•  

  pokaż komentarz

  gdyby nie film, prawdopodobnie dalej by sobie figlował z dzieciakami

 •  

  pokaż komentarz

  Zlapany za ręce, nogi, glowe.. wspaniałomyślnie prosi o przeniesienie do "cywila". Jakiż on uczciwy. Tak po katolicku "uczciwy"

  źródło: m.media-amazon.com

  •  

   pokaż komentarz

   @robert5502: a teraz pewnie stryczek, bo presja spoelfznestwa i mediów będzie zbyt duża

  •  

   pokaż komentarz

   @pjoooter: Przecież kościół sam sobie te presję nakręcił.

  •  

   pokaż komentarz

   @robert5502: Ale wiesz, że przeniesienie do stanu cywilnego NIE oznacza, że staje się bezkarny? Nadal możesz złożyć zawiadomienie do organów świeckich

  •  

   pokaż komentarz

   @Tomek7: a sprawy takie nie mają przedawnienia?

  •  

   pokaż komentarz

   Przecież kościół sam sobie te presję nakręcił.

   @sylwke3100 @pjoooter

   Kościół przenosząc przestępców między parafiami tak na prawdę żongluje tykającymi bombami.

   Musi jebnąć. I dobrze, konsekwencje muszą być zarówno dla przestępców i tych którzy ich ukrywają, ze strony wymiaru sprawiedliwości i społeczeństwa. Naturalna kolej rzeczy.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale wiesz, że przeniesienie do stanu cywilnego NIE oznacza, że staje się bezkarny?

   @Tomek7: Nie za bardzo wiem do czego sie teraz odnosisz. Co komentujesz, ktory moj post?

  •  

   pokaż komentarz

   @robert5502: Twój główny komentarz z którego jest ta nitka odpowiedzi. To przeniesienie to dopiero pierwszy etap kary, czekają go jeszcze kary świeckie, z których kapłani - ani też kapłani przeniesieni do stanu świeckiego - nie są zwolnieni w żaden najmniejszy sposób.

   Także nie musisz ironicznie pisać "jakiś on uczciwy", bo każdy - z każdego stanu, każdej orientacji, każdego zawodu - może popełnić przestępstwo. W przypadku kapłanów oprócz kary świeckiej (więzienie) jest kara kanoniczna, możesz to porównać do zwolnienia dyscyplinarnego u nauczyciela - z tym, że taki "kapłan" już do roli nie wróci. Nigdy. "

   Po katolicku uczciwy" to niepotrzebna ironia, bo odpowie za swoje czyny, które Kościół zdecydowanie potępia. A że były pojedyncze osoby, które próbowały zatuszować? Cóż, kapłan też człowiek, oni też mogli zbłądzić. Teraz będą za to odpowiadali. To tak jakbyś winił ogól nauczycieli za to, że w jednej szkole był pedofil (przypomnijmy: statystycznie nauczycieli-pedofili jest kilka razy więcej) i tamta rada pedagogiczna to próbowała uciszyć. Czy reszta nauczycieli jest winna? Czy Minister Edukacji jest winny, że nie zareagował gdy nic nie wiedział? Jak miał to uczynić?

  •  

   pokaż komentarz

   @robert5502 ciekawe czy coś będzie miał z powodu złamania zakazu sądowego. No czegoś na poważnie się wystraszył. Ktoś jednak w k!!$ii oglądał dokument

  •  

   pokaż komentarz

   Po katolicku uczciwy" to niepotrzebna ironia,

   @Tomek7: To potrzebna ironia, bo wiemy z **praktyki ** jak owe kanoniczne kary wyglądają ( a ten ksiadz jest najlepszym tego przykladem) Faktycznie kary brak, albo jest to przeniesienie na inna parafie.

   A że były pojedyncze osoby, które próbowały zatuszować?
   Nie kłam tak bezczelnie! Tuszowali wysoko postawieni funkcjonariusze krk, dziesiatkami lat, (w wielu krajach) i przy pomocy systemowych narzędzi. Pojedyńcze osoby tam były, ale ucziwe. Wiekszość kryla dewianow. Poczytaj co piszą osoby molestowane/gwalcone.. Obejrzyj jeszcze raz #tylkoniemownikomu tym razem ze zrozumieniem. Nie przykrywaj przestępstw kleru obarczając nauczycieli, bo jest to przyklad falszywy i wstrętny!
   >i tamta rada pedagogiczna to próbowała uciszyć.
   Kiedy, gdzie to było? Ktory dyrekor uciszał? Ktoś z ministerstwa był w to zamieszany? Przeniosł podejrzanego do innej szkoły?

