•  

  pokaż komentarz

  Bardzo fajne nagranie. Robiłem test sam osobiście wśród wykopków. Test obejmował dwa rodzaje kont
  - Konta w których był adres www firmy / strony itd
  - Konta anonimowe zupełnie

  Podczas typowych rozmów doprowadzałem do sytuacji w której ktoś się wkurzył na mnie. Efekty były ciekawe. Bardziej mnie bluzgali ci co byli anonimowi, ci natomiast co mieli w kontach adresy byli bardziej ostrożni. Test wymknął się z pod kontroli kilka dni temu i miałem nawet stalkera...
  Spróbujcie tak zrobić, poszukajcie konta firmowe i potrolujcie kogoś patrząc na reakcję. Później to samo z kontami anonimowymi, efekty was zaskoczą a statystycznie możecie trafić na frustrata z kontem firmowym lub luzaka anonimowego, albo odwrotnie co się przełoży na potwierdzenie hipotezy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  To badanie zachowań przy stole gry jest absolutnie fascynujące.

  •  

   pokaż komentarz

   @m1600: Jeśli ktoś ma bogatego wujka albo znajomego/kolegę, któremu bardzo dobrze się powodzi - to ma spore szanse zaobserwować coś takiego na żywo. Spore szanse, ale nie pewność - są na tym świecie ludzie bogaci, którzy nie obnoszą się z tym ani nie wyzbyli się szacunku do "normalnego człowieka". I wcale ich mało nie jest :)

  •  

   pokaż komentarz

   @m1600: Pytanie czy wnioski z niego na pewno prawidłowe. Przypadek wydaje się być ogólniejszy niż tylko sprowadzać całość do biedny/bogaty. Osoby, które odnoszą sukces zaczynają się po prostu zachowywać pewniej i czuć bezpieczniej w danym kontekście, jak weźmiesz lepszego szachistę i każesz mu grać z słabym, to statystycznie jest pewnie całkiem wysokie prawdopodobieństwo, że będzie w jakiś sposób okazywał swoją wyższość.
   Wiadomo, że wszystko też zależy choćby od charakteru danej osoby, ale generalnie zjawisko raczej pozytywne, bo zachęca osoby w czymś gorsze, do poprawy.

   Trzeba znać limit i nie przesadzać, ale nie zliczę liczby sytuacji, w których postanowiłem czegoś się nauczyć, w czymś stać się lepszym, tylko dlatego że w czymś byłem gorszy i stwierdziłem, że w sumie wyjdzie mi na dobre jak się w tym poprawię. Wiem, że nie wszyscy mogą w ten sposób funkcjonować, ale nie ma co robić bańki wokół ludzi, negatywne sygnały są tak samo potrzebne jak pozytywne.

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau: Nowobogaccy są aroganccy... ludzie, którzy doszli do czegoś własną pracą albo zostali wychowani przez bogatych z pokolenia na pokolenie rodziców są megaświetni. Tu bym upatrywał różnic.

 •  

  pokaż komentarz

  Normalnie jakbym słuchał o #lgbt #islam i inne chronione społecznie grupy

  •  

   pokaż komentarz

   @kamien23:
   oni są chorzy więc można im tylko współczuć

  •  

   pokaż komentarz

   i inne chronione społecznie grupy
   @kamien23:
   No raczej średnie porównanie, ponieważ ten film skupia się na grupach, które czują się lepsze/bogatsze i sami nadają sobie prawa, któych nie powinni mieć.
   O przywilejach umocowanych w prawie dla "biednych", można by zrobić osobny film, bo to jednak inna forma przywilejów.
   Tytuł jest nieco mylący wg mnie.
   Bo w tym filmie mamy nie tyle przywileje, co wzmacnianie swojej pozycji w swoim umyśle.
   Więc tutaj nie islam jest bliżej, tylko kierowcy BMW, gdzie wielu z nich wmawia sobie rózne bzdury.

 •  

  pokaż komentarz

  Ja bym postawił zgoła odmienną tezę: ludzie którzy zamiast okazywać empatię myślą tylko o własnej korzyści są bardziej skłonni do dorobienia się drogiego samochodu.

 •  

  pokaż komentarz

  Dobry przykład "uprzywilejowanego" :D

  źródło: youtube.com