•  

  pokaż komentarz

  1. To jest mienie bezspadkowe, czyli z zasady spadkobiercow nie ma. Wiec kto je ma dziedziczyc jak nie panstwo polskie.
  2. Nie po zydach, tylko po Polakach. Wszyscy oni byli przeciez polskimi obywatelami.
  Nawet sami zydzi to przyznaja. Jesli ktos ma watpliwosci, niech rzuci okiem na to co ADF wypisuje w angielskiej wikipedia w hasle Salomon Morel. Wg adminow z ADF ktorzy pilnuja tego hasla, Salomon Morel to Polak. Gdzies tam w srodku tekstu przebija sie tekst, ze zydowskiego pochodzenia.
  Ilu bylo prob edycji tego hasla - trudno zliczyc jest wzsystkie. Stosujmy wiec ta sama miare do tych ludzi po ktorych zosaly majatki - wg zydow to beda wiec Polacy zydowskiego pochodzenia.

  •  

   pokaż komentarz

   zasady spadkobiercow nie ma

   @matcheek: A jak są to jesteś za oddaniem?

  •  

   pokaż komentarz

   A jak są to jesteś za oddaniem?
   @CynicznyMarksista: Jesli by byly to zgodnie z prawem cywilnym bez problemu trafia do spadkobiercow, bez zadnej dyskisji. Tylko ze tutaj nie ma "jesli sa", po prostu nie ma spadkobiercow, wiec w stanach probuje sie obejsc prawo i stworzono nowa ustawe.

   Wyobrazasz sobie teraz sytuacje ze Watykan lobbuje ustawe w Stanch, dzieki ktorej zmusi polski rzad do wyplaty majatkow po Katolikach, ktorzy zgineli w czasie Holokaustu aktorzy nie mieli spadkobiercow?

  •  

   pokaż komentarz

   Jesli by byly to zgodnie z prawem cywilnym bez problemu trafia do spadkobiercow, bez zadnej dyskisji

   @Prezes_Wykopu: No to bardzo miło, ale część lobby Żydowskiego lobbuje za ustawą reprywatyzacyjną bo jak wiadomo sądy w Polsce działają raczej opieszale.

   jestem za jak ich odnajdziesz

   @Jan3k: Mogą być 150 latkowie?

  •  

   pokaż komentarz

   A jak są to jesteś za oddaniem?

   @CynicznyMarksista: Jak są to tak - oczywiście przy "asyście" przepisów międzynarodowych. Istota sytuacji polega na tym, że spadkobierców nie ma (a pierwotnymi właścicielami byli Polacy (bo żydzi byli często od wielu pokoleń obywatelami Polski od urodzenia)).

   Izrael jako taki nie istaniał w czasie wojny ani tzw. żydzi w USA w czasie wojny za bardzo nie przejmowali się swoimi... cięzko powiedzieć kim bo nie rodakami.

   Może inaczej: jeśli w USA umrze ktoś bez spadkobierców a ma korzenie w UK lub Francji lub Włoszech lub ogólnie z Europy ileś tam pokoleń wstecz (mówię tu o migracji do USA), to czy wyżej wymienione państwa mają prawo ubiegać się o mienie bezspadkowe pozostawione w USA?
   Jeśli nie to żydzi wyp****lać. Jeśli tak to niech najpierw USA ureguluje długi bo są o wiele starsze niż jakiekolwiek inne bezspadkowe mienie.

  •  

   pokaż komentarz

   @matcheek: moim zdaniem, to jest tak absurdalne, że szkoda gadać, to, że robi się szum na ten temat sprzyja temu, by ten temat miał sens.
   Podobnie jak z "polskim obozami" w internecie tak pożyteczni idioci walczyli z tym hasłem, że zamiast go pogrążyć, utrwalili na zawsze w pamięci internatów z całego świata.

   Kłamstwo powtórzone 100x staje się prawdą i w taki właśnie sposób ktoś właśnie urealnia wyimaginowane kłamstwa.

   Owsem powinno się z tym tematem coś robić, ale odpowiedni władze powinny podać argumenty, swoje stanowisko i zakończyć go, a nie wałkować na wszelkie sposoby. To, ze "Polskie" władze nie ukrócają tematu świadczy tylko o tym, ze nie są Polskie i nie działają w interesie Polaków, mamy żydowski zdradziecki rzad i im wcześniej ludzie to pojmą tym lepiej dla Polski
   Równie dobrze mogą powiedzieć, że to Polska rozpoczęła II WŚ a Polskie rzad będzie "udowadniał" ze tak nie jest. zamiast, obśmiać temat, podać argument i żeby popukali się w czoło.

