•  

  pokaż komentarz

  Właśnie stąd bierze się alt-right i narastające na świecie anty-lewicowe napięcie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wszyscy (a przede wszystkim normiccy hipokryci) chcą się osrać na tęczowo gdy jakiś świr zabił X muzułmanów, zaś przy aktach terroru na znacznie większą skalę ze strony muzułmanów media nawet nie chcą powiedzieć wprost kto zamach przeprowadził i kto był ofiarą xD

  Christchurch:

  Kto przeprowadził zamach?
  BIAŁY, HALO, CZY WSZYSCY MNIE DOBRZE SŁYSZĄ, BIAŁY - B I A Ł Y, BIAŁY ZAMACHOWIEC O PRAWICOWYCH, P R A W I C O W Y C H POGLĄDACH!!111 A to, że z tymi prawicowymi poglądami to nie do końca prawda, to oj tam oj tam, tak tylko napisali, bo im się rączki trzęsły z szoku (może nawet z radości, że w końcu znaleźli to czego tak długo szukali do grillowania - brutalny akt islamofobii) z samego faktu, że był biały ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Kto był ofiarą?
  Muzułmanie. A nie, czekaj, podkręcimy to trochę -> MODLĄCY SIĘ, POKOJOWI MUZUŁMANIE ZOSTALI BESTIALSKO ZAATAKOWANI PRZEZ ISLAMOFOBA. Niby prawda, ale tutaj jakoś nie było prób obejścia tematu naokoło.

  Sri Lanka:

  Kto przeprowadził zamach?
  Yyy, religijni ekstremiści jacyś. To nie jest istotne jacy ekstremiści, na Sri Lance większość buddyści, ch!$ wie - może to oni xD

  Kto był ofiarą?
  Aaa jacyś "Easter whorshippers", cokolwiek to jest c'nie xD Co was to obchodzi w ogóle, ktośtam kogoś zabił, jakiś zamach był, jakieś dwie religie się poprztykały, nic ważnego.

  Potem wielkie zdziwienie, że jak pojawia się w mediach fraza "religijny ekstremista" to każdy to odczytuje jako "muzułmanin" XD Dziwnym trafem tylko jedną religię się nazywa "religijnymi ekstremistami" a wszystkich pozostałych po imieniu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine: pap nie skłamała

   źródło: ktobysiezpodziewal.png

  •  

   pokaż komentarz

   Kto przeprowadził zamach?
   Yyy, religijni ekstremiści jacyś. To nie jest istotne jacy ekstremiści, na Sri Lance większość buddyści, ch$% wie - może to oni xD

   @Khaine: w NZ było od razu wiadomo kto przeprowadził zamach, na Sri Lance nikt się do niego nie przyznał i że zrobili to islamiści stwierdzenie tego zajęło trochę czasu, a wcześniej nie mówili kto mógł to być, bo podejrzanych było więcej niż tylko muzułmanie.

   Kto był ofiarą?
   Aaa jacyś "Easter whorshippers", cokolwiek to jest c'nie xD Co was to obchodzi w ogóle, ktośtam kogoś zabił, jakiś zamach był, jakieś dwie religie się poprztykały, nic ważnego

   Nie manipuluj, od samego początku była mowa że to ataki na chrześcijańskie kościoły. A co do "Easter worshippers" to jest zwyczajny zwrot w angielskim, a nie jakaś próba ukrywania czegokolwiek i popisujesz się zwyczajnie swoją ignorancją językową.

   . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

   źródło: Screenshot_2019-04-23-05-04-20.png

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine: Wiesz o tym, że buddyści na Sri Lance dokonywali licznych ataków na chrześcijan? Więc pierwsze co przychodzi do głowy przy zamach na Sri Lance to właśnie oni. https://en.wikipedia.org/wiki/Buddhism_and_violence#Sri_Lanka

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine: nawet na TVN 24 puścili fragment gdzie premier sri lanki mówił, że za atak odpowiedzialna jest organizacja skrajnie muzułmańska, ale tak to masz racje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine: zamierzasz pobić rekord Guinessa na największy chochoł w internecie? Świetnie Ci idzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine: Christchurch to ponoć była operacja fałszywej flagi, po to żeby zmienić prawa odnośnie broni w NZ. Zadziałało za pierwszym razem. Ja bym się tak nie zapędzał z podawaniem tego jako przykładu.

