•  

  pokaż komentarz

  Jak k#$!a że strzelnicami. Obiekt hałasuje/śmierdzi/źle wygląda więc ziemia obok jest tania, developer stawia domki albo bloki. Ludzie kupują tańsze mieszkanka wiedząc czemu są tansze, wprowadzają się i zaczynają protestować bo "tak się przecież nie da żyć". Już nawet Okęcie tak oprotestowali parę razy

  •  

   pokaż komentarz

   @Medrawd: doskonała metoda na Janusza i Grażynę. Podobnie jest z przemysłowymi chlewniami. U mnie w okolicy gość wystawił taką w szczerym polu. Nikomu to nie przeszkadzało. Janusze z Grażynami co się pobudowali w pobliżu dużo później nagle zaczęli jęczeć i słać donosy gdzie się dało by gość się przeniósł bo śmierdzi, bo żyć się nie da. A to on był pierwszy, kilkanaście lat funkcjonował zanim pierwsze zabudowania w okolicy zaczęły powstawać. Kupujący działki doskonale wiedzieli gdzie kupują działki i gdzie będą się budować.

  •  

   pokaż komentarz

   @Medrawd: @mamspodniewpaski: Ale nie daliście rasy przeczytać artykułu? Kiedy został oddany ten tor?

  •  

   pokaż komentarz

   Ale nie daliście rasy przeczytać artykułu?

   @4x80: Psory, rady. he he

  •  

   pokaż komentarz

   @Medrawd
   Nie widzę problemu.

   Skoro mieszkańcy są świadomi gdzie się wprowadzają i chcą się pozbyć.
   To zrzuta i zwrot kosztów poniesionych na tor/strzelnicę i szacowanych zarobków z obiektu w zależności na ile lat dzierżawa.

   Jeśli działka jest kupiona to zamiana na podobną w innym miejscu, oczywiście także z pieniędzy januszy nieruchomości.

   Czemu konsekwencje ma ponosić poszkodowany?

  •  

   pokaż komentarz

   @Przemysluaw: @Medrawd: @mamspodniewpaski: tylko tam najpierw były domy, a dopiero później tor zbudowany dzbany XD

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @jas_wedrownik
   I nikt z mieszkańców nie zawetował?

   Czyli dokonali oszustwa.
   Narazili inwestora na koszty, żeby potem zmienić zdanie i doprowadzić do strat.

   Jeden scenariusz lepszy od drugiego.

   W mojej okolicy usiłowali postawić wysypisko.
   Nie udało się bo ludzie nie wyrazili zgody.

   Zaś w mieście niedaleko mojej pracy postawili asfaltownie, dobre pięć lat do przodu szef pokazywał mi pismo informacyjne.
   Ale wąsate janusze przez pół dekady woleli pić browar i griliwać patrząc ja rośnie ogromna metalowa konstytucja i zwożony jest kruszec.

  •  

   pokaż komentarz

   nie zawetowali

   dokonali oszustwa
   @Przemysluaw: ano witam witam szankwnego Janusza prawa xD

  •  

   pokaż komentarz

   Kto pamięta?

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   Ludzie kupują tańsze mieszkanka wiedząc czemu są tansze

   @Medrawd: hehe ty naiwniaku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Jak k%!@a że strzelnicami. Obiekt hałasuje/śmierdzi/źle wygląda więc ziemia obok jest tania, developer stawia domki albo bloki. Ludzie kupują tańsze mieszkanka wiedząc czemu są tansze, wprowadzają się i zaczynają protestować bo "tak się przecież nie da żyć". Już nawet Okęcie tak oprotestowali parę razy

   @Medrawd: Że protestują to ok. Ale nie jest ok, że władze im ulegają i potem niszczą tory i strzelnice.

