•  

  pokaż komentarz

  Pani prezes SAP Polska trochę odleciała:

  Mężczyźni częściej są przekonani, że wszystko umieją najlepiej, że są świetni i chcą zarabiać miliony. Kobiety posiadające te same kompetencje mówią natomiast o sobie tak: „nie jestem przekonana, czy mam 100% przygotowanie do pełnienia tego stanowiska, ale mogę zapewnić, że jestem pracowita i dam z siebie wszystko

  Czasami "dam z siebie wszystko" to za mało w tej branży. Pani prezes woli mieć 100% niczego niż kilkadziesiąt procent czegokolwiek (⌒(oo)⌒)

  •  

   pokaż komentarz

   @cbsh: leczy kompleksy w pracy - przykry standard.

  •  

   pokaż komentarz

   @cbsh: gdybyś przeczytał to ze zrozumieniem, zauważyłbyś, że chodzi o to, że faceci są jedynie przekonani o tym, że umieją wszystko, co jest po prostu arogancją, niezwykle szkodliwą, a nie prawdą.
   Kobiety są po prostu skromniejsze mając tą samą wiedzę i kompetencje.
   Taki jest sens jej wypowiedzi.

   Kobiety dają z siebie więcej, ale nie czują potrzeby wyolbrzymiania tego i przechwalania się, jak faceci, którzy z zaniesienia kubka do zlewu będą próbowali zrobić osiągnięcie... Faceci jadą na bezczelności.

  •  

   pokaż komentarz

   @Megawoman:

   Kobiety dają z siebie więcej

   Szczególnie te, które sobie paznokcie malują i nie pracują po nocach, bo się produkcja wyj%$@ła "bo one mają życie poza pracą". Tak k%?@a, każdy ma, ale faceci właśnie są bardziej nastawieni na realizację zadań, siedzenie po godzinach i nap@!$?#?anie kodu i rozwiązywanie konfliktów w czasie, gdy laska sobie siedzi przez TV i wp@!$?#?a chipsy.

  •  

   pokaż komentarz

   gdybyś przeczytał to ze zrozumieniem

   @Megawoman: przeczytałem, ale też znam realia mojej branży... Jeśli to by było prawdą, że kobiety mają taką samą wiedzę i są skromniejsze i jeszcze by chciały mniej kasy.... hmmm to podejrzewam, że na jednego faceta by przypadało 10 kobiet, ale nie czekaj... Pomimo tego, że te wuje złamane są bezczelne i chcą zarabiać miliony, a ich wiedza to raptem wiedza blondynki z żartów to jakoś tych kobiet jest garstka w IT.

   Parę lat temu moim team leadem była kobieta... opowiedziała mi kawał "kobiety-programistki są jak świnki morskie: ani świnki ani morskie". Żart zrozumiałem po kilku latach. Nie przejmuj się, kiedyś też go zrozumiesz....

  •  

   pokaż komentarz

   @cbsh: no i faceci są tacy dyskryminowani w IT ale to kobiet nadal jest garstka? Kobiety nadal dopiero wchodzą do tej branży, bo lata dyskryminacji i szczucia, i wmawiania kobietom, że się do tego nie nadają nadal są do nadrobienia. A w Polsce znowu rusza nowa fala dyskryminacji. Druga sprawa, że miejsca zdominowane przez facetów są toksyczne i ciężko się w nie wbić.

  •  

   pokaż komentarz

   @cbsh: widzę, że wszyscy tutaj musicie sobie powtarzać jacy to jesteście wspaniali i na pewno lepsi od kobiet! Ech ta delikatna męskość..
   Czyli jednak czujecie się zagrożeni, bardzo dobrze. Może wreszcie się postaracie i faktycznie będziecie tyle robić ile gadacie.

  •  

   pokaż komentarz

   faceci są tacy dyskryminowani w IT

   @Megawoman: wklej mi ofertę pracy, stażu kursu, albo rankingu tylko dla mężczyzn... nie ma, bo nie boimy się konkurencji... Tylko dla kobiet w IT trzeba tworzyć "specjalne" programy dla "specjalnych" pracowników... Same siebie dyskryminujecie i później takie bzdety piszecie jak Ty czy jak w tym super artykule wypowiedź super prezesa... właśnie to jest tak zabawne...

  •  

   pokaż komentarz

   @Megawoman: ale zdajesz sobie sprawę że ta arogancja to jest główny czynnik rozwoju, czemu faceci zarabiają więcej, czemu mamy tak rozwinięte społeczeństwo itd? Gdyby nie taka arogancja dalej rzucałbyś kupą... Więc ta arogancja nie jest szkodliwa, to najlepsza rzecz która powoduje rywalizację i wszystko co najważniejsze przy rozwoju ludzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @cbsh: No bo trzeba wreszcie nadrobić ten ogromny czas cofania i ograniczania kobiet na siłę. To jest wyrównywanie szans i nadrabianie wielowiekowej niesprawiedliwości, to jeszcze potrwa, bo nawet wy teraz i tutaj próbujecie wmawiać wszystkim, że kobiety są gorsze - dyskryminacja trwa.

   Ech, kurcze, najbardziej facetów boli nie fakt dyskryminacji, bo nikt was nie dyskryminuje, tylko to, że nie będziecie potrzebni i nie będziecie się mogli stawiać na piedestale. Twoje zdanie na temat obecności kobiet w IT nie ma znaczenia, bo nikt nie będzie cię nie pytał.

  •  

   pokaż komentarz

   arogancja to jest główny czynnik rozwoju

   @Loloman: haha, jezu, na serio, tak to próbujesz usprawiedliwić? Faktycznie, wy chyba swojego ograniczenia nie możecie przeskoczyć.

   Nie arogancja to poważna wada charakteru i jak pewnie zaobserwujesz w swoim życiu doprowadzi cię do ogromnych kłopotów, albo wykluczenia. I do problemów ze znalezieniem pracy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Megawoman: przykro mi że tego nie rozumiesz. Wojny, rywalizowanie, arogancja, chęć władzy itp to jedyne czynniki wpływające na naprawdę porządny rozwój. Rzadko zdarza się by pojawił się rozwój bez tego. I niestety już dawno udowodniono że faceci zarabiają więcej bo np zgłaszają się na stanowiska mimo że spełniają 40% wymagań a kobiety gdy 80%. Zresztą co ja tłumaczę. Rzeczywistość, badania, statystyka, psychologia i cała dotychczasowa historia potwierdza to co piszę. Szkoda mi czasu na tłumaczenie ci tego

  •  

   pokaż komentarz

   bo trzeba wreszcie nadrobić ten ogromny czas cofania i ograniczania kobiet na siłę. To jest wyrównywanie szans i nadrabianie wielowiekowej niesprawiedliwości

   @Megawoman: WIELOWIEKOWEJ NIESPRAWIEDLOWŚCI wobec kobiet w IT.... i właśnie dlatego macie oddzielne rankingi dzbanie.... bo wam nie dawaliśmy programować od XV wieku... jprdl... idź pralkę poprogramować a nie tracisz czas na wykopie....

  •  

   pokaż komentarz

   @cbsh: @Loloman: tak tak, żyjecie w swojej wyobraźni, powtarzacie sobie nieprawdy, żeby tylko się podnieść na duchu, obudowani jakimś agresywnym strachem przed kobietami.. Wypieracie rzeczywistość. Niestety "rzeczywistość, badania, statystyka, psychologia i cała dotychczasowa historia" nie potwierdza tego co piszesz.

   "I niestety już dawno udowodniono że faceci zarabiają więcej bo np zgłaszają się na stanowiska mimo że spełniają 40% wymagań a kobiety gdy 80%." - czyli jadą na arogancji

   Niezłe duszne środowisko sobie tutaj zrobiliście, ktoś w ogóle chce z wami rozmawiać oprócz takich samych aroganckich chamów? Przypuszczam, że nie, i pewnie dlatego wierzycie w tą swoją wersję rzeczywistości.

   Spadam z tego wykopu, bo tutaj już śmierdzi.

  •  

   pokaż komentarz

   Megawoman

   XDDD

   GIF

   źródło: 1126.gif (992KB)

  •  

   pokaż komentarz

   tak tak, żyjecie w swojej wyobraźni,

   @Megawoman: przeleć komentarze z góry ma dół... zauważ, że jesteś chyba jedyną kobietą wypowiadającą się i jedyną osobą doszukującą się powodów dlaczego kobiet jest tak mało w IT... czas spojrzeć prawdzie w oczy... jesteś za słabe, tylko niektóre potrafią używać na tyle mózgu, żeby dać radę....

  •  

   pokaż komentarz

   "I niestety już dawno udowodniono że faceci zarabiają więcej bo np zgłaszają się na stanowiska mimo że spełniają 40% wymagań a kobiety gdy 80%." - czyli jadą na arogancji

   @Megawoman: nie jadą na arogancji, po prostu próbują. Jak pracodawca ich nie zechce to trudno, pójdą szukać gdzie indziej pracy. A jeśli zostaną zatrudnieni, cóż... To pracodawca/lider zespołu decyduje czy chce kogoś zatrudnić czy nie, sprawdzają jego kompetencje lub nie. Wszystko z czasem wychodzi - niekompetencja również i jeśli pracownik będzie niekompetentny to straci robotę, proste. Co kobietom szkodzi próbować tak samo jak facetom? To nie ma nic wspólnego z arogancją. Do tego nie potrzeba równouprawnienia, serio.

  •  

   pokaż komentarz

   nie czują potrzeby wyolbrzymiania tego i przechwalania się

   @Megawoman: xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

  •  

   pokaż komentarz

   @cbsh: Nie że bronię kobiet (większość moich wypowiedzi jest mizoginiczna aż do bólu) ale czasem to jest prawda. Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć że większość kobiet się do programowania nie nadaje, ale czasem zdarzają się "perełki", które poziomem potrafią powalić swoich męskich kolegów (w sumie to na około 20 kobiet z którymi pracowałem do tej pracy nadawały się tylko 3). Z tym że kobiety mają mniej odwagi w proponowaniu i bronieniu swoich pomysłów przed zespołem (nawet słusznych koncepcji) co sprawia że prawie nigdy nie dochodzą do stanowisk architektów, a częściej scrum masterów.

