•  

  pokaż komentarz

  Ta pani ze zdjęcia wygląda jakby w życiu dnia nie przepracowała. Tymczasem moja nieżyjąca już babcia poznała wojnę w wieku ośmiu lat. By rodzina mogła przetrwać, musiała chodzić do lasu na jagody i potem pieszo maszerować na targowisko w Łukowie by je sprzedawać. Nie było ją stać na buty, a zimą wraz z żyjącą wciąż jej koleżanką wzajemnie oddawały sobie mocz na stopy w drodze do podziemnej szkoły, by się ogrzać. W tym samym czasie jej przyszły mąż organizował kontrabandę dla polskich oficerów w radzieckiej niewoli, którzy zostali później wywiezieni nie wiadomo dokąd. Później Niemcy wywieźli go do Bawarii na roboty, skąd uciekł zaraz po tym, gdy dostał ubrania od swoich "pracodawców", które pozwalały mu nie wyróżniać się z tłumu. Został za to wynagrodzony symbolicznym awansem wojskowym dopiero po 60 latach, gdy kosa śmierci była już blisko jego szyi. Oboje żyli w Polsce i pracowali ciężko na roli przez dziesiątki lat, by ich dzieci mogły coś osiągnąć, na co tak naprawdę dopiero ich wnuki miały większą szansę (w tym ja) i by ten kraj mógł stanąć na nogi. Pani Lea została może pozbawiona spadku, ale co zrobiła, by pomóc nam wszystkim dźwignąć się z tej tragedii? Czy zasługuje na ten zwrot tylko dlatego, że urodziła się tutaj? W czym jest lepsza od tych, którzy oprócz tego, że przetrwali te sześć lat, to przetrwali też kolejne czterdzieści pięć? Dlaczego nie wróciła, skoro miała tutaj dom, podczas gdy z Wielkiej Brytanii prawdziwi Polacy wracali, choć wiedzieli, że nie czeka ich tutaj nic dobrego - a już na pewno nie zwrot majątków? Takich historii są miliony i nigdy nie doczekały się sprawiedliwości, bo zwyczajnie nie ma takiej fizycznej możliwości.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hans_Olo: No i żydowscy oszuści przy milczeniu większości pozostałych Żydów nieprzypadkowo odzywają się dopiero teraz, bo właśnie teraz mamy majątek, który jest warty rozszarpywania. Pokolenia Polaków odbudowywały kraj, żeby zgłosili się oszuści z żądaniem danin nazwanych dla niepoznaki odszkodowaniami.

   Kiedy oszuści odezwą się z roszczeniami za mienie utracone po opuszczaniu Babilonii i Egiptu?

  •  

   pokaż komentarz

   @Hans_Olo: ciekawa historia, sam pochodzę z okolic Łukowa. Moja babcia też opowiadała mi podobne historię. Wszyscy "normalni" obywatele mieli źle podczas wojny. W Polsce na pewno znajdzie się masa potomków po dawnych właścicielach kamienic/fabryk.

   Poza tym jesteśmy chronieni umowami z USA ale znając nas rząd i tak pewnie wszyscy za to zapłacimy... tyle ze jakoś pod stołem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hans_Olo Mienie bezspadkowe to mienie nie podlegające zwrotowi. Czymś innym jest sytuacja kiedy jesteś spadkobierca w tedy należy się Tobie twój spadek i to jest nie ważne czy jesteś żydem, Polakiem czy ch!% wie jakim koczkodanem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hans_Olo: szczanie sobie na stopy żeby się ogrzać. Mmmm... xD Niezła historia ziom

  •  

   pokaż komentarz

   mocz na stopy w drodze do podziemnej szkoły, by się ogrzać

   ja p$%@?#?e no nie moge xD Babcia Ci to powiedziała?

  •  

   pokaż komentarz

   @MiKeyCo: Zydzi wiedza, ze jak PiS porzadzi jeszcze pare lat to juz nic nie zostanie z tego majatku...

  •  

   pokaż komentarz

   @Hans_Olo: Nie licz na to że te sprawy można rozwiązać na drodze logicznego myślenia. Powiem Ci coś co pewnie wiesz, a co zostanie uznane za jedyne słuszne rozwiązanie gdyż Polska nie ma możliwości aby obronić się przed tą sprawą. Oddamy im wartość nowych budynków zamiast wartości gruzu który pozostawili po nich Niemcy, i to z nawiązką za brak możliwości ich eksploatacji przez lata. Serio, tak będzie, i rządy się ugną gdyż pas wokół nas się zacieśnia, gdybyśmy nic nie zrobili to nas uduszą. To oni władają tym światem, a Polska jest jego częścią - czy tego chcemy czy nie. Możliwości wywarcia presji mają nieograniczone, łącznie z opcją militarną (oczywiście zawoalowaną).

