•  

  pokaż komentarz

  Co do chuja? Jeszcze chwila i znowu bandy UPA będą latały.

  •  

   pokaż komentarz

   @wojniz:
   A czemu mają nie latać??
   Kolo zachowuje się jak u siebie,bo czuje się jak u siebie, i jest u siebie.
   Polska zmienia się w mieszankę Ukrainy z Rosją, i Białorusią to i takich wiadomości będzie więcej tym bardziej,że Polska kompletnie nad tym nie panuje,a kara dla takiego to odsiadka,i wypuszczenie na wolność.A powinna być odsiadka i dożywotni zakaz wjazdu.
   Po pierwsze - ich tu nie powinno być dużo,nie miliony a góra dziesiątki tysięcy.
   Po drugie - pełny nadzór i kontrola
   Po trzecie - zakaz wydawania stałego pobytu,bo się takiej dziczy później nie pozbędziesz.Tylko pobyt czasowy bo w razie czego nawet nie musisz angażować sądu by się ich pozbyć,wystarczy,że nie przedłużysz prawa pobytu czasowego,a nie masz wcale takiego obowiązku i taki jest z miejsca nielegalny.Problem w tym,że teoretycznie jak są turystycznie to nie muszą mieć wizy a chyba przez pół roku i tak mogą tu pracować.Przeszkodzi to tym co chcą tu mieszkać do końca życia,albo bardzo długo.
   Po czwarte - dożywotni zakaz wjazdu po takich wybrykach.Muszą mieć zamkniętą drogę na zawsze,bo tylko tego się boją.

   http://krakow.eska.pl/newsy/krakow-wschodem-stoi-coraz-wiecej-ukraincow-rosjan-i-bialorusinow-zyje-w-malopolsce/767107

  •  

   pokaż komentarz

   @wojniz: raczej nam to nie grozi, no chyba że jakimś cudem nagle zniknie większość mężczyzn, zostaną kobiety z dziećmi i staruszkami, o... wtedy to dopiero gieroje pokażo jak potrafio wojować ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @DumnyzbyciaPolakiem: "Po trzecie - zakaz wydawania stałego pobytu" A to na jakiej podstawie? Bylibyśmy chyba drugim krajem na świecie zaraz po Arabii Saudyjskiej zakazując naturalizacji imigrantów. Chory pomysł. Jeśli ktoś spełnia warunki do otrzymania stałego pobytu i przestrzega norm to powinien mieć możliwość jego uzyskania.

  •  

   pokaż komentarz

   @DumnyzbyciaPolakiem: Zakaz naturalizacji musiałby dotyczyć również Polaków urodzonych poza granicami kraju, nie mieliby prawa w takim wypadku osiedlić się oni na stałe.

  •  

   pokaż komentarz

   @MedGeek:
   Takie zdarzenia pokazują,że nie bardzo chcą się naturalizować,bo dla mnie naturalizacja to też przestrzeganie naszych przepisów,norm i reguł.A nie jak w Wikipedii nadanie obywatelstwa.Nie wiem,po co nam tacy obywatele.
   Nie zamierzałem jednak pozbawiać ich możliwości pobytu czasowego.
   De facto różnica główna jest taka,że czasowe należy odnawiać.A tak naprawdę starać się o nowe.
   Jest terminowe i wygasa po pewnym czasie,więc nawet nie trzeba zabierać.
   Stałe to podobno większy problem.Tu już nie wiem,czy nie kończyłaby się sprawą w sądzie.Po drodze odwołania itp.itd.Praktycznie to mogłoby trwać latami.
   Czasowe zmusza takiego delikwenta do przestrzegania zasad,bo się nie może stawiać.
   Przypuśćmy że masz ukraińca chodzącego po Warszawie z flagą banderowską i krzyczącego,że bardzo dobrze,że taki los Polaków spotkał,i że on też jak tylko będzie mógł zrobi to samo.Ze stałym trzeba się będzie z gościem bujać,bo zabrać tak sobie nie można.
   Z czasowym nie musisz.Możesz mu nie wiem,jakąś adnotację dać w papierach czy coś,i poczekać.Rok,dwa,trzy....ale nadejdzie czas gdy ważność wygaśnie i koleś się zamelduje po przedłużenie(a tak naprawdę po nowe zezwolenie na pobyt czasowy,ja to nazywam przedłużeniem :-) ).A wtedy zonk...odmowa.
   Nie bardzo taki może się skarżyć.Nic mu nie zabrałeś.Nie wydałeś mu tylko nowego,ale to nie jest przymus i obowiązek,że masz dawać każdemu kto chce.
   A ze stałym,to teoretycznie prawo pozwala na zabranie prawa stałego pobytu w takich sytuacjach:

