•  

  pokaż komentarz

  Taka to suwerenność

  Jeśli PiS poważy się na przejęcie Polin, ma w Izraelu i USA prze-rą-ba-ne. A razem z tym cała Polska. Kolego Gliński - nawet nie myśl o tym! To nie jest zabawa...

  źródło: twitter.com

  •  

   pokaż komentarz

   Taka to suwerenność

   @teka82: ten facet powinien dostać już dawno wyrok za antypolską propagandę. Poza tym, źle mu z oczu patrzy.

  •  

   pokaż komentarz

   82: ten facet powinien dostać już dawno wyrok za antypolską propagandę. Poza tym, źle mu z oczu patrzy.

   @mikolaj_o: No ale przecież prawdę napisał. Po doświadczeniach z art.55a ustawy o IPN, chyba jest oczywiste, że nie ma co rumakować.

  •  

   pokaż komentarz

   @teka82: jeżeli ten człowieczek twierdzi, że to nie zabawa w takim razie jest to akt agresji na niezależne państwo i jako takie zdarzenie powinno to zostać potraktowane. Trzeba przestać chować głowę w piasek i liczyć na to, że może w końcu przestaną na nas pluć.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mario7400: Zasadniczo to oni na gówno mogą zrobić. Wymiany gospodarczej z USA i Izraelem nie mamy żadnej. Amerykanie natomiast jedyne co nam mogą to nie sprzedać sprzętu wojskowego za miliardy... Tylko że PiS sobie wymyślił politykę kłócenia się z każdym i lizania dupy cudownym Jankesa

  •  

   pokaż komentarz

   Jeśli PiS poważy się na przejęcie Polin, ma w Izraelu i USA prze-rą-ba-ne. A razem z tym cała Polska. Kolego Gliński - nawet nie myśl o tym! To nie jest zabawa...
   - Jan Hartman (@JanHartman1) February 16, 2019


   @teka82: Hartman powinien otrzymać wyrok zdrady stanu. Grozi, że instytucja utworzona na polskiej jurysdykcji, za polskie pieniądze lecz uprawiająca antypolską propagandę nie może być "przejęta" przez państwo polskie, bo inaczej obce mocarstwa będą niezadowolone. Czyli:
   * Muzeum Polin de facto nie jest kontrolowane przez Polskę,
   * Hartman opowiada się za owymi obcymi wpływami i robi to jawnie.

   To wprost deklaracja zdrady. Nawet nie jest w minimalnym stopniu zawoalowana. Tylko państwo marionetkowe może pozwalać na takie traktowanie, gdzie groźby są formułowane wprost. Hartman powinien skończyć na szubienicy albo co najmniej w lochu, czyli tam gdzie poważne państwa umieszczały swoich zdrajców. Wystarczy przyjrzeć z jaką determinacją USA ściga Juliana Assange'a, którego uważa za podejrzanego o zdradę. Dla jednych bohater, dla innych zdrajda. Tak samo Hartman - może dla Izraela bohater i cenny agent wpływu, ale dla nas zdrajca.

  •  

   pokaż komentarz

   Amerykanie natomiast jedyne co nam mogą to nie sprzedać sprzętu wojskowego za miliardy.

   @mrczeg1991: My nie po to kupujemy sprzęt, że się nim obronić przed Ruskimi, tylko żeby USA nas jako swojego dobrego klienta broniły przed Ruskimi. Tak więc oni mogą nam nasprzedawać mnóstwo sprzętu, ale czy pomogą w godzinie próby? A sprzęt też może zostać zdalnie wyłączony. A poza tym dla PiS wystarczająco bolesną sankcją będzie np. odwołanie spotkania Trump - Maliniak.

  •  

   pokaż komentarz

   @MiKeyCo: co Ty człowieku wypisujesz. Po pierwsze, Polska to nie PiS; przejęcie Polin=jego upolitycznienie (vide TVP chociażby). Po drugie, Hartman tylko napisał wszem wobec jak jest i nie ujawnił żadnych tajnych danych. To raczej hańba, ze PiSiory budują taką politykę, ze musza grać tak, jak im USA i Izrael zagrają. To tez nie żadna zdrada stanu, ze Trump, Pompeo czy Netanjahu poniżają polskich rządzących, a tamci wstając z kolan udają, ze ta flegma i inne nieciekawe wydzieliny (bo nawet oplucie tego nie nazwę) to deszczyk, ale niesmak i wstyd za to jak obecnie wyglada nasze państwo pozostaje...