  •  

   pokaż komentarz

   @Medrawd: tych budynków mieszkalnych w bliskim sąsiedztwie to widzę max 2. Nie są w bezpośrednim sąsiedztwie, więc ich właściciele mieli niewiele do powiedzenia w kwestii budowy toru. Z doświadczenia wiem jak wyglądają takie sprawy. Wydaje mi się, że właściciele obiektu nie chcą podpaść lokalnym władzom i idą im na rękę rezygnując z wolnych jazd. Mieszkańcy zapewne nie mają podstaw formalnych do wystąpienia o ograniczenie działalności obiektu (podstawowa ekspertyza , którą można posłużyć się w sądzie z pomiarami kosztuje kilkanaście tys. PLN). Przykładem niech będzie Autodrom Pomorze gdzie ograniczenia trwały jakiś czas, ale okazało się że nie ma podstaw do zmiany sposobu działalności obiektu.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale nie daliście rasy przeczytać artykułu? Kiedy został oddany ten tor?
   @4x80: W maju 2017, to było w drugim zdaniu leadu. No, ale jak widać można nawet nie wejść w artykuł i dostać 210 plusów.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak k@$@a że strzelnicami. Obiekt hałasuje/śmierdzi/źle wygląda więc ziemia obok jest tania, developer stawia domki albo bloki. Ludzie kupują tańsze mieszkanka wiedząc czemu są tansze, wprowadzają się i zaczynają protestować bo "tak się przecież nie da żyć". J

   @Medrawd:

   to czemu strzelinica nie wykupi odpowiednio duzo terenu, zeby nie zaklocac na dzialkach sasiednich?

  •  

   pokaż komentarz

   @sylwek2k: bo (chyba że wykupisz cały kraj) zawsze do twojego terenu będzie przylegał cudzy teren którego właściciel może chcieć się przyj???ć do tego co robisz u siebie? Ile to odpowiednio dużo?

  •  

   pokaż komentarz

   @Medrawd: widzisz.. z Okęciem to jest tak, że 35 lat temu samolot startujący z niego był atrakcją... aktualnie wykonywanych jest do 50 operacji lotniczych (start lub lądowanie) w ciągu godziny... od 5:30 do 23:30 (oczywiście nie całą dobę jest taka częstotliwość, ale w godzinach porannego i popołudniowego szczytu samoloty startują niemal co minutę).

  •  

   pokaż komentarz

   @Medrawd:
   Tylko, jest jedno ale, zanim pojawił się śmierdzący lub hałasujący obiekt ceny działek najpewniej były normalne.
   Przecież, zanim ten tor się pojawił działki wokół miały swoich właścicieli, którzy mieli plany jak te działki wykorzystać. Wybudowanie takiego toru destabilizuje całą okolicę.

  •  

   pokaż komentarz

   Ile to odpowiednio dużo?

   @Medrawd:

   tyle, zebys swoim oddzialywaniem nie byl uciazliwy dla sasiada.

   bo (chyba że wykupisz cały kraj) zawsze do twojego terenu będzie przylegał cudzy teren którego właściciel może chcieć się przyj#@@ć do tego co robisz u siebie?

   @Medrawd:

   i ma do tego pelne prawo!

   Masz dzialke 1km x 1km. Mozesz umiescic dyskoteke na srodku dzialki - nikomu nie bedziesz przeszkadzac. I nikt nie bedzie mogl sie przyj#@@c, bo z kilometra nie bedzie oddzialywania. Ale jednoczesnie stawiajac dyskoteke na granicy dzialki, oddzialywanie na inne dzialki bedzie odpowiednio duze. I ma prawo sie "przyjebac".

   Co jest w tym takiego trudnego? Nie ma k%%?a znaczenia, co bylo wczesniej. Bo jak dzialka byla nieuzywana, to nikt nie zwracal uwagi na to, ze sasiad jest bardziej uciazliwy, niz mu byc wolno. Bo, uwaga: nigdy mu nie wolno bylo negatywnie oddzialywac na sasiednie dzialki. Po prostu teraz ktos podniosl ten argument, bo TERAZ zaczal odczuwac uciazliwosc. Twoja wolnosc konczy sie tam, gdzie zaczyna moja. Nie wolno mi byc uciazliwym sasiadem, tak samo jak tobie.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak k?%#a że strzelnicami. Obiekt hałasuje/śmierdzi/źle wygląda więc ziemia obok jest tania, developer stawia domki albo bloki. Ludzie kupują tańsze mieszkanka wiedząc czemu są tansze, wprowadzają się i zaczynają protestować bo "tak się przecież nie da żyć". Już nawet Okęcie tak oprotestowali parę razy

   @Medrawd: Co jeśli narzekają właściciele którzy kupili nieruchomość zanim tor powstał/stał się rzeczywiście głośny? Możnaby to zweryfikować krótką ankietą wśród sąsiedzctwa. Nowi właściciele nie powinni mieć pretensji. Ktokolwiek uzyskal władzę na drodze domokratycznych wyborów, również powinien szanować większość.

