•  

  pokaż komentarz

  Strajk w tej szkole powninen zostać uznany za nielegalny a biorący w nim udział nauczyciele otrzymać zwolnienia dyscyplinarne.
  I to nawet jeśli rząd wprowadzi ustawę pozwalającą tym maturzystom wziąć udział w maturze, Ci państwo przekroczyli czerwoną linię jeśli chodzi o strajk i udowodnili że nie mają odpowiednich kompetencji moralnych żeby być nauczycielami, wychowawcami młodzieży.

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86: masz rację z tym, że strajk jest odpowiedzią na potężne rozdawnictwo. To i tak powinniśmy się cieszyć, że tylko nauczyciele się tego podjęli. Ponadto, co to byłby za strajk gdyby nie był dokuczliwy. Nie bronię nauczycieli bo uważam, że powinni w szkole siedzieć 40h tygodniowo, żadnych prac domowych do domu albo sprawdzianów, premie powinny być wypłacane za wyniki semestralne, a uczniowie, którym się słabo wiedzie zamiast ferii i wakacji mają uczestniczyć w zajęciach w tym czasie, aż poprawią wyniki. Kiedyś pisałem takie założenia do ustawy dla Biura Analiz Sejmowych ale PiS odrzucił twierdząc, że są zbyt "nowoczesne". Sęk w tym, że nie były nowoczesne, a bardzo praktyczne.

   Dla mnie do wyj!!?nia jest Karta nauczyciela - powinien od podlegać ocenie w kontekście wyników jego uczniów oraz całej szkoły. Dlaczego mieliby dostawać rok wolnego na nasz koszt podczas gdy już mają wakacje i ferie w pełni płatne, w czasie w którym w ogóle nie pracują. Żadnego dorabiania na boku - 40h w szkole i koniec kropka.

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86: Nie ma co czekać na rząd. Idź do najbliższej szkoły i napluj im w ryj.

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86 może się stuknij w głowę?

  •  

   pokaż komentarz

   że powinni w szkole siedzieć 40h tygodniowo, żadnych prac domowych do domu albo sprawdzianów

   @newtonq: Ale to kosztowaloby jeszcze wiecej, bo wtedy szkoly nalezaloby dostosowac do "pracy biurowej"

   Tak wyglada pokoj nauczycielski w Norweskiej szkole, gdzie kazdy nauczyciel ma miec 6m2 do pracy.

   źródło: images.dn.no

  •  

   pokaż komentarz

   Strajk w tej szkole powninen zostać uznany za nielegalny

   @PC86: problem w tym, że niestety jest tak bardzo legalny, że żaden sąd nawet nie spojrzy na taki zarzut w razie czego. Było referendum, zgłoszenia, papiery itp. Co więcej w zakresie legalności działań strajkowych jest odstąpienie od wykonywania JAKIEJKOLWIEK pracy, bo na tym polega strajk a udział w radzie klasyfikacyjnej jest wykonywaniem pracy, więc albo się strajkuje albo nie. Co to za strajk gdzie robi się to czego chce pracodawca? Kabaret?

   Żeby mindfuck był większy to aktualny rząd lubi takie rzeczy, ponieważ nikt jak on nie wspiera "zwionzkóf zawodowych", "praf pracofnika", różnych dziwacznych konstrukcji myślowych typu "tylko umowa o prace ze składkami 150%, reszta to oszustwo tylko jeszcze niedostatecznie udowodnione". To w końcu PIS stawia na ołtarzu roboli z fabryk, którzy "tymi ryncoma łuczciwie pracujo", a potem dobry jarko daje im prezenty dla dzieci w postaci 500+, bo za "dobrą robotę" należy się, nie?

   No więc w efekcie mamy pracowników, którzy strajkują i korzystają ze swoich praw. Bo mogą. Tylko problem jest taki, że teraz pracodawcą jest podmiot publiczny i to się nie podoba. Gdyby to był "prywaciarz" jak to mawia się w języku post-sowieckim to wtedy inna sytuacja - była by to słuszna walka z tym co uciska lud pracujący i wykorzystuje go. I takiemu prywaciarzowi zrobiło by się 100 kontroli i by zdechł.

   Ale tak się składa, że w tym k$%%%skim systemie "prywaciarze" i ich pracownicy nie strajkują.
   Robią to policjanci, lekarze z publicznych placówek, kopidoły, nauczyciele, pracownicy pincset plus itp. itd.

   W tym czasie tłuszcza klaszcze, wstawia memy z klaunem i wysyła ludzi z wykształceniem do pracy na łopacie.
   A prezesi od zarządzania farbą na podłodze w spółkach córkach różnych spółek matek wydzielonych z spółek sióstr, wp@?#!?#ają kawior i klepią k?$!y po 2000 k / noc posyłając swoje dzieci do prywatnych szkół.

   Taki obraz niestety.

  •  

   pokaż komentarz

   @ofczy: niestety nie ale jak znajdę czas to z pamięci mogę tutaj napisać kilka punktów, ponieważ nie mam na telefonie tego dokumentu.

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86: Fajnie gdyby ten przypadek został jakoś mocniej nagłośniony i gdyby faktycznie te osoby poleciały, bo to już jest przekroczenie wszelkich granic i oni nie zasługują na możliwość pracy z młodymi ludźmi.

  •  

   pokaż komentarz

   @JayCube no chyba w szkole ławek nie brakuje. W niejednej korpo nie masz swojego biurka a siadasz gdzie jest miejsce, po lekcjach miejsca jest aż nadto.

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86 kompetencje moralne to były w XIX wieku, nie wiem dlaczego wymagasz kompetencji moralnych od nauczycieli i tego że mają pracować choćby nie wiem co bo "dzieci" a nie strajkować . Czy zatrudniana krawcowa też powinna mieć zakaz strajku bo nie uszyje czapki i dziecko się przeziębi , czy też ma mieć odpowiednie kompetencje moralne i szyć bez gadania póki nie nasyci rynku czapkami czy kurtkami itd. Robicie z nauczycieli jakichś bogów co mają za pewnsje kierownika czy pracownika biedronki wykazywać się szczególnymi przymiotami. A to są tacy sami ludzie i pracownicy jak ślusarz czy informatyk czy lekarz. Strajk w wakacje rząd olał by ciepłym moczem skoro olewa go w kwietniu

  •  

   pokaż komentarz

   @JayCube: Przecież to i tak trzeba zrobić

  •  

   pokaż komentarz

   @newtonq: jak miała by wyglądać ocena nauczyciela za wyniki w szkole publicznej? Liczba małych sebixow jest stała i w danym mieście do którejś szkoly iść muszą, ktoś te dzieci do nauki dostanie. Czemu nauczyciel z 10 patuskami ma mniej zarabiać niż ten z 2, gdzie praca tego pierwszego jest o wiele cięższa?

  •  

   pokaż komentarz

   @delbana Z bydlętami trzeba postępować jak z trzodą chlewną, a nie ludźmi.

  •  

   pokaż komentarz

   Strajk w tej szkole powninen zostać uznany za nielegalny a biorący w nim udział nauczyciele otrzymać zwolnienia dyscyplinarne

   @PC86: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: comment_acQke0i1VwFU9Edfro9dvNIuGAN23hEd.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   co to byłby za strajk gdyby nie był dokuczliwy

   Problem w tym, że strajk powinien być dokuczliwy dla tego, "przeciw komu" się strajkuje.
   Jak klasycznie robotnicy odchodzili od taśmy to firma szybko traciła przychody i w perspektywie miała straty aż do możliwości wypadnięcia z rynku.
   A tutaj tracą wszyscy - tylko nie rząd. Rząd bohatersko rozwiązuje problemy uczniów i rodziców. A tracą nauczyciele.

   powinni w szkole siedzieć 40h tygodniowo

   @newtonq: A wiesz, że są nauczyciele którzy bardzo chętnie? "Własne" biurko, szafa na papiery i komputer (no bo dzienniki elektroniczne). Tylko wiesz, że w pokoju nauczycielskim nie ma na to miejsca? Ba, w wielu szkołach dla dzieci nawet nie ma dość sal?
   Potrafisz oszacować jakie koszty by wygenerowała taka całościowa zmiana paradygmatu organizacji pracy? I to jest pewnie powód odrzucenia też.
   I to jest też powód, że to powinien być jeden z 25 postulatów tego strajku....

   żadnych prac domowych do domu albo sprawdzianów
   To na jakiej podstawie chcesz oceniać i wspomagać rozwój umiejętności ucznia? Bo przecież nie mówimy tu o ostatniej klasie liceum, gdzie mamy ludzi dorosłych - ale i o początku podstawówki też.

