•  

  pokaż komentarz

  Szpiegowanie Chin jest nieco mniej szkodliwe dla Europy niż szpiegowanie USA który ma tutaj więcej interesów i nie da się ich odciąć gospodarczo tak jak państwa azjatyckie. USA szpieguje jawnie, nawet rozmowy telefoniczne Merkel podsłuchiwali, zbierają wszelkie możliwe dane, w tym dla Chin bezużyteczne. Prosta kalkulacja wskazuje aby unikać ich sprzętu. Huawei proponuje Polsce centrum kontroli bezpieczeństwa danych i ośrodki badawcze, Usa tylko przepłacanie za markę USA.

  •  

   pokaż komentarz

   @pompki: alez oczywiscie, ze Chiny maja w Europie wiele interesow, to jest ich glowny rynek zbytu. I latwiejszej kradzezy technologii

  •  

   pokaż komentarz

   @pytlar: przed kradzieżą technologi trzeba się dodatkowo zabezpieczać poza zaufaniem do operatora ( ͡° ͜ʖ ͡°) w jednej z firm dla której pracowałem szyfrowało się absolutnie wszystko, nawet nieistotne pierdoły (gorzej dla decyzyjnych, że część na technologii z USA, a więc z ogromnym prawdopodobieństwem backdooru). Rynku zbytu w Europie Chiny nie są w stanie kontrolować, są dostawcom towarów i raczej tak pozostnie. USA przechwytuje wszystkie dane prewencyjnie, podsłuchuje polityków, śledzi wszystkich konsumentów korzystających z ich technologi w tym fuckbook i google, a są bezpośrednim konkurentem na wspólnych rynkach. Kiedyś hegemonię w świecie określał zasięg działania wojska, dziś oś przesuwa się w stronę kontroli danych. Bezpieczeństwo przed terroryzmem jest pretekstem dla inwigilacji państw przodujących w tych technologiach. Windows na 99,9 ma wbudowaną technologię przechwytywania wszystkich haseł używanych dla programów szyfrujących, na co zwracali uwagę ludzie z Truecrypt fundacji i uznali swe działania w rozwijaniu programu za bezcelowe. USA teraz przymusza opornych do rezygnacji z usług firm które nie chcą z nimi współpracować, monopol na ogarnianie całości im ucieka. Polska zrobiła by duży błąd gdyby nie wybrała oferty Huaweia, choć oczywiście obrażeni amerykanie zredukują mgliste plany baz wojskowych w Polsce.

  •  

   pokaż komentarz

   @pompki: ależ Chiny stanowią właśnie dla Europy większe zagrożenie niż dla USA. Bogactwo UE pochodzi w większości z eksportu, USA są od niego znacznie mniej uzależnione. A Chiny już praktycznie przejęły wszystkie dziedziny, w których Europa była głównym eksporterem. Zostały jeszcze roboty i najwyższe technologie, ale już większość pozostałych technologii przejęta. Kiedy ostatni raz dzwoniłeś z europejskiego telefonu? Czy opracowanego w Europie?

  •  

   pokaż komentarz

   @pytlar: był to francuski Alkatel straszne badziewie nic dziwnego, że ludzie przestali to kupować, ewentualnie Nokia, dobre telefony, ale za późno zareagowali gdy świat przechodził na smartfony. Chiny to potężny rynek, stać ich na eksperyment z których część będzie sukcesem, to co możemy zrobić to nie dać się wykupić. Chętnie wykupili by podstawowe gałęzie gospodarek europejskich co stanowi stabilną lokatę kapitału. Niektóre niemieckie gminy, kupowały polskie elektrociepłownie, aby później bazując na doświadczeniu czerpać zyski dla swej gminy (ani myślą tego odsprzedać), włodarze polskich miast byli naiwni, bez wyobraźni, interesowały ich zyski krótkoterminowe.

 •  

  pokaż komentarz

  antyweb i ich teorie wyssane z brudnego palucha
  maja jakiekolwiek poszlaki mówiące o szpiegowaniu przez huaweja?

 •  

  pokaż komentarz

  Dzisiaj nikt nie ma nic do ukrycia, nikomu nie przeszkadza szpiegowanie przez google i apple. Kazdy dzisiaj szpieguje, ludzie instaluja apki i udostpeniaja swoje dane bez najmniejszej refleksji, kto by sie przejmowa Chinami.

 •  

  pokaż komentarz

  Afera Huawei powstała po przegranej Apple o naruszenie patentów. Tylko idiota albo telewidz bierze to poważnie

 •  

  pokaż komentarz

  Może państwa chcą szpiegować swoich obywateli?( ͡° ͜ʖ ͡°)