  •  

   pokaż komentarz

   w NZ było od razu wiadomo kto przeprowadził zamach, na Sri Lance nikt się do niego nie przyznał i że zrobili to islamiści stwierdzenie tego zajęło trochę czasu, a wcześniej nie mówili kto mógł to być, bo podejrzanych było więcej niż tylko muzułmanie.

   @CytrynowySorbet: Faktycznie, tutaj nikt się do zamachu nie chciał przyznać, jednak już sam gdzieś widziałem, że ograniczano się do słów "religijni ekstremiści" nawet jak już było wiadomo. Może w jakieś krzywe źródło wszedłem, bo na CNN choć nie mówi się o chrześcijanach wprost, to napisano że ataki były m.in. na kościoły, więc chyba można się domyślić.

   Natomiast wyczulenie na to nie wzięło się znikąd, bo manipulacje były stosowane przez media już niezliczoną ilość razy.

   "Easter worshippers" to jest zwyczajny zwrot w angielskim

   Niby tak, ale nie do końca. O ile Ramadan kojarzy się jednoznacznie z jedną religią, to ten Easter worshipper w odniesieniu do tego, że Sri-Lanka jest z grubsza na dalekim wschodzie to ja osobiście chwilę musiałem się podrapać w głowę czy na pewno chodzi o chrześcijańską Wielkanoc - wiele osób w komentarzach pod tym filmikiem też twierdziło, że z takim terminem się spotkali pierwszy raz.

   Natomiast fakt, po głębszym przejrzeniu faktycznie w tym wypadku nie było wiele manipulacji. Co nie zmienia faktu, że tego rodzaju uczulenie z dupy się nie wzięło, bo podczas zamachów w Berlinie była mowa przecież, że w tłum wjechała "Polska ciężarówka" często bez precyzowania kto nią wjechał xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine: Gowno prawda. Chetnie mowimy o zamachach, majacych miejsce w "naszej strefie kulturowej" czyli szeroko pojetym zachodzie, reszta nas obchodzi mniej - taka jest nasza natura.

   Czy slyszales o zamachach w Afganistanie, Jemenie czy licznych zamachach w Afryce? Czy wiemy, ze islamisci zabili najwiecej muzulmanow? Nie wiemy... lepiej z calosci obrazu wyciagnac 2 wydarzenia i zbudowac na nich caly ziejacy nienawiscia swiatopoglad, bo wiekszosc tego typu wywodow opartych jest na intelektualnym prostactwie. 'The truth about'

   źródło: storymaps.esri.com

  •  

   pokaż komentarz

   Czy wiesz, ze islamisci zabili najwiecej muzulmanow?

   @giku: Muzułmanie między sobą mordują się od setek lat, więc to nie nowina. Natomiast też nie da się powiedzieć, że w zachodnich mediach nie ma manipulacji na temat zamachów gdy sprawcami są muzułmanie. To się działo nie raz, stąd takie wyczulenie na ten temat i czytanie między wierszami, nawet wtedy gdy niekoniecznie jest co.

   Tak naprawdę nawet można by się zastanawiać czy ignorowanie tych rejonów świata nie jest czasem celowe, żeby ludzie nie zdawali sobie sprawy jaka jest skala problemu (w sensie ile tak naprawdę ogólnie zamachów robią muzułmanie, także sami na siebie, bo robią je nie tylko u nas). Jak coś jebnie u nas albo w nieco bardziej medialnych miejscach, gdzie ciężko to zignorować to wtedy wiadomość nagle obiega świat kilka razy. Jak mordują chrześcijan w Nigerii, to jakaśtam wzmianka tylko z boku strony o ile w ogóle.