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86: No powinni ich wyj@!@ł po podwyżkach i by się dowiedzieli ze pracodawca prywatny jest gorszym chujem niż państwowa ciepła PEWNA! posadka z dodatkami i wszystkimi innymi pierdołami

  •  

   pokaż komentarz

   Jak klasycznie robotnicy odchodzili od taśmy to firma szybko traciła przychody

   @DTST: czyli Klienci nie dostawali tego co chcieli. I to jest sedno. W edukacji klientem jest uczeń.
   To samo.

  •  

   pokaż komentarz

   @mus_tang cóż Pan chcesz elyta ynterneta gdzie #bigbrother #patostreamy #danielmagical #famemma to najpopularniejsze tagi

  •  

   pokaż komentarz

   @newtonq: ale nauczyciele tez przecież sa beneficjentami tego rozdawnictwa wiec gdzie problem.

  •  

   pokaż komentarz

   @mus_tang: Klienci dostawali towar od innego dostawcy. Stąd mowa o perspektywie wypadnięcia z rynku.

  •  

   pokaż komentarz

   Strajk w tej szkole powninen zostać uznany za nielegalny a biorący w nim udział nauczyciele otrzymać zwolnienia dyscyplinarne.

   @PC86: Ta, zwolnić wszystkich nauczycieli i zastąpić ich ludźmi PiS, najlepiej niech uczą księża i zakonnice xD Widzę, że TVP weszło za mocno ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @newtonq: Wszystko jest fajne w tym co piszesz, poza jednym. Ocenianie nauczyciela po wynikach semestralnych/maturalnych/rocznych. Masz dwie szkoły - jedna pod Warszawą gdzie dzieciaki w miarę ogarniają i drugą - w zadupiu górnym, gdzie połowa ma mega zaległości bo woli z ojcem traktorem pojeździć niż siedzieć w książkach. Zobacz teraz jaki wynik osiągniesz po roku, pracując z takimi stereotypowymi uczniami z mojego przykładu. Jeden nauczyciel, który dostał "lepszą" młodzież będzie miał dość dobre wyniki z automatu, podczas gdy ten drugi, będzie "walczył o przetrwanie".
   Można co prawda porównywać wyniki tylko w jednej szkole ale to też nie jest do końca dobre bo poziom klas jest często diametralnie różny. Jak więc ocenisz wynik nauczyciela? Jak go zmierzysz?

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86 ale Ty glupoty opowiadasz. Nadal w szkole?

  •  

   pokaż komentarz

   Strajk w tej szkole powninen zostać uznany za nielegalny a biorący w nim udział nauczyciele otrzymać zwolnienia dyscyplinarne.

   @PC86: dokładnie, zwolnijmy ich wszystkich, a na ich miejsce w koncu przyjdą pasjonaci, młodzi nauczyciele za 1851 zł... a jak ich nie będzie to weźmie się pracowników poczty polskiej, pracowników mopsu, kasjerki z biedronki, sprzątaczki etc

   jakoś zapchamy dziurę

  •  

   pokaż komentarz

   Dlaczego mieliby dostawać rok wolnego na nasz koszt podczas gdy już mają wakacje i ferie w pełni płatne, w czasie w którym w ogóle nie pracują. Żadnego dorabiania na boku - 40h w szkole i koniec kropka.

   @newtonq: Zaraz, zaraz. Ty wiesz, że to idzie z puli urlopu, którego nawet sobie nie mogą wybrać kiedy mają?

  •  

   pokaż komentarz

   Klienci dostawali towar od innego dostawcy. Stąd mowa o perspektywie wypadnięcia z rynku.

   @DTST: teraz też mogą.Proszę iść do prywatnej szkoły. Tam strajków nie ma.

   Najwyżej publiczna edukacja wypadnie z rynku. Ta sama analogia, nie?.

   Tak samo działa to już na rynku usług zdrowotnych w Polsce. Z ekonomią się będziesz kłócił?

  •  

   pokaż komentarz

   @KasparowGaming: masz jakiekolwiek pojęcie o świecie? Uważasz że dzieci z zadupia górnego są "gorsze" i ich jedyną rozrywką jest jeżdżenie traktorem?

  •  

   pokaż komentarz

   Żadnego dorabiania na boku - 40h w szkole i koniec kropka.

   @newtonq:
   Po pierwsze nie można zabronić dorabiania (równość wobec prawa),
   Po drugie myślę że nauczyciele (przynajmniej spora część z tych których znam) z chęcią by przystali na 40h, tylko wtedy trzeba przystosować szkoły do takiego trybu czyli:
   - biura z wyposażeniem dla nauczycieli (biurko, wygodne krzesło, komputer itp)
   - praca 8-16 i żadnych spotkań po godzinach, czyli rodzice jak chcą się potkać z nauczycielem to muszą wykorzystać urlop w pracy, dotyczy to także wszelkich wewnętrznych spotkań typu rady klasyfikacyjne i konferencje
   -wszelkie przygotowania do zajęć i sprawdzanie prac tylko w godzinach pracy (więc musiały by być przewidziane godziny na prace własną)
   - żadnych wycieczek szkolnych i popołudniowych wyjść (chyba że traktowane jak nadgodziny 150% stawki i delegacje)
   - urlop (26 dni) w dowolnym momencie, nawet w środku roku szkolnego (w końcu w karcie nauczyciela jest zapisane, że nauczyciel nie może brać urlopu w trakcie roku szkolnego, więc jak likwidacja karty nauczyciela to likwidacja)

   Jeszcze by się pewno parę rzeczy znalazło. Pytanie tylko ile to wszystko by kosztowało. Obawiam się, że państwa i gmin nie stać na takie rozwiązanie w tej chwili (przebudowa szkół, wyposażenie, ale również dodatkowi nauczyciele na zastępstwa za tych co są na urlopach)

  •  

   pokaż komentarz

   @Wolrad: nie porównuj krawcowej która ma płatne za dzieło do nauczyciela który ma płatne czy się stoi czy się leży. Na tym polega wk!$@ ludzi - nauczyciele w większości są mierni, gówno potrafią i nawet się nie nadają do przekwalifikowania bo wtedy byli by rozliczani z efektów pracy tak samo jak przytoczona przez ciebie krawcowa. Jak ta mi nie uszyje to uszyje inna a ta zbankrutuje. W przypadku szkoły nie ma takiej możliwości. Oni są obrażeni i wściekli bo rząd chce wprowadzić klasyfikację przez dyrektorów albo organ samorządowy co wytraca im jedyną broń z ręki i jeżeli tak się stanie to wrócą do szkoły podkulonymi ogonami. Współczesne problemy wymagają współczesnych rozwiązań. Jak dla mnie karta nauczyciela do likwidacji, wszyscy do zatrudnienia na umowę o pracę i 40h tyg. Nauczyciele z tego strajku to jakieś choragiewki - jak wiatr zawieje tak zmieniają argumenty. Najpierw było że nie będą uczyć dla idei (co rozumiem ale dla idei znaczy za darmo a nie 4-8k netto w przeliczeniu na pełny etat UOP) a teraz się martwią że jednak ta matura to będzie ściema bo oni od tego są żeby klasyfikowac i to nie będzie nic warte (czyli odwołanie się do sumienia i idei nauczania - 100% hipokryzji). I wiecznie pytania typu "skoro nie my mamy mieć wyłączne prawo do klasyfikacji to po co my jesteśmy potrzebni?" rząd daje nam w twarz, jak nie my to kto będzie te biedne dzieci uczył (i tak k!$@a ich nie uczucie bo sami w większości nie macie ani wiedzy ani podejścia a nauczyciel bez tego drugiego jest nic niewarty nawet jeżeli ma ogromną wiedz). Ludzie - ie jesteście od klasyfikacji tylko od nauczania a to znaczy że macie przekazać wiedzę młodemu pokoleniu za pieniądze. To się niczym nie różni od wykonania usługi budowlanej. Mi jak nie pasowała praca w kraju to się nauczyłem języka, przekwalifikowalem i wyjechałem za granice. Polecam zrobić chociaż 33% z tego jak się nie chce być nauczycielem.

  •  

   pokaż komentarz

   masz rację z tym, że strajk jest odpowiedzią na potężne rozdawnictwo.

