•  

  pokaż komentarz

  No i dla mniej jest to najważniejszy powód dla którego tego strajku nie akceptuje. Nie powinno być wszystkim "po równo". ZNP powinien wypracować wewnątrz organizacji mechanizm wynagradzania, ze szczególnym uwzględnieniem w/w grup.

  •  

   pokaż komentarz

   @kawal_chjua: ZNP powinno się samo zlikwidować i powołać organizację na miarę 21 wieku

  •  

   pokaż komentarz

   @sagyrd: Górnicy, taksówkarze, nauczyciele. Grupy zawodowe w których komuna się nie skończyła.

  •  

   pokaż komentarz

   @kawal_chjua: Dokładnie, z jakiej paki wuefista "macie piłkę i grajcie" ma dostawać tyle samo co polonistka w liceum, która musi wpoić kilkadziesiąt lektur i ocenić niezliczoną ilość matur próbnych? W teorii od wyrównania takich rzeczy są nagrody, czy to dyrektora czy to jednostki prowadzącej, ale w praktyce to prywata... dostają swoi.

  •  

   pokaż komentarz

   ZNP powinien wypracować wewnątrz organizacji mechanizm wynagradzania

   @kawal_chjua: ZNP to nie jest organ ktory powinien cokolwiek ustanawiac.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai Wuefista ma nawet cięższa pracę.
   Musi do pracy przychodzić, otwierać drzwi, zamykać drzwi, a przede wszystkim musi stoperem mierzyć czas przy corocznych biegach na 100metrow. Odpowiedzialność większą nic pilot bombowca. Ha ha ha.

   Propozycja :
   -indywidualny system nagradzana w oparciu o ocenę roczna na podstawie wyników. I niech max wynosi 4tys dla nauczycieli plastyki, muzyki, wf, a dla nauczycieli matematyki niech to już będzie 7tyn netto. Opinia rodziców powinna być brana pod uwagę w pewnym zakresie.
   - nauczyciele matematyki, fizyki, których 70% uczniów klasy maturalnej zda maturę na poziomie podstawowym na nie niżej niż 70%każdy uczeń powinni dostawać nagrodę 10000pln na reke
   - nauczyciele matematyki, fizyki, których 70% uczniów klas maturalnych zda maturę na poziomie rozszerzonym na nie niżej niż 70%kazdy uczeń, powinni dostawać 25000 PLN na reke
   -jak nauczyciel będzie prowadził 3 klasy maturalne z danego przedmiotu, a niech nagroda się multiplikuje.

   Ale oni chcą za darmo podwyżki.

  •  

   pokaż komentarz

   Górnicy, taksówkarze, nauczyciele.

   @PosiadaczKonta: Powiedzili by coś w końcu o tych sk%$@ysynach z PZW...

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai taki, który mówi macie piłkę i grajcie wgl nie jest potrzebny, ale mówiąc już o tych, którzy pracują, to kto ma większe ryzyko, że dziecku stanie się przypadkiem krzywda na zajęciach, wfista czy polonista? Te przedmioty maja po prostu inny zakres pracy, oba są ważne, aczkolwiek zgadzam się, że nierobow powinni wyj##%c na zbity pysk

  •  

   pokaż komentarz

   @kawal_chjua: u nas w kraju mądrzy wybrańcy narodu uznali że wszyscy nauczyciele maja przesrane z tymi dzieciakami - małe krzyczą i biegają, średnie krzycza głośniej i biegają szybciej, a te duże płaczą bo chcą mature zdać żeby zostać nauczycielami tych małych średnich i większych - więc wszystkim po równo = 1850zł i git

  •  

   pokaż komentarz

   @zxi45v: ale bzdury nie masz pojęcia o czym piszesz pensja uzalezniona od wyników i od oceny rodziców hehebbe tak samo klawisza niech oceniają więźniowie i na tej podstawie ma wypłatę

