•  

  pokaż komentarz

  A w lipcu przegrany pierwszy dwumecz z mistrzem Armenii albo Malty i tyle było z udziału polskich klubów w LM

 •  

  pokaż komentarz

  Poziom tej ligi to jakiś absurd :D

 •  

  pokaż komentarz

  Kumpel kibol mowil mi,że jakby Lech wygrywał to ich kibice wbiegną na murawę(bedze walkower)mozliwe to?

  •  

   pokaż komentarz

   @FibexXx: Nie bo Piast zabronił wpuszczeniu kibiców Lecha na stadion...ogólnie sam pomysł (kibiców Lecha) pokazuje patologię tej ligi i że kibice (niektórych klubów) są na poziomie umiejętności piłkarzy naszej ekstraklasie.

   P.S Na cholerę Ciebie minusują?

  •  

   pokaż komentarz

   @pablo_arriva: Prawie prawda, bo to nie Piast, a policja zabroniła dystrybucji biletów dla kibiców Lecha. I słusznie, bo jeśli mieliby wpaść na boisko przerwać mecz, to nie ma to wszystko sensu.

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_ogrodnika: Ale Piast poszedł z takim wnioskiem do policji.

  •  

   pokaż komentarz

   @pablo_arriva: jeśli tak było to ok ale pytanie czy nie zrobili słusznie, bo piłka ma być jak głosi hasło "dla kibiców" a nie dla kiboli i bandytów.

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_ogrodnika: Mówimy o polskiej ekstraklasie. Ciężko to coś nazwać piłką...a wiadomo na trybunach mamy genialnych ultrasów ale i kibiców na poziomie "naszych ekstraklasowiczów"

  •  

   pokaż komentarz

   @pablo_arriva: ja tak na to nie patrzę. Zawsze jak z kimkolwiek rozmawiam to mówię, że u nas tez potrafią ładnie podać, strzelić, przyjąć, itd tylko robią to zwyczajnie rzadziej ;) Inna sprawa, że np. ta masa Angoli co gra razem z najlepszymi grajkami w Premier League to serio tacy dobrzy gracze? Ano nie do końca, po prostu na co dzień grają z/przeciwko gigantom futbolu, to i sami wiele na tym zyskują. A nasi nie mają takiej szansy, stąd wygląda to tak od wielu lat. Ale kibicować powinno się wciąż z klasą, bo kultura zwyczajnie musi być :)

  •  

   pokaż komentarz

   https://sport.se.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/markus-merk-byly-swietny-arbiter-ocenia-dla-se-sporna-sytuacje-z-meczu-lechia-legia-aa-whYH-bS1H-yQAF.html

   @pies_ogrodnika: To ja nie wiem gdzie Ty u nas mecze oglądasz (myśli)
   Bo u nas ani przyjęcia kierunkowego (ani jakiegokolwiek), ani gry z pierwszej piłki, zero umiejętności gry bez piłki...pamiętajmy że mówimy o osobach które dzień w dzień przychodzą i trenują. A piłka jak i wiele innych sportów to taka fajna rzecz. Jak coś zrobisz tysiąc razy to po tych tysięcznych razach zrobisz to lepiej. To nie są struktury sieci neurologicznych czy analiza matematyczna że możesz czytać coś milion razy a i tak nic to nie da.
   Prosty sport a jak się patrzy na "naszych profesjonalistów" to się człowiek zastanawia skąd oni się wzięli.

  •  

   pokaż komentarz

   @pablo_arriva: no zwyczajnie uważam inaczej. Jest masa zawodników, którzy to potrafią, jest masa zawodników którzy strzelaja przepiękne bramki. I tak w ogóle to tez uważam że w pucharach też nie jesteśmy na straconej pozycji, tylko tym gościom musi zwyczajnie zacząć zależeć na tych meczach. Oczywiście nie mówię o poziomie wyjścia z grupy LM ale jestem w 100% przekonany że pukać do jej bram oraz grać w grupie LE moglibyśmy co sezon tylko oni zwyczajnie uwierzyli, że przeciwnicy są o wiele lepsi, i wszyscy dookoła tak mówią. A potem taki Piątek ma więcej bramek niż Ronaldo na kolejkę przed końcem ligi (wiem, wiem przykład ekstremalny ale Ronaldo to tez ekstremum). To są bajki, a tam trzeba po prostu wyjść i zrobić swoje.

