•  

  pokaż komentarz

  Od teraz nie będzie możliwe używanie tej technologii przez jakiekolwiek urzędy i agencje podległe miastu.
  "Podległe miastu" to słowo klucz - instytucje i agencje rządowe się pod to nie kwalifikują ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Wiedzą jeszcze więcej dzięki smartfonom, więc po co im 'archaiczne' kamery z ulicy, gdy każdy z nas narzędzie do szpiegowania, siebie i innych wokół, nosi w kieszeni. Google (twórca Androida), Facebook, Apple (twórca iOS), Microsoft (twórca Windowsa) i wielu innych gigantów IT - niemal wszystkie globalne firmy technologiczne mają siedziby w tym regionie. Myślicie, że nikt tych danych nie używa pod kątem "zapewnienia bezpieczeństwa kraju" czy innych, pozornie "poprawnych" celach?

 •  

  pokaż komentarz

  A w Polsce Wielkiego Brata mamy już od dawna:

  https://gazetalubuska.pl/monitoring-w-zielonej-gorze-sie-sprawdza-prawie-200-interwencji-w-pol-roku/ar/13856088

  System pozwala również na rozpoznawanie twarzy. Na bazie zdjęcia osoby poszukiwanej system automatycznie ją wyszukuje. Jest bardzo skuteczny, nawet jeśli osoba założy przeciwsłoneczne okulary, to system może ją wyłapać – mówi Krzysztof Rutkowski, kierownik biura ochrony wizyjnej.

  Łącznie do końca lutego powinniśmy dysponować 272 obrazami z kamer –Waldemar Michałowski, dyrektor departamentu bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego.

  Koszta całego projektu to ponad 5 milionów złotych.

 •  

  pokaż komentarz

  Elegancko, niestety nie dla polaka to, polak będzie się jeszcze cieszył że zeskanuje twarz przy kasie i nie musi portfela wyciągać tylko samo się z konta pobierze, najgorsze są te metody inwigilacji które jawią się jako ułatwienie codziennego życia

 •  

  pokaż komentarz

  Pfff, oficjalnie banują, a i tak pewnie będą używać. Jak nie oni to inne "służby"albo korporacje.