  •  

   pokaż komentarz

   @rav2: Zgadzam się. Taki jest mniej więcej obraz rzeczywistości. Przez 10 lat spotkałem dwie kobiety, które potrafiły używać vi. Nie mówię, że reszta to debilki, ale facetów nie policzę. Z tymi perełkami raczej bym nie przesadzał. Ostatnio poznałem architekta, który jest już pełnoletnim pracownikiem (ponad 18 lat w firmie). Facet kocha programować. Jego kod jest tak śliczny, że miło się czyta nawet po wyjściu z pracy. Nie sądzę, że kiedykolwiek spotkam kobietę, która byłaby godna mu sznurówki wiązać. Kobiety mają problem nie tylko z programowaniem. To samo z Opsami, DevOpsami, z analizą jest różnie, ale też zdecydowanie na korzyść facetów. Testy manualne odwrotnie - kobiety najlepsze, ale jak trzeba coś zautomatyzować, to wysiadają. Jako Scrum masterki ok, jest całkiem ok, ale ich zachowanie jest też dość często mocno "męskie", żeby wkupić się w łaski zespołu. Menadżerka kobieta? Osobiście: nie, dziękuję. O wiele lepiej pracuje mi się gdy PMem jest facet. Mam dziwne odczucia, że kobiety w IT muszą wiecznie coś udowadniać.... wincyj luzu...

  •  

   pokaż komentarz

   @Megawoman: pracowałaś kiedyś w jakiejkolwiek formie it czy trollujesz?

  •  

   pokaż komentarz

   tym, że umieją wszystko, co jest po prostu arogancją, niezwykle szkodliwą,

   @Megawoman: Ta, dzieki tej arogancji dochodza do wysokich stanowisk albo nak!#!iaja rzeczy niemozliwe dla kobiet xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Megawoman: u mnie w firmie zbyt duzo kobiet sie nie pcha na stanowiska typowo techniczne

  •  

   pokaż komentarz

   przekonani o tym, że umieją wszystko

   @Megawoman:
   Przeciwwaga do kobiecego "zrób to za mnie, bo ja nie umiem". A potem leci taka ze skargą do kierownictwa, jak się odmówi.

  •  

   pokaż komentarz

   Kobiety dają z siebie więcej, ale nie czują potrzeby wyolbrzymiania tego i przechwalania się, jak faceci, którzy z zaniesienia kubka do zlewu będą próbowali zrobić osiągnięcie... Faceci jadą na bezczelności.

   @Megawoman: doświadczenie pokazuje dokładnie coś odwrotnego.

  •  

   pokaż komentarz

   To samo z Opsami, DevOpsami

   @cbsh: Przez swoja prawie 10 letnia prace w Opsach spotkalem tylko 1 kobiete, ktora naprawde bardzo solidnie ogarniala swoje obowiazki w ramach 3. linii wsparcia. Pozostale pojedyncze przypadki, o ile juz sie jakies trafily, to w zasadzie różowe wsadzone typowo by wyrobic korpo limty zatrudnienia bądź sprytnie ślizgające sie na pracy kolegów.

  •  

   pokaż komentarz

   gdybyś przeczytał to ze zrozumieniem, zauważyłbyś, że chodzi o to, że faceci są jedynie przekonani o tym, że umieją wszystko, co jest po prostu arogancją, niezwykle szkodliwą, a nie prawdą.
   Kobiety są po prostu skromniejsze mając tą samą wiedzę i kompetencje.


   @Megawoman: bullshit, trochę jestem w branży i trochę cv dostaje od kobiet i od mężczyzn. Kobiet jest znacznie mniej i potrafią statystycznie kilka razy mniej od statystycznego cv od mężczyzny - oczywiście zdarzają się wyjątki ale to nawet nie 5%.

  •  

   pokaż komentarz

   @Megawoman: kobiety w IT to po prostu komedia no ale ze dzis w korpo rzadzi polityczna poprawnosc to firmy boja sie oskarzen wiec zatrudniaja je ale statystyczna kobieta w IT ma wydajnosc na poziomie 20-30% czasem sie trafi jakas laska ktora sie nadaje na Product Ownera jesli ma sprawny mozg ale techniczne to prawie zawsze dno i 50 m mulu

  •  

   pokaż komentarz

   @cbsh rzeczywiście dziwne bo przecież ZAWSZE wiemy lepiej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Megawoman Ty naprawdę uważasz że ktoś się na was uwzial? Że pracodawca lepiej pracującej kobiety nie zatrudni / nie da podwyżki bo jest kobietą? Co go to obchodzi? Dla niego wartość pracownika to wartość dodana do firmy i ma w dupie czy to facet kobieta czy alpaka.

  •  

   pokaż komentarz

   @Megawoman: najsmutniejsze w całej tej konwersacji jest to że pewno masz prawa wyborcze XD

  •  

   pokaż komentarz

   @cbsh mężczyźni rządzą światem i tyle... A teraz czekam na odgłosy pękających dup kobiet, które dopiero od 50 lat zostały dopuszczone do gry... wcześniej miały tyle do powiedzenia, co zwierzęta gospodarcze ¯\(ツ)/¯ i to nie ja taki świat wymyśliłem, sorry drogie Panie. Jeżeli w czymś człowiek jest naprawdę dobry, to płeć nie ma znaczenia. Ale w pracy nikt nie będzie nosił na rękach za bycie księżniczką.

  •  

   pokaż komentarz

   @bregath a od kiedy czlowiek pacuje na 3 etaty? 1 w pracy i 2 w domu? Zacznijcie zyc - klepanoe kodu to nie cale zycie..

  •  

   pokaż komentarz

   @Megawoman: dyskryminowac to są biali heterosejsualni faceci w zawodzie fryzjera

  •  

   pokaż komentarz

   @Megawoman:

   są tacy dyskryminowani w IT ale to kobiet nadal jest garstka?
   A czym innym jest promowanie kobiet np przez dodatkowe stypendia bądź obniżone progi? To dyskryminacja mężczyzn. A że pomimo takich programów i tak jest was mało w tych zawodach.. no cóż, powinno dać do myslenia.

   w Polsce znowu rusza nowa fala dyskryminacj
   Racja,promowanie ruchów feministycznych przy jednoczesnym pominięciu ruchów mężczyzn to skandal.

   miejsca zdominowane przez facetów są toksyczne i
   Faktycznie, w ciężkich i niebezpiecznych zawodach kobiet nie uświadczysz. Mam nadzieję, że wejdą reformy, które to zmienia i do takich zawodów kobiety dostaną zobowiązujące parytety.

   Może wreszcie się postaracie i faktycznie będziecie tyle robić ile gadacie.
   I vice versa

   to, że nie będziecie potrzebni i
   XDDD

  •  

   pokaż komentarz

   @Megawoman co do tej wielowiekowej dyskryminacji to na kierynkach gdzie 70% to kobiety i tak maja kursy i staze tylko dla siebie xd

   Gdzie ta dyskryminacja?

  •  

   pokaż komentarz

   @Megawoman: pracowałem w IT z kobietami. Większość tych kobiet, twierdzi, że nie chce pracować z innymi kobietami :) Co ciekawe, nie pracowały :)

   Aczkoliwek na 10 kobiet, dwie były takie, że od jednej i drugiej czegoś się nauczyłem, nie tylko związanego z programowaniem, ale z podejściem do życia.

  •  

   pokaż komentarz

   @cbsh: skoro nie boimy się konkurencji to o co cały ten ból dupy?

  •  

   pokaż komentarz

   @Megawoman: Skromniejsze ble ble ble. Emocje bla bla bla. Emocjonalnie kobiety przewyższają mężczyzn, to fakt, ale w branży IT akurat ta umiejętność nie sprawia, że są w tej branży lepsze. Najlepsza kobieta w IT będzie lepsza od przeciętnego mężczyzny, najlepszy mężczyzna w IT będzie lepszy od najlepszej kobiety. Po owocach ich poznacie.

  •  

   pokaż komentarz

   @cbsh

   Mężczyźni częściej są przekonani, że wszystko umieją najlepiej

   Seksistowski bełkot. Pani prezes SAP Polska - Kinga Piecuch to seksistka. Dla takich ludzi nie ma miejsca we współczesnej Europie!

  •  

   pokaż komentarz

   @bregath ale z Ciebie niewolnik. Masz płacone za 8 godzin, a Ty nap@##?#$asz jeżdżę w weekendy. Dalej psuj rynek pracy

  •  

   pokaż komentarz

   @Megawoman: nikt nikogo nie dyskryminuje, takie osoby jak ty chcą żeby cała firma była zachwycona tym ze jakaś kobieta pracuje w it. Tak się składa ze przez kilka lat pracowałem w it z kobieta na tym samym stanowisku. Bała się podjąć jakikolwiek decyzje która by mogła spowodować ze ktoś by ja mógł mniej lubić, miała zero zapału do nauki i rozwijania się. To są fakty a nie twoje feministyczne utopie. Dodam ze chciałem jej pomoc w nauce, ale ja bardziej interesowały plotki z koleżanka

  •  

   pokaż komentarz

   @Megawoman: Im dłużej czytam Twoje wypociny, tym większego banana mam na ryju. O czym Ty kobieto p##$#!%isz? Kto Cię tak skrzywdził? Dawaj go tu, napijemy się! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Megawoman: Ciekawe dlaczego to kobiety tylko walczą o "równe" traktowanie w IT czy polityce a natomiast nie wdraża się programów wyrównujących w wojsku, górnictwie, budownictwie itp.

   Dlaczego faceci nie potrzebuja programów wyrównujących szans w zawodach makijażystów, wizażystów, kosmetyczek czy fryzjerów? Dlatego że jeśli sie za to biorą to i tak osiągają dobre wyniki pomimo że w tych zawodach pracuje większość kobiet i ci faceci nie krzyczą że mają pod górkę.

  •  

   pokaż komentarz

   @cbsh: właśnie w it menadżerowie c@?#$ muszą wiedzieć ( ͡° ͜ʖ ͡°) muszą tylko klepać xls i cisnąć daily żeby developer musiał wymyślić co robił dzień wcześniej.

  •  

   pokaż komentarz

   i nie pracują po nocach, bo się produkcja wyj@$!ła "bo one mają życie poza pracą". Tak k!$%a, każdy ma, ale faceci właśnie są bardziej nastawieni na realizację zadań, siedzenie po godzinach i napierdalanie

   @bregath: Cholera wynika z tego ,że kobiety są jednak mądrzejsze od facetów...( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @cbsh: IT to nie tylko programowanie jak się próbuje wszystkim wmówić. Nam wiele kobiet w tej branży, które ogarniają na maksa i potrafią o wiele więcej niż mężczyźni. Właśnie kobiety nie mają luzu, ponieważ kobieta w IT musi się wyróżniać. Jak facet ma średnie umiejętności to wszyscy mają to w dupie. Jak kobieta jest na tym samym poziomie to usłyszy, że nie daję sobie rady, że to nie dla niej.

