•  
  N............r

  +1883

  pokaż komentarz

  -Proszę Pani, a Seba mnie atakuje nożem
  -Nie reaguj, to mu się znudzi

  Taka mentalność w polskich szkołach ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @NaczelnyHejter: niestety.

   Dodatkowo jakby nauczyciel zabrał gównakowi nóż, to 10 minut później rodzice by przyszli policją straszyć i drzeć japę, że nie ma prawa zabierać jego rzeczy...

  •  

   pokaż komentarz

   @NaczelnyHejter: Jeszcze pewnie podeszła do tego dźgniętego i powiedziała że mają się przeprosić bo obniży mu z zachowania

  •  

   pokaż komentarz

   @NaczelnyHejter: dosyć! Podajcie sobie ręce i powiedzcie "przepraszam"

  •  

   pokaż komentarz

   @rrdzony: Przeprosić to powinien wykop rodzinie domniemanego nożownika. Dopóki nie zostaną postawione mu oficjalne zarzuty i nie zostanie skazany, nie jest on winnym tego przestępstwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @rrdzony: Jacuś przeproś Damiana zanim umrzesz xD

  •  

   pokaż komentarz

   @NaczelnyHejter: Po ch#? przypisujecie do tego wydarzenia jakieś poj@#@ne teorie, skoro póki co nic tak naprawdę nic nie wiadomo...

  •  
   n..........6

   +9

   pokaż komentarz

   @NaczelnyHejter: No we współczesnych szkołach tak jest. Fakt.Totalne lenistwo nauczycieli (a jeszcze domagają się więcej kasy na tych durnych strajkach). Za moich czasów to była wizyta u dyrcia, wezwanie policji i sprawa sądowa oraz dozór kuratorski i całkowite wydalenie ze szkoły dla napastnika... byłem workiem treningowym w szkole podstawowej to wiem. Mój oprawca (równolatek) skończył w poprawczaku i był wywalony ze szkoły podstawowej a, że to małe miasteczko i wtedy jedyna to była szkoła to aby potem kontynuować naukę musiał szukać sobie innej.

  •  

   pokaż komentarz

   @rrdzony: "Nie obchodzi mnie kto pierwszy zaatakował nożem; Przeproście się i ładnie podajcie sobie ręce. Oh, i Jasiu, zmień bluzkę bo ta fatalnie wygląda, cała zakrwawiona. Przecież nie pójdziesz chyba w takiej na zajęcia z religii? Co ksiądz powie?" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @neoartysta86: a nie przyszło Ci do głowy, że dobra reforma i wynagrodzenia pozwalające na zatrudnianie nauczycieli z powołania rozwiązałoby w dużej mierze ten problem?

  •  

   pokaż komentarz

   @NaczelnyHejter: No i przestał atakować. Widocznie mu się znudziło ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @neoartysta86: Dobrze identyfikujesz problem, ale totalnie źle jego przyczyny.

   Za moich czasów też było lepiej. A wiesz dlaczego? Dlatego, że nikt nie wpadł na pomysł, żeby p@@#$$%ić coś o tym, że w szkole rządzą uczniowie, że nauczyciel ma słuchać rodziców itd. Dziś świat stanął na głowie, uczniowi nie wolno zwrócić uwagi, bo mamusia przyjdzie i to nauczyciel będzie na dywaniku. Nauczycielowi nic nie wolno, nie ma żadnych narzędzi dyscyplinowania uczniów. A do tego dzieciaki słyszą ciągle od rodziców, jak to nauczyciel głupi i nie ma racji, czytają na wykopie jak to wszyscy leniwi i niedouczeni i takie są efekty.

   Powiedziałbyś do swojego nauczyciela, żeby sp?@%%@$ał? No, a dziś mówią. Zatrzymywałeś się, jak nauczyciel kazał? Dziś uczeń robi co chce, na polecenia nie reaguje BO SZKOŁA JEST DLA UCZNIA I TO UCZNIOWIE DAJĄ PRACĘ NAUCZYCIELOM, złapać go za rękę nie wolno, więc może mi łaskawie powiesz, jakie instrumenty mają nauczyciele, żeby zapanować nad patolą? Delikatna perswazja?

  •  
   n..........6

   -18

   pokaż komentarz

   Delikatna perswazja?

   @jamtojest: Klęczenie na grochu w kącie klasy? U mnie w podstawówce takie coś funkcjonowało jako najdelikatniejsza kara np. za przeklinanie na lekcji czy wrzaski na korytarzu szkolnym. Za ciut większe takie jak uderzenie to nauczyciel lał linijka po doopsku. A jak uczennice przychodziły umalowane dostawały gąbkę od tablicy uwalona kredą i musiały nią makijaż zmyć przy nauczycielce. Nikt na to nie narzekał a rodzice to tylko pochwalali a jeszcze na poprawkę dzieciak dostawał paskiem w domu. ¯\_(ツ)_/¯ Mówię tu o latach "90...

  •  

   pokaż komentarz

   @neoartysta86: A teraz jak nauczyciel odważy się kazać zmyć makijaż, to nie tylko dzieciak nie posłucha, ale jeszcze na drugi dzień przyjdzie rodzic, który złoży skargę, że nauczyciel zabija w dziecku kreatywność i prawo do wyrażania własnej osobowości. I co najlepsze, dyrektor da naganę nauczycielowi, bo sra po gaciach że rodzic złoży skargę do kuratorium, a o szkole będzie zła opinia.

   Taki przedsmak tego, co by było gdyby faktycznie był bon oświatowy i rodzice swoimi opiniami decydowaliby, która szkoła ma więcej pieniędzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Koczi_92: potwierdzam. Sama zabrałam gówniarzowi nóż, bo bawił się na lekcji, przyszli rodzice z mordą. Do tej pory nie oddałam (już rok...) po tym jak stwierdziłam, że mogę oddać na policję :-P

  •  
   n..........6

   +19

   pokaż komentarz

   @jamtojest: Współczesne szkoły to dramat! Aż strach być rodzicem. A pomyśleć, że ja wylądowałem na dywaniku u dyrcia w 3 klasie podstawówki (pierwsza połowa lat "90) bo goniłem koleżankę po całej szkole która mi się podobała i chciałem przytulić i pocałować. Niby nic nie groźnego a konsekwencje były takie, że o cały jeden stopień miałem zachowanie niższe a dziś byle bieganie ale z nożem po szkole to nic takiego i musi dojść do tragedii by się ocknęli.

  •  

   pokaż komentarz

   @NaczelnyHejter: czekać tylko, aż jakiś normalny dzieciak nie wytrzyma nękania i sam przyjdzie z nożem i komuś zagrozi i będzie wielkie "olaboga, agresywny, trzeba go zamknąć, zrobić kartotekę, przecież to psychol, może komuś coś zrobić, natychmiast!", a to tylko bardziej hardcorowa opcja zaczepiania przez patusa i nagłego, niespodziewanego postawienia się "normika", które na co dzień kończy się obwinieniem tego drugiego ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Koczi_92: Otóż to. Znam takie przypadki.

  •  

   pokaż komentarz

   @rrdzony: Nie interesuje mnie kto zaczął i kto miał nóż!

  •  

   pokaż komentarz

   @78er3000: chyba zapomniałeś że szkoły są państwowe, więc jak będzie większa kasa to pojawi się kolesiostwo, a nie nauczyciele z powołania. Chyba że wraz w podwyżkami pójdziemy w prywatyzację i tzw. kupon to wtedy mamy szansę na wzrost poziomu edukacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tszmiel: jest różnica między nie wiadomo kto co i jak a co innego jak wiadomo kto czym... Puknij się w głowę zanim napiszesz takie wysrywy

  •  

   pokaż komentarz

   @NaczelnyHejter: potem ci sami nauczyciele pierwszy wyciągną łapę po podwyżki bo im się należy, wielcy pedagodzy k@!#a ich mać ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Koczi_92: p#%$#?$isz jak potłuczony, na teren szkół nie można wnosić noży.

