•  

  pokaż komentarz

  Celibat- glowna przyczyna czynow pedofilskich w Polskim Kościele

  •  

   pokaż komentarz

   @robert5502: to jak ksiadz nie ma baby do umcyk umcyk to dlatego dopuszcza sie pedofilii?? ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @robert5502: NIe przekonuje mnie wyjaśnienie pedofilii celibatem. Gdyby sama abstynencja seksualna prowadziła do zachowań pedofilskich, to na wykopie powinniśmy mieć masę pedofilów na tagu przegryw. Nie wierze, by sam brak seksu mógł zrobić z zdrowego mężczyzny pedofila.

  •  

   pokaż komentarz

   NIe przekonuje mnie wyjaśnienie pedofilii celibatem

   @ArchilochzParos: Wiekszosć ksieży oskarżana za czyny pedofilskie faktycznie pedofilami nie jest. Posłuchaj co mowi kobieta w 1;17 20 sek filmu. Tam masz nieco wyjaśnień.
   za wiki

   Według niektórych psychologów celibat może być przyczyną wyższego odsetku pedofilów wśród księży. Duchowny musi unikać kontaktów erotycznych. Jednak w obliczu problemów zdrowotnych, osobowościowych, emocjonalnych może stracić kontrolę nad popędem seksualnym i bywa, że obiektem pożądania staje się dziecko. Ma to charakter zastępczy
   Nie wierze, by sam brak seksu mógł zrobić z zdrowego mężczyzny pedofila.

   Stricte pedofila nie zrobi, ale do czynow lubieżnych wobec dzieci już prowadzić może. Do tego ksieża mają duże poczucie bezkarności, ( @pjooter tego przegryw z wykopu nie bedzie miał ) przez dziesiątki lat byli systemowo chronieni i to skutecznie, co pokazaly liczne afery w wielu krajach. Do tego mają czeste kontakty z dziećmi.
   Jeżeli ksiądz mog by rozladować swoje napiecie seksualne normalnie, jak milony ludzi, z kobietą/meżczyzną- bez jakiegoś ukrywania swojego związku, wtedy problem z pedofiliami byl by zupelnie marginalny. A przy dobrej kontroli przełożonych możliwy do wyeliminowania

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @robert5502: Czy są dostepne jakieś dane dotyczące skali pedofilii u np. protestanckich pastorów lub prawosławnych popów, gdzie celibat nie obowiązuje? Można by było porównywać i gdyby odsetek pedofili wśród katolickich księży był faktycznie większy, domniemywać o związku pedofilii z celibatem.

  •  

   pokaż komentarz

   @ArchilochzParos: Trochę dziwne, ze pedofilskie afery, nie wybuchają wsrod protestanckich pastorów lub prawosławnych popów. A jeżeli są to nie na taka skale jak w katolicyzmie. Niedawno gigantyczna afere przerabiala Australia http://wyborcza.pl/7,75399,24080235,premier-australii-przeprasza-ofiary-molestowania-seksualnego.html
   Zdaje się Australijska królewska komisja przedstawiła raport gdzie jako przycznę ( czy jedną z glownych) podawano wlaśnie celibat

  •  

   pokaż komentarz

   @robert5502: Nie wybuchają czy nie są nagłośniane? Przydałaby się jakieś twarde dane statystyczne.

   Lub może inaczej: czy wśród osób skazanych za wykorzystywanie seksualne dzieci mamy nadprezentację osób samotnych, nie żyjących w żadnym rodzaju związku z inną osobą?

  •  

   pokaż komentarz

   @ArchilochzParos: nie są nagłaśniane, polecam książkę "Drapieżcy"

   pokaż spoiler Nie dla ludzi o słabych nerwach

  •  

   pokaż komentarz

   @robert5502: celibat to jest fikcja. Jeżdżą na dziwki, ruchają mężatki i macają chłopięce siusiaki.

  •  

   pokaż komentarz

   @pjoooter: Uwierz że większość księży ma "babę" a duża część jeszcze ma gdzieś na legalu kobietę z dzieckiem.

