•  

  pokaż komentarz

  Nawet jak nic z tego nie wyjdzie warto o reparacjach mówić.

  •  

   pokaż komentarz

   @obni: złodziej najgłośniej krzyczy prowokacja ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @obni: warto to trzymać na wypadek konieczności wyjścia z UE...
   żebranie teraz jest ochydne- jak żydzi albo murzyni... a jak coś z tego będzie to oni upomną się o ziemie odzyskane.

  •  

   pokaż komentarz

   @obni: Polska musi zjednoczyć się z innymi krajami w tej kwestii. Inaczej nic sami nie ugramy. Gdyby Niemcy zapałciły Polsce w ratach łącznie 100-150 mld Euro to tę kasę możnaby przeznaczyć na spłacenie części długów ZUS oraz wprowadzenie emerytury obywatelskiej (model Kanadyjski). To byłoby dziejowe dokonanie. Rząd z budżetu co roku dopłaca prawie ok. 35 mld złotych do tego interesu. To cena budowy elektrowni jądrowej.

   Inną dobrą opcją, na którą Niemcy by się pewnie zgodzili to coś, co ma Izrael. USA daje im pod 4 mld dolców, a oni te pieniądze mogą wydawać na zakup broni w Amerykańskich firmach zbrojeniowych. Gdybyśmy dostawali pieniądze, które możnaby tylko wydać u niemieckich firm, moglibyśmy zmniejszyć wydatki na armię, infrastrukturę, rozwój energii, itp., bo bralibyśmy od Niemców, a te pieniądze by również stymulowały ich gospodarkę. Z zaoszczędzonych pieniędzy ratowalibyśmy ZUS.

  •  

   pokaż komentarz

   Nawet jak nic z tego nie wyjdzie warto o reparacjach mówić.

   @obni: Czemu?

  •  

   pokaż komentarz

   @Herron: widzę że skóra na niedźwiedziu już podzielona ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Hound: spytaj żydków, o bezpodstawnych zwrotach ciągle coś tam paplają

  •  

   pokaż komentarz

   @obni Państwo z dykty i papieru. Wydarzenia z tamtych lat w żadnym stopniu nie dotyczą nas. Może gdyby nie było II ws. Byli byśmy Republiką radziecką? Wydarzyły by się inne rzeczy. Trzeba przyjąć na klatkę i do przodu. Sprawiedliwości nie ma. Gdyby była np. wyroki więzienia musiały hy być uzależnione od osobowości więźnia bowiem np. Dla introwertyka kara bycia w osamotnieniu jest mniej dotkliwsza niz ekstrawertyka. Narody, ludzie tak mają, że wybierają sobie to co im pasuje a to czego nie chcą nie widzą.

  •  

   pokaż komentarz

   to tę kasę możnaby przeznaczyć na spłacenie części długów ZUS oraz wprowadzenie emerytury obywatelskiej (model Kanadyjski). To byłoby dziejowe dokonanie. Rząd z budżetu co roku dopłaca prawie ok. 35 mld złotych do tego interesu. To cena budowy elektrowni jądrowej.

   @Herron: taaaa, pójdzie na program 2000+ dla każdej niepracującej #madki, której konkubent ma niebieską kartę oraz na 5000+ na wakacje dla najbiedniejszych

  •  

   pokaż komentarz

   @Herron: mądrze prawisz, nie zgadzam się tylko z jednym - ratowaniem ZUSu. Niech to cholerstwo wreszcie padnie !!
   Ps. Mam 30 lat i sam planuje emeryturę nawet swoich rodziców.

  •  

   pokaż komentarz

   @Herron: hehe. Norwescy kasę inwestują i żyją z odsetek i dywident anw polszy,, dadzą nam 150 mod to prxeoierdolimy na jedzenie 10 lat obżarstwa, ch#% co będzie potem

  •  

   pokaż komentarz

   @Hound: bo Niemców boli dupa, a USA i Izrael mogą robić z Polską co będą chciały, bo nie potrafimy znormalizować naszych stosunków z zachodnimi sąsiadami i oddalamy się od UE.
   Pomysł genialny. Reparacji i tak nie będzie (@Herron: zero pomysły jak ich zmusić do oddania kasy, ale kasa już podzielona xD), bo niby jak mielibyśmy ich zmusić.

