•  

  pokaż komentarz

  Ale co się przejmujesz? Żądaj zwrotu/ponownej wysyłki od sprzedawcy. Ja bym nawet nie machnął ręką.

  •  

   pokaż komentarz

   Żądaj zwrotu/ponownej wysyłki od sprzedawcy.

   @WhyCry: No przecież sprzedawca odbija piłeczkę twierdząc, że przesyłka została wysłana na poprawne dane i odebrana. To na jakiej podstawie ma wysłać przedmiot jeszcze raz?

   Moim zdaniem trzeba dusić inpost o sprawdzenie gdzie wystąpił błąd i przyznanie się do niego.

  •  

   pokaż komentarz

   No przecież sprzedawca odbija piłeczkę twierdząc, że przesyłka została wysłana na poprawne dane i odebrana.

   @StaryWedrowiec: Nie została odebrana, bo jej nie masz. Do momentu otrzymania przesyłki przez ciebie ryzyko związane z jej transportem to problem sprzedawcy, nie twój. Niech on sobie to wyjaśnia z inpostem, ty nawet nie jesteś stroną w sprawie :)

  •  

   pokaż komentarz

   twierdząc

   @slx2000: Znasz znaczenie tego słowa? Sprzedawca twierdzi, że została odebrana i teraz trzeba mu udowodnić, że nie przez kupującego. A to powinien wyjaśnić inpost.

   Co op miałby zrobić? Zgłasza do allegro, że nie otrzymał przesyłki, sprzedający przedstawia dowód nadania na dane kupującego i jest kryty.

   Poza tym ja nie jestem opem.

  •  

   pokaż komentarz

   @StaryWedrowiec: To nie kupujący jest odpowiedzialny za przesyłkę, ale osoba, którą ją nadała. Kto występuje o zwrot lub odszkodowanie gdy towar jest uszkodzony/zagubiony? No sprzedający. On sobie może twierdzić co chce, to on musi udowodnić, że odebrałeś towar. Informacja w historii przesyłki nie jest takim dowodem.

  •  

   pokaż komentarz

   Sprzedawca twierdzi, że została odebrana i teraz trzeba mu udowodnić, że nie przez kupującego.

   @StaryWedrowiec: Nie, ty nic nie musisz udowadniać. To sprzedawca ma udowodnić, że przesyłka została dostarczona do właściwej osoby. Zapewne będzie żądał takiego dowodu od inpostu.

   Co op miałby zrobić? Zgłasza do allegro, że nie otrzymał przesyłki, sprzedający przedstawia dowód nadania na dane kupującego i jest kryty.

   Dowód nadania nie potwierdza, że przesyłka została dostarczona. On potwierdza, że została nadana. To po stronie sprzedawcy jest wyjaśnienie tego. Bo to sprzedawca zawarł umowę z inpostem na dostarczenie przesyłki a nie ty i tylko on może wyegzekwować jej prawidłowe wykonanie albo pokrycie strat. A ty, tak jak napisałem - nie jesteś stroną w tej sprawie i nie możesz nic zrobić, nawet jakbyś chciał.

   Po prostu wyślij do sprzedawcy pisemne żądanie dostarczenia zamówionego towaru w terminie np. 7 dni albo zwrot wpłaconych środków. Możesz zagrozić, że w razie nie dotrzymania terminu zgłosisz popełnienie przestępstwa oszustwa. Pamiętaj - to sprzedawca ma tu problem, nie ty.

  •  

   pokaż komentarz

   Potwierdzam co mówi @slx2000:
   Jeśli sklep umywa ręce, paczki nie masz, a kupowałeś przez platformę allegro to nie bój się korzystać z oficjalnego sporu właśnie na tej platformie, wbrew pozorom siedzą tam ludzie i chętnie pomagają.

   Nie wiem skąd to wynika że na Ali nikt nie boi kliknąć sporu czy refundu, natomiast po zakupie na Allegro zamiast działać podobnie (bo system oferuje takie wsparcie) to wszyscy pisza po facebookach czy wykopie z problemem...

