•  

  pokaż komentarz

  A czytali w ogóle artykuł przed komentowaniem?
  Facet chciałby po prostu lepszej atmosfery przy developmencie kodu open source. Mówi o często dziwnym podejściu facetów do kobiet w tym środowisku. Wielu jest całkiem nieświadomie dyskryminująca dla kobiet. Coś na zasadzie "co Ty tam wiesz, żeby mi kobieta wytykała błędy w kodzie", etc.

  Kto pracował w mieszanych zespołach ten wie o czym mowa. Cała masa facetów czuje się "zagrożonych" jak trafi na kompetentną programistkę i potem sobie odreagowują żeby poczuć się bardziej męsko. Ja takie coś widziałem wiele razy. Kobiety w IT nie mają lekko i pod tym względem zgadzam się z gościem.

  Może gdyby więcej kobiet szło w IT, to by problem z czasem zniknął, nie wiem.

  •  

   pokaż komentarz

   Może gdyby więcej kobiet szło w IT, to by problem z czasem zniknął, nie wiem.

   @Kargaroth: Ale nie idzie bo to ich nie interesuje. U mnie w zespołach zdarzało wciskać się kobiety na siłe i źle się to kończyło bo wszyscy byli wk@%@ieni, a taka witaminka po bootcampie przychodziła do pracy w szpilkach i "ej chłopaki pomożecie" przy okazji trzepotając rzęsami. Nie wiem jak to jest mając ogarniętą programistke w zespole bo nigdy takiej nie spotkałem, ale mam nadzieję spotkać i zmienić swój światopogląd. Póki co sztuczne wyrównywanie parytetów w tym nie pomaga i bardziej dyskryminuje kobiety w IT w oczach mężczyzn. Bo nic nie umie więc dostała pracę "za coś".

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: nigdy nie widziałem czegoś takiego o czym mówisz, wręcz przeciwnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth

   Coś na zasadzie "co Ty tam wiesz, żeby mi kobieta wytykała błędy w kodzie", etc

   tego samego doświadczają początkujący programiści. i co z tego?

   martwi się tez ze kobiety nie potrafią bronić swoich racji tak jak mężczyźni. to jest ich problem. kobiety mają byc specjalnie traktowane?

  •  

   pokaż komentarz

   @Drew: > Ale nie idzie bo to ich nie interesuje

   @Drew: to jest akurat duże uproszczenie problemu.
   Wystarczy popatrzeć jak są wychowywane dzieci. Dziewczynkom się zawsze wciska "nie ruszaj bo się pobrudzisz, zostaw bo niebezpieczne, masz pobaw się lalkami, matematyka za trudna idź porysuj sobie".

   Nie wiem jak to jest mając ogarniętą programistke w zespole bo nigdy takiej nie spotkałem

   @Drew: normalnie :D
   Po prostu masz kogoś kompetentnego w tym co robi. Gorzej kiedy połowa facetów w zespole nie dorasta takiej do pięt. To się właśnie zaczynają mniej lub bardziej szowinistyczne zagrywki.

   Póki co sztuczne wyrównywanie parytetów w tym nie pomaga

   @Drew: to to jest patologia sama w sobie i nie tyczy się tylko płci.

   nigdy nie widziałem czegoś takiego o czym mówisz

   @Nie-mam: widziałem nieraz, niestety.
   I z moich obserwacji wynika że wszystko jest spoko kiedy to facet może wyjść z pozycji mentora i kogoś z większą wiedzą. Problem pojawia się kiedy to kobieta zagina faceta na każdym zakręcie.

   To samo masz we wszystkim innym. Znajdziesz kobietę która lepiej się zna na samochodach, piłce nożnej, komputerach albo ogra Cię w tekkena za każdym razem i uruchamia się delikatne męskie ego. Spora część facetów nie radzi sobie z tym za dobrze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth >Dziewczynkom się zawsze wciska "nie ruszaj bo się pobrudzisz, zostaw bo niebezpieczne, masz pobaw się lalkami, matematyka za trudna idź porysuj sobie"
   wciska im się spódniczki i zaplata warkocze na siłę.
   proponuję zakończ bajdurzenie

  •  

   pokaż komentarz

   Dziewczynkom się zawsze wciska "nie ruszaj bo się pobrudzisz, zostaw bo niebezpieczne, masz pobaw się lalkami, matematyka za trudna idź porysuj sobie".

   @Kargaroth: > matematyka za trudna idź porysuj sobie"

   @Kargaroth: Że co? Skąd Ty to wytrzasnąłeś? W szkole podstawowej i średniej dużo dziewczyn ogarniało bardzo dobrze matematyke, brało udział w różnych kangurkach, tyle, że potem kończyły na kierunkach pokroju chemia budowlana, biotechnologia a nie informatyka czy elektronika. Nigdy nie słyszałem, żeby ktoś powiedział do kobiety żeby nie ruszała matmy bo to za trudne. Proponuje zejść z konia i zdjąć zbroje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: Widzisz, a ja doświadczyłem czegoś kompletnie innego - większość kobiet w IT to ściemniacze, które uwielbiają sobie przypisywać czyjąś robotę / wiedzę jako swoją, w dodatku udając autorytet.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: skończ p#%?@%$ić i teoretyzować

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth:

   Może gdyby więcej kobiet szło w IT, to by problem z czasem zniknął, nie wiem.
   No, ale nie idą bo w IT jest zła atmosfera i koło się zamyka. Dlatego korporacje robią programy by przyciągnąć kobiety, bo korporacje nie chcą tracić ewentualnej połowy populacji pracowników. Jak się zagoni kobiety do roboty ("na traktory") wtedy będzie można pensje obniżyć.
   @Drew

   Ale nie idzie bo to ich nie interesuje.
   Nie idą na informatykę, bo ich tam przegrywy molestują. Do tego taki przegryw jest tylko dobry w klepaniu kodu i jeśli zobaczy kogoś lepszego to to podważa całkowicie jego poczucie wartości.
   Może kiedyś było tak jak mówisz, bo "grę w komputer" reklamowano jako zabawę tylko dla chłopców. Co spowodowało odpływ kobiet z studiów IT. Teraz na zlotach graczy np. "IEM 2018 Katowice" połowa uczestników to kobiety.

   Jakoś więcej niż połowa studentów matematyki to kobiety. A na chemii większość to kobiety. Na fizykę też idzie dużo kobiet. Informatyka to właściwie dział matematyki - algorytmy. Tylko u nas się uczy na informatyce API i klepania kodu w IDE, bo to jest potrzebne pracodawcom.

  •  

   pokaż komentarz

   Ja takie coś widziałem wiele razy. Kobiety w IT nie mają lekko [...]
   @Kargaroth: Projektujesz swoje doświadczenia na całe środowisko i na tej podstawie stawiasz tezę ogólną? Słabo.

  •  

   pokaż komentarz

   Kto pracował w mieszanych zespołach ten wie o czym mowa.

   @Kargaroth:
   pracowalem i nie wiem o czym mowisz. tim 15 osobowy (2 testerow 3 pm, reszta programisci, korpo, projekty m.in dla bankow) 3 kobiety, 2 swietne programistki w czolowce druzyny i jedna pm'ka ktora nie ogarniala it ale byla na tyle madra by z "technicznym" pm podzielic sobie obowiazki. obie programistki byly szanowane za swoja wiedze, zdolnosci. jedna z nich bardzo lubiana, ta 2ga mniej bo generalnie miala arogancka, egoistyczna maniere (1 programista tez taki byl i tez nie byl lubiany).

