•  

  pokaż komentarz

  No chyba dorośli są ? Wiedzieli że jak nie pracują i nie są na L4 (jak niektórzy "cwniacy") to wypłaty nie dostaną bo niby dlaczego ? Game Over ??

 •  

  pokaż komentarz

  jak się strajkuje grubo ponad połowę miesiąca to wynagrodzenie otrzymuje się grubo ponad połowę mniej

  •  

   pokaż komentarz

   @ZebMcCain: spokojnie, wakacje za pasem i cyk, kasa za dwa miesiące nicnierobienia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @FrasierCrane: W wakacje się gdzieś na czarno dorobią, jak zawsze.
   Najkrócej pracująca kasta w Polsce, jak nie w Europie, około 400-500 godzin pracy w całym roku. Nigdy nie zapomnę nauczyciela techbologii z zawodówki, który po godzinach pracował jako dostawca pomidorów u kuzyna mojego ojca.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nedkely: jak to, przecież po pracy sprawdzał kartkówki, sprawdziany, przygotowywał się do zajęć, prowadził 12 różnych kółek zainteresowań!( ͡° ͜ʖ ͡°) Na wykopie przecież mówili, że każdy, ale to każdy nauczyciel 45h w tygodniu minimum zapierdziela w pocie czoła!

  •  

   pokaż komentarz

   @boguchstein i wycieczki oraz zielone szkoły organizował.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZebMcCain: oni naprawde mają iq młota, jak się nie pracowało to nie dostaje się pieniędzy - mogli nie odprdalać strajków protestów

  •  

   pokaż komentarz

   @Nedkely: ja raz jebnalem 420h/mies. A tu prosze, tyle to sie rocznie pracuje.

  •  

   pokaż komentarz

   i wycieczki oraz zielone szkoły organizował.

   @MegaZU0: te wycieczki dla nauczyciela to jak zajmowanie sie dziką zwierzyna + odpowiedzialność za debili.

   spokojnie, wakacje za pasem i cyk, kasa za dwa miesiące nicnierobienia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @FrasierCrane: Wolne w teorii mają od lipca do sierpnia ale w tym czasie kilka rad pedagogicznych, przygotowywanie się do egzaminów poprawkowych w sierpniu i inne gówna.

   W międzyczasie gdy trwa rok szkolny to tzw. okienka które później trzeba odrobić, przygotowywanie sprawdzianów, sprawdzanie je, wywiadówki, rady pedagogiczne, itd.

   Zarobki też nie są powalajace nie wspominajac już że prowadzą godziny wyrównawcze. Może w podstawówce jeszcze jakoś jest lżej tak szkoły średnie już nie.

   W wakacje się gdzieś na czarno dorobią, jak zawsze.
   Najkrócej pracująca kasta w Polsce, jak nie w Europie, około 400-500 godzin pracy w całym roku. Nigdy nie zapomnę nauczyciela techbologii z zawodówki, który po godzinach pracował jako dostawca pomidorów u kuzyna mojego ojca.


   @Nedkely: U mnie jeden od lat zajmował się ubezpieczeniami (był agentem PZU) a inny miał jakiś sklep internetowy z chemią gospodarczą xD

   Trafił się tez taki który uczył W-Fu a poza dorabiał jako radny w gminie, była też babka która prowadziła zajęcia praktyczne z jednego zawodu związane z ogrodnictwem (głównie to uczyła jak robic projekty, kosztorysy i inne gówna) oraz także W-Fu a poza szkołą malowała aerografem na różnych pojazdach u kogoś w lakierni ;)

   W międzyczasie miałem nauczyciela od PO który prowadził Szkołę Nauki jazdy na A i B.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZebMcCain: Aaaale jak to? Niedowierzanie, szok, miliony pytań bez odpowiedzi ...