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_ogrodnika: Tak...tylko zauważ że Piątek jest złym przykładem bo on podchodzi profesjonalnie do swojego zawodu. Masa dziennikarzy i samo opakowanie ekstraklasy jest najwyższych lotów. Ci "nasi" piłkarze naprawdę uważają że są wyjątkowi...i to ich gubi bo jak są wyjątkowi to nie muszą nic.
   To co Ty mówisz miało rację bytu w latach 2002-2008 kiedy to najpierw Engel a później Benhaaker mówił naszym że oni nie są wcale gorsi....tylko to było inne pokolenie. Oni zapieprzali...ale to samo postępowanie Beenhakera później go zgubiło i piłkarze zaczęli iść drogą "skoro jesteśmy zajebiści to już swoją zajebistością wszystkich położymy" i niestety popłyną. Nie wziął pod uwagę nasze posranej mentalności.

   Podejdź do jakiegokolwiek piłkarza ESA i powiedz mu że jest *&jowy. Każdy się obrazi i co więcej będzie uważał że głupoty gadasz.

  •  

   pokaż komentarz

   @pablo_arriva:

   Podejdź do jakiegokolwiek piłkarza ESA i powiedz mu że jest *&jowy. Każdy się obrazi i co więcej będzie uważał że głupoty gadasz.

   Pewnie jest dokładnie tak jak piszesz ale jednocześnie podejdź i powiedz mu, że jest gorszy od tych z topowych lig świata to na bank się z tobą zgodzą. I nie raz o tym powtarzali zresztą. Tylko ja nie piszę o zajebistości, a o zwyczajnej solidności, i ogólnie uważam że topowe ligi są opakowane solidnością, a najlepsi gracze to rodzynki (pomijam zespoły top top typu Barcelona, Juve, itd). I wielu naszych zawodników mogłoby również dobrze spisywać się w roli solidnego opakowania, nawet właśnie w topowych ligach, tylko że mają po pierwsze bardzo dużą konkurencję na te miejsca, a po drugie muszą dużo nadrobić pod względem przygotowania na intensywność gry, jaka jest w tych ligach. Przykładem taki Bednarek, który nawet u nas był czasem wyśmiewany ale ciężko (na bank) pracuje i dostał szansę i jest takim solidnym dodatkiem do tej ligi ale gdzie mu tam do Laporta czy van Dijka.

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_ogrodnika: Prawdziwy profesjonalizm jest w Anglii. Ponieważ tam gdy nie jesteś profesjonalny na Twoje miejsce jest masa innych zawodników którzy wejdą na Twoje miejsce. Tylko wyróżnia ich przez to jeszcze jedno. Kończy się trening a oni zostają w klubie i ćwiczą to w czym są słabi. SAMI!!! Nikt im nie nakazuje nikt im nie rozkazuje to robić. Wykonują to bo czują konkurencję. A nasi?? Ilu w PL zostaje po treningu? Żaden. Dlaczego? Bo przecież w PL lepszych nie ma.

   Sęk w tym że nasi gracze może (zakładam że jest spora część co mówi jedno a myśli inaczej że są na równi) i przyznają że na zachodzie są lepsi...ale co z tego. Tutaj wychodzi nasza mentalność "ale w PL jestem zajebisty więc płaćcie kokosy" a nie na zasadzie "to ja postaram się być tacy jak Ci na zachodzie". To jest zwykły sport a nie konkurs matematyczny. Wystarczy chcieć i trenować aby zaprezentować JAKIKOLWIKE przyzwoity poziom. Tylko musisz mieć świadomość że jesteś kijowy i chcieć nad tym pracować.
   U nas tego nie ma. Podałeś przykład Bednarka ale ilu naszych piłkarzy nie dało rady? W średnich klubach? Bednarkowi możliwe że pomogli bo jest "młody" więc są inne restrykcje dla zawodników "młodszych" którym sami pokazują co mają ćwiczyć...ale litości oni sami są tego świadomi prawda?
   Przykład Szymańskiego. Wszyscy biadolą że ma świetne stałe fragmenty gry (a nie ma ich wcale) i biadolą jaki wielki talent...chłopak uwierzył i gdzie teraz jest? Gra gorzej niż ludzie w B klasie.

 •  

  pokaż komentarz

  Spokojnie, w drukarni już wiedzą kto ma być mistrzem - klient płaci, klient wymaga.

 •  

  pokaż komentarz

  Przecież polskiej ligi nie da się oglądać. To jest kalectwo piłki nożnej!!!