•  

  pokaż komentarz

  Jedynym prawicowcem na świecie jest pan Janusz Korwin-Mikke, wszyscy inni to więksi lub mniejsi lewacy.
  Myślę że dalsza dyskusja nie ma sensu.

 •  

  pokaż komentarz

  Oczywiście. Jakby Hitler żył w dzisiejszych czasach, to chodziłby na marsze feministek i parady równości LGBT. W ogóle nie identyfikowałby się z bogoojczyźnianymi grupkami i hasełkami Niemcy dla Niemców. A byłoby tak, bo Hitler to LEWAK xD

  •  

   pokaż komentarz

   @retall: Lewica się bardzo na nim wzoruje. Za przykład niech posłuży nastawienie do broni palnej w rękach obywateli. To hitler to zapoczątkował.

  •  

   pokaż komentarz

   @retall: Lenin był komunistą i uważał, że homoseksualizm to choroba zdegenerowanej arystokracji. O jaa Lenin był prawicowcem. Lewica to tylko LGBT.

  •  

   pokaż komentarz

   @ASLR: @ApApBejn:
   Wskażcie choć jedną osobę, która między rokiem 1933 a 1945 została zamordowana przez nazistów z powodów klasowych, a nie narodowościowych czy rasistowskich.

   Hitler i NSDAP mordowało lewicę, socjalistów i koministów, a koalicję zawiązywało z prawicą.

   Wystarczy poznać historię:
   "W 1931 powstał front harzburski jednoczący antyrepublikańską prawicę (w tym monarchistów i Niemiecką Narodową Partią Ludową czyli DNVP), największą partią tworzącą front była NSDAP.
   30 stycznia 1933 prezydent Rzeszy Paul von Hindenburg desygnował Adolfa Hitlera na kanclerza Rzeszy, który reprezentował większość parlamentarną[a] złożoną z NSDAP i DNVP (niemiecka prawica narodowa).
   Wicekanclerzem Rzeszy i komisarycznym premierem Prus został Franz von Papen – faktyczny negocjator warunków porozumienia NSDAP z konserwatywną prawicą." #

   - zakazał związków zawodowych i zastąpił je podporządkowaną nazistom organizacją DAF #
   - za przegraną w 1WŚ obwiniał oprócz żydów, właśnie marksistów #
   - jego największymi wrogami w parlamencie byli komuniści (których stamtąd pozbył się jako pierwszych #) i socjaldemokraci (którzy jako jedyni zagłosowali przeciwko nadaniu Hitlerowi możliwości uchwalania prawa z pominięciem parlamentu #)
   - w nocy długich noży zabił m.in. zadeklarowanych socjalistów jak Gregor Strasser, pozbywając się socjalistycznego skrzydła partii
   - powiedział, że właściciele firm to "wyższa rasa" #

  •  

   pokaż komentarz

   @retall: no niee znowu to samo. Naziści i Komuniści mordowali przede wszystkim socjaldemokratów jako zdrajców rewolucji. Rasizm wywodzi się z głebokiej ideologii socjalistycznej belgijskiej, francuskiej, niemieckiej. W kręgach SPD Żyd był utożsamiany z kapitalistą, bankierem. Ten sam mechanizm co w komunizmie - wyzyskiwana klasa - wyzyskiwacze kapitaliści, wyzyskiwana rasa wyzyskiwacze Żydzi. Różnica wynikała jedynie z uwarumkowań historycznych. Hitler nie miał zamiaru restaurować Monarchii, ani przywracać Wilhelama II na tron. Które miasta w Trzeciej Rzeszy były prywatne. Gdzie jest duchowieństwo w sferze ustawodawczej, wykonawczej, czy sądowniczej. Nowa religia, kult ludu. Konserwatyści zawsze mówili o poswięceniu dla Boga, Króla, Cesarza, a demo-totalitaryści o poświęceniu dla ludu, wspólnoty, grupy etnicznej, proletariatu. Hitler był typowym reprezentantem plebsu o którego aplauz zabiegał. Krytykował Habsburgów i nawet na własnym królu psy był gotów wieszać. Postawienie masowej partii, ludu, rasy, klasy w miejsce zasady monarchicznej nie ma nic wspólnego z konserwatyzmem. No i kto inny jak nie Julius Jung niemiecki monarchista prónował wysadzić Hitlera?

   Hitler oznajmił, że nie będzie żadnej kontrrewolucji i że nie po to niemiecki żołnierz wykrwawiał się na wschodzie żeby na tych terenach osiedlać księciów i harbiów. Hitler był ludowcem i socjalistą.

