•  

  pokaż komentarz

  Te zapędy można łatwo powstrzymać. Wystarczy, by po najbliższych wyborach PiS wylądował na śmietniku historii. Pomożecie?

  •  
   polska_partia_programistow via Wykop Mobilny (Android)

   -419

   pokaż komentarz

   @slx2000: a druga banda przyjdzie i zadnych podatkow nie podniesie a w b2b jeszcze podatki obniży. Glupi jak bordo

  •  

   pokaż komentarz

   @polska_partia_programistow: Masz rację, więc poklepmy obecną bandę po ramieniu i powiedzmy "tak trzymać, towarzysze" :D
   Aha, i dajmy im jeszcze nagrody, bo im te pieniądze się po prostu należą :)

  •  
   polska_partia_programistow via Wykop Mobilny (Android)

   -243

   pokaż komentarz

   @slx2000: niech zlikwiduja konkurencję miedzy uop a jdg. Co do zasady jdg jest swietne dla bogatszych bo na uop placilbys dwa razy tyle podatku z grubsza. Z drugiej strony slabiej zarabiający nawet na jdg sa dalej w dupie.
   80% osob w Polsce zarabia ponizej 42 tys brutto, z jakis 16 milionow. Na b2b jest jakies pol miliona z czego 3% nie przeszło testu czyli poniżej 20 tys.

   Serio, kuzwa ile można sie onanizowac problemem dobrze zarabiających 20 tys osob?

  •  

   pokaż komentarz

   niech zlikwiduja konkurencję miedzy uop a jdg

   @polska_partia_programistow:

   Aha, to teraz patrząc na socjalistyczne zapędy obecnej partii zgadnij, w którą stronę to zlikwidują...

   3% nie przeszło testu

   Tak, to już ten test się odbył?

  •  
   polska_partia_programistow via Wykop Mobilny (Android)

   -153

   pokaż komentarz

   @pawciow88: hmm polacy nie chcą juz do Holandii jeździć, niemcom szparagów nie ma komu zbierać, januszexy nie moga znaleźć chetnych do swoich gownoofert... Ciekawe co moglo wpłynąć na polepszenie sytuacji na rynku pracy.

   Jak nie wiesz o co chodzi to najlepiej poszukaj sobie

  •  

   pokaż komentarz

   @polska_partia_programistow: bo kurła dorobił sie to ukrodł! Jo widział!!! i tero tyż kradnie cąły czas, złodziej prywaciaz!!! Na bobmelka niech da, a nie !!!

  •  

   pokaż komentarz

   @polska_partia_programistow:

   p@!$#$@isz za przeproszeniem glupoty (albo trolujesz), nie odpowiadajac na pytanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @slx2000: Być dymanym przez PO vs Być dymanym przez PiS.

  •  
   polska_partia_programistow via Wykop Mobilny (Android)

   -101

   pokaż komentarz

   @pawciow88 pawcio nie bede za ciebie szukac po necie bo mnie mlotku głupi obrazasz. W dupe mnie pocaluj a informację sam sobie znajdz

  •  

   pokaż komentarz

   @polska_partia_programistow: naczelny obrońca PiSu znowu w akcji i znowu przegrywa dyskusję XD zdziwiony, że nikt lewactwa nie popiera XD

  •  

   pokaż komentarz

   @polska_partia_programistow: Polecam zmienić nicka na antypolska_partia... lecz jeśli jednak jesteś jakimś cudem Polakiem to wtedy początek zostaw taki sam a końcówkę zmień na _konfidentów

  •  
   polska_partia_programistow via Wykop Mobilny (Android)

   -69

   pokaż komentarz

   @01pixel: bo unikanie podatkow jest patriotyzmem. Proste

  •  

   pokaż komentarz

   @pawciow88: JPK idzie co miesiąc do skarbówki, możliwe że ten test już był tylko nikt o tym nie wie :)

  •  

   pokaż komentarz

   @slx2000: Pamiętam jak gardłowaliście za PiS-em. Nie wstyd?

  •  

   pokaż komentarz

   Być dymanym przez PO vs Być dymanym przez PiS.

   @ozabazo: PO to oszołomy ale nie w takim stopniu jak PiS, 500+ i inne plusy to pomysł jakiego jeszcze nie było.

  •  

   pokaż komentarz

   @slx2000: głosujecie albo na jednych albo na drugich od 30 lat i oczekujecie jakiejś zmiany?

  •  

   pokaż komentarz

   @slx2000: Pomagam co wybory odsuwać od władzy, a to PiS, a to PO. Pytam teraz dość serio. Na kogo mogę głosować żeby nie było ch.jowo? (╥﹏╥)

   - PiS - rozpie.dala jedno, naprawia drugie.
   - PO - naprawia co PiS rozpieprzy, a popsuje to co PiS naprawi
   - PSL - da każdemu byle tylko dostać dobre stołki
   - SLD - bądźmy poważni
   - Wiosna - co to za wynalazek?
   - Koalicja Europejska - Już po samej nazwie nie oddałbym na to głosu
   - Kukiz - dla mnie spalił swoją szansę, i nie mam pojęcia co się tam wyprawia od półtora roku*
   - Koalicja - Tutaj mógłbym zagłosować, i zapewne tutaj powędruje mój głos
   - FairPlay - ?

