•  

  pokaż komentarz

  Są pierwsze sukcesy inspektorów ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  Wow, pogratulować i wypłacić premie...

  •  

   pokaż komentarz

   @tank_driver:
   Nie znajdują - źle
   Znajdują - Też niedobrze

   Jak ja Was, pospólstwa nienawidzę ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Markdj: Bron Boze - bardzo dobrze ze cos sie rusza, szkoda jedynie ze tyle ton zanieczyszczen poszło w polskie powietrze zanim cokolwiek zaczelo sie ruszac.

  •  

   pokaż komentarz

   i wypłacić premie
   @tank_driver: One im się po prostu należały! Teraz należą im się jeszcze bardziej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @Markdj:
   Jak ja nienawidzę pospólstwa, które w tak prostym temacie nie rozumie, że złym nie jest fakt znalezienia, a fakt, że znaleźli to tak późno... Tyle wysypisk musiało spłonąć, żeby zauważyli problem... :v

  •  

   pokaż komentarz

   @Koczi_92:
   Dokładnie potwierdzasz moje przypuszczenia odnośnie zaściankowej i zacofanej mentalności motłochu - zrozum, że mentalność "No niby zrobiliście coś dobrze, ale w sumie i tak żałosne, bo czemu dopiero teras???" NIE POSUWA niczego naprzód a wręcz przeciwnie - demotywuje do podejmowania działań i prowadzi do mentalności "Jest problem, ale cicho. Dopóki nie piszą o tym gazety - nasi następcy będą się martwić gdy szambo wybije"
   Najlepiej tą prostacką mentalność obrazuje motyw dziecka, które przychodzi pochwalić się rodzicom swoim osiągnięciem, a w odpowiedzi słyszy, żeby się wstydził, bo syn sąsiada był pierwszy.
   Za dobre nagradzać, za złe karać - tak osiąga się progres. Ale żeby to zrozumieć trzeba mieć mózg zamiast styropianu.
   Państwo z tektury!!! Jeszcze pewnie PREMIE dostaną ZŁODZIEJE!!! HEHEHE!!!

  •  

   pokaż komentarz

   @Markdj:

   zaściankowej i zacofanej mentalności motłochu

   Powiedział człowiek, który dodatkowo próbuje mi wmówić, żeby bezgranicznie radować się z każdego sukcesu. :v
   Rozumiałbym ból dupy, gdyby ktoś tu napisał, że to nie jest żaden sukces...

   Pokaż mi gdzie napisałem "słabo że wykryli", skoro jestem niby dowodem na Twoją urojoną tezę? Cieszę się, że W KOŃCU coś wykryli, pytam tylko "Dlaczego dopiero teraz? Dlaczego musiało spłonąć kilkadziesiąt wysypisk w zeszłym roku?".

   Najlepiej tą prostacką mentalność obrazuje motyw dziecka, które przychodzi pochwalić się rodzicom swoim osiągnięciem, a w odpowiedzi słyszy, żeby się wstydził, bo syn sąsiada był pierwszy.
   No jak przychodzisz ze świadectwem pełnym pał i chwalisz się 2 z WF, to nic dziwnego... A tak to wygląda w tym momencie.
   To tak samo jakby ktoś zadzwonił na policję, podał swoje dane, zapowiedział zamach za kilka dni, przeprowadził go i zabił 100 ludzi, a policja by go ujęła miesiąc później. Sukces nie? Złapali go!!! HURRRRA! :v

   Najlepiej tą prostacką mentalność obrazuje
   Obrazuje Twoje podejście. Cieszysz się jak głupi z małych sukcesów. To tak samo jakby Francuzi - mistrzowie świata - mieli cieszyć się z awansu do Mistrzostw Europy - czegoś co przy ich możliwościach jest formalnością.
   A do tego wyciągasz sobie jeszcze jakieś argumenty z dupy. Z dupy i żeby je wyciągnąć musisz tak głęboko rękę wsadzać, że kawałki gówna masz aż na ramieniu...
   I jeszcze śmiesz kogoś prostakiem nazwać... z zaściankową mentalnością. :v

   Już nie wspominam nawet o tym, że udajesz wielkiego inteligenta, filozofa, a prosta, bijąca po oczach ironia Cię przerasta i bierzesz żarty o premiach na serio... :v

  •  

   pokaż komentarz

   @Koczi_92: Ehh... od początku:
   Przyłączasz się do wyśmiewania ludzi, którzy włożyli w to wysiłek [HEHE PREMIE się należą] i sukcesy, które osiągnęli [ZŁYM fakt, że znaleźli to tak późno..]

