•  

  pokaż komentarz

  Ja tam nie wierzę w horoskopy. Bo my, koziorożce, jesteśmy z natury bardzo nieufne.

 •  

  pokaż komentarz

  Na moj krytycyzm, ze uklad gwiazd nie moze sie przekladac na nasz charakter opisywany przez znak zodiaku jeden z moich (bylych) kolegow (calkiem wydawaloby sie narmalnych) odpowiedzial mi, alez oczywiscie.

  Na pierwszy rzut oka, calkiem sensownie uzsadnil. Dziecko ktore urodzilo sie np. na wiosne bedzie wystawione na inne warunki niz takie ktore urodzi sie w jesieni. Na wiosne ma szanse na dluzsze spacery, lepsze dotlenienie, wiecej swiatla w porownaniu do babelka, ktory swoje pierwsze dni przezyje w zimie. Co przelozy sie na jego charakter.

  W sumie cos w tym jest, niestety musialem sie spytac, a jak to sie ma do dzieci z polkuli poludniowej. Po tym pytaniu stalem sie eks-kolega.

  pokaż spoiler On chyba byl jednak baranem.

  •  

   pokaż komentarz

   @jeanpaul: układ gwiazdny/planet ma duży wpływ na człowieka, inaczej ludzie zachowują się w nów, a inaczej w pełnię etc.. ( i to się cyklicznie powtarza, proponuję zrobić testy, na sobie i na innych) dodatkowo dochodzi do tego tzw. ( w ezoteryce, w nauce nie ma tego pojęcia ) "egregor" zbiór myśli-energii danej grupy/narodu/etc.. od tysięcy lat wiedzą to ludzie którzy tego nie ignorują i zarządzają masami.. nie przypadkowo wielkie święta i rytuały są uzależnione od konstelacji "ciał niebieskich".

  •  

   pokaż komentarz

   @1125lol: tak, ksiezyca do pewnego stopinia. Ale uklad cial niebieskich - szczegolnie tych zodiakalnych moze miec wplyw co najwyzej na okres u pingwinow.

  •  

   pokaż komentarz

   @jeanpaul: ignorancja to potężna siła. udanego dnia.

  •  

   pokaż komentarz

   ignorancja to potężna siła.

   @1125lol: a to widze ze moj byly kolega ma zodiakalnego brata barana. Rowniez udanego dnia zycze, powinienes jednak uważać na szczegóły. Nie pozwól, aby poniosły cie nerwy. Po południu zatroszcz się o zdrowie i kondycję. To dobry dzień, aby zapisać się na basen lub siłownię. Jeśli nie starczy ci na to sił, to humor poprawi ci spacer. Uważaj, bo podejrzliwość może doprowadzić do niesprawiedliwych oskarżeń, a pewnych spraw nie da się już potem cofnąć. Jednak osoba, którą kochasz i za którą tęsknisz, będzie teraz bliżej niż Ci się wydaje. I zamiast czekać z założonymi rękoma, bierz się do roboty. Weź sprawy w swoje ręce, a zobaczysz, że dobrze na tym wyjdziesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @jeanpaul: januszehoroskopów jestem ale postawię się w roli adwokata diabła.
   Otóż horoskopy da się obronić jeśli założysz zamiast efektu motyla, że w gwiazdach zapisano już zdefiniowaną przyszłość - wtedy nijako to że bombelek będzie się inaczej chował z powodu słońca jest zapisane.
   Ale jest inny czynnik który pozwala wyj@$!ć do kosza wszystkie te "gazetowe horoskopy" (te indywidualne to trochę inna brocha). Jest to ogólność.
   Otóż informacja jest tym więcej warta im bardziej jest precyzyjna, jeśli staje się zbyt ogólna staje się nie do odróżnienia od szumu informacyjnego a szum jest zbędny. No np. co mi po "prawdziwym horoskopie" że jutro będzie padać albo nie będzie.
   Inna sprawa - chciałbym zobaczyć naukowe dowody na sprawdzalności i naukowe podstawy tych bajań. Np. czemu to Wenus ma odpowiadać za sprawy sercowe a nie np. Mars. Religia może być z definicji nieweryfikowalna, ale obliczenia horoskopowe już powinny być weryfikowalne.

