•  

  pokaż komentarz

  Trzeba przyznać, ze największym zwycięzcą jest Miller - wydudkał Schetyne - komuchy na plecach KE zdobyli 5 mandatów

 •  

  pokaż komentarz

  Stary członek PZPR, który uwalił dostawy gazu spoza Rosji będzie nas pouczał o demokracji.

  źródło: 46bah7dkfu-flywheel.netdna-ssl.com

  •  

   pokaż komentarz

   Za jego rządów zatrzymano też Romana Kluskę (założyciela Optimusa): "W lipcu 2002, już po rezygnacji z kierowania spółką, został w spektakularny sposób aresztowany pod zarzutem wyłudzenia przez Optimus 30 mln zł podatku VAT. (...) W późniejszych wywiadach Kluska twierdził, że osoby podające się za przedstawicieli grupy posiadającej silne wpływy w administracji publicznej składały mu propozycje odstąpienia udziałów w zyskach w zamian za bezkarność zarówno przed aresztowaniem, jak i po nim[14][15]. W listopadzie 2003 NSA uchylił wszystkie zaskarżone decyzje i zarządził od organów podatkowych zwrot kosztów[16][17]. Ostatecznie sąd przyznał Klusce 5 tys. złotych odszkodowania za niesłuszne zatrzymanie[18]." https://pl.wikipedia.org/wiki/Roman_Kluska

  •  

   pokaż komentarz

   @KawaJimmiego: Co się dziwić. Polacy mają problemy z pamięcią skoro tyle osób ciągle głosuje na POPIS a w polityce są stare komuchy w nowych garniturach. Cytując proroka ,, mamy w sobie tą murzyńskość. ,,

  •  

   pokaż komentarz

   skoro tyle osób ciągle głosuje na POPIS

   @rafal-heros: nosz karwa - a na czyjej liście się te komuchy znalazły?? pisu???

  •  

   pokaż komentarz

   @rafal-heros: Żeby tylko z pamięcią. Nawet jakby to o czym pisze @KawaJimmiego zdażyło się wczoraj, to by zagłosowali, bo nie interesują ich takie informacje w tv, a nawet jak coś tam usłyszą, to nie zrozumieją. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @LCdriver: Jarek mentalnie jest jak komunista Gierek i widać że jest w niego zapatrzony. Gdy gierek był u władzy Jarek przeżywał swoją młodość i może to miało na niego wpływ stąd podobny program i gadka że rozwój to dymiące kominy hut i działające kopalnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @rafal-heros chore projekcje o młodości Jarka.... idź lepiej zrób kanapki na jutro zamiast takie dyrdymały tworzyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @KawaJimmiego: Nie mówiąc o uwalniu Jamał2 przez kolegów, co było przyczyną Nord Stream..

   Rosja od samego początku miała do wyboru dwie inwestycje energetyczne, jednakże decyzja, która zostanie zrealizowana zależała nie od Moskwy, lecz od państw sąsiednich. Pierwsza zakładała budowę infrastruktury gazowej - Jamał i Jamał II - przez terytorium Polski i Białorusi. Drugi projekt dotyczył budowy gazociągu po dnie Bałtyku, który byłby bardzo kosztowną inwestycją i jednocześnie trudną w realizacji. Rozmowy na temat gazociągu Jamał - Europa rozpoczęły się w 1992 roku. Już rok później doszło do porozumienia pomiędzy Rosją, Białorusią oraz Polską i podpisania umowy międzynarodowej. Zgodnie z zawartym porozumieniem, zadeklarowano że po realizacji pierwszej nitki gazociągu jamalskiego, rozpocznie się budowa drugiego, bliźniaczego rurociągu gazowego o nazwie Jamał II. We wrześniu 1999 roku, EuRoPol GAZ S.A.[1] zakończył budowę gazociągu jamalskiego na terytorium Polski. Natomiast planowana budowa drugiej nitki została zaniechana, gdyż rząd Jerzego Buzka nie był zainteresowany tym projektem, argumentując że należy szukać innych dostawców gazu. Sam koszt budowy gazociągu Jamał II był stosunkowo niski, wynosił ok. 3 mld USD. Inwestycja ta zdecydowanie powiększyłaby zdolności przesyłowe gazociągu z dotychczasowych 33 mld3 gazu do ok. 55 mld3 rocznie[2]. Jednak polski minister gospodarki, Janusz Steinhoff wydając w październiku 2000 roku rozporządzenie dotyczące minimalnego poziomu dywersyfikacji gazu z zagranicy, zdecydowanie odrzucił możliwość budowy drugiej nitki gazociągu jamalskiego. Zgodnie z nowymi przepisami największy udział importowanego gazu z jednego państwa (Rosja) miał zostać zminimalizowany do rozmiaru 49% po dwóch dekadach. Zatem polski rząd równocześnie zakomunikował, że nie jest zainteresowany sprowadzaniem większej ilości rosyjskiego gazu. Niedługo trzeba było czekać na odpowiedź Rosji, która zdecydowała się na budowę gazociągu bałtyckiego[3].