  •  
   Jamniczek97 via Android

   +4

   pokaż komentarz

   @StaryWedrowiec po cholerę p?@@%@@isz głupoty skoro nie na tym nie znasz?

  •  

   pokaż komentarz

   @support: bo na aliexpress spory działaja. Na allegro nie, dlatego ludzie ich nie otwieraja - bo po co. W tej sytuacji allegro pewnie umyje rece, bo pomysli ze koles to jakis oszust. Nikt nie bedzie dzwonil na infolinie inpost bo sa potwierdzenia w systemie. Jak udowodnisz ze nie dostales przesylki skoro ta widnieje jako dostarczona u sprzedawcy na poprawne dane?
   Pytam serio bo ciekaw jestem jak takie cos udowodnic. Przeciez inpost nie wyda na pismie informacji ze ma zle dane. Sprzedawca to oleje i co dalej?

  •  

   pokaż komentarz

   @StaryWedrowiec: @StaryWedrowiec: Niech sobie twierdzi co chce, ma dostarczyć przesyłkę z podanym twoim numerem, ty nic nie musisz pisać do inpost on ma to zrobić. Nie odpowiadasz jako klient indywidualny w żaden sposób za kuriera czyli w tym wypadku inpost. Jak im nie pasuje dostaną paczkę z powrotem i dostaniesz zwrot razem z kosztem przesyłki. Koniec tematu....

  •  

   pokaż komentarz

   @obudzbestie: no i napisze a inpost odpisze ze przyslka odebrana a paczki nadal nie ma( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Piootreek: Paczkomaty sa monitorowane. Idąc odebrać ostatnio paczkę widziałem przynajmniej 3 kamery. Myśle że idzie udowodnić że zamiast właściciela np pracownik zapierdzielił przesyłkę bez problemu. Tylko problem polega na tym, że adresat przesyłki musi skutecznie zgłosić sprawę u sprzedawcy (najlepiej przez allegro spór + pisemko na maila), żeby sprzedawca zgłosił sytuacje do inpostu. Ponieważ to nadawca jest stroną, a nie adresat.

  •  

   pokaż komentarz

   Potwierdzam co mówi @slx2000:
   Jeśli sklep umywa ręce, paczki nie masz, a kupowałeś przez platformę allegro to nie bój się korzystać z oficjalnego sporu właśnie na tej platformie, wbrew pozorom siedzą tam ludzie i chętnie pomagają.


   @support: Potwierdzam, lumpbard mi wysłał zj%$$ną konsolę od początku i jeszcze 2 dychy za kuriera spowrotem nie chcieli zwrócić, wystarczył spór Allegro i po problemie, w przypadku jak kupujesz od firmy to i można pozew w swoim miejscu zamieszkania zrobić przy zakupach na odległość, jest też chargeback ale nie wiem czy oni się tylko na trackingu nie opierają.

  •  

   pokaż komentarz

   @kodyak: No tak ale nie dostałeś smsa na swój numer, dostał ktoś inny, ma to inpost zapisane. Zgłoś do sprzedawcy i czekaj

  •  

   pokaż komentarz

   @Piootreek: Jak nie działają, jak działają. Dwa lata temu kupiłem książki na Allegro, nie dotarły, a od sprzedawcy odbijało się echo. Założyłem spór, złożyłem zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, skorzystałem z POK i dostałem od Allegro zwrot. Niedawno składałem ponowne zeznania w sprawie bo pewnie Allegro zaczęło ścigać sprzedawcę na poważnie (okazało się, że miał dwa konta Allegro przez które oszukał sporo ludzi). Tutaj opisana sprawa jest bardziej skomplikowana ale jak napisał @slx2000 do ogarnięcia.

  •  

   pokaż komentarz

   o nie kupujący jest odpowiedzialny za przesyłkę, ale osoba, którą ją nadała.