  •  

   pokaż komentarz

   Oczywiście. Jakby Hitler żył w dzisiejszych czasach, to chodziłby na marsze feministek i parady równości LGBT. W ogóle nie identyfikowałby się z bogoojczyźnianymi grupkami i hasełkami Niemcy dla Niemców. A byłoby tak, bo Hitler to LEWAK xD

   @retall: Nie identyfikowałby się ani z jednymi ani z drugimi, generalnie nie ma obecnie w Polsce ugrupowań które byłyby zbliżone w swoich poglądach do NSDAP, nawet biorąc pod uwagę poglądów rasowych, ale jak już coś to prędzej związałby się on z jakimiś neopogańskimi (tu warto zaznaczyć że on sam był prawdopodobnie panteistą) nacjonalistami z czarnego bloku. Współczesne LGBT i ta cała tzw. "Nowa Lewica" to nic innego jak jedno z wielu obliczy rewolucji do których zaliczał się również komunizm, jakobinizm, czy też właśnie narodowy socjalizm, osobiście ostatnio powoli zaczynam odchodzić od dzielenia świata polityki na lewicę i prawicę, jednakże jeśli miałbym już stosować jakiś podział na dwie części, to byłby to podział na obrońców cywilizacji łacińskiej a także jej wrogów, niestety ale Hitler bez wątpienia zaliczał się do tych drugich.

  •  

   pokaż komentarz

   @retall: ej ziomie jakie ty miałeś związki zawodowe za Stalina, Mao, czy Castro? Nie wygłupiaj się. W Trzeciej Rzeszy istniał jeden związek zawodowy Deutsche Arbeitsfront, który był ściśle związany z wielkimi koncernami, które miały państwowy monopol na pradukcję. Spójrz teraz na PRL, czy FSO Fiat to też mały kapitał? To był ogromny koncern. Gdzie ty tu masz powrót do tradycyjnych samorządów cechowych, gildii itp. Wspierania tradycyjnej, rodzinnej, małej i średniej przedsiębiorczości? Socjaliści zawsze wchodzili w ukałdy z wielkim kapitałem. Ford sponsorował nie tylko nazistów, ale i komunistów. Socjaliści z UE, tak samo jak ci w USA robią to samo do dzisiaj. Cecha charakterystyczna dla socjalistów i demokratycznych totalniaków to utożsamianie wszystkich obywateli z państwem, rządem. Tak robił Hitler, Stalin, Mussolini, Roosevelt. Tak robi dzisiaj CIinton, Obama, Merkel. Czy jakiś monarcha utożsamiał kiedykolwiek motłoch z państwem i wciągał do wojen totalnych? Raczej robił na odwrót i mawiał "państwo to ja".

  •  

   pokaż komentarz

   @Ortalionowy_Rycerz: wreszcie jakiś normalny człowiek. Mnie też śmieszy przenoszenie podziału z czasów Rewolucji Francuskiej do XX wieku i stosowania go do samego ruchu robotnicznego. Tylko po to, żeby wyszło jakimś cudem, że na osi politycznej Hitler jest na prawo od Stalina. I masz prawica i lewica xD

   No sorry, ale współczesne spektrum w ogóle nie obejmuje tradycjonalizmu i monarchizmu, więc cały podział odbywa się w ramach tej samej ideologii jaką jest demokracja i socjalizm. Nazizm, faszyzm, komunizm wywodzą się z demokracji. Naśladują Rewolucję Francuską. Mussolini w swoim eseju przywołał słowa Rousseau, który ukuł termin "demokracja zbiorowa" i "wola powszechna", "wola ludu". To jest ta sama kategoria ideologiczna.

   Nazizm i komunizm to demokracja totalitarna - ludowo-socjalistyczna

   Definicja demokracji ludowej.

   Demokracja socjalistyczna „demokracja ludowa” termin ten miał odróżnić sposób rządzenia realizowany w państwach satelitarnych ZSRR od zachodniej demokracji nazywanej w bloku wschodnim „demokracją burżuazyjną”.

   Demokracja socjalistyczna wiąże się nierozerwalnie z takimi zasadami, jak centralizm demokratyczny oraz system planowania i mieścić się musi w ramach założeń ustrojowych państwa socjalistycznego, którego funkcje wynikają zarówno z zadań wewnętrznych, jak i warunków międzynarodowych.

