•  

  pokaż komentarz

  UPRZEJMIE SIĘ PROSI O NIE PRZERZUCANIE TEJ WRZUTY NA REDDIT, BO USUNĄ

 •  

  pokaż komentarz

  Skąd się tam wzięła Termalica?

 •  

  pokaż komentarz

  Ten pierwszy... ( ಠ_ಠ) Jak za dzieciaka słyszałem "kopnij się w czoło" to myślałem, że to taki żart, bo się nie da.

  ლ(ಠ_ಠ ლ)

 •  

  pokaż komentarz

  Od tego sezonu skończyłem oglądać tą kopanine. Byłem na kilkunastu meczach Ekstraklapy i sam nie wierzyłem co oglądam. Co najbardziej rzuca się w oczy to tragiczna szybkość naszych kopaczy i wytrzymałość o technice nie wspominam bo tej zawsze nie mieliśmy ale te 2 pierwsze cechy od 30 lat co raz bardziej tracimy. Nasze zespoły na tle, np. takich Słowackich czy Azerskich to wielka przeciętniada. Nie umiejętność gry 1 vs 1 też rzuca się w oczy ale to technika więc wiadomo. Szkoda słów na kopaczy. Ponadto wina leży również po stronie trenerów tych najmłodszych. Ciągle tylko taktyka, taktyka i taktyka i wypatrywanie silniejszych fizycznie. Za zaryzykowanie jakiejś niekonwencjonalnej akcji, tricku po meczu trenerzy je..ą każdego, który odważy się na coś takiego.

  •  

   pokaż komentarz

   Ponadto wina leży również po stronie trenerów tych najmłodszych. Ciągle tylko taktyka, taktyka i taktyka i wypatrywanie silniejszych fizycznie. Za zaryzykowanie jakiejś niekonwencjonalnej akcji, tricku po meczu trenerzy je..ą każdego, który odważy się na coś takiego.

   @mystaloba: Bo też wina jest po stronie zarządów klubów, którzy nie stoją mocno za trenerami tylko zmieniają ich jak rękawiczki. A potem masz patologię, gdzie gracze celowo uwalają mecze bo trener mocno ich ciśnie na treningach ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @mystaloba: może w dole tabeli, albo mówisz o 1 lidze. Rzuć jakimiś danymi z instata i potwierdź to co mówisz, skoro twierdzisz, że to brak biegania jest powodem słabej ligi, bo z tego co ja wiem (niestety tylko z 3 ręki, ale od dziennikarzy krytykujących eklapę) to biegają u nas bardzo dużo w tym wiele sprintów, ogólnie liga jest siłowa i problemem jest raczej brak techniki, a nie fizyczność. Zobacz, że rzadkością są pomocnicy mogący wrzucić piłkę w pole karne z biegu, uderzyć z pierwszej czy obrońcy, którzy umieją rozgrywać, a nie wykopywać na oślep albo potrafiący uczestniczyć w ataku pozycyjnym, a potem wracający do obrony. W ogóle pojęcie ataku pozycyjnego jest w większości drużyn obce xD.
   Taka ciekawostka - 3 drużyny, które najwięcej biegały w BL właśnie z niej spadły. Możesz "zapierdalać" za czterech, ale jak nie potrafisz grać, to gówno z tego będzie.
   Liga jest słaba, bo jak się pojawią jacyś ludzie z przyzwoitymi warunkami i dobrą techniką to po roku, dwóch idą na zachód po lepszą kasę. Zachód może płacić, bo gra w pucharach, gra w pucharach, bo ma dobrych zawodników i koło się zamyka, a kto raz był biedakiem, ten w obecnym systemie sam się z tego nie wygrzebie, choćby się zesrał co pokazało "objawienie" LE z Czech Slavia Praga, że dopiero wejście chińskiego inwestora i zakupy za ponad 20mln euro (+ utrzymanie tych zawodników, co pewnie kosztuje drugie tyle) dały im ćwierć finały i odpadnięcie bez wstydu z Chelsea. Morał jest taki, że dopóki nie będzie poważnych pieniędzy to poważni piłkarze się u nas nie pojawią/zostaną. Jedynym sposobem byłoby danie jakichś poważnych ulg dla firm wspierających ligę, żeby ktoś chciał w to władować kasę. Swego czasu Legia mając dobrego dyrektora z kontaktami pojechała po bandzie z budżetem (przez co zamigotało widmo bankructwa) i była w stanie zremisować (ale tyle z nimi to jak wygrać) Realem Madryt u siemie 3:3, ale to już przeszłość i póki lepiej nie będzie.
   Inną nadzieją jest to, że ceny nadal będą wysokie, ale szkolenie da dużo większy napływ i pomimo sprzedaży najlepszych nadal będzie kim grać, tylko tutaj trzeba poczekać i liczyć, że to nie walnie.
   Zaś co do samego oglądania jeśli ktoś się zastanawia jak to jest - w kolejce na 8 meczy 2 (czasem 3) są bardzo fajne dla oka i nie da się nudzić, ale reszta to pasztet (w tym ze 3 spleśniałe) xDD

  •  

   pokaż komentarz

   No i niechęć we wprowadzaniu młodych zawodników to tez wynik różnych układów z managerami, wystarczy popatrzeć ilu starych debili kopiących się po czołach zawsze znajduje robotę w ekstraklasie jeśli wylecą z 1 klubu- po co wprowadzać młodego skoro jest stary, z którym idzie się dogadać...

  •  

   pokaż komentarz

   @rzaden_problem: Nie powiem, że nie masz racji co do wytrzymałości/wybiegania bo masz.