  •  

   pokaż komentarz

   @NaczelnyHejter: Sami mądrzy tu, jakby każdy z was pracował jako nauczyciel. Banda stulejarzy, co sama sobie nie radziła za gówniaka...

  •  

   pokaż komentarz

   @NaczelnyHejter:
   tak w sumie to teraz sie zastanawiam jak on ten cały hajs odzyska...
   Chociaż może ten 2gi mu powidział że odda "po moim trupie" to kolo stwierdził że sprawdzi... ¯\_(ツ)_/¯
   Ale kara śmierci za zabicie z premedytacją to nie bo ojejku jakie to nieludzkie... (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  •  

   pokaż komentarz

   @NaczelnyHejter: nauczyciel gówno moze - nei ma zadnych mechanizmów żadnychhhh

  •  

   pokaż komentarz

   @izsaj: a we Francji zakazane jest posiadanie broni... O bombach nie wspomnę, i co w związku z tym? :v

  •  

   pokaż komentarz

   @Koczi_92: To, że nauczyciel miałby prawo zabrać noż, więc Twoja historyjka o oburzonych rodzicach to tylko populistyczny komentarz dla + który z rzeczywistością nie miał by wiele wspólnego. Poza tym rodzice takich dzieci sami nie wiele się nimi interesują więc na bank gnali by do szkoły robić dym, bo nauczyciel zabrał ich bombelkowi scyzoryk XD

  •  

   pokaż komentarz

   @izsaj:
   1. Nauczyciel nie ma prawa niczego zabrać uczniowi, a jeżeli to zrobi to może mieć problem. Nie ważne czy jest to coś zakazanego - po prostu nie ma prawa. Nie jest policjantem.
   2. Patologiczni rodzice nie interesują się dzieciakami, gdy to dzieciak stwarza problemy. Gdy trzeba zrobić dym to akurat lecą pierwsi - nawet jak nie mają racji (czyli w 90% przypadków)...

  •  

   pokaż komentarz

   @NaczelnyHejter: W latach 90 jak zaczynałem podstawówkę największe łobuzy pochodziły z patlogicznych rodzin i domów dziecka, było ich raptem kilku na całą szkołę. Jak kończyłem w latach 2000' też mniej więcej to wyglądało choć język się dosyć rozluźnił, jak skończyłem liceum i kilka lat potem (gdzieś koło roku 2005-7 to było?) widziałem małe "łebki" z na oko z klas 1-3 podstawówki biegające przed szkołą i rzucające mięsem, jak najgorsi dorośli. Już wtedy zastanawiałem się jak będzie wyglądać patologia w szkole...

  •  

   pokaż komentarz

   @Koczi_92: Nauczyciel nie ma jak wprowadzać dyscypliny w wypadkach gdy powinien, a wiele dzieci nie zna pojęcia szacunku wobec innych. Ewentualnie czuje szacunek jedynie wobec silniejszych od siebie, niejednokrotnie wiedząc że nauczyciele nic im nie mogą zrobić (w najgorszych przypadkach).

  •  

   pokaż komentarz

   @neoartysta86: "Durnych strajkach". Ale p?!#@%!y opowiadasz. Ciekawe czy Tobie chcialoby sie uzerac z bachorami za 2 czy 2.5 kola. Po jednym dniu mialbys dosyc. Jak w normalnej robocie ty co roku tupiesz nogami i domagasz sie podwyzki tak nauczyciele nie mieli konkretnych podwyzek od 2011 z tego co czytalem.
   Twoja opinia jest krzywdząca i niesprawiedliwa, bo duza czesc nauczycieli przyklada sie do pracy. Nauczyciel nawet nie ma obowiazku zadawania prac domowych i organizowania wycieczek. Jakbym byl nauczycielem i mial kontakt z takimi ludzmi jak ty to bym powiedzial "pierdole" i w ogole nie zadawal prac domowych i nie organizowal wycieczek.
   Zarabiaja grosze i musza sie stykac z roszczeniowymi rodzicami, ktorzy nie doceniają ich pracy. I ktorzy nigdy nie dostrzegają winy u swojego dziecka. Bachor sie nie nauczyl? Wina nauczyciela! :-) "Moj stasio to genialne dziecko"

  •  
   n..........6

   -1

   pokaż komentarz

   @stefan_banach: Jak robota mi się nie podoba to zmieniam pracę i tyle! Nie widzę tu filozofii i problemu! Też radzę takim nauczycielom jak im się nie podoba! No chyba, że są za głupi i leniwi by pracować w innej robocie.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak w normalnej robocie ty co roku tupiesz nogami i domagasz sie podwyzki

   @stefan_banach: Ty chyba jesteś oderwany od rzeczywistości kompletnie.

  •  

   pokaż komentarz

   Dlatego, że nikt nie wpadł na pomysł, żeby p%?##$%ić coś o tym, że w szkole rządzą uczniowie, że nauczyciel ma słuchać rodziców itd. Dziś świat stanął na głowie, uczniowi nie wolno zwrócić uwagi, bo mamusia przyjdzie i to nauczyciel będzie na dywaniku. Nauczycielowi nic nie wolno, nie ma żadnych narzędzi dyscyplinowania uczniów. A do tego dzieciaki słyszą ciągle od rodziców, jak to nauczyciel głupi i nie ma racji, czytają na wykopie jak to wszyscy leniwi i niedouczeni i takie są efekty.

   Powiedziałbyś do swojego nauczyciela, żeby sp%%#%$#ał? No, a dziś mówią. Zatrzymywałeś się, jak nauczyciel kazał? Dziś uczeń robi co chce, na polecenia nie reaguje BO SZKOŁA JEST DLA UCZNIA I TO UCZNIOWIE DAJĄ PRACĘ NAUCZYCIELOM, złapać go za rękę nie wolno, więc może mi łaskawie powiesz, jakie instrumenty mają nauczyciele, żeby zapanować nad patolą? Delikatna perswazja?

   @jamtojest: No chyba sobie k!#%a kpisz.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Pisowskich trolli nie słuchamy.
   Swoją drogą, taka sytuacja jest od lat i kolejne rządy dokładają swoje, to nie tylko PiS.

  •  

   pokaż komentarz

   @jamtojest: A czy ja tobie każę pisowskich trolli słuchać?

   Jak jest sytuacja od lat? Kury domowe z łapanki bez przygotowania udają nauczycieli- tak taka sytuacja jest od lat. A te twoje recepty to właśnie recepty ignorantów i przygłupów których bym na kopach z systemu edukacji wypierniczył.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Najlepsze jest to, że jak bym to samo pisał za czasów PO, to byś miał orgazm z zachwytu.

   I zero argumentów przeciw, bo nie masz najmniejszego pojęcia o sytuacji szkolnictwa.

   Obrzydliwy fanatyk, tfu

  •  

   pokaż komentarz

   @jamtojest: Orgazm z zachwytu nad taką głupotą?
   1 Szkoła jest dla uczniów a nie dla kur domowych co chcą sobie dorobić
   2 Szkołą jak najbardziej powinni rządzić rodzice-w większym stopniu niż jest obecnie.

   pokaż spoiler Klient nasz pan

   Nauczyciele powinni mieć szkolenia i wiedzę jak sobie radzić z patologią i jak pacyfikować trudne przypadki w cywilizowany sposób. Jak naprostować dzieciaka - dziś jedyną receptą jest odesłanie do innej placówki i podrzucenie komuś kukułczego jaja. Bo Dzieciak który powie sp%#%$$@aj przekracza kompetencje fachowca. No ale czego oczekiwać że fachowcami w szkole są ludzie z przypadku po jakimś śmiesznym kursie.