   "co Ty tam wiesz, żeby mi kobieta wytykała błędy w kodzie"

   no tak bo jak sie pojawiaja teksty "co ty dzieciaku, co ty dopiero robisz tu rok, co ty stary dziadku, co ty testerze, co ty z Sosnowca" etc. to jest ok, norma ale jak baba to wieeeeelka dyskryminacja, faszyzm. to co opisujesz to klasyczne zjawisko szukania wymowki dla czego 2 strona nie ma racji, argumentowanie swojej wyzszosci itd itp. ja rozumiem ze zwlaszcza programisci nie ogarniaja psychologii ale wystarczy w miare obserwowac otaczajacy swiat by wiedziec zaba w kropki to ciagle zaba a nie biedronka.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: Wyobraź sobie sytuację... Siedzisz sobie w firmie, wygodna posadka programisty. Nagle krążą ploty, że firma dąży do zatrudniania 50% kobiet. Jak? Oczywiście nie zatrudnią dodatkowej kadry, tylko część zwolnią. Ktoś będzie musiał stracić pracę! Zatrudniają kobiety, mężczyzn zwalniają. W tym ciebie. Okazuje się że na twoje miejsce, za tę samą pensję siedzi juniorka świeżo po studiach, o ile w ogóle, która nic nie ogarnia. Nie wkurzyłbyś się?

   Albo zostajesz w pracy, ale zwalniają twojego współpracownika i na jego miejscu jest żółtodziób, którego musisz wszystkiego uczyć.

   A teraz gdzie indziej się próbujesz zatrudnić. Odmawiają ci, bo „mają już wystarczająco dużo białych mężczyzn, potrzebują ludzi z mniejszości”, mimo że wypadłeś na rozmowie wzorowo.

   Ta reakcja jest naturalna, a sytuacja niesprawiedliwa, gdy ktoś dostaje szanse na które nie zasłużył tylko z powodu przynależności do mniejszości. Gdyby nie było tego parcia o równość, nie było by też przeświadczenia że ludzie zatrudniani z takich akcji są gorsi, bo by znaczyło że przeszli ten sam proces nauki i rekrutacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: Chłopie, dawno nie czytałem takich bzdur. Nie wiem w jakim środowisku żyjesz, że spotykasz takie sytuacje.

  •  

   pokaż komentarz

   Wystarczy popatrzeć jak są wychowywane dzieci. Dziewczynkom się zawsze wciska "nie ruszaj bo się pobrudzisz, zostaw bo niebezpieczne, masz pobaw się lalkami, matematyka za trudna idź porysuj sobie".

   @Kargaroth: Nawet jeśli są tak wychowywane, to zgadnij przez kogo - ich mamusie. Jak sie idzie z dzieckiem na plac zabaw to i po chłopcach widać, że ci z mamusiami są mniej skorzy do ryzyka a i mamusie pozwalają im na mniej - chociaż są oczywiście wyjątki.

  •  
   miroslaw75

   +2

   pokaż komentarz

   Wielu jest całkiem nieświadomie dyskryminująca dla kobiet. Coś na zasadzie "co Ty tam wiesz, żeby mi kobieta wytykała błędy w kodzie", etc.

   @Kargaroth: a moze to...doswiadczenie po pracy z nimi...?

  •  

   pokaż komentarz

   Po prostu masz kogoś kompetentnego w tym co robi. Gorzej kiedy połowa facetów w zespole nie dorasta takiej do pięt. To się właśnie zaczynają mniej lub bardziej szowinistyczne zagrywki.

   @Kargaroth: XD
   Jak do tej pory trafiłem tylko na jedną laskę, która potencjalnie mogłaby być ode mnie lepsza. Piszę potencjalnie, bo nie pracowałem z nią, ale widziałem, że jest ogarnięta.
   Nie oszukujmy się, większość lasek w IT jest po jakichś bootcampach, bo chciały więcej zarabiać, a nie dlatego, że programowanie je interesowało. Byłem w klasie mat-inf w gimnazjum i liceum i żadnej z dziewczyn to nie interesowało, żadna nie wiązała z tym przyszłości, finalnie żadna nie jest programistką albo chociaż testerką.

  •  

   pokaż komentarz

   . Dziewczynkom się zawsze wciska "nie ruszaj bo się pobrudzisz, zostaw bo niebezpieczne,

   @Kargaroth:
   Ale masz na to jakieś wsparcie, czy tak przytaczasz argument używany przez bojowniczki SJW? Nie słyszałem żeby dziewczynkom zakazywano matematyki. Owszem w wielu domach w ogóle rodzice zniechęcają dzieci do matematyki, twierdząc że matematyka do niczego się nie przydaje. Ale i tak w początkowych latach edukacji dziewczynki dostają lepsze oceny, więc chyba nikt im nie zabrania się uczyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: > Znajdziesz kobietę która lepiej się zna na samochodach, piłce nożnej, komputerach albo ogra Cię w tekkena za każdym razem i uruchamia się delikatne męskie ego. Spora część facetów nie radzi sobie z tym za dobrze.

   Znałem jedną ładną dziewczynę która pracowała w firmie logistycznej. Jak przyszła od razu na stanowisko kierowniczne to patrzyli na nią z góry, jak na nowego. Jak pokazała, że ogarnia mechanikę i nie boi się up$#$##!ić w przepalonym oleju po łokcie nie dbając o tipsy, żeby coś naprawić to zyskała mega szacunek facetów w firmie i była super szanowana. Piłka nożna mnie nie interesuję, więc trudno mi się porównywać. Pracowałem z firmie komputerowej z mnóstwem programistek etc. Te, które ciężko pracowały i znały się na robocie nie były wcale mniej szanowane niż kobiety, wręcz przeciwnie. Były popularne, dostawały dobre fuchy, atrakcyjne delegacje etc. Były też nieszanowane co nie wiedziały gdzie się stawia przecinek między parametrami w Pythonie. Kompetentne miały lepiej bo były kobietami, niekompetente też, bo utrzymywały się w firmie bo były kobietami. W Tekkena zostałem ostatnio ograny przez kobietę parenaście lat temu, ale ogólnie gamerki są mega popularne wśród chłopaków. Reasumując: gadasz bzdury jak zakompleksiona kobieta.

  •  

   pokaż komentarz

   żeby mi kobieta wytykała błędy w kodzie

   @Kargaroth: ja tam się często pytam koleżanki z zespołu i jakoś nie czuje się z tym gorzej, szczególnie jak robiła coś i później ja też trafiałem na jakieś zadanie z tym powiązane, to już za gorsze uważam to, że musiałbym stracić więcej czasu żeby rozwiązać coś samemu

  •  

   pokaż komentarz

   @Drew: I tak jest nie tylko w IT, moje doswiadczenia na morzu tez to potwierdzaja, pracowalem dotad z dwoma kobietami ktore udawaly ze sa "Party Chief", za kazdym razem dezorganizacja konczyla sie klapa projekty. Koszt jednego dnia zespolu to okolo 150000 euro, wiec tydzien starty to jest milion eur. W jednym przypadku kobieta, na pytanie pilota ROV, jaka jest widocznosc w danym rejonie operacji odpowiedziala ze widocznosc pod woda bedzie zerowa bo tam jest ciemno, na co on odpowiedzial ze ROV ma reflektory i sobie poswieci. Oczywiscie chodzilo mu o zawiesiny glonow itp w wodzie ktore skutecznie ogranicz\aja widzenie, czasem do kilu centymetrow. Ten projekt zostal wykonany ale z tygodniowym opoznieniem. W drugim przypadku projekt przerwano po 9 dniach prob.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: ja takie kompetentne programistki zawsze zatykam pytaniem co to jest Universal serial Bus

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: Nie tłumacz im tego. Wykopki żyją w swojej bańce, gdzie WSZELKIE próby poprawienia sytuacji osób dyskryminowanych w miejscu pracy są zaraz lewactwem...

   pokaż spoiler LEWACTWEM!