   @newtonq: Dokładnie, rozdawnictwo przyczynia się do tego że ludzie zaczynają strajkować i chcą podwyżek bo:

   1. ci który nie łapią się na socjal są po prostu stratni.
   2. głupie rozdawnictwo powoduje inflację cen więc wszyscy są stratni, a ci z powyższego punktu tym bardziej
   3. minimalna krajówka co roku podnoszona jest i to ostatnio przesadnie, a więc znowu ci zarabiający więcej są stratni i to też generuje inflację.

   Nie ma co się dziwić ludziom że chcą podwyżek bo inflacja zaczyna szaleć a rząd nic z tym nie robi, wręcz sam ją napędza. A co ciekawe podnoszenie pensji bez rozwoju gospodarki to idealny przepis na inflację a więc koło się zamyka...

   To i tak powinniśmy się cieszyć, że tylko nauczyciele się tego podjęli

   Przecież już mieliśmy strajk policjantów, strażaków i wszyscy dostali. Nawet trepy dostały a się nawet nie prosiły.

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86: no krwa brawo, właśnie zniszczyli nie jednemu uczniowi marzenia o studiach, ale wszystko dla dobra uczniów!!! po to ten wysiłek i strajk!!!

  •  

   pokaż komentarz

   @mus_tang: A spoko. Podaję numer konta na przelew za czesne...

   Prywatne ubezpieczenie na nowotwory? Naprawdę?...
   Z jaką ekonomią tu dyskutuję? Wyobrażeniową o wolnym rynku? :)

  •  

   pokaż komentarz

   @PanJarzyna: Wiesz, że podałem tylko przykład z tym traktorem? Chodziło mi tylko o to, żeby porównać dwie grupy uczniów -jedna klasa została w szkole utworzona z wynikami (powiedzmy z egzaminu gimnazjalnego) na poziomie 60%, a druga 80%. Który nauczyciel będzie lepiej oceniony po semestrze i jak zamortyzować te 20% różnicy?

  •  

   pokaż komentarz

   właśnie zniszczyli nie jednemu uczniowi marzenia o studiach

   @Mescuda: tera to bombelkowi zabiera się marzenia dziecku, bombelkowi się należy, a jak pincest plus to gówniaki i nic sie nie należy.( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Nic mnie czyjeś bombelki i ich marzenia o studiach za MOJE podatki nie obchodzo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @KasparowGaming: No naprawę czytasz co Ci oferują?

   "To nawet 80 000 zł na walkę z nowotworem. Pieniądze wypłacimy od razu po zdiagnozowaniu choroby."

   NAWET!!!! Ha ha :)

  •  

   pokaż komentarz

   nie zasługują na możliwość pracy z młodymi ludźmi.

   @arsenalista: bo strajkują? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @KasparowGaming: wiem, ale pokazał on idealnie w jak bardzo nieprawdziwym świecie żyjesz. Niby z jakiego powodu dzieci pochodzące z małych aglomeracji miały by mieć inne zainteresowania niż ich rówieśnicy z miasta?
   To nie XIX wiek.

  •  

   pokaż komentarz

   @KasparowGaming: akurat na przedstawiony przez Ciebie argument istnieje wiele prawdziwych, potwierdzających go tez. Ale stawianie polskiej wsi na równi z obozem cygańskim pokazuję twoją wielkomiejskość i arogancję.

  •  

   pokaż komentarz

   @PanJarzyna: Ale z ciebie zawzięty człowiek. To tylko PRZYKŁAD. Nie mówię, że ktoś jest lepszy czy gorszy. Sam mieszkam w małym mieście więc nie oceniaj zbyt pochopnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86: i niech ich zwolnią, wtedy to już w ogóle matur ani klasyfikacji nie będzie :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Equalizer: bo pokazali jak głęboko w chuju mają ich losy i zostawili ich na pastwę losu. Więc tak, bo strajkuja, bo taka forma jest nie do przyjęcia.

  •  

   pokaż komentarz

   @newtonq: ale wtedy np wywiadowki czy konferencje też powinny być w czasie pracy a nie np wieczorami. To samo wycieczki szkolne powinny być jako delegacje płacone itp.

  •  

   pokaż komentarz

   bo taka forma jest nie do przyjęcia.

   @arsenalista: strajk z zasady ma być uciazliwy, strajk ktory jest "do przyjecia" moglby twac wiecznie bo jest do przyjecia.

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86 Masz racje, wzorem Trockiego powinniśmy poddać ich deceminacji. Co 10 wystąp z szeregu i kula w łeb. Strajkować wolno tylko tak trochę, żeby WŁADZY zbyt wiele problemów nie narobić. Okupowanie kopalń, wysypywanie zboża, palenie komitetów, bójki z policją - cacy. Nie klasyfikowanie uczniów, których doraźnie może klasyfikować ktokolwiek - be.
   Gratuluje logiki.

  •  

   pokaż komentarz

   Strajk w tej szkole powninen zostać uznany za nielegalny a biorący w nim udział nauczyciele otrzymać zwolnienia dyscyplinarne.

   @PC86:
   Przecież PiS wspiera strajki i wszelkie rozbuchane prawa pracownicze :-D

   Problem z zwolnieniem dyscyplinarnie jest taki, że wtedy nie miałby kto uczyć. Już teraz znajdziesz mnóstwo ofert dla nauczcieli informatyki, matematyki, fizyki, itp. Jak zwolnisz jeszcze tych którzy są to całkowicie rozłożysz naszą edukację na łopatki... Być może taki jest cel. Bo głupim społeczeństwem łatwiej rządzić i konsekwentnie ale jednak od kilku lat nasi uczniowie wypadają coraz gorzej w testach międzynarodowych.

  •  

   pokaż komentarz

   @bags1111: od kiedy to jest obowiązek pracy 8-16? W Niemczech jest tak, ze np. przedszkolanki maja prace zmianowa i we wtorek niektórzy maja 12-20 i wtedy załatwiane są wszystkie sprawy z rodzicami. Idąc twoim tokiem rozumowania służba zdrowia nie miałaby racji bytu w żadnym kraju, bo pomijasz kwestie dyżurów.

  •  

   pokaż komentarz

   @JayCube: No tak, żyjemy przecież w Polsce gdzie zamiast zainwestować, to lepiej rozdać.

  •  

   pokaż komentarz

   @DTST: Prace domowe są nieefektywne. A zamiast sprawdzianów wprowadzić diagnozy.

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86: Jak taki jestes moralny to zabron strajkowac innym srodowiskom rowniez. Blokuje ktos drogi - ktos przez te blokade mogl nie otrzymac na czas pomocy. Taksiarze blokuja miasta - paralizuja nie tylko ruch, ale i ograniczaja nasza wolnosc. Strajkuja lekarze - nie otrzymujemy na czas leczenia, operacje sa przenoszone na inne terminy, albo anulowane. Mozna tak wymieniac i wymianiac. Gdzie ta MORALNOSC?

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86: Dokladnie - wyp@#$@%?ic ich - wtedy to na pewno uczniowie skorzystaja. Przy okazji wyp@#$@%?ic tez strajkujacych gornikow, ktorzy do wawy jezdza zmaiast w kopalni siedziec w czasie strajku. No i rezydentow i policjantow z L4. Szkoda, ze wtedy nikt takich madrych rad rzadowi nie dawal.

  •  

   pokaż komentarz

   @biggle: na ryj to bym naplul bezrobotnym ciągnącym 500 plus

  •  

   pokaż komentarz

   - praca 8-16 i żadnych spotkań po godzinach, czyli rodzice jak chcą się potkać z nauczycielem to muszą wykorzystać urlop w pracy, dotyczy to także wszelkich wewnętrznych spotkań typu rady klasyfikacyjne i konferencje

   @bags1111: A jest zakaz pracy w innych godzinach??? Czemu choćby zwykłe urzędy, sądy, czy skarbówka potrafią mieć raz w tygodniu dyżury do 18? Kwestia organizacji. I czas na wywiadówki by się znalazł. A wewnętrzne spotkania to chyba do 16 idzie ogarnąć, prawda?

  •  

   pokaż komentarz

   na ryj to bym naplul bezrobotnym ciągnącym 500 plus

   @d4t4: A ja rządzącym. Nic k!%#a nie działa, na nic nie starcza ale na socjal musi być. j??!ne komuchy.

  •  

   pokaż komentarz

   No naprawę czytasz co Ci oferują?

   "To nawet 80 000 zł na walkę z nowotworem. Pieniądze wypłacimy od razu po zdiagnozowaniu choroby."