   A ty chcesz dzieciakowi, który dzień w dzień ma piekło w domu, dostaje od starego łomot od urodzenia dzień w dzień jeszcze fundować wp?$@@!@ w szkole. Na pewno rękacja na taki szkolny łomot ze strony nauczyciela będzie pożądana.

   Weź ty się zastanów następnym razem.

  •  

   pokaż komentarz

   @neoartysta86: i wszyscy teraz chodza sztywno a w dzisiejszych czasach roszczeniowe lewackie malpy wychowuja

  •  
   n..........6

   -3

   pokaż komentarz

   @Rukukin: Ja tego nie pojmuję osobiście. Mi jak robota się nie podoba to po prostu zmieniam prace i tyle! Z tym, że ja to robię tak, że popracuję minimum 12 miesięcy (tak by mieć w razie co płatne bezrobotne) i potem zmieniam robotę. Każdej roboty się imam oczywiście biorąc pod uwagę moją niepełnosprawność i moje możliwości. Ofert pracy na rynku jest tak dużo, że jest w czym przebierać! Nie rozumiem tych leni nauczycieli. Upierają się przy jednym miejscu pracy jakby nie potrafili totalnie nic innego w życiu robić. Ja byłem już fryzjerem, masażystą, ochroniarzem sądowym, bramkarzem na meczach piłki i imprez masowych typu koncerty, potem przestała mi się podobać praca byle ochroniarza to znalazłem pracę u optyka, u optyka mi się nie podobało to pracowałem w telemarketingu i windykacji miękkiej męcząc ludzi przez telefon itd... Nie widzę problemu w zmianie miejsca pracy jak się coś nie podoba. ¯\_(ツ)_/¯ Obecnie pracy nie mam bo nie da się pogodzić opieki nad śmiertelnie chora mamą a pracą. Do tego sam ślepnę i to poważnie i jakoś tak tempo reakcji moich oczu jest hoojowe przez zamierającą w oczach siatkówkę (niestety medycyna nie zna jeszcze sposobu ratowania umierającej siatkówki). Aaaale jestem sprytny i coś znajdę a nie opierd@lam się jak nauczyciele czy lekarze co se strajkują bo chyba nic innego w życiu nie potrafią robić.

  •  

   pokaż komentarz

   Taka mentalność w polskich szkołach ( ͡° ʖ̯ ͡°)

   @NaczelnyHejter: patologia niestety wiecznie żywa. A ci wałkonie chcą zarabiać Bóg wie ile...

 •  

  pokaż komentarz

  Poszło o hajs... w podstawówce... Jaki można mieć hajs w podstawówce, 10zł? :v

  •  

   pokaż komentarz

   @Koczi_92: jeden z nich po podobno patus. On może zabić nawet bez powodu, bo to umysł prymitywny jak u psa - atakuje ot tak bo coś mu się ubzdura. Chwasty powinno się wyrywać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Koczi_92: zlikwidowali gimnazja, do 16stego roku życia jesteś uczniem szkoły podstawowej .. chyba..

  •  

   pokaż komentarz

   @Renard15: Czytałem tekst, wiem, że jeden to gimnazjalista. Co nie zmienia faktu, że o ile hajsu mogło pójść? 10 albo 100zł?

   To brzmi tak samo abstrakcyjnie jak "piję żeby zapomnieć" u 12 latka...

  •  

   pokaż komentarz

   @FLAC: "Chwasty powinno się wyrywać." Sam się wyrwij. Gówniarz pewnie od najmłodszych lat ściera się z jakimś gównem w życiu typu patologia w domu, brak celów, brak prawdziwej pomocy. Zaetykietowanie i indywidualny tok nauczania, w ostateczności kurator. To nasze lekarstwo i pomoc dzieciakom. Można psioczyć, że taki Barnevernet przegina, ale oni właśnie takim sytuacjom i takiemu sp#!$#?%eniu starają się przeciwdziałać. Dzieciakowi nie umniejszam winy, ale to wciąż dzieciak, za którego odpowiedzialni są rodzice i opiekunowie. I to w ich kierunku powinny być kierowane pretensje i żal.

  •  

   pokaż komentarz

   @mug3n: sam do szkoły chodziłem i wiem jak to wygląda. Kto był z patusiarskiej rodziny ten patusem pozostanie. To że jeden chłopak z patologicznej rodziny na 10000 zostaje programistą 15k to wyjątek od reguły.

  •  

   pokaż komentarz

   Można psioczyć, że taki Barnevernet przegina, ale oni właśnie takim sytuacjom i takiemu sp!$!%!$eniu starają się przeciwdziałać.

   @mug3n: Taaaaa.... Na pewno

  •  

   pokaż komentarz

   @mug3n: Wszystko fajnie, tylko ważniejsza jest pomoc jemu czy może bezpieczeństwo, zdrowie i życie dzieciaków dookoła? One są czemuś winne, żeby je narażać? Muszą być jakieś priorytety, a mam wrażenie, że są obecnie mocno wypaczone i patolę się głaszcze po główce, żeby im nie dokładać traumy, a reszta niech se radzi (a jak sobie nie radzi, np. z agresją takiego typka, to już ich problem).

  •  

   pokaż komentarz

   @Koczi_92: no zalezy jaka podstawowka, jak prywatna jakas to nawet o stowke moglo pojsc xD

  •  

   pokaż komentarz

   @FLAC: Czyli chcesz przez to powiedzieć, że jak ktoś się urodzi w patologicznej rodzinie, to nie powinien otrzymywać pomocy, bo jest genetycznie (?) obciążony patologią - przecież nie warto, a jedyne co można zrobić to zutylizować takiego osobnika? Dzieci takie powinny być gazowane czy odstrzeliwane?

  •  
   J......e

   +92

   pokaż komentarz

   Gówniarz pewnie od najmłodszych lat ściera się z jakimś gównem w życiu typu patologia w domu, brak celów, brak prawdziwej pomocy. Zaetykietowanie i indywidualny tok nauczania, w ostateczności kurator. (...) Dzieciakowi nie umniejszam winy, ale to wciąż dzieciak, za którego odpowiedzialni są rodzice i opiekunowie. I to w ich kierunku powinny być kierowane pretensje i żal.

   @mug3n: można zrozumieć, że zachowanie sprawcy spowodowało środowisko, w którym się wychował lub etykietowanie,iż jest zły i niedobry, ale jeśli nie wychodzi to zachowanie poza standardy chuligaństwa lub uszczerbku na zdrowiu. Natomiast jeśli człowiek mający 15 lat zabija z błahego powodu człowieka to łamie jedną z podstawowych zasad życia w każdym społeczeństwie, nie tylko naszym. Tego nie usprawiedliwia złe wychowanie, zaniedbania rodziców czy uprzednie stygmatyzowanie przez społeczność, która go otaczała. Skończył 15 lat więc jako małoletni może być już sądzony jak dorosły (art. 10 par.2 Kodeksu Karnego) i oby tak się stało.

  •  

   pokaż komentarz

   bo to umysł prymitywny jak u psa - atakuje ot tak bo coś mu się ubzdura.

   @FLAC: Poczytaj jakikolwiek wątek o ataku psa, one nigdy nie winne, zawsze opiekun.

  •  

   pokaż komentarz

   @Koczi_92: jak byłem w podstawówce to jeden z patusów zabił nożem w parku jakiegoś dziadka właśnie za dychę. Wiek ani kwota nie ma znaczenia jak jest się zjebem i ma się nóż.

  •  

   pokaż komentarz

   @FLAC: dodam tylko że u głupiego psa. Na ogół patusy są glupsze od psa

  •  
   J......e

   -10

   pokaż komentarz

   jak byłem w podstawówce to jeden z patusów zabił nożem w parku jakiegoś dziadka właśnie za dychę

   @R2D2_z_Sosnowca: rozumiem, że w Sosnowcu? W podstawówce dla galaktycznych droidów?