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: kompetentne programistki to te, które są ofiarami szowinizmu githuba, bo oceniali prace pod względem merytorycznym i żadna kobieta się nie zakwalifikowała z powodu niskiego poziomu? xD

  •  

   pokaż komentarz

   @ortofosforan: u mnie w klasie mat-inf były dwie dziewczyny. Jedna po AWF jest nauczycielką WFu i instruktorką karate.

  •  

   pokaż komentarz

   @arti040: To gorączkowe odpieranie urojonych ataków na siebie chyba tylko pokazuje jak niskie poczucie wartości mają kolesie tutaj. Nie mówiąc już o przejaskrawianiu tego, o co w tym znalezisku chodzi, żeby tylko potwierdzić swoją rolę ofiary.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: Odp. na wszystkie Twoje komentarze w tym wątku. Skończ pier***ić, bo jest dokładnie odwrotnie niż piszesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: Ja spotkałem takiego, ale to nie był problem że kobieta, tylko że gość miał ego za wysoko. Co mi młodszy będzie zwracał uwagę. A ile ty masz doświadczenia, żeby mi zwracać uwagę. Po prostu najlepszy na świecie w każdej dziedzinie.

   Ja nie ukrywam, że kobieta w IT nie ma lekko - tak samo jak facet w przedszkolu miałby pod górkę niezależnie od tego jakim by był specjalistą. Ale jak ktoś dobrze mówi/robi to trzeba docenić - choćby to był największy nieuk.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie wiem w jakim środowisku żyjesz, że spotykasz takie sytuacje.

   @dolOfWK6KN: Pewnie w jakimś zlewaczałym, gdzie każdy dopatruje się dyskryminacji nawet w nie opuszczonej desce w kiblu ¯\_(ツ)_/¯ Oni płaczą o wszystko i jest im wiecznie źle, to myślą że to naprawdę tak jest a nie urojenia.

  •  

   pokaż komentarz

   To samo masz we wszystkim innym. Znajdziesz kobietę która lepiej się zna na samochodach, piłce nożnej, komputerach albo ogra Cię w tekkena za każdym razem i uruchamia się delikatne męskie ego. Spora część facetów nie radzi sobie z tym za dobrze.

   @Kargaroth: Mnie na torze kobieta uczyła jeździć motocyklem. Pierwsze wrażenie (praktycznie całej grupy) - po co się odzywa, przecież nie ma tu kuchni.... Jak każdy zobaczył, że jednak wie co mówi, to już było super - bo miała i wiedzę i umiejętności.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: Ale co trzrba mieć lub niw mieć w głowie żeby spędzić życie klepiac kod przed monitorem.
   ( ͡° ͜ʖ ͡°) i mówić ze to elitarne zajęcie buhahha

  •  

   pokaż komentarz

   @Razi91: Dlatego Chiny gdzie nie maja tych problemow wygrywaja powoli.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: No chyba nie - i studiowałem informatykę, mam kolegów w różnych firmach IT, a i bardzo dobrze znam jedną panią programistkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   I nie - jak kobieta jest w IT kompetentna to jest noszona na rękach jeszcze bardziej niż facet.
   A to że pcha się dużo niekompetentych, no cóż, facet zostałby wyrzucony z pracy, a taka " no nie bo seksizm" ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: szczerze - nie spotkałem się z takim nastawieniem, może trafiłem na kompetentne kobiety w branży. Nie jakieś wybitne jednostki, ale dawały radę, nie spotkałem się też z jakimś negatywnym podejściem do kobiet.

  •  

   pokaż komentarz

   a taka witaminka po bootcampie przychodziła do pracy w szpilkach

   @Drew: no tak, powinna przyjść w starych adidasach, jak to w zwyczaju mają kuce xD

  •  

   pokaż komentarz

   zie bo to ich nie interesuje.

   Nie idą na informatykę, bo ich tam przegrywy molestują. Do tego taki przegryw jest tylko dobry w klepaniu kodu i jeśli zobaczy kogoś lepszego to to podważa całkowicie jego poczucie wartości. Może kiedyś było tak jak mówisz, bo "grę w komputer" reklamowano jako zabawę tylko dla chłopców. Co spowodowało odpływ kobiet z studiów IT. Teraz na zlotach graczy np. "IEM 2018 Katowice" połowa uczestników to kobiety.

   @terazpolskanow: Gowno prawda.

  •  

   pokaż komentarz

   @terazpolskanow: p###?@%enie, może przegrywów jest dużo, ale nikt się nie bawi w spermiarstwo, bo nie sra się do gniazda w którym się pracuje/uczy. U mnie było całkiem normalnie, żadna dziewczyna nie narzekała i nie izolowała się.
   Ale generalnie nie narzekam na to że nie ma zbyt dużo kobiet, znacznie upraszcza to relacje między pracownikami i można spokojnie popracować ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Kto pracował w mieszanych zespołach ten wie o czym mowa.

   @Kargaroth: Ja się nie spotkałem. Pracuje w zawodzie +15 lat.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: faktycznie młody inżynier facet jak przychodzi do roboty to go wszyscy gloryfikują i dają walizkę hajsu ludzie....

  •  

   pokaż komentarz

   Chociaż bywają sytuacje, kiedy męska hierarchia dominacyjne wejdzie komuś za mocno.

  •  

   pokaż komentarz

   @Drew @helmutt Szowinistyczne p##?%?#enie. Dokładnie o tym mówi gość w wywiadzie. Nieuświadomiona dyskryminacja. Kiedyś mówiono że kobiety nie nadają się do „męskich” zawodów, bo tego nie chcą. Szowinizm i zakuty łeb.

  •  

   pokaż komentarz

   "co Ty tam wiesz, żeby mi kobieta wytykała błędy w kodzie"

   @Kargaroth:

   źródło: starecat.com

  •  

   pokaż komentarz

   @motaboy: Nie zesraj się - do szowinisty mi daleko, pisałem o tym co ja sam doświadczyłem - wielokrotnie już byłem na briefie gdzie dziewczynki "trzepocąc rzęskami" jako pierwsze na bezdechu wyrzygują wszystko co udało im się podsłuchać od chłopaków jako swoją teorię i wiedzę, gorzej z implementacją. Wiesz dlaczego faceci tak patrzą dziewczyny w takich zawodach ? w 99% przez swoje koleżanki którym udało się zrazić do siebie cały zespół. Bo facetowi jak zarzucisz, że p$!!%!%i głupoty to się skończy na kilku przekleństwach - jak to powiesz kobiecie to zaraz krzyk, że p$!!%!%ona dyskryminacja i szowinizm.

  •  

   pokaż komentarz

   @helmutt To jest że tak powiem anegdota, która ma się nijak do tego, o czym mówi autor. Generalizujesz, czyli generalnie nie mamy o czym rozmawiać. Również fakt że dostęp do zawodu nie jest równy - sprzyja to generalizowaniu. W niczym nie zmienia to faktu, że to po prostu słabe.

  •  

   pokaż komentarz

   Coś na zasadzie "co Ty tam wiesz, żeby mi kobieta wytykała błędy w kodzie", etc.

   Kto pracował w mieszanych zespołach ten wie o czym mowa. Cała masa facetów czuje się "zagrożonych" jak trafi na kompetentną programistkę

   @Kargaroth: to że ty pracujesz w zoo nie znaczy, że wszędzie tak jest xD w moich zespołach dziewczyny zawsze były szanowane i jeszcze nie widziałem dzbana, który by powiedział "co ty tam wiesz" do laski xD także może pomyśl nad zmianą firmy chyba że odpowiadają ci kalendarze z gołymi babami i żarty z blondynek xD

  •  

   pokaż komentarz

   @motaboy: Co jest anegdotą ? to co sam doświadczyłem wielokrotnie ? Piszę na przykładzie swoich doświadczeń, chciałbym mieć inne - ale mam takie, to moja wina ? i dostęp do zawodu nie jest równy ?! skąd ty to p@%!?$@enie bierzesz, akurat IT jest aktualnie chyba najbardziej otwartym zawodem

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: Czyli gdyby jakiś biały raper lub koszykarz powiedział, że nie będzie występował/trenował czarnych to będzie ok ? Gdyby pielęgniarka powiedziała,że nie chce pracował z kobietami to też ? xDD
   Jednak lewactwo to straszna choroba umysłowa

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: ja po studiach i po paru latach pracy zauwazylem ze to nie tak ze niektore kobitey nie umieja programowac i sa glupie - to jes tak ze WSZYSTKIE kobiety sa durne jak but i maja iq 50

  •  

   pokaż komentarz

   Wystarczy popatrzeć jak są wychowywane dzieci. Dziewczynkom się zawsze wciska "nie ruszaj bo się pobrudzisz, zostaw bo niebezpieczne, masz pobaw się lalkami, matematyka za trudna idź porysuj sobie".