   O ile całym sercem zgadzam się, że przykre jest to że nie udało się temu zapobiec i doszło do pożarów i skażenia środowiska. To budzi u mnie rozstrój wyśmiewanie tych ludzi za ich starania - które notabene przyniosły skutek. Szlag mnie trafia przez typowe dla polskiej niszy intelektualnej szkalowanie drugiego człowieka w każdej możliwej sytuacji. Lewandowski - nieudacznik, bo w jednym meczu nie strzelił karnego, Kubica - gamoń, bo nie stanął na podium, inspektorzy - patałachy, bo nie zapobiegli pożarom nielegalnych (nielegalnie sprowadzonych) składowisk. Wady i niedoskonałości można znaleźć zawsze, wszędzie i u każdego. Ale krew mnie zalewa, że wielu moich Krajanów nie rozumie, że beztroskie wyśmiewanie czy szkalowanie ludzi i ich dokonań - niesie ze sobą wyłącznie rozgoryczenie i demotywację
   Zwłaszcza w naszym społeczeństwie, gdzie często rodzice rugają swoje dzieci by

   "Co tak wystrojony, gejem jesteś?" "Jedz, bo chudy jak patyk, anemik jeden" "Ile Ty żresz, gruby jak bela" "Ciągle w książkach, pobiegał byś trochę" "Ciągle za piłką tylko biegasz, a głupi jak baran!"
   A odpowiedzią na to jest często obserwowana wśród młodych - beznadzieja. Czyli lepiej nic nie robić, bo zaraz się ktoś przypierdzieli.

   @Koczi_92:

   Cieszysz się jak głupi z małych sukcesów. To tak samo jakby Francuzi - mistrzowie świata - mieli cieszyć się z awansu do Mistrzostw Europy - czegoś co przy ich możliwościach jest formalnością.
   Dokładnie tak. Cieszę się z małych sukcesów - bo to one, czy to w życiu jednostki czy współpracy społeczeństwa - zapewniają rozwój. Powiedzenie "nie od razu Rzym zbudowano" Nie jest tak płytkie jak na pozór może się wydawać. Bogactwo zachodnich społeczeństw to ciężka i mozolna praca całych pokoleń. To trwające dziesiątkami lat zadowolenie z małych sukcesów, które zsumowane tworzą wielkość.

   @Koczi_92:

   A do tego wyciągasz sobie jeszcze jakieś argumenty z dupy. Z dupy i żeby je wyciągnąć musisz tak głęboko rękę wsadzać, że kawałki gówna masz aż na ramieniu...

   (ಠ‸ಠ) Ale że kawałki czego, gdzie? (-‸ლ)

   Wzmocnienie pozytywne - każdy efekt będący wynikiem reakcji (zachowania) organizmu, który powoduje że dana reakcja (zachowanie) będzie występować w przyszłości częściej niż do tej pory.

   źródło: reinfor.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @Markdj:
   Żartobliwa ironia o premiach dotyka bardziej chorego systemu i polityki ostatnich lat, niż samej inspekcji. Nie wyśmiałem inspektorów, @tank_driver zapewne też nie, a sytuację polityczną. W praktyce ci co odkryli pewnie są ostatni w kolejce po premię, bo są zwykłymi pionkami.

   Lewandowski - nieudacznik, bo w jednym meczu nie strzelił karnego
   Najlepszy polski piłkarz wszechczasów. Jeden mecz nie przekreśla genialnej kariery.

   Kubica - gamoń, bo nie stanął na podium
   Z tak gównianym bolidem i tak cud, że wyścigi kończy.

   Czyli lepiej nic nie robić, bo zaraz się ktoś przypierdzieli.
   Nie zgadzam się i to własnie jest problemem tej sprawy. Nie wiem czy konkretnie ci sami ludzie, czy ktoś wyżej - ale problemem jest właśnie to, że przez długi czas ktoś nie robił nic i stąd wynika niesmak, że "No... niby fajnie, że coś wykryliście, ale szkoda, że dopiero teraz chciało Wam się zabrać do roboty".

   Cieszę się z małych sukcesów
   Też się cieszę z małych sukcesów. Tylko nie nadużywajmy słowa sukces, bo jak np. chcę przebiec maraton, to nie cieszę się z przebiegnięcia 10 pierwszych metrów sesji treningowej, a z tego, że w danej sesji treningowej wykonałem postęp. W przypadku tej wiadomości postęp jest - w końcu kogoś złapali, ale to nie zmienia faktu, że skoro jest postęp to jednak można krytykować, gdy ma się do tego podstawy - zbyt mały / zbyt późny.