   Rząd Jerzego Buzka postawił na dywersyfikacje gazu ziemnego i zdecydował się na budowę gazociągu norweskiego. Jednak nowy rząd Leszka Millera uznał połączenie gazowe z Norwegią za nierentowne i ostatecznie zrezygnował z kontynuacji tego projektu. W konsekwencji, Polska nie zbudowała drugiej nitki gazociągu jamalskiego i nie przeprowadziła planu dywersyfikacji gazu ziemnego w postaci gazociągu norweskiego[4].

   Temat Jamału II jeszcze nie raz powracał w rozmowach polsko-rosyjskich. Przykładem może być oświadczenie wiceprezesa zarządu Gazpromu Andrieja Krygłowa z marca 2007 roku: Rosja nie zrezygnowała z budowy drugiej części gazociągu Jamał – Europa. Jednakże polscy politycy systematycznie odrzucali możliwość powrotu do realizacji tego przedsięwzięcia[5].

   Przykładem tu może być wypowiedź premiera Jarosława Kaczyńskiego, który stwierdził że Jamał II nie jest żadną alternatywą dla obecnych źródeł zaopatrzenia Polski, to jedynie kolejny projekt, którym płynąć będzie rosyjski gaz, natomiast na pytanie, jak właściwie wykorzystać położenie geograficzne Polski do transportu gazu, odpowiedział: Położenie Polski w kontekście transportu surowców i polityki energetycznej to ogromny atut. Niestety, jest to kapitał, który konsekwentnie, przez 20 lat, był marnotrawiony. W konsekwencji zamiast drugiej nitki gazociągu jamalskiego, która wzmocniłaby w regionie pozycję tranzytową Polski, powstanie Nord Stream, który eliminuje ryzyko związane z dotychczasowymi krajami tranzytowymi przez które dostarczany jest rosyjski gaz do Europy Zachodniej, z zatem pozbawia je jedynej linii obrony przed presją „gazową” ze strony Moskwy[6].

   https://www.salon24.pl/u/krzysztofz/323584,jamal-ii-niewykorzystana-szansa

  •  

   pokaż komentarz

   Jednak nowy rząd Leszka Millera uznał połączenie gazowe z Norwegią za nierentowne i ostatecznie zrezygnował z kontynuacji tego projektu.

   @mikolaj-von-ventzlowski: Ceny były porównywalne, a Miller się wypierał, że on wcale tego nie zaniechał, bo nie było żadnego porozumienia, na co Buzek stwierdził, że może pokazać dokumenty.

 •  

  pokaż komentarz

  Do czego doszło, by Miller, socjalista wypominał prawicy rozdawnictwo.

  Do czego doszło, by Miller na czele SLD prowadził najbardziej liberalny gospodarczo rząd w historii III RP.

  k$?%a Mać.

 •  

  pokaż komentarz

  Albo, mówiąc bliższym mu językiem, 3xTAK ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Powiedział ten co wystartował z koalicji cudaków bez programu