   @WhyCry: czemu wprowadzasz ludzi w blad?
   Poczytaj sobie KC Art. 548 § 3. , Art. 544. § 1 wzglednie Art. 548. § 1.

   Sprawa musi sie rozegrac miedzy przewoznikiem a klientem.
   Z jakiej paki sprzedajacy ma byc odpowiedzialny za burdel u przewoznika.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak udowodnisz ze nie dostales przesylki skoro ta widnieje jako dostarczona u sprzedawcy na poprawne dane?
   Pytam serio bo ciekaw jestem jak takie cos udowodnic. Przeciez inpost nie wyda na pismie informacji ze ma zle dane. Sprzedawca to oleje i co dalej?


   @Piootreek: po co mialbys to udowadniac? To sprzedawca musi udowodnic ze przesylka zostala dostarczona a informacja w systemie takim dowodem nie jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @karer: no tak, ale chodzi mi o praktykę. Dzwonię do sprzedawcy i mówię że nie dostałem przesyłki. Sprzedawca sprawdza u przewoźnika i widzi że została odebrana, adres się zgadza i co dalej? Sprzedawca MA dowód że przesyłka została dostarczona - potwierdzenie od przewoźnika. OP w tym przypadku nie ma żadnego dowodu że nie dostał - tylko swoje słowo.

   Ciekawa sytuacja.
   Ciekawe jak się zakończył ten konkretny przypadek.
   @Krole - za ile kupiłeś te książki? Ty pojechałeś z zawiadomieniem na policje, ale jakby spór był np. o książkę za 20 zł że ma podartą okładkę? Ciekawe jakby wtedy allegro zareagowało.

  •  

   pokaż komentarz

   Sprzedawca MA dowód że przesyłka została dostarczona - potwierdzenie od przewoźnika. OP w tym przypadku nie ma żadnego dowodu że nie dostał - tylko swoje słowo.

   @Piootreek: to NIE JEST DOWOD na to ze przesylka zostala dostarczona. Dowodem jest protokol zdawczo odbiorczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Piootreek: Trzy książki za niecałą stówę. Tak ja, Allegro z automatu tego nie robi bo jest pośrednikiem nie stroną sporu (no chyba, że po skorzystaniu z POK bo podpisujesz cesje i z odzyskiwaniem kasy bawi się już ich windykacja). Wymóg zgłoszenia przestępstwa z art 286 kk powstał dlatego, że ludzie masowo robili fejkowe konta i tranzakcie po czym na ich podstawie wyłudzali zwroty z Allegro. Spokojnie kiedyś w Aliexpress jak zrobią siedziby w europie też wprowadzą taki wymóg.
   Zakładając, że w opisie nie było, że sprzedaje uszkodzoną to raczej dochodzenie praw na podstawie niezgodności przedmiotu z opisem, a nie typowe oszustwo art 286 kk. No ale też śliska sprawa bo może szukać wymówki np. w tym, że odbiorca nie zgłosił uszkodzenia przesyłki choć tak naprawdę była to wada ukryta.

 •  

  pokaż komentarz

  Miałem kiedyś sytuację, że pojechałem odebrać swoją przesyłkę z paczkomatu, wpisuje numer telefonu i kod odbioru, a w środku moja przesyłka i jeszcze kogoś innego.

  Na szczęście był obok kurier, który właśnie wkładał/wyjmował przesyłki i mu o tym powiedziałem, wyjął i nie wiem co dalej z nią zrobił bo pojechałem do domu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mezir u mnie jak kurier wkłada paczki do paczkomaty to każe przyjechać za 30min bo nie można aktualnie pobrać paczki. Kłamał mnie bydlaka czy Ty coś czarujesz??

