•  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  Jaki sukces, liczba Polakow w UK spadła o 116k...

  pokaż spoiler Z czego 1/3 przyjęła obywatelstwo brytyjskie i przestała się wliczać do tej statystyki

  •  

   pokaż komentarz

   @piwniczak: > Część analityków wskazywała także na wysokie tempo rozwoju polskiej gospodarki i niskie bezrobocie w Polsce.

   W połowie maja br. ministerstwo przedsiębiorczości i technologii zorganizowało w Londynie targi pracy mające zachęcić do powrotów do Polski i podjęcia pracy w czołowych firmach na terenie kraju.

   "biorąc pod uwagę to, jak dobrze radzi sobie (polska) gospodarka i rynek pracy, to z pewnością istnieją silne argumenty za powrotami do Polski"

   Mam rozumieć, że Polacy zmieniają obywatelstwo, bo Polska gospodarka się dobrze rozwija? XD
   Skoro zmieniają obywatelstwo, to czemu chcą Polaków zachęcić do wracania do UK? Zmieniają obywatelstwo i wracają do Polski i UK chce iść sprowadzić z powrotem?

   Mi się po prostu wydaje, że ciężko wam przełknąć, że Polacy zwyczajnie wracają z UK do Polski, albo nie chcą wyjeżdżać, a już na pewno nie w takim stopniu jak kiedyś po otwarciu rynku.

  •  

   pokaż komentarz

   @Marek1991: nie, w tym własnie rzecz, że nie wracają - powroty są wnioskami dziennikarza na podstawie informacji że spadła ilość obywateli polskich bez obywatelstwa brytyjskiego. Ale za prawie 1/3 tego spadku (jak wynika z mniejszego spadku osób urodzonych w Polsce bez względu na obywatelstwo) odpowiada przejęcie obywatelstwa brytyjskiego

 •  

  pokaż komentarz

  mnie bardziej interesuje ilu faktycznie wyjechalo bo liczba polakow w anglii mogla spasc na wiele sposobow ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Ja wam powiem co. Coraz ciężej dostać dobrą pracę, bo nie chcą zatrudniać imigrantów.
  Nie mówię o pracach w fabrykach i innych nisko płatnych pierdołach. Tam gdzie anglik nie będzie pracować tam cię przyjmą :) Poza City i kilkoma większymi miastami, cała Anglia głosowała za wyjściem. Teraz objawia się to podbudową nacjonalistycznych nastrojów i rasizmem.

 •  

  pokaż komentarz

  siła nabywcza funta nie jest juz tak spektakularna korelacja Euro do Funta , znacznie korzystniejsza sie stala z uplywem lat, gdzie wczesniej wartosc funta do zlotowki to 6:1 bylo . Ci co maja zostac to zostaja, mnostwo pracy jest w Niemczech, mam znajomo rekruterke, ktora ma mnostwo zlecen na pracownikow do pracy w Niemczech. Oszczedzic z pracy w Niemczech mozna wiecej, znacznie blizej domu, dla pracownikow tymczasowych na 3-6-12 miesiecy, teraz korzystniej pracowac w Niemczech niz Anglii.

  Zostaja Ci ktorzy chca pozostac na stałe, wracaja ci emigrancji 6-12miesieczni