  •  

   pokaż komentarz

   @Tomek7 oczywiście masz rację. Sęk w tym, że gdyby to dotyczyło jakiegoś nauczyciela to w momencie wydania prawomocnego wyroku zostałby wyp%$%!@$ony dyscyplinarnie i nigdy by do nauczania nie wrócił. Tutaj zajęło to wiele lat żeby, parafrazując narrację w artykule, "wspaniałomyślnie" złożył rezygnację. I oczywiście przełożeni nic nie wiedzieli, no bo jak...

  •  

   pokaż komentarz

   @Delejt: Właśnie o to chodzi, że po dyscyplinarce, np. za 10 lat mógłby wrócić do zawodu. Były już takie sprawy, że pedofil skazany prawomocnie, zwolniony itd. po odsiadce dalej pracował z dziećmi. A kara dla księdza jest niezbywalna

  •  

   pokaż komentarz

   * jak owe kanoniczne kary wyglądają (
   Nie potrafisz zrozumieć, że kara kanoniczna dotyczy tylko posługi kapłańskiej (czyt. nie może być już kapłanem), a nie odpowiedzialności karnej? Oni dalej odpowiadają karnie, nei wiem po co próbujesz to przekrzyczeć.

   Nie kłam tak bezczelnie! Tuszowali wysoko postawieni funkcjonariusze krk, dziesiatkami lat,

   To ty nie kłam bezczelnie. Tak, poszczególni kapłani (nie funkcjonariusze, my nie mamy struktury jak milicja za prlu) tuszowali. Niestety. Ale w momencie, gdy to wychodziło na jaw, to ponosili konsekwencje i kanoniczne (wydalenie ze stanu kapłańskiego) i karne (z których nei byli zwolnieni).

   Ciekawe, że mówisz, że większość to "dewianci", w momencie, gdy:
   - nie masz popracia w faktach
   - nie masz danych statystycznych
   - osoby, które faktycznie się dopuszczały takich czynów, były homoseksualne -a jednak nie winisz też środowisk homoseksualnych, że mają takich członków.

   Nie przykrywaj przestępstw kleru obarczając nauczycieli, bo jest to przyklad falszywy i wstrętny!

   Przyklad wstrętny to są niestety twoje fałszywe wywody. Kłamiesz, nie masz pokrycia w statystykach i faktach, a pomawiasz ludzi. To jest naprawdę smutne jak masz wyprany umysł. Otóz tak samo się dzieje z nauczycielami - jak pisałem, FAKTEM (a nie twoją opinią!) jest to, że wśród nauczycieli odsetek pedofili jest znacznie, znacznie większy. Nic zaskakującego - nauczyciele "domyślnie" mają kontakt z dziećmi, a ksiądz może wylądować na parafii gdzie sami emeryci są, więc jak któryś pedofil chce czynić takie rzeczy (i je planuje), to prędzej jako nauczyciel. I też rady próbowały tuszować, że to wszystko w ich szkole się odbywało. To są fakty, nie spekulacje jak twoje wywody
   @robert5502:

  •  

   pokaż komentarz

   Nie potrafisz zrozumieć, że kara kanoniczna dotyczy tylko posługi kapłańskiej (czyt. nie może być już kapłanem), a nie odpowiedzialności karnej?

   @Tomek7: Po cholere mi to powtarzasz? Gdzie ja napisałem ze nie bedzie teraz odpowiadal karnie??

  •  

   pokaż komentarz

   Ciekawe, że mówisz, że większość to "dewianci", w momencie, gdy:

   @Tomek7: Ciekawe ze tego nie mowie i tego nie napisałem. Znowu manipulujesz. Napisałem:

   Wiekszość kryla dewianow.
   Najwyraźniej masz jakieś problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Przeczytasz, nie rozumiesz, pozniej komentujesz swoje rojenia.. W twoich kręgach to norma.
   I ponawiam pytanie:
   Uwaga! Teraz cytuje ciebie:

   I też rady próbowały tuszować, że to wszystko w ich szkole się odbywało. To są fakty, nie spekulacje
   I uwaga, teraz pytam:
   Kiedy, gdzie to było? Ktory dyrekor uciszał? Ktoś z ministerstwa był w to zamieszany? Przeniosł podejrzanego do innej szkoły? Ile bylo takich przypadków?

  •  

   pokaż komentarz

   @Tomek7:

   Były już takie sprawy, że pedofil skazany prawomocnie, zwolniony itd. po odsiadce dalej pracował z dziećmi. A kara dla księdza jest niezbywalna

   Co ty za przeproszeniem p!@?@@!isz?
   Dostał wyrok, który odsiedział i dożywotni zakaz nauczania dzieci! Tak jak piszesz, po odsiadce dalej "pracował" z dziećmi bo on i jego przełożeni na każdym szczeblu mają głęboko w dupie wyroki, nakazy i zakazy sądów świeckich i kościelnych.
   Jaka niezbywalna kara??

  •  

   pokaż komentarz

   @Tomek7

   ...czyny, które Kościół zdecydowanie potępia...

