•  

  pokaż komentarz

  wiosna idzie

  źródło: robert.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  Właśnie tacy ludzie chcieliby, aby dzieci z warszawskich szkół i przedszkoli uczyły się czerpać radość z masturbacji i już jako 9-latki dowiadywały się o tym, jak przeżywać różnorodne doświadczenia seksualne.

  Nic głupszego dziś nie przeczytam xD Proszę pozwać przy okazji całe WHO.

  •  

   pokaż komentarz

   @pieczarrra: nie mow hop; wykopki moga Cie jeszcze zaskoczyc w komentarzach ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @pieczarrra: Ale przecież to jest w tych całych śmiesznych panelach WHO, trzytaczano to nie raz na Wypoku. Przespałeś ostatni miesiąc?

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: O tym właśnie mówię. Edukacja seksualna (nie mylić z urojeniami na temat pałowania Wiplera w wieku 2 lat i organizowania spotkań swingersów w podstawówce) to zalecenie WHO, a nie wymysł jednej osoby, która popiera kartę LGBTQ+.

  •  

   pokaż komentarz

   Edukacja seksualna (nie mylić z urojeniami na temat pałowania Wiplera w wieku 2 lat i organizowania spotkań swingersów w podstawówce) (...)
   @pieczarrra: Urojenia? Nie ma to jak iść w zaparte... zapraszam na stronę 40.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale przecież to jest w tych całych śmiesznych panelach WHO, trzytaczano to nie raz na Wypoku. Przespałeś ostatni miesiąc?

   @Nicolai: To chyba ty przespałeś, bo wielokrotnie już tłumaczono prawackie bzdury na ten temat.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: Ale co na tej stronie czterdzieści jest wartego gównoburzy? Bo przeczytałem i nie bardzo wiem. Gdybyś (zanim odpowiesz na pytanie) pragnął podyskutować nie na temat, to uprzedzam że NIE jestem gejem. Dzieciaty żonaty.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: Nie widzę tam nic o nauce dzieci masturbacji, przykro mi. A edukacja o swojej cielesności, umiejętności stawiania granic to podstawa, jeśli chcemy ograniczać patologie w tym zakresie. Małe dzieci nie są głupie i w dobie internetu widzą i wiedzą coraz więcej.

  •  

   pokaż komentarz

   @PosiadaczKonta: @pieczarrra: Przecież tam stoi jak byk "przyjemność z dotykania własnego ciała, masturbacja i tak dalej".

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: Bo własna cielesność to nieodłączny element seksualności człowieka. To tak jak ucząc się matematyki chciałbyś ominąć tabliczkę mnożenia. Nie rozumiem w ogóle czemu nasze społeczeństwo w dalszym ciągu demonizuje masturbację, jakby to było coś złego. Zresztą w dalszym ciągu nie ma mowy o tym, że ktoś będzie dziecku pokazywał jak się onanizować.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: Wiesz że dzieciaki w ten czy w inny sposób masturbują się same od 3,4 roku życia? To o czym piszesz jest w dziale "Informacje (wiedza)Przekaż informacje na temat" na lata 4-6. Chodzi o to żeby dziecku wytłumaczyć co tak na prawdę samo od jakiegoś czasu robi, a nie jako przykazanie żeby dziecku kazać się gwałcić albo w tym pomagać.

  •  

   pokaż komentarz

   @pieczarrra: Och, jaka nagła zmiana retoryki. Było:

   Edukacja seksualna (nie mylić z urojeniami na temat pałowania Wiplera w wieku 2 (...)
   Nie widzę tam nic o nauce dzieci masturbacji, przykro mi.

   A teraz się zrobiło:

   Bo własna cielesność to nieodłączny element seksualności człowieka. To tak jak ucząc się matematyki chciałbyś ominąć tabliczkę mnożenia.
   No to uczą "pałowania Wiplera" czy nie? Bo gadasz jak Ci wygodniej licząc chyba, że rozmówca to złota rybka i nie zauważy co mówiłeś zdanie wcześniej.

