•  

  pokaż komentarz

  Całkiem wysokie mniemanie mają o sobie. a później będzie pikachu.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @wkontakciecompl: no tak, bo w Japonii nauczyciel to prestiżowy zawód, więc w Polsce też ma być, no. szkoda że sobie tak nie porównują kompetencji i kwalifikacji z nauczycielami z innych krajów, bo u nas są to odpady, które ledwo skończyły gównostudia.

  •  

   pokaż komentarz

   jeszcze mamy te kukły szanować

   @wkontakciecompl: Idź do swojej szkoły i napluj im w twarz. Im więcej osób tak zrobi tym więcej nauczycieli odejdzie. Nikt nowy nie będzie chciał pracować za te pieniądze, system się zawali, a ja pooglądam sobie festiwal sp%@$$#$enia gdzie wszyscy będą krzyczeli, że nauczyciele powinni więcej zarabiać.

  •  

   pokaż komentarz

   @ASLR a to dlatego, że jak jesteś w tym dobry, to możesz zarobić 2x więcej niż w szkole.

   Trzeba zacząć od tego, żeby to był zawód który przyciąga kompetentnych ludzi, a nie był traktowany jako ostatnia deska ratunku po gówno studiach

  •  

   pokaż komentarz

   bo u nas są to odpady, które ledwo skończyły gównostudia.

   @ASLR: Ładnie wrzuciłeś wszystkich do jednego wora.
   Pomijając to, masz częściowo rację, że od dłużego czasu rekrutacja do zawodu odbywa się na zasadach negatywnej selekcji. Wybierają go często ludzie, którzy nie radzili sobie w innych branżach. Teraz zadaj sobie jedno zajebiście ważne pytanie.
   Czyja to jest wina?

  •  

   pokaż komentarz

   @CukrowyWykop: To są fanatycy wynajeci do destabiliozacji kraju. Oni nie walcza o żadnych nauczucieli

  •  

   pokaż komentarz

   @ASLR ale skąd się to bierze?
   Stąd, że ogarnięty absolwent liceum nie idzie na studia pedagogiczne, bo wie, że po tym nie ma przyszłości.
   Jakby wiedział, że wybierając taką ścieżkę kariery będzie zarabiał godnie, to nauczycielami zostawaliby inni ludzie niż teraz.

  •  

   pokaż komentarz

   Trzeba zacząć od tego, żeby to był zawód który przyciąga kompetentnych ludzi, a nie był traktowany jako ostatnia deska ratunku po gówno studiach

   @qrzychu: Masz rację, a teraz szybki powrót do rzeczywistości. 3 lata rządów, nic się nie dzieje, wszystko działa świetnie i nagle k@$@a jak grom z jasnego nieba - protest! No tego to się chyba nikt nie spodziewał bo wszystko działało świetnie. Po tym jak rząd otrząsnął się z pierwszego szoku siada do stołu negocjacyjnego i po 3 dniach przynosi reformę, którą wymyślił w nocy z dnia drugiego na dzień trzeci.
   To państwo to jest k@$@a karton i kpina z nas jako obywateli i podatników.
   PiS był w opozycji przez 8 lat, ooooooooosiem długich lat. Pierwszego dnia rządzenia powinni wyjąć z teczki projekt reformy. Powiedzieć dokładnie to co Ty napisałeś i zacząć to robić.
   Ale k@$@a nie! Lepiej udawać, jak wszystkie poprzednie rządy, że coś działa, a w czasie kryzysu podawać polaczkom naostrzone widły, a pochodnią wskazywać nauczycieli. Polaczki lubią widły i pochodnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @CukrowyWykop dzięki takim wypowiedziom, wiemy który nauczyciel jest przedstawicielem motłochu. Żaden normalny człowiek nie strajkuje tak, aby działa sie krzywda osobom postronnym. Zwlaszcza jak chodzi o sferę społeczną. Jak im nie jest wstyd? Obserwując to kartonowe Państwo i jego szarą masę, utrwalam się w przekonaniu, że na dziecko zdecyduję się za granicą, aby nie psuć mu przyszłości.

  •  

   pokaż komentarz

   @CukrowyWykop: Nie oni, tylko ta jedna konkretna Pani ma wysokie mniemanie o sobie, nie uogólniaj.

  •  

   pokaż komentarz

   @ASLR: możesz się z kimś nie zgadzać, ale to nie powód, by kogoś nie szanować.

  •  

   pokaż komentarz

   @CukrowyWykop Ja juz dawna uważam se wszystkie te prostesty niepelnosprawnych, nauczycieli, ch%@ wie czego jeszcze to ustawka zeby albo powprowadzac nowe podatki albo zeby po prostu sparalizować ten zbagniony już dawno kraj...