   Pracuję jako analityk i tutaj naprawdę sporo się zmienia i widzę, że jest albo dobry, albo zły pracownik, a nie kobieta mężczyzna. Do tego nie widziałem nawet raz, żeby jakaś moja koleżanka malowała paznokcie czy nie robiłą nadgodzin jak trzeba było.
   Myślę, że też problem jest w mężczyznach, którzy nie potrafią się kontaktować z kobietami i z nimi rozmawiać, przebywać. Jeżeli mężczyźni traktują kobiety tak samo jak innych mężczyzn i kobiety wtedy mogą normalnie pracować, a nie tylko udowadniać, że nadają się do tej pracy.

  •  

   pokaż komentarz

   skoro nie boimy się konkurencji to o co cały ten ból dupy?

   @Thou: przeczytaj tutaj moje komentarze, to nie ból dupy tylko raczej śmiech przez łzy.... śmiech, że prezes takiej firmy jak SAP Polska pieprzy takie rzeczy i to nie z koleżankami na kawce tylko w wywiadzie... nie wiem jak teraz, ale kiedyś pod hub Polska podlegały inne huby z centralnej i południowej Europy.... a łzy? bo mam nadzieję, że nigdy nie trafię do takiej patologii...

  •  

   pokaż komentarz

   @Megawoman miejsca zdominowane przez facetów są toksyczne? XD

   Wolę pracować z facetami niż babkami i nie daj boże mieć kobietę przełożonego. Zawsze się do czegoś przyczepi bez sensu albo wymyśli coś z dupy.

   U mnie panny siedzą i pieprza głupoty między sobą o paznokciach, wyjazdach itp. Kawka co 60 minut

  •  

   pokaż komentarz

   @bregath:

   Szczególnie te, które sobie paznokcie malują i nie pracują po nocach, bo się produkcja wyj?#!ła "bo one mają życie poza pracą". Tak k!$$a, każdy ma, ale faceci właśnie są bardziej nastawieni na realizację zadań, siedzenie po godzinach i nap!@?!!!anie kodu i rozwiązywanie konfliktów w czasie, gdy laska sobie siedzi przez TV i wp!@?!!!a chipsy.

   Widzisz po prostu jest różnica między pracą na taśmie a praca w zarządzie. Jak zarząd działa sprawnie to nie musi nap!@?!!!ać po nocach bo ma od tego młodych ambitnych i zorientowanych na cel programistów 15k. Swoją drogą widziałeś kiedyś C-levela pracującego za 15k :)

   pokaż spoiler ... no może tygodniowo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Megawoman spotkałem tylko raz ogarnięta babkę w IT. Większość jest od rozkminiania kolorów przycisków w UI.... Póki to się nie zmieni, twoje wypociny nie mają sensu i brzmią jak standardowy bełkot 'faminazi'

  •  

   pokaż komentarz

   zczególnie te, które sobie paznokcie malują i nie pracują po nocach, bo się produkcja wyj###ła "bo one mają życie poza pracą". Tak k?@@a, każdy ma, ale faceci właśnie są bardziej nastawieni na realizację zadań, siedzenie po godzinach i nap?@@%!@anie kodu i rozwiązywanie konfliktów w czasie, gdy laska sobie siedzi przez TV i wp?@@%!@a chipsy.

   @bregath: CZyli mężczyźni są lepsi bo mają mentalność niewolnika? To chyba najlepszy argument za zatrudnianiem kobiet - będzie normalnie, a nie jak na folwarku

  •  

   pokaż komentarz

   Kobiety dają z siebie więcej

   @Megawoman: bo? Jakieś argumenty?

  •  

   pokaż komentarz

   : IT to nie tylko programowanie jak się próbuje wszystkim wmówić

   @CyprianFonda: skoro się już do mnie odnosisz z historią swojego życia, to opowiem Ci swoje perypetie z kobietami z IT z ostatniego roku.... jestem tzw kontraktorem, tj prrogramista - moim obecnym zadaniem jest nie tylko klepanie kodu ale i pomoc w stanowieniu i stabilizacji zespołu takie "ciche wsparcie" oficjalnego młodego team leada... mam to też na papierze ;) otóż ten team lead po pół roku nie wytrzymał z kobietą w zespole, user story na 2 story pointy (1sp/dzien) robila ponad miesiac... wszyscy w zespole wk?@!ieni, bo wolą juniora niż regulara kobietę, bo junior po dwóch tygodniach jest bardziej ogarnięty od niej... ostatecznie hry zezwoliły na jej wyrzucenie po kolejnym pół roku... a na miesiąc przed zgłosiła, że jest molestowana (niesłusznie)... inny przypadek trafiła nam się historyjka od kobiety... na koniec sprintu broniłem zespołu, że historyjka niegotowa, że było wiele edycji w trakcie implementacji i po próbach odbioru, że cholera wie co autorka miała na myśli pisząc w dokumentacji, że proces "podobny" do innego... żadnego diagramu no nic... właściwie powinniśmy to wywalić ze sprintu... skończyłem na spotkaniu "grupa wsparcia" dla biednej pani po, bo zbyt mocno wyraziłem swoją opinię....

  •  

   pokaż komentarz

   @cbsh:
   Nie odpisuj temu typowi xD, widać, że to jakiś trollujący facet. Żadna feministka nie pisałaby tak składnych i logicznych zdań.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie odpisuj temu typowi xD, widać, że to jakiś trollujący facet. Żadna feministka nie pisałaby tak składnych i logicznych zdań.

   @Flypho: dałem się złapać... jak to mówią "szach mat" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @cbsh: Ja pracowałem z mężczyzną, 10 lat doświadczenai w analizie, miałbyć kozak. Jak przyszło co do czego to nic nie ogarniał Cały zespół po nim musiał wszystko poprawiać, nawet juniorzy po nim dokumentację poprawiali, bo wszystko było źle i wolno robione do tego. Wszyscy to zgłaszali i management o tym wiedział. i co, i nic. Nie mamy nikogo innego i będzie w firmie. Po 1,5 roku odszedł, bo nie wytrzymał ciśnienia w projekcie.

   Wszędzie są patologie i trzymanę zj#@!ne osoby w pracy. Więcej problemów miałem zawsze z programistami z wyj#@!nym ego, którym się wydawało, że bez nich to wszystko p$$!$?!nie, po czym się okazywało, że wszystkie defekty to problem ich słabego kodu.

  •  

   pokaż komentarz

   @WykopowyProgramista15k: akurat to, że kobiety dają z siebie więcej to dla mnie fakt w branży technicznej.

   Nadrabiają tym brak wiedzy, oraz gorsze myślenie przestrzenne, i bardzo słabe zdolności wyciągania wniosków.

   Nadrabiają to rzetelnością, możliwością robienia kilku rzeczy naraz z lepszy efektem od mężczyzny. Są przy tym bardziej lojalne i np. nie szukają nowej pracy ze względu na zarobki (choć narzekają).

   Ja to widzę i się z tym jednak zgadzam.

  •  

   pokaż komentarz

   @bregath: czasy zap!@!%?@u facetów już się skończyły. U mnie, już ludzie zwalniają się z pracy gdy mają zrobić 3-4 nadgodziny w tygodniu. Serio. Sam z resztą bardzo skrupulatnie odbieram każdy kwadrans przepracowany ponad 8h dziennie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Megawoman: Najpierw przeczytaj to:

   źródło: ecsmedia.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @Megawoman gówno prawda, p@$%%#@isz jak potłuczona a nie znasz realiów. Kobiety w IT mają bardzo dobrze, a przynajmniej tam gdzie ja pracuję. Jest ich mniej nie dlatego że się do tego nie nadają, tylko dlatego że się tym mniej interesują, tak samo jak faceci mniej interesują się pielegniarstwem.
   Natury nie oszukasz, mężczyźni bardziej nadają się do jednych zawodów, a kobiety do innych. Czas wreszcie zaakceptować różnice w świecie, zamiast p@$%%#@ic głupoty o równouprawnieniu. Równość w świetle prawa jest, a to że ktoś jest wyższy i bardziej nadaje się do grania w siatkę niż niższy, to trudno będzie rownouprawnić takich. Tak samo jest z kobietami i mężczyznami.
   A teraz ić stond i zastanów się nad swoim życiem ( ͡° ʖ̯ ͡°)☞

  •  

   pokaż komentarz

   Kobiety są po prostu skromniejsze mając tą samą wiedzę i kompetencje.

   @Megawoman: Skromni, cisi ludzie, niestety nie zostaja managerami. A juz z pewnoscia nie w przemysle korporacyjnym. Problem z kobietami na dycyzyjnych stanowiskach jest taki, ze chca zazwyczaj wladzy bez odpowiedzialnosci. Fakt, iz gorzej radza sobie psychicznie, przeklada sie pozniej na ich rozwijajaca sie socjopatie, ktora jest jednym z mechanizmow ochronnych, stanowiacych parasol na wypadek klopotow.

   Ale cos za cos.

   Chyle czola przed paniami, ktore nie sa sfeminizowanymi managerami, a swoja kariere oparly o logiczne postrzeganie otoczenia, zamiast o kobiece.

   Przykro przyznac, ale czesto same kobiety narzekaja, kiedy kieruje nimi inna kobieta.

   Stad moje stwierdzenie, iz nie genitalia, a sposob myslenia definiuje, kto jest w czyms dobry, a kto nie.

  •  

   pokaż komentarz

   leczy kompleksy w pracy - przykry standard.

   @Hu_Yu_Hai_Ding: LOL? Laska ma taką karierę, że 99% wypoków powinno jej zazdrościć a Ty rzucasz hasłem, że leczy kompleksy w pracy? :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Megawoman: smucisz bzety wyssane z palca. wszystko rozbija sie o zainteresowania. na roku na PW robotyce mialem 2 kobiey (na 120 osob), po roku zostala jedna. prosciej opisac zjawiska nie mozna. ale to trzeba jakas analityke dzialajaca w glowie posiadac.

  •  

   pokaż komentarz

   @cbsh: Pani prezes SAP Polska. Proszę zapamiętać.

   pokaż spoiler Mówimy "potrafią", a nie "umieją". Potrafi pani?