  •  

   pokaż komentarz

   @zxi45v: Czyli chcesz faworyzować nauczycieli klas mat-fiz niezależnie od ich kompetencji. U mnie w klasie 70% uczniów zdało z fizyki na 70% i więcej ale akurat nauczyciel fizyki nie przyłożył do tego palca wszyscy lecieli na korkach.
   Nie mówiąc o tym dlaczego akurat matematyka fizyka co chociażby z biologią, chemią, czy nawet historią która również jest potrzebna na niektórych kierunkach np prawniczych.
   Dlaczego dobry WFista który zachęci dzieciaki do sportu i którego podopieczni będą mieli dobre wyniki ma nie mieć dobrej pensji?

  •  

   pokaż komentarz

   @FortunaHej: Zrzesza pracowników danej branży, ma struktury w prawie każdej szkole. Jeśli przez te wszystkie lata nie stwrzono jakiegokolwiek dokumentu, jakiejkolwiek propozycji, to tak, taki ZNP nie powinien niczego wypracowywać i być dla nikogo stroną do rozmów. Taki ZNP należy zlikwidować.

  •  

   pokaż komentarz

   @kawal_chjua: ZNP przygotowywał szablony takich rzeczy pod strukturę z gimanazujm). Al;e nikt nie był zainteresowany (W ramach paktu o edukacji). Więc jak nikt nie był zainteresowany to po co ruszać.

   A to co było tu proponowane to bzdury. Bo powinien być mierzony przyrost wiedzy a nie wynik. Bo tak nauczyciele z najlepszych szkół mieli by najwyższe pensje, co wynikało by bardziej z selekcji wstępnej niż z efektów. Przy trzech stopniach można by robić jakieś miary przyrostu wiedzy dla gimnazjów i liceów. Obecnie większość edukacji jest ciężka do zmierzenia.

  •  

   pokaż komentarz

   Zrzesza pracowników danej branży, ma struktury w prawie każdej szkole

   @kawal_chjua: I co mnie to obchodzi? Gospodarka centralnie planowana nie dziala, nawet w tak malym zakresie.

  •  

   pokaż komentarz

   @kawal_chjua: W tym strajku wkurza mnie nierówność między osobami wykonujacymi teoretycznie podobny zawód - dlaczego wychowawca w bursie szkolnej jest zatrudniony na kartę nauczyciela, tak samo pedagog szkolny, natomiast pedagog i wychowawca w Placówce Opiekuńczo Wychowawczej nie? Dlaczego tych pierwszych obowiązuje pensum 18h/26h, a "nie oświatowi" moga pracować 40h? Nie wspominając o reszcie dodatków

  •  

   pokaż komentarz

   @kretu: Powinno sie faworyzowac matematyke, fizykę ponieważ nie sa to przedmioty ktore wystarczy zakuć.
   Matematyka i fizyka tworzą największe problemy uczniom, sa pożądane na studiach technicznych i na rynku pracy.
   Logicznego myslenia nie da sie nauczyc na pamiec jak historii.

   Na brak prawników czy filologow nie narzekamy - jest ich az nadto.
   Jezeli bedziemy za 50 lat miec problemy z uczeniem historii, to wtedy takie bonusy nalezy dawac nauczycielom historii, za podwyzszenie zdawalnosci historii. Na razie nie ma do tego podstaw.

   Uczniowie maja problemy z matematyka i fizyka.
   Egzaminy nie sa zbyt trudne. Uczniowie sa zle uczeni.

  •  

   pokaż komentarz

   @manitary: Moj pracodawca przeprowadza ze mna ocene roczna, i od nie warunkowana jest podwyzka i nagrody.
   Koledzy ktorzy sie nie staraja, robia bledy i nie chce im sie ich poprawic, maja oceny niskie i nie maja podwyzek i nagrod, lub maja podwyzke roczna na poziomie 100zl.

   Taki model jest uczciwy.