   Jeszcze kilka lat temu bym powiedział, że mają to w dupie, bo mało medialny rejon w którym ludzie mordują się nieustannie od dawna. Ale później już trochę widziałem jak wyglądały relacje na temat rodzimych zamachów i... teraz już nie jestem tego taki pewien czy to na pewno z tego powodu. Szczególnie, że informacje na ten temat pojawiają się w prawackich mediach - czyli jednak gdzieś to do nas dopłynęło. Jeszcze kilka lat temu w ogóle bym się nigdzie niczego nie doszukiwał, a teraz sam zaczynam się czuć jak jakiś foliarz doszukujący się wszędzie pominiętych i przemilczanych informacji, bo trochę za dużo nie do końca rzetelnych relacji widziałem zarówno ja jak i wielu innych ludzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine: Tak sa wzmianki, bo musza byc, zaraz obok tego, ze babka w Kalifornii ma 100 kilowego psa.. W Kabulu zginelo 60 osob, powiedzieli, gdzies w piatej kolumnie na portalu bylo. Tyle.

   Smutna prawda jest taka, ze nas to nie za bardzo obchodzi, bo taka jest nasza natura. To nie "nasz" swiat, nie "nasze" tereny. Sam napisales, ze u nich to normalne :). Co innego, gdy do wybuchu dojdzie na "naszych terenach, w naszym swiecie".

   Mysle ze tak, gdyby pani z Gdanska mieszkala na Sri Lance i czula sie tam jak u siebie w domu, posadzilaby 300 drzew.

   "Aaa to katolickie dzieci" to nie sadze.... ( ͡º ͜ʖ͡º) to jest swiatopoglad Kargula zza plota.

  •  

   pokaż komentarz

   Czy wiemy, ze islamisci zabili najwiecej muzulmanow?

   @giku: a dlaczego? Czy chcieli zabić muzułmanów, czy uznali, że to "skutek uboczny" walki ze zgniłym zachodem i chrześcijanami?
   Może nam o tym opowiesz?

  •  

   pokaż komentarz

   Co innego, gdy do wybuchu dojdzie na "naszych terenach, w naszym swiecie".

   @giku: No i tu jest źródło problemu. Bo przez takie dziwnie powykrzywiane relacje z naszego podwórka, gdzie ktoś się wije jak może aby nie powiedzieć wprost co się stało i przecież widać, że ktoś tu próbuje coś ukrywać - to potem zaczynasz się zastanawiać, czy brak informacji o tym co się dzieje w innych miejscach świata wynika ze słabej medialności regionu, czy może to jest kolejne z tych "zapomniałem wspomnieć".

   Jakby relacje były rzetelne, nazywały rzeczy po imieniu i nie manipulowały, to nikt by się drugiego dna nie doszukiwał. A BBC i CNN choćby były już wielokrotnie złapane już nawet nie na manipulacji tylko wręcz kłamstwie wprost xD No i potem wielkie zdziwienie, że ludzie czytają wszystko w foliowych czapeczkach bo spodziewają się, że ktoś ich będzie próbował oszukać.

 •  

  pokaż komentarz

  Easter religion.

  źródło: cdn.arstechnica.net

 •  

  pokaż komentarz

  Najlepsze jest to, że mam PJW dodanego z dzwoneczkiem w subskrypcjach na YT, wideo jest już ponad 7 godzin i ciągle mi się w nich nie pojawiło, mimo tego, że inne mam po minucie.

 •  

  pokaż komentarz

  A na wykopie pisali że był tak samo głośno jak o Christchurch a jednak nawet za granicą widzą i piszą że nie było wystarczająco głośno i porównywalnie do tego w Christchurch.

  https://www.reddit.com/r/unpopularopinion/comments/bfq3y6/reddit_not_covering_the_sri_lanka_bombings_the/

  •  

   pokaż komentarz

   @Goke Bo masakra w jednym z najbogatszych i najspokojniejszych krajów świata szokuje nieco bardziej niż tam, gdzie jeszcze parę lat temu toczyła się regularna wojna domowa?

  •  

   pokaż komentarz

   @Goke: Wiele się mówiło na świecie o zamachach w Europie ale że w tym samym czasie ginęły setki osób na Bliskim Wschodzie to była kompletna cisza - ciekawe dlaczego... Jeśli tylko by istniało coś wspólnego między bogactwem i ''popularnością '' kraju na świecie, a stopniem odbierania tragedii na świecie ...