   @Kargaroth: Ale bullshit. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: Tak tak, czują się zgrożeni kompetentną KOBIETĄ jedną na 100000 a neieczują się zagrożeni co 3 cim mężczyzną w IT lepszym od nich. Naciągane te wasze historie.

  •  

   pokaż komentarz

   Ta reakcja jest naturalna, a sytuacja niesprawiedliwa

   @Razi91: Sprawiedliwość? co to? poskraż się mamie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Drew: ale on nigdzie nie proponuje wciskania kobiet na siłę, więc nie wiem po co o tym wspominasz. Tak, to głupie rozwiązanie, ale nie ma nic do tematu.

  •  

   pokaż komentarz

   @SurowyOjciec: Rycerz już się od dwudziestu postów nie odezwał. Bardziej go nie zaoracie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: skąd ty te teksty kopiujesz? Xd bo w podobnych artykułach mam zawsze wrażenie jakbym czytał to samo kilka razy

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: pisałem to juz tutaj kill razy, ale moge kolejny - kobiety w IT wg moich obserwacji dzielimy na bardzo słabe i bardzo dobre. Dwie skrajności, z nieistniejącym poziomem średnim.
   Poznałem duzo scianiajacych, poznałem duzo świetnych specjalistów którzy akurat byli takiej a nie innej płci.
   I oczywiscie, ze znam spore grono facetem którzy czuja sie tym faktem zagrożeni. I głownie dlatego, ze samo sobą niewiele reprezentują.

  •  

   pokaż komentarz

   @zwirz: Mam synów i córkę. Widzę roznice w psychice oraz w zainteresowaniach. Nie bez przyczyny w zawodach technicznych większość to faceci, a zawodach wymagających empatii, opieki itp. Większość to kobiety. I nie ma to związku z wychowaniem, ale predyspozycjami.

  •  

   pokaż komentarz

   Mówi o często dziwnym podejściu facetów do kobiet w tym środowisku.

   @Kargaroth: Jak ktoś z kobietami w IT pracował, to doskonale wie, że to podejście nie jest dziwne, tylko racjonalne. Babka z 15 latami doświadczenia przeważnie ogarnia na poziomie faceta z 4 latami doświadczenia.

  •  

   pokaż komentarz

   źródło: images-cdn.9gag.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: to może wykluczyć tych zakompleksionych facetów a nie zgeneralizować wszystkich?

  •  

   pokaż komentarz

   W szkole podstawowej i średniej dużo dziewczyn ogarniało bardzo dobrze matematyke

   @Drew: bo matematyka na tym poziomie polegała na wkuwaniu na pamięć wzorów, a kobiety są w tym aspekcie lepsze od mężczyzn.

  •  

   pokaż komentarz

   @ortofosforan: Podobnie jak piszesz, nie spotkałem żadnej kobiety na stanowisku wyższym niż senior dev, a większość kończy na poziomie regulara bo później zaczynają dzieci rodzić itd., albo po prostu nie mają ambicji.

  •  

   pokaż komentarz

   @arti040 szkoda ze nikt nie przejmuje się dyskryminacja facetow

  •  

   pokaż komentarz

   @KakaowyTaboret Niby gdzie czujesz się dyskryminowany? Na kółku szydełkowania? ;-)

  •  

   pokaż komentarz

   Nie wiem jak to jest mając ogarniętą programistke w zespole

   @Drew: Pewnie też lipa, bo jednak mózgi coś takiego podziwiają i nawet jak jest 5/10, to będzie o nią walka ;d

  •  

   pokaż komentarz

   iby gdzie czujesz się dyskryminowany? Na kółku szydełkowania? ;-)

   @arti040: Skończyłem 2 kierunki studiów. Na wydziale biotechnologii, oraz na wydziale inzynierii produkcji.

   Minimum 70% studentów to kobiety. W pracy też głównie kobiety w tym na stanowiskach kierowniczych. Mimo to programy tylko dla kobiet. Kursy, szkolenia uprawnienia również.

   Programy stażowe też tylko dla kobiet. No były też takie dla kobiet i mężczyzn, ale bycie kobietą było tak dobrze punktowane, że w sumie nie miało sensu się zgłaszać jak miało się kutasa między nogami.

   Bardzo śmieszne, że czuję się dyskryminowany na kółku szydełkowania, gdzie w ramach walki z dyskryminacją wspiera się kobiety które np. w mojej firmie stanowią 90% obsady biurowej i nie jest to odosobniony przypadek w branży FMCG.

   Zarabiałbym pewnie z 2x lepiej gdybym miał taki dostęp do wiedzy, praktyk i szkoleń jak przeciętna kobieta. Nadal wyśmiewasz, że czuję się dyskryminowany gdy na studiach musiałem poświęcić więcej, łączyć studia z pracą w typowej firmie, zamiast zajebiście płatnego stażu w wielkim korpo, a szkolenia robiłem za swoją kasę (np. audytora wewnętrznego) a VBA i SQL zamiast uczyć się na darmowych kursach to wykupiłem kursy na udemy?

  •  

   pokaż komentarz

   @KakaowyTaboret Widocznie był tam niedobór kobiet, skoro takie programy powstały. A poza tym, skoro 70% załogi, to baby, to może to nie jest praca dla mężczyzn... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @arti040 czyli to już nie dyskryminacja skoro chce pracować w biotechnologii czy tam fermentacji? A i każdy staż z UE musi dyskryminować mężczyzn. Więc uważasz że IT nie jest dla kobiet?

   70 procent to niedobór? xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Drew: 99% kobiet w IT jest tak niekompetentna ze gdyby nie fakt ze wiekszosc firm z IT jest na gieldzie i jak ognia boi sie latki homofoba i generalnie zlej prasy ktora jak wiadomo jest w XXI w wiekszosci lewacka i promujaca polityczna poprawnosc w zyciu by ich nie zatrudnila

   Obecnie to samo zjawisko zaczyna dotyczyc LGBT tyle ze tu poniewaz firma nie moze sprawdzac czy pracownik jest gejem czy lesbija tworzy sie jakies ciala wewnatrz firm ktore maja wspierac LGBT liczac ze geje i lesbijki same sie ujawnia wstapia tak zeby nikt nie powiedzial ze sa przeciwko gejom czy lesbijkom czy innym wariatom ale powod jest dokladnie ten sam lek przed zla prasa wplywajaca na kursy akcji tylko tyle. LGBT to obecnie jak zwiazki zawodowe zatrudniasz sie w firmie i mowisz ze jestem LGBT i praktycznie nie mozna Cie usunac zeby nie bylo ze dyskryminacja i homofobia

  •  

   pokaż komentarz

   @Drew: w zyciu spotkałem jedną developerkę - świetna - ale znała 5 języków obcych o szybko poszła w high management. Znam kilka ogarniętych mocno dziewczyn w Oraclu. Reszta buja sie po innych dziwnych stanowiskach.