   NAWET!!!! Ha ha :)

   @DTST: to wogole rozumiesz co on pokazal? Udowodnic z 5 sekund ze ISTNIEJE UBEZPIECZENIA NA NOWOTWORY. Ty oczywiscie zalozyles ze istnieje tylko to jedno ubezpieczenie na nowotwory. Kto tu jest debilem?

  •  

   pokaż komentarz

   @miki4ever: dyżury są dodatkowo płatne, praca 12-20 teoretycznie jest możliwa, ale jak jest konferencja nauczycielska to muszą być wszyscy, a lekcje odbywają się od 8, więc przynajmniej części będzie trzeba wypłacić nadgodziny.

  •  

   pokaż komentarz

   @bags1111: co to jest konferencja nauczycielska?

  •  

   pokaż komentarz

   A wewnętrzne spotkania to chyba do 16 idzie ogarnąć, prawda

   @moi: Nie bardzo, przynajmniej nie te w których wszyscy nauczyciele muszą brać udział, bo przecież lekcje trwają.
   Co do godzin popołudniowych oczywiście, że by się dało tylko, że wtedy w danym dniu nauczyciel nie mógłby mieć lekcji rano, a to też jest dodatkowa trudność przy ustalaniu planu lekcji

  •  

   pokaż komentarz

   @newtonq: "Nie bronię nauczycieli bo uważam, że powinni w szkole siedzieć 40h tygodniowo,"

   Prowadzenie 40 lekcji w tygodniu jest niemozliwe - gardlo nie wytrzyma. Wypelnianie papierkow? Jezeli nauczyciel uczy przez 18 h, a 22 h wypelnia dokumentacje, to znaczy ze jest cos nie tak - biurokracje nalezy ograniczac. Uwazam, ze nauczyciel poza dziennikiem nie powinien wypelniac zadnych papierkow. Przygotowywanie materialu do lekcji? Jesli uczysz tego samego przedmiotu 5 rok, to masz juz wszystko przygotowane. Ewentualny sens maja jakies wycieczki, ale nie 15h/ tydzien.

   "Dla mnie do wyj%$@nia jest Karta nauczyciela - powinien od podlegać ocenie w kontekście wyników jego uczniów oraz całej szkoły."

   W takiej sytuacji nauczyciel ktory dostaje super zdolna klase i niewielkim wysilkiem osiagnie super wyniki (bo wystarczylo uczniow tylko lekko nakierowac i wyjasnic tylko te trudniejsze zagadnienia) dostanie DUZA PREMIE, a nauczyciel ktory dostal klase matolkow i tytanicznym wysilkiem, tlumaczac to samo po 10 razy, udalo mu sie doprowadzic do tego, zeby 90% zdalo jakistam egzamin premii NIE DOSTANIE.

  •  

   pokaż komentarz

   @miki4ever: uogólnienie dla wszelkich spotkań nauczycieli w różnych celach związanych z działaniem szkoły (sporo odbywa się pod koniec roku szkolnego i na początku wakacji, oraz przed 1 września, ich ilość zależy od dyrektora, bardzo często są raz w miesiącu - np. rady pedagogiczne)

  •  

   pokaż komentarz

   @bags1111 przecież to jest kwestia organizacji. Tylko tyle. Przecież żaden nauczyciel nie będzie prowadził lekcji codziennie od 8 do 16. Wystarczy tak zaplanować czas /plan lekcji, żeby np jeden dzień w tygodniu lekcje trwały np do godziny 13,reszta czasu na inne prace, związane z np spotkaniami, konferencjami itp. Naprawdę nie musimy się trzymać kurczowo tego jak jest teraz.

  •  

   pokaż komentarz

   uogólnienie dla wszelkich spotkań nauczycieli w różnych celach związanych z działaniem szkoły

   @bags1111: No to tego typu spotkania by sie nie odbywaly we wtorki:)

  •  

   pokaż komentarz

   @bags1111: > Po pierwsze nie można zabronić dorabiania (równość wobec prawa)
   - Racja!

   Po drugie myślę że nauczyciele (przynajmniej spora część z tych których znam) z chęcią by przystali na 40h -
   z kolei z tych których ja dobrze znam każdy co do jednego prywatnie powiedział, że gdyby miał siedzieć 8 godzin w szkole, a nie jak do tej pory 3-4 to dopiero byłaby masakra

   , tylko wtedy trzeba przystosować szkoły do takiego trybu czyli:

   - biura z wyposażeniem dla nauczycieli (biurko, wygodne krzesło, komputer itp) -
   oczywiście, są to koszty- ale trzeba to kiedyś w końcu zrobić. Nie wszyscy nauczyciele mają w tym samym czasie zajęcia, więc na pewno nie musi to być przelicznik nauczyciel: komputer 1:1

   - praca 8-16 i żadnych spotkań po godzinach, czyli rodzice jak chcą się potkać z nauczycielem to muszą wykorzystać urlop w pracy, dotyczy to także wszelkich wewnętrznych spotkań typu rady klasyfikacyjne i konferencje
   dlaczego 8-16 ? równie dobrze może to być 10-18 lub jednego dnia 8-14, a drugiego 8-18.

   -wszelkie przygotowania do zajęć i sprawdzanie prac tylko w godzinach pracy (więc musiały by być przewidziane godziny na prace własną)
   - właśnie o to chodzi , jeżeli praca przy tablicy wynosi 3-4 godziny lekcyjne dziennie to uzupełnienie do 8 jest właśnie na pracę własną

   - żadnych wycieczek szkolnych i popołudniowych wyjść (chyba że traktowane jak nadgodziny 150% stawki i delegacje)
   dlaczego od razu jako nadgodziny ? jest równoważny czas pracy ,jeżeli wyjdą z tego powodu nadgodziny to oczywiście, w innym przypadku nie ma powodu + stawka delegacji rozliczana standardowo

   - urlop (26 dni) w dowolnym momencie, nawet w środku roku szkolnego (w końcu w karcie nauczyciela jest zapisane, że nauczyciel nie może brać urlopu w trakcie roku szkolnego, więc jak likwidacja karty nauczyciela to likwidacja)
   co znaczy w dowolnym momencie? nie ma 26 dni urlopu na żądanie w dowolnym momencie! Jest plan urlopów, który pracodawca akceptuje albo nie. Zresztą z rozmów ze znajomymi nauczycielami i tak wynika, ze ten urlop i tak by wykorzystali jak większość ludzi w okresie wakacyjnym lub ferii zimowych /może akurat dlatego, ze też posiadają dzieci i w czasie zamknięcia szkoły muszą się nimi zająć/

   Jeszcze by się pewno parę rzeczy znalazło. Pytanie tylko ile to wszystko by kosztowało. Obawiam się, że państwa i gmin nie stać na takie rozwiązanie w tej chwili (przebudowa szkół, wyposażenie, ale również dodatkowi nauczyciele na zastępstwa za tych co są na urlopach)

   Wyposażenie pewnie wygenerowało by jakieś koszty. Zastępstwa nic. Urlopy i tak większości byłyby standardowo w okresie wakacyjnym. W tej chwili dyrektor ustalając grafik pracy ma do rozdysponowania powiedzmy te 18 godzin lekcyjnych na nauczyciela. Po zmianie 40 godzin i nawet jak im zostawi godziny na te mityczne zajęcia własne to jeszcze ma zapas do wykorzystania. Chciałbym jeszcze zobaczyć tych wszystkich nauczycieli jak po skończonych zajęciach mają 4 godziny dziennie poświęcić na prace własne / pewnie niektórym mogłoby czasami nawet zabraknąć czasu, ale w pokoju wuefistów, plastyków, muzyków itd. musiałoby być z nudów wesoło :-)

  •  

   pokaż komentarz

   @mus_tang:

   Tylko problem jest taki, że teraz pracodawcą jest podmiot publiczny i to się nie podoba.

   Nie podoba się to, że strajkujący wybrali sobie młodzież maturalną jako zakładników.

  •  

   pokaż komentarz

   Po pierwsze nie można zabronić dorabiania (równość wobec prawa),

   @bags1111:

   mozna, to sie nazywa lojalka (zakaz konkurencji)

   do tego sluzby oficjalnie musza prosic o pozwolenie na dorabianie, niezaleznie od tego, gdzie chca dorabiac

  •  

   pokaż komentarz

   Tylko problem jest taki, że teraz pracodawcą jest podmiot publiczny i to się nie podoba.

   Nie podoba się to, że strajkujący wybrali sobie młodzież maturalną jako zakładników.

   @janekplaskacz: pracodawcą jesteśmy my wszyscy bo to z naszej kasy(podatków) idzie na nierobów i to jest skandal!