   Ale na zdrową chłopską logikę. Wszyscy to k*rwy, i złodzieje. Każdy idzie tylko żeby się nachapać, wyprzedać, doj##@ć podatki, i tak w koło od 89 roku.
   Moi rodzice powtarzali co wybory, że teraz to będzie lepiej. I gdzie jest to lepiej? Ludzie powinni się uczyć historii w szkołach żeby wiedzieć, że co określony czas historia zatacza koło. A w tym kraju nikt nie wyciąga wniosków z niczego. Kompletna paranoja.

  •  

   pokaż komentarz

   @theacid zrównanie PO i PIS to tez polityczna bojowka. PO podnioslo wiek emerytalny by ratowac finanse panstwa. PIS wprowadza socjalizm.

   Dla poltycznych spamwrow to to samo. Buduja narracje zebyscie to kupowali.

  •  

   pokaż komentarz

   @theacid: Nie orientujesz się, że PO+PSL+SLD =KO
   Nie orientujesz się, że "Koalicja" na którą chcesz głosować to nie "Koalicja" a Konfederacja. xD
   Typowy wyborca Korwina i jego wiedza o scenie politycznej jest typowa xD

  •  

   pokaż komentarz

   @slx2000: Żeby uderzyć bardzo mocno w PIS trzeba uderzyć bardzo mocno w uczucia elektoratu PIS'u. Np. można by wystawić i wypromować stronę internetową z zarobkami... Uwaga, uwaga... RODZIN POSŁÓW. Tak! Członków rodzin posłów, osadzonych na różnego rodzaju stanowiskach państwowych. Ależ by to skwierczało... Zaraz by było hurr durr xD

  •  

   pokaż komentarz

   - SLD - bądźmy poważni

   @theacid: no i tak z perspektyw to właśnie kurcze... bądźmy poważni i może jednak oni? Już dwa razy sprzątali kraj po rządach prawicy i zostawiali go w całkiem niezłej kondycji. Wbrew pozorom całkiem poważnie przybliżali nas do UE i NATO. Sporo inwestowali w naszą armię. Liniowe 19% PIT oraz CIT to chyba również za ich kadencji (CIT na pewno, co do PIT nie jestem pewien). Wiele zrobili źle - jak każdy - np. zostawienie mundurówki poza powszechnym systemem emerytalnym, przywileje górnicze, itp.

   Tak z perspektywy - byli całkiem nieźli

  •  

   pokaż komentarz

   Polecam zmienić nicka na antypolska_partia

   @01pixel: nie musi... wszystko się zgadza... jeszcze brakuje mu związków zawodowych programistów, a później już tylko pensja uzależniona od wysługi lat.... Ty patrz i sie ucz od niego a nie pyskujesz ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @slx2000: xD nie po to jest 500+ czy inne 300+ i emerytury dla nierobów żebyś takie głupie rzeczy wymyślał

  •  

   pokaż komentarz

   @slx2000: Oddajmy sprawiedliwość prawdzie i sprawdźmy kto z bywalców przy korycie posiadał legitymacje PZPR! Bo ten system kapitalizmu sterowanego ma swoje korzonki bardzo lewicowe. Na Wikipedii życiorysy są mocno niespójne, i masa faktów przynależności jest przemilczana lub celowo wymazana.

  •  

   pokaż komentarz

   @fledgeling Co nie zmienia faktu, że PO jest takim samym szambem jak PiS.

   @Zelber: : No tak. Najprościej się przyp@!##??ać, i dorzucać na końcu 'XD'. Odpowiem Ci merytorycznie. Wyszedłem z czytania/słuchania polityki 2 lata temu. Miałem tego serdecznie dość. Postanowiłem przeznaczyć ten czas na mądrzejsze rzeczy niż prostytuowanie się na scenie politycznej, i przekrzykiwanie z innymi "mądrymi", a o 'Konfederacji' dowiedziałem się 2 miesiące temu? Robię prosty przegląd przed wyborami, i tyle. Nie chcę wyjść na bezinteresownego dzbana, który nie pójdzie głosować więc pytam tych bardziej zaznajomionych z tematem/

   Nie jestem też typowym wyborcą Korwina. Natomiast jak słuchałem tych wszystkich politycznych prostytutek obiecujących wszystko, wszystkim, a później słuchałem Korwina to odnosiłem wrażenie, że ktoś tutaj jest w innym świecie. Albo on albo oni. Dziś stwierdzam, że nie on.
   Nie masz nic Mirku do powiedzenia poza przyp@!##??aniem to z łaski swojej do mnie nie mów, dzięki.

   @klaun-szyderca: Tylko kiedy to było? W jakiej kondycji był wtedy kraj, i finanse? Czy to nie wejście do UE dało im tego boosta o którym teraz piszesz? Dla mnie nazwiska takie jak Miller, Belka, Cimoszewicz źle się kojarzą. Do dziś pamiętam słowa kolegi, który wołał mnie żeby wstąpić do SLD "bo tak tata mu powiedział":
   - Ojciec dużo zawdzięcza SLD. Mówi żeby iść tam wstąpić, bo znajomości, bo załatwią wszystko co potrzeba.

   Z perspektywy czasu miał rację ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tylko polityka nie tak powinna wyglądać.

  •  

   pokaż komentarz

   @slx2000: W pełni się zgadzam. Jest tylko jeden problem. Żeby spuścić kato-socjalistyczny PiS d kibla trzeba głosować na kogoś innego. Na kogo?