  •  

   pokaż komentarz

   @temekx: marksizm kulturowy to choroba ktora skutecznie leczy tylko gaz.

  •  

   pokaż komentarz

   @terazpolskanow:

   @Kargaroth:
   Może gdyby więcej kobiet szło w IT, to by problem z czasem zniknął, nie wiem.
   No, ale nie idą bo w IT jest zła atmosfera i koło się zamyka. Dlatego korporacje robią programy by przyciągnąć kobiety, bo korporacje nie chcą tracić ewentualnej połowy populacji pracowników. Jak się zagoni kobiety do roboty ("na traktory") wtedy będzie można pensje obniżyć.


   @Drew
   Nie idą na informatykę, bo ich tam przegrywy molestują. Do tego taki przegryw jest tylko dobry w klepaniu kodu i jeśli zobaczy kogoś lepszego to to podważa całkowicie jego poczucie wartości.


   Ale taguj #urojenialewakoidalne xD

   Polecam się doinformować. Będę pomocny i podrzucę artykuł.

   Why women don't code

   źródło: comment_MgmYdhoKoZIYQiFDDIhUpgx9IFOBp5L7.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @FanNWO:

   W szkole podstawowej i średniej dużo dziewczyn ogarniało bardzo dobrze matematyke

   @Drew: bo matematyka na tym poziomie polegała na wkuwaniu na pamięć wzorów, a kobiety są w tym aspekcie lepsze od mężczyzn.
   Z tego co mówią specjaliści od edukacji i psychologii to wygląda nieco inaczej.
   Otóż dzieci obu płci mają mniej więcej jednakowe uzdolnienia do matmy.
   Jednak dziewczynki wcześniej i lepiej wykształcają uzdolnienia w kwestiach relacji międzyludzkich.
   I tak gdy część chłopców zostaje nerdami, gdyż tylko w "piwniczeniu przy kompie" są dobrzy, tak dziewczyny mają wybór i zazwyczaj idą w inne - ciekawsze dlań - tematy niż ta "nudna matematyka" ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Ksiaze_stulejko10cm: nie prawda, czasem może im coś dobrego wpaść do głowy
   i nie musi być to zaraz ołów

 •  

  pokaż komentarz

  Przypominam komiczną sytuację związaną z pythonem:
  Któremuś lewakowi uroiło się że używane w tym języku 'master' i 'slave' kojarzą się z niewolnictwem i przez to dyskryminują murzynów.
  Nie zważając na kompatybilność wstecz i ogólnie pojęty RiGcz usunięto z języka Python te faszystowskie słowa XDDDDD

  https://bugs.python.org/issue34605
  I tu znalezisko
  https://www.wykop.pl/link/4528493

  •  

   pokaż komentarz

   @QBA__ master i slave jest duzo starszy od pythona, to terminy z telekomunikacji i elektroniki

  •  

   pokaż komentarz

   @progressive: @QBA__: poczekajcie az zaczną whitelisty i blacklisty usuwać ;)

  •  

   pokaż komentarz

   Przypominam komiczną sytuację związaną z pythonem:
   Któremuś lewakowi uroiło się że używane w tym języku 'master' i 'slave' kojarzą się z niewolnictwem i przez to dyskryminują murzynów.
   Nie zważając na kompatybilność wstecz i ogólnie pojęty RiGcz usunięto z języka Python te faszystowskie słowa XDDDDD


   @QBA__: kurde, nie pamiętam w którym sofcie, ale też tak zrobili :D

  •  

   pokaż komentarz

   kojarzą się z niewolnictwem

   @QBA__: Naprawdę dziwi Ciebie, że słowa "slave" i "master" (pan i niewolnik, jeśli nie rozumiesz znaczeń tych słów) kojarzą się z niewolnictwem? :D A gdyby w tym języku pojawiałby się termin "pedofil", to Twoim zdaniem wypadałoby to zmienić, czy nie? :P

  •  

   pokaż komentarz

   @wieslawski: w domyśle "kojarzą się z niewolnictwem afroamerykanow", wiadomo że nikt nie daje j?#$nia o innych. Te określenia są w obiegu w branży od kilkudziesięciu lat i do tej pory nikt nie miał z tym problemu. No, ale zawsze jest problem jak dobrze poszukasz.

   Smieszne, że oburzenia i te inicjatywy wychodzą od białych żeby uchronić murzynow, którzy od 200 lat nic z niewolnictwem wspólnego nie mają i często też nie widzą problemu. Ale na szczęście ktoś stał na straży. :)

   A Ty jesteś oburzony? Jesteś pewnie slowianinem, słowo slave pochodzi od zniewolenia Twoich i moich przodków. A nie, sorry, Słowian w branży jest od dawna od cholery i nikt problemu nie miał.

   Mi nigdy przez myśl nie przyszło że Źli Ludzie stworzyli te terminy jako środek ucisku i żeby masturbowac się do swojej wyższości nad innymi. Na szczęście te czasy już za nami, nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @TheDzions: django -> https://code.djangoproject.com/ticket/22667
   .net core -> https://github.com/graphite-project/graphite-web/issues/1569
   edit: napisałem .net core, a to jakiś inny projekt xD z dotnetem też była taka akcja, ale nie chce mi się guglować
   edit2: dobra, jednak mam, usuwali te pojęcia z kompilatora -> https://github.com/dotnet/roslyn/pull/3507#issue-88522819

  •  

   pokaż komentarz

   @wieslawski:

   Naprawdę dziwi Ciebie, że słowa "slave" i "master" (pan i niewolnik, jeśli nie rozumiesz znaczeń tych słów) kojarzą się z niewolnictwem? :D A gdyby w tym języku pojawiałby się termin "pedofil", to Twoim zdaniem wypadałoby to zmienić, czy nie? :P

   Jeśli burzyłoby to kompatybilność to nie. W kontekście programowania czy sprzętu elektronicznego mamy do czynienia z układem nadrzędnym i podrzędnym, w dodatku to standard nazewnictwa od dziesięcioleci w technice.
   Trzeba być sp?%@@@@onym na umyśle żeby komuś to przeszkadzało, ponadto być technicznym ignorantem.

   W programowaniu merytokracja ma być na pierwszym miejscu, a nie jakieś durnoty wynikające z poprawności politycznej.

   Wcale by mnie nie zdziwiło że jakiś kolorowy tranzystor doczepi się do unixowej komendy 'kill' czy 'man', nie mówiąc już o black i white listach

  •  

   pokaż komentarz

   @QBA__: twórca redisa z kolei napisał, że on owszem, bardziej na lewą stronę się pochyla, ale nie będzie się wygłupiał ze zmianami pojęć master i slave, bo to strasznie na siłę i na pokaz.

  •  

   pokaż komentarz

   @QBA__: Nie mówimy o terminach nad/podrzędności, tylko o panie i niewolniku. Czy jeśli pojawiłby się termin "pedofil", to byłby ok? Idąc za tym, co napisałeś, to może po kilkudziesięciu latach używania byłby ok?
   Mi osobiście slave/master nie przeszkadzają, przyzwyczaiłem się do nich. Poznałem je jeszcze zanim znałem znaczenia tych słów. Rozumiem za to, że komuś może to przeszkadzać, w końcu zostały użyte słowa oznaczające wyrządzanie potwornej krzywdy innemu człowiekowi.