   #grammarnazi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @cbsh: Pani przecież gada o niskiej samoocenie, a nie, że kobiety są głupsze. Niska samoocena to generalnie wielki problem, jeśli chodzi o pay gap i kobiety na rynku pracy generalnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Megawoman: Żałosne. Ta pani pięknie odpowie na twoje pitu pitu. https://www.youtube.com/watch?v=yzmQVejR6a8 w skrócie kompetencje 100 kobiet w IT są gorsze niż kompetencje 100 mężczyzn. Bo kobiety są po prostu GORSZE w IT. Kobiety są natomiast lepsze w przewijaniu bombelkom dupy i tyle w temacie. To się nie zmieni, bo rynek weryfikuje, mam zdolne koleżanki programistki, ale nawet do pięt nie dorastają regularom, którzy potrafią w domu dla frajdy kończyć taski. Takie jak ty to RAK tego świata. Won. Akysz Akysz.

  •  

   pokaż komentarz

   Kobiety nadal dopiero wchodzą do tej branży, bo lata dyskryminacji i szczucia, i wmawiania kobietom, że się do tego nie nadają nadal są do nadrobienia.

   @Megawoman: od ponad 30 lat mogą chodzić do tych samych szkół a w latach 50 ubiegłego wieku programowania praktycznie nie było ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Uważasz kobiety za tak tępe i naiwne że przez ponad 30 lat nie były w stanie załapać że mogą również chodzić do szkół technicznych. Ubliżasz prawdziwym kobietom. Twoje patologiczne feminazistyczne poglądy są szkodliwe zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn, z resztą nawet nie Twoje bo te brednie kopiujesz z tv lub z wypowiedzi jakiejś chorej feminazistki, trudno żeby dwie osoby doszły do tak samo nielogicznych, kretyńskich wniosków.

  •  

   pokaż komentarz

   @CapoDiPtakMuzzapi: "CapoDIPtakMuzzapi"

   XDDD

   Gifa nie wrzucam, bo szkoda mi czasu na poszukiwania.

  •  

   pokaż komentarz

   Spadam z tego wykopu, bo tutaj już śmierdzi.

   @Megawoman: Zesrałaś się to śmierdzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Megawoman Xddddd gratuluje zaparcia niezły troll

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Jezu, co za zbiór.

   Każdym komentarzem niezbicie dowodzicie tego co napisałam, nawet tego nie potraficie ogarnąć? W dodatku zesraliście się bo wasz wyimaginowany świat się najwyraźniej zawalił i zżera was zazdrość.
   Wracajcie już do zamiatania ulic.

   Matko, a już 5 lat temu myślałam, że gorzej tu już być nie może..

  •  

   pokaż komentarz

   @cbsh: btw oczywiscie ze mezczyzni sa lepsi. Ale i tak niezle szambo sie w tym watku wylalo.

   "mezczyzna bedzie zostawal po godzinach, kodzil bez przerwy myslal tylko jak rozwiazac problem nawet w weekend"
   No cisnie mi sie na usta ze ten kto rzeczywiscie tak uwaza jest p?#@@%!onym niewolnikiem. Wiekszosc korpo to juz i tak jest oboz pracy, gdzie jestes rozliczany z kazdej minuty a ci jeszcze sie chwala ze sa jeszcze bardziej pracowitymi robolami xDD

   ja rozumiem za 10k mozna przestac byc czlowiekiem ale nie za 3k, gdzie mozna isc do jakiejkolwiek innej pracy i sie nie stresowac...

  •  

   pokaż komentarz

   W dodatku wy NICZEGO nie wiecie o kobietach :'D biedni ludzie. Zmyślacie sobie wszystko pod swoje teorie.

  •  

   pokaż komentarz

   gdybyś przeczytał to ze zrozumieniem, zauważyłbyś, że chodzi o to, że faceci są jedynie przekonani o tym, że umieją wszystko, co jest po prostu arogancją, niezwykle szkodliwą, a nie prawdą.

   @Megawoman: Arogancja? Pewność siebie, gotowość do podjęcia działania i umiejętność dobrego zaprezentowania się to podstawa bycia managerem. Jeśli nie pasuje im to, to niech idą pracować jako inżynierowie. Jako manager musisz sprawiać dobre wrażenie, taka charakterystyka tego zawodu.
   Nikt nie broni kobietom zachowywania się w taki sposób.

   widzę, że wszyscy tutaj musicie sobie powtarzać jacy to jesteście wspaniali i na pewno lepsi od kobiet! Ech ta delikatna męskość..
   Czyli jednak czujecie się zagrożeni, bardzo dobrze. Może wreszcie się postaracie i faktycznie będziecie tyle robić ile gadacie.


   @Megawoman: Jeśli kobiety czują się lepsze i nie czują zagrożenia, to nikt im nie broni założyć własnej firmy, zatrudniać tylko kobiety(bo są lepsze) i zdominować rynek.
   Tak działa wolny rynek. Nie musimy się przejmować co będzie najlepsze, najlepszy sam się pojawi i wygra z gorszymi.

   No bo trzeba wreszcie nadrobić ten ogromny czas cofania i ograniczania kobiet na siłę. To jest wyrównywanie szans i nadrabianie wielowiekowej niesprawiedliwości, to jeszcze potrwa, bo nawet wy teraz i tutaj próbujecie wmawiać wszystkim, że kobiety są gorsze - dyskryminacja trwa.

   @Megawoman: Nikt nie stara się niczego wmówić. Nikt też nie trzyma kobiet na siłę. Prawo nie patrzy na płeć, każdy może zakładać taką firmę jaką chce i zatrudniać kogo chce.(choć w praktyce jeśli w wymogach napisałbyś ze chcesz tylko facetów to pewnie by ci się oberwało za dyskryminacje, w druga stronę to nie działa)

  •  

   pokaż komentarz

   @Megawoman

   Kobiety dają z siebie więcej, ale nie czują potrzeby wyolbrzymiania tego i przechwalania się, jak faceci, którzy z zaniesienia kubka do zlewu będą próbowali zrobić osiągnięcie... Faceci jadą na bezczelności.

   To nie jest bezczelność tylko pewność siebie. Bez tego nie masz czego szukać w żadnej branży na stanowiskach kierowniczych czy menadżerskich.

  •  

   pokaż komentarz

   Ech, kurcze, najbardziej facetów boli nie fakt dyskryminacji, bo nikt was nie dyskryminuje, tylko to, że nie będziecie potrzebni i nie będziecie się mogli stawiać na piedestale.

   @Megawoman: Tak, wszyscy już srają w gacie. Dlatego organizują spotkania tylko dla facetów, rekrutacje tylko dla facetów, dni na uczelni tylko dla facetów xD

   Nie arogancja to poważna wada charakteru i jak pewnie zaobserwujesz w swoim życiu doprowadzi cię do ogromnych kłopotów, albo wykluczenia. I do problemów ze znalezieniem pracy.

   @Megawoman: Coś mi tu się nie zgadza. Skoro faceci są aroganccy i mają problemu ze znalezieniem pracy, to czemu są tymi całymi managerami? Coś tu się nie klei.

   Każdym komentarzem niezbicie dowodzicie tego co napisałam, nawet tego nie potraficie ogarnąć? W dodatku zesraliście się bo wasz wyimaginowany świat się najwyraźniej zawalił i zżera was zazdrość.
   Wracajcie już do zamiatania ulic.


   @Megawoman: To już chyba jest tak zwany szur. xD

  •  

   pokaż komentarz

   Pracuję, jako front-end i generalnie zgadzam się, że w większości faceci lepiej sprawdzają się w IT. Moje osobiste spostrzeżenia są takie, że kobiety po pracy gotują, sprzątają, oglądają seriale, czytają książki, zajmują się dziećmi, zajmują się hobby, a dla takiego faceta programisty to programowanie jest jedyną tak mocną pasją, że siedzi 8h w pracy nad kodem, a potem po godzinach robi jakieś projekty jeszcze dla własnego spełnienia. Lubię programować, sprawia mi to przyjemność, czasami też po godzinach jakiś side projekt zrobię, jeżeli mam okazję, ale lubię też robić zdjęcia, trenować z psami, obejrzeć sobie fajny serial, zdrzemnąć się i wcale nie uważam, że jestem przez to gorsza. Może obiektywnie patrząc wiedzy mam mniej, niż nap#!?!$?acz, który 24/7 siedzi nad kodem, ale jestem w stanie wykonać swoją pracę, mieć za nią dobrze zapłacone, mieć z tego satysfakcję i jeszcze dodatkowo mieć czas na inne zajęcia. Nie każdy musi wiedzieć wszystko i być uber wymiataczem.

  •  

   pokaż komentarz

   Do tego wszystkiego z logicznym myśleniem to uwas kiepsko: całe wieki, o ile nie tysiąclecia wykorzystywania i uciskania kobiet, zabraniania im edukacji i odmawiania podstawowych praw, a wy twierdzicie, że w 30 lat to się ma wszystko niby wyrównać? I to z takimi toksycznymi i szkodliwymi ludźmi jak wy, którzy nadal próbują to wszystko utrudnić?

   Z usprawiedliwianiem własnej toskyczności, arogancji i chamstwa idzie wam nadzwyczaj dobrze, szkoda, że te wszystkie wymówki są nic nie warte. W dodatku przy takim wylewie jadu, buractwa i zazdrości macie czelność zwracać mi uwagę, że się bronię. Tragedia. Może jak się douczycie to też będziecie mogli wreszcie zostać programistami, ale raczej nic więcej. I to raczej "programistami", bo ludzie, którzy nie potrafią się ogarnąć i współpracowac z innymi, albo ograniczyć do normalnej wielkości swojego ego są coraz bardziej bezwartościowi.

  •  

   pokaż komentarz

   całe wieki, o ile nie tysiąclecia wykorzystywania i uciskania kobiet, zabraniania im edukacji i odmawiania podstawowych praw, a wy twierdzicie, że w 30 lat to się ma wszystko niby wyrównać?

   @Megawoman: Ale ty wiesz że edukacja i prawa nie są przekazywane genetycznie? xD

   Also powiem ci sekret. Im więcej używasz ad hominem, tym bardziej arogancko i chamsko brzmisz. Im mniej jest merytoryki w twojej wypowiedzi, tym mniej poważnie ludzie będą ciebie traktować. Jesteś niczym foliarz którzy krzyczy dookoła że nikt go nie zrozumie bo nie noszą metalowej czapki i ich myśli są kontrolowane przez jaszczurów z piekieł. To nie cały świat ma krzywo pod sufitem, a ty. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @DisasterMaster: tutaj nie ma nic ad hominem, i to w tym jest najgorsze - to, że jesteście toksyczni, aroganccy ponad wszelką miarę i chamscy to są po prostu fakty.

  •  

   pokaż komentarz

   @Megawoman: Definicja ad hominem jest niezależna od tego czy dany argument jest faktem czy fikcją.

