•  

  pokaż komentarz

  Ja p!?%%%?e wysłuchałem tego i tam nie ma nawoływania do nienawiści. Prędzej skazałbym go za kujowy rap niż za ten tekst.
  To jest już lewicowy terroryzm, zgłaszanie bezpodstawne ale po to żebyś bał się iść do sądu który i tak cię uniewinni.
  Drażliwy temat bój się powiedzieć cokolwiek.
  Ale cóż kelkuc był skazany za nie-śmieszność piosenki więc wszystko możliwe xD
  Rozwaliło mnie tylko jak było "W sądach siedzą mendy" xD sędzina chyba się uśmiechała trochę przy tym.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomasz-piechura: Już trochę czasu minęło, wyjaśnili w końcu tam dokładnie co w tej piosence jest niewłaściwego czy tylko tak ogólnie chcieli za całokształt piosenki skazać?

  •  

   pokaż komentarz

   @Keris: A pytasz o kelkuca czy o tą piosenkę?

  •  

   pokaż komentarz

   @tomasz-piechura: O piosenkę, z tego co pamiętam to podczas rozprawy/przesłuchania interpretowali na różne sposoby konkretne jej wersy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Keris: Jedyne o co można się doczepić w tej piosence to ogólny wydźwięk.

   Bo dla mnie nawoływanie do nienawiści to by było coś w stylu " zabić, pobić, głupi, nie myją się"
   czy inne które znamy z nawoływania do nienawiści wobec imigrantów a tutaj nic takiego nie ma.

   Tutaj nawoływanie do nienawiści ma polegać na "utrwalaniu stereotypów" jakoby Żydzi chcieli

   - "Dostać mienie do którego nie mają prawa"

   - "Żydzi kontrolują media"

   - "Żydzi prowadzą przemysł Holocaustu i zakłamują historię"

   Dziwne jest to że takie oskarżenia można postawić Izraelowi bo u nich w Knesecie są podnoszone kwestię mienia bez-spadkowego, czy udziału polaków w Holocaust.
   A ich dyplomaci mówią że Polacy są współwinni Holocaust.

   Czyli kiedy Izrael chcę coś odzyskać w imieniu polskich Żydów to Izrael reprezentuje wszystkich Żydów, ale kiedy oskarżamy o coś Izrael pisząc że Żydzi coś tam to nagle zbytnio uogólniamy i uważamy że wszyscy żydzi tak robią
   czyli podpadamy pod rasizm czy tam coś innego xD

  •  

   pokaż komentarz

   Ja p@?#!@!e wysłuchałem tego

   podziwiam. Ja wytrzymałem 35 sekund.

   i tam nie ma nawoływania do nienawiści.

   Zazwyczaj w wypowiedziach, za które ta fundacja ciąga ludzi po sądach, albo nie ma nic nielegalnego, albo trzeba trochę złej woli żeby to zauważyć. Oczywiście nie zawsze, bo kilku faktycznych zjebów też na pewno po sądach przeciągnęli, ale podejrzewam że znacznie więcej było siania niepotrzebnego zamętu.

   pokaż spoiler Swoją drogą, czy cykliczne, notoryczne, uporczywe i świadome zgłaszanie do prokuratury nieistniejących przestępstw nie jest zagrożone jakąś odpowiedzialnością karną? Przecież to są w skali roku dziesiątki tysięcy zmarnowanych godzin pracy wymiaru sprawiedliwości... Naturalnie prawdziwe nawoływanie do nienawiści niech zgłaszają, ale szukanie na siłę jest lekko kontrproduktywne.


   Prędzej skazałbym go za kujowy rap

   @tomasz-piechura: za to mu się należy :P

  •  

   pokaż komentarz

   Ja p?$#!!#e wysłuchałem tego

   @tomasz-piechura: Gdzie to znalazłeś? Mnie google tego pokazać nie chce.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @tomasz-piechura: bo należy żądać by oskarżająca lewica wykazała dokładnie w którym miejscu i jak dokładnie jest ich zdaniem nawoływanie. Tak się robi w normalnym procesie. Oskarżenie ma wykazać winę. Niestety lewica wychodzi z założenia że to oskarżony ma wykazać swoją niewinność.

