•  

  pokaż komentarz

  Podatki mają płacić tylko zwykli obywatele. Na cwaniaków widać nie ma bata. A później lament, że nie ma żłobków, drogi drogie, a służba zdrowia fatalna, a podatki coraz wyższe. Tak to już jest, kiedy za wszystko płaci tylko przysłowiowy Kowalski, kapitaliści nie muszą, bo nikt ich do tego nie zmusi. Optymalizacja tu, optymalizacja tam i kasy nie ma - za wszystko zapłacisz ty i tylko ty, kupując chleb i pracując uczciwie na umowę o pracę. A ci co zarabiają na tobie najwięcej płacić nie muszą, bo przecież mają kasę - bardzo dużo kasy i dlatego są ponad prawem.

  •  

   pokaż komentarz

   @mikolaj_o: Tylko to nie problem kapitalizmu, tylko pogmatwanego prawa, w którym łatwo się odnaleźć korporacjom, bo ich stać na te optymalizacje, lobbing itd.
   Równe, logiczne i proste prawo przewidziane od początku w ten sposób, by z założenia nie było do niego wyjątków, rozwiązałoby większość problemów, im bardziej je komplikujemy, dodajemy wyjątki, reguły, tym większa szansa, że zostanie ominięte, bo ludzki mózg jest ograniczony i nie jest w stanie przewidzieć milionów rozgałęzień.

   Niektórzy będą twierdzić, że taki bajzel jest konieczny, tak było od zawsze i nie da się inaczej, ale to jest zdanie osób, które chcą by sytuacja była jaka jak jest. W końcu jak jest bajzel, to już nagle nie trzeba być zbyt zwięzłym i precyzyjnym, bo wszystko się przecież jakoś połata, pozmienia, poprawi i jakoś będzie działać, odpowiedzialności nikt nie ponosi, bo wszystko jest tak skomplikowane, że nawet nie wiadomo kto by ją miał ponieść.

   Prawo powinno być na tyle zwięzłe, spójne i logiczne, że jedna osoba powinna móc wydedukować większość rzeczy bez czytania przepisów, zamiast potrzebować systemu komputerowego do stwierdzenia czegokolwiek w tym gąszczu.
   Takie prawo może w pewnych przypadkach będzie gorzej dostosowane do sytuacji, ale generalnie będzie uczciwe i proste w utrzymaniu.

  •  

   pokaż komentarz

   @mikolaj_o: zaraz cię zwyzywają od lewaków ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @mikolaj_o: Nie wina bogatego, że wykorzystuje złe prawo. Jak ja będę kiedyś bogaty, to myślisz, że będę płacił 60% podatków? buhahaha

  •  

   pokaż komentarz

   @adiq94: No jasne, że to wina ustawodawcy, a nie człowieka, który omija prawo wświetle przepisów

  •  

   pokaż komentarz

   @mikolaj_o: tylko widzisz - od wielu lat niektore srodowiska postuluja uproszczenie systemu podatkowego, ujednolicenie wielu jego elementow przy jednoczesnym obnizeniu opodatkowania do rozsadnego poziomu polaczonego z systemem surowych kar finansowych za naruszenie - co zniechecalo by do agresywnej optymalizacji (czyli tej nielegalnej). problem polega na tym, ze obecny ksztalt prawa podatkowego jest wielu osobom na reke, w tym osobom, ktore maja roznego rodzaju zwiazki ze sfera rzadzaca, niezaleznie od partii dominujacej. innymi slowy, uproszczenie systemu podatkowego ukrociloby mozliwosc kombinowania przez znajomych krolika - dlatego nikt tego nie zrobi.

  •  

   pokaż komentarz

   @wypokowy-egzorcysta oczywiście nie wina bogatego, że optymalizuje swój biznes ( często na granicy prawa, a nawet łamiąc prawo- chce po prostu zarobić ponosząc jak najmniejsze koszty) natomiast wina tego który tworzy takie prawo które okrada państwo.... - i tu odpowiedź kto nami rządzil - tak gnidy

  •  

   pokaż komentarz

   bo przecież mają kasę - bardzo dużo kasy i dlatego są ponad prawem.

   @mikolaj_o: to jak w socjalizmie, oligarchii itd. Tak jest od początku ludzkości a ty myślisz że to wynalazek kapitalizmu xD Faktycznie nauczyciele nie powinni dostać podwyżek jak nie nauczyłeś się tego na historii.

  •  

   pokaż komentarz

   to jak w socjalizmie, oligarchii itd.

   @CukrowyWykop: KEK :D nastepne dziecko zyjace w kucbance :)
   niesamowity ten wolny rynek ze nie pozwala powstac monopolom. oligarchii itp jak w bajce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @mikolaj_o

   kapitaliści nie muszą, bo nikt ich do tego nie zmusi

   W kapitalizmie są podatki i trzeba je płacić.