  •  

   pokaż komentarz

   @newtonq: @moi: @miki4ever: sporo nauczycieli chce pracować po 8 godzin. Ale kto im zapłaci za nadgodziny typu wycieczki, dyskoteki, choinki, itp?

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86:

   TAK JAK MÓWIŁEM JESTESCIE PODDANI

   TAKIEJ INDOKTRYNACJI, ŻE NA ULICĘ NIE WYJDZIECIE NAWET JAK VAT WZROŚNIE DO 40%

   W PRZYSZŁOŚCI ZROBIĄ Z WAMI CO ZECHCĄ

   ŚMIESZNE DZIECI NIEULEGAJACE MANIPULACJI Roczniki 1990-2005 stracone

  •  

   pokaż komentarz

   o problem jest taki, że teraz pracodawcą jest podmiot publiczny i to się nie podoba. Gdyby to był "prywaciarz" jak to mawia się w języku post-sowieckim to wtedy inna sytuacja - była by to słuszna walka z tym co uciska lud pracujący i wykorzystuje go. I takiemu prywaciarzowi zrobiło by się 100 kontroli i by zdechł.

   @mus_tang: To raczej nie chodzi o to czy pracownik państwowy, czy prywatny. Pracownik w prywatnej firmie zwykle jednak nie ma aż tyle przywilejów, tyle wolnego i tak mało godzin pracy. Po prostu tu się poprzewracało w głowach nauczycielom trochę. Za naprawde niewiele roboty w przeliczeniu godzinowym z wszystkimi dodatkami naprawdę im wychodzi bardzo dobra stawka. Rodzaj pracy i poziom więdzy to zupełnie inny level niż praca lekarza. Lekarze też strajowali, ale: ich mamy za mało, więc się cenią, nauczycieli raczej za dużo, bo gdyby pracowali 40h normalnie jak inni ludzie, to potrzeba by ich mniej. Skończyć studia nauczycielskie jest naprawdę łatwo, medyczne zupełnie inny level. Zawód lekarza jest mocno stresujący, to nie przypadek, że dużo piją, krótko żyją, zwykle też mają dużo więcej godzin niż 40, ale to już ich własny wybór, aczkolwiek gdyby każdy pracował 40 to kolejki do lekarzy byłyby x2. Wg statystyk nauczyciele najdłużej żyją (niewiele się napracują przez całe życie i praca jest mniej stresująca niż w większości innych zawodów). Ja bym nie wrzucał do jednego worka nauczycieli, lekarzy, a do osobnego pracowników firm prywatnych. Wg mnie to nie ma znaczenia w której się jest grupie. Zwykle pensja to wypadkowa zaawansowania wiedzy pracownika, liczby przepracowanych godzin i tego jak bardzo takich pracowników brakuje. W przypadku nauczycieli te 3 kluczowe parametry wypadają naprawdę blado, na tle większości innych zawodów.

  •  

   pokaż komentarz

   @mus_tang: Zgrabnie to ująłeś. Tak to niestety wygląda.

  •  

   pokaż komentarz

   @dziecielinapala Ale w czym problem? Wycieczki - delegacja, choinka, andrzejki itp. jest tego 3,4 razy na rok to albo godz dodatkowo płatne, nie przesadzajmy milionów z tego nie będzie, albo dni dodatkowo wolne np w okresie wakacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @dziecielinapala: niech robią jak w Niemczech, choinki itd w ramach godzin pracy, wycieczki to tak czy inaczej dodatkowa kasa.

  •  

   pokaż komentarz

   mozna, to sie nazywa lojalka (zakaz konkurencji)

   @sylwek2k: lojalka nie zabrania dorabiać, co więcej np programista który podpisze lojalkę może dalej programować dla innych firm, pod warunkiem, że profil zlecenia nie będzie tożsamy (czyli jeśli robię aplikacje księgową dla firmy A, to nie mogę już robić aplikacji księgowej dla firmy B, ale mogę dla firmy B robić aplikacje np. do zarządzania biblioteką) Oczywiście w przypadku umów B2B można dowolnie rozszerzać lojalki, ale nie dotyczy to nauczycieli no i każde zastrzeżenie kosztuje.
   Więc lojalka prawdopodobnie mogła by dotyczyć tylko korków dla uczniów danej szkoły. Po za tym wielu nauczycieli pracuje w kilku szkołach, czyli podpisanie tego typu lojalki która obejmuje szerszy zakres musiało by spowodować rezygnacje z pracy w innej szkole, a przeważnie jedna szkoła nie byłaby w stanie zapewnić odpowiedniej ilości godzin dla nauczyciela.

   do tego sluzby oficjalnie musza prosic o pozwolenie na dorabianie, niezaleznie od tego, gdzie chca dorabiac
   praca nauczyciela nie jest służbą

  •  

   pokaż komentarz

   @newtonq: uciążliwy dla państwa, nie dla ucznia! PiS ma wyj!$@ne na tę bandę darmozjadow i jak się okazuje, radzi sobie bez nich... a tak swoją droga, po zdanowskiej nie można było się niczego innego spodziewac, myśle jednak ze tym razem sie przeliczyła...

  •  

   pokaż komentarz

   bo woli z ojcem traktorem pojeździć

   @KasparowGaming: woli, czy nie ma innego wyjścia, bo pomóc trzeba?

  •  

   pokaż komentarz

   @newtonq:
   Po pierwsze nie można zabronić dorabiania (równość wobec prawa),
   Po drugie myślę że nauczyciele (przynajmniej spora część z tych których znam) z chęcią by przystali na 40h, tylko wtedy trzeba przystosować szkoły do takiego trybu czyli:
   - biura z wyposażeniem dla nauczycieli (biurko, wygodne krzesło, komputer itp)
   - praca 8-16 i żadnych spotkań po godzinach, czyli rodzice jak chcą się potkać z nauczycielem to muszą wykorzystać urlop w pracy, dotyczy to także wszelkich wewnętrznych spotkań typu rady klasyfikacyjne i konferencje
   -wszelkie przygotowania do zajęć i sprawdzanie prac tylko w godzinach pracy (więc musiały by być przewidziane godziny na prace własną)
   - żadnych wycieczek szkolnych i popołudniowych wyjść (chyba że traktowane jak nadgodziny 150% stawki i delegacje)
   - urlop (26 dni) w dowolnym momencie, nawet w środku roku szkolnego (w końcu w karcie nauczyciela jest zapisane, że nauczyciel nie może brać urlopu w trakcie roku szkolnego, więc jak likwidacja karty nauczyciela to likwidacja)


   Jeszcze by się pewno parę rzeczy znalazło. Pytanie tylko ile to wszystko by kosztowało. Obawiam się, że państwa i gmin nie stać na takie rozwiązanie w tej chwili (przebudowa szkół, wyposażenie, ale również dodatkowi nauczyciele na zastępstwa za tych co są na urlopach)

   @bags1111: Wakacje - 2,5 m-ca wolnego, Ferie - 2 tyg. wolnego, Święta - w sumie z miesiąc. Ja nie mam tyle urlopu. Skoro tak, to niech wszystkie wywiadówki i wyjazdy będą z tej puli. Dziękuję.

  •  

   pokaż komentarz

   lojalka nie zabrania dorabiać, co więcej np programista który podpisze lojalkę może dalej programować dla innych firm, pod warunkiem, że profil zlecenia nie będzie tożsamy

   @bags1111:

   alez oczywiscie, ze lojalka moze to zabraniac. Nie masz na umowie: "programista aplikacji ksiegowej" tylko masz napisane "programista", moze ew masz dodane jakiego jezyka. Co wiecej, to ze dzisiaj programujesz aplikacje ksiegowa, nie oznacza, ze jutro bedziesz robic to samo. Dodatkowo, to ze pracujesz nad modulem np bazy danych dla konkurencji, nie oznacza, ze konkurencyjna firma nie wykorzysta tego modulu do innej aplikacji ksiegowej. Dlatego wlasnie, wszelkie zlecenia (nie tylko te platne, ale takze te bezplatne), ktore podejmujesz jako programista sa bardzo sliskie i kazde z nich moze skonczyc sie zlamaniem lojalki.

   Więc lojalka prawdopodobnie mogła by dotyczyć tylko korków dla uczniów danej szkoły.