  •  

   pokaż komentarz

   Uważaj, bo podejrzliwość może doprowadzić do niesprawiedliwych oskarżeń, a pewnych spraw nie da się już potem cofnąć

   @jeanpaul: kurde, przyznaj się, układasz horoskopy dla Pani Domu zawodowo ? XD

  •  

   pokaż komentarz

   @ostatni_lantianin:

   Otóż horoskopy da się obronić jeśli założysz zamiast efektu motyla, że w gwiazdach zapisano już zdefiniowaną przyszłość
   Rownie dobrze mozesz zalozyc, ze twoje zycie jest symulacja na komputerze jakiegos kosmity grajacego w swoje simcity. Ja sie tylko pytam czemu oni wykupili pakiet idiota plus tylu simom w kolo?
   .

   @Luki_78:

   przyznaj się, układasz horoskopy dla Pani Domu zawodowo ? XD
   Nie to ja wroz Maciej z TVN'u pod nowym pseudonimem

 •  

  pokaż komentarz

  Ostatnio zabrałem autostopowiczkę. Jak to zwykle #przegryw, po dłuższym czasie siłą inercji rozmowa zeszła na kulturę, religię i filozofię.
  Przedstawiła mi się jako racjonalna ateistka, co to na wszystko ma krytyczne oko.

  Zapytałem o predestynację. Najpierw - nie wie, co to za słowo. Tłumaczę więc, i dowiaduję się, że poszukiwaczka złota... tzn. szczęścia wierzy w horoskopy.

  Z dobrych wieści, samochód nadal pachnie truskawkami, a ja się nie udusiłem nawet ze śmiechu.

  •  

   pokaż komentarz

   a ja się nie udusiłem nawet ze śmiechu.

   @zguba: a mogles zaruchac.

   Niestety Jowisz od stycznia do listopada przebywa w znaku Strzelca a to powoduje wzmocnienie #przegrywu i koncentracje negatywnej energi. Za często plotkujesz i niechcący zdradzasz cudze sekrety. Bezbłędnie oceniasz innych, znasz się na ludziach i szybko nawiązujesz kontakty. Charakteryzuje cię przy tym niebywały dowcip, trudno ci też dorównać inteligencją czy bystrością umysłu. Kpisz sobie z ludzi, którzy nie są tak błyskotliwi, jak ty. Masz złożoną, podwójną naturę, niełatwo cię więc rozszyfrować.

   Ale nie martw sie Jowisz trzykrotnie utworzy kwadraturę z Neptunem i raz ustawi się w trygonie z Uranem W tym czasie Saturn trzykrotnie utworzy sekstyl z Neptunem. Planety pokoleniowe nie utworzą ze sobą żadnego aspektu nastepnym razem tez nie poruchasz jak bedziesz sie z niej nabijal.

  •  

   pokaż komentarz

   @jeanpaul Tja na pewno Jowisz w swoim naturalnym mocnym położeniu powoduje wiekszy przegryw xD
   Jowisz jest w znaku Strzelca od końca Listopada.

  •  

   pokaż komentarz

   Jowisz jest w znaku Strzelca od końca Listopada.

   @repulsive: no i poszedl moj horoskop w p@%#u, rozszyfrowales mnie, jestem falszywym prorokiem z TVN Horoskop, a kol. zguba zarucha w przyszlym tygodniu.

   pokaż spoiler albo i nie ze wzgledu na retrogradacje Merkurego

  •  

   pokaż komentarz

   @jeanpaul @jeanpaul bardziej bym patrzyl na uklady mars venus plutona i jowisza ;-) Poza tym jesli wiekszosc furtek jest.zamknieta to kogo jest to wina?

  •  

   pokaż komentarz

   Poza tym jesli wiekszosc furtek jest.zamknieta to kogo jest to wina?

   @repulsive: Tuska?

  •  

   pokaż komentarz

   @jeanpaul: pomimo niekorzystnego układu energetycznego wywołanego szkodliwym wpływem superpozycji pierścieni Saturna moja strategia prawie zadziałała. Autostopowiczka była przekonana, że jestem biznesmenem! Następnym razem z pewnością się uda, gdyż już wkrótce poznam nowe, bardziej niezawodne metody podrywu. Głowa do góry!

 •  

  pokaż komentarz

  Po prostu racjonalność nie jest domyślnych ustawieniem ludzkiego mózgu.