•  

  pokaż komentarz

  No bo tak technicznie rzecz biorąc pedofilia jest wtedy, kiedy ktoś wykorzystuje dziecko bez wykształconych cech płciowych. W przypadku starszych dzieci to jest efebofilia. A zatem tutaj ma już znaczenie, jakie preferencje ma oprawca - czy pociągają go kobiety, czy mężczyźni.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Efebofilia

  •  

   pokaż komentarz

   @PierroLeone: pokwitanie ma miejsce w wieku od 12 do 16 r.ż. i jest karana.
   Pedofilia – rodzaj parafilii: stan, w którym jedynym lub preferowanym sposobem osiągania satysfakcji seksualnej jest kontakt z dziećmi w okresie przedpokwitaniowym lub wczesnej fazie pokwitania

  •  

   pokaż komentarz

   @gansevudei:

   Prof. Ryszard #legutko: nadużycia seksualne wśród członków #kosciola, to przypadki homoseksualizmu. Ponad 80 procent dotyczy chłopców w wieku 12-17 lat i to nie jest żadna #pedofilia, to jest #pederastia po prostu
   A więc tylko 20% przypadków dotyczy dzieci młodszych. Przypadek?

  •  

   pokaż komentarz

   @PierroLeone: homoseksualiści to osoby bez skłonności do pedofilii, nie krzywdzą dzieci, wiec nie rozumiem czemu jakis pseudo profesor wyciera sobie morde nowym "wrogiem ojczyzny", by bronić przestępców ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @PierroLeone słyszałem te jego wywody w radiu i krew człowieka zalewa w jaki sposób i beztrosko podchodzi do bagatelizowania problemu poprzez grę słów i definiowania czynów tak aby były mniej nośne...

   To jest k%%?a dramat.

  •  

   pokaż komentarz

   @gansevudei:

   Homoseksualiści to osoby bez skłonności do pedofilii, nie krzywdzą dzieci
   według dr Freund i dr Heasman z Clarke Institute of Psychiatry w Toronto odsetek homoseksualistów wśród pedofilów wynosi 32-34%
   W 2007 roku ukazała się publikacja – Ryan C. W. Hall MD, Richard C. W Hall MD, PA, "A Profile of Pedophlia: Definition, Characteristics of Offenders, Recidivism, Treatment Outcomes and Forensic Issues". W pracy powołano się na wiele źródeł naukowych. Jej autorzy jasno wskazują, że odsetek homoseksualistów wśród pedofilów wynosi od 9 do 40proc.

   "Homoseksualiści stanowiący od 1 do 3% populacji odpowiadają za 20 do 30% aktów pedofilskich, 30% aktów seksualnych osób dorosłych z nieletnimi, od 35 do 40% przypadków molestowania nieletnich. W badaniach anonimowych od 25% do 50% homoseksualistów przyznaje się do dokonywania aktów pedofilskich."

   Żródło:
   Tłumaczenie raportu przedstawionego przez grupę lekarzy Parlamentowi Kanady w styczniu 2005 roku: 'Gay-Marriage' and Homosexuality, some medical comments

  •  

   pokaż komentarz

   @PierroLeone: Szerzysz kłamstwa powtarzane przez środowiska religijne. W tych badaniach nie ma mowy o osobach homoseksualnych, a o pedofilach. Jest w nich również jasno napisane, że "This finding does not imply that homosexuals are more likely to molest children".

   Polecam przeczytać ten artykuł - https://www.americamagazine.org/faith/2018/10/22/no-homosexuality-not-risk-factor-sexual-abuse-children

   "Przypisywanie osobom homoseksualnym szczególnej – w porównaniu do heteroseksualnych – skłonności do seksualnego wykorzystania dzieci stanowi nieuprawnione nadużycie, a rozpowszechnianie skojarzenia między homoseksualnością a pedofilią jest domeną ludzi nieświadomych i niekompetentnych bądź też uprzedzonych do ludzi homoseksualnych i sprzeciwiających się prawom obywatelskim tych osób.