   Na PO nie zagłosuję bo po prostu nie dam rady. Te paskudne mordy wzbudzają we mnie zbyt wielkie obrzydzenie. Jeszcze niedawno myślałem sobie o tym jak bardzo nie trawię PiS ale w drodze do pracy zobaczyłem billboard z ryjem Lewandowskiego i nagle jakoś PiS przestał wydawać się taki straszny.

  •  

   pokaż komentarz

   @fledgeling: Akurat zrownanie PO i PiS nie jest niczym zlym, bo to szkodniki. PO musialo wiele rzeczy niepopularnych zrobic, bo zaniechalo zapowiadanych reform (zreszta, to bylo powodem odejscia z rzadu profesora Gomulki).. Wiec tak i PO i PiS szkodza, PO robilo to po prostu bardziej elegancko.

  •  

   pokaż komentarz

   @theacid: no z tą Unią to nie bardzo - ich kadencje to 93-97 oraz 2001-2005 - za wcześnie żeby mieć unijny boost, oni właśnie trafili np. na straszną smutę lat 2001-2003, pamiętacie jaka wtedy była ogólna c##!!za? No i kondycję finansów to dostali bardzo kiepską - wtedy właśnie pojęcie "dziury budżetowej" robiło największą karierę, np. dziura Bauca, przy której dzisiejsze deficyty to pikuś. Unijny boost to właśnie miała pierwsza kadencja PiS, w obecnej z kolei korzystali po części z tego (nie ujmując im pewnych zasług, np. luka VAT) że PO ładnie przeprowadziło Polskę przez kryzys.

   Ja doskonale pamiętam że SLD święte nie było, ale na tle naszej sceny politycznej tak najgorzej nie wypadają. Poza tym dlaczego np. nazwisko Belki ma się źle kojarzyć?

  •  

   pokaż komentarz

   trzeba uderzyć bardzo mocno w uczucia elektoratu PIS'u.

   wystawić i wypromować stronę internetową z zarobkami

   @super_janusz: Elektorat pis ogląda tvp, a nie buszuje po internetach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @theacid: Jeśli Gwiazdowski się ogarnie to oddam na niego głos. Jeśli nie to chyba pozostają Szury niestety. Innej opcji nie widzę.

  •  

   pokaż komentarz

   @UberKatze: obawiam się że wielu Szurom może być mniej lub bardziej po drodze z PiSem.

   No i niestety, stworzyli koalicję z poglądami tak szerokimi, że niektóre są dla mnie totalnym blokerem w kwestii oddania na nich głosu (wolny rynek tak, ale Kaja Godek nie, antyunijność nie)

  •  

   pokaż komentarz

   @klaun-szyderca: Mam podobnie. Ale naprawdę nie widzę dziś alternatyw. W życiu nie zagłosuję na żadną z powyższych partii z czystym sumieniem, ale pora jednak wprowadzić do sejmu takiego np. Mentzena. Godek, antyunijni itd. i tak nie mają aż takiej siły przebicia aby zaszkodzić.

  •  

   pokaż komentarz

   @UberKatze: no Mentzen to dla mnie taki kolejny śliski temat. Populista, tylko że wolnorynkowy

  •  

   pokaż komentarz

   hmm polacy nie chcą juz do Holandii jeździć, niemcom szparagów nie ma komu zbierać, januszexy nie moga znaleźć chetnych do swoich gownoofert... Ciekawe co moglo wpłynąć na polepszenie sytuacji na rynku pracy.

   @polska_partia_programistow: Pewnie w Twoich oczach ja juz Polakiem nie jestem - Nie chce i nie bede mojej firmy prowadzil w Polsce wiesz moze dlaczego prowadze ja w UK? Bo ta firma swietnie zarabia i dzieki temu ja tez zarabiam a Twojego babelka mam gleboko w dupie...

  •  
   polska_partia_programistow via Wykop Mobilny (Android)

   -8

   pokaż komentarz

   @01100011011010000110000101101101: placisz za to na brytyjskich babelkow ciulu głupi. Jestes Polakiem tyle że głupim

  •  

   pokaż komentarz

   - Kukiz - dla mnie spalił swoją szansę, i nie mam pojęcia co się tam wyprawia od półtora roku*
   - Koalicja - Tutaj mógłbym zagłosować, i zapewne tutaj powędruje mój głos


   @theacid: Konfederacja, jak jakimś cudem dostanie się do Sejmu, to skończy jak Kukiz albo kiedyś Samoobrona, na którą też głosowali, bo nowa siła, która zrobi porządek, a potem była pierwsza do koryta. Że też ludzie są jeszcze na tyle naiwni, że wierzą w nowe siły, pełne spadochroniarzy zewsząd.

  •  

   pokaż komentarz

   placisz za to na brytyjskich babelkow ciulu głupi. Jestes Polakiem tyle że głupim

   @polska_partia_programistow: Moglbym zredukowac zarobki do 12.500£ rocznie i nie placic nic na te brytyjskie babelki - bylbym wtedy najnizsza klasa spoleczna w tym kraju. Znaczy sie srednio wysoka klasa w Polsce...

  •  
   polska_partia_programistow via Wykop Mobilny (Android)

   -9

   pokaż komentarz

   @01100011011010000110000101101101: jestes po prostu zalosny. Dobrze ze wyjechałes z kraju

  •  

   pokaż komentarz

   @slx2000: marzy mi się, aby wszyscy przedsiebiorcy w polsce ogłosili strajk i nie przelali podatkow w terminie xd

  •  

   pokaż komentarz

   @polska_partia_programistow 20 tysi!? Jaja se robisz czy nie czytałeś artykułu?