   ... oraz skrzętnie ukrywa i jednocześnie chroni sprawców tych czynów.

   pokaż spoiler Zapomniałeś dodać.

  •  

   pokaż komentarz

   Jaka niezbywalna kara??

   @xer78: Kara kanoniczna jest niezbywalna - raz usunięty ze stanu kapłańskiego nie będzie do niego przywrócony. Władze świeckie mogły wydać zakaz kontaktu z dziećmi - niestety, jak widać coś takiego nie miało miejsca. Kara z prawa kanonicznego nie jest karą w rozumieniu kodeksu karnego, to idzie swoim tokiem. I skoro facet łamał dalej prawo, to powinien być raz jeszcze zgłoszony i normalnie by był osądzony. Niestety, postępowania z KK często trwają długo, lecz rozdziel te postępowanie (które możesz rozumieć jak zwolnienie dyscyplinarne z dożywotnim zakazem wykonywania zawodu) z odpowiedzialnością karną.

  •  

   pokaż komentarz

   @marw007: Nie cały Kościół ukrywa sprawców. Serio, opisałem w tym wątku analogię do szkoly kilkukrotnie. Jeżeli kurator nie wie, że w szkole była taka sprawa, bo najbliżsi znajomi ją zatuszowali, to ten kurator i wszyscy inni nauczyciele w Polsce odpowiadają za czyny jednego nauczyciela? Ano nie. Więc nie doprowadzajcie do absurdu, że każdy kapłan i cały Kościół odpowiada za błedy tak małego procenta

  •  

   pokaż komentarz

   Najwyraźniej masz jakieś problemy z czytaniem ze zrozumieniem.

   @robert5502: Nie, nie mam problemów. Ty masz. Bo dalej piszę, że twoje słowa nei mają potwierdzenia w faktach, a ty się upierasz, że to prawda objawiona. Atakujesz Kościół, że większość kryła pedofili, a to nie ma pokrycia w statystykach - zwyczajnie kłamiesz. Nie wiem jak można tak bezczelnie kłamać

  •  

   pokaż komentarz

   Kara kanoniczna jest niezbywalna - raz usunięty ze stanu kapłańskiego nie będzie do niego przywrócony. Władze świeckie mogły wydać zakaz kontaktu z dziećmi - niestety, jak widać coś takiego nie miało miejsca

   @Tomek7: Łżesz świadomie albo nie oglądałeś filmu i nie czytałeś tego co komentujesz.
   Sąd wydał dożywotni zakaz wykonywania zawodu naczyciela.

   Masz tu link do odpowiedniego momentu w filmie:

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Tomek7: >Nie, nie mam problemów.
   To zacytuj gdzie napisałem- "że większość to "dewianci" - bo nie wiem jak można tak bezczelnie kłamać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Atakujesz Kościół, że większość kryła pedofili, a to nie ma pokrycia w statystykach

   @Tomek7: Tak, wiekszość katolickich hierarchow kryła pedofilii tego sie bedę trzymał. Brali czynny udział w tym procederze bądź byli bierni- czyli nie powiadomili organow panstwowych bądź nie odsuneli podejrzanego od kontaktow z dziećmi. Praktycznie przyznali sie do tego na niesławnej konferencji- masz fragment w filmie.

   I rozumiem, ze już się doczekam jak sypniesz dziesiątkami przykladów ukrywaniamolestowania w szkole, zamieszanych w to dyrektorow, ministrow.. Czy jednak coś znalazles?

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @robert5502: Przedstaw dowody na "większość", inaczej to będzie tylko bełkot.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gigasus97: Ile diecezji powiadomiło organa scigana o przypadkach pedofili wsrod kleru?

  •  

   pokaż komentarz

   @robert5502: A skąd wiesz ile diecezji wiedziało? Robisz osądy w ciemno?

  •  

   pokaż komentarz

   @Gigasus97: Robisz sobie teraz jaja, czy nawet filmu nie oglądałeś?

  •  

   pokaż komentarz

   @Tamerlan: Nie prześladuje mnie, ale obraża, a moderacja pozwala na obrazy - czy nei byłbyś wkurzony? Mam prawo, skoro moderacja nie przestrzega regulaminu portalu, który moderuje. Skoro uważają że ataki personalne sa ok, to niech usuną ten zapis i już.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gigasus97: Niestety, kol. robert bez pokrycia w faktach pomawia kapłanów Kościoła. Już kilkakrotnie pisałem o tym, że jego domniemania nie pokrywają się z faktami, ale nie liczy się tutaj prawda - lecz jego opinia, niestety

  •  

   pokaż komentarz

   @robert5502:

   To zacytuj gdzie napisałem- "że większość to "dewianci"
   To niefortunnie napisałem, co nie zmienia faktu, że twoje dane są z d... wzięte - wcale nei większość

   Tak, wiekszość katolickich hierarchow kryła pedofilii tego sie bedę trzymał.
   Udowodnij to, bo stawiasz bardzo mocne zarzuty karne. Jeżeli tak robili, wrzuć proszę swoje skany zawiadomień o popełnieniu przestępstwa. Jeżeli jesteś pewny jego popełnienia, to masz obowiązek poinformować prokuraturę

  •  

   pokaż komentarz

   : Łżesz świadomie albo nie oglądałeś filmu i nie czytałeś tego co komentujesz.