   Znakomita większość przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci w Polsce jest popełniana przez heteroseksualnych mężczyzn i ma miejsce w rodzinie (tj. wykorzystywanie dziewczynek przez mężczyzn będących członkami ich rodzin – np. przez ojca, ojczyma, dziadka, wuja itd.).

   Podtrzymywanie społecznego przekonania o szczególnej skłonności osób homoseksualnych do seksualnego wykorzystywania dzieci jest krzywdzące dla homoseksualnej części społeczeństwa, przyczynia się do niezwykłej trwałości uprzedzeń wobec tych osób i utrudnia pełne funkcjonowanie psychologiczne homoseksualnych obywatelek i obywateli.” - Polskie Towarzystwo Seksuologiczne
   http://pts-seksuologia.pl/sites/strona/85/stanowisko-pts-w-sprawie-rozroznienia-dwoch-pojec-homoseksualizm-i-pedofilia

   “Analiza wykazała, że to czynniki sytuacyjne odgrywały rolę w wyborze ofiary pedofila. Księża mieli historycznie większy dostęp do chłopców. Kiedy w latach 90-tych dostęp do dziewczynek wzrósł, to wzrósł również odsetek dziewczynek wśród ofiar.”
   https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/22809048/

   "Wyniki badań są jednoznaczne: orientacja seksualna (bi-, homo-, hetero-) nie ma nic wspólnego z molestowaniem. Skłonności pedofilskie występują u niewielkiego odsetka ludzi niezależnie od orientacji. Ani homo-, ani heteroseksualiści nie są grupą, która byłaby bardziej narażona na wystąpienie tego zaburzenia.”
   http://wiez.com.pl/2018/10/17/wykorzystywanie-seksualne-dzieci-a-orientacja-seksualna-trzy-mity/

   “Badania naukowe nie dają podstaw do twierdzenia, że mężczyźni homoseksualni są bardziej skłonni do wykorzystywania seksualnego dzieci."

   "The empirical research does not show that gay or bisexual men are any more likely than heterosexual men to molest children. This is not to argue that homosexual and bisexual men never molest children. But there is no scientific basis for asserting that they are more likely than heterosexual men to do so. And, as explained above, many child molesters cannot be characterized as having an adult sexual orientation at all; they are fixated on children.”
   http://psychology.ucdavis.edu/rainbow/html/facts_molestation.html

   "In the remaining 269 cases, 2 offenders were identified as being gay or lesbian. In 82% of cases (222/269), the alleged offender was a heterosexual partner of a close relative of the child.”
   https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8008535

   Dodatkowo większość mężczyzn molestujących chłopców jest heteroseksualna w stosunku do dorosłej kobiety.

   "The perception that a greater proportion of gay than straight men are pedophiles or child sexual abusers is one contributing factor of discrimination against gay teachers, despite the stark contrast to statistical figures, which have generally revealed most male child sexual abusers, including those who target boys,[59][60] are heterosexual and usually married with children of their own,[61][62] and research on child sexual abuse shows that most instances of child sexual abuse (one cited percentage being over 90%) are perpetrated by heterosexual males "
   Źródła: https://en.wikipedia.org/wiki/LGBT_stereotypes#Pedophilia_and_predation

  •  

   pokaż komentarz

   @PierroLeone: a za gwałty międzypłciowe odpowiada heteroseksualizm? weź już się nie pogrążaj

  •  

   pokaż komentarz

   No bo tak technicznie rzecz biorąc pedofilia jest wtedy, kiedy ktoś wykorzystuje dziecko bez wykształconych cech płciowych.