  •  

   pokaż komentarz

   @CukrowyWykop bo widzisz z nimi już tak jest że im bardziej są marnym prochem tym bardziej wydaje im się że mają znaczenie a świat w ich mniemaniu kręci się wokół nich samych.

  •  

   pokaż komentarz

   @qrzychu: Problem jest głębszy. Kiedyś żeby pracować w szkole trzeba było mieć odpowiednią genealogię (w czasach kiedy bezrobocie w Polsce wynosiło 20%). Taki nauczyciel o odpowiednim pochodzeniu poświadczonym przez któregoś z członków rodziny, (który już był wcześniej częścią systemu) był/jest praktycznie nieusuwalny dzięki karcie nauczyciela.

   Dlaczego nauczyciele nie potrafią wywalczyć podwyżek rynkowym sposobem czytaj, odchodzić z pracy do lepiej płatnych zawodów? Ano odpowiedź jest prosta: w innych zawodach jesteś rozliczany z wyników swojej pracy. Nauczyciele nie są, pracują krócej od przedstawicieli innych zawodów. Jeśli chcą zmian płac niech oddają w zamian przywileje z karty nauczyciela.

  •  

   pokaż komentarz

   @ASLR: Polska to jest wspaniały kraj. Zero szacunku dla nauczycieli. Teksty typu „gowno studia”, „odpady”, „nic nie robią”. No właśnie, to teraz „nic nie robią” i zobaczymy jak to wyjdzie. Moj zawód jest najmojszy. Reszta to odpady. Masakra.

  •  

   pokaż komentarz

   @CukrowyWykop: Nauczyciele ludźmi bez szkoły... Szkodzenie gospodarce jest przestępstwem! Także ta pani (i inni geniusze) powinna być na świeczniku służb bezpieczeństwa! Skutki strajku odczuje Państwo! ZUS - zasiłki na opiekę (1,5-3mld zł), Skarb państwa (tu może być nawet drugie tyle). Ale co tam! Stać nas k$#?a! Skutki odczuje (odczuwa) też sektor przedsiębiorstwa prywatnego np. cateringi dla szkół, przedszkoli. Upadek przedsiębiorstw jednoosobowych. To i tak tylko namiastka. Uczniowie mieliby odrabiać strajk w wakacje - okres czerwca i lipca, jest najpodatniejszy na wykupione wakacje - to albo rodzice będą musieli zrezygnować bez zwrotu kasy, albo ryzykować brakiem klasyfikacji do następnej klasy swojego dziecka. Kolejna (pojebana-mam nadzieję niemożliwa) rzecz... Co to znaczy nie dać klasyfikacji do następnej klasy ósmoklasistom? To znaczy, że w kolejnym roku szkolnym miałyby zasiąść w ławkach 200% ósmoklasistów? Jaki rozp$!$@$! zrobił już strajk, a jaki zrobi, to się okaże. Inna sprawa. Przecież mamy nauczycieli i opiekunów w sektorze prywatnym. Im jakoś nie zależy na "poziomie edukacji", bo zwyczajnie byliby wyp$!$@$!eni z pracy. Więc niech nauczyciele z budżetówki nie p$!$@$!ą, że nie chodzi im tylko o kasę. Nie żałuję nauczycielom kasy i przywilejów, ale kasa nie sprawi, że błędy systemu edukacji nagle się rozwiążą. To pruski system i kształcenie kadry nauczycielskiej jest błędem.

  •  

   pokaż komentarz

   @fliegenderschlesier: zmiana zawodu to nie do końca rynkowy sposób. Rynkowe byłoby przejście do szkoły gdzie płacą lepiej - ale to w Polsce nie działa, bo o wysokości plac decyduje kuratorium/minister.

   Ja chodziłem do jednej z najlepszych szkół na Śląsku, i nauczyciele i dyrekcja chcieli zrobić nam więcej lekcji matematyki. No ale komisja edukacji mówi nie, są limity pieniędzy na matematykę i nic nie możemy zrobić. Przecież nauczyciele nie będą robić 10h więcej za darmo. To praca, a nie wolontariat

  •  

   pokaż komentarz

   @qrzychu Co wy z tymi gówno studiami? To nie jest prawdą.

  •  

   pokaż komentarz

   @wkontakciecompl pamietaj ze te kukly- nauczycielki sprawily ze jestes kim jestes. do tego wiedza na biezaco 2x wiecej do ciebie. zaklad?

  •  

   pokaż komentarz

   @biggle: tuż przed wyborami... pewnie przypadek... (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @biggle:

   system się zawali
   Nie zawali się.

  •  

   pokaż komentarz

   @CukrowyWykop: gospodarke up!$%#$!a haha...