   @xer78: : Sąd wydał zakaz pracy jako nauczyciel, a nie ogólnie kontaktu. Plus, potem organa państwowe nie kwapiły się reagować. To nie problem Kościoła, to problem całego aparatu państowego ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Tomek7: tu nie wrzucisz na czarną listę misiu, więc uważaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Moderacja nie usuwa za ad persomam a za obrazliwe, wulgarne ataki personalne. Dalszy placz w tym zakresie wskazuje, ze usuwalbys posty za stwierdzenie, ze tresc posta jest glupia itd. Bo tak bardzo atakuje xd.

   Wreszcie niech bedzie: zaorales "logicznie". W oderwaniu od tresci filmu, postow dyskutantow i faktow. Ale przynajmniej logicznie ( ͡° ͜ʖ ͡°) mozesz sobie roic, ze wygrałeś z ta zlą #neuropa

  •  

   pokaż komentarz

   @Tomek7: > Niestety, kol. robert bez pokrycia w faktach pomawia kapłanów Kościoła
   1- Pokrycie w faktach masz np w filmie Sekielskiego. Dwa- obrażasz, pomawiasz nauczycieli. Pomimo kilku zapytań nie podajesz przykladów ich rzekomego ukrywania pedofili. 3- klamiesz przypisując coś, czego nie napisałem

  •  

   pokaż komentarz

   Dalszy placz w tym zakresie wskazuje, ze usuwalbys posty za stwierdzenie, ze tresc posta jest glupia itd. Bo tak bardzo atakuje x

   @Tamerlan: Nigdy nic takeigo nie powiedziałem. Jeżeli ktoś mi mówi, że mam urojenia, to cóż - jest to niesmaczny atak personalny. I taki powinien być usuwany. Za to powiedzenie, że mówię coś głuipiego, bo (i tu podane fakty) nie jest atakiem na mnie. Utożsamiasz się z postami, że uważasz że dyskusja z postem (a nie twoją osobą) jest atakiem personalnym?

  •  

   pokaż komentarz

   @robert5502: Ile w tym filmie jest przykładów, 10 w przeciągu 30 lat? Księży jest ile na chwile obecną? 30 tys.? Twoim tokiem rozumowania to jest większość tak? Gdzie masz jakiekolwiek statystyki, dowody, dokumenty?
   https://www.senat.gov.pl/gfx/senat/userfiles/_public/k8/dokumenty/stenogram/oswiadczenia/jackowski/4202o.pdf
   Od 1990 do 2018 były 382 przypadki: https://drive.google.com/file/d/1G2u2E1Ito9lNkuqBBO88FOZZKqaRkaf1/view
   Pomnóżmy to razy 10 masz 3820 przypadków, ofiar 6250, a w Polsce masz 10 tys przypadków rocznie. W przeciągu 30 lat masz 300 000, czyli 10 razy zawyżony wynik daje ledwo ponad 2% w zestawieniu 30 letnim. Teraz pytanie, zwalczamy pedofilię czy kościół? Jeśli kościół to da się zrozumieć - jeśli pedofilię, to co z pozostałymi 293 750?? 98% jest olewane? A to dla czego? Gdzie tu sprawiedliwość? Bez dowodów na "większość" taki pseudoargument jest marny ponieważ jest to argumentacja spiskowa i oparta już na całkowitych domniemaniach.

  •  

   pokaż komentarz

   Jeżeli jesteś pewny jego popełnienia, to masz obowiązek poinformować prokuraturę

   @Tomek7: spoleczny* nieobwarowany sankcją. No i skoro on ma, to tym bardziej diecezja, a one tego nie robily ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Gigasus97: Dzięki za wsparcie. Niestety, czuję, że nie wygrasz - już kilkukrotnie pisałem, że ich statystyki są z czapy i nie mają pokrycia z faktami, neistety festiwal pomówień z ich strony trwa. Przykre to, bo zamiast dyskutowac na fakty, wolą wspierać fałszywe informacje. Czy nie możemy dyskutować na poziomie? Przykre to, naprawdę

  •  

   pokaż komentarz

   @pjoooter: Jesli bedzie mial taka potrzebe to jestem za.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tamerlan: Jeżeli to przestępstwo - a molestowanie jest przestępstwem - to masz karny obowiązek. Nie masz obowiązku jedynie przy wykroczeniach. I tak, przyznaję ci, że tuszujący przestępstwo w kurii też powinny odpowiadać z tego powodu.