  •  
   polska_partia_programistow via Wykop Mobilny (Android)

   -5

   pokaż komentarz

   @szataniel: ja piszeco tych co kiedyś na wykopie bylo ze nie przeslo testu. Ci tutaj to nie wiem z czyjej duoy wzięci

  •  

   pokaż komentarz

   @slx2000: raczej żeby wszyscy rządzący dotychczas naprzemiennie po 1989r. wylądowali na śmietniku historii. Krajem musza zacząć zarządzać mądrzy, zdolni, sprytni ludzie, niezwiązani z agenturą(4 krajów). Kogo proponujesz jak pisiory przegrają, skoro zachęcasz do niegłosowania na kogoś?(bo przegrają). Zagłosujesz na Tuska jak wróci?

  •  

   pokaż komentarz

   @polska_partia_programistow: no to ci podpowiem - chodzi o 153 000 osób a wcale niewykluczone, że nawet więcej bo wystarczy jedna mała zmiana, żeby tą liczbę znacznie powiększyć. ZNACZNIE. 20 000 o których piszesz, to stare dane z tzw. grupy kontrolnej z ostatniego tygodnia kwietnia.

  •  
   polska_partia_programistow via Wykop Mobilny (Android)

   -5

   pokaż komentarz

   @szataniel: wez poprawkę na wybory i propagandę.

  •  

   pokaż komentarz

   @polska_partia_programistow: sorry, może ślepy jestem, ale nie widzę tu żadnej propagandy tylko zagrożenie dla siebie i wielu wielu innych, m. in. mojej rodziny.

  •  
   polska_partia_programistow via Wykop Mobilny (Android)

   -5

   pokaż komentarz

   @szataniel: przez wykop przewala sie falami a to krytyka 500 a to straszenie testem czy inflacja. Trzysta newsew z jednego zdania podczas jednego wywiadu
   Teraz rp podaje 15x tys...no jak nic tyle albo 5 milionów bo czemu nie

  •  

   pokaż komentarz

   @polska_partia_programistow: to nie dane RP tylko GUSu. naucz się czytać ze zrozumieniem.

  •  

   pokaż komentarz

   @slx2000: pomożemy. Ale mam wielkie i smutne obawy, ze poza wykopem jest jeszcze tabun niezrzeszonych, którzy bedą sie cieszyć z dowalenia kułakom, przeciwnikom rewolucji

  •  

   pokaż komentarz

   @adibor: Chyba wole z tego calego bagna Konfederacje niz wszystko inne. Tak czy inaczej na dobra sprawe w tym kraju nie ma na kogo glosowac.

  •  

   pokaż komentarz

   @theacid: Konfederacja wygląda spoko, byłem na spotkaniu z Mentzenem i Kuleszą, i nie byli tak "nieokrzesani" jak JKM, fajne merytoryczne i spójne wypowiedzi. Np.:
   - nie ma sensu prywatyzować wszystkiego co jest, bo niektóre branże (np. tpsa -> orange) zamiast być państwowym monopolistą staną się zagranicznym monopolistą na rynku polskim. To już lepiej, żeby był polski.
   - warto zacząć rozmowę na temat wyjścia z unii nie po to żeby z niej wyjść, bo pewnie więcej stracimy niż zyskamy, ale po to by mieć jakąś pozycję negocjacyjną i być przygotowanym. Jednocześnie kategoryczne przeciw wspólnej polityce.
   - Część socjalu dla np. osób niepełnosprawnych itd. trzeba zostawić, a resztę wygaszać na przedziale 2 lat.
   Dogadali się z narodowcami na niskie podatki, także chyba najsensowniejsi teraz.

  •  

   pokaż komentarz

   @RageIncarnation: Właśnie między innymi przez takich ludzi planuję oddać głos w tym kierunku. Mówią z sensem bez chorej, niemożliwej do zrealizowania abstrakcji.

   - Oczywiste, że sprzedaż takich rzeczy (prywatyzacja) to kretynizm. Kraj powinien mieć swoje firmy dobrze zarządzane porządną kadrą menadżerską. Niestety do dziś wygląda to tak, że ten u władzy bierze kogoś z rodziny po jakiejś WSRH, i sadza na stołek za gruby hajs.

   - Dla mnie UE dawno straciło sens. Miała powstać po to żeby robić wspólny, nieopodatkowany handel. Dziś przerodziło się to w to, w co przerodzić się miało. Nie po to Niemcy po II WŚ wyprowadziły cały rozkradziony majątek, który później w latach 60-70 został sprowadzony na odbudowę całego kraju, i gospodarki żeby dziś nie podbić sobie Europy bez wojny, a ekonomicznie.
   Zresztą pod koniec wojny gdy wiadome było, że nie będzie zwycięstwa - grupa ekonomistów, i niemieckich myślicieli od gospodarki skrupulatnie zaplanowała działania na "po wojnie", które do dziś zostały zrealizowane w postaci UE między innymi.

   - Co do socjalu zgadzam się absolutnie. Ale idąc za tym kierowałbym się też ku obniżeniu, i uproszczeniu podatków. Nie wiem jaki jest stan medycyny na dziś ale fajnie byłoby gdyby wprowadzono też możliwość badań (chyba jest taki sposób), które dałyby w jakimś stopniu odpowiedź czy z danej pary rodziców wyjdzie zdrowe dziecko. Nie jestem lekarzem ale wydaje mi się, że da się określić jakie jest prawdopodobieństwo.
   Dałoby to często do myślenia ludziom, którzy planują dziecko.