   Juz to widze

  •  

   pokaż komentarz

   @qrzychu: Nie prawda, zmiana zawodu, przekwalifikowanie w celu uzyskiwania wyższych płac jest jak najbardziej rynkową metodą walki o wzrost płac w danym sektorze. Spójrzmy na zawód, który stał się synonimem nędzy i niskich płac czyli "kasjer/kasjerka w lidlu/biedronce". Ze względu na powstanie nowych miejsc pracy (które nie wymagają kwalifikacji), dziś już nie ma w biedronce/lidlu pracy po 14h w pampersach na kasie, na śmieciówce.

   Czy pracownicy dyskontów grozili paraliżem sklepów żeby dostać podwyżki? Nie, po prostu znaleźli inne zajęcia, a dziś te firmy muszą konkurować o tych pracowników, których tak okrutnie wyzyskiwali.

   Tymczasem Pan Nauczyciel, kwiat narodu, 18h w tygodniu, wolny każdy weekend, ferie, święta, wakacje, 13 pensja, roczne płatne urlopy dla podratowania zdrowia i najważniejsze kompletny brak odpowiedzialności za wyniki swojej pracy.

   Niech nauczyciele negocjują, odchodzą z pracy, rezygnują z części przywilejów, niech dążą do samooczyszczenia środowiska ze zwykłych leni i cwaniaków.

   I najciekawsze solidarność środowiska nauczycielskiego, szkoły prowadzone przez ZNP, zatrudniają na podstawie umów o pracę, a nie karty nauczyciela. Tak, wymaga 40h tygodnia pracy od nauczycieli....wiesz co jest najlepsze? Nauczyciele ze szkół należących do ZNP nie strajkują...

  •  

   pokaż komentarz

   bo u nas są to odpady, które ledwo skończyły gównostudia.

   @ASLR: Gdyby prestiż i kasa były większe, to do zawodu garnęłoby się więcej chętnych. Poza tym nauczyciele, których znam kończyli fizykę, matematykę i chemię na UW. To są gównostudia, twoim zdaniem?

  •  

   pokaż komentarz

   @fliegenderschlesier: Pracownik dykontu to absolutny entry level , Macpraca którą dostanie i utrzyma bardziej rozgarnięty orangutan. Dlaczego porównujesz to z pracą wymagająca wyższego wykształcenia (w tym często ukończenia trudnych, ścisłych kierunków), pracą od której jakości w dużej mierze zależy poziom intelektualny i społeczny następnych pokoleń?

  •  

   pokaż komentarz

   szkoda że sobie tak nie porównują kompetencji i kwalifikacji z nauczycielami z innych krajów, bo u nas są to odpady, które ledwo skończyły gównostudia.

   @ASLR: Możesz rozwinąć wypowiedź? Uważam, że c%$@!wo zarabiają w porównaniu do kwalifikacji innych krajów ale może faktycznie zmienisz moje myślenie :)

  •  

   pokaż komentarz

   @biggle: Idz na zmywak i nie grzesz wiecej.

  •  

   pokaż komentarz

   @ASLR Czyli już zawsze ma tak być ?

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator: 1) Bo te "bardziej rozgarnięte orangutany" rozumieją na czym polega wolny rynek, że jak im nie odpowiada stawka to czas zmienić zawód, a nie odmawiać pracy i brać na litość, potrafią wyjechać z kraju i radzić sobie za granicą. Jeśli warunki im nie odpowiadają. Skoro nauczyciele są tak dobrze wykształceni w kierunkach ścisłych to rynek pracy spokojnie ich wchłonie proponując lepsze warunki(18h tydzień pracy i 7k na rękę xD).

   2) Nie róbmy z nauczyciela w Polsce jakiegoś bóstwa nauki, mają do wyjaśnienia w ciągu 45minut materiał, który można spokojnie opisać na kartce A5. A większość z nich nawet z tym ma problem, często raczej zniechęcając dzieciaki do nauki, poznawania świata i poszerzania swoich horyzontów.

   Nauczyciel w Polsce nie jest w żaden sposób rozliczany ze swojej pracy, pracuje krótko i jest w zasadzie nieusuwalny ze stanowiska. Kto jeszcze może liczyć na takie warunki? A kompetencje? Bądźmy szczerzy ale chemia/fizyka/matematyka pedagogiczna to taka rozszerzona wersja przedmiotów na poziomie matury. Chcą podwyżek niech negocjują, zrezygnują z przywilejów, oczyszczą środowisko i pokażą, że ich praca jest dobra.

  •  

   pokaż komentarz

   Pracownik dykontu to absolutny entry level , Macpraca którą dostanie i utrzyma bardziej rozgarnięty orangutan.