   Ocena rodziców w 3-6% powinna wplywac na ocene nauczyciela.
   Dyrektor majac sygnal od 70 rodzicow, ze dany nauczyciel sie nie stara, i dzieci musza 3x w tygodniu na korki biegac zeby program opanowac, powinien sprawdzic jak to wyglada, i rozwazyc obnizenie oceny nauczycielowi o 3-6% nizej.

  •  

   pokaż komentarz

   Dyrektor majac sygnal od 70 rodzicow, ze dany nauczyciel sie nie stara, i dzieci musza 3x w tygodniu na korki biegac zeby program opanowac, powinien sprawdzic jak to wyglada, i rozwazyc obnizenie oceny nauczycielowi o 3-6% nizej.

   @zxi45v: no to zajebisty wyznacznik... wg tego najlepszym nauczycielem bylby typ ktory nic nie robi i wstawia 5 za przychodzenie na lekcje...

  •  

   pokaż komentarz

   Powinno sie faworyzowac matematyke, fizykę ponieważ nie sa to przedmioty ktore wystarczy zakuć.

   @zxi45v: powinno się przede wszystkim podzielić klasy na męskie i żeńskie -tu tkwi problem. Matematyka czy fizyka to twórcze rozwiązywanie problemów czyli domena ściśle męska. Dziś dominuje tak jak piszesz żeński rodzaj nauczania czyli "pamięciówka". Kobiety mają z natury lepsza pamięć bo ściśle połączoną z emocjami. One pamiętają niuanse, detale - dla chłopaków duperele bywają bez znaczenia a liczy się "wizja całości". Szczegóły zawsze sobie można odnaleźć w jakichś źródłach (spytać koleżanki na przykład)- nie ma sensu tego zapamiętywać.

  •  

   pokaż komentarz

   @zxi45v: o czym ty piszesz powielasz propagande pisu i tyle, w niemczech mature zdaje tylko 3% , czy to wina nauczyciela że dziecko.nie jest zdolne albo leniwe ze rodzicom nie chce sie
   Go przypilnowac

  •  

   pokaż komentarz

   @manitary:

   1. Nie interesuje sie polska polityka, ani jej propaganda.
   2. Mialem dobrych nauczycieli, ale gdyby byliby dobrze motywowani, byliby świetni, byliby w stanie wyciagac maxa na maturze swoich klas.
   3. Sam wiem co niewielka motywacja ze strony pracodawcy ( 1000 zl nagrody znienacka, niespodziewana delegacja zagraniczna dla operatora, czy technika) potrafi dzialac cuda. Potem taki operator czy technik stara sie, sam zapobiega bledom, i pomaga tobie.
   Ale z kolei pracownik nie motywowany ( w dalekim kraju) na tym samym stanowisku, robiacy dokladnie to samo, robi straty finansowe, opoznienia, itp
   Obecnie nauczyciele nie pomagaja systemowi edukacji w stopniu jaki mogliby, a odbebniaja swoje godziny, bo nie sa oceniani.

   4. Przywolujesz Niemcy. Nie wiem jak to u nich wyglada. To ze gdzies jest zle, to nie znaczy ze u nas tez musi byc zle.
   5. To jest kwestia higieny pracy, odpowiednio wdrozona kultura organizacyjna robi cuda.
   Komunizm u nauczycielstwa polskiego jest zly.
   Historia ma swoja jednoznaczna opinie o wszelkich formach komunizmu - w lagodnych slowach - efektowny, nieefektywny.

  •  

   pokaż komentarz

   @aleksiej-trexlebov: men-women - sliski temat.
   Miedzynarodowe zespoły inżynierskie z ktorymi pracuje, skladaja sie glownie z mezczyzn, fakt.
   Natomiast znam tez dobrych women-inzynierow.

   W tym temacie nie mam wyrobionego zdania.