  •  

   pokaż komentarz

   @wieslawski: byłby, tak w ogóle to bezsensowny przykład. Co ma pedofilia, czy niewolnictwo do programowania, w jakim kontekście dotyczącym programowania "pedofil" miałby występować?
   Może do systemu plików FAT też się doczepicie bo obraża grubasów?
   To wszystko to jest szukanie, tworzenie i walka z problemami, których nie ma, kreowanie się na ofiarę - młyn na wodę SJW. Całe to lewicowe zj?$%nie zaczyna się od zmiany pojęć - https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Nowomowa

   źródło: youtu.be

  •  

   pokaż komentarz

   @QBA__: załóżmy, że grupa przyjaciół nazywa dla jaj eden maszyny wirtualnej "raj pedofila". Albo, że konkretny typ wyjątków będzie w grupie, która się bardzo szybko rozrasta, nazywany starym k%%!iszonem. Czy nie potrafisz sobie wyobrazić scenariusza, że kogoś kiedyś to może ruszać i że może sensownie byłoby rozważenie zmiany? Ty wszędzie widzisz ideologię, nie zastanowisz się, że może wybranie słów "slave" I "master", mogło być po prostu kiepskim pomysłem.

  •  

   pokaż komentarz

   @wieslawski: używanie master i slave jest normalną praktyką inżynierską. Jedyny "problem" jaki tu powstał, to to że jakiś kretyn chcący zmiany pojęć się czepia.
   Masz w filmiku powyżej jak shellshock ewoluował do PTSD(nawet mi się tego nie chce pisać w całości).
   W dzisiejszym chorym świecie nie ma już murzynów, wiersz "Murzynek Bambo" jest uznawany za rasistowski, w stanach są afroamerykanie, w Afryce? Afro-afrykanie?
   Nie ma osób grubych, są puszyste
   Nie ma gejów - są mężczyźni homoseksualni/osoby LGBT
   Nie ma też Cyganów - są Romowie

   Dla mnie jest durną sytuacja w której muszę się zastanawiać czy mogę użyć słowa używanego latami bez negatywnych konotacji i nie będę posądzony o atakowanie kogoś lub czegoś

  •  

   pokaż komentarz

   @QBA__: jak kiedyś napisałem, że w mojej firmie programiści piszący w Pythonie w większości mają lewicowe odchylenia (np. wieszają obrazki z sierpem i młodem na drzwiach, biorą udział w tęczowych marszach, etc.) to zostałem zjechany jak bura suka. Nawet jeden użytkownik wrzucił na mirko, że tacy ludzie jak ja powinni usuwać konta... ech ech...

  •  

   pokaż komentarz

   @wieslawski: to tylko słowa określające sposób działania. Nawet jeżeli ci się kojarzy z niewolnictwem, to co z tego? Niewolnictwo dotyczyło tylko murzynów?

  •  

   pokaż komentarz

   @QBA__: oczywiście, że master i slave, to standard w przypadku tej elektroniki. To, co jest dla Twojego umysłu niedostępne, to zwrócenie uwagi na to, że używanie słowa "niewolnik" może być dla kogoś nieodpowiednie w kontekście różnym od zniewolenia drugiego człowieka. Nie wartościuję tego, nie mówię, czy to jest złe, czy dobre. Po prostu zwracam uwagę na to, że dla innych, to może być nieodpowiednie. Ty jesteś zaślepiony swoją ideologią, nie zwracasz uwagi na to, że ktoś inny może mieć inne spojrzenie na dany temat.

  •  

   pokaż komentarz

   @Morf:

   poczekajcie az zaczną whitelisty i blacklisty usuwać ;)
   Już zaczęli, a w niektórych szkołach/uczelniach w Kanadzie/USA również zakazane jest słowo blackboard i "trzeba" mówić chalkboard xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Morf: a mordplik zwany też kilfile zostanie?

 •  

  pokaż komentarz

  Nie sądzę, żeby jego zdanie zbytnio się liczyło. Stworzył język, ale na liście współautorów CPythona (standardowej implementacji) jest 76 osób, z czego niemal wszyscy z avatarami są białymi mężczyznami.
  https://discuss.python.org/groups/committers

  Niech wprowadzi wszelkiej maści parytety, to się jeszcze okaże, że Python spadnie na dno, bo odejdzie ta część programistów, której zależy na rozwijaniu softu, a nie uprawianiu polityki i zaczną rozwijać swojego forka. A Pythona będzie rozwijać 50% facetów z pasją i 50% kobiet dopisanych tam na siłę, żeby proporcja była ok.

  Czemu tym wypranym mózgom tak ciężko zrozumieć, że brak kobiet w IT to kwestia innych zainteresowań, a nie supremacji mężczyzn czy cholera wie czego jeszcze?

  •  

   pokaż komentarz

   @ortofosforan: To podobnie jak pewien bank, który w zeszłym roku prowadził kampanię reklamową poświęconą braku kobiet na polskich banknotach. Kiedy prześwietlono zarząd tego banku, okazało się że nie zasiada w nim żadna kobieta, a w radzie nadzorczej tylko jedna. Także tego - sztywne ramy tak, ale nie u nas ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @ortofosforan: akurat to że są biali, to nic nie zmienia :( Wiem po przykładzie projektu Apache Spark. Wbrew społeczności wprowadzano logo LGBT, łamiąc reguły fundacji i wolę społeczności. PMC, który jest białym facetem stwierdził że jak ktoś się nie zgadza z popieraniem i specjalnym traktowaniem LGBT to nie jest mile widziany w społeczności. A jak napisałeś że Ci to się nie podoba, to jeden trans zaraz pisał na PW z pretensjami

  •  

   pokaż komentarz

   Czemu tym wypranym mózgom tak ciężko zrozumieć, że brak kobiet w IT to kwestia innych zainteresowań, a nie supremacji mężczyzn czy cholera wie czego jeszcze?

   @ortofosforan:Te wyprane mózgi zamiast zrozumieć, to jeszcze dorobiły teorię że to iż mniej kobiet w ogóle jest zainteresowane obszarem IT to dlatego że, a jakże, za młodu już były indoktrynowane lalkami i "programowane" kulturową opresją płci i przypisywaniu roli na przyszłość.

   Z tym nie wygrasz, bo te wyprane mózgi będą w absurdach kopać byle głębiej, byle wyszło na ich. A mnie się przypomina takie stare badanie w którym wytłumaczono dlaczego chłopcy wolą zabawki w stylu klocki a dziewczynki lalki. Chłopcy bowiem z powodu ilości testosteronu czy czegoś tam w organizmie co jest niczym innym jak biologiczną sprawą (a nie żadną kulturową indoktrynacją że wszyscy rodzą się "bez płci") rozwijają swój mózg a więc i zainteresowania w stronę bardziej analityczną czy konstruktorską. Bawią się klockami bo z tego mogą budować, albo niszczyć. Ile to widziało się dzieciaków które niszczą swoje zabawki. Właśnie dlatego że to ponoć ta cecha dążąca do analizowania.

   Dziewczynki z kolei rozwijają bardziej emocjonalną część mózgu. Dlatego lalki, bo mogą im przypisywać emocje, budować historie i tak dalej. I teraz jak dasz chłopcu lalkę bez mówienia jak ma się nią bawić, najczęściej kończy się na tym że pourywa jej ręce i nogi. I będzie hurr durr młody psychopata, kiedy to nic innego jak to zainteresowanie do analizowania budowy i konstrukcji rzeczy. Oczywistym jest też, że z takiego analitycznego zainteresowania już za młodu tak łatwo wejść w sprawy programowania opartego na analitycznym umyśle, zaś kobiety kierują się w stronę zawodów bardziej emocjonalnych czy empatycznych.

   Płeć biologiczna to nie tylko kwestia tego w jaki sposób oddaje się mocz, ale i ilości oraz proporcji określonych hormonów które wpływają na rozwój mózgu już od najmłodszych lat. I nie przeskoczą tego, jakkolwiek lewomyślacy chcieliby zakrzyczeć to swoją ideą że każdy rodzi się taki sam, a resztę robi już tylko opresyjna kultura.

  •  

   pokaż komentarz

   @harcepan-mawekrwi: nie rozwój mózgu od najmłodszych lat, tylko już w trakcie rozwoju płodowego mózg jest zalewany testosteronem i można po jego budowie wyczytać płeć biologiczną

 •  

  pokaż komentarz

  i po walczono z rasizmem? aby teraz powracał.