  •  

   pokaż komentarz

   @FrasierCrane: na magazynie robisz czy byłeś gnojony w szkole przez nauczycieli, że tak Cię dupa boli przez te 2 miesiące? XD

  •  

   pokaż komentarz

   @FrasierCrane: przelicz ile kalendarzowo wychodzi teoje 26 dni urlopu i ile dostajesz za nic nierobienie ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @boguchstein: Oczywiście że tyle jak nie więcej ale czy mówił ktoś gdzie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo może jak u mnie nauczyciel młody taki po studiach był to jeszcze prowadził biznesy na częściach do elektrycznych rowerów/skuterów i jeszcze na uczelni zapierdzielał. Więc myślę że spokojnie ponad 45h tygodniowo wychodziło jak nie lepiej. Tylko on nauczał z zamiłowania do przekazywania wiedzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @ranny: Mój drogi, dupa to mnie boli o zakłamanie nauczycieli. To, że mówią tylko część prawdy machając paskiem wypłaty, pomijając szereg dodatków, czy 13 pensję. Niezbyt chętnie też mówią o godzinowym wymiarze pracy.
   Ponadto nie chcą zmian w systemie, tylko dej, dej, dej, nic od siebie nie dając i mając wyj#%%ne na uczniów. Przegrali u mnie gdy wzięli ich na zakładników i gdy przypomniałem sobie jak niewielu z moich nauczycieli było naprawdę zaangażowanych.
   Na edukację nigdy nie narzekałem. Zawsze byłem w czołówce, czerwone paski i stypendia naukowe później. Miałem propozycję zostania na robienie doktoratu na studiach, ale zniechęcony światem polskiej nauki poszedłem w sektor prywatny, czego nie żałuję. Miałem okazję też obsrwować kto z moich znajomych zostawał wykładowcą i kto szedł na pedagogikę - z reguły osoby bez pomysłu na siebie. Miałem też w rodzinie nauczyciela, który ostatecznie zacząłuczyć tylko w prywatnej szkole językowej, bo podziękowano mu za współpracę w szkole, żeby zrobić miejsce dla rodziny wicedyrektora...

   Tak więc nie trafiłeś, no ale widzę, że mam do czynienia z członkiem elity zapewne, który potrafi myśleć tylko binarnie i gdy ktoś nie popiera strajku i mówi to co myśli o pracy nauczycieli, jest tępym pisowcem.
   Prawda misiu? Z mojej strony bez odbioru, bo szkoda na ciebie mojej klawiatury.

  •  

   pokaż komentarz

   @FrasierCrane: masz 13 pensję? zapewne nie skoro jest to problemem, że nauczyciel ją ma, ale jak na człowieka wykształconego i myślącego wiesz, że płacenie 13 pensji po 12 miesiącach pracy jest okradaniem pracownika z należnego wynagrodzenie, znasz bank co ci da na 12 miesięcy pieniądze? Dodatki - nie słuchałeś - n-l nie chce dodatków za pracę w nocy, w święta, motywacyjnego, wiejskiego których większość nie dostaje. Nie odpowiadaj.

  •  

   pokaż komentarz

   @FrasierCrane: @FrasierCrane: Skoro przedstawiłeś się jako osoba wykształcona to zapewne docenisz, że wytknę ci brak obiektywizmu oraz argumentację emocjonalną.
   Nie mam nic wspolnego ze sferą wydatków publicznych i musze się mierzyć na codzien z czyjąś rodzinną firmą prywatną dbając o ich interesy. Nie sposób zatem nie przyznać racji, że ciepła posadka nie jest wymagająca. Nie jest wymagająca więc nie jest dobrze opłacana. Zgoda.
   Reszta twojej wypowiedzi zbudowana jest na tezie braku efektywności w stosunku praca/zarobki. Można też ocenić, że odczuwasz niechęć do jakichkolwiek podwyżek, choćby rekompensaty inflacji, co już ukazuje stronniczość wypowiedzi. Wiemy ze jest stronnicza, zatem przyjrzyjmy się argumentacji.
   Przykład kategoryzacji ludzi w stosunku do podejmowanego stosunku pracy jest nietrafiony i służy marnej argumentacji tezy. Zmianę stanowiska pracy na lepiej płatną "skoro nie pasuje" popieram, ale nie odmawiam nikomu swobody podjęcia prób uzyskania korzyści ze stanowiska piastowanego!
   Następnie mamy próbę odwołania się do autorytetu co jest typowym błędem logicznym. Autorytetu własnego ja, który stwierdza regułę na bazie własnej obserwacji. Obserwację być może nawet mam podobną, ale nie jest ona miarodajna.
   I ostatni argument "nic nie dają od siebie, wyj%$#ne na uczniów, brak zaangażowania". Subiektywna ocena, niemiarodajna, ukierunkowana ze względu na relację nauczyciel-uczeń.
   W czołówce to moze ty i byłeś. Czerwone paski miałeś. Tylko kim byli twoi przeciwnicy ktorych pokonaleś? Największą walkę toczymy z samym sobą.