   @PierroLeone: Bzdury piszesz. Tylko czy świadomie to robisz, żeby rozmydlić temat?
   Mieszasz pojęcia biologiczne z prawnymi. Bo czymś innym jest „Pedofilia” w znaczeniu „pociąg do osób małoletnich”, a czymś innym „Pedofilia” w znaczeniu „wykorzystywanie seksualne dzieci”.
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Pedofilia#U%C5%BCycie_terminu_%E2%80%9Epedofilia%E2%80%9D_niezgodne_z_jego_znaczeniem_klinicznym_(definicjami_diagnostycznymi)

  •  

   pokaż komentarz

   @dziedzicpruski: Nie, po prostu próbuję pójść za tokiem myślenia Legutki. To się nazywa empatia - próbowanie zrozumienia, co ktoś inny miał na myśli. W sensie prawnym pedofilia w Polsce jest tylko do 16 roku życia. Zresztą jestem pewien, że kiedy kościół zostanie pokonany za pomocą m.in. pedofilii, to środowiska LGBT zaczną nagle twierdzić, że pedofilia jest kolejną orientacją seksualną i jest OK. Zresztą mamy takie sygnały już teraz w Holandii, podobnie wypowiada się prof. Hartmann. Pedofilia nie dotyczy tylko księży.

  •  

   pokaż komentarz

   Pedofilia nie dotyczy tylko księży.

   @PierroLeone: Znowu powtarzasz narrację "obrońców" przegranej sprawy. Chyba jednak robisz to z rozmysłem.
   Nie chodzi o to, w której grupie zawodowej czy społecznej jest więcej przypadków pedofilii jako takiej, tylko o to zinstytucjonalizowane krycie i zapewnianie bezkarności sprawcom przestępstw polegającym na wykorzystywaniu seksualnym nieletnich.

  •  

   pokaż komentarz

   @dziedzicpruski: Może Tobie nie chodzi o to, w jakiej grupie jest więcej przypadków i że chodzi o "zinstytucjonalizowane krycie" (jakieś dowody na to, że ktoś utrudniał śledztwo itd?), ale chyba odjechałeś od tematu, bo wypowiadamy się w wątku dotyczącym tego, co powiedział Legutko.
   Owszem, Kościół dał ciała na całej linii. Ale problem nie dotyczy tylko kościoła, a mamy ostatnio do czynienia ze zinstytucjonalizowanym przylepianiem łatki całemu środowisku. Zapytaj kogokolwiek na ulicy, z kim Ci się kojarzy pedofil. Odpowiedź będzie prosta.
   Co ciekawe nie możemy myśleć, że homoseksualista to pedofil, ale mamy myśleć, że ksiądz katolicki to pedofil.

  •  

   pokaż komentarz

   chyba odjechałeś od tematu, bo wypowiadamy się w wątku dotyczącym tego, co powiedział Legutko.

   @PierroLeone: Właśnie Legutko, realizując przekaz dnia, próbuje sprowadzić debatę publiczną na najgłośniejszy obecnie temat na jakieś manowce logiki. Legutko wypowiada się na ten temat w kontekście filmu "Nie mów nikomu".

   "- Sprawy nadużyć seksualnych, nazwijmy to elegancko, wśród członków Kościoła, czy wśród duchownych, to tak naprawdę przypadki pedofilii są niezwykle rzadkie, to, z czym mamy do czynienia, to mamy do czynienia z homoseksualizmem - powiedział na antenie.
   - Ponad 80 procent przypadków owych nadużyć dotyczy chłopców w wieku od 12 do 17 lat, no to przepraszam bardzo, co to jest za pedofilia? To nie jest żadna pedofilia, to jest pederastia po prostu - dodał."

   Czyli nie ma 50% chłopców i 50% dziewczynek, to nie ma pedofilii. Można się rozejść.
   A że księża to wyłącznie mężczyźni, a ministranci głównie chłopcy, to pewnie nie ma nic do rzeczy. Przy takim rozkładzie płci, stosując logikę Legutki, to praktycznie nie ma szans na pedofilię.
   Obrońcy seksualnego wykorzystywania dzieci (umownie - obrońcy pedofilii), Najpierw stawiają znak równości między słowem pedofilia, a terminem "wykorzystywanie seksualne nieletnich", a potem podważają słuszność tego potocznie używanego terminu, udowadniając, że nic się nie stało.