   został skazany prawomocnym wyrokiem w Rzeczypospolitej Polskiej za przestępstwo umyślne na karę co najmniej 3 lat pozbawienia wolności

   https://www.arslege.pl/przeslanki-cofniecia-zezwolenia-na-pobyt-staly/k1114/a73054/

   ale musisz mieć wyrok i to prawomocny.Aby wyrok się uprawomocnił musi zostać zakończona droga odwoławcza.Jeśli jak mówią prawnicy nie przysługuje na niego środek zaskarżenia.Dopóki ukrainiec się będzie odwoływał dopóty może tu siedzieć.
   A on się odwoła bo wprawdzie robi nam taki tutaj dodatkowy bajzel,ale jednocześnie do swojego wracać nie chce.Będzie się odwoływał wszędzie gdzie się da,choćby do Brukseli,czy przez okno jak w kabarecie Smolenia i Laskowika.Jak się wyrok uprawomocni to nie będzie komu wręczyć,bo facet umrze tu jako stary dziadek.A teraz czasowy:

   Cudzoziemiec planujący przebywać w Polsce dłużej niż 3 miesiące może ubiegać się o zezwolenie na pobyt czasowy w Polsce. Zezwolenie na pobyt czasowy jest wydawane maksymalnie na 3 lata.Zezwolenia na pobyt czasowy nie przedłuża się samoczynnie. Jeśli cudzoziemiec chce pozostać w Polsce, musi ubiegać się o nowe zezwolenie.Cudzoziemiec powinien opuścić Polskę przed upływem terminu ważności zezwolenia na pobyt czasowy, chyba że uzyskał inny, ważny dokument pozwalający mu na legalny pobyt w Polsce (np. kolejne zezwolenie na pobyt czasowy, zezwolenie na pobyt stały lub zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego UE).

   Ba,pobyt czasowy ma nawet takie bonusy do odmowy.

   Podlega obowiązkowi leczenia, a nie wyraża zgody na to leczenie (obowiązkowemu leczeniu podlegają osoby chore na gruźlicę płuc, kiłę, rzeżączkę).( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Odrę bym też pod to podciągnął,bo się nie szczepią i zarażają Polaków,oni ją tu chyba zresztą przywlekli,mamy umierać,bo u nich jest syf i choroby?

  •  

   pokaż komentarz

   @DumnyzbyciaPolakiem: Zakaz naturalizacji musiałby dotyczyć również Polaków urodzonych poza granicami kraju, nie mieliby prawa w takim wypadku osiedlić się oni na stałe.
   @MedGeek jak ktoś jest spoza UE to tylko na czas określony. We wspólnocie jest i powinna być wolność i ona jest. Nie mogą oni przyjeżdżać na tych samych warunkach bo się do tego nie nadają.

  •  

   pokaż komentarz

   @wojniz: od początku lat 90 wykonaliśmy wielki skok cywilizacyjny, który nie miał miejsca w upadłym państwie jakim jest Ukraina. Co robi nasz rząd? Sprowadza nieprzystosowanych do życia w cywilizowanym kraju dzikusów, żeby było jak wtedy, gdy np. samochód mogłeś rano zobaczyć bez kół na cegłach...
   Co może pójść nie tak?

  •  

   pokaż komentarz

   @DumnyzbyciaPolakiem: taki sam Angielski dzban właśnie pisze podobne bzdety o Polakach w Anglii. Skąd wy się bierzeta?