  •  

   pokaż komentarz

   @dagad: to czemu niema chęci do usunięcia karty nauczyciela i stopni nauczycielskich? Będzie taka chęć to wtedy będą podniesione pensje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nedkely: jesteś kołek. Codzienne sprawdzanie klasówek. Przygotowanie sprawdzianów zgodnie z wymogami egzaminów państwowych. Uzupełnianie dzienników- analogowo i cyfrowo. Ryzykowanie robiąc np doświadczenia chemiczne. Organizując wyjazdy na uczenie wyższe. Zielone klasy/ szkoły gdzie praca 24h a jak idiota w wieku 26 lat popije alko albo zacpa się dopalaczami to nauczyciel odpowiada. Co jakiś czas dyżury na korytarzu gdzie co drugi debil jest potencjalnym morderca bo nie ma świadomości ze strzał w głowę zabija. Donpolowy lipca rady pedagogiczne, rekrutacje do klas pierwszych, dni otwarte. Po weekendzie sierpniowym (15.08.) kolejne rady pedagogiczne , uzupełnianie i dopasowanie do norm nauczania. Za to im nie płaca. Przy tym nie mogą wziąć wolnego kiedy chcą - tylko opieka na dziecko. 2 albo 4 dni w roku. Rodzicielkę ( nauczycielkę ) prosiłem nie raz żeby tylko dawała korepetycje i będzie miała 100x lepiej. Albo żeby płacili jej za faktyczna godzinę posiwiecona szkole/ pracy/ uczniom - żeby robiła to co w domu w szkole. Matki bym nie miał.

  •  

   pokaż komentarz

   @FrasierCrane: tak, bez odbioru. Uciekam spać, bo jadę jutro testować nowy skuter wodny, a Ty produkuj się na wykopie i osiągnij 100 tysięcy akcji. Tylko nie nazywaj mnie misiem koleżko. Jeżeli w realnej rozmowie również tak nazywałeś swoich rozmówców, to nie dziwie się, że jedyne co Ci zostało, to wypracowania na wykopie.