   @deviator: pozwolę się nie zgodzić, pracownicy dyskontów jakąś wiedzę mają - raz byłem świadkiem gdy przed zamknięciem sklepu sprzedawczynie powtarzały materiał dotyczący dojrzewania owoców

   niemniej do tego co powinien umieć nauczyciel im daleko (napisałem powinien bo dobrze wszyscy wiemy że różnie z tym bywa a niskie ale etaty premiują miernoty) - to samo zresztą dotyczy innych stanowisk w administracji publicznej (policji*, urzędników)

   *) w Policji system emerytalny dodatkowo premiuje miernoty, ważne żeby się tam dostać - nikt nikogo nie zwolni, nie wychylać się (nawet jak jest źle) bo odejść się nie opłaca
   W przypadku Policji (i reszty grup uprzywilejowanych) należy podnieść pensje za cenę wcześniejszych emerytur - dać wybór (zostajesz w starym systemie albo wcześniejsza emerytura zostanie wypłacona już teraz)

  •  

   pokaż komentarz

   @fliegenderschlesier: na wolnym rynku, przed złożeniem wypowiedzenia masz możliwość pogadać z pracodawcą o podwyżce. On decyduje czy Ci ją da, czy nie. Masz też zwykle (nie mówię o niszowych branżach) konkurencję w postaci różnych firm, które mogą Ci zapłacić więcej i nie musisz się przebranżawiać. W oświacie tak nie jest, a prywatnych szkół masz mały procent. Pracodawcą de facto jest rząd - on ustala płace, więc nie dziw się, że z nim dyskutują, a jedyną formą dyskusji jest niestety strajk. Owszem, moga jebnąć wypowiedzenia. Tylko czym to się będzie różnić od sytuacji obecnej? W praktyce niczym, przestaną pracować i dostawać hajsu ze szkoły - dokładnie tak jak teraz. I problem będzie dokładnie taki jak teraz, bo ktoś jednak uczyć musi.

   Materiał robiony na odp%?#$@! może i zajmie kartkę A4 i może go uczniom wyrecytować orangutan - zgoda. Problem jest taki, że żeby wiedzę atrakcyjnie przekazać i faktycznie ludzi czegoś nauczyć potrzeba więcej niż kartka i orangutan i tu jest problem. Do tego trzeba znacznie więcej kompetencji, niż ma ta przysłowiowa pani w markecie. Owszem, jako nauczyciel, pracując jak orangutan nie trzeba wiele robić. Pytanie czy chcemy, żeby przyszłe pokolenia były uczone przez orangutany, czy chcemy jednak dojść do czegoś więcej i przestać być tanią montownią dla zachodu? Jęsli tak, to w edukację trzeba zainwestować.

   I to jest największy problem tego strajku, wszyscy się cieszą: dojebiemy nauczycielom. Na jednostkowych przykładach wyrabiana jest opinia dla całego środowiska. Oczywiście rządzącym to bardzo na rękę, bo to rozwiążę problem teraz. Ale bekniemy za to w przyszłości, tylko te efekty będzie widać za 10-15-20 lat. Na kierunki związane z edukacją, od lat jest negatywna selekcja, sytuacja po tym strajku, jeżeli gawiedź w ramach odwetu doj$@@% tej grupie - będzie jeszcze gorzej. No ale to dopiero za 20 lat, kogo to dzisiaj interesuje. Są igrzyska.

  •  

   pokaż komentarz

   "bardziej rozgarnięte orangutany" rozumieją na czym polega wolny rynek,

   @fliegenderschlesier: Ach, wiec brak kwalifikacji i doświadczenia jest równoznaczny z wejściem w posiadanie jakiejś mistycznej, niedostępnej innym mądrości? Co tam jeszcze polecasz na ścieżce rozwoju osobistego? Może lobotomię lub walenie łbem w beton, co?

  •  

   pokaż komentarz

   @ASLR: > no tak, bo w Japonii nauczyciel to prestiżowy zawód, więc w Polsce też ma być, no. szkoda że sobie tak nie porównują kompetencji i kwalifikacji z nauczycielami z innych krajów, bo u nas są to odpady, które ledwo skończyły gównostudia.

   Przyczynowość jest w druga strone. Sa słabi nauczyciele, bo zarobki są śmieszne. Mocni i solidni ludzie nie rywalizuja o pozycje nauczyciela, bo nie ma o co rywalizować.

   Dodatkowy komentarz:

   Zadna zmiana nie jest natychmiastowa - jest spora inercja. Gdyby magicznie zwiększyć pensje nauczycieli w tym momencie 3 krotnie, to obstawiam ze efekty byłyby widoczne dopiero po ~5 latach. Wejscie nowego pokolenia rywalizujacego o prestizowa pozycje zajmuje czas - raczej nie ma liczyc na to, że ludzie którzy osiedlili się w innych i lepiej płatnych branżach zmieniliby swoje decyzje zyciowe i przebranzowali na nauczycieli.