  •  
   L...e via Android

   -439

   pokaż komentarz

   @jcob1001:

   Gość: Chce pomagać mniejszościom i kobietom.
   Wykopek: To rasizm!

   XD

  •  

   pokaż komentarz

   @Lavie: Ja p$!$#%#ę, ale ty jesteś głupi.

  •  
   L...e via Android

   -348

   pokaż komentarz

   @OS7RY:

   To nie ja próbuję szkalować gościa, bo chce pomagać specyficznym grupom.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lavie: cant tell if stupid or just stupid.

  •  
   L...e via Android

   0

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @Lavie: zwłaszcza jak wspomni się co cudowałeś by zniszczyć życie kobiecie, która ufundowała w Australii stypendium mające wspomóc mężczyzn decydujących się na pracę z dużymi zwierzętami xD to też nie był szowinizm? To czemu wzywałeś do jej zgwałcenia za szowinizm?

  •  

   pokaż komentarz

   To nie ja próbuję szkalować gościa, bo chce pomagać specyficznym grupom.

   @Lavie: jakby ktoś chciał pomagać białym to byś p#?#e darł pajacu

  •  
   L...e via Android

   -175

   pokaż komentarz

   @Teraznaspokojnie:

   Ty jesteś, k$$%a, normalny? Gdzie ja cokolwiek takiego pisałem kłamco?

  •  

   pokaż komentarz

   @Lavie: promowanie i dyskryminowanie kogokolwiek ze względu na płeć, rasę itd to dwie strony tego samego sp?$@%@$enia umysłowego.
   Jeśli promuje się kogoś z takich względów to jednocześnie dyskryminuje się innych którzy tych względów nie spełniają. To jest to słynne wyrównywanie szans

  •  

   pokaż komentarz

   @Lavie: ty jesteś tak durny, że szok. Zalogowałem się tylko żeby Cię obrazić.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lavie może nie Ty, może zmylił mnie tęczowy awatar. Może ty tylko broniłeś seksizmu, mizoginii i tak dalej swoich kolegów z neuropy xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Lavie Jakby artykul mial mniej nacechowany ideologicznie opis np. Tworca pythona chce skupic sie na mentoringu kobiet czy kogos tam to nikt by nie wykopał, to troche jak w starym żarcie o Stalinie który sprzedał płaczącemu dziecku plaskacza a telewizja pokazała jaki jest łaskawy bo mogl zabic.

  •  
   L...e via Android

   -90

   pokaż komentarz

   @visez:

   Typie, ale to jest wolontariat. Szkalowanie go, bo chce pomagać w nauce osobom, które jego zdaniem mają pod górkę i są niedoreprezentowane, jest tak samo bez sensu, jak szkalowanie jakiejkolwiek akcji pomocowej ukierunkowanej na specyficzne grupy.

   @LGBTRTVAGD:

   Z tobą "nazisto" nie gadam :( pic rel.

   @kkrzysiek13: Ok.

   źródło: 1558780675795.png

  •  

   pokaż komentarz

   @jcob1001: Hello World w pythonie mnie dyskryminuje! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Lavie: Weź k##!a usuń konto debilu skończony

  •  
   L...e via Android

   -77

   pokaż komentarz

   @Fempter:

   Wziąłem pod uwagę twoje argumenty i sorry, ale nie przekonały mnie :^)

  •  

   pokaż komentarz

   @Lavie: A jest w stanie coś Ciebie bardziej przekonać niż Twoja własna głupota?

  •  
   L...e via Android

   -59

   pokaż komentarz

   @Fempter:

   Jak zaczniesz rozróżniać głupotę od poglądów które według ciebie są głupie, to wtedy się zgłoś.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lavie: Jak na razie Ty nie pojąłeś tego, że Twoja głupota i Twoje poglądy to jedno i to samo wiec piss off ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Lavie: uzasadnianie jakiejkolwiek swojej decyzji dotyczącej traktowania danej grupy ludzi kolorem ich skóry to JEST rasizm. Jeśli nie to co nim jest?

  •  

   pokaż komentarz

   Chce pomagać mniejszościom i kobietom.

   @Lavie: dlaczego chcesz im pomagać? Bo uważasz, że sa glupsi i bez twojej pomocy sobie nie poradza? Myślisz, że jesteś od nich mądrzejszy i lepszy? Mam zła wiadomość ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   L...e via Android

   -54

   pokaż komentarz

   @Fempter:

   Dziękuję za wyrażanie szacunku, ale nie zgadzam się z twoją opinią co do mnie. Natomiast pozdrawiam.

   @dzangyl:

   Są nierówności i należy je zmniejszać oraz likwidować. W tym wypadku mamy do czynienia z oddolną inicjatywną gościa, który postanowił że będzie pomagać mniejszościom i kobietom. Nie popadajmy w skrajności, bo dojdziemy do systemowej dyskryminacji ze względu na wiek (dofinansowania do kształcenia dla osób +40), dyskryminacji ze względu na wykształcenie (wsparcie w starcie), czy ze względu na pochodzenie i wiarę (fundacja Estera pomagająca syryjskim chrześcijanom).

   @Vielokont:

   Pudło. Ani nie uważam, że są głupsi ani że bez czyjejś pomocy sobie nie poradzą. Próbuje tylko pokazać tępą próbę zgnojenia gościa, który nic złego nie robi.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie popadajmy w skrajności

   @Lavie: to nie jest skrajność, to rasizm, bo problem z dyskryminacją białych mężczyzn jest coraz poważniejszy, a ty to tylko bagatelizujesz...

  •  

   pokaż komentarz

   @Lavie: jestem światopoglądowym lewakiem ale te intelektualne wygibasy które ty tu odp%$?#@$asz przechodzą ludzkie pojęcie xd. nie wiem jak można bronić takiego zachowania.

   Van Rossum says that he now mentors women and underrepresented minority programmers. “But white guys can forget it,” he said.
   to jest równie skandaliczne co odmowa zrobienia ślubnego tortu parze homoseksualnej - segregacja i odbieranie możliwości ze względu na płeć i kolor skóry

  •  
   L...e via Android

   -47

   pokaż komentarz

   @advert:

   nie wiem jak można bronić takiego zachowania.

   Nie masz nic przeciwko systemowej, czy sformalizowanej ukierunkowanej na pewne cechy pomocy, chyba że dotyczy to osób prywatnych i ich prywatnego czasu, to wtedy masz problem?

   bo problem z dyskryminacją białych mężczyzn jest coraz poważniejszy, a ty to tylko bagatelizujesz...

   Jeśli wierzysz, że problem dyskryminacji białych jest coraz poważniejszy, to dałeś się ponieść fali konserwatywnych i prawicowych populistów. Ja nie mówię, że on nie występuje, bo występuje. Ja mówię, że on istnieje właśnie ze względu na popadanie w skrajności, tak jak sam zacytowałeś.

  •  

   pokaż komentarz

   szkalowanie jakiejkolwiek akcji pomocowej ukierunkowanej na specyficzne grupy.

   @Lavie: Takie akcje należy szkalować, bno są bez sensu. Pomaga się ludziom, a nie grupom.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lavie: ten drugi cytat nie jest mój. zawołaj odpowiednią osobę.

   Nie masz nic przeciwko systemowej, czy sformalizowanej ukierunkowanej na pewne cechy pomocy, chyba że dotyczy to osób prywatnych i ich prywatnego czasu, to wtedy masz problem?
   mam wszystko przeciwko stosowaniu kryteriów płci, koloru skóry, wyznania i reszty cech niezależnych od nas. walka z nierównościami nie powinna się odbywać poprzez powielanie szkodliwych działań, które zresztą do tych nierówności doprowadziły. klinem to można leczyć kaca, a nie walczyć o sprawiedliwość społeczną.