  •  

   pokaż komentarz

   @dagad: W sumie to zapomnialem Ci (i twoim 2 kolegom/kolezankom, ewentualnie twoim 2 multi) odpisac jeszcze jedno: za moich czasow,kilkanascie lat temu, iscie do szkoly "na nauczyciela" wybierali ci (zreszta na samym konciu prob), ktorym nie wyszlo nic innego. Jak nigdzie nikt juz ich nie chcial zatrudnic, to zostawala im szkola, bo z wyzszym poprostu brali prawie kazdego (oprocz totalnych emu, ale to wiadomo). Wiec przestancie piepszyc o misji, poswieceniu, wyzszosci and innymi zawodami, wiedzy i intelektualnej elicie bo wlasnie tak bylo, ci ktorzy totalnie nie byli w stanie znalezc pracy gdzie indziej trafiali do intelektualnych wyzyn systemu edukacji. Policjanci, z szeregowych ktorych tak chetnie sie wszyscy nabijaja, musieli zdac przynajniej testy (fizyczne, psychologiczne itd). Wy nie musieliscie nic, wystarczyl odbebniony dyplom, wolne miejsce (prawie wszedzie, wystarczylo chwile poczekac) i bingo. A efekty byly wiadome. pamietam moich nauczycieli - 9 na 10 to (i to o.ceniajac teraz, z perspektywy doroslego czlowieka) to miernoty pod kazdym wzgledem. Frustraci odreagujacy swoje nieudane zycie (zawodowe, rodzinne itd) na bezbronnych uczniach w szkole. panowie szostek i jedynek. Ludzie, ktorzy w zderzeniu z wolnym rynkiem edukacji spali by pod mostem w ciagu gora pol roku. I moze z 1/10 mega fajni, ambitni i uczciwi nauczyciele, chcacy (nie zawsze potrafiacy, ale CHCACY) cos zmienic w uczniach, pchnac ich do przodu, pomoc, NAUCZYC. I wiesz co? Zawsze gnojeni przez wspomniana (9/10) reszte.
   To bedzie paradoks, bo ta smiesznie socjalistyczna i populistyczna partia kupujaca socjalem glosy na lewo i prawo zrobi jedna rzecz, ktora przyczyni sie dla dobra naszych dzieci czy wnukow: zlikwiduje karte nauczyciela, wrzucic was do jednego worka z wszystkimi na 40-to godzinnym tygodniu pracy, wprowadzi system srodkow idacych za zdolnymi uczniami itd. Mam nadzieje, ze poza calym g.. nem, ktory po sobie pozostawia, to przynajniej te jedne zmiay przeforsuja dla dobra tego kraju. mam nadzieje, ze mieli takich samych nauczycieli jak ja, i z czystej ludzkiej zawisci, pokaza im gdzie ich miejsce na drabinie spolecznej uzytecznosci, czyli nigdzie :)

  •  

   pokaż komentarz

   @lubie_kiedy_mowisz_tak: Świetny tekst. Szczególnie ten generalizujący i poniżający, mający na celu stwierdzenie, że jestem lepszy i nie musze j?#%ć w szkole z durnymi dzieciakami. Dzięki takiemu podejściu do szkoły przyjdą jeszcze większe jak to określiłeś "wyżyny systemu edukacji". Wtedy to już całkowicie bedzie ona spełniala swoje zadanie.
   "cos zmienic w uczniach"
   "pchnac ich do przodu" parchłem xD
   cały tekst musialbym przytoczyc, nieswiadomie szkodzisz swoim podejsciem sobie i innym, bo nie rozumiesz podstawowej kwestii- motywacji osoby odpowiedzialnej za twoje dziecko. Nawet jezeli bylyby to odpady spoleczne, to z dziecmi sobie poradza. No chyba ze chcesz aby nauczyciel w liceum pchal twoje dziecko do przodu. To przypominam ze w kapitalizmie kazdy jest odpowiedzialny za swoje wybory, a okreslenie "śmiesznie socjalistyczna" wykazuje ze takie masz poglądy. Brak konsekwencji? braki w logice? Spychanie odpowiedzialnosci?
   Na koniec dodam, ze i tak na marne sie produkowalem, bo po sposobie konstrukcji wypowiedzi i przekazu podejrzewam, ze nie jestes jednostką zdolną do autokrytycyzmu.

  •  

   pokaż komentarz

   ja raz jebnalem 420h/mies

   @minimoj: Niezły mitoman z ciebie. Zakładając średnią 21 dni pracy w miesiącu musiałbyś robić 20h dziennie.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZebMcCain: poczekajmy czy będziesz taki wyszczekany jak tobie nie będzie chciał szew uczciwie zapłacić i będziesz strajkował, a potem nie zapłacić za ten strajk, bo przecież nie pracowałeś...