  •  

   pokaż komentarz

   Czy zasługuje na ten zwrot tylko dlatego, że urodziła się tutaj?

   @Hans_Olo: Prawo wlasnosci chyba jest swiete wiec odpowiedz moze byc wylacznie i jednoznacznie - tak. Ale o tym powinien decydowac sad a nie ustawy arbitralnie przyznajace majatek.

   I zanim na mnie naskocza tutaj to i moja babcia w czasie wojny w wieku 13 lat szmuglowala granaty i bron dla partyzantow z AK. Miala nawet ampulke z cyjankiem przy sobie na wypadek wpadki. Wspomniala tez ze dla nich ratytasem i najwiekszym slodyczem byly wieszane na gwiazdke orzechy na choince. Tak, orzechy to byl szczyt luksusu jaki mialy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hans_Olo: That's why we have a tweet. It's a fine story, but we have here lots of them. My English isn't perfect, but if I want to say something important, I always use it. Just tweet that small story on your account and use English. Believe me, you can get a response from all over the world and we "community" will help you with that.

   Additionally, someone always can help you translate it.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hans_Olo: Nareszcie ktoś mądry coś mądrego napisał. Takie historie powinny być podstawą w sądach a nie to że żyd sie domaga. Szkoda mi Polski szkoda że jest tak kopana w dupę.

  •  

   pokaż komentarz

   @tank_driver: Lepiej walczyć niż dać się dymać w dupsko.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hans_Olo: Nic dodać, nic ująć. Obawiam się tylko, że lata powtarzania kłamstw mogą przynieść jakiś rezultat

  •  

   pokaż komentarz

   @maciejwu71: fajna historia, szkoda że nieprawdziwa

  •  

   pokaż komentarz

   @Spring_is_coming: ja świętość tego prawa rozumiem, ale w naszym przypadku należy pamiętać, że przez 50 lat tym mieniem zarządzały siły obce, które odebrały to mienie nie patrząc kto jest kim. Ludziom do mieszkań meldowano zupełnie przypadkowych lokatorów, ponieważ brakowało budynków mieszkalnych. Pokolenie wojny dało z siebie nadludzki wysiłek i musiało się pogodzić z tym, że nic nie miało z życia i do tej grupy należy zaliczyć także tę panią. W Poznaniu do dzisiaj znajdziesz mnóstwo ludzi z akcjami Cegielskiego wyemitowanymi przed wojną. Wkrótce spółka ma wylądować na gpw i ich roszczenia zostaną pewnie zignorowane, ponieważ IIIRP zastała taki stan prawny po PRL, że już nie da się zaspokoić tych roszczeń. Czy oni mają mniejsze prawa do swojej własności od tej pani? Czy ich własność jest mniej święta?

  •  

   pokaż komentarz

   @ipoproblemie: Nie mnie oceniać czy prawdziwa czy nie. Jest prawdopodobna i to bardziej niż myślisz. Moj dziadek również mi opowiadał swoje wojenne przeżycia ale wtedy nie interesowało mnie to bo byłem kajtek. Dzisiaj bym chciał się cofnąć w czasie.

 •  

  pokaż komentarz

  mają problem z wolnymi sądami? nie przyjmują ich spraw czy co?

 •  

  pokaż komentarz

  Jeżeli jakaś organizacja albo grupa rości sobie prawo do mienia bezspadkowego po Żydach w Polsce, to my tej organizacji najpierw musimy wręczyć rachunek za dzierżawienie przestrzeni zyciowej przez tą ludność w Polsce. Bo z ich logiki wynika, że to nie byli polscy obywatele, tylko święte krowy funkcjonujące na innych zasadach. A więc zacząć trzeba od uregulowania tej sprawy.

 •  

  pokaż komentarz

  Żydzi od dziesiątek lat tak pogrywają i prowadzą swojæ propagandę. Szekle, szekle, szekle. Gardzę tymi ludźmi. Jak ktoś wyżej powiedział babka wygląda jakby dnia nie przepracowała, to czego się dorobili w Polsce to nasza dobroć bo inne kraje ich wyrzucali drzwiami i oknami. Chcą pienionszki to niech do niemca piszą.
  A ta ich propaganda jest tak obrzydliwa, że chce się im napluć w te brzydkie ryje. Sami są największymi zbrodniarzami, a z kogoś próbują oprawców zrobić udając przy tym ofiary.

 •  

  pokaż komentarz

  Festiwal kłamstwa i chciwości.