  •  

   pokaż komentarz

   @theacid: Odpowiedź odnośnie socjalu była akurat na pytanie "niskie podatki->niskie wydatki->socjal znika->co z tymi co uzależnili od niego swoją egzystencję?"

  •  

   pokaż komentarz

   @RageIncarnation: kompletnie nic. W Dubaju nie ma emerytur, bezdomnosc, i bezrobocie sa zakazane. Nie ma podatkow chociaz ostatnio chyba wprowadzono 5% na wybrane produkty. W zamian za to Ty sam musisz odlozyc na emeryture. Lub zainwestowac w cos co pozniej da Ci srodki na zycie.
   Osobiscie uwazam, ze wykopanie kogos z jego strefy komfortu to najlepsze co mozna zrobic. To tez lekarstwo na socjalistyczna durnote. Nagle rozumiesz skad byly pieniadze, ktore dostawales. A jesli nie rozumiesz to taka jednostka jest nie do odratowania niestety.
   Zmiany zawsze potrzebowaly ofiar. Wole poswiecic np. 10% zeby uratowac 90% niz ratowac 10% kosztem tych 90%.
   Bo z tych, ktorych poswiecam nie mam zadnych korzysci, a z tych ktorych ratuje mam. Oni daja sobie rade w codziennej egzystencji.

  •  

   pokaż komentarz

   @theacid: Tak, tylko powiedzieli, że nie będą tego robić z dnia na dzień, a każdy i tak się będzie musiał dostosować do nowej rzeczywistości, tylko na przedziale 2 lat mając faktyczną szansę. Co do Dubaju to to mega słaby przykład, miasto zbudowane na niewolnictwie i śmierci hindusów, pakistańców i tych z Bangladeszu, co władza wspiera. Mają prawo, że nie można pracować gdy na dworze jest 50 stopni C lub więcej. Według państwa zawsze jest max 49 i choćby było więcej to mają zap%$$?!#ać. A zjednoczone emiraty arabskie fundują edukację (wszędzie) swoim niezależnie od płci i facetom dają ok 10k AED, 1 do 1 ze złotówką miesięcznie. Faceci zostają bo im wygodnie a kobiety, koło 80%, uciekają na studia za granicę.

 •  

  pokaż komentarz

  źródło: comment_QwZUBM9Q3b6Y6gf0Pvmcp2YSPy24kog7.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @StaryWilk ja się zastanawiam np. Na podstawie żużlowców. Jeżeli ten ma kontrakt z klubem (umowa b2b) I to jest jedyne źródło przychodów ale ten żużlowiec zatrudnia swoich mechaników (czyli daje pracę) I według fiskusa dalej nie jest przedsiębiorcą to co z firmami, które są podwykonawcami spółek skarbu państwa. Ba startują nawet w przetargach np. Na wykonanie mostu czy drogi gdzie taki kontrakt trwa np. dwa lata. Czy to są dalej "przedsiębiorcy" idąc tym tokiem myślenia? Przecież dominantem jest skarb Państwa. Może te firmy też należy zamknąć. Jestem ciekaw wytycznych, ilu ludzi trzeba zatrudniać, jaki procent dochodów może pochodzić od jednego podmiotu. Pewnie takich nie będzie bo skończy się na widzimisię urzędnika. Niestety to widzimisię wygląda dziś tak, że urzędnik nie odpowiada niczym za swoje działania. Każdy kto się z czymś takim spotkał się o czym mówię. Zresztą urzędnik będzie decydował czy coś jest biznesem czy nie. Urzędnik, który nigdy żadnego biznesu nie prowadził.

  •  

   pokaż komentarz

   PiS jest jak najbardziej partią lewicową i socjaldemokratyczną. Ponieważ popiera ustrój demokratyczny, unię europejską, rozbudowywanie państwowego instytucjonalizmu, biurokracji i domen publicznych, kosztem sektora prywatnego. Charakteryzuje ją również niechęć do Polaków, którzy są właścicielami dużych obszarów ziemskich, którym bardzo ograniczają prawa własności. Atakuje ludzi przedsiębiorczych i za wszelką cenę nie pozwala, aby z polskiego sektora prywatnego wyłoniła się jakaś nowa polska elita i inteligencja, która będzie wyróżniać się pośród szarego tłumu. Ruguje też lokalnych, małych i średnich przedsiębiorców i jednocześnie dotuje wielkie koncerny. Wytwarzając w stosunku do polskich przedsiębiorców i prywaciarzy nastój fobii, niczym komuniści do obszarników, burżuazji i kułaków.

   PiS odwołuje się do tradycji sanacyjnej, insurekcyjnej, pebejskiego i robotniczego folkloru, czemu zawsze towarzyszą egalitarne komunały o wyrównywaniu szans i sprawiedliwości społecznej. Ludzie często mylą ich poglady z konserwatyzmem i tradycjonalizmem, który nawiązywał przede wszystkim kultury szlacheckiej i tradycji monarchicznej, a to jest zupełnie co innego.

   Partia ta nie ma nawet charakteru narodowego. Wszelkie jej sprzeciwy wobec europeizacji mają charakter teatrzyku dla krajowego wyborcy. W Polsce partia ta prezentuje się jako eurosceptyczna, ale podpisuje papiery, które przekładają interes Unii ponad interes Polski.

