•  

  pokaż komentarz

  Ciekawe że jak gdzieś pojawia się nowy znak zakazu parkowania to SM już o 5 rano następnego dnia jest na miejscu egzekwować. Tutaj oczywiście nie ma w ogóle żadnej możliwości ukarania cierpów, po prostu się nie da i tyle.

 •  

  pokaż komentarz

  Problemy wydaje się nie do rozwiązania, chyba że swoją postawę zmienią kierowcy taksówek.
  Czy tylko mi się wydaje, ze auto jedzie do tyłu albo do przodu? Wniosek? Wystarczy by Pan bagieta numer 1 podszedł z przodu, pan bagieta numer 2 podszedł z tyłu i mają 5 taksówkarzy złapanych. Dziękuję, można się rozejść. PS: tak wiem, to wymaga wyskoczenia z bagietowozu blok obok a nie podjeżdżanie pod sam dworzec skoro uciekają na widok bagietowozów...

  •  

   pokaż komentarz

   @junx: Niektórym nie przetłumaczysz - był okres, że na jednego debila w bloku dzwoniłem po policję, bo zwykłe rozmowy nie przynosiły skutku (reakcja bardziej "poj?%@ło cię" niż "przepraszam, spróbuję ciszej"). Jednej nocy kilka razy przyjeżdżali i nie stwierdzali problemu - bo zawsze ktoś od niego z balkonu zobaczył, że policja podjeżdża. Mówiłem, by nie wjeżdżali na parking, tylko stanęli poza ogrodzeniem i na piechotę weszli. Nie, za każdym razem wjeżdżali. Chyba za 5 kursem tej samej nocy w końcu udało się, że nie zostali zauważeni.

   W tym przypadku, to w sumie nawet nie chodzi o karanie, tylko wyegzekwowanie, by taksiarze tam nie stawali. Zamontować kamerkę i po kolei wzywać na komendę właściciela pojazdu - nie wysyłać mandatu pocztą, tylko po prostu masowo wysyłać wezwanie. Jak właściciele firm będą codziennie się pojawiać (nawet bez karania mandatem), to trochę utrudni im to pracę. Jak się nie stawi, to pociągnąć temat zgodnie z procedurami za brak stawienia się.

   Jeśli nadal będzie problem, to do sądu - i tam dojdą takie numery jak przymusowe doprowadzenie, albo zabawa w kotka i myszkę (właściciel twierdzi, że z powodu choroby nie może się stawić -> zgłoszenie do odpowiednich służb w celu sprawdzenia, czy przypadkiem w czasie choroby nie pracuje).

 •  

  pokaż komentarz

  Kary i jeszcze raz kary. Wprowadzilo sie mandat 500 zl za parkowanie na niebieskiej kopercie to stoja teraz wrecz puste. LIDL kaze sobie placic 95 zl za postoj bez bileciku ? Parkingi szybko pusztoszeja.
  Dla ciulow jest jeden sposob niestety - kary. O przepraszam, oplaty za brak biletu, oplaty wyrownawcza itp.

 •  

  pokaż komentarz

  tylko legalne przewozy ( ͡° ͜ʖ ͡°)