•  

  pokaż komentarz

  Iluzja z zapałkami totalnie mnie zaskoczyła! Nie przypuszczałem, że na słuchawkach stereo można osiągnąć taki efekt. Jak słuchałem to ciarki po plecach mi przechodziły i rozglądałem się dookoła cały czas ;) Niesamowite.

  •  

   pokaż komentarz

   7. Wysokości tonów dzwonów spadają w istocie, to nie iluzja. Inna rzecz, że jak spadają, to stają się cichsze, a wchodzą kolejne startując z jeszcze wyższych częstotliwości (i też spadają). Wszystko piknie widać na spektrum. :D Identyczny trik jest zastosowany w punkcie 8.

   Punkt 5. można samemu nagrać, jeśli ma się dużą ilość jakiejś plasteliny czy innego materiału, z którego da się uformować głowę ludzką. W uszy należy wsadzić mikrofony. Efekt słyszalny tylko w słuchawkach (bo nie ma przeszkód na drodze dźwięku, które zmieniają jego charakterystykę). Punkt 4 to to samo, tylko co innego nagrane.

   Punkt 3 jest… taki sobie. Ja słyszę 1) z dołu do góry, 2) z góry w dół, 3) i 4) ponownie z dołu do góry. Spektrum znów wyjaśnia wszystko. ;-) Może efekt by znikł całkowicie (tj. rzeczyście słychać by było najpierw dźwięk środkowy, a potem dwa: niższy i wyższy), gdyby to było zrobione dla całego słyszalnego pasma, a nie tylko do 11kHz (próbkowanie 22kHz).

   2. Mój mózg nie wytworzył żadnej frazy, tylko w obu słuchawkach słyszę „no-łe” Może gdybym był english-nativespeakerem…? ;-)

   1. To jako TOP? Kpina…

 •  

  pokaż komentarz

  #1
  The recording features overlapping sequences of repeating words or phrases (...) However, none of the phrases are really there. (...) for example, people who are dieting often hear phrases associated with food.

  Ja tam słyszę bedroom ;] (mam 21 lat)

  Do administracji wykopu: Jest napisane ze jak użyje dwa razy "_" to robi kursywę a mi robi pogrubienie.

 •  

  pokaż komentarz

  długowłosym polecam wizytę u fryzjera - niezapomniane doznania ;)

 •  

  pokaż komentarz

  w 3 to po prostu dźwięk jest rozdwajany w górę i w dół o tryton i zależy na czym się skupisz

 •  

  pokaż komentarz

  nic nie dziala. oprcz tonow coraz niższych