  •  

   pokaż komentarz

   @zxi45v: Na poziomie licealnym i niżej oczywiście że wielu zakuwa na pamięć matematykę. Wkuwają jaki wzór i bezmyślnie powtarzają. Chemia spokojnie również nie będzie przedmiotem gdzie da się podejść pamięciowo jeżeli będzie na odpowiednim poziomie niestety razem z biologią są to przedmioty często traktowane po macoszemu.
   Skąd czerpiesz wiedzę czego oczekuje rynek? Nie samą matematyką fizyką pracodawcy żyją. Teraz faktycznie jest boom na informatyków pytanie czy osoby które wejdą na rynek pracy po zmianach jakie byśmy dzisiaj wprowadzili dalej by się na niego łapały bo to spokojnie 10 lat do przodu. Lekarzy również brakuje a to biol-chem. Prawnicy historia. Wiele pożądanych zawodów język obcy. Nie mówiąc o tym że na rynku najbardziej brakuje ludzi z fachem w ręku czyli powinniśmy kupę kasy ładować w technika i zawodówki i przestać z mitem że to szkoły dla debili.

  •  

   pokaż komentarz

   @kawal_chjua:
   A co ze specjalistami, zarabiającymi 8-10k na start w firmach? Kto takich ludzi będzie kształcił?

  •  

   pokaż komentarz

   Natomiast znam tez dobrych women-inzynierow.

   @zxi45v: 1.to nie ja ci dałem minusa
   2. Każda płeć ma małą cząstkę atrybutów płci przeciwnej (to są te kropeczki na słynnej mandali - kropki w każdej z "kropel"). Bywa, że dziewczynkę wychowują jak chłopca i rozwijają w niej aspekt przeciwnej płci. Ona nigdy nie będzie tak dobra jak mężczyzna ( no...pewnie kilku przeciwnie skrzywionych -gorszych od niej żeńskich chłopców się znajdzie ale nie o tym mowa)- to wynika z natury. Mamy dziś pełno takich babo- chłopów. Dzieci nie ma komu rodzić, nie ma już Kobiet potrafiących władać żeńskimi energiami, ....osobny temat dobrze ujęty na blogu "Słowiańska kultura" https://michalxl600.blogspot.com/2014/12/energetyczne-roznice-miedzy-mezczyzna-i.html

   źródło: i.pinimg.com

 •  

  pokaż komentarz

  Przedszkolanka na miniaturce zawsze spoko ( ͡º ͜ʖ͡º)

 •  

  pokaż komentarz

  U mnie w Przedszkolu 3 panie postanowiły nie strajkować i opiekują się dzieciakami mimo narażenia na zarzuty niesolidarności itd. Jestem im za to wdzięczny.

 •  

  pokaż komentarz

  Takie nauczycielki z przedszkoli to skarb narodowy ʕ•ᴥ•ʔ

  źródło: youtube.com

 •  

  pokaż komentarz

  k#$$a co za pierdy kłamliwe! Moja pracuje w przedszkolu to wiem! W lipcu cały miesiąc zamknięte - wszyscy wolne. Nauczycielki po dwie na grupę, pracują po 4 godziny na zmianę rano/popołudnie. Mam też tam dziecko i nauczycielka po swojej zmianie idzie do prywatnego przedszkola a druga dorabia jako logopedka.
  Przej$#@ne to mają opiekunki - siedzą cały dzień z dzieciakami czy kucharki - weź tu gotuj dla 200 dzieciarni i dodatkowo kadry (za damski ch!? bo pensją tego nie nazwę).

  •  

   pokaż komentarz

   @ulan_mazowiecki: no popatrz, moja tez pracuje w przedszkolu i twierdze ze artykuł jest zgodny z prawda. Brak ferii oraz zwykle lipiec wakacji. Brak urlopu w trakcie roku i permanentne nadgodziny z ppdou braku kadr. Momentami nawet 40+ dzieci pod opieka (zwykle na koniec dnia jak dzieci schodza sie do jednej sali). Pensum 25h. Dodadki slabe...