  •  

   pokaż komentarz

   @Morefun33:
   Niech sobie pisze,ma prawo.Są u siebie,i mają prawo choćby jutro wszystkich Polaków z Anglii wyrzucić,choćby tylko za to,że im się ich twarze nie podobają.Może nam się to nie podobać,ale nie mamy prawa żądać by nas kochali,lubili i się użerali z nami.Nawet gdyby każdy Polak tam był 100% pożyteczny dla ich kraju i przynosił im dochód,i nie był żadną patologią,a nawet gdyby wszyscy byli abstynentami oni nadal mają prawo wszystkich wyrzucić,i nie muszą się nikomu z tego tłumaczyć,ponieważ to ich kraj a nie nasz i nie mamy prawa im mówić,kogo mają ochotę tam widzieć.A tymczasem jakoś niektórzy uzurpują sobie prawo do tego by o tym współdecydować:"Anglia dla Anglików i Polaków".
   Nie,nie mamy,nie mieliśmy i nie będziemy mieli nigdy takiego prawa.Nie jesteśmy nimi,i nawet z angielskim paszportem i perfekcyjną znajomością angielskiego raczej nigdy dla nich nie będziesz Anglikiem.Chyba,że formalnie,to znaczy prawa wyborcze,mieszkanie,ale za plecami jak ci d...obrobią to za bycie Polakiem.Rzadko to pokazują,ale jak przeszedł Brexit to niektórzy wręcz pytali wprost Polaków kiedy wreszcie wracają do siebie.I to byli nierzadko Polacy którzy w Anglii kupę lat przesiedzieli.Ale dla nich i po 50 latach mieszkania tam i całkowitej asymilacji będziesz Polakiem.

  •  

   pokaż komentarz

   ale musisz mieć wyrok i to prawomocny.Aby wyrok się uprawomocnił musi zostać zakończona droga odwoławcza.

   @DumnyzbyciaPolakiem: Skąd takie informacje?

   Strona niezadowolona z decyzji właściwego wojewody wydanej w sprawie zezwolenia na pobyt stały ma prawo wystąpić w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji, z odwołaniem do Szefa Urzędu do Spraw Cudzoziemców.

   Nie ma tutaj mowy o postępowaniu sądowym, decyduje Urząd do Spraw Cudzoziemców.

   I jeszcze jedno: masz informacje ile takich odmownych decyzji było rzeczywiście wydanych? I jaki stanowią odsetek wszystkich decyzji? Bo skoro uważasz, że konieczna jest zmiana przepisów, to rozumiem że skala jest duża.

  •  

   pokaż komentarz

   @manekin: > Skąd takie informacje?

   Wyżej masz cytat.

   I jeszcze jedno: masz informacje ile takich odmownych decyzji było rzeczywiście wydanych? I jaki stanowią odsetek wszystkich decyzji? Bo skoro uważasz, że konieczna jest zmiana przepisów, to rozumiem że skala jest duża.

   A po co mi takie informacje.Ja muszę uważać,że konieczna jest zmiana przepisów na podstawie odsetka wydanych decyzji?

   Czyli nie mogłem uważać,że w kwestii przekręcanych w samochodach liczników potrzebna była zmiana przepisów,bo nie miałem wiedzy z Policji i stacji kontroli pojazdów ile takich przypadków było w rzeczywistości???
   A nie wystarczy mi chęć zmiany przepisów na podstawie częstego czytanie tego co oni tu wyprawiają? Nie wystarczy mi to co sam widzę?
   Ja ci mogę ze sto linków w kilkanaście minut znaleźć o ich przestępstwach i to mi może wystarczyć przecież.Może ja nie mam ochoty co dwa dni czytać o przestępstwach ukraińców??A przecież to nie pokazuje nawet skali zjawiska.Kolega na stacji robi i sam mi opowiadał że czasem kilku ukrów przyjeżdża walnąć sobie przed pracą jakąś flaszeczkę i potem autem jedzie do roboty.On na Policję nie dzwoni,bo podpisałby na siebie wyrok.Ale Policji nie ma a jak jest to nie łapie jak się nie narazisz.Wystarczy by pijak jechał w sposób niezwracający na siebie uwagi a może codziennie pijany jeździć i kilka lat zanim się go złapie.Mnie Policja raz na kilka lat zatrzymuje,tyle,że ja jestem abstynentem.
   Nawet na Wykopie były opisane jakieś dwa przypadki z ukraińcami,i w obu przypadkach okazało się,po kontroli ich przez Straż Graniczną,że byli tu nielegalnie.Wpadli tylko dlatego,że zaczęli podskakiwać,ale to też pokazuje że nie mamy nad tym kontroli.Ich jest tu tyle,że nie mamy ludzi by ich sprawdzać,a posiadane informacje są często nieaktualne.
   I ja się mam na to godzić,bo nie dostałem jakichś papierów z Wydziału do Spraw Cudzoziemców.