   @bags1111:

   nie, korkow w ogole

  •  

   pokaż komentarz

   @Wolrad: nie porównuj krawcowej która ma płatne za dzieło do nauczyciela który ma płatne czy się stoi czy się leży. Na tym polega wk%!$ ludzi - nauczyciele w większości są mierni, gówno potrafią i nawet się nie nadają do przekwalifikowania bo wtedy byli by rozliczani z efektów pracy tak samo jak przytoczona przez ciebie krawcowa. Jak ta mi nie uszyje to uszyje inna a ta zbankrutuje. W przypadku szkoły nie ma takiej możliwości. Oni są obrażeni i wściekli bo rząd chce wprowadzić klasyfikację przez dyrektorów albo organ samorządowy co wytraca im jedyną broń z ręki i jeżeli tak się stanie to wrócą do szkoły podkulonymi ogonami. Współczesne problemy wymagają współczesnych rozwiązań. Jak dla mnie karta nauczyciela do likwidacji, wszyscy do zatrudnienia na umowę o pracę i 40h tyg. Nauczyciele z tego strajku to jakieś choragiewki - jak wiatr zawieje tak zmieniają argumenty. Najpierw było że nie będą uczyć dla idei (co rozumiem ale dla idei znaczy za darmo a nie 4-8k netto w przeliczeniu na pełny etat UOP) a teraz się martwią że jednak ta matura to będzie ściema bo oni od tego są żeby klasyfikowac i to nie będzie nic warte (czyli odwołanie się do sumienia i idei nauczania - 100% hipokryzji). I wiecznie pytania typu "skoro nie my mamy mieć wyłączne prawo do klasyfikacji to po co my jesteśmy potrzebni?" rząd daje nam w twarz, jak nie my to kto będzie te biedne dzieci uczył (i tak k%!$a ich nie uczucie bo sami w większości nie macie ani wiedzy ani podejścia a nauczyciel bez tego drugiego jest nic niewarty nawet jeżeli ma ogromną wiedz). Ludzie - ie jesteście od klasyfikacji tylko od nauczania a to znaczy że macie przekazać wiedzę młodemu pokoleniu za pieniądze. To się niczym nie różni od wykonania usługi budowlanej. Mi jak nie pasowała praca w kraju to się nauczyłem języka, przekwalifikowalem i wyjechałem za granice. Polecam zrobić chociaż 33% z tego jak się nie chce być nauczycielem.

   @syberyjski_kartofel: Bo wg mnie nauczyciel to powinien mieć minimum 45-50 lat i posiadać ze 20 lat doświadczenia w swojej "branży", wtedy możemy mówić o fachowym nauczaniu. Mówiąc z mojego podwórka: ja siedzę w IT 30 lat, z pewnością teoretycznej wiedzy nie mam tak dużej jak dr Informatyki, ale zapewniam, że mam od niego po stokroć większe doświadczenie produkcyjne. Na potrzeby nauczania w szkołach podstawowej/średniej wystarczy mi porządnie doczytać techniki numeryczne i z moim doświadczeniem o wiele większą wiedzę przekażę niż taki typowy nauczyciel. Bo ja wiem co się stanie jak ustawię opcję X w BIOS albo wiem dlaczego serwer zwalnia jak się odbudowuje RAID 5. To są trywialne przykłady, bo praktycznych są setki, czy nawet tysiące. Zostanie nauczycielem powinno być zwieńczeniem kariery zawodowej (zakładając dobre wyniki). A nie nauczycielem zostaje się po prostu po dorobieniu sobie pedagogiki i prosto po mgr, mając 25 lat.

  •  

   pokaż komentarz

   kompetencje moralne to były w XIX wieku, nie wiem dlaczego wymagasz kompetencji moralnych od nauczycieli

   @Wolrad: art. 9 ust 1 pkt 2) Karty Nauczyciela

   Wymagania kwalifikacyjne
   Art. 9. 1. Stanowisko nauczyciela może zajmować osoba, która:

   ...

   2) przestrzega podstawowych zasad moralnych;
   Taka forma strajku raz że sprzeczna jest zarówno z ustawą o rozwiązywaniu sporów zbiorowych (zasadą współdziałania z pracodawcą i współmiernością uciążliwości strajku do żądań strajkowych) jak i obowiązku kierowania się dobrem dziecka z art. 6 pkt 1 i 2 Karty Nauczyciela, który nie ustaje po "wyjściu z zakłady i odbiciu karty"

  •  

   pokaż komentarz

   Problem z zwolnieniem dyscyplinarnie jest taki, że wtedy nie miałby kto uczyć.

   @GeraltRedhammer: Przyjąć na ich miejsce stażystów po studiach i dać im wszystkie możliwe dodatki
   I tak wyjdzie taniej i lepiej niż nauka prowadzona przez tych państwa.

  •  

   pokaż komentarz

   nie musi to być przelicznik nauczyciel: komputer 1:1

   @314ek: nie musi, ale:
   po pierwsze trzeba uwzględnić bezpieczeństwo danych,
   po drugie nie bardzo sobie wyobrażam jak kilku nauczycieli miało by pracować przy jednym stanowisku pracy (problem z ułożeniem planu lekcji tak, żeby nauczyciele korzystający z jednego stanowiska pracy mieli godziny lekcyjne w innych porach)

   dlaczego od razu jako nadgodziny ? jest równoważny czas pracy ,jeżeli wyjdą z tego powodu nadgodziny to oczywiście, w innym przypadku nie ma powodu + stawka delegacji rozliczana standardowo
   trzydniowa wycieczka szkolna to jest około 20h roboty (w tym w nocy - bo przynajmniej jeden opiekun musi czuwać w nocy), a są wyjazdy dłuższe. Trudno by było nauczycielowi wybrać tyle godzin

   co znaczy w dowolnym momencie?
   To znaczy, że jeśli jest tworzony plan urlopowy to nauczyciel ma prawo do wybrania również daty w trakcie roku szkolnego i argument, że trwa rok szkolny nie może być powodem odmówienia urlopu

  •  

   pokaż komentarz

   a na jakiej podstawie?

   @wiesiek84: Na podstawie art art. 52 § 1. Kodeksu Pracy za udział w nielegalnym strajku.
   Strajk jest nielegalny ze względu na naruszenie przepisów ustaw: art 6 pkt 1 i 2 Karty Nauczyciela i z zasadą współdziałania z pracodawcą z art 21 ust 2 oraz zasadą współmierności strajku z art 17 ust. 3 ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych.

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86 w tym kraju przepis przeczy przepisowi z tego co wiem to strajk jest legalny.

  •  

   pokaż komentarz

   i argument, że trwa rok szkolny nie może być powodem odmówienia urlopu

   @bags1111: Może być, tak jak w innych branżach powodem może być np. trwający właśnie projekt, który za chwilę trzeba uruchomić. Tak samo zwykłego pracownika można wezwać z urlopu do pracy.

  •  

   pokaż komentarz

   @wiesiek84: O legalności strajku przesądza też zachowanie strajkujących w czasie strajku. Jak wspomniałem, nauczyciele tej szkoły (każda szkoła ma swój strajk formalnie rzecz biorąc) przekroczyli czerwoną linię.

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86 chodzi o podstawowe zasady moralne , nie jest po godzinach prostytutką , sutenerem , nie tarza się pijany po godzinach , nie uczestniczy w bójkach na meczach , nie jest oszustem , patologicznym kłamcą czy nudystą a nawet ekshibicjonistą. A dorabianie do tego partyjnych interpretacji że nie może zawiesić pracy w trakcie strajku przeciw władzy jest zwyczajnym kłamstwem. Strajk jest związany jak najbardziej z dobrem dzieci. Ja np. zrezygnowałem z pracy nauczycielskiej z powodu śmiesznych zarobków . Dziesiątki moich znajomych ze studiów też olało temat z tego samego powodu , co tu nie ukrywać odeszli pasjonaci a zostali Ci najwyżej średniacy którzy nic lepszego robić nie potrafią. Niskie zarobki to powód dlaczego do zawodu nie idą pasjonaci a często idą zwykle miernoty. Ogólnie to wynik socjalistycznego szkolnictwa. Ja bym je sprywatyzował bo o dobrego nauczyciela to się szkoły mogą wtedy bić a średniacy będą musieli iść do Biedry na kasę. Płatne szkoły średnie i technika i studia to też potrzeba pilna.

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86: Nie znajdziesz chętnych na staż za pensję trochę wyższą niż minimalna krajowa. Zresztą 2/3 stażystów rezygnuje po 1 roku pracy i nie zostaje na kontrakcie.

   Dla mnie ten plan to utopia, ale kryzys jest na tyle duży, że każdą opcję warto rozważyć.