   źródło: 20190508_201203.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @ZawodowyMacherOdLosu głównie będzie chodziło o ludzi którzy są podwykonawcami dla tylko jednej firmy. Gdzie jest to typowe dymanie państwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZawodowyMacherOdLosu cały Orlen położą. Tam wiekszosc na b2b...

  •  

   pokaż komentarz

   @ApApBejn: w takim razie polskie społeczeństwo jest lewicowe, socjaldemokratyczne, które popiera też UE i rozdawnictwo socjalu. Nie byłoby PiS to byłaby inna partia, która wstrzeliłaby się w oczekiwania Polaków. Jako większość mamy niestety to, czego tak bardzo pragniemy. Skończy się jak zwykle rozbiciem mordy o ścianę, potem 10 lat kryzysu, stracona dekada. Ale na razie panuje staropolskie "hulaj dusza piekła nie ma", "za króla Sasa jedz pij i popuszczaj pasa" itd.

  •  

   pokaż komentarz

   @ApApBejn: socjaldemokratyczna tez nie jest - z demokracja tam nie ma za duzo, to pop prostu socjalisci i populisci.....

  •  

   pokaż komentarz

   @robotnik_zawodowy dymanie nie jest Państwa tylko pracowników. Już uzasadniam. Gdybyś zarabiał na umowie o pracę 8300 brutto tj. 10 000 z kosztami pracy na umowie b2b powinieneś mieć 11000 netto (jeden tysiąc za brak urlopu). Płacąc tzw. Mały zus zapłacisz 540 zł. Żeby obliczyć podatek robisz tak ((11 000 - 190 zl) *18%) - 270 zł - wyjdzie około 1500 zł. W tym masz składkę zdrowotną I podatek pit (czyli to co jest tu i teraz) wiesz jaką składkę zdrowotną plus pit zapłacisz na umowie o pracę - łącznie 1300 zł. I teraz odpowiedź sobie na pytanie kto jest tym "oszustem". Samozatrudniony , który płaci więcej? Nie? Oszustem jest Państwo, które chcę aby ten Samozatrudniony płacił MNIEJ!!! na etacie. Wiesz dlaczego chcą, żeby płacił mniej zdrowotnej plus podatku pit? Bo lepiej będzie jak zapłaci więcej składek społecznych. Racjonalnie oceniając można powiedzieć, że jest to nie. opłacalne. Są jeszcze składki społeczne. I wiesz co? Rząd chce żeby samozatrudnieni płacili MNIEJ! ale płacili składki społeczne. Bo te dla nich jak pit i zdrowotna są tu i teraz a składki społeczne generują wpływ tu i teraz ale są zobowiązaniem na zaś. Zobowiązaniem, które z powyższej logicznej oceny NIE BĘDZIE dopełnione. Owszem ludzie dostaną pieniądze ale siła nabywcza będzie żadna. Zresztą ostatnia zmiana emerytur polegała na tym, że ograniczono części dostęp w zamian za to że inna cześć ma ciut wyższa. Czyli płać pieniądze, my ci dajemy obietnicę i robimy z nią co chcemy. Nikt ci tyle nie da ile polityk na obieca. Znasz?

  •  

   pokaż komentarz

   @Pan_Buk nie. Ludzie są głupi, podatni na manipulacje, sterowani emocjami. Szkoda tylko, że rządzący nie są patriotami (I nie tylko ci).

  •  

   pokaż komentarz

   @robotnik_zawodowy myślisz, że ludzie z linku w ogóle nie płacili składek? A jeżeli płacili i emerytura się nie należy to nie wypadałoby oddać im to co wpłacili? https://wolnemedia.net/rosnie-liczba-osob-bez-minimalnej-emerytury/

  •  

   pokaż komentarz

   @ZawodowyMacherOdLosu: Nie wiem czemu minusy masz. Statystyczny wyborca pisu dostanie obietnicę 500+, z drugiej kieszeni mu zabiorą, powiedzą że tak ma być, a inni to lewacy i wrogowie. Pis po prostu gra na bardzo niskich instynktach (wróg, strach, inność). Niestety mają poklask ludzi z IQ żaby.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZawodowyMacherOdLosu nie chce tutaj wchodzić w liczby bo nie o to mi chodzi. Dla mnie tak zawane samozatrudnienie osoby która nie może decydować kiedy pracuje, gdzie pracuje, która pracuje tylko dla jednej firmy która to z góry planuje grafik/zlecenia i po prostu posyła je delikwentowi nie jest prowadzeniem własnego biznesu.

  •  

   pokaż komentarz

   Niestety to widzimisię wygląda dziś tak, że urzędnik nie odpowiada niczym za swoje działania. Każdy kto się z czymś takim spotkał się o czym mówię. Zresztą urzędnik będzie decydował czy coś jest biznesem czy nie. Urzędnik, który nigdy żadnego biznesu nie prowadził.

   @ZawodowyMacherOdLosu: Przecież to kombinowanie jest tylko po to by podnieść podatki bez podnoszenia podatków. Przecież mogli by po prostu podnieść stawkę podatkową dla JDG, ale to by miało jednoznacznie negatywny wydźwięk, a tak to oni nie podnoszą wcale podatków tylko "uszczelniają system"

  •  

   pokaż komentarz

   @StaryWilk:
   Zrozumcie w końcu ku..a robole że Mati chce tylko waszego dobra ... ups mala pomyłka miało byc 'ku..y robole'.