  •  

   pokaż komentarz

   @Fushnikov: Kiedy odbierałem swoją paczkę też kurier wkładał/wyjmował paczki ale zobaczył, że czekam obok, to powiedział bym sobie odebrał, więc to zależy na jakiego kuriera trafisz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mezir: Ja miałem podobną sytuację.
   Otwieram paczkomat moim nr telefonu i kodem odbioru, a tam moja paczka plus jakaś inna.
   Ale na paczce byl nr do odbiorcy, dzwonię i mówię jaka sytuacja. Przyjechał jakiś mlody chlopak z flaszką, okazalo się ze byla tam golarka za ok 300 zł. Gdyby trafiło na jakiegos Sebastiana to pewnie inaczej to by się skończyło.

  •  

   pokaż komentarz

   @Fushnikov to zależy w jaki trybie kurier nadaje paczki w paczkomacie. Kiedyś odbierałem paczkę w tym samym czasie jak kurier wykładał je do Paczkomatu. Miał jakieś urządzenie które otwierał mu skrytki zdalnie, nie robił to przez ekran dlatego ja mogłem odebrać swoją.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mezir: Miałem już wiele razy sytuację, że dostałem od listonosza/kuriera paczkę ewidentnie zaadresowaną do kogoś innego.
   Odbieram i odnoszę sąsiadom... Bliższym lub dalszym...

  •  

   pokaż komentarz

   u mnie jak kurier wkłada paczki do paczkomaty to każe przyjechać za 30min bo nie można aktualnie pobrać paczki.

   @Fushnikov: Nie kłamał, u mnie jeszcze rok temu też tak było, kurier wrzucał paczki i nie można było odebrać, kolejka na ponad 12 osób, godzina czekania aż skończył.

   Obecnie w tym samym paczkomacie już nie ładuje paczek przez ekran dotykowy i skanowanie każdej paczki, a łączy się bezprzewodowo specjalnym terminalem, teraz nie koliduje to odbiorem i można to robić od razu. Fakt że gdy kurier wrzuca te paczki to paczkomat strasznie muli.

  •  

   pokaż komentarz

   u mnie jak kurier wkłada paczki do paczkomaty to każe przyjechać za 30min bo nie można aktualnie pobrać paczki.

   @Fushnikov: Nie kłamał, u mnie jeszcze rok temu też tak było, kurier wrzucał paczki i nie można było odebrać, kolejka na ponad 12 osób, godzina czekania aż skończył.

   Obecnie w tym samym paczkomacie już nie ładuje paczek przez ekran dotykowy i skanowanie każdej paczki, a łączy się bezprzewodowo specjalnym terminalem, teraz nie koliduje to odbiorem i można to robić od razu. Fakt że gdy kurier wrzuca te paczki to paczkomat strasznie muli.

  •  

   pokaż komentarz

   Miałem już wiele razy sytuację, że dostałem od listonosza/kuriera paczkę ewidentnie zaadresowaną do kogoś innego.
   Odbieram i odnoszę sąsiadom... Bliższym lub dalszym...


   @Cynikt: Jak można odebrać nie swoją przesyłkę? Miałem taki przypadek zmienił się listonosz i dostarczył paczkę do innej miejscowości ale na ulicę i numer jak moja, co rozpoczęło lawinę sp?!%!??enia wszystkie listy i przesyłki z poczty zaczęły być tam dostarczane i facet je sobie je tak po prostu odbierał. Zadzwonił do mnie po ponad miesiącu że ma przesyłki do mnie ლ(ಠ_ಠ ლ)

 •  

  pokaż komentarz

  @lotos10: Jak zamawiałeś przez allegro otwórz dyskusję. Jeśli dane które widnieją przy zamówieniu w twoim allegro są inne niż te na które została dostarczona paczka to allegro zmusi sprzedającego do zwrotu kosztów lub ponownej wysyłki. Ciebie powinno j#%@ć to co sobie tam inpost pisze czy sprzedawca. Zamówiłeś towar i go nie otrzymałeś koniec kropka. Dla takich Januszów z alledrogo otworzenie dyskusji to najlepszy bat.