  •  

   pokaż komentarz

   @DisasterMaster:
   Co z tego, że edukacja i prawa już pozwalają, jak skutecznie robicie mur? Jeżeli kobieta musi poświęcić tyle energii, żeby w ogóle odbić taką ilość agresji albo podstawiania nóg? Jak ktoś cię non stop gnębi, i nie możesz liczyć na normalną współpracę, to jak dobrze ci się w takim środowisku pracuje?

   Weź poczytaj te komentarze o kobietach tutaj i wyobraź sobie, że są o tobie

  •  

   pokaż komentarz

   @DisasterMaster: ad hominem to "pozamerytoryczny sposób argumentowania", mój w tym przypadku jest jak najbardziej merytoryczny. To ta właśnie arogancja jest problemem

  •  

   pokaż komentarz

   Co z tego, że edukacja i prawa już pozwalają, jak skutecznie robicie mur? Jeżeli kobieta musi poświęcić tyle energii, żeby w ogóle odbić taką ilość agresji albo podstawiania nóg? Jak ktoś cię non stop gnębi, i nie możesz liczyć na normalną współpracę, to jak dobrze ci się w takim środowisku pracuje?

   @Megawoman: Nikt nie zabrania kobietom założyć firmy i zatrudniać inne kobiety. Tak aby te które były dyskryminowane mogły się wykazać. Jeśli twoja teza jest słuszna, to taki pracodawca powinien być w stanie niższym kosztem zyskać bardzo dobrych fachowców(kobiety) i stanowić poważną konkurencje tym męskim firmom. Tak działa wolny rynek.
   Dodatkowo przecież pretensje były o to że faceci na stanowiskach kierowniczych są zbyt pewni siebie i aroganccy, a kobiety nie. To może właśnie w tym tkwi problem, a nie w tym że ludzie mają inny stosunek do nich?

   Weź poczytaj te komentarze o kobietach tutaj i wyobraź sobie, że są o tobie

   @Megawoman: Nie muszę sobie wyobrażać, bo już wystarczająco komentarzy napisałaś. Cały czas piszesz o tym że faceci(w tym ja) są aroganccy, tchórzliwi, boją się, są burakami, mają wadliwe charaktery, są ograniczeni itp. To chyba dużo gorsze słowa niż to ze generalnie kobietom nie idzie tak dobrze jak mężczyznom. Ale mi to zupełnie nie przeszkadza, bo znam swoją wartość. Wiem że robię dobrą robotę w mojej firmie i moje umiejętności są istotne. A nawet jakbym stracił pracę, to nie jest koniec świata bo zawsze mogę znaleźć inną, albo robić freelancing, albo nawet zacząć sobie pisać gierki na itch.io i z tego się utrzymać. Nie muszę nikomu ani sobie udowadniać ile jestem warty, robi to za mnie moje portfolio. ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■

   ad hominem to "pozamerytoryczny sposób argumentowania", mój w tym przypadku jest jak najbardziej merytoryczny. To ta właśnie arogancja jest problemem

   @Megawoman: Jeśli arogancja była by problemem to nie zatrudniano by aroganckich pracowników.(facetów)

   Termin ma często także inne znaczenie, traktuje się go jako synonim argumentum ad personam.
   Argumentum ad personam (łac. „argument wymierzony w osobę”) – pozamerytoryczny sposób argumentowania, w którym dyskutant porzuca właściwy spór i zaczyna opisywać faktyczne lub rzekome cechy swego przeciwnika


   Do tego wszystkiego z logicznym myśleniem to uwas kiepsko
   I to z takimi toksycznymi i szkodliwymi ludźmi jak wy
   Z usprawiedliwianiem własnej toskyczności, arogancji i chamstwa idzie wam nadzwyczaj dobrze
   W dodatku przy takim wylewie jadu, buractwa i zazdrości macie czelność zwracać mi uwagę
   ludzie, którzy nie potrafią się ogarnąć i współpracowac z innymi, albo ograniczyć do normalnej wielkości swojego ego są coraz bardziej bezwartościowi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Megawoman: Dlaczego stwierdzenie faktu nazywasz arogancją i butą. Przeciez sama dobrze wiesz, ze kobiet nie ma duzo w IT, nie dlatego ze maja jakas wyimaginowana bariere, a dlatego, ze to zawod ktory wymaga meeeega samozaparcia i poswiecenia czasu na nauke. Nie wiem jak ty, ale sporo kobiet (powiedzialbym wiekszosc) jest technologicznymi impotentami, takie sa fakty. Nie interesuje was IT, a mimo wszystko krzyczycie, ze was tam malo. Fuck logic. Nie chce wrzucac wszystkich do jednego wora, bo są mega perelki w tej branzy. Szkoda, ze tak zaciekle nie walczysz o pozycje i rownouprawnienie kobiet w ratownictwie, górnictwie, budownictwie, itp. W moich oczach jestes MegaHypocrite, a nie MegaWoman. Pamietaj licza sie kompetencje, a nie to ze masz wiecej dziur w ciele.

   Odnosnie twojego tekstu:

   Do tego wszystkiego z logicznym myśleniem to uwas kiepsko: całe wieki, o ile nie tysiąclecia wykorzystywania i uciskania kobiet, zabraniania im edukacji i odmawiania podstawowych praw, a wy twierdzicie, że w 30 lat to się ma wszystko niby wyrównać? I to z takimi toksycznymi i szkodliwymi ludźmi jak wy, którzy nadal próbują to wszystko utrudnić?

   Wydaje mi sie ze w dzisiejszych czasach mozesz byc tak samo pracowita i kompetenta jak mezczyzni. Nawet z niektorymi rzeczami macie sporo latwiej od nas. Pozdro

  •  

   pokaż komentarz

   @bregath:

   Odnoszac się do tego:

   Szczególnie te, które sobie paznokcie malują i nie pracują po nocach, bo się produkcja wyj%$@ła "bo one mają życie poza pracą". Tak k%?@a, każdy ma, ale faceci właśnie są bardziej nastawieni na realizację zadań, siedzenie po godzinach i nap@!$?#?anie kodu i rozwiązywanie konfliktów w czasie, gdy laska sobie siedzi przez TV i wp@!$?#?a chipsy.

   To jest trochę propagowanie patologii. Jeśli pracodawca ma produkt krytyczny to ma ludzi zatrudnionych do reagowania na tego typu incydenty (są dyżury, etc.), niezależnie czy jest to kobieta czy męszczyzna po zakończeniu pracy masz prawo do odpoczynku i zajmowania się swoim życiem a nie "ratowaniem świata twojej firmy".

   Samorozwuj w godzinach wolnych ok ale wymaganie nie posiadania swojego życia, bo jest bug na produkcji to jest zła organizacja procedur firmy a nie problem developera.

  •  

   pokaż komentarz

   @tinamoux: Nie poznałem jeszcze kobiety, która robiła na nocnych dyżurach w IT. Natomiast facetów znam całą masę.

  •  

   pokaż komentarz

   @bregath: znane jest u nas w branży IT powiedzenie, że kobieta programistka jest jak świnka morska ...

   pokaż spoiler ani świnka, ani morksa

  •  

   pokaż komentarz

   @bregath: Koleżanka "programistka" nauczyła się w pracy szydełkować i robić na drutach, bo nie dostawała zadań (backlog pełen zadań, ale nikt jej ich nie przydzielał). Takich przypadków jest więcej, znacznie więcej, od kiedy płeć daje +50 do "skilla" przy rekrutacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Megawoman: Oj kobiety takie biedne, dyskryminowane.. Zakazywali im bycia programistakmi przez wieki...
   Oh wait... [https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Ada_Lovelace

  •  

   pokaż komentarz

   No cisnie mi sie na usta ze ten kto rzeczywiscie tak uwaza jest p!%@@@@onym niewolnikiem.

   @Kryptonim_Janusz: i tak i nie... pewnie bym się zgodził gdybym nie odpalał laptopa w domu... ale zdarza mi się... Zdarza mi się zastanawiać nad rozwiązaniem np. podczas zmywania, albo prowadzenia auta, w samolocie w autobusie... staram się będąc w domu poświęcać maksymalnie dużo czasu i żonie i dzieciom, ale mimo wszystko czasami się wraca myślami do roboty jak bałagan na projekcie.... hipokrytą nie jestem i kamieniem nie rzucę....

  •  

   pokaż komentarz

   @DisasterMaster: @taumantis: @cbsh:

   Nie zauważacie, że karmicie wojującego feministycznego trolla?

  •  

   pokaż komentarz

   , a dlatego, ze to zawod ktory wymaga meeeega samozaparcia i poswiecenia czasu na nauke

   @qdry: o i kolejny przykład wymyślania sobie. To nie jest przyczyna małej obecności kobiet w IT.

   Poza tym dyskusja wzięła się nie z ilości kobiet w IT, tylko z tego co bije z komentarzy: "TO NIEMOŻLIWE, DOBRE KOBIETY W IT NIE ISTNIEJĄ, WSZYSTKIE SĄ GŁUPIE" - po co takie rzeczy wymyślacie? Bardzo dużo kobiet interesuje się IT, ale duża część które znam, na myśl o wejściu do zdominowanego przez facetów towarzystwa ma odruch wymiotny - bo będzie tak jak tutaj. To nie jest rozmowa, tylko zaszczuwanie i gnębienie, poniżanie. Wmawianie komuś, że jest gorszy bo jest kobietą - jak to nie jest dyskryminacja, to co?

   Poza tym walczę o swoją pozycje w temacie, który mnie nie interesuje, a wy próbujecie mi wmówić, że na pewno mnie nie interesuje, że jestem słaba, na pewno beznadziejna i zmyślam. I wali mnie ratownictwo, mam je w dupie.
   I nie krzyczę "bo jest nas mało" - ja żądam przełamania tego muru i sztucznego robienia tu podziałów. Bo kurde, przez ile zlej woli i traktowania z góry, i takiego właśnie wykluczania musiałąm przejść, żeby być tu gdzie jestem..

   Kobiety walczą o równy dostęp do IT, bo je to interesuje. Walcze o równy dostęp do czegoś, co mnie interesuje. Do wiedzy i do szans. Bo prawo prawem, ale standard to niedzielenie się wiedzą z kobietami, ciche wykluczenie, już nie mówiąc o jawnym traktowaniu jak podczłowieka.
   Jest masę c$%#$wych facetów w IT, ale o nich jakoś nie kwiczycie, nie przeszkadzają wam i nie mówicie, że "niesprawiedliwie zabierają wam pracę", jednak przecież ktoś ich przyjął. Jak przyjmują kobietę "kufaaa, dyskryminacja mężczyzn"

   w dzisiejszych czasach mozesz byc tak samo pracowita i kompetenta jak mezczyzni.