   (ಠ‸ಠ) Ale że kawałki czego, gdzie? (-‸ლ)
   Kawałki "tego" "tam". Bo dedukcję to masz totalnie z dupy i zbyt dużo sobie dopowiadasz. Dodatkowo mówisz mi, bym pozytywniej patrzył na rzeczy, a sam dopowiadasz sobie negatywne teorie, o których nawet nie myślałem pisząc komentarze wyżej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Koczi_92: Rozumiem. Mi tylko o to chodziło. Pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Tak sobie wyobrażam, że w prawie powinien być zapis aby ciężarówki zabierać i u nas na licytacji sprzedawać a kasa do skarbu państwa. Niebwiem tylko jakie tam na górze są zależności i umowy, że jeszcze tego nie zrobili ponieważ taki pomysł z pewnością pojawił się w głowach polityków.

  •  

   pokaż komentarz

   @egonszef: zawsze podziwiam kogos z tak blyskotliwym intelektem.Ciezarowki sa zle poniewaz przywiozly smieci.Trzeba je ukarac.Powiedz tylko co z koparkami,ktore te smieci przewalaly?Tez sa winne i w jakim stopniu?

  •  

   pokaż komentarz

   @daf38: Koparki dostaną dwa pasy na oponę i kopa w łyżkę za karę.

   Chyba nie jest ciężko pojąć że ta kara trafia we właścicieli pojazdów którzy je tracą zgodnie z prawem na rzecz kraju w którym robią syf. Czy to prywatni kierowcy czy właściciele firm mających ileś pojazdów.
   No chyba że zysk z transportu śmieci na naczepie czy przyczepie przewyższa koszt takiego pojazdu.

  •  

   pokaż komentarz

   @daf38: Pojazdy służące w przestępstwie powinny być zabierane, kierowcy karani za udział, śmieci wywożone na koszt ich właściciela i tyle, a nie że biedna ciężarówka wszystkiemu winna.

  •  

   pokaż komentarz

   @Keris: Ale ty wiesz, że dzisiaj można wynająć firmę do przewozu różnych rzeczy, w tym i śmieci?

   O leasingu w którym jest zdecydowana większość ciągników, nawet wspominał nie będę.

   Jak wynajmniesz busa i pojedziesz nim wyrzucić śmieci do lasu, to też go mają odebrać wypożyczalni samochodów?

 •  

  pokaż komentarz

  Problem w tym,że produkcja odpadów na świecie jest ogromna.Może nie jak w filmie Wall-E,ale wcale tam zbytnio nie przesadzali.Należy się zatem zastanowić czy kilka tysięcy ton syfu zatrzymanego nie oznacza,że wjechały miliony ton.Dotychczas,jak tutaj pisali,ekologia na zachodzie opierała się na segregacji odpadów i wpieprzaniu ich Chinom.Chiny postanowiły przestać brać syf na głowę i teraz zachód ma problem z ekologią.Ale znaleźli rozwiązanie....wpieprzać odpady tym których najbardziej nie lubią,czyli nam.Spory kraj,dużo tu śmieci wejdzie.W Niemczech,Francji i całej reszcie będzie czysto a Polska będzie zasrana śmieciami,że będziemy po kolanach w nich brodzić.Ba,nawet najgorsze trucizny się nam wlepi,przecież siebie truć nie będą.
  A Polska jest idealnym frajerem pod każdym względem,bo Polak za kasę zrobi wszystko.Weźmie nawet odpady nuklearne i w lesie wyrzuci jeśli by tylko mógł,byle daleko od siebie a potem nie jego problem.Janusze biznesu są znani na całym świecie.Dlatego nawet z Nigerii jakiejś czy Australii będzie się opłacało najgorszy syf przywozić.Granice długie,nie upilnujesz.Dojdzie do tego,że trzeba będzie drugi mur berliński dookoła całej Polski postawić,gdy cały świat dojdzie do wniosku,że Polska to idealne miejsce na światowy śmietnik.Czechów czy Słowaków to może by im było żal.Tu się sprawy jednorazowymi akcjami nie załatwi,tylko drakońskie kary,nieuchronność tejże kary.Polska to kraj teoretyczny i wie już o tym cały świat.
  Niemiec np.wie,że jak mieszka przy granicy to śmieci trzeba wywalić do polskiego lasu,a niemiecki posiadacz quada wie,że polski park narodowy czy las to świetne miejsce na szaleństwa na quadzie.
  Mandat dla takiego to jak bilet wstępu,Dlaczego u siebie tego nie robią?? Bo tam dostanie taką grzywnę że się zesra,o ile do więzienia nie wsadzą.Nieeee...tam trzeba być grzecznym,.Dzięki Bogu jednak obok jest takie coś jak nasz kraj.

 •  

  pokaż komentarz

  A ile milionów ton wcześniej sprowadzono w poprzednich latach? Wyobrażam sobie, że ktoś kiedyś wziął kilka tysięcy za sprowadzenie beczek z jakimś toksycznym syfem i to gdzieś sobie leży i rdzewieje w jakiejś polskiej szopie. Przecież takie rzeczy są nie do wykrycia.