  •  

   pokaż komentarz

   Sąd wydał zakaz pracy jako nauczyciel, a nie ogólnie kontaktu.

   @Tomek7: Czy Ty jesteś ograniczony umysłowo czy tylko tak dobrze udajesz??

   Czy fakt, ze ten zboczeniec prowadził rekolekcje nie jest dowodem na łamanie sądowego zakazu?:

   Sąd wydał wyrok i nałożył na oskarżonego "środek karny w postaci zakazu wykonywania zawodu nauczyciela oraz działalności związanej z wychowaniem, edukacją oraz opieką nad małoletnimi"

   Dodatkowo, zatrudniając kogokolwiek kto będzie miał kontakt z dziećmi należy sprawdzić czy dana osoba nie była karana za określone czyny. Przełożeni tego zboczeńca nie dopełnili obowiązku.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tomek7: napisz sobie swoja wizję regulaminu ( ͡° ͜ʖ ͡°) w wykopowym chodzi o ataki na osoby, nie treści. Zwroc uwage jak sformulowano tamten post. Ale rozumiem, ze boli. W koncu czarnolisto, skargi do moderacji i jeszcze narzekanie na minusy... a nie to tylko portal ze śmiesznymi obrazkami

  •  

   pokaż komentarz

   @Tomek7: nie, art 240 kodeksu karnego wymienia takie przypadki, a z tego co widzę dyskusja dotyczy tuszowania tego molestowania albo zlamania zakazu sadowego. Oba dotycza innej kategorii przestepstw

  •  

   pokaż komentarz

   @xer78: Każde przekroczenie prawa powinno być karane tak, jak to przewiduje kodeks karny, to jest akurat oczywistość.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gigasus97: Raport pod drugim linkiem napisali księża ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiesz, kiedyś Mac Donald zbadal swoje hamburgery i wyszlo im że sa zdrowe.
   ps. podaj w jakim innym zawodzie pedofile byli systemowo chronieni

  •  

   pokaż komentarz

   @robert5502: Dlatego zawyżyłem wynik 10 krotnie, skąd wiesz czy jak by zrobili "niezależni" to byłoby dobrze? Znając tendencje pewnych osobników, byłoby to zawyżone (a i tak pewnie dla nie których byłoby za mało). Póki co, to jedyne źródło z jakąkolwiek dokumentacją wychodzące poza strefę domniemań.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tamerlan: odnoszę się do dyskusji z tego wątku - a zarzut do kapłanów był taki, że kryli pedofili. To mówię, że jeżeli wiedzieli o czynach pedofilskich, to musieli poinformować - art. 304.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gigasus97:

   Każde przekroczenie prawa powinno być karane tak, jak to przewiduje kodeks karny, to jest akurat oczywistość.

   Do czego zmierzasz multi zielonko?
   Czyja wina, że przekroczenia prawa o których można dowiedzieć się z filmu nie zostały ukarane?
   Szatana czy innego diabła?

  •  

   pokaż komentarz

   @Tomek7: powołujesz art. Kodeksu karnego, ktory nie przewiduje sankcji i mowi o społecznym obowiązku:) to tyle jesli chodzi o merytoryczna dyskusję. Art 240 wspomina o jak to ujales "karnym obowiązku" zawiadomienia. Nie ma tam tej kategorii przestępstw.

  •  

   pokaż komentarz

   związanej z wychowaniem, edukacją oraz opieką nad małoletnimi

   Widocznie prawnie rekolekcje nie są "edukacją oraz opieką nad małoletnimi". I zaskoczę Cię - poprę to, że jeżeli jego proboszcz był świadomy kary a niedopełnił obowiązków, to powinien odpowiedzieć. Natomiast nikt nie zgłosił tego na policję - także rodzice.

   Dodatkowo, zatrudniając kogokolwiek kto będzie miał kontakt z dziećmi należy sprawdzić czy dana osoba nie była karana za określone czyny.
   Popraw mnie jak się mylę, ale są wymienione poszczególne typy kontaktu. Sklepowa przecież może mieć kontakt z dziećmi, a nie ma obowiązku jej sprawdzania.

   Czy Ty jesteś ograniczony umysłowo czy tylko tak dobrze udajesz??
   Kulturalniej proszę, serio nie chcesz dyskusji na fakty, tylko wyzwiska?
   @xer78:

  •  

   pokaż komentarz

   @xer78: Na pewno nie całego kościoła, do tego dążę, to są pojedyncze przypadki, ja walczę z generalizacją a nie ze sprawiedliwością. Chyba że wskażesz mi prawo kościelne nakazujące ochronę każdego pedofila w kościele.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gigasus97: ok, ale w filmie powolano dokument bedacy podstawa tuszowania pedofili wsrod duchownych.