   No i właśnie tak często jest, dlatego wreszcie, coraz więcej kobiet jest w IT.

   Może byście tak dla odmiany myśleli o ludziach jak o ludziach, a nie wymyślali sobie kategorię "podludzi" do gnębienia.

  •  

   pokaż komentarz

   @DisasterMaster:

   Nikt nie zabrania kobietom założyć firmy i zatrudniać inne kobiety.

   No i zakładają, ale jak wyżej - jest masę do nadrobienia.

   taki pracodawca powinien być w stanie niższym kosztem zyskać bardzo dobrych fachowców(kobiety) i stanowić poważną konkurencje tym męskim firmom. Tak działa wolny rynek.

   No i to się wreszcie dzieje, ale kiedy zatrudniają kobiety, to krzyczycie "dyskryminacja białych mężczyzn".

   To chyba dużo gorsze słowa niż to ze generalnie kobietom nie idzie tak dobrze jak mężczyznom.

   Raz: znalazłeś gruby eufemizm dla tego wylew jadu, poniżania i mieszania z błotem, i dwa - nie, nie są gorsze.
   Wmawianie kobietom, że się do czegoś nie nadają, wmawianie, że są głupsze czyni im dużo większą krzywdę. I trzy - "generalnie kobietom nie idzie tak dobrze jak mężczyznom" to jest prawda tylko dlatego, że ciągle utrudniacie, jak widać w komentarzach, i do tego jest sporo do nadrobienia. Kobietom, które się tym tematem interesuja wcale nie idzie gorzej z ogarnięciem go.

   Jeśli arogancja była by problemem to nie zatrudniano by aroganckich pracowników.(facetów)

   No i tak jak mówiłam wyżej, właśnie tak się dzieje - takich się u mnie odrzuca.

  •  

   pokaż komentarz

   Może byście tak dla odmiany myśleli o ludziach jak o ludziach, a nie wymyślali sobie kategorię "podludzi" do gnębienia.

   @Megawoman: o ludziach myślimy jak o ludziach... jak podludzie tworzą rankingi dla podludzi to się śmiejemy z podludzi... czego Ty się spodziewasz? wyrozumiałości ? od programistów? chcesz, żeby Cię ktoś przytulił? ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   Oj kobiety takie biedne, dyskryminowane.. Zakazywali im bycia programistakmi przez wieki...
   Oh wait... [https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Ada_Lovelace


   @Leihto: no wow, czego ten przykład ma dowodzić? Dowodzi jedynie, że kobiety są w tym tak samo dobre.
   Jedak zmuszane były do siedzenia w domu i zajmowania się tymi pierdołami zamiast kształcenia się i warunkowane do tego od dziecka. Fakt, że Ada mogła się tym zajmować to jest jej fart.

  •  

   pokaż komentarz

   o ludziach myślimy jak o ludziach... jak podludzie tworzą rankingi dla podludzi to się śmiejemy z podludzi... czego Ty się spodziewasz?

   @cbsh: no i to podsumowuje całą tą dyskusję i wasz poziom. Co za porażka.. To jest chore.

   I dlatego na szczęscie zamiast takich ludzi zatrudnia się normalnych, z tymi samymi kompetencjami. I często są to kobiety.

   Zobaczcie jak bardzo w tym wątku próbowaliście zdeptać mnie i kobiety generalnie. A w ogóle nie macie pojęcia o moich umiejętościach i stanowisku.

   I tak kurfa wszędzie, a według was kobiety nie mają gorzej.
   (I też dlatego o większości kobiet w internecie nawet nie będziecie wiedzieć i żadna w takich wątkach z wami nie będzie rozmawiać.)

   Cały ten wątek to seksistowskie wylewanie pomyj przez was i zero merytoryki, jakieś powtarzanie sobie zmyślonych historyjek, że kobiety są gorsze, ale sorry - nie macie racji. Po prostu jesteście arogantami i dlatego tak myślicie, babka z artykułu ma rację.

   Bardzo szeroko swoje buractwo tutaj udowodniliście.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie zauważacie, że karmicie wojującego feministycznego trolla?

   @werfogd: Tak, ale ja się bawię dobrze. To dobry rodzaj trolla, co się bulwersuje i nie rzuca pojedynczych prostych zarzutek. └[⚆ᴥ⚆]┘

   No i zakładają, ale jak wyżej - jest masę do nadrobienia.

   @Megawoman: I dobrze. Życzę im jak najlepiej. Niektóre startupy jak Uber w ciągu paru lat stały się poważnymi, między narodowymi graczami. Obyśmy zobaczyli takie same feministyczne projekty, im więcej konkurencji tym lepsza oferta dla klienta!

   No i to się wreszcie dzieje, ale kiedy zatrudniają kobiety, to krzyczycie "dyskryminacja białych mężczyzn".

   @Megawoman: W firmie gdzie będą zatrudniać tylko kobiety nikt nie będzie mógł krzyczeć.

   znalazłeś gruby eufemizm dla tego wylew jadu, poniżania i mieszania z błotem

   @Megawoman: Co według ciebie jest tym mieszaniem z błotem i dlaczego jest to gorsze od zwrotów które ty używasz. Cytat proszę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   nie, nie są gorsze. Wmawianie kobietom, że się do czegoś nie nadają, wmawianie, że są głupsze czyni im dużo większą krzywdę.

   @Megawoman: O tym niech zadecyduje rynek. Wyceni pracę każdej osoby indywidualnie.

   "generalnie kobietom nie idzie tak dobrze jak mężczyznom" to jest prawda tylko dlatego, że ciągle utrudniacie, jak widać w komentarzach

   @Megawoman: Czyli jednak punkt drugi był kłamstwem, bo na prawdę idzie im gorzej.

   do tego jest sporo do nadrobienia. Kobietom, które się tym tematem interesuja wcale nie idzie gorzej z ogarnięciem go.

   @Megawoman: Każda kobieta jak i mężczyzna startuje na równym poziomie, prawo jest takie samo, zasady przyjęcia są takie same. Kobietom nawet się ułatwia organizując całe te meetingi, eventy, rekrutacje, itp specjalnie dla kobiet. Ale np mam koleżankę która była na paru takich eventach i mówi że jest to porażka. Merytorycznie dno w porównaniu z normalnymi konferencjami, a kobiety tam chodzą dlatego bo wśród podobnie umiejętnych czują się jak w domu xD. Te które są na prawdę uzdolnione i inteligentne, omijają takie sprawy szerokim łukiem. To już powinno dać dużo do myślenia.
   Dodatkowo co do dziewczyn zainteresowanych też coś zauważyłem. Np w szkole, mimo że dziewczyny średnio miał lepsze oceny, to na kółkach zainteresowań nigdy nie widywałem dziewczyn. które interesowały by się tematem z czystej pasji. Zawsze były po prostu wypychane przez nauczycieli czy rodziców, ale nigdy nie spotkasz dziewczyny która np z własnej woli przeczytała by książkę o elektronice, zbudowała robota, nauczyła się programować, itp.
   Myślę że to wszystko kręci się wokół The Greater Male Variability Hypothesis, teorią którą feministki starały się uciszyć.

   No i tak jak mówiłam wyżej, właśnie tak się dzieje - takich się u mnie odrzuca.

   @Megawoman: No i dobrze. Jeśli się okaże że arogancki manager to gorszy manager to wtedy te firmy będą lepiej funkcjonowały i będą miały lepsze oferty.

  •  

   pokaż komentarz

   Zobaczcie jak bardzo w tym wątku próbowaliście zdeptać mnie

   @Megawoman: chyba nie brałaś leków od dwóch dni.... poczytaj swoje komentarze o facetach w IT. To jest Twoja reakcja na heheszki z Pani prezes SAPa: "nie ja nikogo nie obraziłam, ja do wszystkich z miłością a to te aroganckie, niemyte durnie mnie zaatakowały".

   W twarz bym Ci powiedział: taka jesteś mocna pokaż CV albo daj linka do linkedina... ale mam dość pyskówek z gówniarą, która przeinacza rzeczywistość, pluje i mówi: "to nie ja, to deszczyk". Zapraszam na czarno listo

   Teraz skup się bo nie będę powtarzał: USUŃ KONTO i do roboty!

  •  

   pokaż komentarz

   że kobiety po pracy gotują, sprzątają, oglądają seriale, czytają książki, zajmują się dziećmi,

   @Emkacf: Co za problem przy tych zarobkach podnająć sprzątaczkę czy nianię na cześć etatu? ( ͡º ͜ʖ͡º)

   Dodatkowo w erze pralek, odkurzaczy, mikrofali itp. już nie to tak czasochłonne.

  •  

   pokaż komentarz

   @DisasterMaster:

   Obyśmy zobaczyli takie same feministyczne projekty, im więcej konkurencji tym lepsza oferta dla klienta!

   Gdyby kobiety nie były z automatu traktowane jak podludzie, byłoby łatwiej.

   Co według ciebie jest tym mieszaniem z błotem i dlaczego jest to gorsze od zwrotów które ty używasz. Cytat proszę.

   Nie będę tego gówna przeglądać, generalnie kumuluje się to do waszego stwierdzenia, że "kobiety są debilami, bo tak", jest masa potwerdzajacych to niby, zmyślonych, gównianych anegdotek, że kobiety nie potrafią niby podejmować decyzji, że szydelkują w pracy, że budowa mózgu sprawia, że są głupie, że udają, że coś wiedzą, są standardowe świnki morskie - to wszystko mnie obraża i to wszystko jest nieprawdą. I jest chamskie i aroganckie, i jest dowodem na buractwo piszących. Więc jeżeli jesteście chamami to zaskakuje was to, ze jesteście tak nazywani?

   O tym niech zadecyduje rynek. Wyceni pracę każdej osoby indywidualnie.

   O tym niestety nadal decyduje dyskryminacja i odrzucanie kobiet, dlatego, że są kobietami, albo wykluczanie.

   Czyli jednak punkt drugi był kłamstwem, bo na prawdę idzie im gorzej.

   Nie mój drog przeczytaj jeszcze raz - idzie im gorzej w dostawaniu się i funkcjonowaniu w branży, bo takie bubki jak tutaj aktywnie to utrudniają. Umiejętnościami nie idzie im gorzej - to dwie równe rzeczy.

   Każda kobieta jak i mężczyzna startuje na równym poziomie, prawo jest takie samo, zasady przyjęcia są takie same. ...

   Co z tego, jak w firmach taki beton jak na wykopie?

   Resztę podsumowuje fakt, że mamy masę do nadrobienia.