  •  

   pokaż komentarz

   @ulan_mazowiecki: To chyba zależy od przedszkola. Znajoma przedszkolanka pracuje 7 godzin dziennie za najniższą krajową.

  •  

   pokaż komentarz

   @ulan_mazowiecki: zapomnialem dodac, co do dorabiania to zapomninasz o pracy na zmiany w przedszkolu prywatnym, co dzien inna godzina ustalana z 2-3 dniowym wyprzedzeniem. Jak sibie wyobrazasz dorabianie u prywaciarza? W jakich godzinach?
   Jest waska grupa ze specjalnymi uprawnieniami (logopeda, oligoterapia czy tam praca z dziecmi z orzeczeniem) ale zwykle to sa przywileje dla waskiej grupy i okraszone dodatkowa edukacja (studia podyplomowego, kursy, szkolenia) a dodatek w jednym przedszkolu to marne procenty wynagrodzenia. Wiecej by bylo "skacząc" po przedszkolach ale wtedy stracisz podstawe i przywileje z karty nauczyciela bo czas zamiast na przedszkolne stracisz na dojazdy. No i umówimy o wiekszych aglomeracjach bo na "zadupiach" to sobie nie dorobisz

  •  

   pokaż komentarz

   @Guilty: Nie może być 40+ dzieci pod opieką, bo to niezgodne z prawem. Jak ściemniasz w jednym zdaniu, to zapewne cała wypowiedź to ściema.

  •  

   pokaż komentarz

   @test1uci: nie sciemniam, jak zona zamyka to 16:30-17:00 bywa ze ma ponad 40tke dzieci. Oczywiscie na papierze sa min. dwie a w praktyce jedna prawie zawzze odbiera godziny na "zeszyt". Wiesz ze nauczycielka w przedszkolu ma limit nadgodzin? Wiesz co sie dzieje jak wyczerpie limit a sa niedobory? Pracuje "na zeszyt" a potem odbiera pozniej przychodzac/wczesniej wychodzac. W przedszkolu zony ciagle brakuje 4 nauczycielek a dochodza do tego L4... zona jest ciagle na nadgodzinach. Rzad sie potem takimi statystykami chwali albo inne Mirki krzycza "pokarz pita" z ktorego wyjdzie 3k na reke... za prawie 1,5 etatu.

   Moze w innych przedszkolach jest inaczej, ale w 2ch ktorych zona pracowala jest podobnie. Jej kolezanki ze studiow itp rowniez maja podobne odczucia. Ciut lepiej jesr w szkole ale do idylli jest daleka droga.

  •  

   pokaż komentarz

   @test1uci: @Guilty: We Wrocławiu brakuje bardzo dużo nauczycieli Wychowania Przedszkolnego. Nikt nie chce brać się za te pieniądze przy obecnej postawie rodziców oraz wymaganiach jakie one mają stawiane. Non stop nadgodizny co chwila któraś w ciąży i potem się właśnie kończy, że masz 40 dzieci na koniec dnia bo dyrektor albo złamie jedno prawo albo drugie. Po prostu kpina.

  •  

   pokaż komentarz

   @Darth_Gohan: ja to wiem, bo moja żona tak właśnie ma. Jej zmienniczka w ciąży (na L4). Na stałe brakuje 4 etatów. Drugie 4 dziewczyny na wahadłowym L4... i reszta bierze tyle nadgodzin że nie ma mowy o właściwym przygotowaniu się...

  •  

   pokaż komentarz

   @Guilty: Ja tylko się dziwię, że one nie potrafią wewnątrz tej grupy się zebrać i same zgłosić swoje wymagania. Generalnie dostają po dupie grubo, a wszyscy myslą, że ne kompletnie nic nie robią. Zresztą o wymaganich typu język nowożytny na poziomie B2 to już nawet nie wspominam.