   Oznacza to w praktyce, że ma funkcjonować tylko jedna partia polityczna, a dyskusja i krytyka mają się rozgrywać albo wewnątrz niej albo pochodzić od organizacji społecznych, zawodowych, młodzieżowych, związków zawodowych.

   Krytyka władzy i dyskusja jest możliwa, jednak w ramach zakreślonych przez system (w ramach akceptacji socjalistycznej drogi rozwojowej); atak na jego instytucje, odwołanie do obcych ideologicznie sił politycznych, szerzenie dezinformacji i nieprawdziwych ocen są identyfikowane jako działania antysocjalistyczne i ostro zwalczane.

   Partia robotnicza, zwykle określana po prostu jako partia, kieruje się zasadą określaną jako partyjne kierownictwo aparatem państwowym:

   Partia kieruje całą działalnością państwa. Sprawuje kontrolę nad działalnością jego organów i osób spełniających odpowiedzialne funkcje w aparacie państwowym.

   W gospodarce stosowana jest gospodarka planowa, w przeciwieństwie do gospodarki rynkowej panującej w państwach kapitalistycznych."

   To samo było w Trzeciej Rzeszy i Faszystowskich Włoszech. Zamiast monarchii - partia uber alles!! Towarzysze!! Ludu pracujący!! Masowy system partyjny i plebejskie hasła. Utożsamianie wszystkich obywateli z państwem, wciąganie do wojen politycznych - to jest właśnie demokracja.

  •  

   pokaż komentarz

   @ApApBejn: ehhh świetnie napisane ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @ApApBejn: Socjalizm istnial tylko przez 3 miesiace w roku 1871 w Paryzu

  •  

   pokaż komentarz

   Socjaluchy już atakują i minusują. Cytuj książkowe definicje itd. Wykopowy głąb i tak wie lepiej.

  •  

   pokaż komentarz

   W książkach piszą co innego i na wykopie co innego. Zrozumcie pacany, że wasze wymysły nie są źrodłem realnej wiedzy. A Hitler był ludowcem i socjalistą i każdy politolog tak uważa. Dinesh D'Souza albo Jonah Goldberg w swoich ksiązkach udowodnili, że faszyzm był ruchem rewolucyjnym i wywodzi sie z demokracji. Oczywiście dyzmokraci jak zwykle nie podadzą zadnej książki, która potwierdzi ze tak nie jest i ze ci goscie sie myslą.

  •  

   pokaż komentarz

   Oczywiście. Jakby Hitler żył w dzisiejszych czasach, to chodziłby na marsze feministek i parady równości LGBT. W ogóle nie identyfikowałby się z bogoojczyźnianymi grupkami i hasełkami Niemcy dla Niemców. A byłoby tak, bo Hitler to LEWAK xD
   @retall: Znaczy Lenin, Stalin, Mao, Che Guevara i właściwie każdy rewolucjonista poprzedniego wieku też był prawicowcem.

  •  

   pokaż komentarz

   Hitler i NSDAP mordowało lewicę, socjalistów i koministów, a koalicję zawiązywało z prawicą.

   @retall: co nie zmienia faktu, że postulaty Hitlera i jego ideologia zwana pod nazwą Nazizmu to inaczej Narodowy Socjalizm. Sam jej główny propagator uważał nazizm za ideologię synkretyczną, osobiście bym się z nim nie kłócił, chyba wiedział lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Większość badaczy definiuje nazizm jako formę skrajnej prawicy[17]. Nie jest to jednak zgodne z definicją twórcy systemu. Adolf Hitler przedstawiał nazizm jako ideologię, która nie jest ani prawicowa, ani lewicowa, lecz synkretyczna[18][19]. Hitler w Mein Kampf atakował zarówno niemieckich polityków lewicowych, jak i prawicowych[20]. Naziści znaleźli się po I wojnie światowej pod silnym wpływem takich poglądów, jak nacjonalizm, pogarda wobec traktatu wersalskiego oraz antymarksizm, antyliberalizm i antysemityzm[21]

   Nazizm wprowadzał w życie zasady antyliberalnego kolektywizmu który stał się wizytówką kultury publicznej III Rzeszy i promował etniczny fundamentalizm[26][27].

 •  

  pokaż komentarz

  Zupełnie jak Korwin, który zaczynał w Związku Młodzieży Socjalistycznej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  ( ͡º ͜ʖ͡º)

  źródło: 1555946964708.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  Zawsze mnie bawi, jak feministki próbują mówić, że jako "lewaczki" nie są jak Hitler i naziści.