  •  

   pokaż komentarz

   @robotnik_zawodowy: A jeśli ktoś pracuje kiedy chce, skąd chce, na swoim sprzęcie ale dla jednego klienta - to jest kim dla Ciebie? Czasami bez zatrudniania ludzie, jeden klient to aż nadto, a nie każdy chce zatrudniać w tym chlewie...

 •  

  pokaż komentarz

  Może ktoś z dziennikarzy zada Morawieckiemu, albo innemu ministrowi pytanie, dlaczego b2b w prywatnych firmach to oszustwo, ale już w spółkach skarbu państwa już jest w porządku. Jakoś piloci z LOT na b2b Mateuszowie nie przeszkadzają.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @panczekolady: podatki w Polsce są najniższe w Europie. Jak komuś nie pasuje płacenie podatków tak jak wszyscy to zapraszam do UK, Niemiec, Danii czy francji. Jak zobaczycie jakie stawki podatkowe są tutaj to wam kukle pękną. Oczywiście popieram podwyżkę podatków na b2b, sam wielokrotnie o tym pisałem do Morawieckiego ( mogę podać wpisy sprzed roku gdzie o tym mówiłem) cieszę się ze mnie wysłuchał.

  •  

   pokaż komentarz

   @ej-no-nie-przesadzaj: no to policz kwotę wolną, gościu i w ogóle to wstyd się porównywać do Francji

  •  

   pokaż komentarz

   @tomaszk-poz: bo? Informatyk na b2b zarobi podobne pieniądze i na rękę będzie miał mniej niż w Polsce.

  •  

   pokaż komentarz

   @ej-no-nie-przesadzaj: Witam, mieszkam od kilkunastu lat w jednym z krajów które byłeś łaskaw wymienić i nie narzekam ani na progi podatkowe ani właściwie na nic innego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @ej-no-nie-przesadzaj: Widziałeś ty kwoty wolne od podatku w innych krajach? Widziałeś zarobki? Wstań bo się zesrałeś, otwórz okno, przewietrz i pomyśl ( ͡° ͜ʖ ͡°) A może być tak zlikwidować UoP? Też podatki będą "po równo".

  •  

   pokaż komentarz

   @sosen85: mieszkam w innych kraju, jestem programista i dokladnie wiem jakie sa stawki, bo pracowalem rowniez w polsce. Dobry programista jest podobnie oplacany wszedzie na swiecie, bo nie ma problemu pracowac zdalnie. O ile faktycznie magazynierom wiecje sie placi to juz programistom nie specjalnie. Wysokie pensje programistow w Polsce wynikaja z tego ze lokalizacja nie ma znaczenia. W UK szybko programisci wpadaja w 40 i wiecej procent a kwote wolną tracą. Jak zwykle guano wiesz a sie wypowiadasz.

  •  

   pokaż komentarz

   @ej-no-nie-przesadzaj: Nie widzisz różnicy w płaceniu 40% od 1000 funtów a płaceniu od 1000 zł? Na liniowym nie ma kwoty wolnej.

  •  

   pokaż komentarz

   @sosen85: tak, bo programista dostaje tyle w funtach co w polsce w zlotowkach XD Myslis ze jak zarabiasz 15k w zlotowkach to po przekroczeniu granicy dostaniesz 15k euro czy funtow? xd Wielu moich znajomych programistow przenisoslo sie do Polski bo po oplaceniu liniowego podatku dostaja podobne pieniadze a koszty zycia kilkukrotnie nizsze.

  •  

   pokaż komentarz

   @ej-no-nie-przesadzaj: Nie mówiłem nic o "byle" programistach. Stawki są różne, wiadomo. Jeśli wierzysz danym z takiego glassdoor to powodzenia, to tak jak wierzyć danym zebranym przez GUS. Nawet w Polsce po podjęciu rozmowy, stawka potrafi wzrosnąć o 20% (z już całkiem niezłej), względem ogłoszenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @sosen85: nie patrze na glassdoor, swietnie znam rynek w UK. Niby dlaczego mieliby placic 5 razy wiecej za dewelopera, to lepiej wziac trzech z polski i jeszcze by oszczedzili. Pensje sa srednio 2 razy wyzsze, nie 5. Po uwzlgedniniu podatkow i kosztow zycia wychodzi podobnie albo nawet gorzej niz w PL.

  •  

   pokaż komentarz

   wziac trzech z polski

   @ej-no-nie-przesadzaj: No to jak się zgadzają wyjechać za grosze to ich problem, potem narzekają, że w UK tak źle - a wystarczyło za brytyjską stawkę jechać, albo nie jechać wcale. Ważne jest to, że w UK jest stabilnie. Straszą was tam co 3 miesiące, że zmienią prawo i będzie działać wstecz?

  •  

   pokaż komentarz

   @sosen85: niestabilnosc to faktycznie problem, ale w UK tez wkolko przykrecaja srube, od przyszlego roku kazdy na b2b bedzie musial placic podatki takie jak na uowie o prace. I tu po przekroczeniu 3300 funtow miesiecznie wpadasz w 40% podatku, plus ubezpiecznie wiec praktycznie polowe ci zabieraja przy wyzszych pensjach. Do tego dobre stawki sa glownie w londynie gdzie koszty zycia sa horrendalne, srednia cena mieszkania przekracza 600k funtow. Naprawde kto jak kto ale programisci w polsce nie maja powodow do narzekan.

  •  

   pokaż komentarz

   @ej-no-nie-przesadzaj: Zabierają 40% powyżej 3300 funtów tak (czyli powyżej 200k zł rocznie)? Ile jest poniżej tej sumy? No i po ilu latach możesz przejść na emeryturę? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo raczej jest gwarantowana nie tak jak u nas.