   Niestety czasy już się zmieniły i o ile na początku lat dwutysięcznych młodzi byli wdzięczni za jakąkolwiek pracę, to teraz nawet w Lidlu za większe pieniądze i z dużo mniejszą odpowiedzialnością nie chcą pracować.

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86: raczej nie znajdziesz informatyka, matematyka czy fizyka, który zgodzi się pracować za pensję nauczycielką.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wolrad: Art 6 pkt 2) dodatkowo precyzuje obowiązek kierowania się dobrem ucznia.
   Jeżeli ktoś uczył dzieci x lat i przed samymi maturami próbuje uniemożliwić swoim własnym uczniom udział w maturze, to moim zdaniem jest kimś gorszym niż prostytutką, pijakiem czy ekshibicjonistą.

  •  

   pokaż komentarz

   @patefoniq jak byłem na studiach pedagogicznych żaden autentyczny pasjonat historii nie poszedł do pracy jako nauczyciel , poszli tylko średniacy i miernoty a to z powodu tego że są tak żałosne zarobki za dosyć wymagającą pracę. Dopóki zarobki będą poniżej średniej krajowej dopóty nie spodziewajcie się że ciekawe i wybitne osoby będą nauczycielami . Ten strajk to ostatni dzwonek , bo efekty podniesienia plac będą widoczne dopiero za 5-10 lat. Połączyć to z prywatyzacją szkolnictwa i mamy w końcu normalność

  •  

   pokaż komentarz

   Połączyć to z prywatyzacją szkolnictwa i mamy w końcu normalność

   @Wolrad: Prywatyzacja szkolnictwa całkowicie zamyka temat wszelkich podwyżek. Ludzie zarabiają i pracują tyle na ile się umówią na wolnym rynku. To jest właśnie normalność.

  •  

   pokaż komentarz

   @sylwek2k: czyli twierdzisz, żę podpisując lojalkę nie mogę zmienić pracy? bo lojalki obowiązują również przez pewien okres po rozwiązaniu umowy, po to żeby nie przenosić wiedzy wewnątrz firmowej do konkurencji

  •  

   pokaż komentarz

   czyli twierdzisz, żę podpisując lojalkę nie mogę zmienić pracy?

   @bags1111:

   mozesz, tylko niekoniecznie mozesz pojsc do konkurencji (rozumianej tak, jak masz to wpisane w lojalce).

   o lojalki obowiązują również przez pewien okres po rozwiązaniu umowy, po to żeby nie przenosić wiedzy wewnątrz firmowej do konkurencji

   @bags1111:

   zaraz, zaraz... lojalka a zachowanie tajemnic przedsiebiorstwa to 2 rozne rzeczy i widac je mylisz.

   Jestes zobowiazany do zachowania tajemnic przez 5 lat. Ale mozesz w tym czasie pracowac u konkurencji.

   Lojalka (zakaz konkurencji) co do zasady obowiazuje cie tylko w trakcie trwania umowy o prace. Moze obowiazywac takze przez pewien okres po rozwiazaniu umowy (wpisany w umowie lojalki), ale byly pracodawca musi ci za to placic co miesiac, nie mniej niz 25% twojej pensji... (kwota tez jest wpisana w lojalke)

  •  

   pokaż komentarz

   @TheJaster: Dlaczego domowe są nieefektywne?
   Czy się różnią diagnozy od sprawdzianów?
   Nigdy nie byłem nauczycielem niedorosłych to pytam.

 •  

  pokaż komentarz

  Jeśli rząd nie wyciągnie z tego konsekwencji w postaci zwolnień to po prostu stracę resztki szacunku do tego rządu. Jeśli nie nauczycieli to dyrektorów szkół należy usunąć. Uważam, że skoro odrzucili propozycję okrągłego stołu należy na rok zamrozić wszelkie podwyżki dla nich. Jeśli powtórzy się historia (odrzucą propozycję rozmów) w przyszłym roku to znowu zamrozić jakiekolwiek podwyżki na rok i konsekwentnie tak postępować. Czyżby ten rząd jest za miękki? Może czas powiedzieć: "piniedzy nima i nie będzie"?

  •  

   pokaż komentarz

   @polaninPL ja już też mam dość tej patowej sytuacji na której tak naprawdę stracą dzieciaki bo rok w tył w tym wieku jest nie do odrobienia, jak zwolnią tak z 30% za pieniądze zwolnionych dadzą podwyżki reszcie i po problemie - bo przecież Oni wszyscy chcą tylko podwyżki nikt im nie obiecał że nie będzie zwolnień ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   Jeśli rząd nie wyciągnie z tego konsekwencji w postaci zwolnień to po prostu stracę resztki szacunku do tego rządu

   @polaninPL: niestety związku nie ruszy a to tam największy rak

  •  

   pokaż komentarz

   @baelVeri: jeżeli strajk odbywa się w ramach układu związków zawodowych to nie można takiego pracownika zwolnić :-) No bo chroni go układ zbiorowy pracy zgodnie z Kodeksem pracy. Pierw, musieliby zlikwidować związki zawodowe, a tutaj Solidarność mogłaby zaorać rząd w moment.

  •  

   pokaż komentarz

   @baelVeri: akurat w tym wieku rok jest jak najbardziej do odrobienia

  •  

   pokaż komentarz

   @polaninPL: rząd nie jest w stanie wyciągnąć konsekwencji bo chroni ich patologiczna karta nauczyciela, która jest reliktem PRL. Jedyna nadzieja w zwiększeniu pensum na tyle, że część z tych terrorystów dostanie wypowiedzenia bo zabraknie dla nich godzin.
   Nauczyciele tym strajkiem, jego formą, wybranym terminem oraz odrzuceniem propozycji okrągłego stołu popełnili rytualne seppuku.

  •  

   pokaż komentarz

   @polaninPL: okrągły stół xD
   Buahaha

   To jest rządowa propaganda a nie okrągły stół...

   1) gdzie jest agenda tego okrągłego stołu?
   2) gdzie jest lista zaproszonych osob/orgaizacji
   3) dlaczego rzad nie chce mediatora w tym konflikcie?

   Rada dialogu spolecznego rowniez nie zgadza sie ze stanowiskiem rządu...

  •  

   pokaż komentarz

   @polaninPL: ty masz jeszcze do rządu jakiś szacunek ? Żyjesz zludzeniami, że będzie lepiej ??

  •  

   pokaż komentarz

   Jeśli rząd nie wyciągnie z tego konsekwencji w postaci zwolnień to po prostu stracę resztki szacunku do tego rządu.

   @polaninPL: a masz jeszcze jakieś złudzenia że temu rządowi należy się jeszcze jakikolwiek szacunek?

  •  

   pokaż komentarz

   Może czas powiedzieć: "piniedzy nima i nie będzie"

   @polaninPL: Ta? niema? 13 emerytura jest, wolny dzień od pracy uchwalony 3 dni wcześniej, 500+ dla każdego a ty coś pleciesz że piniendzy nie ma. Włącz sobie tvp, to się dowiesz ile vatu uratowano, jak świetna jest sytuacja w budżecie, jak ue kocha polske tak bardzo, że dostaje ona mnóstwo darmowych piniędzy za to że jest chrystusem ełropy, że polski pracownik ma się świetnie, a niedługo nawet nie trzeba będzie płacić pitu bo tak jest dobrze, a wogóle piątka kaczyńskiego niedowiarku.

   Pieniądze są. I ten kto mówi inaczej widocznie nie jest prawdziwym polakiem i nie kocha polski. Czyli jest zdrajcom. Czyli takim nauczycielem jakby.
   Czas się zdeklarować po której jest się stronie, nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @newtonq myślę że można prawnie zakwestionować taką formę strajku w ramach opieki nad uczniami - strajki nie mogą działać na ogólnopolską szkodę publiczną w dodatku zaburzajac przyszłość kraju, bo przecież to Ci młodzi którzy teraz się wyedukują będą kształtować kraj w mniejszym lub większym stopniu

  •  

   pokaż komentarz

   @baelVeri: Wszyscy którzy mnie minusują w kwestii roku nie do odrobienia nie znają życia.

  •  

   pokaż komentarz

   @zly_wuj Najważniejsze że Ty je znasz, nie przejmuj się :) a i zapomniałem dać Ci minusa, dobrze że przypominasz

  •  

   pokaż komentarz

   @zly_wuj: A może minusują cię, bo to fajna rzecz jest do robienia tak minusować? ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @baelVeri: No wystarczy spojrzeć po znajomych. Są tacy którzy roku nie zmarnowali, wszystko pozdawane w terminie, matura i studia na pięć a nie zrobili żadnej kariery i kiszą się na niskich stanowiskach. Są też tacy którzy lali na wszystko ciepłym moczem, zamiast 5 lat studiowali 8 (bo ćpali, chlali, podróżowali) i nagle się ogarnęli i szybko idą w górę. Oczywiście nie zawsze. Ale nie jest tak że rok w plecy w młodym wieku to wyrok. Gorzej jak ktoś ma firmę albo już pracuje. Wtedy z roku przerwy ciężko wybrnąć.