   Nie rozumiem w ogóle czemu nasze społeczeństwo w dalszym ciągu demonizuje masturbację, jakby to było coś złego.
   Nie wiem, ale znam pytanie na które możesz odpowiedzieć. Czemu kryjesz się z "odczarowaniem" masturbacji jakby to było coś złego? Przecież to nic zdrożnego według Ciebie. Dlaczego więc szedłeś w zaparte? Ja łapię WHO za rękę, a Ty "to nie ich ręka"? Dlaczego? Niech zgadnę... w odpowiedzi dostanę zmianę wykładni, że jednak nie uczą masturbacji tylko informują czy inny sofizmat w tym guście.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: Dobrze, postaram się wytłumaczyć to jaśniej - karta nie zakłada nauki onanizacji z rodzaju "patrzcie dzieci, tak robicie sobie dobrze, teraz pora na ćwiczenia praktyczne, kto dojdzie ten dostaje naklejkę wzorowego ucznia", jak to niektórym się wydaje, tylko edukację czysto teoretyczną, nastawioną nie na wpajanie jakichkolwiek ideologicznych wzorców, tylko informację o naturalnych postawach człowieczych. To takie samo nauczanie jak o rozmnażaniu na biologii w każdej szkole, jako elementarna część funkcjonowania człowieka bez retoryki "hehe, to teraz się ruchajcie". Mam nadzieję, że udało mi się wyjaśnić różnice między pojmowaniem tych zagadnień.

  •  

   pokaż komentarz

   @pieczarrra: Zapoznaj się z tym dokumentem, mniemam że swoje zdanie opierasz na swoich subiektywnych ocenach materiałów pochodzących z mediów głównego ścieku.

  •  

   pokaż komentarz

   (...) karta nie zakłada nauki onanizacji z rodzaju "patrzcie dzieci, tak robicie sobie dobrze, teraz pora na ćwiczenia praktyczne, kto dojdzie ten dostaje naklejkę wzorowego ucznia", jak to niektórym się wydaje, (...)
   @pieczarrra: Co to za chochoł u diabła? Ktokolwiek twierdzi, że tak to wygląda? Ktoś Ci kiedyś powiedział, że tak to rozumie? Niei nie. To wszystko to Twoje konfabulacje na potrzeby dyskursu. I to niby my mamy urojenia? Żenada...

   (...) tylko edukację czysto teoretyczną, (...)
   A to spoko... zaraz, wcale nie spoko! Może nie życzę sobie żeby stary cap ze szkoły mówił mojeu dziecku jak się marturbować ani tym bardziej, że jest to fajne, dobre i w ogóle? Od wychowania są rodzice, nie nauczyciele. Także daruj sobie wmuszanie swoich ideologii ponad cudzymi głowami. To jest ten moment kiedy mówisz, że jesteś za wyrzuceniem religii ze szkół.

   (...) nastawioną nie na wpajanie jakichkolwiek ideologicznych wzorców, tylko informację o naturalnych postawach człowieczych.
   Wiesz co jest najstraszniejsze w tym wszystkim? To, że nie jesteś pierwszym lewakiem, który wypalił mi z "bo moje poglądy to poglądy człowiecze". To zakrawa o fanatyzm. Normalny ludź zakłada jakiś margines błędu albo też pozwala innym na realizowanie swoich poglądów. Ty natomiast swój traktujesz jak absolut. I jak ja mam z Tobą rozmawiać?

   To takie samo nauczanie jak o rozmnażaniu na biologii w każdej szkole, jako elementarna część funkcjonowania człowieka bez retoryki "hehe, to teraz się ruchajcie".
   Nie zauważasz różnicy między mowieniem 12-latkowi skąd się biorą dzieci, a tłumaczeniem 2-latkowi, że masturbacja jest spoko? Wiek to jedno. Drugie to fakt, że pierwsze jest informatywne, drugie mocno subiektywne.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: pewnie ci nie odpowie, bo lewaka boli dupa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @pieczarrra: uczenie że masturbacja jest dobra jest błędem. to nie jest ani dobre ani pożyteczne, ludzie sie od tego uzależniaja i nie daja rady tego rzucic. Im wcześniej zaczną tym szybciej sie uzależniają jak z papierosami
   @Nicolai:

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: Gdyż szerzysz zwyczajne kłamstwa na temat Deklaracji LGBT.

   1. Punkt na temat edukacji seksualnej i antydyskryminacyjnej w Deklaracji LGBT+ tyczy się zajęć dodatkowych - za zgodą rodziców.

   2. Dotyczy uczniów szkół od 4 klasy szkoły podstawowej, a nie przedszkoli.

   3. Mowa w niej na temat dokumentu WHO/UNESCO z 2018 roku (co potwierdzili inicjatorzy - Miłość nie wyklucza), a nie dokumentu wydanego w 2012 roku (który często komentują środowiska ultrakonserwatywne - dodatkowo manipulując tym dokumentem). Link do dokumentu na stronie WHO -> https://www.who.int/reproductivehealth/publications/technical-guidance-sexuality-education/en/

   4. W dokumencie z 2012 roku nie ma NIC o uczeniu dzieci takich czynności jak masturbacja. To jest matryca dla specjalistów, a nie plan zajęć. Fakty są takie, że w młodym wieku dzieci interesują się ciałem i nie powinno się tego traktować jak coś złego -> https://www.kidspot.com.au/health/ask-the-expert/ask-dr-justin/ask-dr-justin-how-do-i-stop-my-3yearold-masturbating/news-story/4653bc61a43456fb5f0f7b14ec87f137
   http://www.ptnd.pl/nd/neurologia_51-43-46.pdf

   5. Środowiska ultrakonserwatywne tak naprawdę mają ból o to, że kwestie takie jak antykoncepcja/orientacja seksualna/masturbacja jak już to będą poruszane zgodnie z rzetelną wiedzą naukową, a nie według ich religijnego podejścia, które demonizuje/straszy ludzką seksualnością.