  Ja miałem taką sytuację że w święta zamawiałem coś przez inpost i kurier zjeb zeskanował paczkę i przez pomyłkę wsadził ją do innej skrytki niż powinien. W efekcie ktoś dostał moją paczkę a ja jego. Musiałem się z nim wymienić potem paczkami. Ale jak by to nie były święta zaorał bym inpost i sprzedającego z allego jak by mi napisał że jego to nie obchodzi i że paczka dostarczona.

  •  

   pokaż komentarz

   @airflame: jestem Januszem z alledrogo, dyskusja na allegro to nie jest dla mnie bat, ja też jestem strona w sprzedaży i nie zawsze kupujący na rację. Sprzedający wysłał swój towar na adres wskazany przez kupującego, paczka ma status odebranej na jakiej podstawie allegro ma wymusić zwrot pieniędzy na sprzedającym. Gdyby z automatu allegro przyznawał rację kupującemu pełno było by oszustów co zamawiają, odbierają towar zgłaszają jego brak i mają wszystko za darmo. PS. Nigdy nie olewam problemów jakie zgłaszają mi kupujący, nie zawsze jednak mogę zrealizować ich żądania.

  •  

   pokaż komentarz

   @airflame:

   Jeśli dane które widnieją przy zamówieniu w twoim allegro są inne niż te na które została dostarczona paczka

   @Dziewczynawsukience:

   . Sprzedający wysłał swój towar na adres wskazany przez kupującego
   naucz sie czytac.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sam_w_domu: właśnie w tym znalezisku chodzi o to że dane były poprawne, inaczej cała sytuacja opisywana tutaj jest bez sensu.

 •  

  pokaż komentarz

  @lotos10 o ile się orientuje to paczkomaty mają monitoring. Skoro twierdzą że paczka odebrana to niech przedstawiom log z paczkomatu i nagranie jak ją odbierasz. Gad damnet żyjemy w XXI wieku więc chyba muszą być dane w systemie.

  •  

   pokaż komentarz

   @severh chyba nagranie w przypadku paczkomaty to słaby dowód, bo przesyłkę może odebrać ktoś inny w twoim imieniu, bo wystarczy znać numer telefonu i kod. Także InPost (i słusznie) może twierdzić, że wysłał znajomego po odbiór żeby oszukać. Trzeba jakoś inaczej do tego podejść

  •  

   pokaż komentarz

   @Galvay: nie dostał żadnego kodu, a paczka odebrana. Przecież sprawa jest oczywista i łatwo udowodnić, że faktycznie nie odebrał tej paczki, bo niby jak?

  •  

   pokaż komentarz

   @Galvay: myślę że nie było by to dużym problemem aby skorelować nagranie z danymi z systemu, czyli otwarciem paczkomatu i wzięciem przesyłki i kimś przed automatem. Myślę że jest szansa. Co więcej obstawiam że w takim przypadku właściwy paczkomat nie będzie miał w logu odbioru tej konkretnej przesyłki bo nikt jej w nim nie odebrał.

   Ewentualnie opcja druga, twórca wykopu wyjął laptopa, wsadził ryż i kombinuje. Ale wtedy wystarczy wziąć logi od operatora czy otrzymał SMS z numeru Inpostu, oraz myślę że system Inpostu też powinen mieć ślad po wysłanym potwierdzeniu mailowym bo tam w nim jest info o numerach i link do QR.

   Ewentualnie opcja nr 3 - że coś sam kurier Inpostu zakombinował bo myślał że skarby. Tylko wtedy musiałby mieć opcję podmiany numeru i maila, lub znać kogoś kto mu to podmienił i sam sobie odebrał (czasami przy pełnym paczkomacie można odebrać paczkę z auta).

 •  

  pokaż komentarz

  Moja różowa kiedyś coś zamówiła do paczkomatu i otworzyły się 2 skrytki. Sprawę zgłosiłem do Inpostu i miałem dostać odpowiedź do 24h i tak sobie czekam od listopada ( ͡° ͜ʖ ͡°)