   Poza tym: kurde wreszcie nauczcie się ogarniać dom, a nie wszystko zwalacie na kobiety.

   nigdy nie spotkasz dziewczyny która np z własnej woli przeczytała by książkę o elektronice, zbudowała robota, nauczyła się programować, itp.

   a to są po prostu czyste kłamstwa, jakich w tym wątku masę.

  •  

   pokaż komentarz

   hyba nie brałaś leków od dwóch dni.... poczytaj swoje komentarze o facetach w IT.

   Obrażacie kobiety więc obrażacie mnie. Zaskoczyło was to, że nazwałam was chamami, kiedy byliście chamami. Argumentu o arogancji nawet nie próbowaliście zbić, tylko usprawiedliwić i być z tego dumnym.

   "nie ja nikogo nie obraziłam, ja do wszystkich z miłością a to te aroganckie, niemyte durnie mnie zaatakowały".

   no i dokładnie, zaatakowaliście pierwsi i dostaliście odzew, potrzebujecie kubła zimnej wody i szpikulca w dupę, bo to co tu wypisujecie przekracza wszelkie granice

   W twarz bym Ci powiedział: taka jesteś mocna pokaż CV albo daj linka do linkedina... ale

   taaak ( ͡° ͜ʖ ͡°) strach jest?

   mam dość pyskówek z gówniarą, która przeinacza rzeczywistość, pluje i mówi: "to nie ja, to deszczyk". Zapraszam na czarno listo

   @cbsh: z radością naplułabym ci w twarz, a jakbyś spytał czy to deszcz, naplułabym jeszcze raz, nie miej wątpliwości. Nie mam w zwyczaju łagodzić ciosu

  •  

   pokaż komentarz

   @getin: czyli w sumie, lepiej nie wiązać się z facetami dopóki nie dojdzie się już do jakichś większych zarobków (bo wiadomo, że taki nie pomoże a tylko burdelu narobi)? Czyli to co kobiety właśnie teraz robią?

  •  

   pokaż komentarz

   @Megawoman: Możesz się wiązać, lecz nie finansowo, każdy związek w pierwszej kolejności powinien polegać na bliskości duchowej i fizycznej (oczywiście to w większości mrzonka obecnie), możesz dopiero później zamieszkać razem, czy dzielić wydatki itp.

  •  

   pokaż komentarz

   @Megawoman: no ale nie pokażesz tej CVki? No weź jakieś dowody twarde byśmy tutaj zobaczyli.

  •  

   pokaż komentarz

   @Megawoman Kobiety są skromniejsze. Na prywatnych spotkaniach nie są wulgarniejsze od mężczyzn. Płeć piękna nie puszcza też bąków. Wszystkie powyższe stwierdzenia są równie prawdziwe.

  •  

   pokaż komentarz

   @getin: Do nas przychodzi raz w tygodniu dziewczyna sprzątać cały dom i jest to mega oszczędność czasu, ale nie każdy w IT ma takie dobre zarobki. My możemy sobie na taki wydatek pozwolić, bo obydwoje z mężem pracujemy jako programiści i mamy zarobki w obcych walutach, ale są osoby, które zarabiają np. 5k, bo nie są obrotne i się w jednej firmie zasiedziały. Takie sprzątanie raz w tygodniu nie oznacza, że nie trzeba sprzątać na bieżąco, a jeżeli mieszka się w domu to jest zawsze sporo rzeczy jeszcze do zrobienia. Ja dziś po pracy kosiłam trawę zamiast drugi projekt robić tak dla przykładu i już teraz mi się nic więcej robić nie chce.

  •  

   pokaż komentarz

   Kobiety walczą o równy dostęp do IT, bo je to interesuje. Walcze o równy dostęp do czegoś, co mnie interesuje. Do wiedzy i do szans. Bo prawo prawem, ale standard to niedzielenie się wiedzą z kobietami, ciche wykluczenie, już nie mówiąc o jawnym traktowaniu jak podczłowieka.

   @Megawoman: Kończyłam technikum, gdzie w naszym roczniku z dziewczyn byłam tylko ja i koleżanka, pracuję głównie z facetami (właśnie z powodu tego, że kobiet w programowaniu jest mniej) i jeszcze ani razu nie czułam się wykluczona, albo by ktoś traktował mnie jako podczłowieka, jeżeli chodzi o rzeczy techniczne. Jeżeli ktoś lubi to, co robi i robi to w miarę dobrze lub ma bardzo duże chęci, żeby iść w tym kierunku to przecież nic nie stoi na drodze. Nie zawsze wszystko wiem, ale czasami to moi koledzy się mnie o coś pytają i wszyscy się uzupełniamy. Nie rozumiem tych przepychanek z eventami dla kobiet, czy rekrutacją z parytetami i dla mnie osobiście takie coś powoduje właśnie poszerzenie myśli, że kobiety są gorsze, ponieważ one potrzebują osobnych eventów, potrzebują parytetów, bo inaczej nikt by ich nie zatrudnił, potrzebują większej ilości punktów w naborze za płeć. Równie dobrze faceci mogą się kłócić, że jest mało facetów pracujących jako opiekun w przedszkolu. Nigdy przenigdy nie odczułam, że nie dostałam się gdzieś do pracy ze względu na płeć.

  •  

   pokaż komentarz

   Megawoman to pewnie odmiana czerwonowłosa ( ͡º ͜ʖ͡º)

   źródło: pics.me.me

  •  

   pokaż komentarz

   @Megawoman: Ale ty musisz być obrzydliwą i zakompleksioną osobą w prywatnym zyciu. Mizoandrią wali od Ciebie na kilometr. Wiekszość facetów pisze, że "NIE wszystkie kobiety są takie glupie" i jest sporo kobiet ktore ogarniaja, ale osoba taka jak ty wybierze to co jej pasuje do poparcia tezy. Do filmu, ktory ktos wrzucil wyzej, gdzie kobieta CEO odpowiada tak naprawde na Twoje oskarżenia, też sie nie odniosłaś bo było to nie wygodne. Jestes załosna wszedzie widzisz negatywy. Prawda jest taka, że spora wiekszosc kobiet w IT jest po prostu slaba i jada na garbie facetow. Bo taka femi alfa i omega sie pomyli to zap?##%?@a w podskokach do faceta, ktory to za nią naprawi. A te Twoje wywody, ze cos tu ktos wysysa z dvpy jakeis informacje sa calkowicie nie na miejscu, poczytaj dane i dopiero tu wróć. Hipokrytka, hrtfu.
   PS. Aż mi sie wierzyć nie chcę, że nie trollujesz.

  •  

   pokaż komentarz

   akurat to, że kobiety dają z siebie więcej to dla mnie fakt w branży technicznej

   @KrS1: Dla Ciebie może i fakt. Ja bym wolał jakieś rzeczowe argumenty poparte czymś więcej niż subiektywną opinią. ;)
   Ja np. znam kilka kobiet w branży i nie powiedziałbym że dają z siebie więcej niż facet. Mało która spędza czas wolny na szlifowaniu swoich umiejętności, mało która zostanie dziś dłużej żeby coś dokończyć itd. No ale znów, to moja subiektywna opinia, więc liczyłem na coś bardziej obiektywnego...

  •  

   pokaż komentarz

   @Megawoman: jednak cos musi byc nie tak z kobietami skoro znajomy po zatrudnieniu pierwszej powiedzial, ze nigdy wiecej nie popelni tego bledu xD

   Samemu robiac rekrutacje jestem zalamany bledami jakie popelniaja. A maja kilka lat doswiadczenia na rynku. Wiekszosc nie raczy nawet zadanka domowego zrobic xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Megawoman to akurat prawda, bronie praw mezczyzn ale też zauwazylem ta arogancje połączoną trochę z ignorancja

  •  

   pokaż komentarz

   ież nic nie stoi na drodze. Nie zawsze wszystko wiem, ale czasami to moi koledzy się mnie o coś pytają i wszyscy się uzupełniamy. Nie rozumiem tych przepychanek z eventami dla kobiet, czy rekrutacją z parytetami i dla mnie osobiście takie coś powoduje właśnie poszerzenie ...

   @Emkacf: widzisz, to zależy gdzie trafiasz i z kim się w tym procesie spotykasz.. Ale to prawda, im mniej taki facet umie i im niżej jest, tym bardziej krzyczy o tym, że kobiety się do tego nie nadają, i że feminazistki, bo chcą robić to co chcą. Najwięcej takich spotkałam na studiach i w pierwszej pracy w januszo-IT. Dla mnie fakt, że faceci takie rzeczy wypisują tutaj jest dowodem na to, że dyskryminacja ma się dobrze i oby spotykać takich jak najmniej na ścieżce zawodowej, szczególnie w IT. Jednak fakt, spotkałam bardzo dużo fajnych ludzi w IT, i im dalej tym lepiej, co mówi mi, że ci co tutaj tyle wypisują

   1) wymyślają sobie parytety, bo czegoś takiego nie ma w IT
   2) nie pracują w IT (bo nie mają pojęcia o czym mówią) albo pracują na najniższych stanowiskach i stąd mają tyle hejtu do świata, potrzebują zrzucić na kogoś winę, najłatwiej - na kobiety

   Wspieranie kobiet w wejściu do IT jest potrzebne, bo te bubki jak z wykopu jednak tworzą jakiś obraz, nawet jeżeli fałszywy i tworzą mur. No i jeżeli komuś ma to pomóc przeskoczyć przeświadczenie, że się do tego nie nadają i odkryć jaka fajna to działka - to świetnie. Stereotyp nadal ma się dobrze, jak widać tutaj, warto pokazywać dziewczynom, że to w sumie proste :)
   Ja widzę bardzo wiele świetnych ogarniętych dziewczyn, które najwyraźniej przez to co powyżej w akapicie wybierają jakąś domyślną, generyczną ścieżkę. A te które namówię odkrywają, że to świetne i że są w tym dobre. Po prostu się boją - właśnie po to te wszystkie akcje są potrzebne i właśnie dlatego postawa jak tych bubków z wykopu jest taka zła.