  •  

   pokaż komentarz

   @JanekDoe: nie mieszkałem wówczas w Sosnowcu. Naprawdę uważasz, że tylko w miastach z memów o dowcipów mają miejsce takie rzeczy?

  •  

   pokaż komentarz

   Gówniarz pewnie od najmłodszych lat ściera się z jakimś gównem w życiu typu patologia w domu, brak celów, brak prawdziwej pomocy

   @mug3n: Gówno mnie obchodzi los patusa, dlaczego inne dzieci mają cierpieć przez gnojka ze spranym beretem? Takie dzieci się izoluje od reszty w specjalnych placówkach, żeby nie dręczyły innych. Jak już uprawiasz taki "bambinizm" to śmiało - weź go do siebie do domu i resocjalizuj

  •  

   pokaż komentarz

   @JanekDoe: Nie mam pojęcia, do jakiego poziomu rozpieprzenia doszło w przypadku tego konkretnego typa. Faktem jest, że zbrodnie popełniają dzieciaki również z dobrych domów, nie mających problemów z jakąkolwiek patologią. Chłopaki z Columbine High School byli świetnymi uczniami i mieli wszystkiego pod dostatkiem. To właśnie "regułom", etykietom, się sprzeciwiam. Padło, że boryka się z problemami, jest z tych trudniejszych a zastosowane instrumenty pomocy zwyczajnie nie pomogły. Z jednej strony, możliwe, że żadne instrumenty by nie pomogły bo może jest chory psychicznie i to prędzej czy później by się stało, z drugiej stwierdzanie że każde dziecko z rodziny patologicznej to tykająca bomba i chwast do wyrwania, któremu nie warto pomagać, budzi mój wk?$@ i sprzeciw.

  •  

   pokaż komentarz

   @Koczi_92: pije by zapomnieć.... Tabliczkę mnożenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Koczi_92: no np. hajs na Draże Korsarze albo Kukuruku (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞

  •  

   pokaż komentarz

   @mug3n: bo się wzruszę jego losem... ma kilkanaście lat, trochę już rozumu i samodzielnie dokonuje wyborów. myślisz że coś porządnego z niego wyrośnie?

  •  

   pokaż komentarz

   @FLAC: To nie przypadek!
   Jeden i drugi to "nie ciekawe towarzystwo"

   "Chwasty powinno się wyrywać" - serio pytam! Skod wiesz który był właścicielem noża?

  •  

   pokaż komentarz

   @kobiaszu: A gdzie ja napisałem, że obchodzi mnie jego dalszy los? Za popełnioną zbrodnię powinien zostać surowo ukarany wraz ze swoimi rodzicami / prawnymi opiekunami. Dyrekcja szkoły do której uczęszczał też powinna mocno beknąć, ponieważ nie zagwarantowała bezpieczeństwa innym dzieciom. Gdyby moje dziecko opieprzyło podobną akcję, czułbym się współodpowiedzialny.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Koczi_92: o dużo hajsu. Ile to jest dużo dla Ciebie nikogo nie obchodzi. Dla 5 latka 10 zl to jest majątek

  •  
   J......e

   -1

   pokaż komentarz

   nie mieszkałem wówczas w Sosnowcu. Naprawdę uważasz, że tylko w miastach z memów o dowcipów mają miejsce takie rzeczy?

   @R2D2_z_Sosnowca: zastanawiające jest jak ludzie potrafią wyciągać wnioski z czegoś czego sami się doszukują. To się nazywa terminem psychologicznym "projekcja".
   Ale jeśli chcesz wiedzieć co miałem na myśli to słowa "rozumiem, że w Sosnowcu? W podstawówce dla galaktycznych droidów?" padły z mojej strony tylko jako dygresja w odniesieniu do twojego zabawnego nicka.

  •  

   pokaż komentarz

   @Koczi_92
   Podobno ofiara była winna napastnikowi 1500zł za narkotyki. A nóż, którym została dokonana zbrodnia to nóż myśliwski zamówiony przez internet.

  •  

   pokaż komentarz

   @JanekDoe: przepraszam, chyba nazbyt wyczulony się zrobiłem na tym punkcie.

  •  
   J......e

   +6

   pokaż komentarz

   przepraszam, chyba nazbyt wyczulony się zrobiłem na tym punkcie.

   @R2D2_z_Sosnowca: spoko, nie gniewam się. I szanuję za pokorę. Pozdrawiam

  •  

   pokaż komentarz

   @klamkaodokna
   @Kefirowa1
   Jakby zamiast psa był szczur albo świnia pewnie nawet byś nie zwrócił uwagi.

  •  

   pokaż komentarz

   Czytałem tekst, wiem, że jeden to gimnazjalista. Co nie zmienia faktu, że o ile hajsu mogło pójść? 10 albo 100zł?

   @Koczi_92: A od kiedy to ma znaczenie? Ginęli już ludzie za papierosa, krzywe spojrzenie czy za 2 zł. Patologia nie wartościuje za ile warto a za ile nie warto kogoś pozbawiać życia.

  •  
   p.........s

   +44

   pokaż komentarz

   @FLAC: Jestem więcej niż pewien że szkoła od dłuższego czasu zlewała temat patusa i zamiatała skargi na niego pod dywan. Teraz jak się wszystko rypło to będą zgrywać opiekunów i takich chętnych do pomocy. W gimnazjum miałem takiego patusa co kozaczył do wszystkich. Dostał raz w zęby od kogoś z klasy wyżej i tego samego dnia czekał przed szkołą z trójką dorosłych chłopa żeby się zemścić. Była afera, policja i patusa wywalili ze szkoły. Więc się da.

  •  

   pokaż komentarz

   biedny brajanek

   @Tichy: to akurat był Franciszek Antonii

  •  

   pokaż komentarz

   @FLAC ale weź pod uwagę też jego wiek... Wyrwać 14-15latka?!

  •  

   pokaż komentarz

   @Koczi_92: ale co to za roznica, patus uznal to za zniewage i postanowil pokazac temu drugiemu gdzie jego miejsce a,ze przeholowal to coz, zdarza sie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Koczi_92: Dziś dzieci z podstawówki oglądają tego kruszwila i innych pozerów, to na pewno dużo hajsu wyciągają od rodziców

  •  

   pokaż komentarz

   @FLAC: Człowieku, czy Ty zdajesz sobie w ogóle sprawę z tego co piszesz? Sprawa dotyczy jeszcze DZIECI, a nie starych chłopów po 30 lat. O ile dorosły człowiek w pełni odpowiada za swoje czyny, to w tym wypadku winę ponosi przede wszystkim najbliższa rodzina i pedagodzy. Nie wiemy jakie okropne doświadczenia życiowe sprawiły, że młody chłopak posunął się do tak strasznego czynu... Wiemy jednak na pewno, że skoro jest, jak to nazwałeś "patusem" to w jego rodzinie nie dzieje się zbyt dobrze i pewnie już wcześniej przejawiał zachowania antyspołeczne, a podstawowym zadaniem pedagoga szkolnego i wychowawcy jest wyłapywanie właśnie takich i innych przypadków. Po to nauczyciele kończą studia aby potrafili wykorzystywać narzędzia z zakresu socjometrii (zapewne obce dla Ciebie słowo) itp. i aby właśnie reagować odpowiednio wcześnie oraz podejmować odpowiednie kroki, współpracę z instytucjami, które specjalizują się w pomocy dzieciom z rodzin dysfunkcyjnych. Stała się tragedia, ponieważ jak zwykle dorośli mieli wyj$!%ne na los młodego człowieka... Powinieneś się cieszyć, że wychowałeś się w normalnej rodzinie (chociaż sądząc po Twojej wypowiedzi, zaczynam mieć wątpliwości) i życzę Ci aby nigdy w przyszłości Twoich dzieci nie spotkał podobny los. Fakt, że ktoś miał gorszy start nie daje przyzwolenia na nazywanie takiej osoby chwastem. Młodzież bywa bardzo trudna i często wk@$@iająca ale zapewniam Cię, że w 99% przypadków, wszelkie ryzykowne i odstające od normy zachowania to nic innego jak rozpaczliwe wołanie o pomoc...