  •  
   balwan_rsl

   -337

   pokaż komentarz

   @Kontrrewolucja: faszyzm to prawicowa doktryna, z elementami lewicowymi jedynie. Natomiast co do kary to jest ona zasłużona, antysemityzm musi być karany, ja optuje w ogóle za tym by nawet wspominanie o roszczeniach w negatywnym świetle podlegało penalizacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @balwan_rsl: udowodnij ze faszyzm jest prawicowy. co tam, udowodnij ze nazizm jest prawicowy.

  •  

   pokaż komentarz

   @balwan_rsl ja pier... skąd tu ostatnio taki wysyp troli. Ile wam płacą za te komentarze?

  •  

   pokaż komentarz

   @balwan_rsl: j%##ć uranię, tylko Górnik Zabrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Kontrrewolucja: To absurdalny proces,ale Polacy muszą zrozumieć ,że w tym kraju nie ma wolności słowa bo inaczej nie byłoby przepisów o mowie nienawiści za które można takie zarzuty postawić.
   Niech każdy uważnie przeczyta artykuł z konstytucji.Mamy wolność wyrażania poglądów... dopóki nas ktoś nie zamknie!
   Nie zamknie za :1 mowę nienawiści ,2 za obrazę uczuć religijnych ,i 3 za zniesławienie z 212kk(tak się dziennikarzy załatwia u nas,dopuszczalna kara powinna byc jedynie finansowa).
   Proszę nazwisko jednego polityka który jest za wpisaniem wolności słowa do konstytucji.Ktoś zna?
   Zresztą u nas wystarczy jedna ustawa ,nawet nie trzeba większości konstytucyjnej.
   Tylko wtedy lewica dostanie szału za mowę nienawiści ,a kler za uczucia religijne.
   Dlatego każdy kto nie chce obalić tego stanu rzeczy i tej konstytucji jest wrogiem wolności słowa i wolności w ogóle.
   A każdy kto pragnie wolności słowa jak w Ameryce jest wrogiem całego systemu w tym kraju.

  •  

   pokaż komentarz

   @50dzielonena5: faszyzm = konserwatyzm = prawica.
   @dawid19791: sam k?$?a jesteś trol, usuń konto.

  •  
   a......e

   +4

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @alekhine: jak zawsze powalająca siła kontrargumentu, jak na dzbana przystało xD Typowy wyborca ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   a......e

   +42

   pokaż komentarz

   jak zawsze powalająca siła kontrargumentu

   @VCO1:

   źródło: Screenshot_2019-04-19 VCO1 - profil w Wykop pl.png

  •  

   pokaż komentarz

   @alekhine: co to ma do obecnego tematu?

  •  

   pokaż komentarz

   @VCO1: masz żryj

   I znów wybuchła awantura o umieszczanie faszyzmu po lewej stronie sceny politycznej. I znów się narażę ale przypomnę, że faszyzm jest sytuowany na stronie prawej za sprawą pewnej manipulacji intelektualnej. Po pierwsze, skoro faszyzm oparty jest na nacjonalizmie, który jest prawicowy, to sam faszyzm też jest prawicowy. Po drugie, nie ulega dyskusji, że prawicowy jest autorytaryzm. A niektórzy twierdzą, że autorytaryzm i faszyzm to prawie to samo, więc skoro autorytaryzm jest prawicowy, to faszyzm też musi być prawicowy. Po trzecie, skoro faszyzm jest za własnością prywatną to nie może być lewicowy, bo lewica jest za własnością społeczną, więc faszyzm jest prawicowy. No i, po czwarte, faszyzm jest antykomunistyczny, więc skoro komunizm jest lewicowy, to ustrój, czy ideologia, która jest antykomunistyczna musi być prawicowa.

   Ale nie bez przyczyny NSDAP to skrót Narodowo-Socjalistycznej Partii Niemiec.

