma sterowników pod XP czy poprzednie, trzeba więc kombinować. Udało się połapać temat na tyle że program hula, ale po grubszej aktualizacji znów pewnie trzeba będzie kombinować. Nowy soft na miarę to koszt rzędu 80-100k euro, firmy zwyczajnie na to nie stać. Dochodzi jeszcze obycie sekretarek że starym, więc przejście na coś kompatybilnego z win10 kosztowałoby więcej niż sam soft. Itp, itd. System do grania, nic poza tym.

  •  

   pokaż komentarz

   @tank_driver: Da się, ale trzeba grzebać w rejestrze. Da się nawet dodać polityki do Home, ale to jeszcze więcej kombinacji. A tego softu dosowego nie idzie uruchomić na DOSBox? Albo nawet DOS zainstalowanym w virtualboxie?

  •  

   pokaż komentarz

   @marcinwlo: Nie, w dos to nie gada. To aplikacja Windows ale w trybie 16 bit, pamiętająca czasy pierwszych Windowsów. Do tej pory jakoś to szło, ale 10 home nie obsługuje już takich aplikacji. Pozostaje wersja pro lub usługi terminalowe (wybrałem te drugie). Może spróbuję jeden z 5 komputerów podnieść do wersji pro i zobaczę czy odpali. Ogólnie nie lubię tego Windowsa bo mam z nim pod górkę, sekretarki ponad 50 lat i słabo im wchodzą nowości, ciągle dzwonią że to nie działa, tamto nie działa, dodać do tego łączę o zwrotnej przepustowości jednego megabita to i wysłanie większego maila wymaga cierpliwości. Do tego notoryczny brak kasy na inwestycje, a faktury płacone po kilku miesiącach i kilkunastu upomnieniach. Chyba sobie odpuszczę tego klienta.

  •  

   pokaż komentarz

   System do grania, nic poza tym.

   @tank_driver: Eee, nie. W trakcie grania potrafi mi ściągać i instalować aktualizacje, chociaż kilka razy go przestawiałem, żeby tego nie robił. Nope, not a single fuck given by MS.

   https://www.wykop.pl/wpis/38290517/teh-m-zagram-sobie-w-citiesskylines-microsoft-no-s/

   Gdybym wiedział, że będą traktować nawet informatyków z wykształcenia i zawodu, jak debili, to bym poszedł do wojska, jak jeszcze było z łapanki. Już bym był, k$#!a, emerytem.

  •  

   pokaż komentarz

   @teh_m: Nie wiem jak można mówić 'dobry' o systemie który wiecznie coś ściąga / wysyła do internetu (i nie wiadomo co to jest), który jest nieprzewidywalny jeśli chodzi o aktualizacje, który wiecznie coś mieli na dysku (co i po co? Czy to ma związek z tym wysyłaniem w internet? Ma!), gdzie w menadżerze zadań jest niby spokój i nic się nie dzieje. Kiedyś tak ukrywały się wirusy, dzisiaj to sam system coś ciągle ukrywa. Wolę stare, przewidywalne windy albo z braku laku jakiegoś linucha - przynajmniej wiem ile czasu zajmie mi włączenie, wykonanie zadania i wyłączenie komputera.

  •  

   pokaż komentarz

   To aplikacja Windows ale w trybie 16 bit, pamiętająca czasy pierwszych Windowsów.

   @tank_driver: Bo Win 10 jest tworzony pod nowe pokolenia ktore zagwarantuja jego po-sprzedazowe zyski kupujac gry i apki, wciagajac reklamy jak mleko matki i dzielac sie wszystkimi detalami swojego zycia. A twoj klient z dosowym programem ile on wrzuca dziennie fotek na insta i lajkow na fejsa? Pewnie zadnych?

  •  

   pokaż komentarz

   @joannadeli: Ani jednej, nie wiem nawet czy słowo 'instagram' coś mu mówi. Zgodzę się z tobą w pełni.

  •  

   pokaż komentarz

   Ani jednej, nie wiem nawet czy słowo 'instagram' coś mu mówi. Zgodzę się z tobą w pełni.

   @tank_driver: A ja zgadzam sie z Toba i innymi osobami ktorymi sie to nie podoba. Niestety istnieje tylko jedna wersja LTSC (Long-Term Servicing Channel) bez tego calego smietnika i nawet nie wiem czy jest do kupienia dla zwyklego smiertelika.

 •  

  pokaż komentarz

  Naprawili błąd z kalendarzem? Czy nadal "proszę przywrócić system do punktu, w którym działało. Nadal nic? Proszę przeinstalować system"?

 •  

  pokaż komentarz

  co za badziew nic nie wnoszący : D jeszcze nie tak dawno chwalilem win10 za to, ze w koncu windows zaczyna byc powazny. Ale niestety. Ciągle jakis update ktory robi problemy, tryb ciemny to jest jakies dno a oni wprowadzają tryb jasny x D, gdyby nie granie to wogole bym juz z windy prywatnie nie korzystal.

 •  

  pokaż komentarz

  Windowsy od dawna żrą ogromne ilości gigabajtów. Jakieś duplikaty plików, niby aktualizacja aktualizacji z możliwością deinstalacji; tu wreszcie przywracanie systemu, bez którego można się obejść; jakieś instalatory zakitrane gdzieś na dysku na wszelki wypadek i teraz dojdzie jeszcze to.

  O ile na dysku 32 GB można spokojnie posadzić Linuxa i go normalnie używać, to dla Windows 64 gigabajtów będzie stanowczo za mało

 •  

  pokaż komentarz

  Mnie wkurza strasznie to menu. Powinno być tak jak na 7 albo xp, że wszystkie aplikacje/gry były w folderach. A tak mam wszystko nasrane na kupie, i jesli chce znaleźć jakąś apliakcje ktorą dawno instalowalem i ktorej nazwy nie pamietam, to po prostu nie moge jej znaleźć.

Dodany przez:

avatar Conowegopl dołączył
17 wykopali 12 zakopali 3 tys. wyświetleń
Advertisement