   Imho w swiecie, w ktorym zdolny czlowiek jest stworzyc cos z niczego (oprogramowanie) wkladanie pieniedzy w edukacje jest jedna z lepszych inwestycji państwa.

  •  

   pokaż komentarz

   Nikt nowy nie będzie chciał pracować za te pieniądze, system się zawali, a ja pooglądam sobie festiwal sp?!%@$!enia gdzie wszyscy będą krzyczeli, że nauczyciele powinni więcej zarabiać.

   @biggle: Wstawaj, zesrałeś się.

  •  

   pokaż komentarz

   @CukrowyWykop: Mnie zastanawia jak to coś może uczyć skoro ma tak nikłe pojęcie o życiu. Gospodarka nie potrzebuje dyplomów, gdyby doszło do takiej sytuacji ze nikt by ich nie dostał my się błyskawicznie przestawimy na egzaminy zawodowe po wcześniejszym przyuczeniu do zawodu a może i nawet taka opcja byłaby lepsza, bo młodzież nie musiała by się uczyć tych wszystkich bzdur bezużytecznych w życiu.

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator: Nie, przeczytaj do czego odnosi się mój komentarz. Nauczyciel ma takie same możliwości przekwalifikowania się i zdobycia lepiej płatnej pracy skoro obecna płaca mu nie odpowiada (jak każdy). Nauczyciel to nie jest jakiś mistyczny "rycerz/zakonnik", który zdobył zawód raz i innym nie może się hańbić.

   @kofey: Nie chcę "doj!!?ć nauczycielom". Chcę tylko urynkowienia ich mentalności i zawodu. Rozliczania z efektów pracy. Żeby nauczycielem w Polsce był kolo, który jest w tym dobry, który potrafi zainteresować dzieciaki przedmiotem, którego uczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @kofey: Ale kto się cieszy źe im dojebiemy? Ja się cieszę ale ja po pierwsze dziecko mam w wieku 2+ i już nie chodzi do szkoły, moje doświadczenia ze szkolą a były 3, pedałówa, zawodówka i technikum, mówią mi że z tych wszystkich szkół najwiecej wiedzy dała mi zawodówka a to tylko dlatego ze były praktyki na zakładzie który realnie coś produkował a my byliśmy częścią tego procesu. Ja akurat robiłem branże elektryczna i elektroniczną ale moje doświadczenia ze szkoły? Przykład, ja w domu projektuje układy w oparciu o mikroprocesory, pisze kody, programuje, używam urządzeń typu hotair, a w szkole i to w technikum przerabiamy z uczeniem się na pamięć katalog lamp elektronowych, które już wtedy nie były w produkcji i nie można ich było kupić nigdzie indziej jak na straganie ze starociami. Na kolejnej lekcji omawiamy zasadę działania i budowę lutownicy typu kolba. ;-) lutownicy, której używają budowlańcy lutujący rynny i parapety w poprzednim wieku.

  •  

   pokaż komentarz

   @fliegenderschlesier:
   Wystarczy poczytać wykopy o nauczycielach i komentarze pod nimi. A urynkowienie można robić przez prywatyzację, a nie zmienianie mentalności, skoro to dalej rząd o wszystkim będzie decydował. "faktyczna ocena pracy" to też fajny slogan, pytanie jest jak to weryfikować. Tylko nie wyjeżdżaj z wynikami testów itd, bo uczeń to nie ruda żelaza, każdy jest inny. Ocena rodziców? Też śliski temat, bo nagle wszyscy będą dostawać 5, żeby tylko rodzice myśleli, że wszystko w porządku. Każdy by chciał rzetelnej weryfikacji, tylko jak jej dokonać? Kto jest lepszym nauczycielem, ten co pracuje w liceum o dobrej renomie, w klasie sami zdeterminowani uczniowie, którzy wiedzą czego chcą, kim chcą być i dążą do tego nie dzięki, a pomimo nauczycielowi? Którzy wygrywają olimpiady, dostają się na dobre uczelnie? Czy ten który pracując z patologią, pomimo ciągłego przeszkadzania na lekcjach sprawia, że uczniowie, którzy nie powinni skończyć szkoły zdają maturę na 35%?

   @Mam_cie_w_dupie:
   A kto odpowiada za program nauczania? Myślisz, że nauczyciel sam sobie wybiera co i kiedy będzie komu przekazywał? Za program nauczania w 100% odpowiada nikt inny niż MEN.