  •  

   pokaż komentarz

   @mug3n:
   W państwach marksistowskiego ogłupienia ustawodawczego brakuje zawsze informacji o adekwatnej karze dla mordercy. Ot, info o tym, że morderca poszedł do pielęgniarki, bo się zranił podczas czynu zbrodniczego.
   A zaledwie jeszcze trochę ponad 100 lat temu w każdym kraju europejskim byłaby przy takim zdarzeniu informacja w kurierze, że bandyta został równo obity pałami przez dziesięciu stójkowych, którzy go obezwładniali. O tym, że morderca zupełnie siny i plujący krwią ze wszystkich otworów został wrzucony do celi aresztu z podobnymi sobie bandytami. Byłopby info o tym, że sąd zbierze się za dwa dni, a biorąc pod uwagę klarowność rozprawy, to nędznik z pewnością zostanie powieszony być może za tydzień.

   Gdzie w takim artykule z kuriera sprzed wieku byłoby miejsce do rozpatrywania czy morderca pochodzi z patologii czy z tzw. dobrej rodziny? To byłyby jakieś dalsze artykuły poza szpaltami codziennych sensacji, gdyby jednak okazało się, że bandyta wychowywał się w tzw. dobrych sferach.

   Liczy się kara dla nędzników, których WYŁĄCZNIE wysoka kara może odstraszyć od zbrodniczych czynów! Adekwatna kara jest najważniejsza dla oceny, że sprawiedliwości stało się zadość. Mało kto rozumie tę zależność, że to marksiści dokonali w ciągu jednego wieku zaprzepaszczenia budowanego przez ponad tysiąclecie poczucia sprawiedliwości na bazie chrześcijaństwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @mug3n: Ale ty pier#olisz głupoty. Jak chodziłem do podstawówki to miałem problem z takim patusem bo mnie gnębił i po szkole gdyby nie koledzy to by mnie udusił bo taki chory był, nauczyciele nic z tym nie robili, dopiero po jakimś czasie interwencja moich rodziców coś pomogła. Typ do dzisiaj jest patusem i bije swoją kobietę z która ma dziecko i jakoś nie widzę zmian. Tacy ludzie powinni być odsunięci od normalnego społeczeństwa.

  •  

   pokaż komentarz

   Po to nauczyciele kończą studia aby potrafili wykorzystywać narzędzia z zakresu socjometrii

   @bartosz-bartosz: po czym sam przyznajesz

   ponieważ jak zwykle dorośli mieli wyj!%?ne na los młodego człowieka

   Nie, to nie tak że nie chcą, tylko nie potrafią. Bo nauczyciele i pedagodzy to ludzie z łapanki, najczęściej miernoty i czasami nawet patusy (nie stosujące co prawda przemocy fizycznej ale psychiczną wobec uczniów jak najbardziej).

   nie daje przyzwolenia na nazywanie takiej osoby chwastem

   Daje, bo to sobą reprezentuje. Być może wyjdzie na ludzi i odkupi swoje winy, będzie dobrym człowiekiem i zapracuje sobie na szacunek. Ale to domniemanie, nie można zakrzywiać rzeczywistości bo "tak jest niestosownie".

  •  

   pokaż komentarz

   @FLAC i tu właśnie chyba jest pies pogrzebany. Do póki w szkołach będą uczyli debile to takie sytuacje będą się dalej zdarzały. Jest to smutne ale w dużej mierze o losie takiego młodego człowieka (patusa) decyduje, to jakich dorosłych spotka na swojej drodze...

  •  

   pokaż komentarz

   @mug3n nie produkuj się, wykopki nie zrozumieją, bo to wykracza poza czarno-biały schemat postrzegania rzeczywistości.

  •  

   pokaż komentarz

   @mug3n: zarówno patusom jak i zwyrolom z dobrych domów brakuje tego samego - zainteresowania rodziców

  •  

   pokaż komentarz

   @mug3n: Całą podstawówkę byłam prześladowana przez jednego patusa za to, ze przez chorobę wyróżniam się z tłumu. Nie chodzi mi o zwykle przezywanki tylko bicie, kradzież rzeczy, plucie, rwanie plecaka. Szkoła udawała, ze mają to pod kontrolą a tak naprawdę nic nie mogli zrobić, matka patusa niby mnie przepraszała, ale po paru dniach wszystko wracało do „normy”. Dziś patus sobie żyje beztrosko a ja za miesiąc zacszynam kolejną terapię antydepresyjna. Ale powinno się go zrozumieć, tak?

   pokaż spoiler Zobaczymy czy jak ktoś tak dojedzie ciebie albo kogoś bliskiego to dalej będziesz wymyślać takie pierdoły

  •  

   pokaż komentarz

   @mug3n: w Holandii kiedys takich sterylizowali, teraz narod maja spokojny i zaprzestali tego

  •  

   pokaż komentarz

   @Charewski: @Kefaveli: @klaun-szyderca: @motokate: @kobiaszu
   czy wy potraficie czytac? Pomoc dzieciom z rodzin patologicznych o ktorej wspomnial @mug3n to norweski Barnevernet, ktory własnie zapobiega wyrastaniu tego typu chwastow. Zabiera dzieci patologii jak jeszcze sa małe i trafiają do normalnych rodzin, dzieki czemu szanse że wyrosna na normalnych ludzi sa duzo wieksze. Takim tragediom jak ta zapobiega to w zarodku. Nie chodzi o to by tylko karac jak juz do tego dojdzie, tylko by zapobiegac, by do takich sytaucji nie dochodzilo. Tylko w Polsce rodzina biologiczna to swietosc panstwowa, a Norwegowie są tymi złymi, bo odbierają "lekkiej" patologii dzieci. Własnie to o czym napisał @mug3n to wyrywanie chwastów, a raczej nie pozwalanie, by wyrastały. Lewacka Norwegia robi to właśnie dobrze.

  •  

   pokaż komentarz

   odstrzeliwane

   @mug3n: Taniej wyjdzie. I na 500+ też się oszczędzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @mroczny-jogurt: Nie rozumiesz. Z mojego punktu widzenia byłaś w środowisku patologicznym i też potrzebowałaś pomocy. Nie potrafili Ci jej zapewnić twoi rodzice, ani szkoła ani wychowawcy. Ani tobie, która w efekcie patologii w której dorastałaś masz problemy psychiczne, ani twojemu oprawcy, któremu może gdyby ktoś pomógł w czas, to zamiast cię dręczyć, może zostałby twoim najlepszym kumplem. Generalnie, z założeń tutaj przedstawionych przez innych, jesteś chwastem do odstrzału, bo jesteś "skażona patologią". Ja też mam historie z "patusami" z dzieciństwa, jakie to ma znaczenie?

  •  

   pokaż komentarz

   @ragdolka: To bez znaczenia. Jednego dnia na wykopie wszyscy wyją, że nie mogą dawać klapsów, miesiąc później wszyscy linczowaliby nauczycielkę, która takiego klapsa dała. Dzisiaj tak jutro tak, większość płynie za plusami.