   Problem zaczyna się gdy socjalistyczne państwo tworzy furtki dla wybranych.
   Oczywiście pod pretekstem ulżenia jakiejś grupie społecznej albo stworzenia przy pomocy centralnego sterowania gospodarką jakiegoś klimatu do inwestycji.

   Socjalistyczne państwo chce komuś pomóc, a potem okazuje się, że pomysłodawca po zakończeniu kariery posła ląduje na wirtualnej posadzie z kosmiczną pensją w jakiejś korporacji.

  •  

   pokaż komentarz

   KEK :D nastepne dziecko zyjace w kucbance :)
   niesamowity ten wolny rynek ze nie pozwala powstac monopolom. oligarchii itp jak w bajce ( ͡° ͜ʖ ͡°)


   @mareksa666: zacznij czytać, a jak nie rozumiesz poproś kogoś kto ci wytłumaczy. Od zalania ludzkości bogaci tworzą imperia które omijają prawo, korumpują. Nie jest to żadna przypadłość kapitalizmu(którego z resztą nie ma, obecnie jest bardziej korporacjonizm), tak było jest i będzie. Ale to trzeba by w życiu przeczytać jakąś książkę a nie wypok i wypok.

  •  

   pokaż komentarz

   @mikolaj_o: podatki placa biedni
   dlatego lepiej zeby nie byly za wysokie
   bogaty zarejestruje firme na wyspach wesolego zadupia, z filia w liechtensteinie, i ma podatki z glowy

  •  

   pokaż komentarz

   @adiq94, @mikolaj_o: jak każesz takiemu zapłacić podatek, to zaczyna się szantaż, że zabiera zabawki gdzie indziej a wraz z nimi stanowiska pracy. Akurat prawo to rzecz drugoplanowa, bo jest tylko instrumentem w całej tej zabawie. Problemem jest egzekwowanie prawa, a widać jak od rozkwitu pierwszych galerii olbrzymie pieniądze wypływają za granicę i proceder ma się dobrze. Dla nich to jest piękny biznes, bo nie dość że zysk prawie na czysto, to jeszcze z większą marżą niż takie same produkty w ich ojczyźnie. Nie ma się co dziwić, że gdy w kraju, w którym zagraniczne firmy zdominowały rynek w wielu branżach, do władzy dochodzi ekipa która chce to ukrócić, rządy państw mających tu owe firmy rzucają się na nas, bo nikt nie chce tracić złotego interesu.

  •  

   pokaż komentarz

   @mikolaj_o: wina jest w trudności stworzenia podatków które nie mają dziur. Najłatwiej byłoby zrobić podatek 1 dla każdego i wtedy nic takiego nie miało by miejsca. Im bardziej komplikujemy tym trudniej ludziom bez wykształcenia finansowego lub podatkowego takie optymalizacje robić

  •  

   pokaż komentarz

   @mikolaj_o: To w Chinach wygląda to tak, że każdy deweloper budując osiedle musi zrobić parkingi podziemne, przychodnie, przedszkola i całą infrastrukturę. Ma wybudować w pełni niezależne osiedle. Ciężar z państwa odpada a deweloper i tak zarabia a wszyscy są zadowoleni bo mają wszędzie blisko

  •  

   pokaż komentarz

   @mikolaj_o najśmieszniejsze że oni jeszcze co chwila jakieś dotacje biorą

  •  

   pokaż komentarz

   Nie wina bogatego, że wykorzystuje złe prawo.

   @wypokowy-egzorcysta: No i nie jego wina, że to on te ,,prawo'' czyli tonę zagmatwanych przepisów tworzy...*

   Jak ja będę kiedyś bogaty
   Nie będziesz. Masz zero pojęcia, jak to funkcjonuje.

   No jasne, że to wina ustawodawcy, a nie człowieka, który omija prawo wświetle przepisów
   Patrz tu*

  •  

   pokaż komentarz

   @Cynikt: Miałem już 4 firmy xD. Za misiąc, może dwa otwieram 5 xD.

   pokaż spoiler Tym razem się uda, trzymaj za mnie kciuki.( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @wypokowy-egzorcysta: No życzę Ci, żeby twoja piąta firma przyniosła miliard złotych zysku w pierwszym miesiącu istnienia! Czy może jednak nie chcesz takiego ,,błogosławieństwa''?

  •  

   pokaż komentarz

   @Cynikt: Po co mi miliard? 20k miesięcznie wystarczy

  •  

   pokaż komentarz

   @wypokowy-egzorcysta: Ogarniasz, że Ty po prostu wykorzystujesz możliwości ,,prawa'', a ,,supermarkety'' przynoszą ,prawo'' w teczkach?
   Nie twierdzę, że nie można żyć na poziomie jako jednostka... Bezkarności jednak nie kupisz...