  •  

   pokaż komentarz

   @publiczny2010: będę tak wyszczekany frajerze bo osiągnąłem wykształcenie i umiejętności poszukiwane i pożądane na WOLNYM RYNKU! jak obecny mój szef nie zechce płacić stawki jaką płaci to zmienię pracodawcę! Tak FRAJERZE działa wony rynek, widocznie TWOJE wykształcenie zostało FRAJERZE wycenione poniżej biedronki ..... a to już faktycznie problem, poniżej biedronki (choć bardzo sobie cenię pracę pracowników biedronki jako społecznie potrzebną) pozostaje dla Ciebie FRAJERZE praca co najwyżej w straży wsiowej/gminnej, tam pracuje równie dokształcony i potrzebny społecznie staff!

  •  

   pokaż komentarz

   @ZebMcCain: po twoim komentarzu, sadzę twierdzić, że jedyne jakie wykształcenie smarkaczu osiągnąłeś to skończone przedszkole i nie odzywaj się tak do dorosłych bo cie znajdę po IP i macu i matka ci odetnie internet żebyś trochę ochłonął.

   A teraz przeproś i zapomnimy o sprawie, w przeciwnym razie będziesz miał przechlapane.

  •  

   pokaż komentarz

   @publiczny2010: spieprzaj FRAJERZE na szczaw! smarkacze FRAJERZE to ciebie spłodzili, chcesz to namierzaj ip i mac! zostałeś potraktowany tak jak powinieneś zostać w normalnym społeczeństwie, tylko daj! daj! daj! trzeba było FRAJERZE uczyć się i zdobyć zawód a nie nikomu niepotrzebne studia lansu i fajansu a tera zdziwiony, że nie chcą płacić za coś takiego! niby dorosły a matoł!

  •  

   pokaż komentarz

   @ZebMcCain: spodziewaj się wizyty gówniarzu zobaczymy jak przed kamerą będziesz gadał o frajerach

  •  

   pokaż komentarz

   @publiczny2010: Milicja! Milicja! Milicja! obrażajo!

   pokaż spoiler gówniarze to ciebie frajerze zrobili!


   od razu widać z czym mam do czynienia "SZEW" - buachchcha!

  •  

   pokaż komentarz

   @ZebMcCain: błyszczysz po prostu elokwencją, ze nawet jak na standardy tego patologicznego portalu odróżniasz się durnotą.
   żeby mnie obrazić trzeba być kimś,a nie tobą.

  •  

   pokaż komentarz

   @publiczny2010: zamelduj to SZEWowi! jedyne co mi możesz zrobić to ...... zbanować na swoim śmiesznym profilu. Najpierw sam się zareklamujesz jako FRAJER a później się dziwisz, że ludzie ciebie traktują tak jak na to zasługujesz (zaimki osobowe piszę specjalnie z małej litery).

  •  

   pokaż komentarz

   @ZebMcCain: zobaczymy pryszczatku. Gówno w głowie jedyne co mi namysł przychodzi po czytaniu twoich komentarzy.

  •  

   pokaż komentarz

   Gówno w głowie jedyne co mi namysł przychodzi

   @publiczny2010: widocznie jesteś zbyt ograniczony, kto ciebie tam wie co masz we łbie!

 •  

  pokaż komentarz

  "Dostałem 777 zł wynagrodzenia. Ja się pytam, gdzie jest dobro moich dzieci, mojej rodziny?" - pyta retorycznie jeden z oburzonych, strajkujących nauczycieli.

  XD

  źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @afe1: Tam gdzie było dobrego naszych dzieci podczas strajku. W dupie.

   ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■

  •  

   pokaż komentarz

   @afe1: ej serio kiedyś nauczyciele zarabiali takie pieniądze jak przedstawiono w filmie ,,dzien swira"?

  •  

   pokaż komentarz

   @Xvenowski: dzień świra jest z 2002 roku, wtedy pensja minimalna netto wynosiła 561,82 złote.

  •  

   pokaż komentarz

   @Shajo: ale bieda była... w tej pl...