  •  

   pokaż komentarz

   To nie ja próbuję szkalować gościa, bo chce pomagać specyficznym grupom.

   @Lavie: Raczej uprawia szowinizm

  •  

   pokaż komentarz

   @Lavie: co za bzdury. Dyskusja z tobą nie ma sensu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lavie: jestem blondynem, bialy w bialym.
   Ponad 100% it's ok to be white!

  •  
   L...e via Android

   0

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   Van Rossum says that he now mentors women and underrepresented minority programmers. “But white guys can forget it,” he said. “They are not the ones who need it most.”
   @Lavie: akcje pomocowe ukierunkowane na specyficzne grupy tożsamościowe są równie zasadne jak polityka zakazu wstępu dla murzynów do komunikacji miejskiej w RPA albo dodatkowe punkty dla dzieci z rodzin robotniczych przy egzaminach wstępnych na studia w ZSRR. Nie liczą się zdolności tylko kolor skóry lub pochodzenie społeczne.
   Bardzo sprawiedliwe podejście. A co do tego że to tylko jego własna misja zmieniania świata to spoko, ma do niej prawo. Gorzej że identity politics, której hołduje jest nie tylko jego wybujałym indywidualizmem, ale ideologią obowiązującą albo nawet substytytem religii w zachodnich korporacjach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lavie: > Van Rossum says that he now mentors women and underrepresented minority programmers. “But white guys can forget it,” he said.

   Czy gdyby zamienić te słowa na "black guys" też byłbyś tak pieprzył głupoty?

  •  

   pokaż komentarz

   To nie ja próbuję szkalować gościa, bo chce pomagać specyficznym grupom

   @Lavie: Przyznaj że nie za bardzo czaisz sytuację. Gość tłumaczy, że środowiska programistyczne są przepełnione fucking white male'ami które są aroganckie i pewne siebie nawet nie mając racji, co powoduje że bardziej pokorne kobiety są marginalizowane. I do pewnego stopnia oczywiście jest to prawdą, tylko kluczowe jest sformułowanie - teza artykułu powinna zamknąć się w "pewni LUDZIE są aroganccy i zbyt pewni siebie, co powoduje marginalizację innych, bardziej pokornych LUDZI", co dobrze zarysowuje problem, jest łatwe do przyjęcia i niekontrowersyjne. Ludzie czytający taki artykuł bez problemu absorbują istotę problemu i są skorzy działać w celu jego rozwiązania.

   Problem sformułowany jest natomiast w sposób sugerujący, że jest jakaś szajka ludzi koniecznie biologicznie będących mężczyznami, i do tego (fuj) białymi, którzy dojeżdżają inne grupy etniczne i płciowe, takie jak kobiety (niektóre też obrzydliwie białe, ale w tym kontekście to cecha drugorzędna i na razie możemy nawet je obronić). To z kolei formułuje problem nie tylko w sposób skrajnie nieuczciwy - bo, uwaga, biali kolesie też czasem są pokorni i tracą na arogancji otoczenia i są marginalizowani, sam to zresztą wielokrotnie odczułem kiedy byłem początkującym programistą. Podobnie, kobiety też mogą być aroganckie. W tym sformułowaniu kluczowy problem jest całkowicie rozwadniany przez jakąś chorą rasistowsko-seksistowską spiskową teorię dziejów, gdzie żeby zauważyć problem musisz zaakceptować szkielet społeczeństwa w którym podstawowym wymiarem analizy jest koniecznie grupa (mierzona płcią lub rasą) a cała reszta to walka między nimi. Jeżeli coś jest złe, to jest to grupa (i najczęściej są to fucking white malesy).

   Nie tylko nikomu to nie służy, bo jest po prostu wykorzystaniem realnego problemu do wpychania ludziom posranej kategoryzacji grupowej i wiele racjonalnych osób całkowicie zrozumiale nie chce o tym nawet słyszeć, to jeszcze powoduje rosnącą wrogość ludzi którzy nie godzą się na takie praktyki. Takie sformułowanie w efekcie nie pomaga kobietom które "stara się" chronić, a dodatkowo powoduje wzrost wrogości każdego kto znajdzie się niesłusznie w grupie oskarżonej o zło.

  •  

   pokaż komentarz

   @jcob1001: ee tam zawsze byl rasizm i bedzie. Tworca Phytona poprostu jest bardzo wyrazistym rasista. Jest tez mnostwo rasistow ktorzy sie z tym tak nie obnosza.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  
   L...e via Android

   -24

   pokaż komentarz

   @Wap30:

   @advert:

   mam wszystko przeciwko stosowaniu kryteriów płci, koloru skóry, wyznania i reszty cech niezależnych od nas.

   Zgłosiłeś to już organizacjom zajmującym się darmowymi zajęciami dla dzieci DDA albo tym walczącym z ubóstwem?

   walka z nierównościami nie powinna się odbywać poprzez powielanie szkodliwych działań, które zresztą do tych nierówności doprowadziły.

   W jaki sposób pomoc i wsparcie ma powielać szkodliwe działania, które doprowadziły do nierówności?

   @Wap30:

   Ilość hiperbolizacji w twoim komentarzu jest zatrważająca. Zwłaszcza gdy obejrzy się pełny wywiad z Guido. Nikt w żaden sposób o białych mężczyznach nie mówi w tak ordynarny sposób, a sam twórca zauważa, że problem dotyczy też niektórych kobiet (zresztą tak jak mężczyzn). Nikt tu nie zarzuca teorii o spisku. Jest to zwyczajne zwrócenie uwagi na problem i próba jego naprawy. Czy efektywna czy nie, to już inna inszość. Cała moja dyskusja opiera się na tym, że ma prawo do takiego, a nie innego wyboru grupy ludzi, którym pomaga. Sugerowanie, że jest to rasizm jest błędne. Problem jest jak najbardziej realny i zgadzam się, że należy go postrzegać w kwestiach ogólnych, a nie według poszczególnych grup.

  •  

   pokaż komentarz

   W jaki sposób pomoc i wsparcie ma powielać szkodliwe działania, które doprowadziły do nierówności?
   mam ci tłumaczyć, w jaki sposób reglamentacja wiedzy i segregacja rasowa doprowadza do nierówności społecznych? czy ty się dobrze czujesz, zadając takie pytanie? cała obecna sytuacja czarnoskórych jest wynikiem dwóch powyższych czynników.

  •  

   pokaż komentarz

   bo chce pomagać specyficznym grupom.

   @Lavie: dla ciebie są specyficzne, bo jesteś szowinistą, dla mnie są normalne i chcę je traktować na równi z innymi

  •  
   L...e via Android

   -15

   pokaż komentarz

   @Alex_Krycek:

   dla ciebie są specyficzne, bo jesteś szowinistą

   specyficzny

   1. właściwy wyłącznie danej osobie, rzeczy lub zjawisku; charakterystyczny, swoisty;
   2. o osobie, przedmiocie lub zjawisku: mający cechy niepowtarzalne.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lavie: a w miejscu pracy to powinno mieć znaczenie, czy ktoś jest kobietą, czy mężczyzną, czy może jednak każdy powinien mieć takie same obowiązki i prawa?

  •  

   pokaż komentarz

   @Lavie Czyli twoim zdaniem jeśli miałbym restauracje, i dawałbym zniżki tylko białym to nie byłby to rasizm?

  •  

   pokaż komentarz

   Cała moja dyskusja opiera się na tym, że ma prawo do takiego, a nie innego wyboru grupy ludzi, którym pomaga

   @Lavie: Oczywiście że ma

   Sugerowanie, że jest to rasizm jest błędne

   @Lavie: Nie, jeżeli to jedyne wytłumaczenie dla zaznaczania wprost koloru skóry grupy którą krytykuje - no chyba że masz lepszą teorię.

1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 następna