  •  

   pokaż komentarz

   @ragdolka: Zabierają dzieci często normalnym rodzinom. Przestań pisać bzdury, że jakiś urzędnik może wiedzieć lepiej od rodzica co jest lepsze dla dziecka, którego w ogóle nie zna. Zabierają dzieci na podstawie wyimaginowanych powodów typu. nadużywanie paracetamolu itp. Zabieranie dzieci w taki sposób nie różni się od metod, które stosowali hitlerowcy. Chciałbyś żeby ci dziecko zabrano, bo tak sobie ubzdurał jakiś urzędnik? Przecież to jest nie do pomyślenia. Traktuje się te dzieci i rodziców jak niewolników i tyle. Dzieci są własnością rodziców, a nie państwa. Ostatnio rozmawiałem z koleżanką, to mówiła, że w Norwegii jest tak, że rodzice boją się żeby ich dziecko czasem nie zapłakało, bo dobry sąsiad doniesie i już masz kłopoty. I nie interesuje ich to, że dziecko dajmy na to przewróciło się itp. Nie wiem jak można popierać tak bandyckie instytucje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Koczi_92: ździwiłbyś się o jaki hajs teraz grają ludzie w tym wieku

  •  

   pokaż komentarz

   @mug3n poświęcisz pół budżetu polski na kilka tysięcy osób?

  •  

   pokaż komentarz

   @Koczi_92 myślę że po prostu nie zdajesz sobie sprawy z tego co się dzieje w gimnazjum palenie fajek marihuany picie wódki I dilowanie to codzienność

  •  

   pokaż komentarz

   Dzieci są własnością rodziców, a nie państwa

   @Charewski: własnoscią byłeś może ty, bezmyślna rzeczo. Dzieci nie mogą być niczyją wlasnością, bo nie są rzeczą, doczytaj, czym jest prawo wlasności i czego dotyczy, zanim zaczniesz pisać bzdury. Dzieci nie sa niczyją wlasnością, a państwo ma niedopuszczać do tego, by byly krzywdzone przez rodziców, tak samo jak chroni ofiary przestepstw przed sprawcami.

   Przestań pisać bzdury, że jakiś urzędnik może wiedzieć lepiej od rodzica co jest lepsze dla dziecka, którego w ogóle nie zna

   @Charewski: no tak. Tak samo lekarz nie moze wiedziec lepiej od antyszczepionkowej madki, że szczepionki są dla dziecka lepsze niż nieszczepienie. Ci chlejący rodzice najlepiej wiedzą co jest dobre dla ich bąbelków xD Patologia wspiera patologię- taki obraz was. Nic dziwnego że ktoś kto uwaza, że dzieci są rzeczą, uznaje, że Norwedzy zabierają dzieci bez powodu.

  •  

   pokaż komentarz

   @mug3n: chyba zbyt dużo sobie odpowiadasz. Pomagać - tak, ale nie kosztem innych i za wszelka cenę. Masz coś chyba z głowa jak chcesz kogokolwiek odstrzelić za urodzenie.

  •  

   pokaż komentarz

   własnoscią byłeś może ty, bezmyślna rzeczo. Dzieci nie mogą być niczyją wlasnością, bo nie są rzeczą, doczytaj, czym jest prawo wlasności i czego dotyczy, zanim zaczniesz pisać bzdury. Dzieci nie sa niczyją wlasnością, a państwo ma niedopuszczać do tego, by byly krzywdzone przez rodziców, tak samo jak chroni ofiary przestepstw przed sprawcami.

   @ragdolka : No tak, państwo, które wchodzi do czyjegoś domu i z wymyślonego powodu zabiera dzieci, które nie chcą być rozdzielone według ciebie nie traktuje dziecka jak rzecz? Kiedy dziecko jest naprawdę krzywdzone to należy je zabrać rodzicom, ale zabieranie dziecka z powodów wymyślonych, co robią notorycznie organizacje w Norwegii czy Niemczech jest bandyctwem.

   Nie wiem czemu piszesz o chlejących rodzicach, skoro ja w żadnym zdaniu tej patologii nie poparłem, a napisałem tylko, że zabieranie z powodów WYMYŚLONYCH jest bandyctwem.
   Zresztą, dalej nie będę odpowiadał, bo to nie ma sensu, skoro według ciebie 101 przypadków na 100 z zabieraniem dzieci rodzicom przez te organizacje jest w pełni uzasadnionych to jest to przykre.

   Szkoda ryja strzępić dalej, kończąc - komuniści, naziści też uważali, że dzieci są państwa, a nie rodziców.

   PS. Jak widzę taki lewacki bełkot i te mentalne niewolnictwo to uciekam przez zamknięte okno z krzykiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Koczi_92 no ale spójrz na to z drugiej strony. Z czym dziesięcio-dwunastolatek musiał się już w życiu zetknąć i co widzieć, że staje się tak zdeprawowany?

  •  

   pokaż komentarz

   @FLAC jak masz ogródek to masz rację. A co do patologicznych, chorych psychicznie czy też nieprzystosowanych do życia w społeczeństwie dzieciaków należy podejmować leczenie, resocjalizację czy też profilaktycznie wywóz do holandii

  •  

   pokaż komentarz

   @mug3n
   @FLAC

   Obydwaj wygladaja akurat jak "typowe" bananowe dzieci. Nosz kurde, tylko nieprzystpsowany banan poszedlby do pielegniarki po tym, jak zabil kolege, bo sie w raczke zranil. Te dzieci (tak, dzieci) sa oderwane od rzeczywistosci, zadnych konsekwencji, kar, nauczek tylko cale zycie klepane po glowce i chwalone za to, ze istnieja

  •  

   pokaż komentarz

   @Koczi_92: w jakim ty swiecie żyjesz??? weź pierwszego lepszego gówniaka i zobacz jaki ma telefon Aplle X samsungi na wypasie etc. może poszło o to. dzieciaki noszą przy sobie hajs a durni rodzice daja im te gadźety aby co?? zdjęcie w 4k sobie robić?

  •  

   pokaż komentarz

   @Koczi_92: https://zrzutka.pl/rd8xbm

   Tutaj pewnie napastnik wrzucał fakeową zrzutkę w celu ośmieszenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @DarrDarek: i jak było to wieszanie na rynku w ciągu tygodnia to ludzie się nie zabijali?

  •  

   pokaż komentarz

   @phobosfobos: Potwierdzam. Miałem takiego co dwa lata mnie prześladował w gimnazjum.
   Dwa j##@ne lata chodziłem na kolanach do nauczycieli, dyrekcji, wychowawcy i pedagoga.
   Dwa j##@ne lata prosiłem o pomoc i słyszałem żebym nie przesadzał, dostawałem ,,konfrontacje'' jak obaj siedzieliśmy na dywaniku a potem tylko dwa razy bardziej czepianie się mnie bo jestem konfident. Bo śmiałem się poskarżyć i szukać pomocy.
   Zacząłem wagarować i opuszczać lekcje. Nauczyciele nazwali mnie mnie w nagrodę leniem.

   Jak się to skończyło?
   Chłopak był dwie głowy większy ode mnie, więc pewnego razu by dać sobie radę wyrwałem patyk który pilnował by choinka pod szkołą rosła równo i wp%#$#!#iłem mu tak mocno aż zaczął przy wszystkich innych z klasy beczeć.
   Poskutkowało.

   Super mnie szkoło wychowałaś, dzięki, naprawdę. W życiu się tak nie cieszyłem jak teraz gdy nauczyciele się ze swoim strajkiem zesrali.

   Podstawówka była super, liceum to moje najpiękniejsze lata, przyjaźnie z tych czasów mam do dziś (jestem trochę przed trzydziestką) ale ludzi z gimnazjum na oczy bym widzieć nie chciał. Inna sprawa że to było gimnazjum nowobogackie, wszyscy tam wyżej srali niż dupę mieli. A że moi rodzice w owym czasie wszystko ładowali w mieszkanie, to powodem do wytykania mnie było to, że nie mam nowej bluzy adidasa na każdy dzień tygodnia.
   Zasłużyłem sobie na wytykanie mnie palcami, popychanie i wyśmiewanie, nie ma co.

  •  

   pokaż komentarz

   Chłopak był dwie głowy większy ode mnie, więc pewnego razu by dać sobie radę wyrwałem patyk który pilnował by choinka pod szkołą rosła równo i wp?#!%@$iłem mu tak mocno aż zaczął przy wszystkich innych z klasy beczeć.