  •  

   pokaż komentarz

   Na pewno nie całego kościoła, do tego dążę, to są pojedyncze przypadki, ja walczę z generalizacją a nie ze sprawiedliwością.

   Pojedyncze przypadki? A który hierarcha polskiego kk potępiał takie czyny przed tym filmem?
   Żaden! Pierdy o dzieciach lgnących do kapłanów. Obarczanie winą wszystkich poza sprawcami. To był głos kk.
   To jest reguła w tej zepsutej od góry do dołu organizacji.

   Chyba że wskażesz mi prawo kościelne nakazujące ochronę każdego pedofila w kościele.

   Mówisz i masz: https://pl.wikipedia.org/wiki/Crimen_sollicitationis

   @Gigasus97:

  •  

   pokaż komentarz

   Popraw mnie jak się mylę, ale są wymienione poszczególne typy kontaktu. Sklepowa przecież może mieć kontakt z dziećmi, a nie ma obowiązku jej sprawdzania.

   Rozwiewasz moje wątpliwości a chciałbym mieć cień szansy, że jesteś zdrowy na umyśle.
   Praca sklepowej nie jest oparta na kontakcie z dziećmi. Może ją wykonywać bez jakiegokolwiek udziału czy obecności dzieci.
   Co innego "praca" katechety czy księdza prowadzącego zajęcia z dziećmi.

   Natomiast nikt nie zgłosił tego na policję - także rodzice.

   A skąd rodzice mieli wiedzieć, że przebieraniec prowadzący rekolekcję jest pedofilem po odsiadce i ma sądowy zakaz dotyczący jakiejkolwiek pracy z dziećmi? W magiczny sposób rejestr zboczeńców seksualnych nie uwzględnia księży.

   @Tomek7:

  •  

   pokaż komentarz

   @xer78:

   ozwiewasz moje wątpliwości a chciałbym mieć cień szansy, że jesteś zdrowy na umyśle.
   Praca sklepowej nie jest oparta na kontakcie z dziećmi. Może ją wykonywać bez jakiegokolwiek udziału czy obecności dzieci.

   Praca księdza też nie opiera się na tym, że zawsze ma kontakt z dziećmi. Cześć pracuje np. w archiwach, albo w parafiach gdzie większość są emeryci. Moje porównanie jest trafne, bo to nei jest zawód jak nauczyciel (gdzie kontakt to sedno), tylko ten kontakt jest raz obecny, raz nie, poza tym niebezpośredni (zwykle co najwyżej do dzieci mówią, ale nie pracują jeden na jeden).

   Co innego "praca" katechety czy księdza prowadzącego zajęcia z dziećmi.

   Katechety - owszem, powinien być sprawdzony. Ale nie każdy jeden ksiądz, patrz: post wyżej.

   Rozwiewasz moje wątpliwości a chciałbym mieć cień szansy, że jesteś zdrowy na umyśle.
   jestem. Natomiast ty rozwiewasz moje wątpliwości, że kierujesz się nienawiścią, a nie logiką. Przykre.

  •  

   pokaż komentarz

   kierujesz się nienawiścią, a nie logiką.

   Logiką kieruję się niemal zawsze. Wyjątki stanowią kwestie związane z moją rodziną, przyjaciółmi itd. Wtedy kieruję się też uczuciami, odczuciami itp.

   Nienawiść do zboczeńców krzywdzących dzieci? Tak, Jako ojciec nie widzę w tym nic niewłaściwego.
   Gardzę każdym pedofilem bez wyjątku. Przykre jest to, że ty niektórych traktujesz ulgowo.

   Cześć pracuje np. w archiwach, albo w parafiach gdzie większość są emeryci.
   Ale taki specjalnie ściągnięty do prowadzenia rekolekcji z dziećmi nie pracuje w archiwum,
   tylko pracuje z dziećmi. Zboczeniec Olejniczak miał zakaz i go złamał, złamali prawo również jego przełożeni.
   Nie rób k@%$y z logiki na którą się bezczelnie powołujesz.

   @Tomek7:

  •  

   pokaż komentarz

   @xer78: A czy zapoznałeś się z treścią tego dokumentu, czy tylko podesłałeś link? Już w 2010 roku ten temat był wałkowany. Jest to często używane jako "dowód" przeciwko kościołowi, nawet w linku z wiki który podesłałeś jest krytyka używania tego jako "dowodu". Posłużę się linkami do artykułów, są dobrze sprecyzowane:

   https://www.fronda.pl/blogi/blog-grzesznika/crimen-sollicitationis,35922.html

   https://ekai.pl/franciszek-wobec-naduzyc-seksualnych/

   Edit: Co nie zmienia faktu, że pewna grupa zdegenerowanych kapłanów interpretowała go po swojemu, za nich mogę jedynie przeprosić i potępić ich uczynki, które powinny być sprawiedliwie ukarane - ale jak mówiłem, kilku księży to nie kościół, walczę z generalizacją a nie wybielam przestępców.