   6. Rzetelna edukacja również jasno walczy z wykorzystywaniem, czy pedofilią - bardzo ciekawe, że środowiska religijne/episkopatu aż tak bardzo jej się sprzeciwiają.

   7. Program Latarnik nie będzie polegał na zatrudnianiu nowych osób, a na tym, że przynajmniej jedna osoba w szkole - psycholog, pedagog, nauczyciel - będzie wykształcona w tym jak pomóc uczniom gnębionym z powodu bycia osobą lgbt: "Celem programu „Latarnik” jest doprowadzenie do tego, aby w każdej warszawskiej szkole była przynajmniej jedna osoba (nauczyciel, nauczycielka, szkolna pedagożka czy psycholog), przygotowana do zapobiegania i reagowania na przemoc wobec uczniów i uczennic LGBT+"

   Edukacja seksualna również ma pozytywne skutki:

   "Eksperci WHO jedynie opisują zachowania dzieci w różnym wieku, co nie ma nic wspólnego z ich rekomendowaniem. – Edukacja seksualna dostarcza wiedzy na temat emocjonalnych, społecznych i fizycznych aspektów seksualności. Edukacja seksualna nie zachęca dzieci i młodzieży do uprawiania seksu – mówi „Newsweekowi” dr Paloma Cuchi, szefowa Przedstawicielstwa WHO w Polsce, która dodaje, że badania w wielu europejskich krajach pokazały pozytywne skutki edukacji seksualnej na zdrowie młodzieży."

   "– Spadła liczba nastoletnich ciąży i aborcji. Zmniejszyła się liczba chorych na choroby weneryczne i zakażeń wirusem HIV wśród młodych ludzi w wieku 15-24 lata. Zmniejszyła się liczba przypadków molestowania seksualnego. I spadła liczba zachowań homofobicznych– wylicza nam dr Cuchi, która nie ma wątpliwości, że wiedza o własnej seksualności pomaga młodym ludziom podejmować bardziej świadome decyzje związane także ze współżyciem seksualnym: – Dzięki edukacji seksualnej młodzi ludzie zyskali większą pewność siebie i wiedzę jak radzić sobie z trudnymi wyzwaniami. Edukacja seksualna nauczyła młodych rozwijać silniejsze i trwalsze relacje."

  •  

   pokaż komentarz

   Gdyż szerzysz zwyczajne kłamstwa na temat Deklaracji LGBT.
   @artpop: Widzę, że wytoczyli ciężkie działa. Fajnie, pięknie, ale ja nie o Karcie LGBT, tylko matrycach WHO, więc naprodukowałeś się na marne.

  •  

   pokaż komentarz

   Fajnie, pięknie, ale ja nie o Karcie LGBT, tylko matrycach WHO, więc naprodukowałeś się na marne.

   @Nicolai: Polecam czytać ze zrozumieniem. Mój komentarz również porusza kwestie edukacji seksualnej WHO, o której jest w karcie LGBT (o której jest to kłamliwe znalezisko).

  •  

   pokaż komentarz

   @artpop: A faktycznie... "to, że w matrycy jest masturbacja nie znaczy, że będą uczyć masturbacji". Pięknie mi to wytłumaczyłeś, dziękuję.

  •  

   pokaż komentarz

   A faktycznie... "to, że w matrycy jest masturbacja nie znaczy, że będą uczyć masturbacji". Pięknie mi to wytłumaczyłeś, dziękuję.

   @Nicolai: Samo WHO to tłumaczy gdybyś zadał sobie trud przeczytania tego co komentujesz, zamiast zmanipulowanych wysrywów na ideologicznych stronach, na które uczęszczasz.

   6. According to some critics, the Standards promote “masturbation” and “playing doctors” in children from age 1 to 4 and encourage 6 year old children to “explore samesex relationships”. Is this true?