   @DivusClaudius: Dobra robota :) Niestety, umiesz liczyć licz na siebie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Koczi_92 w kolejnym artykule mowa o 1500 zł

  •  

   pokaż komentarz

   których WYŁĄCZNIE wysoka kara może odstraszyć od zbrodniczych czynów

   @DarrDarek: No patrz, a w USA kary są wysokie, a przestępczość też jest wysoka. W Norwegii kary są stosunkowo niskie i przestępczość też. Co teraz?

   Wymiar kary nie odstrasza, tylko jej nieuchronność.

  •  

   pokaż komentarz

   @DivusClaudius: I bardzo dobrze zrobiłeś, trzeba było tłuc, podludzie innego przekazu nie rozumieją

  •  

   pokaż komentarz

   bo to umysł prymitywny jak u psa - atakuje ot tak bo coś mu się ubzdura.

   @FLAC: raczej jak u kota. Tylko kot jest mały i mniej groźny dla człowieka.
   Kotowate wielkości psów spokojnie są w stanie zabić człowieka.

  •  

   pokaż komentarz

   " Sam się wyrwij. Gówniarz pewnie od najmłodszych lat ściera się z jakimś gównem w życiu typu patologia w domu, brak celów, brak prawdziwej pomocy. Zaetykietowanie i indywidualny tok nauczania, w ostateczności kurator. To nasze lekarstwo i pomoc dzieciakom.

   @mug3n: typie niewiele miałeś wspólnego z takimi osobnikami, oni są upośledzeni.
   Ja znam różnych ludzi z takiego społeczeństwa, te patusy to po prostu ludzie niedorozwinięci, ale mój kumpel z patologicznego środowiska skończył studia i dobrze sobie żyje.
   Za to znam też przypadek małżeństwa całkiem fajnie postawionego, które nie mogło mieć własnych dzieci i wzięli z domu dziecka jakieś dzieci alkoholików. Mimo naprawdę ciężkiej pracy tych rodziców wyrośli na debili i alkoholików. Już ich problemy zaczęły się w podstawówce.
   Niestety geny dużo robią i jak ktoś jest ze wsi z rodziny o tradycjach wiejsko-patusiarskich od pokoleń to nic go nie zmieni.

 •  

  pokaż komentarz

  Z naszych informacji wynika, że wcześniej sprawiał problemy wychowawcze i miał indywidualny tok nauczania.
  I to jest największy problem polskich szkół. Takie agresywne osobniki powinny być wysyłane do jakiś ośrodków wychowawczych, niestety często nauczyciele i dyrekcja wolą przymknąć oko, bo lepiej patusa siłą przepchnąć do następnej klasy i pozbyć się problemu.
  Aż przypomina mi się moje gimnazjum i mieszanie "normalnuch" dzieciaków z młodymi bandytami którzy nie raz mieli już kuratora i pokaźną kartotekę przestępstw... w gimnazjum. Kto wymyślił ten zj%?%ny system?!

  •  

   pokaż komentarz

   I to jest największy problem polskich szkół. Takie agresywne osobniki powinny być wysyłane do jakiś ośrodków wychowawczych

   @wyindywidualizowanyentuzjasta: To nie jest takie proste zagadnienie. W takim zakładzie spotka równych sobie i po wyjściu będzie jeszcze bardziej zdemoralizowany. Miałem w podstawówce kolesia, który kiblował parę lat i pochodzi z patologicznej rodziny. Ukończył z nami szkołę i poza jakimiś małymi incydentami wszyscy przetrwaliśmy a on nie ma jakiś poważnych konfliktów z prawem. Uważam, że gdyby go zabrali do takiego ośrodka to by wrócił gorszy.

   Oczywiście tyczy się to mojego przypadku. W podanym w wykopie ciekawe jest jakie te problemy wcześniej stwarzał bo tu może być rozpiętość od wulgarnego zachowania po przestępstwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @wyindywidualizowanyentuzjasta: to u nie chodzi o żadne przymykanie oka - takiego delikwenta nie można przenieść do szkoły specjalnej bez zgody rodziców - i tu jest problem

  •  

   pokaż komentarz

   niestety często nauczyciele i dyrekcja wolą przymknąć oko, bo lepiej patusa siłą przepchnąć do następnej klasy i pozbyć się problemu

   @wyindywidualizowanyentuzjasta: nie do końca... wolą przymknąć oko bo zawsze kuratorium się dop!%?!!?a " co szkoła zrobiła żeby temu dziecku pomoc" więc nauczyciele maja to w dupie i chodzi normalnie do szkoły

  •  

   pokaż komentarz

   @wyindywidualizowanyentuzjasta

   Takie agresywne osobniki powinny być wysyłane do jakiś ośrodków wychowawczych,

   Powinny.
   Ale jest potrzebna zgoda rodzica. W sumie nawet na pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla ucznia jest potrzebna zgoda rodzica.

  •  

   pokaż komentarz

   @wyindywidualizowanyentuzjasta: Szkoła nic nie może. Podam Ci przykład Uczeń pobił innego ucznia, wezwana została policja. Sprawca zdarzenia napluł na funkcjonariuszkę i powiedział że "c!!%? mi zrobisz i tak mam kuratora". Rzeczywiście nic nie zrobiła oprócz spisania notatki. Dodam że akcja ze szkoły podstawowej.

  •  
   T.......y

   +20

   pokaż komentarz

   @pablosik: bo to jest złe zorganizowane. W takich ośrodkach powinna być dyscyplina jak w wojsku. Na dobra sprawę to może nie głupie brać takich młodych patysow i wychowywać na żołnierzy. Nauka, ćwiczenia, a jak się stawia to ćwiczenia dla całej grupy, jakieś kariery. Żeby takie miejsce ich wychowywało, a nie żeby banda patusow siedziała cały dzień przed tv i wymyślała co by odp?$!?#?ic.

  •  

   pokaż komentarz

   do jakiś ośrodków wychowawczych,

   @wyindywidualizowanyentuzjasta: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: Gulag_Location_Map.png

  •  

   pokaż komentarz

   @wyindywidualizowanyentuzjasta: @pablosik: @kukurykuu: @Pawel993: @biuna: @PoteznaLokomotywa: u mnie w gimbazie bylo szczegolnie ciekawie, bo do szkoly chodzily dzieciaki w miare normalne z blokowiska, ale takiego calkiem spoko, dzieciaki z dosc bogatej dzielnicy szeregowcow i patusy z poniemieckich kamienic. Co ciekawe patusow ZAWSZE ladowano do jednej klasy, ilosc patologii tam przekraczala wszelkie normy. Doszlo do sytuacji, w ktorej po imprezie szkolnej kolega z klasy zostal pobity przez patusow na oczach wszystkich w szatni od WF-u bo mial doniesc ze tamci pili alkohol, wiec go przy wszystkich przykladnie ukarali kilkoma mocnymi ciosami w glowe, przez co chlopak wyladowal w szpitalu ze wstrzasnieniem mozgu. Inny przyklad to zlamanie reki koledze z klasy obok, juz nie pamietam za co. Banda 30 gosci z nizszej klasy polamala koledze nos, ot tak dla zabawy.
   Najbardziej agresywny trafil w drugiej klasie do poprawczaka, pare patusow pojechalo do Anglii, jednego wyrzucili i zrobili nawet zebranie na cala szkole i podali go jako przyklad, zeby po 3 dniach zmienic decyzje i przyjac go na nowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   bo to jest złe zorganizowane. W takich ośrodkach powinna być dyscyplina jak w wojsku. Na dobra sprawę to może nie głupie brać takich młodych patysow i wychowywać na żołnierzy. Nauka, ćwiczenia, a jak się stawia to ćwiczenia dla całej grupy, jakieś kariery. Żeby takie miejsce ich wychowywało, a nie żeby banda patusow siedziała cały dzień przed tv i wymyślała co by odpierdolic.