   Genialny pomysł, biorąc pod uwagę, ciągłe problemy z Izraelem. Postawienie na USA to po prostu mistrzowski plan.
   A Niemcy nawet gdy USA, Grecja, Węgry i Włochy będą naciskały to się nie ugną, bo to byłby poważny cios w ich gospodarkę. A tego nie chcą także inne kraje UE, jak np. Francja, wiedzą, że silne Niemcy są też im potrzebne (bo siłą UE jest także siła Niemiec), a ich osłabienie spowoduje spadek niemieckich inwestycji w ich krajach (tutaj o demoludach)

   Wszelkie gadanie o reparacjach to szkodliwe bajki, no chyba że Trump nam zaoferują coś lepszego niż UE. Niech wpompuje w nas kasę (w infrastrukturę i w wojsko), zapewni preferencyjne warunki gospodarcze. Tylko coś Trump to jeszcze chce żebyśmy płacili im, a nie że on będzie płacił nam.

   @obni: jakie korzyści mamy z tego gadania?

  •  

   pokaż komentarz

   @patriota-gospodarczy: A PO FEDERALIZACJA -i likwidacja IPN i CBA - bo karuzela nie jedzie a agentów dzieci sobie nie życza im wypominania -swoja drogą wczoraj tvn i tvp o 4 czerwca to tvn pokazuje bajeczke i wolnosci dla dzieci a tvp coś dla odmiany blizej rzeczywistosci

  •  

   pokaż komentarz

   @Hound: Ponieważ środowiska żydowskie o swoich sprawach mówią od ćwierć dekady i teraz mamy Just Act 447. Krojenie salami daje bardzo dobre rezultaty. Widać, że Niemcy są świadome tego tematu i wydą się być poruszone. Zwłaszcza, że większa ilość krajów zaczęła o tym mówić. Żydzi dostali niemalże 100 miliardów usd odszkodowań. To dlaczego państwo polskie nie miałoby dostać 150 mld euro? To nie jest kwota płacona z góry, ale latami, a Niemcy spokojnie ten ciężar udźwigną, bo eskportują najwięcej do krajów wspólnoty. Jeżeli Polska nie dostanie tych pieniędzy, to zbankrutujemy i trzeba będzie sprzedawać ziemię, wodę, lasy, surowce naturalne, aby spłacić długi wygenerowane przez ZUS. Mamy nóż na gardle.

  •  

   pokaż komentarz

   @obni: nie widzę powodu, dla którego miałoby nie wyjść. Niemcy spłacili reparacje wojenne Izraelowi, Francji i Wielkiej Brytanii. Ostatnio czytałem, że zaczynają się w tej sprawie dogadywać z Rosją. To nie rozumiem, dlaczego w tym wszystkim to Polska powinna być pominięta. Tym bardziej, że to Polska najbardziej ucierpiała podczas II WŚ.

  •  

   pokaż komentarz

   Gdyby Niemcy zapałciły Polsce w ratach łącznie 100-150 mld Euro

   @Herron:

   a) Polska zrzekła się reparacji,
   B) Niemcy mogą nam wystawić rachunek za ziemie odzyskane. Mieszkam na dolnym śląsku i wiem od nie jednej osoby że Niemcy mają dokładnie opisane każde gospodarstwo i jego wyposażenie które zostało pozostawione na tych ziemiach.

   można byłoby załatwić w ten sposób że dla żydów 30% tego co oni odzyskają, ale obawiałbym się że deal będzie taki że żydzi dostaną od Niemców pod stołem 50% kwoty a oficjalnie zrzekną się roszczeń za 1 euro.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hound: Bo niektórzy zapominają kto był tym złym a kto ofiarą

  •  

   pokaż komentarz

   @grzesiek-brzeczyszczykiewicz ziemie odzyskane Polska otrzymała w ramach rekompensaty za utracone ziemie na wschodzie z Wilnem i Lwowem,na konferencji poczdamskiej zatwierdzone przez wygrane kraje,więc nie mieszaj dwóch pojęć :reparacji wojennych za to że ktoś nas napadł i zniszczyl kraj , wymordował ludność z tym że przyznano nam ziemię zachodnie za utracone wschodnie.A Niemiec jak zaczął wojnę i przegrał to niestety ale musi się liczyć z konsekwencjami, błąd tylko taki że takich mamy polityków co wcześniej nie umieli się o to upomnieć.

  •  

   pokaż komentarz

   @przeciwko78: Niemcy już oferowały ubicie NS2, jeżeli Polska zrzeknie się roszczeń, także poruszenie po ich stronie jest. Oczywiście, że domaganie się od Niemiec setek mld jest niewykonalne, ale symboliczne 100-150 mld jest do wynegocjowania. Kwota 800 mld jest turtaj tylko poto, aby zobrazować skalę zniszczeń. Dobre stosunki z Niemcami są bardzo istotne, także reparacje powinny być symboliczne i na dobrych warunkach.