  •  

   pokaż komentarz

   @biggle zawsze może szukać pracy w szkole prywatnej, aha tylko tam od nauczyciela jest wymagany pewien poziom i jest rozliczany z tego co robi xD

  •  

   pokaż komentarz

   @ASLR: u nas w liceum, było trzech nauczycieli którzy równocześnie wykładali na Uniwersytecie Adama Mickiewicza. Niestety każdy z nich miał tylko jedna / dwie klasy w których uczył.

   Miałem przyjemność że jedna z tych osób uczyła moja klasę.

   Na tle większości innych nauczycieli było widać poziom.

  •  

   pokaż komentarz

   @whiteglove bo to odpady - jak im nie pasuje i są taka ELyta to niech się zwolnią z taką wiedzą jaką ponoć mają to pewnie wszędzie znajdą pracę ... Ooowww wait ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @kofey: Ale za sposób przekazywania już tak, więcej by mi dało jakby pokazał jak te lampy wyglądają jak się je stosuje niż tak jak było, nauka na pamięć symboli produktu którego juz nie ma. Uczyliśmy się katalogu lamp z k$%#a j$@@nego CCCP, rozumiesz to człowieku, a to było już po upadku komuny to był 93 rok nie 73!

  •  

   pokaż komentarz

   @Mam_cie_w_dupie: Uczycie się tego, czego wymaga MEN, nie rozumiesz tego?

  •  

   pokaż komentarz

   @wkontakciecompl: Ta baba może jedynie stoperanem zablokować to co wypływa jej ze łba

   źródło: files.supple.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @wkontakciecompl wiesz skąd sie wzieli w polsce nauczyciele?? ! Minister edukacji poszedł złapać studentów którzy mieli zostać nauczycielami i zlapal tylko tych co byli za głupi by sp@$!$#@ić, lub starosta sprzedał ich za paczke fajek ! #pdk #chlopakinieplacza

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator: skomentuje to krotko: "co z tego, ze ma sie wyzsze, skoro nie posiada sie podstawowego"!

  •  

   pokaż komentarz

   @Prometeo: to nie jest tak, ze jej nie szanuje. Ja nia gardze.

  •  

   pokaż komentarz

   @CukrowyWykop:
   ,,Marta wstawaj, zesrałaś się!''
   ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @kofey: Bzdury gadasz, nauczyciel który ma jaja przekaże ci te mężowskie bzdety w 5 minut a reszta to będzie nauka czegoś co ci się w życiu przyda a jak jest leszczem to się zasłania programem napisanym przez starych leśnych dziadów i mówi tak jak ty, nie da się, bo nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mam_cie_w_dupie: tak, tak, i jeszcze zamówi frytki w macu, jak w reklamie.

  •  

   pokaż komentarz

   Nikt nowy nie będzie chciał pracować za te pieniądze,

   @biggle: Jak na razie jest dokładnie odwrotnie a mamy za sprawą absurdalnych przywilejöw największą na świecie liczbę nauczycieli w proporcji do liczby uczniów.
   Należałoby zwolnić 50 % a resztę nauczyć pracować tak jak w innych krajach.

  •  

   pokaż komentarz

   @CukrowyWykop:
   "Misterny plan Broniarza zdemaskowany! „Znaczna część tej akcji była zaplanowana w gabinecie Schetyny”

   "Broniarz był politykiem SLD, jego zastępca też, samo ZNP było w SLD, zanim SLD było partią a było koalicją. Bardzo znaczna część tej akcji była zaplanowana w zeszłym roku w gabinecie Grzegorza Schetyny" - mówił Adam Bielan.

   https://niezalezna.pl/266093-misterny-plan-broniarza-zdemaskowany-znaczna-czesc-tej-akcji-byla-zaplanowana-w-gabinecie-schetyny

   źródło: niezaleznacdn.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @kofey: bardzo latwo rozliczac.
   Wyniki egzaminow koncowych kazdego etapu edukacji.
   Jesli niskie, nauczyciel sie nie stara, jesli wysokie, premia dla takiego nauczyciela.
   Jesli sa przedmioty, z ktorych uczniowie nie chca zdawac egazminu - wina nauczyciela, ze nie potrafi swoim przedmiotem zainteresowac nikgo w danej placowce.
   W ten sposob, zdawalnosc bylaby wyznacznikiem jakosci edukacji w danej placowce. Oczywiscie, egzaminy musialby byc sprawdzane, ze komisje zewnetrzna.