   Zacznijmy od nacjonalizmu. Jego geneza jest przecież… lewicowa. Jako pierwsi zaczęli odwoływać się do haseł nacjonalistycznych… jakobini. Co więcej, we Francji ta tradycja obowiązywała aż do czasu Komuny Paryskiej. Komunardzi chcieli walczyć nie tylko o wyzwolenie społeczne, ale także o sprawę narodową. I, co ciekawsze, zaczęli od sprawy narodowej – hasła społeczne pojawiły się w trakcie obrony Paryża przed wojskami pruskimi. Jednak z Komunardami nie walczyły wojska pruskie, tylko francuskie. Po tej porażce, lewica francuska postanowiła więc zarzucić hasła nacjonalistyczne, bo trudno być nacjonalistą i nie popierać silnej armii, a jeszcze trudniej popierać armię, z którą się właśnie przegrało. I dlatego lewica francuska sięgnęła po marksistowskie hasła internacjonalistyczne.

   Nacjonalizm był natomiast od początku związany z prawicą w Niemczech. Broniąc się przed napływem francuskiej ideologii oświeceniowej przyniesionej do państewek niemieckich na bagnetach wojsk napoleońskich, niemieccy konserwatyści zrobili to samo, co wcześniej francuscy jakobini – odwołali się do haseł narodowych. Jak więc widać nacjonalizm nie jest konstytutywnym elementem prawicowości – przez całe sto lat był elementem lewicowości we Francji. Poza tym, czy rzeczywiście prawicowy nacjonalizm różni się zasadniczo od lewicowego internacjonalizmu? Opierają się one na tych samych ideach: (i) prymatu narodu (lub klasy robotniczej) nad innymi narodami (lub klasami społecznymi); (ii) egoizmu narodowego (lub klasowego); (iii) zasadzie walki z innymi narodami (lub klasami społecznymi); (iv) elity narodowej (lub klasowej) która przewodzi w walce.

   Drugim uzasadnieniem umieszczenia faszyzmu na prawicy jest jego rzekoma bliskość z autorytaryzmem. Na lekcjach historii, czy nawet na zajęciach z historii myśli politycznej na uniwersytetach, twierdzi się, że od autorytaryzmu do faszyzmu to tylko jeden mały krok. Tymczasem między tymi koncepcjami podobieństwa są jedynie w obszarze negacji. Łączy je antykomunizm, antyliberalizm i antydemokratyzm. Poza tym jest miedzy nimi przepaść, gdyż autorytaryzm nie jest totalitarny!!! Totalitaryzm to ustrój społeczno-polityczny, w którym wszystkie bez wyjątku elementy życia jednostki poddane są regulacji i przymusowi. Z autorytaryzmem tak nie jest. Autorytaryzm akceptuje rozdział państwa i społeczeństwa i zachowanie pluralizmu życia społecznego. Kult autorytetu i wodza dotyczy sfery politycznej a nie społecznej, obyczajowej czy gospodarczej. Dlatego autorytarne rządy polityczne mogły się łączyć z etatyzmem gospodarczym (jak w Polsce po roku 1926), ale mogły być także… liberalne (jak dyktatura Salazara w Portugalii w okresie międzywojennym, czy Pinocheta w Chile). Autorytaryzm i faszyzm są pod pewnymi względami podobne werbalnie (kult wodza, siły państwa, itp.), ale w praktyce autorytarny przywódca nie sprawował władzy absolutnej, jak fürer czy pierwszy sekretarz. Nie ustanawiał cenzury, nie ingerował w życie społeczne i kulturalne, a czasami nawet w gospodarcze (jak we wspomnianych Portugalii i Chile).

  •  

   pokaż komentarz

   @VCO1:
   W państwach autorytarnych autorytet należał do władzy wykonawczej. W faszyzmie i komunizmie – do partii rządzącej (nota bene jedynej). Państwa autorytarne zmierzały do utrwalania ładu i consensusu społecznego, a faszystowskie i komunistyczne nieustannie chciały coś zmieniać i walczyć ze wszystkimi. W Polsce po zamachu majowym można było drukować karykatury Piłsudskiego – niechby ktoś spróbował narysować karykaturę Hitlera lub Stalina bez ich wcześniejszej zgody.