  •  

   pokaż komentarz

   @Emkacf: uf, wyszło dobrze, jednak warto było się w tą g*wnoburzę wplątać, żeby spotkać wartościową osobę. Dzięki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Megawoman: Myślę, że w wielu branżach można spotkać gównianych ludzi - zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Grunt to mieć na tyle poczucia własnej wartości i samozaparcia, żeby dążyć do swoich celów i nie przejmować się bezwartościowymi osobami, a Wykop nie powinien służyć jednak za żaden wyznacznik, bo wiemy dobrze, że wykopowa społeczność jest dość specyficzna ( ͡º ͜ʖ͡º)

 •  

  pokaż komentarz

  Nie wiem czy potrafie ale dam z siebie wszystko - juz widze jak kogos takiego zatrudnia w IT :D

 •  

  pokaż komentarz

  Nie ma czegoś takiego jak płeć w IT. Są zjeby z autyzmem - ci się nadają (obojga płci), oraz normalsi po studiach menadżerskich i ekonomii (obojga płci), którzy nadają się tylko do j%!$nia ich tak, żeby nie zauważyli jak są jebani.
  Nie trzeba c??!# w spodniach, żeby lutować procesory. Cycki nie przeszkadzają w zrobieniu uprawnień na instalacje o srogich kilowoltach.
  Jest więcej facetów w IT niż kobiety? No k%!%a bardzo mi z tego powodu wszystko jedno.

  •  

   pokaż komentarz

   Jest więcej facetów w IT niż kobiety? No k$??a bardzo mi z tego powodu wszystko jedno.
   @wykopyrek: jakbym mogła, to dałabym Ci 10 plusów, najbardziej rozsądny komentarz na jaki trafiłam tutaj.
   Już mi się słabo robi, jak osobnicy obu płci plują się w komentarzach xD

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopyrek: Jak kobieta będzie miała pewne spektrum autyzmu znane z kawałów o "informatykach" ale będzie robić swoją robotę doskonale, to pewnie szybciej się dogada z innymi pracownikami niż klasyczna "wyzwolona" kobieta xD

   Po prostu w twardym IT, tym od podszewki, umiejętności miękkie znaczą ... dziwne że cokolwiek mogą znaczyć. Stąd ta frustracja u tych wyzwolonych które owszem zdolne, pokończyły uczelnie a potem wpadają do takiego cybernetycznego gawra gdzie każdy jest nieczuły na jakieś odpały, gdzie się okazuje że nic nie mogą ugrać. No i się kończy "hurr durr straciłam XX lat życia i nikt mnie nie słucha".

  •  

   pokaż komentarz

   @xaliemorph: o to to xD. Mialem taka jedna ktora byla naprawde ogarnieta tyle ze probowala wszedzie na sile to kazdemu udowadniac. Jej zdanie bylo oczywiscie nieomylne wiec potem gadka z nia nie miala sensu. Najlepsze jak sie zwolnila i zalewa teraz facebooka artami w stylu "pasywno agresywne srodowisko pracy - meczarnia dla kobiet" XDDDDD a sama byla najlepszym przykladem pasywno agresywnego podejscia do tematu ;D oczywiscie wina zlych facetow ktorzy sie wyzywaja, sa ogolnie dla siebie nieczuli i nie zauwazaja jej talentu :D (a co najlepsze to nikt nie twierdzil ze nie ogarnia czegos)

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopyrek: Kobiet jest mało w IT, bo mają w dupie komputery. Nie spotkałem jeszcze laski, która ogarniałaby wszystko bez pomocy.

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopyrek: Dlaczego musiałem scrollować tak długo, żeby przeczytać w końcu pierwszy rozsądny komentarz, ja pier....

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopyrek: Niestety cycki mają znaczenie:
   https://zenforest.wordpress.com/2009/02/14/chlopcy-i-dziewczynki-dwa-swiaty/
   Chłopcy bardziej interesują się przedmiotami a dziewczynki ludźmi. Potwierdziły to testy robione na niemowlakach więc były wolne od tego całego społecznego oddziaływania na które powołują się feministki. Stąd takie martwe rzeczy jak koparki czy komputery będa dużo częściej interesować niebieskich, a praca z ludźmi różowych. Stąd inna będzie proporcja róż/niebieski wśród analityków czy scrum masterów a inna wśród programistów czy adminów.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie spotkałem jeszcze laski, która ogarniałaby wszystko bez pomocy.

   @doveo: A ja nie spotkałem laski, która by po prostu żyła IT. Czytała artykuły, z nudów instalowała serwery i usługi, czy programowała sobie radio w samochodzie. Znajomy ma teraz taką pracownicę-serwisanta, co niby szkołę z wyróżnieniem ukończyła, a zdziwiona, że komp bez grafiki się nie uruchomi, bo przecież "procesora nie wyjęła". Kobiety nie ogarniają IT nie dlatego, że są głupie, tylko dlatego, że to nie jest ich życie, tak jak moim nie jest makijaż, czy moda.
   Znam dużo kobiet w IT i one nawet po swoim komputerze nie umieją się sprawnie poruszać, a co dopiero mówić o usługach na zewnątrz, czy serwerach.

  •  

   pokaż komentarz

   @yoreciv: To jest wykop i spirala sp$#!!@?enia będzie postępować, bo jest dość oczywista agenda, żeby skłócić ze sobą wszystkie grupy społeczne w Polsce.

  •  

   pokaż komentarz

   @patefoniq: W punkt. Dokładnie to samo miałem na myśli. Znaleźć taką laskę to jak wygrać w totka. IT to po prostu nie ich bajka, nie interesują się tym, nie obchodzi je to, nie ogarniają tego i tyle. Nie mam nic przeciwko kobietom w IT, ale niech coś umieją. Nie wiedziałem nawet żadnej babki, kiedy net mi nawalił i trzeba było usunąć usterkę. Zawsze przyjeżdżają chłopy.

  •  

   pokaż komentarz

   @yoreciv: To powiedz mi dlaczego jest tak mało kobiet w IT? Mają to w nosie, a ich wiedza w większości przypadków ogranicza się do włączenia komputera i przeglądarki.

  •  

   pokaż komentarz

   @patefoniq: jak intel to bez grafiki wystartuje ;p

  •  

   pokaż komentarz

   @doveo tak się składa, że jestem kobietą w IT już kilka lat, przykładam się do swojej pracy i moja wiedza + umiejętności są na dobrym poziomie ;) pracowałam z wieloma dziewczynami w IT (proporcjonalnie) i tylko raz słabo trafiłam - to zależy od osoby, a nie od płci.
   A że jest więcej facetów w IT niż kobiet? Cytując @wykopyrek - no k$##a bardzo mi z tego powodu wszystko jedno.

  •  

   pokaż komentarz

   A że jest więcej facetów w IT niż kobiet? Cytując @wykopyrek - no k?!@a bardzo mi z tego powodu wszystko jedno.

   @yoreciv: A ja żałuję, że jest nie ma ich więcej ;) Z przyjemnością zobaczyłbym babkę, co bezproblemowo ogarnia komputer i inne rzeczy związane z technologią bez zająknięcia. Niestety, wszystkie, jakie do tej pory spotkałem, słabo ogarniały komputer i z każdą pierdółką szły do mnie. Więcej takich kobiet jak ty.

  •  

   pokaż komentarz

   @doveo wierzę, że trafisz kiedyś w jakimś zespole ogarniętą kobietę, bo wbrew pozorom kobieta w zespole developerskim może być bardzo pozytywnym czynnikiem :) moje doświadczenia również pokazują (ale to tylko doświadczenia), że mniej kobiet w IT interesuje się IT poza pracą, ale nie przeszkadza im to w wykonywaniu swojej pracy na solidnym poziomie ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @kemcio: ku**a, gdzie nie pójdę, wszyscy twierdzą, że jestem chłopcem.
   Wiesz co, s*** :P ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  kobiety w kierownictwe - te same odwieczne problemy + wymyslanie nowych wymowek

  •  

   pokaż komentarz

   @deni28s: taa, i sinusoida humoru bo wyj!##@ hormony albo nie. One się często biologicznie nie nadają do zarządzania ludźmi xD

  •  

   pokaż komentarz

   @dziendobrry: A tego bym nie do końca powiedział choć masz plusa bo ogólnie to racja. Są pewne wyjątki. To są tzw. "big mama", starsze rodu, etc. Czyli najczęściej kobiety które już coś osiągnęły, się zestarzały, nierzadko już proceder dbania o urodę zszedł na dalsze miejsce w kolejce, np. o kolejne kilogramy etc. Chodzi o to że te kobiety najczęściej są pewnymi siebie personami, które znają swoją wartość, mają bagażem życiowym niezliczoną liczbę znajomości oraz wiedzy o przydatnych umiejętnościach wielu innych a jednocześnie są kompletnie niewrażliwe na tanie podrywy bo właśnie ze sztuki manipulacji, z której to kobiety są znane, wykrzesały prawdziwy oręż doskonale przewidując zachowania innych ludzi. Paradoksalnie kluczem do ich sukcesu jest jedna rzecz - stałość zachowań. Czyli że w pewnym stopniu nieco wyrzekły się typowej natury kobiet, choć faktycznie nierzadko to wynika po prostu z ... wieku. Takie Big Mama mogą potencjalnie lepiej zarządzać daną grupą niż sfrustrowani seksualnie mężczyźni w sile wieku.

   Ale jeśli się tyczy całej reszty - masz zdecydowaną rację. Kobieta szef, szczególnie młodsza, łasa na komplementy, to jedna z najgorszych rzeczy. Kobieta nawet starsza ale która próbuje sobie odbić kompleksy niedowartościowania ... równie fatalna szefowa. Te wspomniane na początku to naprawdę rzadkość. Większość kobiet szuka księcia więc nawet jak co nieco osiągną w życiu to ciągle mają zarzut do siebie że można było lepiej ... i kompleksy się wylewają frustracją na innych.

  •  

   pokaż komentarz

   @deni28s: Jestem w stanie się podpisać obiema rękami. Właśnie skończyłem współpracę z jednym z towarzystw ubezpieczeniowych, w których "władzę" przejęły kobiety. Od kiedy tak się stało - IT firmy stacza się po równi pochyłej. Kobiety owe mają swoje humory, nastroje, ulubieńców i tych, których nie lubią. Mają poważne problemy aby przyznać się do błędu. Przez ostatnie miesiące pracy obserwowałem powolny rozkład i upadek morale w mega zmotywowanym zespole świetnych specjalistów. Żal patrzeć. Cieszę się że już mnie tam nie ma.

  •  

   pokaż komentarz

   @Giuseppe_: kobiety i przyznac sie do bledu ???????????????

   hahah
   od dziecinstwa sa uczone ze im wolno wiecej ...eh szkoda strzepic ryja

  •  

   pokaż komentarz

   @xaliemorph: Nie ma nic gorszego niż podstarzała kierowniczka wchodząca w klimakterium. Faceci przeżyją, ale młodsze laski mają przekichane. Lepiej nie przychodzić w nowych ciuchach do pracy i tym podobne.

1 2 3 4 5 6 7 ... 11 12 następna