   Pragne zaznaczyc, ze szkola nie nauczyla mnie kompletnie niczego, co wykorzystuje w swoim zyciu. Pisac, czytac i liczyc potrafilem zanim poszedlem do "zerowki". samemu cytalem ksiazki, samemu rozwijalem zdolnosci matematyczne.
   Szkola, jedyne co mi dala, to traume edukacyjna. Nienawidze szkoly, nauki pod dyktando. Nawet teraz, po blisko 20stu latach od zakonczenia tego syfu panicznie boje sie jakichkolwiek kursow, pomimo, ze material mam opanowany calkowicie. Niedobrze mi sie robi na mysl o jakikolwiek egzaminach - nawet z rzeczy, ktore robie codziennie.
   Nauczyciele sa dla mnie nikim. Nienawidze ich z calego serca.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mecowaty: jestes zwyklym ignorantem, ktory z reszta sam przyznaje, ze jest zaslepiony nienawiscia. Typowe polaczkowanie. I oczywiscie "wyjazd" z rozwiązaniem ktore juz w poprzednim poscie skrytykowalem i oczywiscie nie ma polemiki z ta krytyka.

  •  

   pokaż komentarz

   @kofey: czy do Ciebie dociera, ze bronisz systemu i ludzi, ktorzy czynia zlo?
   Oni od zawsze rozgrywali dziecmi, tyle ze w skali lokalnej. Teraz rozgrywaja dziecmi w skali ogolno-narodowej.
   Tak - nienawidze tego systemu i ludzi go reprezentujacych i tego nie ukrywam.
   Sa inne sposoby na edukacje. Mieszkam na stale w Holandii i system edukacyjny jest tutaj duzo lepszy, a dzieci sa traktowane z szacunkiem, a nie jak cos co przeszkadza w zbieraniu profitow i czasie pomiedzy kawka a ciasteczkiem.

   To wlasnie Ty jestes zaslepiony strachem przed zmianami i faktem, ze bedziesz musial w sumie naprawde pracowac, a nie tylko patrzec, czy juz mozesz isc do domu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mecowaty: raczej bronie pewnej grupy zawodowej, przed wysrywami przegrywow takich jak ty, ktorzy za swoje nie powodzenia winia wszystkich tylko nie siebie. Mase takich w swoim zyciu przerabialem, ktorzy z niezwykla pewnością siebie, pokazywali tylko swoj poziom ignorancji. Dokladnie tak jak ty i dokladnie tak jak ty mysla ze skoro nauczycieli bronie to znaczy ze nim jestem. Otoz nie, nie jestem i nie nigdy nie bylem. I jak zwykle na zachodzie lepiej, nqwet trawa bardziej zielona.

  •  

   pokaż komentarz

   @kofey: nawet nie wiesz jak bardzo sie mylisz. Ale coz... z kims takim jak Ty najwyrazniej nie da sie dyskutowac, bo masz swoje jedyny i najtwojniejszy swiatopoglad, a kazdy z innym spojzeniem na sprawe to jest debil i kretyn.
   To przez wlasnie takich jak ty nie mozna nic w tym kraju zmienic na lepsze, bo zawsze zaczniecie wyc i jeczec, latac na skarge do brukseli, czy putina.
   Uswiadom sobie, ze Twoje podejscie do sprawy to relikt przeszlosci, ktory nie ma racji bytu we wspolczesnym swiecie. Mechanizmy ktorych bronisz tak zaciekle i wulgarnie sa spadkiem PRLu, socjalistycznym potworkiem, ktory obecnie nie przypomina juz niczego.

   Dopoki nie zmienisz swojego podejscia to nie jestes wart nawet spluniecia, bo albo jestes pozytecznym idiota, albo platnym trolem.

   btw: Ratingi szkol na podstawie wynikow egzaminacyjnych doskonale sie sprawdzaja w bardzo wielu rozwinietych krajach. Tam nauczyciele sa rozliczani wewnetrznie. Ale coz... to by wymagalo jakiejkolwiek pracy ze strony nauczycieli, a to juz - jak widac - jest nie do pomyslenia dla Ciebie.

   Nie pozdrawiam.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mecowaty: duzo inwektyw i stwierdzen ze sie myle, 0 sposobow rozwiazania problemu i wskazzania gdzie jest blad w rozumowaniu. i tylko tupanie noga ze sie da. Oczywiscie polska w ruinie i wszystko tragiczne, typowe podejscie debila. Zegnam.

  •  

   pokaż komentarz

   @kofey: Nigdzie nie napisalem, ze Polska w runie, czy temu podobne kretynizmy.
   Pokazalem, na przykladzie modelu, ktory dziala w wielu rozwinietych krajach, jak mozna nadzorowac jakosc nauczania przez nauczycieli. w zaden sposob nie odniosles sie do tego twierdzac jednoczesnie, ze juz wczesniej podwazyles, komentujac wpis innego uzytkownika, ten sposob:

   Tylko nie wyjeżdżaj z wynikami testów itd, bo uczeń to nie ruda żelaza, każdy jest inny.

   jesli dla ciebie jest to argumentacja, to nie wiem czy sie zmiac, czy plakac.