   W praktyce politycznej o wiele więcej cech wspólnych faszyzm ma z komunizmem. Tą podstawową i najważniejszą jest właśnie totalitaryzm wkraczający we wszystkie sfery ludzkiego życia. Autorytaryzm jest za zachowaniem homeostazy społecznej. A faszyzm i komunizm to ustroje walki. W pierwszym przypadku narodowej, a w drugim klasowej. Idea wojny z wrogiem jest kolejnym elementem zbliżającym faszyzm do komunizmu. Solidaryzm narodowy właściwy nacjonalizmowi i faszyzmowi ma wiele cech wspólnych z solidaryzmem klasowym. Jest to solidaryzm w obronie przed wrogiem: w jednym przypadku innym narodem, w drugim – inną klasą społeczną. Ten solidaryzm potrzebny jest do wzmocnienia narodu lub klasy do walki z wrogiem.

   Dowodem prawicowości faszyzmu ma być poparcie dla własności prywatnej. Tylko jak wyglądała ta własność i jej ochrona w III Rzeszy? Komisarze z NSDAP we wszystkich chyba zakładach przemysłowych mieli zdecydowanie więcej do powiedzenia o profilu produkcji, niż właściciele.

   O prawicowości faszyzmu ma też świadczyć to, że jest on antykomunistyczny. Ale antykomunistyczni byli także anarchiści. Czy w takim razie z nich też zrobimy prawicę? Raczej się nie da! Po prostu zwalcza się w polityce wroga, a największym wrogiem jest największy konkurent. A największym konkurentem bywa ten, kto przemawia podobnym językiem do tych samych grup społecznych. Faszyzm był antykomunistyczny z tego samego powodu, dla którego komunizm był antyfaszystowski.

   I dlatego dla faszyzmu nie ma miejsca na „skrajnej prawicy” za autorytaryzmem. No chyba że obraz sceny politycznej zepniemy w koło, i wówczas faszyzm może się znaleźć między komunizmem a autorytaryzmem, ale zdecydowanie od lewej strony…

   Robert Gwiazdowski
   https://7dni.wordpress.com/2017/08/28/faszyzm-prawicowy-czy-lewicowy/

  •  

   pokaż komentarz

   @dawid19791 takim jak @balwan_rsl nie trzeba placic, oni siedzą w tych swoich barakach z socjalu i liczą że na kolaboracji się dorobia. Nie rozumieją że gdyby ten naród wybrany mial tu władze to by im te baraki zrównal z ziemią razem z nimi w srodku

  •  

   pokaż komentarz

   @balwan_rsl A ten dalej realizuje swoje marzenia: " zostać rozpoznawalnym trollem na wykopie" XD

  •  

   pokaż komentarz

   faszyzm to prawicowa doktryna

   @balwan_rsl:

   źródło: i.kym-cdn.com

  •  
   balwan_rsl

   -11

   pokaż komentarz

   @dawid19791: ja dostaje 1 zł od plusa, mam niestety same minusy i muszę przez to dopłacać. Myślę jednak że się rozwinę.

  •  

   pokaż komentarz

   ja optuje w ogóle za tym by nawet wspominanie o roszczeniach w negatywnym świetle podlegało penalizacji

   @balwan_rsl: trollu WYp?%%@!%AJ

  •  

   pokaż komentarz

   @Descara: dodać należy jeszcze zakaz niszczenia swoich rzeczy - nie masz prawa spalić swojej Biblii i flagi polskiej, tak wiem po co to robić, no ale prawa nie masz

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Legion616: pudło, nie głosuję na konfederację ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   faszyzm = konserwatyzm = prawica.

   @VCO1: zabawny jesteś, zrób fikołka neobolszewiku xD
   twoje lewakoidalne p$%?@@#enie nie przestaje śmieszyć.

 •  

  pokaż komentarz

  wolność słowa!!!111 wolne sądy !!!111 a nie czekaj (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

 •  

  pokaż komentarz

  A murzyńskie piosenki nawołujące do mordowania białych są już ok?
  Widocznie prawda zabolała, że czepiają się autora ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: i.kym-cdn.com

 •  
  Bunyan

  +34

  pokaż komentarz

  "Otwarta Rzeczpospolita" ciekawe dla kogo ( ͡~ ͜ʖ ͡°)