   Jeżeli czegoś nie wymyślimy, to zbankrutujemy przez ZUS, a wtedy zapłacimy w naturze surowcami natualnymi i terytorium albo wiekien emerytalnym do 80 roku życia. Pick your poison.

   Żydzi jakoś się nie patyczkują i cały czas nacisk wywierają i odnoszą sukcesy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hound bo ta k$!#y wywiozły do siebie wszystko co napotkali cennego z naszego kraju podczas wojny nieuku....

  •  

   pokaż komentarz

   @Czajnikowsky: Ja nie mieszam- niemcy będą mieszać.

   Mi nie podoba się żebranie o reparacje. Powinniśmy ten temat trzymać, na boku, jeśli będzie trzeba opuszczać UE i oni zarządali by zwrotów za Unijne subwencje... Wtedy można całej UE powiedzieć- "mieliście plan Marshalla? My nie, możecie to (jałumużne z UE) odliczyć od tych 800 mld dolarów szkód jakie zachodnia europa wyrządziła, napadając, zdradzając i sprzedając nas na koniec Stalinowi... Jak jakaś reszta zostanie to przekażcie ją na osiedlanie u siebie imigrantów z 3go świata, dziękujemy- do widzenia".

  •  

   pokaż komentarz

   @ZawodowyMacherOdLosu yhy taaa..pewnie w żaden sposób nas to nie dotyczy. To że straciliśmy ludność, dzieła sztuki, to że musielismy miasta ,zaklady infrastrukturę odbudowywać na to straciliśmy swoje pieniądze bo nam właśnie Niemcy nie wypłacili , przez to zamiast się rozwijać musielismy od nowa zaczynać wszystko . A druga sprawa niby dlaczego mielibyśmy być republiką zsrr? Jak byś nie znał historii to czerwonych przed drugą wojną my zatrzymaliśmy więc by u nas sie nie panoszyli jak to robią jeszcze teraz .Gdyby nie uklad niemcow z ruskimi przed drugą wojną to może byśmy nie musieli siew zmagać po wojnie z komuchami

  •  

   pokaż komentarz

   @Herron: Jaki ZUS? te pieniądze zaraz rozejdą się na premie i nagrody dla posłów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Herron: nigdy o tym nie słyszałem, można prosić o źródło?
   Nie podoba mi się takie stawianie sprawy, że jak nie pomogą to splajtujemy. To jest "dej mam hory kraj"
   A żydowska organizacja restytucji mienia nie odniosła u nas żadnego sukcesu.

  •  

   pokaż komentarz

   @grzesiek-brzeczyszczykiewicz upominanie się o swoje nie nazwałbym żebraniem. Nie wiem czy nie zauważyłeś ale niemcy co raz wracają się w nasze sprawy ,wiec może czas ich trochę uspokoić chociażby tymi reparacjami a nie odkładać znowu temat w nieskończoność jak to robili przex poprzednie lata inne rządy..a plan Marshalla był od Usa tak więc co mają do tego kraje Europy że im usa w ten sposób pomogły?..To chyba bardziej możesz miecw pretensje do Stanów że to zrobiły, a konkretniej to do ruskich i polskich komunistów którzy odmówili tej pomocy jak Stany chciały plan marshalaw zastosować do Polski

  •  

   pokaż komentarz

   @Czajnikowsky: Mam pretensje do nich wszystkich po kolei których wymieniasz jeśli o to chodzi. A sprawę reparacji wg. mnie trzeba trzymać jako Asa w rękawie- tylko jako szantaż na Szwabów i resztę, żeby właśnie się odczepili...

  •  

   pokaż komentarz

   @grzesiek-brzeczyszczykiewicz a to pretensje można mieć, no cóż czasu się nie cofnie. Wszystko to polityka która teraz też pokazuję ile kto jest wart.No ale jak po drugiej wojnir światowej nas deptał but ruskich komunistów , tak zamiast się czegoś nauczyć to przychodzą wybory a ludzie wybieraja czerwonych baronow synów czerwonoarmistow pokroju cimoszewicza

  •  

   pokaż komentarz

   @Kresman: Jak padnie to trzeba będzie zrzucić się na bilet w jedną stronę do Auschwitz dla seniorów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Czajnikowsky: Komuna wyprała społeczeństwu mózg i je zdegenerowała... teraz musimy z tym żyć- problem w tym że może nas to wykończyć... :(

  •  

   pokaż komentarz

   @joyko: no dobrze, ale w takim skoro sami rościmy sobie zadośćuczynienia za tamte czasy to w konsekwencji akceptujemy roszczenia żydowskie. z kolei niemcy mogliby powiedzieć ok, zapłacimy ale w takim razie chcemy z powrotem śląsk i pomorze zachodnie. to jest jakiś absurd.

   rozniecanie starych antagonizmów może tylko zaszkodzić, europa znowu może stać się zbiorem małych państewek skazanych na łaskę wuja sama czy władymira. po co to nam?

