•  

  pokaż komentarz

  "Każdy prowokator czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę przeciw władzy ludowej, niech będzie pewny, że mu tę rękę władza ludowa odrąbie, w interesie klasy robotniczej, w interesie chłopstwa pracującego i inteligencji, w interesie walki o podwyższenie stopy życiowej ludności, w interesie dalszej demokratyzacji naszego życia, w interesie naszej Ojczyzny." - Józef Cyrankiewicz ( ͡° ͜ʖ ͡°) PRL 2 ma się dobrze.

 •  

  pokaż komentarz

  Boją się filmu jak cholera...

  źródło: f24223a66b42bd98d556070336829bd0.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  Kurdupel już sobie katolikami i kościołem mordę przed wyborami wyciera. A jęzor w USraelskiej dupie trzyma.

 •  

  pokaż komentarz

  temu staremu grzybowi już się porąbało we łbie. Pieprzony komunistyczny złodziejaszek.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strzal-z-gaznika: W latach 90. Kaczyński był liderem laicko-inteligenckiego Porozumienia Centrum i sprzeciwiał się mieszaniu religii z polityką. Miał inne poglądy niż obecnie.
   Jednak w 2005, gdy przyjrzał się krótkim dziejom ZChN i marginalizacji tej partii, to doszedł do wniosku, że do pełnego sukcesu potrzeba dwóch rzeczy: poparcia księży i silnego, wyrazistego przywódcy. ZChN w latach 90. wprawdzie miał poparcie księży (w tym Radia Maryja), jednak nie miał wyrazistego lidera, toteż zniknął z parlamentu. W 2005 PiS stał się swoistym rodzajem zmodyfikowanego ZChN-u. Zresztą, wielu ZChN-owców, którzy nie zmienili poglądów ani wizji świata, prędzej czy później przeszło do PiS-u.

   Swego czasu w ZChN byli: Ryszard Czarnecki, Jacek Kurski, Antoni Macierewicz, Henryk Kowalczyk, Jan Maria Jackowski, Arkadiusz Czartoryski, Jarosław Sellin, Adam Glapiński, Andrzej Jaworski, Konrad Szymański, Bogdan Rzońca, Marian Piłka, Piotr Naimski, Kazimierz Marcinkiewicz, Ludwik Dorn, Artur Soboń, Michał Kamiński, Stanisław Zając, Mariusz Antoni Kamiński, Robert Luśnia, Jan Klawiter, Marek Surmacz i garść innych, mniej lub bardziej znanych pisowców (choć obecnie niektórzy z w/w odcięli się od PiS-u). A Czarnecki przez pewien czas był nawet prezesem ZChN.
   Skoro więc Kaczyński zaczął w pewnym momencie być otoczony w dużej mierze przez właśnie takich ludzi, to zmienił narrację dotyczącą Kościoła. Dopasował się do wizji świata ZChN-owców, bo zaczęło mu się to politycznie opłacać. Wielu pisowców było blisko Rydzyka i jego radia jeszcze zanim PiS powstał (w 2001 roku).

  •  

   pokaż komentarz

   @Trojden: a pamiętasz kawał jaki wtedy funkcjonował? O lwach i igrzyskach?

  •  

   pokaż komentarz

   @Strzal-z-gaznika: Wtedy, czyli kiedy?
   Nie wiem, o jaki kawał chodzi. Nie znam.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strzal-z-gaznika: Czyli w latach 1991-1993?
   Nie znam, może przytoczysz ten żart?

  •  

   pokaż komentarz

   @Trojden: Tak. Dokładnie. Kończyłem wtedy szkołe średnią i doskonale pamiętam, że ów ZCHN z Macierewiczem robił niezłe jaja. Generalnie szło to tak: Koloseum - walki gladiatorów, publika w niebo wzięta, krew się leje, łby latają. Nagle ktoś krzyczy: Chrześcijanie dla lwów! Chrześcijanie dla lwów! więc klatka się otwiera i wypuszczają lwy. Druga klatka się otwiera i wypuszczają Chrześcijan. Zaczyna się jatka, tumany kurzu, krew bryzga na lewo i prawo. Kurz opada, robi się cisza....... publika patrzy - wszystkie lwy leżą martwe w kałużach krwi, a Macierewicz strzepuje kurz z koszulki wraz z innymi kolesiami. Nagle krzyk: DURNIEEEEEE, mieliście wypuścić Chrześcijan a nie tych z ZCHN'u!

   Tak to szło.
   Generalnie już wtedy dupy dali swoich zachowaniem i sposobem rządzenia, że ludzie po tylu latach niewoli w PZPR, wybrali znowu PZPR na lata.

 •  

  pokaż komentarz

  Kto podnosi rękę na Kościół, to bohater walczący z wrogim okupantem.