  •  

   pokaż komentarz

   Wyżej masz cytat.

   @DumnyzbyciaPolakiem: Ale w linku, który wkleiłeś, masz też:

   wymagają tego względy obronności lub bezpieczeństwa państwa lub ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego

   Więc furtka to odebrania prawa pobytu jest szeroko otwarta, wyrok sądu nie jest niezbędny.

   A po co mi takie informacje.Ja muszę uważać,że konieczna jest zmiana przepisów na podstawie odsetka wydanych decyzji?

   @DumnyzbyciaPolakiem: Jeżeli takie przypadki to margines, to po co zmieniać przepisy? Żeby utrudnić życie uczciwie pracującym ludziom i ich pracodawcom?

   A nie wystarczy mi chęć zmiany przepisów na podstawie częstego czytanie tego co oni tu wyprawiają? Nie wystarczy mi to co sam widzę?

   @DumnyzbyciaPolakiem: A co się wyprawia? Mówimy cały czas o cudzoziemcach z prawem stałego pobytu, a nie o ogóle cudzoziemców.

   On na Policję nie dzwoni,bo podpisałby na siebie wyrok.

   @DumnyzbyciaPolakiem: To powiedz koledze, że podpisuje wyrok na ludzi poruszających się po tej samej drodze.

   Nawet na Wykopie były opisane jakieś dwa przypadki z ukraińcami,i w obu przypadkach okazało się,po kontroli ich przez Straż Graniczną,że byli tu nielegalnie.

   @DumnyzbyciaPolakiem: Więc możesz być pewny, że nie mieli prawa stałego pobytu.

  •  

   pokaż komentarz

   Więc możesz być pewny, że nie mieli prawa stałego pobytu.

   @manekin:

   Właśnie legalnie byli.Tylko do czasu.Po prostu wystarczy,że taki pracę zmieni i tego nie zgłosi a zezwolenie na pracę czy coś trzeba od nowa robić,nie znam się dokładnie na tym,koleś w znalezisku to objaśniał.Koleś nie zgłosił,a nasi......o tym oczywiście nie wiedzieli,taki burdel, panie.Dowiedzieli się jak przyjechali kolesia skontrolować.A jakby nie przyjechali to by może się po 20 latach nasi dowiedzieli albo wcale.

  •  

   pokaż komentarz

   @DumnyzbyciaPolakiem: Ok, byli legalnie, ale to nie znaczy, że mieli prawo do stałego pobytu. Takie prawo co roku nabywa ok. 5 tysięcy Ukraińców. Ja odnosiłem się tylko do Twojego postulatu ograniczenia prawa stałego pobytu, a nie legalności pobyt w ogóle.

 •  

  pokaż komentarz

  To mamy polską wersję dindu nuffin

  źródło: 310vaz.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  Wyskoczył tulipanem do kogoś kto ma długie stalowe ostrza na kiju?

  No to odważny gość - nawet na wyłączoną kosę można kogoś nieźle nadziać a jak jeszcze się włączy silnik i ostrza zaczną wirować to masakra gorsza jak przy pile spalinowej.

 •  

  pokaż komentarz

  Wyp%!@?#%ić towarzysza z kraju i zakazać wjazdu. Niech go swoi w pierdlu trzymają.