   @TheNewGuy: W tych ośrodkach mają pracę i różne zajęcia w tym i spotkania z psychologami, a kadra musi mieć wykształcenie pozwalające z pracą z taką młodzieżą. To nie jest takie proste, że poranna musztra ich wychowa. Takie dzieciaki mają zaburzone postrzeganie świata i radzenie sobie z emocjami ponieważ wychowały się w patologicznym środowisku i zaszczepiono w nich patologiczne wartości. Patologiczny nie oznacza tylko zły w takim sensie, że nie przystaje do społeczeństwa. Pomyśl o tym jak o piekle, które tam się w tych domach dzieje każdego dnia a one (dzieciaki) nie zdają sobie z tego sprawy i to jest po prostu ich naturalne środowisko. To nie jest tak, że powiesz im: "robicie źle" i one przestawią się na inne tory. Tam w ich głowach jest kompletnie inny świat i wielu z nich do końca życia go nie opuści niestety.

  •  

   pokaż komentarz

   @pablosik: Ja miałem w klasie Sebka który kradł telefony na handel kolegom, ukradł też telefon mi.
   Dyrekcja o jego przeniesieniu mówiła to samo co ty - że to skomplikowane, że Sebcio jeszcze bardziej się zdemoralizuje, że za chwilę egzamin gimnazjalny który ma wpływ na wybór liceum więc przeniesienie Sebka może mu zaszkodzić w nauce itp. bla bla bla

   Generalnie wszyscy martwili się o Sebe, a nikt k#$@a nie martwił się o ludzi którzy musieli z tym patusem chodzić do jednej klasy i przez cały rok pilnować telefonów i portfeli, bo chwila nieuwagi i zaraz coś ginęło.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wandsbeker: u mnie zrobili "klasę językową" czyli na wstępie zrobili test z angielskiego, czyli siłą rzeczy odfiltrowało to patologie i była lepsza i gorsza klasa :D

  •  

   pokaż komentarz

   @Pawel993: u mnie byly klasa euro czyli z jezykiem niemieckim, bytnosc kosztowala 60pln za miesiac, sam fakt, ze trzeba bylo zaplacic filtrowal towarzystwo, tylko u mnie byla jeszcze jedna klasa 'normala' i dwie patusowe, dragi, woda, bojki, ciezarna 15 latka, you name it

  •  

   pokaż komentarz

   @pablosik: a o resocjalizacji slyszales? W takich osrodkach pracuja specjalisci ktorzy przywroca go do spoleczenstwie, Tam pracuja ludzie Po studiach

  •  

   pokaż komentarz

   I to jest największy problem polskich szkół. Takie agresywne osobniki powinny być wysyłane do jakiś ośrodków wychowawczych, niestety często nauczyciele i dyrekcja wolą przymknąć oko

   @wyindywidualizowanyentuzjasta:

   zgodę musi wyrazić rodzic
   nie ma zgody, MUSI chodzić do publicznej szkoły
   ot takie zajebiste przepisy

  •  

   pokaż komentarz

   a o resocjalizacji slyszales? W takich osrodkach pracuja specjalisci ktorzy przywroca go do spoleczenstwie, Tam pracuja ludzie Po studiach

   @jaktrwogatonawykop: Ale ja to ująłem w poście przecież. Mimo wszystko to nie oznacza, że powinno się każdego tam umieszczać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pawel993: Jak jest niepelnoletni, nie możesz go wywalić ze szkoły, chyba że znajdziesz mu inną szkołę a tamta wyrazi zgodę na przeniesienie....

  •  

   pokaż komentarz

   @wyindywidualizowanyentuzjasta: Bzdura. Jak już przymykają oko to z bezsilności. Bo dosyć trudno pozbyć się takiego świra. Uwierz mi - chętnie by go wysłali do zakładu zamkniętego na obserwacje ale do tego m.in. potrzebna jest zgoda rodziców. Jacy rodzice na takie coś się zgodzą ?
   Przykład. W domu zachowuje się dobrze zaś w szkole rzuca krzesłami, drze mordę na korytarzu w trakcie lekcji, bije innych, po (niełatwym) wyrzuceniu go za drzwi dzieci trzymają wspomniane drzwi od strony klasy, a ten tłucze i kopie w nie z drugiej strony.
   Nauczycielom potrafi powiedzieć, że jak go będą chcieli uspokoić, unieruchomić bo stwarza realne zagrożenie... to oskarży ich o molestowanie.
   Aktualnie ma nauczanie indywidualne i jest podobno spokojny...

   Są też dzieci z patologicznych rodzin (matka potrafi przyjść na wywiadówkę mając kilka promili), które swoją agresję biorą z bezradności i złości na swoje życie. Że innym żyje się normalnie, a oni nie dojadają (na przykład). I jego też chcesz wysłać do zakładu zamkniętego ? Czym on zawinił ? Takie dziecko w rodzinie zastępczej potrafi się na nowo odrodzić.

   Praca nauczyciela nie jest taka łatwa jak to co niektórzy widzą - nawiązując do licytacji o liczbę godzin, kasę i inne uje muje przy okazji strajku. Mogę opisać więcej przypadków. To nie musi być pijacka patologia.

  •  

   pokaż komentarz

   @wyindywidualizowanyentuzjasta: To nie jest tak, że wolą przymknąć oko. W koleżance szkole kiedyś dyrektor zorganizował klasę "specjalną" by upchnąć tam wszystkich, którzy sprawiają problemy oraz klasę dla najlepszych, żeby mogli się uczyć zamiast rzucać papierkami, próbować wygrać jakieś olimpiady itp. Niestety za chwilę media i rodzice zrobili larum, że to dyskryminacja, nierówne traktowanie, że czemu X nie jest u kujonów a Z jest z patolą i klasy zostały zlikwidowane.

  •  

   pokaż komentarz

   @pablosik: @wyindywidualizowanyentuzjasta: Bo tu nie chodzi o to że miesza się patusów z normalnymi ludźmi, to jest akurat bardzo dobre bo patus może czerpać wartości od normalnych ludzi i wyrosnąć na kogoś normalnego. Problemem jest brak jakiejkolwiek dyscypliny i przymykanie oka na występki patusów. Sami chodziliście do szkoły to wiecie jak to zawsze wygląda, jeden debil znęca się nad kimś słabszym to wszyscy udają że tego nie widzą a jak już zauważą to albo uznaje się winnym napastnika i ofiarę albo co gorsza samą ofiarę. Nie wiem co za debil wymyslił te mądrości że jak ktoś cie zaczepia i się znęcą to wystarczy nie zwracać uwagi czy odejść, tak nie może być w cywilizowanym kraju.

  •  
   abitbald

   -1

   pokaż komentarz

   Bo tu nie chodzi o to że miesza się patusów z normalnymi ludźmi, to jest akurat bardzo dobre bo patus może czerpać wartości od normalnych ludzi i wyrosnąć na kogoś normalnego

   @Kezcliw: ale ty masz do siebie dystans

  •  

   pokaż komentarz

   c!!%! mi zrobisz

   @PoteznaLokomotywa: Policja do dupy. Na każde takie : "c!!%! mi zrobisz" do policjanta powinna być standardowa reakcja: wzywamy suke , delikwenta do środka i wp#@!%$? pałami aż się mu odechce. Na miejscu, żeby zebrani mogli słyszeć jego wycie.

  •  

   pokaż komentarz

   @wyindywidualizowanyentuzjasta: I nikt nie zorganizował Sebciowi wychowawczego wp#$##$%u ???

 •  
  totem

  +206

  pokaż komentarz

  pewnie słuchał tych patusiarskich rapów

 •  

  pokaż komentarz

  Kiedyś na przerwach w szkole lataliśmy z piłką, dzisiaj latają z nożami w kieszeniach.

1 2 3 4 5 6 7 ... 31 32 następna