  •  

   pokaż komentarz

   @polaninPL ty masz jeszcze do rządu jakiś szacunek ? Żyjesz zludzeniami, że będzie lepiej ??

   @Prometeo:

   źródło: blasty.pl

  •  

   pokaż komentarz

   to po prostu stracę resztki szacunku do tego rządu

   @polaninPL: Jeśli jeszcze masz jakieś resztki szacunku dla tego rządu to sam nie wyciągasz żadnych wniosków.

  •  

   pokaż komentarz

   strajki nie mogą działać na ogólnopolską szkodę publiczną w dodatku zaburzajac przyszłość kraju

   @baelVeri: tak, tak - "wichrzyciele", "działalność przeciwko ustrojowi polski ludowej", "moralni zdrajcy narodu" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   k?%$a, no zupełnie jak w 1970 roku i "Trybunie Ludu". Tylko może nie wiesz o tym ale właśnie tamten system upadł, bo waaadza z I sekretarzykiem partii właśnie zabroniła strajkować i przez to p@@!@$?nęła cała polska ludowa. A prawo do strajku było tym co raz na zawsze zlikwidowało KC PZPR. To jest w każdym podręczniku do historii.
   No ale historia lubi się powtarzać. Jak widać.

  •  

   pokaż komentarz

   @mus_tang strajki wtedy wywoływane były przez to że czerwoni podwyższyli ceny średnio o 23%, a społeczeństwo miało dość komunistów, więc nie porównuj tych dwóch sytuacji bo to nijak się ma do siebie, nauczyciele nie walczą o podwyżkę bo nie starcza im na "chleb".. wstydził byś się swoją drogą porównując te dwie sytuacje znając tę sytuacje z 1970

  •  

   pokaż komentarz

   strajki wtedy wywoływane były przez to że czerwoni podwyższyli ceny średnio o 23%,

   @baelVeri: tera też masło zdrożało o 100% i nie czerwoni to zrobili a czarni i nie uchwałą prezydium państwa, a rozdawaniem kasy na prawo i lewo i społeczeństwo ma dość i chce godnie zarabiać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Welcome back.

  •  

   pokaż komentarz

   @mus_tang czy Ty jesteś zdrowy psychicznie ? Idź zapytaj rodziców jak się kiedyś zakupy robiło potem idź do historyka w najbliższej podstawówce niech Ci wyjaśni kto rządził Polską po 2 wojnie światowej aż do 1989

  •  

   pokaż komentarz

   myślę że można prawnie zakwestionować taką formę strajku w ramach opieki nad uczniami - strajki nie mogą działać na ogólnopolską szkodę publiczną w dodatku zaburzajac przyszłość kraju, bo przecież to Ci młodzi którzy teraz się wyedukują będą kształtować kraj w mniejszym lub większym stopniu

   @zly_wuj: czyli tak naprawdę chcesz zakazać wszelkich strajków. Bo każdy strajk na terenie Polski działa na ogólnopolską szkodę publiczną (mniejsze dochody z produkcji = mniejsze podatki = szkoda dla społeczeństwa). Jak ktokolwiek śmie żądać wyższych pensji, wszyscy Polacy powinni pracować za chleb i wodę. A żyć z socjalu, które miłościwie panujące kolejne rządy będą hojnie rozdawać. Tylko w takim razie po co pracować skoro rząd da

  •  

   pokaż komentarz

   czy Ty jesteś zdrowy psychicznie ?

   @baelVeri: o widze argumenty się skończyły i zaczynają się wyzwiska. Żegnam.

  •  

   pokaż komentarz

   @zly_wuj: sorry, wsześniejszy komentarz miał byc do @baelVeri

  •  

   pokaż komentarz

   @baelVeri: no tak, bo skoro im na chleb starcza to już nie mają prawa strajkować. Skoro są nauczycielami to nie mają prawa za swoją wypłatę zabrać dziecka w Alpy na narty jak 90% Europy, bo to im nie przystoi. Mają mieć na chleb i na nic więcej xD

  •  

   pokaż komentarz

   @bags1111 dlaczego cały czas sprowadzacie to do socjalu o którym nawet nie wspomniałem to tego nie rozumiem w każdym razie wracając do tematu, chodzi mi o to że na dobrą sprawę jak się zgada dpstatecznie wiele ludzi i ma znajomości w związkach zawodowych to mogą sobie co roku robić takie strajki żeby zarabiać więcej bez żadnych ograniczeń bo ta kwota tj. te 1k złoty to jest kwota rzucona z nieba równie dobrze jak teraz dostaną 1k to za rok mogą żądać 2k i za rok 3k itp. generalnie mogą strajkować tak długo jak mają poparcie społeczne które na ten moment wydaje mi się ze wygasa i to jest ten element prawny o którym mówię, a tak naprawdę możliwości finansowe nawet nie sa brane pod uwagę bo świadomość społeczna co do finansów państwa nie istnieje

  •  

   pokaż komentarz

   @mus_tang nie chcesz odpowiadać to się fochaj, Twój wybór

  •  

   pokaż komentarz

   @baelVeri:
   A górnicy mieli poparcie społeczne? raczej nie, ale poszli z kilofami na stolice to rząd zaraz sypnął kasą. Czy taksówkarze mieli poparcie? raczej nie, ale zablokowali Warszawe (co odczuli również najważniejsi politycy) to rząd zaostrzył ustawę dotyczącą Ubera. Akurat strajk nauczycieli polityków najmniej dotyka, bo swoje dzieci wysyłają do prywatnych szkół. Po za tym nauczyciele nie zrobią rozróby w Warszawie pod oknami polityków. No i propaganda przeciwko nauczycielom działa całkiem skutecznie (brak egzaminów, rad klasyfikacyjnych - wina nauczycieli, konieczność zapewnienia opieki dzieciom - wina nauczycieli, po za tym przecież to miernoty bez kręgosłupa moralnego więc im się nie należy.) Wiesz najśmieszniejszy jest argument ludzi o tym że nauczyciele są słabi, tylko wiesz jak to działa, najlepsi nie idą do tego zawodu bo są niskie pensje, a tym samym nie wypierają słabszych nauczycieli, którzy poszli do szkół z wygody (ba jak komuś się nie chce to rzeczywiście nie musi dużo robić w szkole). Jest to też bardzo krzywdzące dla nauczycieli, poszli do szkoły bo chcieli uczyć i wychowywać przyszłe pokolenia (i są przy tym dobrzy). Osobiście trafiłem na jeden i drugi typ nauczycieli.

   dlaczego cały czas sprowadzacie to do socjalu
   bo skoro rząd rozdaje socjal na prawo i lewo to czemu nie chce płacić za prace, czemu chce zabierać kasę pracującym osobom (inflacja spowodowana rozdawnictwem jest zabieraniem kasy osobom, które nie dostają podwyżek i nie łapią się na socjal)

  •  

   pokaż komentarz

   @baelVeri: dlaczego nie do odrobienia? W Niemczech wiele osób robi sobie jakiś czas przerwy po LO na podróże lub prace w urzedzie(dodatkowe punkty na rekrutacje na studia). Tutaj mało kto robi studia przed 30, już pomijając, ze tylko wyjątki robi magistra, większość i tak pracuje po zawodowkach( sekretarki itd).

   Rok na takim etapie nie ma kompletnie znaczenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @bags1111 jestem za żeby rząd wstrzymał rozdawnictwo, ale to inny temat, mi chodzi o to żeby nie było strajków bo jeden z drugim się zgadał i wyszli na ulice bo rząd kasę da jak się go do muru przyciśnie, rozumiem strajki takie jakie były w PRLu bo tam naprawdę nie było łatwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @polaninPL: Akurat dyrekcja nie ma nic do powiedzenia w kwestii prowadzenia strajku. Dyrektorzy nie mogą strajkować, pracują normalnie. Powinni za to samodzielnie dokonać klasyfikacji uczniów w takiej sytuacji.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  żenada. Smutne, choć prawdziwe. Ich dzieci będą się wstydzić oglądając to video

1 2 3 4 5 6 7 ... 15 16 następna