   Argumenty obrońców "pedofilów":
   1. Pedofile są we wszystkich zawodach i środowiskach. Księża to mały procent.
   2. Dlaczego opozycja atakuje Kościół, a jednocześnie broni pedofila Polańskiego?
   3. Pedofile to przede wszystkim homoseksualiści.
   4. Księża pedofile, to głównie współpracownicy SB.
   5. Zaostrzymy kary za pedofilię. Będziemy karać 15-latków za seks z 15-latkami. Będziemy karać nieletnich za posiadanie zdjęcia własnego siurka.
   6.
   7.

   Dopisywać następne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @dziedzicpruski: W drugą stronę:
   1. Wszyscy księża to pedofile (no tak, siedzi niecały promil, bo całą resztę ukrywał Pis, ale to też na pewno zboczeńcy - jaki facet może chodzić w sukience? OK - Queer może, ale ksiądz nie.).
   2. Kościół nic nie zrobił z pedofilami, tylko przenosił ich z parafii do parafii, a wręcz pomagał im się ukrywać (mimo, że jednak sporo wyroków w tej sprawie zapadło, a wielu księży zostało wyrzuconych. Do tego w każdej diecezji jest powołana specjalna osoba, do której można zgłaszać takie przypadki - ale przecież kościół nic w tej sprawie nie zrobił. Może powinien powołać specjalną komórkę i wydawać wyroki śmierci na wszystkich podejrzanych).
   3. Celibat to nienormalność i główna przyczyna pedofilii (ale szanujemy mnichów buddyjskich, bo to fajni goście)
   4. Cała reszta pedofilów się nie liczy, niech kościół płonie (Wyborcza pisze, że niektórzy, np. Polański, są równiejsi). Podobnie Cohn-Benditt, który pracował w przedszkolu i zabawiał się z pięciolatkami.
   5. Chociaż nie lubimy pedofilów, to nie chcemy zaostrzenia kar dla nich. Np brak przedawnienia, brak kar w zawieszeniu.
   6. SB nigdy nie wysyłało swoich ludzi do seminariów i nie roztaczało parasola ochronnego nad swoimi wtykami. A poza tym to tacy mili staruszkowie, którym Pis zabrał emeryturę. No i walczą o demokrację.
   7. Będziemy pisali pogrubioną czcionką te wszystkie łatki, które chcemy przykleić całej tej grupie społecznej.

  •  

   pokaż komentarz

   homoseksualiści to osoby bez skłonności do pedofilii, nie krzywdzą dzieci

   @gansevudei: o żesz kur.. dawno takiej bzdury nie czytałem, nawet na wypoku. Honk Honk

  •  

   pokaż komentarz

   @PierroLeone:

   W 2007 roku ukazała się publikacja – Ryan C. W. Hall MD, Richard C. W Hall MD, PA, "A Profile of Pedophlia: Definition, Characteristics of Offenders, Recidivism, Treatment Outcomes and Forensic Issues". W pracy powołano się na wiele źródeł naukowych. Jej autorzy jasno wskazują, że odsetek homoseksualistów wśród pedofilów wynosi od 9 do 40proc.

   Niczego takiego nie wskazują, tu bezpośredni link do tej publikacji PDF i poniżej przetłumaczony fragment ze str. 3 PDF-a, który zmanipulowałeś (lub nie potrafisz czytać ze zrozumieniem):

   Pedofili zazwyczaj przyciąga określona grupa wiekowa i / lub płeć dziecka. Badania kategoryzują pedofilów płci męskiej, w zależności czy pociągają ich tylko dzieci płci męskiej (homoseksualna pedofilia), dzieci płci żeńskiej (heteroseksualna pedofilia) lub dzieci obu płci (biseksualna pedofilia). Odsetek homoseksualnych pedofilii waha się od 9% do 40%, co stanowi liczbę około 4 do 20 razy wyższą niż dorosłych mężczyzn, których pociągają inni dorośli mężczyźni (stosując wskaźnik rozpowszechnienia homoseksualizmu u dorosłych 2% - 4%). To odkrycie nie oznacza, że homoseksualiści są bardziej skłonni do molestowania dzieci, tylko że większy odsetek pedofilów jest homoseksualny lub biseksualny w "orientacji" do dzieci.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  Obrońca pedofili z tytułem profesora.. do czego to doszło?!