  •  

   pokaż komentarz

   @mikolaj_o: czemu o nim Sekielski nie zrobil filmu, bo razem z klechami ma wspolna agende, pedofilia spoko

  •  

   pokaż komentarz

   przejęcie Polin=jego upolitycznienie

   @catkarol: Co ty za bzdury wygadujesz? Zarządzanie instytucjami państwowymi to pierwszorzędna prerogatywa państwa. A Muzeum Polin taką instytucją jest. Nie jest żadną instytucją autonomiczną poza polską jurysdykcją.

   To wszystko to tylko propagandowa zasłona dymna.

   Muzeum Polin to haniebny ośrodek propagandowy o złych zamiarach wobec Polaków. "Poznacie ich po ich owocach". Muzeum Polin uprawia choćby haniebną generalizację na wszystkich Polaków, choć pewnie ci sami ludzie wściekle by ujadali gdyby generalizować na wszystkich Żydów. Celem Muzeum Polin jest dzielenie a nie łączenie oraz wprowadzanie podwójnych standardów. Inaczej przypominano by to co łączyło Polaków i Żydów zamiast przerabiania wciąż tego co dzieli. Przypominano by wielką gościnność Polaków dla Żydów, czyny godne chwały czy piękne karty. To haniebna i bardzo szkodliwa instytucja poza kontrolą polską... choć to polski podatnik na nią łoży. Jej celem jest stymulowanie antysemityzmu - zarówno wmawianie jego istnienia Żydom jak i prowokowania Polaków.

  •  

   pokaż komentarz

   Muzeum Polin to haniebny ośrodek propagandowy o złych zamiarach wobec Polaków.

   @MiKeyCo: To jest już Twoja interpretacja działalności muzeum. Odosobniona. Większość zwiedzających ocenia muzeum bardzo dobrze, było też ono wielokrotnie nagradzane. Podejrzewam, że w nim nie byłeś i powtarzasz tezę niektórych prawicowych publicystów, bo trzeba mieć naprawdę dużo złej woli, żeby mieć taką konkluzję ze zwiedzania tego obiektu.

   Polin jest właśnie o tym, co łączyło Polaków i Żydów. Holocaust jest tylko -- relatywnie niewielką -- częścią stałej wystawy, w Polin opisana jest wielowiekowa historia Żydów w Polsce. Nie jest to Yad Vashem czy Auschwitz, gdzie tematem jest zagłada. Wystawą czasową jest obecnie "Polska Króla Maciusia", następnie będzie "Gdynia-Tel Awiw" (o podobieństwie dwóch modernistycznych, powstałych w XX wieku miast). Wydarzenia w muzeum też zwykle nawet nie zahaczają o Shoah (byłem na paru koncertach klezmersko-jazzowych, raz na filmie Amosa Gitaia).

   Problemem w relacjach Polska-Izrael nie jest żadne muzeum, lecz marionetkowy rząd PiSu, który zrobi wszystko, co wymaga amerykańska, a nie polska racja stanu. A Amerykanie działają tak, jak chce Izrael. @Mario7400 napisał bardzo dobrze, jak obecny rząd będzie podskakiwał to się Trump z Dudą nie spotka, albo znów go jakoś upokorzy. I na takiej smyczy jest obecnie nasze państwo, co jest prawdziwą tragedią.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mario7400: To był sarkazm. Amerykance nam sprzedają sprzed na którym zarabiają miliarda, a nie z dobroci serca. Nic nam nie mogą zrobić. Izrael to większość świata uważa za bandziorów. Gdy nie jednotorowa polityka pisu to by się można z tej 447 śmiać