  •  

   pokaż komentarz

   Od zalania ludzkości bogaci tworzą imperia które omijają prawo, korumpują. Nie jest to żadna przypadłość kapitalizmu(którego z resztą nie ma, obecnie jest bardziej korporacjonizm), tak było jest i będzie.

   @CukrowyWykop: taaaak, cos mi sie nie podoba - wina socjalizmu :D tworzy system ktory umozliwia to co krytykujesz, twierdz ze to nie wina wolnego rynku :D

   dodatkowo wolny rynek to nie korporacjonizm bo ten pewnie jest lewacki bo nie wyglada jak w broszurkach dla dzieciakow. przykro mi ze rzeczywistosc orze dziecinne wyobrazenie o swiecie

  •  

   pokaż komentarz

   taaaak, cos mi sie nie podoba - wina socjalizmu :D tworzy system ktory umozliwia to co krytykujesz, twierdz ze to nie wina wolnego rynku :D

   @mareksa666: co ty pieprzysz? Napisałem socjalizm, oligarchia itd. przecież nie będę wymieniał każdego systemu. Produkt Polskiego systemu edukacji który nie potrafi nawet czytać ze zrozumienie. Napisałem że omijanie prawa to przypadłość każdego systemu od początku ludzkości a typ się zagrzał bo jego socjalizm obrażają xD xD

  •  

   pokaż komentarz

   @CukrowyWykop: przeciez to ty placzesz i wszystko co sie nie podopa przypadkiem przypisujesz niedobrym socjalistom :D

 •  

  pokaż komentarz

  Oczywiście lista osób którym udowodniono udział w opisywanym procederze i zostali oskarżeni przez prokuraturę we władaniu Zbigniewa Ziobry wygląda następująco:

  Ale artykuł który ma rok i tak naprawdę pochodzi ze strony wpolityce.pl trzeba odgrzać.

  źródło: previews.123rf.com

 •  

  pokaż komentarz

  Krzykliwy tytuł, opisane bardzo ogólnie, źródło wpotylice.pl. Ani słowa kto, kiedy i ile.
  Nie zdziwię się, jak będzie główna z płomieniem

 •  

  pokaż komentarz

  urząd skarbowy bezradny, no chyba że trzeba jakaś małą firmę zrujnować, banda k!@!# i złodzieji w tym kraju rządzi

 •  

  pokaż komentarz

  Jeśli ktoś myśli że odbywało się to bez przyzwolenia aparatu państwowego to życzę dalszego zycia w bajkowym świecie. PO wiedziało o karuzelach VAT, PiS teraz wie o hajsie wyłudzanym w ramach "innowacji" i nikt z tym nic nie robi.

  Żeby robić wałki trzeba mieć kogoś po drugiej stronie, sutenerzy opłacają policjantów; developerzy ludzi w starostwie (halo Kraków), przedsiębiorcy ludzi w skarbówce i tak się toczy życie w bananowej republice.

  •  

   pokaż komentarz

   @inzynierBek oczywiście, że tak, myślisz czemu był taki krzyk o transport międzynarodowy? Bo wielu polityków ma swoje firmy lub udziały np hg waltz.

  •  

   pokaż komentarz

   @inzynierBek: PO wiedziało również o sprowadzanym paliwie ze wschodu

  •  

   pokaż komentarz

   PO wiedziało o karuzelach VAT

   @inzynierBek: zdradzę Ci wielką tajemnicę o karuzelach VAT wiedzieli wszyscy (także służby innych państw w których karuzele występują)
   tak samo ja (ale także politycy i służby) wiem o kierowcach łamiących przepisy drogowe - tylko jest ogromna różnica między wiedzieć a potrafić złapać i zatrzymać proceder (porównanie słuszne bo

   Jednym ze sposobów zapobiegania karuzelom jest JPK - wprowadzony przez PO (przy protestach PiSu) którego wykorzystanie PiS nazywa teraz uszczelnianiem VATu

  •  

   pokaż komentarz

   @megawatt: może dla jasności, jestem przeciwnikiem VATu - i uważam iż bizantyjski system podatkowy to zła droga. Natomiast co do twojego posta, masz rację

  •  

   pokaż komentarz

   jestem przeciwnikiem VATu - i uważam iż bizantyjski system podatkowy to zła droga

   @inzynierBek: ale VAT nie musi być bizantyjski, na wszystko dajemy jedną stawkę VATu + JPK i mamy tani przejrzysty system
   do tego na JPK nakładamy system analityczny do weryfikacji odliczeń VAT (czy VAT został opłacony wcześniej) + analiza fraudów (big data) i mamy tani i skuteczny podatek który jest neutralny niezależnie od organizacji

   co proponujesz zamiast VATu?

1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 następna