  •  

   pokaż komentarz

   nawet w linku z wiki który podesłałeś jest krytyka używania tego jako "dowodu"

   @Gigasus97: No i co z tego? Każdy może edytować tekst na wikipedii i dopisać krytykę lub pochwałę.

   Pytałeś o dokument księciuniu więc go dostałeś.

   Thomas Doyle, duchowny, który upublicznił fakt istnienia instrukcji, argumentował utajnienie tradycyjnym przywilejem Kościoła osądzania oskarżanych duchownych o różne przestępstwa tylko przed sądami kościelnymi. Jednak w sensie prawnym praktyka ta była w momencie formułowania dokumentu nieaktualna, gdyż rozdział państwa od kościoła rozdzielił również kompetencje sądów świeckich i kościelnych, likwidując ten przywilej w takim zakresie, w jakim postępowanie duchownych naruszało świeckie kodeksy karne i cywilne.

   Konkordat to umowa dwustronna. KK podpisał więc kompetencje sądów są rozdzielone przywilej nie obowiązuje.
   Jest sprzeczny z obowiązującym prawem.

   Możesz mi nawet powklejać wyrazy poparcia dla "prześladowanych księży zboczeńców" z forów dla pedofilów.
   Będę miał je tam gdzie teksty z frondy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tomek7 KK robi to systemowo. Za wiedzą wszelkich władz kościelnych. Sami sobie bata ukręcili.

  •  

   pokaż komentarz

   @xer78: Opinie na ten temat są podzielone. Nie ma tam jednak niczego nakazującego ochronę pedofilii, tylko poufność danych w istniejącym już procesie który ma udowodnić winę lub jej brak podejrzanemu - co jednak było pewnym udogodnieniem ale nie dosłownie rozumianą ochroną (jeśli jestem w błędzie to proszę mnie poprawić).

   Nic tu jednak nie wskazuje na zepsucie całości kościoła tylko na pojedyncze jednostki. Zajmijmy się pedofilią na poważnie a nie tym 1%. Towarzysz Sekielski nie zwalczy pedofilii zajmując się tylko jedną setną problemu, jedyne co może zyskać to fundusze od lemingów przepełnionych jadem do kościoła ¯\_(ツ)_/¯
   Księża (bodajże 3) w jego wywiadzie to byli TW SB, także nie możemy wykluczyć reakcji ze strony państwa, które również mogło ich chronić/kryć, kto by pomyślał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Nic tu jednak nie wskazuje na zepsucie całości kościoła tylko na pojedyncze jednostki. Zajmijmy się pedofilią na poważnie a nie tym 1%. Towarzysz Sekielski nie zwalczy pedofilii zajmując się tylko jedną setną problemu, jedyne co może zyskać to fundusze od lemingów przepełnionych jadem do kościoła ¯_(ツ)_/¯

   @Gigasus97: Osoba urodzona w tym rok co Tomasz Sekielski nie mogła być towarzyszem. c?%!@wy atak ad personam.

   Jeden z hierarchów w wywiadzie stwierdził, że wśród skazanych w Polsce pedofilów "tylko" 3% to księża.
   Jeśli weźmiemy pod uwagę, że księża stanowią znacznie mniej niż 3% społeczeństwa to widać wyraźną nadreprezentację wśród skazanych zboczeńców. Jeśli do tego dodamy skutecznie ukrytych przed wymiarem sprawiedliwości, procent będzie jeszcze wyższy. To nie jest jeden procent i to nie są pojedyncze jednostki.

   fundusze od lemingów przepełnionych jadem do kościoła

   To nie jad do kościoła, to wstręt do zboczeńców ukrywanych przez ich przełożonych.
   Módl się do swojego boga żeby otworzył ci oczy na prawdę bo zaślepiony jesteś nienawiścią do bliźniego.
   Między innymi dlatego wypierdziałeś powyższy tekst.

   Opinie na ten temat są podzielone.

   Opinie na temat ruchania dzieci też są podzielone.
   Kościół w osobach hierarchów wszelkich szczebli to aprobuje, praktykuje i maskuje.
   Większość społeczeństwa jest przeciwna.