   W UK jest sporo pracy zdalnej, w USA podobnie, nikt ci nie każe w Londynie siedzieć za głodowe stawki.

  •  

   pokaż komentarz

   @sosen85: przeliczasz na zlotowki? xd 200k zlotych rocznie starczy ci na oplacenie malego ieszkania i zakupy w lidlu, koszty zycia sa zupelnie inne. Ponizej tej sumy masz 20 procent, czyli i tak wyzej niz na liiowym w polsce. W wawie średnia cena mieszkania to 3 miliony złotych? Skoro przeliczasz to przeliczam i to. Nie znasz mnie, wiec nie wiesz za ile pracuje. Do tego przy wyzszych zarobkach traci sie kwote wolna. W Londynie stawki sa okolo 2 razy wyzsze niz w polsce, ale w reszcie UK sa zblizone do polsich, jesli chodzi o IT, przy znacznie wyzszych kosztach zycia.

   No skoro jest tyle pracy zdalnej to dlaczego nie mieli by zatrudniac polakow? Wlasnie o to chodzi, pensje w IT w poslce, ukrainie i innych biednych krajach sa niewspolmiernie wysokie bo dobijaja do zachodnich, podczas gdy w innych dzilkach nie da sie pracowac zdalnie i sa polskie. Powtarzasz mit ze nie wazne co sie robi to na zachodzie automatycnzie placa ci 5 razy wiecej.

  •  

   pokaż komentarz

   @ej-no-nie-przesadzaj: Nie mówię, że zawsze 5 razy wiecej, ale pomijając mieszkanie w Londynie to za jedzenie nie płacisz chyba 5 razy więcej (2x więcej w markecie, 2-3x wiecej w restauracji?), za samochód płacisz 5 razy wiecej? Macie tam 18% akcyzy na samochody? Mozesz odliczyć VAT przy zakupie samochodu?

   Przytoczyłeś przykład Londynu, gdzie też można kupić mieszkanie 80m^2 za 200k funtów na obrzeżach (10 km do City). Niby drożej niż w Warszawie, ale już nie tak bardzo, a do tego płaci się za to co oferuje miasto. Londyn jest dużo lepiej skomunikowany, więcej dobrych firm, itd..

  •  

   pokaż komentarz

   @sosen85: nie kupisz mieszkania 80m za 200k funtów, chyba ze totalny syf i 2h pociągiem do pracy a już na pewno nie 10km od city bo to jest 2 strefa. Obrzeża Londynu to 50
   Km od city. Wyślij mi ofertę proszę. To już lepiej być programista w wawie i mieszkać w pięknym domku jednorodzinnym.

  •  

   pokaż komentarz

   @ej-no-nie-przesadzaj: Fakt, pomyliłem się z metrami, bo jest ich 40:
   https://www.rightmove.co.uk/property-for-sale/property-70837195.html
   Luksusów nie ma ale można odnowić.

   Tak czy inaczej, przy miejscowych zarobkach, nie jest to wygurowana cena. Lepiej mieszkać w Warszawie i stać w korkach codziennie? Chyba, ze chcesz kupić dom jednorodzinny w centrum? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @sosen85: to zamieszkaj z rodzina w 1 bedroomie, w dzielnicy imigrantów. Polecam! A w Londynie korków nie ma xD

   Jeśli chodzi o standard to jak na Londyn jest wysoki, nawet piszą STUNNING flat. Żeby w ogóle ubiegać się o kredyt na takie mieszkanie musisz zarabiać 55k funtów, to są 2 średnie krajowe i dosyć wysoka pensja, średnia w Londynie to 30k brutto. Na ratę kredytu pójdzie około połowy pensji. I teraz porównaj sobie to do Warszawy.

  •  

   pokaż komentarz

   @ej-no-nie-przesadzaj: Masz w tej cenie mieszkanie w Rembertowie dla porównania:
   https://www.otodom.pl/oferta/kawalerka-rembertow-sprzedam-bezposrednio-ID3Zszi.html#29214fd828
   Sam sobie policz przy zarobkach średnich 4k brutto PLN ;) O patrz jak podobnie do UK, tylko zamiast funtów PLN-y.

   Przestań głupoty gadać bo pensje są wyższe w UK i taka jest prawda, jak ktoś się godzi na niewolnicze stawki to już jego sprawa. Zarobki 3-5x razy wyższe, mieszkania 5x droższe (więc obciążenie jak u nas - nie celuj w centrum Londynu bo Warszawa też jest droga, jeszcze nie tak, ale jest), życie 2x droższe, samochody w tej samej cenie, albo taniej dla silników powyżej 2 litrów. Widzisz, teraz, że w UK lżej jest żyć finansowo? Pomiajam fakt, że brytoli bym nie zdzierżył ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @sosen85: głupoty gadasz sorry. Mieszkam w Londynie od wielu lat, wcześniej całe życie w wawie. Średnia pensja w UK to 24 tys funtów, średnia pensja w Polsce to 5000 zł miesięcznie, to są oficjalne dane i zgadzają się z praktyka. Czyli 12 tys funtów, 2 razy więcej a nie 5 razy więcej. Do tego pensje są bardziej spłaszczone, na niższych stanowiskach różnica jest większa niż na wyższych.
   Ale wiadomo wykopek wie lepiej od kogoś kto mieszka w Londynie ponad 10 lat.