  •  

   pokaż komentarz

   @Xvenowski: Owszem była, ale wszystko było ze 2x tańsze i to licząc parytetem siły nabywczej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Było biednie, ale bez tragedii. Pamiętam jak LPG kosztowało 40 groszy (✌ ゚ ∀ ゚)☞

  •  

   pokaż komentarz

   @Xvenowski:
   Była bieda, to racja, ale też ceny inne były. Pamiętam jeszcze jak robiło się zakupy w latach 90 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Świeży i pyszny chleb (dzisiaj byłby uznany za produkt premium) kosztował kilkadziesiąt groszy. Bułki kosztowały kilkanaście groszy, nie mówię tylko o kajzerkach, ale też grahamkach czy bułeczkach z ziarnem.
   Za kilka złotych człowiek kupił chleb, kilka bułek, mleko, masło, trochę wędliny i/lub sera.

  •  

   pokaż komentarz

   "Dostałem 777 zł wynagrodzenia. Ja się pytam, gdzie jest dobro moich dzieci, mojej rodziny?" - pyta retorycznie jeden z oburzonych, strajkujących nauczycieli.

   @afe1: Musiałem drugi raz przeczytać... o matko bosko, what is logic?
   (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @afe1: Teraz nagle im się dzieci przypomniały, a no tak bo nagle ich własne a cudze można mieć w dupie , powinni podziękować Broniarzowi niech ten ich bohater teraz im odda pieniądze.

  •  

   pokaż komentarz

   @FrankTheTank: Przygotuj sie na dluzsze utrzymywanie swoich dzieci. Bo z niedofinansowanym systemem edukacji to ciezko bedzie wychowac pokolenie, ktore da rade sobie na rynku pracy.

  •  

   pokaż komentarz

   @FrankTheTank: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: cdn.shopify.com

  •  

   pokaż komentarz

   @dondzonson: @iErdo: Za moich czasów oświata w Polsce upadła na dno i zaryła parę metrów poniżej, kupowaliśmy znaczki na świadectwa aby w szkole w następnej klasie było na czym siedzieć. Nie było nic, tynk sypał się ze ścian a nauczyciele zarabiali psie grosze, dziś to zarabiają kokosy. Do tego uczono nas wg. zabytkowe programu, rzeczy kompletnie nieprzydatnych. W szkole średniej miałem skansen (technikum), poza ogólną teorią nauczono mnie historii techniki. A ja uczyłem się już w wolnej Polsce.

   To nasze pokolenie podniosło ten kraj z komunistycznego syfu (na rynku pracy 10x gorszym niż dziś) i to nasze pokolenie sprawiło, że dziś jesteśmy tu gdzie jesteśmy.

   Czyli to nie chodzi o pieniądze dla nauczycieli, a twój argument jest bez sensu. No ale piękny traktor ci wkleił ktoś ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■

   I nie, ja się nie chwalę, nie twierdzę, że pokolenie Z jest gorsze. Ja twierdzę, że pitolisz farmazony.

  •  

   pokaż komentarz

   @FrankTheTank: Jezeli dla Ciebie 1800netto na miesiac to kokosy to nie ma o czym dyskutowac. Edukacja to podstawa, ale PiS woli dac rolnikom, kiedy oni dzis zyja jak paczki w maśle. Ale wybory sie same nie wygraja. Najbardziej na tym tracą dzieci wlasnie. Nauczyciele to dobrze wyksztalcona grupa spoleczna i da sobie rade na wolnym rynku. Nieeydekuwane dzieci to garb dla rodzicow.

  •  

   pokaż komentarz

   @dondzonson: Nic nie zrozumiałeś z tego, co napisałem (Pisałem o niedofinansowaniu i że to niema żadnego wpływu na uczniów sposób, jaki opisujesz i że jeszcze 20 lat temu było znacznie gorzej a efekty były takie same o ile nie lepsze). Faktycznie chyba jednak edukacja upadła niżej niż za moich czasów. To smutne.

