•  

  pokaż komentarz

  Informacja nieprawdziwa: w artykule nie ma mowy, że money.pl coś się nie podoba. Zostały tylko przedstawione konkretne dane w postaci liczb - większość firm płacących większe, niż przed rokiem podatki ma powiązania z rządem. I tak - to są dojne krowy dla obecnej władzy, bo jakoś trzeba pokryć straty powstałe przez programy socjalne.

 •  

  pokaż komentarz

  Ale kompromitacja autora znaleziska xD Zrobił sobie jakąś projekcję na podstawie użytego określenia "dojne krowy, nie mając pojęcia, że takie określenie funkcjonuje w ekonomii i nie ma zabarwienia pejoratywnego.

  Artykuł jest zbiorem suchych danych, pozostawionych zresztą bez komentarza. Pokazuje trend i pozwala wyciągnąć wnioski. To wręcz wzór profesjonalnego dziennikarstwa. I polecam sobie porównać, w jaki sposób dane przedstawiają media prorządowe - od razu z komentarzem i wyciągniętymi wnioskami, żeby przypadkiem czytelnik nie mógł pomyśleć sam.

  I widać teraz dlaczego. Taki chłopak jak @mikolaj_o nie rozumie tekstu pisanego, nie zna się, a się wypowiada.

 •  

  pokaż komentarz

  Widzę niezłe #urojeniaprawakoidalne autora bo nie znalazłem w tekście stwierdzenia że wp się to nie podoba.

 •  

  pokaż komentarz

  @mikolaj_o

  Na jakiej podstawie twierdzisz, że państwowe spółki nie stosują optymalizacji podatkowej?

  Takie twierdzenie to zarzut niegospodarnosci, powinieneś zawiadomić prokuraturę.

  No i krytyka systemu podatkowego to już zdrada narodu?

  BTW. Dla mnie WP jest bardziej polska niż partyjnw TVP.

  Jeszcze pytanko. Jesteś pisowcem?

  •  

   pokaż komentarz

   No i krytyka systemu podatkowego to już zdrada narodu?

   @wcinaster: Razi mnie ton tego artyjułu - jak płacisz podatki, to jesteś dojną krową. Cwaniaki myślą, że podatki są od tego, aby ich nie płacić, a one po to są w kapitaliźmie, aby je regulować. To socjalizm ma tak, że jedni je płacą, a inni nie.

   BTW. Dla mnie WP jest bardziej polska niż partyjnw TVP.

   Taka sama propaganda.

   Jeszcze pytanko. Jesteś pisowcem?

   A ty potrafisz myśleć tylko w kategoriach bieżącej polityki? Staram się uczciwie regulować swoje należności i wkurza mnie jak ktoś cwaniakuje i jeszcze jest z tego powodu dumny.

   Jak ktoś obcy żyje na twój koszt w twoim domu, zamiast się dokładać, a dodatkowo nazwa cię frajerem, to jest to zwykłe chamstwo.

  •  

   pokaż komentarz

   jak płacisz podatki, to jesteś dojną krową

   @mikolaj_o: generalnie jak jesteś spółką kontrolowaną przez skarb państwa to dosyć łatwo się mówi o tym że każdy powinien płacić wysokie podatki, bo wydajesz nie swoje pieniądze

  •  

   pokaż komentarz

   Razi mnie ton tego artyjułu - jak płacisz podatki, to jesteś dojną krową.

   @mikolaj_o: Jak płacisz niepotrzebne podatki to jesteś dojną krową. Tak jak Ty jako osoba prywatna, nie odliczając należnych Ci ulg byłbyś "dojną krową".

   Problemem jest tu państwo które gmatwa system podatkowy i zostawia setki furtek dla krewnych i znajomych królika. Nie ma co się później dziwić i oburzać że ktoś z takich furtek korzysta.

  •  

   pokaż komentarz

   @mikolaj_o: Dojna krowa to akurat hasło z dziedziny zarządzania, a to że nie rozumiesz pojęć i cie oburzają to twoja sprawa... Dojna krowa to nie jest jak go nazywasz "frajer" tylko określenie źródła dochodu które potrzebuje nikłego nakładu. Macierz BGC jest dość uniwersalna i można ją podstawić do dowolnego zjawiska, ale żeby to zrobić, trzeba mieć choć podstawową wiedzę na poziomie przedsiębiorczości ze szkoły średniej - za to coś, czego ja nie jestem w stanie zrozumieć, to czemu chcesz się udzielać w sprawach, który nie ogarniasz? Bo po przeczytaniu artykułu jedyną rzeczą jaka mnie nasza to "ok, dobrze wiedzieć", za to ty z obiektywnego wpisu, który po prostu podał suche jak wiór dane wyciągnąłeś jakąś narrację, dorobiłeś do tego ideologię i z oburzeniem rozkręciłeś cały temat. Po co?

  •  

   pokaż komentarz

   @mikolaj_o:

   Bardzo Ciekawe. Ja to lubię dyskutować o polityce, gospodarce i podatkach. Zwłaszcza lubię wysłychiwać ludzi, którzy mają wiedzę większą odemnie.

   Ciebie te tematy chyba nie interesują bo dla Ciebie ważniejszy jest ton tengo artykułu.

   A ja ci powiem, że tego typu artykuły czytam już od jakiś 15 lat w mediach prawicowych, lewicowych, branżowych (bez idelogogii z podejściem profesjonalnym) i powiem ci, że TEN artykuł jest wyjątkowo suchy bez ukrytej ideologii. Wręcz jest płytki. Taki dla przeciętnego kowalskiego.

   I nie rozumiem czemu tak Cię oburza ten artykuł skoro przedstawia on suche fakty. Dla mnie są wytłumaczenia, albo jesteś pisowskim trolem albo pożytecznym idiotą.

 •  

  pokaż komentarz

  Partyjno / prawilne urojenie... skonczcie juz wymyslac i klamac, coraz wiecej waszego gowna na wykopie. Gdzie jest napisane, ze komus cos sie nie podoba? Kazda informacja jest dla was zagrozeniem?

  Jezeli nie placi podatkow, pogratulujcie Partii, ze prawo, ktore tworzy i nowelizuje na to pozwala i gratulacje dla WP za optymalizacje.