  •  

   pokaż komentarz

   Nawet jak nic z tego nie wyjdzie warto o reparacjach mówić.

   @obni: Nie warto, Polsce ch%@ się należy i tak wszystko by przep?@#@%%ili na łapówki i bombelki.

  •  

   pokaż komentarz

   @JakovKarnic:

   Oni za sam 2018 rok mieki 58 mld euro nadwyżki budżetowej.

   Niemcy chcą, aby Polska integrowała się dalej z Unią. Jesteśmy częścią ich łańcucha dostaw. Polska jest ważniejszyn partnerem dla Niemiec, aniżeli nawet sama Francja, czy Brytania.

   Chcecie, abyśmy wprowadzili euro do 2030? Chcecie abyśmy byli częścią nowet Europejskiej Prokuratury do spraw VAT? Itp. itd. Musicie rozliczyć się z waszej przeszłości, musimy zakończyć niedokończone sprawy. Nich ich do niczego nie zmusi, ale grabie kartą moralną może przynieść korzyści. I uwierz mi, oprócz ludzi pojroju AFD, są Niemcy, którzy popierają zadośćuczynienie Polsce. Na razie mamy tylko wysoką kwotę oszacowania, ale równie dobrze moglibyśmy te pieniądze wydawać wyłącznie w Niemczech, a w tym wypadku Niemiecka gospodarka by się jeszcza bardziej umocniła, a nie osłabła.

  •  

   pokaż komentarz

   ziemie odzyskane Polska otrzymała w ramach rekompensaty za utracone ziemie na wschodzie z Wilnem i Lwowem,na konferencji poczdamskiej zatwierdzone przez wygrane kraje,więc nie mieszaj dwóch pojęć :reparacji wojennych za to że ktoś nas napadł i zniszczyl kraj , wymordował ludność z tym że przyznano nam ziemię zachodnie za utracone wschodnie.A Niemiec jak zaczął wojnę i przegrał to niestety ale musi się liczyć z konsekwencjami, błąd tylko taki że takich mamy polityków co wcześniej nie umieli się o to upomnieć.

   @Czajnikowsky: To normalne, że nikt takich kwot nie zapłaci wszystkim państwom wysuwającym roszczenia. Niemiec się powinien liczyć z tym, nie dla tego, że zaczął wojnę, tylko dlatego, że ją przegrał. Sowietów nikt nie rozliczał z zaboru Ziemii, zbrodni wojennych, rabunków i gwałtów. Inna sprawa jest taka, że otrzymując ziemie zachodnie wspaniały rząd PRL się zrzekł dalszych roszczeń w stosunku do Niemczyków, więc dla mnie sprawa jest zamknięta i Polska teoretycznie nie ma prawa takich roszczeń zgłaszać.

  •  

   pokaż komentarz

   Jesteśmy częścią ich łańcucha dostaw.

   @Herron: częścią ich łańcucha, to idealne określenie. Jak Polacy nie chcą, to Ukraińcy mogą klepać części do fabryk.

   z waszej przeszłości

   @Herron: jestem Polakiem i przepraszam za to, ale nie miałem wyboru.

   Niemiecka gospodarka by się jeszcza bardziej umocniła

   @Herron: xD A może niech Polacy dadzą Izraelowi 1bln PLN (ale mogą wydawać tylko w PL). Wtedy też się umocnimy.

  •  

   pokaż komentarz

   @obni: Jeżeli nic z tego nie wyjdzie, to po co kręcić gównoburzę?. Poza tym, sprawa reparacji niemieckich jest zamknięta, a jedynym adresatem skarg w tej sprawie nie są Niemcy, a Rosja.

  •  

   pokaż komentarz

   @obni: niestety mają silny argument - komuniści podpisali porozumienie w którym godzą się na to że blok wschodni nas reprezentował w sprawach reparacji od Niemiec.