  •  

   pokaż komentarz

   @CynicznyMarksista: nie ma szans, ale nie zgodzę się zeby Moją Naszą Polskę grabili... Mój pradziadek bronił i zginąl i z za co...

  •  

   pokaż komentarz

   nie zgodzę się zeby Moją Naszą Polskę grabili

   @Jan3k: Obawiam się że nie ma to znaczenia.

   Istota sytuacji polega na tym, że spadkobierców nie ma

   @buont: Jacyś pewnie są.

   powiedzieć kim bo nie rodakami

   @buont: No niby tak.

   Izrael jako taki nie istaniał

   @buont: Tylko Izrael się niczego oficjalnie nie domaga.

   Jeśli nie to żydzi wyp****lać

   @buont: To niestety tak nie działa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Prezes_Wykopu: No to bardzo miło, ale część lobby Żydowskiego lobbuje za ustawą reprywatyzacyjną bo jak wiadomo sądy w Polsce działają raczej opieszale.

   @CynicznyMarksista: Ustawa reprywatyzacyjna? Kto i co chce re-prywatyzowac?
   Polskie sady juz dawno uporaly sie z wyplatami, jak wspominasz teraz to moga pojawiac sie juz jedynie naciagacze. Kolego poczytaj, rozejrzyj sie, sprawdz. Majatki zostaly oddane dekady temu, niektore nawet po dwa razy, za jedna ze szkol zydowskich zostalo najpierw wyplacone odszkodowanie jednej grupie Zydow a kilka lat pozniej oddano caly bydynek innej grupie Zydow, poniewaz miasto nie mialo dokumentacji na temat co i kiedy zostalo oddane/wyplacone. (byl o tym artykul w internecie)

   ...albo to https://tygodnik.tvp.pl/41418071/czego-oczekuja-od-nas-zydzi

   Jest to opinia Izraela i diaspory mająca wsparcie rządu Stanów Zjednoczonych. Tych samych Stanów, z którymi PRL zawarł umowę indemnizacyjną w 1960 roku. Polska zapłaciła w ratach 40 milionów dolarów za mienie obywateli USA, które w Polsce uległo nacjonalizacji. Na mocy umowy obywatele USA mieli od 1960 roku kierować wszelkie pretensje materialne wobec Polski do rządu USA, który zobowiązał się je zaspokajać z własnych środków. Nieważne, czy te nasze 40 milionów by starczyło czy nie. Umowa była zawarta na najwyższym szczeblu, ze strony amerykańskiej podpisał ją prezydent John F. Kennedy, z polskiej – premier Józef Cyrankiewicz.

  •  

   pokaż komentarz

   @matcheek: Żydzi nigdy nie byli i nie uważali się za Polaków. Byli po prostu polskimi obywatelami i dlatego ich majątek przechodzi na państwo Polskie

   . Polak to znacznie więcej niż obywatelstwo. Jak ktoś się nie czuje Polakiem, to jak może nim być?

  •  

   pokaż komentarz

   Ustawa reprywatyzacyjna

   @Prezes_Wykopu: By zmienić procedurę z sądowej na specjalną, tak jak jest w innych krajach Unii.

   Polskie sady juz dawno uporaly sie z wyplatami

   @Prezes_Wykopu: Z jakąś częścią, zapewne dużą tak ale nadal pozostaje część nie zreprywatyzowana.

  •  

   pokaż komentarz

   @matcheek: Nie

   Polacy zydowskiego pochodzenia

   a Polacy wyznania Mojżeszowego. Sporo tych tzw żydów to byli potomkowie Chazarów, którzy przyszli do Polski ze wschodu w czasie zaborów.

  •  

   pokaż komentarz

   Wg adminow z ADF ktorzy pilnuja tego hasla, Salomon Morel to Polak. Gdzies tam w srodku tekstu przebija sie tekst, ze zydowskiego pochodzenia.

   @matcheek: Typowy relatywizm, podawanie wybiórczych faktów i kłamstwa żydowskiego pochodzenia. Salomon Morel to był taki Polak, że Izrael nie wydał zgody na jego ekstradycję. Taki to był Polak.

   Tą samą propagandową narrację używają do komunistów żydowskiego pochodzenia. Gdy komunista pochodzenia żydowskiego został złapany na zbrodniach to był opisywany jako Polak. Ale gdy komunista żydowskiego pochodzenia został za zbrodnie zlikwidowany to... już opisywano to jako antysemicką zbrodnię na Żydzie.