  •  

   pokaż komentarz

   @xer78: Bez bicia, to było ad personam - jednak muszę mieć troszkę swobody w życiu, to nie jakaś poważna debata naukowa tylko wykop ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Jak wspominałem, ja również mam wstręt do ukrywanych zboczeńców, również w kościele, sztuka to przyznać się do winy, poprawić i odpokutować, a księdza sądzić jak normalnego obywatela. Nawet jeśli odsetek byłby 20% wśród księży to trzeba podjąć walkę ze wszystkimi pedofilami - pedofilia to zaraza. Zwalczanie jednej grupy problemu nie rozwiąże, o księżach też trzeba mówić ale nie zapominać o reszcie, w raporcie z 2013 roku na pojedyncze przypadki duchownych było 70 murarzy i 30 rolników, czemu nie ma o nich filmów? Zrzucanie całej uwagi na 1% grupkę pomaga się kryć pedofilom w innych grupach a jest ich 99% więcej niż KK. Zaraz się skończy pedofilia w KK a tu się okaże że koń trojański zaczajony jest gdzieś indziej, walczmy z całością - polecam zaostrzenie prawa wobec pedofilii i wobec jej ukrywania obejmujące każdego bez wyjątku.

  •  

   pokaż komentarz

   czemu nie ma o nich filmów?

   @Gigasus97: bo nie ukrywaja ich majstrzy, inzynierowie budow i zwiazki cechowe murarzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Tamerlan: Pedofilia to pedofilia, na pewno są przypadki że była ukrywana, nie da się takich sytuacji całkowicie wykluczyć. Przyjdzie czas gdy jakiś chory rząd zalegalizuje pedofilie, pewnie rozpocznie się od Belgii,Holandii i pójdzie w Europę. (są wypowiedzi ważnych polityków którym seks z dziećmi za ich zgodą nie przeszkadza ( ͡° ͜ʖ ͡°) )

  •  

   pokaż komentarz

   @Gigasus97 W innych okolicznościach byś się oburzyl gdyby ktoś zestawial murarz i rolników z księżami. Policz ilu jest księży, murarz i rolników. Oblicz jaki procent danej grupy to pedofilie. Ilu rolników czy murarzy poucza o czystości, dobroci, grzechach, sumieniu. Ilu majstrów czy kierowników na budowie przenosi murarza na inną budowę jeśli murarz zostanie oskarżony o molestowanie?
   Która grupa zawodowa ma szerszy dostęp do dzieci? Która ma wpływ na niemal całe społeczeństwo? Murarze, rolnicy czy księża? Która grupa systemowo ukrywa takie przypadki i wręcz piętnuje ofiary?
   Wiele wskazuje na to, że to właśnie w kk pedofilia jest wręcz normą. Polska nie jest wyjątkiem, w wielu innych krajach zdiagnozowano ten sam problem.
   Przypadek? Nagonka? Lewaki podrzucają rozerotyzowane dzieci na plebanie?

   Masz dziecko? Wyobraź sobie choć przez chwilę, że zło temu dziecku wyrządził ktoś z instytucji mającej takie wzniosłe hasla na ustach. Instytucji uwającej się za sumienie narodu.

   Tfu!

  •  

   pokaż komentarz

   nie da się takich sytuacji całkowicie wykluczyć.

   @Gigasus97: oczywiście, tylko niestety w Kościele jest ukrywana przez system. Napisałeś o "pewnej grupie zdegenerowanych kapłanów" - niestety, nie tylko pedofilów, ale i biskupów, którzy tuszowali te skandale. Żadna inna grupa społeczna czy profesja nie działała w tak obrzydliwy sposób.

   Zamiast samooczyszczenia - wzajemne krycie, zamiatanie problemu pod dywan.

  •  

   pokaż komentarz

   Parę twoich wypowiedzi:

   Sąd wydał zakaz pracy jako nauczyciel, a nie ogólnie kontaktu. Plus, potem organa państwowe nie kwapiły się reagować. To nie problem Kościoła, to problem całego aparatu państowego ;)

   Widocznie prawnie rekolekcje nie są "edukacją oraz opieką nad małoletnimi"

   Cześć pracuje np. w archiwach, albo w parafiach gdzie większość są emeryci. Moje porównanie jest trafne, bo to nei jest zawód jak nauczyciel (gdzie kontakt to sedno), tylko ten kontakt jest raz obecny, raz nie, poza tym niebezpośredni (zwykle co najwyżej do dzieci mówią, ale nie pracują jeden na jeden).

   @Tomek7: A teraz odnieś się do tego:

   "Ksiądz Olejniczak prośbę umotywował złamaniem zakazu sądowego. Wbrew niemu, podejmował działalność związaną z pracą z dziećmi i młodzieżą, ukrywając ten fakt przed ustanowionym przez władze kościelne kuratorem" – pisze w oświadczeniu archidiecezja.

 •  

  pokaż komentarz

  Teraz jako osoba świecka powinien stanąć przed sądem i odpowiadać karnie za złamanie zakazu.

 •  

  pokaż komentarz

  Ojej nie zdążyli go ukryć w którymś z domów księdza emeryta/pedofila.

 •  

  pokaż komentarz

  Odwołuję swoje słowa, że ten film nic nie zdziała. Już mamy przynajmniej jeden pozytyw wynikający z niego, a pewnie przyjdą i następne.

1 2 3 4 5 6 7 ... 17 18 następna