  •  

   pokaż komentarz

   to jak ksiadz nie ma baby do umcyk umcyk to dlatego dopuszcza sie pedofilii?? ( ͡º ͜ʖ͡º)

   @pjoooter:

   W jednej z historii przedstwionych w filmie wytłumaczono mechanizm działania.
   Tzn. dziewczynki były pewnego rodzaju "towarem" zastępczym, bo łatwo dostępny, mógł spełniać swoje ządze bez żadnych konsekwencji, zaangażowania, odpowiedzialności i wiedząc, że one o tym nikomu nie powiedzą.

   Najprawdopodbniej w normalnej relacji z normalną kobietą nie potrafiłby sobie poradzić, dlatego korzystał z bezbronnych dziewczynek, bo to dużo łatwiejsze.

  •  

   pokaż komentarz

   @robert5502: Celibat przyczynia się najwyżej do przypadków pedofilii zastępczej, jednak nie ma wpływu na pedofilię preferencyjną.
   Nie każdy, kto dopuszcza się czynów pedofilskich, preferuje osoby niedojrzałe płciowo. Tylko część takich typów naprawdę woli dzieci od dorosłych. Jednak są i tacy, i nie rozwiąże się tego problemu znosząc celibat. Tu potrzeba również innych rozwiązań systemowych. A także zmian w świadomości i mentalności społeczeństwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @robert5502: o o to. Popatrz. Chodzę regularnie do kościoła Etiopskiego gdzie celibatu nima. I jakos tak raźniej. Kapłani banan od ucha do ucha. Na spotkani po nabożeństwie upominaja swoje dzieci zeby nie rozrabialy. Jak chcesz pogadac to niema problemu. Jeden z minusów to to ze nabożeństwo trwa tak 4-5 godzin. Myślę ze to ze duchowni nie moga OFICJALNIE pochedozyc zmiebia bardzo wiele.

  •  

   pokaż komentarz

   @venom696

   jeżdżą na dziwki, ruchają mężatki

   Aha, dowód? To chyba ty jesteś tą niewierna mężatką oddająca się za pieniądze ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @ArchilochzParos: do wykopowych piwnic nikt nie przychodzi. Dzieci też nie. A taki ksiądz ma stały kontakt z dużą ilością wiernych. Dodatkowo różnica taka, że dojrzała kobieta czy mężczyzna są świadomi co jest złe oraz mogą wykorzystać intymne szczegóły kontaktów przeciwko księdzu. A dziecko? Wykorzystując swój autorytet osoba duchowna może łatwo nim manipulować. W szczególności działając w obszarze religii łatwiej powoływać się na nielogiczne argumentacje i zachowania. Mało jest miejsca na racjonalizację i trzeźwą ocenę sytuacji przez dziecko. Z tych samych powodów łatwiej też uciszyć dziecko, by nikomu nic nie mówiło - ciągle obcowanie z tajemnicą, ciszą oraz straszeniem grzechem i gniewem, sprzyja milczeniu. Dlatego wykopki nie są pedofilami a poza tym mają pełno dziewczyn w JPG.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kangur100: Ale nawet wykopowi mieszkańcy piwnic mają rodziny, a to daje dostęp do potencjalnych ofiar (jacys kuzyni, siostrzenice, bratankowie itp.) Przypominam, że gdy dochodzi do wykorzystywania seksualnego dzieci, sprawcą najczęściej jest ktoś znany dobrze ofierze, często właśnie członek rodziny. Zaś więzy wewnątrzrodzinne, pokrewieństwo, przyjaźn, wzajemne zaufanie odgrywają podobną rolę co lęki natury moralnej i religijnej, dlatego też często dziecko jest latami wykorzystywane przez jakiegoś krewnego czy znajomego rodziny, który nie ponosi za to odpowiedzialności, bo ofiara boi się mówić, wychodzac z założenia, że i tak nikt jej nie uwierzy ("przecież ten miły wujek Staszek nie mógłby zrobić czegoś takiego").

   Więc wykopki w praktyce mają dostęp do potencjalnych ofiar, mogłyby dopuszczać się czynów pedofilskich, a jednak tego nie robią.