  •  

   pokaż komentarz

   to czemu strzelinica nie wykupi odpowiednio duzo terenu

   @sylwek2k: Bo jak ją budowano, to tam był las. A potem ktoś las wyciął i pobudował chałupy dla januszów i grażyn...

  •  

   pokaż komentarz

   @ZRX1100: przepisy regulują maksymalna ilość hałasu. Puki strzelnica operuje poza ciszą nocną jest niemożliwe żeby przekroczyła limity. Dla tego jeszcze zdefiniuj proszę co znaczy "uciążliwy" czy mieszczący się w przepisach czy taki żeby żaden Janusz z Grażyną się nie czepiali, bo to drugie jest niewykonalne.

  •  

   pokaż komentarz

   @sylwek2k: na defqonie ludzie z okolicznych wiosek chcą żeby ciszej grała muzyka. A to tylko trzy dni w roku

  •  

   pokaż komentarz

   @Medrawd: tak jak piszesz było w przypadku toru w Kielcach - gdzie deweloper wybudował bloki za płotem toru.

   Jednak tu sytuacja była odwrotna - tor krakowski wybudowano ludziom obok domów z zapewnieniem że normy emisji hałasu będą przestrzegane takie jak dla drogi. A nie są.

   Budowane to było jako ośrodek doskonalenia jazdy, gdzie w przyszłości młodzi kierowcy będą przechodzić kurs doszkalający.
   Przepisy jednak w życie nie weszły, a tor służy do jazd sportowych samochodami tuningowanymi, cisniętymi na maksa, które są znacznie glosniejsze niż ulica.

   I tu można zrozumieć mieszkańców.

  •  

   pokaż komentarz

   na defqonie ludzie z okolicznych wiosek chcą żeby ciszej grała muzyka. A to tylko trzy dni w roku

   @Encepence2:

   i maja do tego prawo

   nie ma ustawowej ciszy nocnej

   @Encepence2:

   masz 100% racji. Jest po prostu zakaz zaklocania ciszy :P Niezaleznie od godzin...

   "Art. 51 § 1 Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny."

 •  

  pokaż komentarz

  To po wuj taki tor. Sprzedać to, jakiś deweloper chętny na zakup na pewno się znajdzie.

 •  

  pokaż komentarz

  Szkoda, że nie napisali czy wprowadzono ograniczenia prędkości i czy pomiarów będą dokonywać fotoradary czy też wprowadzony zostanie odcinkowy pomiar prędkości.

 •  

  pokaż komentarz

  Postawili obiekt który generuje duży hałas w odległości 300-400 m od najbliższych zabudowań bez żadnych obiektów dźwiękochłonnych i teraz jest zdziwienie że okoliczni mieszkańcy protestują ¯\_(ツ)_/¯
  Do tego część toru jest postawiona na terenie który jest opisany w planie zagospodarowania przestrzennego jako zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna.

 •  

  pokaż komentarz

  W tym akurat przypadku mieszkańcy mają całkowitą rację. Jakiś debil wybudował tor w zasadzie pomiędzy domami. Do najbliższego domu jest nieco ponad 100m a do szkoły ok 350. Duże grupy domów są w odległości mniejszej niż 500m. I to te domy w przeciwieństwie do toru stoją tam od lat.

  •  

   pokaż komentarz

   @electroN: A stadiony to wolno budować.Nie ma hałasu.Lotnisko w Radomiu też można było postawić bo samoloty wyłączają silniki zanim wylądują,a startują z procy.100 metrów od toru.Straszne.Co mają powiedzieć ludzie,którym 50 metrów od wieżowców postawiono myjnię ręczną?Znam również przypadek wspólnoty mieszkaniowej,której mieszkańcy nie chcieli pod oknami parkujących samochodów,więc spółdzielnia wydzierżawiła teren i powstał...skup złomu i napieprzają tymi kawałami metalu jeden o drugi od samego rana.Proponuję w miejsce toru oczyszczalnię ścieków.Niech się cieszą z ciszy.