   Moja propozycja byla nastepujaca:

   Wyniki egzaminow koncowych kazdego etapu edukacji.
   Jesli niskie, nauczyciel sie nie stara, jesli wysokie, premia dla takiego nauczyciela.
   Jesli sa przedmioty, z ktorych uczniowie nie chca zdawac egazminu - wina nauczyciela, ze nie potrafi swoim przedmiotem zainteresowac nikgo w danej placowce.
   W ten sposob, zdawalnosc bylaby wyznacznikiem jakosci edukacji w danej placowce. Oczywiscie, egzaminy musialby byc sprawdzane, ze komisje zewnetrzna.

   i w zaden sposob sie do tego nie odniosles. Jasne, ze szczegol musza byc opracowane, odpowiednia metodologia i sposob implementacji wraz z egzekwowaniem. Te mechanizmy juz od wielu lat dzialaja i sprawdzaja sie w innych krajach i nie ma sensu wymyslac kola na nowo, skoro rozwiazania juz sa.

   Problemem jest mentalnosc takich jak Ty.

   co do inwektyw - oto cytaty z Ciebie, skierowane do mnie, kiedy ja w zaden sposob Ciebie nie obrazilem:

   wysrywami przegrywow takich jak ty
   Typowe polaczkowanie
   jestes zwyklym ignorantem


   co do swierdzenia:

   przed wysrywami przegrywow takich jak ty, ktorzy za swoje nie powodzenia winia wszystkich tylko nie siebie

   nie winie nikogo za swoje niepowodzenia poza soba. Jak narazie moje zycie idzie w kierunku w ktorym ja chce i mam nadzieje ze tak zostanie. Napisalem rowniez, ze "szkola" (w znaczeniu systemu edukacji i reprezentujacych ja leniwych nauczycieli) nie dala mi nic z czego bym obecnie korzystal, a jedynie kladla klody pod nogi. Ja sobie poradzilem, lecz wiem, ze jest wielu ludzi, ktorzy nie dali rady.
   Ponownie - jestes smutnym zabytkiem, ktory stara sie walczyc o to ze jest potrzebny w swojej obecnej formnie, jednoczesnie nie pojmujac, ze to nie zadziala, tylko przedluzy agonie samego zabytki i kadzego, kto jest zmuszany z niego korzystac. wybuduj sobie maszyne czasu i wroc do PRLu.

   Nie pozdrawiam

 •  

  pokaż komentarz

  To wtedy z pewnością będzie z czego wygospodarować podwyżki. Logika godna nauczyciela.

 •  

  pokaż komentarz

  gówno zrobią, wyj!#%ć na bruk

 •  

  pokaż komentarz

  Ja rozumiem strajk nauczycieli, ale jakim ch... przerodziło się to w wojenkę lewactwa i opozycji z PiS? To co, za PO było im tak dobrze? PiS w jakiś szczególny sposób zablokował podwyżki.

  Ogólnie niech idą do innej pracy jak im się nie podoba. Tak robią normalni ludzie. Myślę, że jest dużo młodych absolwentów różnych kierunków, którzy świetnie by się sprawdzili.

  Ja mogę być nauczycielem, wystarczy, że skończę kurs pedagogiczny, ale nie chcę spaczyć dzieci.

 •  

  pokaż komentarz

  Pani Marto już pani przegrała, pycha tylko Pani ludzi w objęcia Jarosława ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @nietolerancja o k%!@a, właśnie! Może to jest zorganizowany przez Jarka taki potrójny żydowsko-meksykański blef, żeby strajkujący przeciwko rządowi wk%!@iali ludzi zarazem przekonując ich do obecnej władzy

  •  

   pokaż komentarz

   @nietolerancja: Jarek to jest miszcz polityki, ostatnie duże sukcesy:
   - wypromował Rysia Petru, po to żeby odebrał głosy PO, a później kazał mu się ośmieszać;
   - przekupił dentystę Schetyny, żeby mu zrobił śmieszne zęby;
   - podrzucił Kopaczowej książkę o historii ludzi i dinozaurów;
   - potajemnie płaci Wałęsie za jego występy, bo jemu wystarczy tylko, że mówi, żeby się ośmieszyć;
   - założył KOD i wybrał na lidera Kijowskiego, też wiedział jak to się skończy;
   ......
   lista może być bardzo długa, Jarek miszcz, knuje i szyje, niszczy opozycję, niszczy ludzi, zabiera im godność

1 2 3 4 5 6 7 ... 33 34 następna