   A co do popędu seksualnego - nie wierze, że ksiądz, który dopuszcza się tak ohydnej zbrodni, jaką jest seksualne wykorzystywanie dzieci, miałby opory moralne przed masturbacją/skorzystaniem z usług prostytutki/wejściem w potajemny związek z jakaś parafianką itp. Więc mają możliwości wyładowania swojego popęd seksualny w inny sposób, nie gorsze niż wykopki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Richyrich dowodow jest mnostwo a podac ci jeden z mojej parafii. Chlop jezdzil do Austrii do roboty, ludzie mu mowili ale ten nie wierzyl. Zamontowal kamerki i przylapal jak ksiadz posuwal mu zone w jego domu. Poszedl do kurii, ksiedza przeniesli na inna parafie a on probowal sie zabic popijajac tabletki wodka. W ostatniej chwili sasiad do uratowal.

  •  

   pokaż komentarz

   @robert5502: wszystkie badania wskazuja ze pedofilskie sklonnosci seksualne nie maja zwoazku z heteroseksualnymi potrzebami. Mozesz buc w heteroseksualnym zwiazku i dalej polowac na chlopcow.

  •  

   pokaż komentarz

   @venom696 Oh oh, a u mnie było tak, że był taki Paweł, i jednego dnia pojechaliśmy do biedronki na lody, a potem to już, no do domu pojechałem. Historia na podobnym poziomie

  •  

   pokaż komentarz

   @Richyrich to juz nie moja sprawa ze jestes zwyklym ignorantem i wierzysz w nieskazitelnosc ksiezy. Oni przeciez od wiekow molestuja, i ruchaja dziwki

  •  

   pokaż komentarz

   @ArchilochzParos: tag prokuratorboners ma tutaj całkiem spory oddzew ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @venom696 XDDD ok przynajmniej nie jestem pelikanem, co wierzy w każdą możliwą wymyśloną historię, tylko dlatego że pasuje mi pod jego tezę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Richyrich: jak to jest z mojej parafii dzbanie i robił to ksiądz, którego znałem .Tak samo jak kiedyś (jakieś 20 lat temu) mieliśmy innego księdza, który zrobił 2 dzieci i go też wyj$#@li. Otworzysz pewnie oczy dopiero jak ksiądz wsadzi ręce w majty twojego dziecka. Widać, że jakiś moher z ciebie co wierzy w księdza zamiast boga

  •  

   pokaż komentarz

   @venom696 XDDD typowy antyklerykał, byleby w jednej wypowiedzi obrazić jak najwięcej ludzi.. pozdo. A później się zastanawiacie dlaczego ludzie mają was za szurów, bo zachowujecie się dokładnie jak moherowe berety ale w drugą stronę

 •  

  pokaż komentarz

  Niee, nie tylko polskim. Ogólnie w kościele.

 •  

  pokaż komentarz

  Sama prawda, zawsze cenię ks. Isakowicza-Zaleskiego, że nie boi się tych starych kocurów stojących najwyżej w hierarchii koscielnej i mowi wprost to, co myśli. Tak samo mowi o zbrodniach UPA i chwała mu za to. Dobrze, że dokument Sekielskiego powstał, bo dla kościoła może przynieść tylko uzdrowienie. Potrzeba wymiany pokoleniowej, bo stara gwardia nie umie i nie chce reagowac na problemy wewnątrz kościoła. Oni czują się zbyt pewnie, pycha ich zaślepia. Smutne to, ale może otworzy oczy tym dobrym, uczciwym młodym klerykom, że zmiana jest konieczna.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie wiem ilu polskich księży dopuściło się pedofilii. Ale równocześnie chciałem przypomnieć o prawnym pojęciu poplecznictwa, a za to jest do 45 lat. Ciekawe ilu z Biskupów i innych księży przenoszących pedofilii z z parafii na parafię czym de facto pomagających im ukryć czyny i uniknąć kary zobaczymy w kajdankach.

 •  

  pokaż komentarz

  Ks. Isakowicz Zaleski jeden z niewielu księży będących na medialnym świeczniku mający ogromne pokłady rigczu.