  •  

   pokaż komentarz

   @electroN: No ta, a potem hurr durr "bo się rozbijają furami po autostradach i Warszawie" xD Myślisz że Ci co do tej pory tam przyjeżdżali grzecznie przeniosą się na jakiś tor pareset km dalej ? xd Adekwatnie na Wawie, spotykali się w jednym eleganckim miejscu to ich stamtąd wybali na ulice, a potem specgrupy Speed, Stingery, parenaście radiowozów na bombach dookoła Auchan bo stoją i silnikami gazują xD Może i przeszkadzało mieszkańcom, ale teraz ciszę zastąpią większą szansą na to że jakiś wariat może ich jeąć. Wybudowali to wybudowali, wtedy protestów nie było skoro domy stoją od lat ? Myśleli że tor dla rowerów budują ?

  •  

   pokaż komentarz

   @noswtg: Ależ ja jestem wielkim zwolennikiem budowania torów. Powinno być ich jak najwięcej. Sam jeżdżę na moto, samochodem też chętnie pojeżdżę bardziej sportowo, ale motopark jest usytuowany dość niefortunnie. Jak został otwarty to ostro się zdziwiłem że zlokalizowali go w takim miejscu i że nikomu to tam nie przeszkadza, bo jest naprawdę blisko zabudowań. No i się okazało że jednak przeszkadza, i kompletnie nie dziwię się temu. Inna sprawa że to małe gówno i do "toru" to temu daleko.

  •  

   pokaż komentarz

   @electroN: Plusik bo widzę że normalny człowiek dla odmiany :D No, ale fakt faktem nie rozumiem jednak czemu nie zatrzymali tego na poziomie planów, czy już samej budowy, przecież musieli wiedzieć co tam stanie ? A nie tak nie po Bożemu w myśl "kto daje i odbiera...." :/ To tylko frustruje kierowców bo czuć że jesteśmy "spychani" na bok, a temat torów w naszym kraju jest dość delikatny i w niektórych gronach budzi spore emocje. Tym bardziej z powodu ciągłych nagonek policji na spoty stojących sobie i gazujących aut, jakieś dziwne akcje, przejazdy policji z je**tną kamerą przez parking i nagrywanie ludzi, albo tablic, czy cała kontrola auta po złości bo ktoś miał nalepkę WNR.

  •  

   pokaż komentarz

   nie rozumiem jednak czemu nie zatrzymali tego na poziomie planów, czy już samej budowy, przecież musieli wiedzieć co tam stanie

   @noswtg: Też mnie to dziwi. Jak pierwszy raz zobaczyłem gdzie to jest, to moja pierwsza myśl była: "chyba was posrało". Szkoda, bo sam motopark działa naprawdę dobrze i jest jak najbardziej krokiem w dobrym kierunku. Takich obiektów brakuje jak powietrza. Taki obiekt powinien być na wyp$@!!ijewie, albo pośrodku jakiejś strefy przemysłowej. Działka byłaby tańsza, więc mogłoby toto być normalnych rozmiarów a nie trzy zakręty na krzyż. A i tak wszyscy użytkownicy są zmotoryzowani więc dojazd to nie problem. W budżecie obywatelskim Krakowa wygrał swego czasu "tor", temat ogarniała grupa południe, ale wszystko jak zwykle utknęło w martwym punkcie. Ehh marzy mi się obiekt o normalnych wymiarach, jak Nordshleife, a mógłby być nawet i w bieszczadach.

  •  
   r0ll0v3r

   +2

   pokaż komentarz

   @electroN: Dowód na to że żyjemy w dupokracji. Prawda jest ustalana nie przez obiektywne przesłanki, ale przez to że większa część idiotów zagłosuję za prawdziwą wersja prawdy.

  •  

   pokaż komentarz

   Znam również przypadek wspólnoty mieszkaniowej,której mieszkańcy nie chcieli pod oknami parkujących samochodów,więc spółdzielnia wydzierżawiła teren i powstał...skup złomu

   @SaycoRa:
   He he i dobrze tak, zjebom którym wszystko przeszkadza.
   Zresztą, u mnie w radzie spółdzielni to w sporej części tacy właśnie pok!?@ieni sąsiedzi - nie ma pasji, człowiekiem też jest nieciekawym jeden czy drugi, za to ma czas żeby w radzie spółdzielni być - efekt - mnóstwo decyzji typu "nie daj żyć innym".