   Poza tym, 1800 netto zarabia zdecydowania mniejszość nauczycieli, co zostało udowodnione włącznie z podaniem źródeł. Na początku kariery tyle się zarabia, to zupełnie normalne. Jakoś niema exodusu nauczycieli do prywatnych sektorów, a uniwersytety pedagogiczne pękają w szwach. Wybacz, ale naprawdę bredzisz, myślę, że masz jakieś rodzinne konotacje nauczycielskie i stąd takie śmieszne spojrzenie na temat.

   Nam mówiono dokładnie to samo, że sobie nie poradzimy, a bo za komuny to szkoła lepiej uczyła, a młodzież lepsza była, nie to co my, nic nie umiemy o życiu gówno wiemy.

   Nauczyciele świetnie wykształceni - i plączą bo nie dostali pieniędzy za strajk a mają w umowie napisane, że ich nie dostaną w razie strajku. No, wykształcenie potężne, tuzy logiki!

   Możesz nie odpisywać, nie jestem zainteresowany dalszą rozmową.

  •  

   pokaż komentarz

   @FrankTheTank: Mi chodziło tylko o to, że zaorałeś :<

  •  

   pokaż komentarz

   @FrankTheTank: Ja mysle, ze ty patrzysz przez swoj pryzmat, bo nie miales z kim gowniakow zostawic przez 3 tygodnie. Kij z tym, ze w przedszkolu dzieci pracuja z rolkami od srajtasmy, bo nie stac na materialy dydaktyczne.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @bijotai:
   Nie wiem o co Ci chodzi i nie będę w sumie wnikał, bo nie zamierzam zniżać się się do twojego poziomu, ale jak chcesz dać upust swoim emocjom to jeszcze sobie pobluzgaj - proszę bardzo (✌ ゚ ∀ ゚)☞

  •  

   pokaż komentarz

   @coach_przegrywu: normalny człowiek pamiętający szarość lat 90 z trudem słucha bzdur pisanych przez kogoś kto tworzy legendy o

   Świeży i pyszny chleb (dzisiaj byłby uznany za produkt premium)

  •  

   pokaż komentarz

   @dondzonson: > Kij z tym, ze w przedszkolu dzieci pracuja z rolkami od srajtasmy
   ale to jest najlepszy materiał dydaktyczny. do tego trochę kleju, jakiś sznurek, wyobraźnia i można podbijać świat. Na czym mają pracować dzieci w przedszkolu, na tabletach?

   @FrankTheTank odnośnie niedofinansowania to piszesz chyba trochę w pryzmacie bardziej placówek, niż samych nauczycieli. (Za moich czasów też był prl, np. boisko do piłki z pasku, albo asfaltu..), a..

   Nikt tu chyba nie napisał o wciąż pogrążającym się poziomie nauczania. Sami nauczyciele też olali sprawę... Woleli krzyczeć o "piniądzach", bo przy rządowym rozdawnictwie na wszystko może da się "coś ugrać", zapominając, że coraz mniej jest wymagane od uczniów i co najgorsze jak tak dalej pójdzie to niedługo na maturze będzie trzeba zakreślić swoje imię i nazwisko..

  •  

   pokaż komentarz

   @bijotai:
   Gdzie ja wspomniałem, że lepiej było? Całość tylko i wyłącznie odnosiła się do zapytania młodszego kolegi, który nie dowierzał w dawne pensje. Była bieda, co przyznałem, jednak mniej więcej też przybliżyłem dawne ceny.

   Jeśli chodzi o chleb to dzisiaj zazwyczaj jest to masówka z głęboko mrożonego ciasta, czasami (w Polsce rzadziej) pieczywo produkowane w fabrykach z mnóstwem ulepszaczy. Niestety, ale tak wygląda "przeciętny", a więc najczęściej i najchętniej wybierany chleb. Pieczywo wypiekane tradycyjnie nie wymarło, ale jest droższe od marketowego i jest na tle innych produktów wyrobem wyższej jakości. Jest też wyraźna różnica w cenie - dobrej jakości chleb kosztuje od 2-3 złotych wzwyż za mały bochenek.