   As mentioned, it is considered crucial that sexuality education is age-appropriate. Therefore, the Standards include information about the typical developmental stages of children. This information is addressed to professionals (e.g. teachers, including kindergarten teachers), who need to be informed about the variety of normal phenomena in the psychosexual development of children including, in fact, early childhood masturbation and “doctor” games. Without such knowledge, there is a risk that professionals will react in inappropriate ways, possibly harming the child and/or hindering his/her future healthy development. The Standards therefore inform professionals about how to deal with these phenomena in a high-quality sexuality education programme in a developmentally appropriate way.

   Skrócę to dla Ciebie: najmłodsze dzieci się potrafią masturbować i opiekunowie muszą zdawać sobie z tego sprawę i wiedzieć jak do tego podejść w sposób odpowiedni dla wieku dziecka.

  •  

   pokaż komentarz

   @rzep: Jakbyś sobie zadal trud przeczytania mojego komentarzu to byś zauważył, że już się do tego ustosunkowałem... Z ciekawości, Wy się wołacie na pomoc? Bo już trzeci dyskutant się włączył by ugryźć z innej mańki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: Jak się możesz ustosunkować do czegoś, czego nie rozumiesz?

  •  

   pokaż komentarz

   @pieczarrra niedługo to może być World Homosexual Organization.

  •  

   pokaż komentarz

   @pieczarrra: to sobie troszke o tym całym WHO poczyta, bo co do samego meritum, że są to ich zalecenie to owczywiście masz rację. Tutaj jednak nie chodzi o sam fakt czy to sa czy nie są ich zalecenie, ale że czyjekolwiek by nie były to wali od nich pedofilią na kilometr. Tak jak mówiłem poczytaj sobie o samym WHO

  •  

   pokaż komentarz

   @JohnyAgrest: WHO to Światowa Organizacja Zdrowia. Ta organizacja tworzy Międzynarodową Klasyfikację Chorób i Problemów Zdrowotnych (International Classification of Diseases and Related Health Problems - ICD). Stanowi prawną podstawę do stawiania rozpoznań medycznych w Polsce. To co piszesz to zwyczajne urojenia.

  •  

   pokaż komentarz

   Stanowi prawną podstawę do stawiania rozpoznań medycznych w Polsce. To co piszesz to zwyczajne urojenia.
   @artpop: A przypomnij nam jak umotywowali zdjęcie transseksualizmu z listy zaburzeń? Przesłanki medyczne? Badania kliniczne? Nic z tych rzeczy... destygmatyzacja tej społeczności. Niech to mówi samo za siebie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: Transpłciowość została usunięta z tej listy, gdyż według obecnej wiedzy medycznej nie jest to zaburzenie psychiczne. To, że bycie w tej kategorii stygmatyzowało również osoby transpłciowe to kwestia dodatkowa.
   "It was taken out from the mental health disorders because we had a better understanding that this wasn't actually a mental health condition and leaving it there was causing stigma," said Dr. Lale Say, coordinator of WHO's Adolescents and at-Risk Populations team.

  •  

   pokaż komentarz

   @artpop: Tak, tak... znam tą wypowiedź, dalej jest:

   So in order to reduce the stigma while also ensuring access to necessary health interventions, this was placed in a different chapter.
   Wszystko fajnie-pięknie, ale nie umiem zrozumieć jednego. Czemu nie powołują się na żadne badania i więcej uwagi poświęcają "stygmatyzacji" niż "lepszemu zrozumieniu" czymkolwiek by ono nie było. I czym jest w takim razie transpłciowość i czemu się ją leczy skoro nie jest zaburzeniem? I czy inne zaburzenia postrzegania samego siebie też nie są zaburzeniami? No bo sorry, ale nieważne ile hormonów wpompują w faceta i ile operacji mu zadadzą to i tak nie zostanie kobietą w pełnym tego słowa znaczeniu.

 •  

  pokaż komentarz

  To co, a gwiazda porno nie ma prawa np. głosować w wyborach? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  Jakby to był nie wiem, wielokrotnie skazany pedofil, albo facet który zabił kolegę, zjadł jego zwłoki, albo coś takiego, to rozumiałbym kontrowersję.
  A striptizer/ka to jak dla mnie normalny zawód. ¯\_(ツ)_/¯

 •  

  pokaż komentarz

  W ilu szkołach w Warszawie uczą już masturbacji? Wy naprawdę jesteście debilami, jezeli w to wierzycie.

 •  

  pokaż komentarz

  Ta strona to propaganda Światowego Kongresu Rodzin a dokładnie ich lokalnego wykonawcy prawniczej sekty z Brazylii na literę O. Jesteście strasznie naiwni. Popieracie ich dalej, jak wam kiedyś wyłączą redtube, zabronią rozwodów a wasze kobiety podczas komplikacji w ciąży umrą, to już będzie za późno. Frajerzy i w dodatku debile z was.