  •  

   pokaż komentarz

   @catkarol: Szanowny kolego, najpierw zwykli Żydzi muszą odrzucić swoje fałszywe elity albo owe elyty powinny przestać zachowywać się jak toksyczne - pyszałkowato pouczać w przeświadczeniu swojej omnipotencji, pomawiać innych, ciągle coś rościć. Elity żydowskie zachowują się jak roszczeniowy bachor albo żona-borderka. Albo wręcz Hartman i Muzeum Polin zachowują się jak sk@##iała żona, która domaga się od męża utrzymania i innych korzyści ale go nienawidzi, nie daje mu wpływu na swoje sprawy i do tego straszy swoim gachem. No dziwne, że w takiej sytuacji mąż zacznie nienawidzić żony. Bardzo zaskakujące. ¯\_(ツ)_/¯

   Polin jest właśnie o tym, co łączyło Polaków i Żydów.

   Polska, nie Polin. To nie muzeum łączyło lecz sąsiedztwo od setek lat. To życzliwy stosunek Polaków łączył, bo wpływ gospodarzy na relacje siłą rzeczy jest większy. Ujmę to krótko - Żydzi obecnie nie umieją docenić gościnności, choć gościnności nie otrzymali w sporej części globu. To się obróci przeciw Żydom.

   Nawet ty teraz zachowujesz się agresywnie biernie celowo naruszając świętości gospodarzy by potem ronić krokodyle łzy, że powstały podziały.

   Polscy Żydzi powinni się ogarnąć, odsunąć się od mącicieli z zewnątrz jak Daniels czy inni wysłannicy holocaust industry. Powinni też odwrócić się od swoich toksycznych elit, których działanie sprowadzi na nich znowu wrogość. Owe elity celowo sieją podziały, bo na nich zyskują. Nie chcą pozwolić na asymilację swoch rodaków, bo po zaniknięciu owej społeczności nie będzie miejsca na jej "elity" a tym bardziej na instrumentalne wykorzystywanie tej społeczności do geszeftów. Od dawna głoszę tezę, że antysemityzm w sporej części jest siany przez elity żydowskie, którym nie jest w interesie wspólna niezaburzona koegzystencja.

   Problemem w relacjach Polska-Izrael nie jest żadne muzeum, lecz marionetkowy rząd PiSu, który zrobi wszystko, co wymaga amerykańska, a nie polska racja stanu. A Amerykanie działają tak, jak chce Izrael. @Mario7400 napisał bardzo dobrze, jak obecny rząd będzie podskakiwał to się Trump z Dudą nie spotka, albo znów go jakoś upokorzy. I na takiej smyczy jest obecnie nasze państwo, co jest prawdziwą tragedią.

   Uległość PiS-u jest jednym z problemów. Większym jest toksyczne zachowania elit żydowskich - roszczeniowych, wywyższających się, nie szanujących innych, obciążających winami bliskich lub ludzi przypadkowych. Żydzi (jakaś część) obecnie zachowują się jak ludzie z borderline - po ciężkich traumach sami są toksyczni, ciągle niezadowoleni, winami obarczają nie swoich oprawców lecz bliskich, roszczą coś, zatruwają im życie, stosują podwójne standardy, żądają szacunku ale go nie dają, nieustannie powodują kryzysy, stosują szeroko pojętą agresję bierną.

   Proszę zwykłych Żydów o ty, by przemyśleli czy działania ich elit (przypisujących sobie reprezentację ogółu) nie jest dla nich szkodliwa. A jeśli akceptują ich działalność to niech potem nie dziwią się narosłym podziałom. Bo agresja rodzi agresję. Niechybnie powstanie antysemityzm prawdziwy, nie propagandowy.

  •  

   pokaż komentarz

   Trzeba przestać chować głowę w piasek i liczyć na to, że może w końcu przestaną na nas pluć.

   @WujkoDobraRada: Tu już nikt nawet nie chowa głowy w piasek. Tak PIS jak i PO otwartym tekstem wspierają Izrael i prowadzą jawnie antypolską politykę usiłując spacyfikować patriotów z pomocą podległych im kłamliwym mediów. To jest jedna sitwa dążąca do wyprzedaży Polski.