   Propagandyści żydowscy, podobnie jak lewica (z którą w sumie mają sporo wspólnego), uwielbiają stosować relatywizmy, fałsze, przeinaczenia, wybiórcze fakty oraz podwójne standardy.

   Skutkować to będzie tylko wzrostem prawdziwego antysemityzmu. Szkoda, że zwykli Żydzi milcząco akceptują haniebne postępki swoich elit.

   Ważne byśmy się obronili.

  •  

   pokaż komentarz

   moim zdaniem, to jest tak absurdalne, że szkoda gadać, to, że robi się szum na ten temat sprzyja temu, by ten temat miał sens.

   @publiczny2010: bylem w podrozy kilkanascie godzin w kazda strone aby dotrzec na protest stop447.
   Wiekszosc ludzi dzisiaj nie ma pojecia, ze cos takiego jak Konfederacja w ogole istnieje - jaki masz pomysl na przekazanie informacji o istnieniu sily politycznej ktora chce walczyc z bezprawnymi roszczeniami Zydow jesli nie wlasnie poprzez robienie szumu?

 •  

  pokaż komentarz

  Przecież jest tzw. przedawnienie, zasiedzenie, a do tego majątek zniszczony przez siły zewnętrzne. A państwa polskiego wtenczas nawet niebyło, więc jakiekolwiek zwracanie ... ale czyjego - tego co Niemcy przejęły, czym zarządzały, co zniszczyły? To może jeszcze niemcom mamy zwracać, wszak niemcy też prawnie posiadali, i im też zabrano.

  •  

   pokaż komentarz

   @Melodykop: slyszales kiedys o przedawnieniu, gdy najwieksza armia swiata stoi u bram? Zreszta ta armia to nawet pikus, silna karta USA jest najlepszy na swiecie aparat propagandowy - tylko dzieki niemu moga toczyc wojny zaczepne od dekad caly czas bedac postawione w roli obroncy pokoju na swiecie. Mistrzostwo.

   Sedno problemu jest nie to, ze ulega przedawnieniu nawet, ze byl zastawiony hipoteka, czy zniszczony.
   Na gruncie polskiego prawa (i kazdego innego cywilizowanego kraju) jest to mienie bezdziedziczne.

  •  

   pokaż komentarz

   przedawnienie, zasiedzenie

   @Melodykop: Sądy RP inaczej na to patrzą.

 •  

  pokaż komentarz

  Ależ PRZECIEŻ RZĄD "DOBREJ ZMIANY" NIE PROWADZI ŻADNYCH TAJNYCH ROZMÓW z kimkolwiek na temat amerykańskiej ustawy 447 JUST ACT!
  Oto notatka polskiego MSZ z rozmowy nad ustawą 447 JUST z Departamentem Stanu USA! - Stanisław Michalkiewicz cytuje i omawia notatkę sporządzoną z rozmowy, z 25 października 2018 roku, pełnomocnika ministra SZ ds. kontaktów z diasporą żydowską Jacka Chodorowicza ze swoim odpowiednikiem z p. Thomasem Yazdgerdim, specjalnym posłannikiem Departamentu Stanu USA ds. Holokaustu, potwierdzającą tok tajnych umów między rządami Polski i Stanów Zjednoczonych...

  źródło: youtube.com

 •  

  pokaż komentarz

  Pamiętajcie, nic się nie dzieje. 447 to tylko taki niegroźny żarcik.

  •  

   pokaż komentarz

   @alphabeta: Tylko "oszołomy" potrafią nawoływać, że jest inaczej!
   Naród polski i państwo polskie może stanąć na krawędzi zagłady! - Stanisław Michalkiewicz o konsekwencjach przyjęcia przez Stany Zjednoczone aktu nr. 477 w sprawie rekompensaty w sprawie tzw. mienia bezspadkowego, wnioskowanego przez organizacje żydowskie, także o tym, kiedy Prawo i Sprawiedliwość może stracić władzę, co może nastąpić wcześniej niż oni sobie wyobrażają! Fragment dyskusji z publicznością spotkania "Państwo partyjne czy obywatelskie?" w Wołominie, 15.12.2017 r.

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Luperek postawa USA powinna być traktowana jako pogwałcenie sojuszu

 •  

  pokaż komentarz

  Amerykański rząd popiera roszczenia organizacji, które chcą przejąć majątek po zmarłych w czasie II wojny światowej żydach
  ...po zmarłych w czasie II wojny światowej obywatelach polskich.