  •  

   pokaż komentarz

   @rooneq: Zgadzam się, że poziom nauczania maleje, pomimo, że pensje nauczycieli rosną (I jakość miejsca pracy). To tylko potwierdza to, co napisałem wyżej. Tak mi się wydaje. Z drugiej strony, nauczyciele wykonują zadanie narzucone przez ministerstwo, są wykonawcami woli pracodawcy.

   Sam nie wiem, gdzie jest źródło problemu, pierwotne źródło. Ja widzę efekty, wiem co ja miałem szkole w latach 90, jaki był program, jak wymagano i jak oceniano i wiedzę czego i jak uczą się dzieci znajomych i moje. No jest srogi zjazd w dół z ilością i jakością.

   Jak kończyłem studia to przyszedł na pierwszy rok efekt wprowadzenia gimnazjów i był dramat. Mieli zajęcia wyrównawcze z matematyki (Sponsorowane przez unię!) aby mieli szansę chociaż zrozumieć o czym mówi się na wykładach z uniwersyteckiej matematyki. Przecież z roku na rok (koniec 8+4(5) / start gimnazjów) nauczyciele nie zgłupieli i nie zaczęli gorzej zarabiać a poziom spadł drastycznie.

   Pewnie prawda leży po środku, jak zawsze.

  •  

   pokaż komentarz

   @iErdo: Sorry (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  •  

   pokaż komentarz

   @dondzonson: zanim zaczniesz pisać takie pierdy to wiedz, że na materiały edukacyjne w przedszkolu to składamy się my - rodzice. Coś wiesz, ale nie wiele wiesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @bijotai: Ale to prawda. Chleb z lat 90 ( wcześniej) dziś jest chlebem premium. Do tego biedota jadła ten chleb z masłem i cukrem. Dziś tamten chleb i masło jest bardzo drogie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @afe1: dodatkowo śmieszy fakt że na filmie jest 777zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Poza tym, 1800 netto zarabia zdecydowania mniejszość nauczycieli, co zostało udowodnione włącznie z podaniem źródeł. Na początku kariery tyle się zarabia, to zupełnie normalne

   @FrankTheTank: Nie jest normalne, gdyż znam nie jednego nauczyciela, który bezpośrednio po studiach ma więcej umiejętności niż nauczyciel z 20 stażem. By zostać nauczycielem trzeba odwalić pół roczny darmowy staż by potem dostać te 1800. Tutaj potrzeba wprowadzić system oceny pracy nauczycieli, kontrolę ich kompetencji oraz wywalić kartę nauczyciela. W przypadku redukcji etatów w szkole zwalniany jest nie najsłabszy nauczyciel, ale najmłodszy.

   Jeśli nie umożliwi się bardzo dobremu nauczycielowi nawet z 1-2 letnim doświadczeniem zarabiać dobrej kasy to nie ma co liczyć na napływ matematyków, czy fizyków, którzy dostaną 3500 netto, a nie 1800 :). Ewentualnie ta część, która zostanie w edukacji przejdzie do najlepiej wyposażonych szkół, umożliwiających prowadzenie autorskiego sposobu nauczania. Ewentaulnie sektor prywatny, czy nauczanie domowe.

  •  

   pokaż komentarz

   Tam gdzie było dobrego naszych dzieci podczas strajku. W dupie.

   @FrankTheTank: w dupie to mieli rządzący z PISdu wasze dzieci, a nie nauczyciel użerający się z guwnazerjom i próbujący ich czegoś nauczyć z gówniane pieniądze.

 •  

  pokaż komentarz

  Niech teraz kierują pretensje do tego pana bo to on ich wciągnął w ten strajk:

  źródło: 2.s.dziennik.pl

 •  

  pokaż komentarz

  Patrzcie na to xD

  źródło: Screenshot_2019-05-02-20-51-15-598_com.facebook.katana.png

1 2 3 4 5 6 7 ... 41 42 następna