  •  

   pokaż komentarz

   @MiKeyCo: kiedy ja piszę o wystawach w Polin — które moim zdaniem nie są antypolskie — i tylko wspominam, ze PiS prowadzi taka politykę, ze zrobi wszystko, co chcą Amerykanie, Ty produkujesz elaborat o stosunkach polsko-żydowskich i implikujesz mi jakieś krokodyle łzy i agresywnie bierna postawę. Powtarzam: podejrzewam, ze nie byłeś w tym muzeum skoro doszujujesz się w nim ataku na Polskę

  •  

   pokaż komentarz

   To był sarkazm.

   @mrczeg1991: Detektor mi się zepsuł.

  •  

   pokaż komentarz

   Zarządzanie instytucjami państwowymi to pierwszorzędna prerogatywa państwa. A Muzeum Polin taką instytucją jest. Nie jest żadną instytucją autonomiczną poza polską jurysdykcją.

   @MiKeyCo: Mieszasz dwa porządki. Muzeum Polin nie jest instytucją państwową. Ale owszem jest pod polską jurysdykcją. Volvo Cars Poland też jest pod polską jurysdykcją, a nie jest instytucją państwową. Tak samo wykop.pl

  •  

   pokaż komentarz

   Muzeum Polin nie jest instytucją państwową.

   @Mario7400: Masz rację, dopiero zwróciłem uwagę. To samorządowa jednostka organizacyjna. Więc nie finansować ze środków centralnych. A założyciel powinien z tym ośrodkiem zrobić porządek, by nie dochodziło w nim do szczucia na Polaków.

  •  

   pokaż komentarz

   @MiKeyCo:

   Więc nie finansować ze środków centralnych. A założyciel powinien z tym ośrodkiem zrobić porządek, by nie dochodziło w nim do szczucia na Polaków.
   Właścicielem jest zdaje się fundacja, w której jest ŻIH, władze samorządowe i przedstawiciele ministerstwa kultury. Nie słyszałem żeby właściciel narzekał, że dochodzi tam do szczucia na Polaków poprzez podawanie nieprawdy. Oczywiście jeśli Gowinowi się nie podoba, może wypowiedzieć uczestnictwo w partnerstwie prywatno-publicznym. Ale pewnie pójdzie na dywanik do pani Mosbacher. Rząd może też rękami prokuratorów postawić zarzuty z art 133 (Kto publicznie znieważa Naród lub Rzeczpospolitą Polską, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3). Zapewne z identycznym skutkiem. Witaj w świecie, w którym Polska wstała z kolan ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Wstawanie z kolan w wykonaniu PISu to wypinanie żopy.

 •  

  pokaż komentarz

  To się w głowie nie mieści co się dzieje na tym świecie. Rzydy wojują razem z USA. Trampek na każdego cła nakłada i sankcje. Cały świat przed nimi portkami trzęsie. Był czas co jedynie Angela coś próbowała ugrać dla Europy i go trochę przykrócić ale nie miała wsparcia. Za to co USA odwala to cały świat powinien ich zbojkotować. Może świat ekonomicznie sobie poradzi bez Amerykanów. Obama to był anioł w porównaniu do trampka. A Polska zamiast z Europą się trzymać to lize dupe USA. I jeszcze pisiory mówią że ustawa 447 to pic na wodę. Kurde z braku zajęcia sobie Ameryka coś ustanowiła i to tylko puste słowa. PiS musi odejść, a PO jest jeszcze gorsze. Polską muszą rządzić Polacy. Ludzie którzy wiedzą gdzie mamy eroga a gdzie sojuszników.

 •  

  pokaż komentarz

  Ech ladnie ich przecwelili, jak tu miec szacunek do takiej administracjii? Sluzby to kupa gowna, Policja to kupa gowna, Sady to kupa gowna, Wojsko to kupa gowna.... Jak to jeszcze istnieje?

 •  

  pokaż komentarz

  Dostali op#??$$! od Pani Ruda Małpa tak samo jak w przypadku leśnych urodzin malarza i wegetarianina reżyserowanych przez TVN to PiS "naprawił" swój błąd podskakiwania do amerykańskiego wyznawcy narodu wybranego i pozwolili na dalsze szkalowanie polskiego narodu...