  •  

   pokaż komentarz

   bo Niemców boli dupa

   @JakovKarnic: Ok, następny.

   Ponieważ środowiska żydowskie

   @Herron: Przypomnij mi kiedy środowiska żydowskie zrzekły się praw do roszczeń, tak jak to zrobił PRL, którego III RP jest oficjalnie uznaną kontynuacją?

   bo ta kurwy

   @premo: Ok, następny.

  •  

   pokaż komentarz

   @JakovKarnic: Unia Europejska działa na tej samej zasadzie. Dopłacają Polsce, ale my kupujemy głównie w zagranicznych sieciówkach i teraz niemcy mają 58 mld nadwyżki budżetowej pomimo spowolnienia. Tak, ich gospodarka i przemysł by się umocniły, a Polskie firmy osłabiły, bo nikt by nie kupował karabinu czy opancerzonego pojazdu od polskiej firmy, tylko te pieniądze w całości szłyby z powrotem do Niemiec, przecież nikt nie sprzedaje po cenie produkcyjnej. Podobnie działa 500+. Wieszczyli koniec, a efekt był odwrotny dzieki wzrośxie konsumpcji, a ile tego kapitału idzie na zachód przecież. Oczywiście dalsze plusowanie to zły pomysł.

  •  

   pokaż komentarz

   @obni: wyjdzie ......przed kolejnymi wyborami.

   PiS znowu tego w kampanii wyborczej użyje a lemingi lykaja i na pisrael głosują

  •  

   pokaż komentarz

   @Polak_maly_: @Polak_maly_: Polska się niczdgo nie zrzekła. Niemcy nie mają żadnego dokumentu, który by ten fakt potwierdzał.

  •  

   pokaż komentarz

   @filozof900:

   to w konsekwencji akceptujemy roszczenia żydowskie
   Co
   Nie, to tak nie dziala, prawo tak nie działa. Jak sam stwierdziłes- to jest jakiś absurd.

  •  

   pokaż komentarz

   @Polak_maly_: Ten dokument nie istnieje. Pytali się w ONZ i nic takiego tam nie było, a jak coś tam było to nawet na tym żadnego chyba podpisu nawet nie było, a nawet jakby to była prawda, to podpisano gobpod presją sowieckiego zaborcy, a taki dokument już nie ma mocy prawnej. Nie możesz wymuszać na kimś przepisania kamienicy groźbami. Jakby to zostało dowiedzione, to byś wszystko stracił, tak jak to było z dziką reprywatyzacją.

  •  

   pokaż komentarz

   @joyko: aha czyli prawo kalego, jak my mamy oddawać to źle, jak nam mają oddawać to dobrze xD z takim myśleniem w tym kraju jeszcze długo nic się nie zmieni

  •  

   pokaż komentarz

   @filozof900: co ty człowieku p$$!@!!isz jakie prawo kalego xD oba przypadki są totalnie nie powiązane, inne, niezależne, motywowane w inny sposób a ty.. nawet nie wiem jak to opisać xD czyli co jak skazali w Polsce kogoś za morderstwo to potem wszystkie sprawy (np za samoobronę czy ki chuj) też mają być z automatu klepniete? Co za abstrakcja xD dobry sobie nick wybrales, toć to jakieś absurdalne filozofowanie.
   Btw- w Polsce nie ma precedensu.
   Dla mnie to eot, nie musisz odpisywać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Herron: Gdyby to dostali mielibyśmy program 1000+ i 15stą emeryturę ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Herron brzmi super , ale otworzyli byśmy puszkę pandory , ziemię odzyskane , Kaliningrad , zaraz by Litwa była , potem Ukraińcy Przemyśl , Grecy reparacje. Ruscy by sobie wzięli wschodnią Ukrainę , Irlandia Irlandię północna

  •  

   pokaż komentarz

   @Polak_maly_ Niemcy dwukrotnie rezygnowały z roszczeń ziem odzyskanych najpierw w 1970 ( jako RFN ) potem w 1990 jako zjednoczone RFN
   Polacy też dwukrotnie reYgnowali z niemieckiej kasy w latach 50tych ( a szkoda , ale niestety sowiety nas wtedy ostro ruchaly na " wypłacanych odszkodowaniach " i w 1990r drugi raz

  •  

   pokaż komentarz

   @joyko: własnie widze, że nie potrafisz tego opisać chociaż doceniam malownicze porównania

  •  

   pokaż komentarz

   @Herron "Gdyby Niemcy zapałciły Polsce .."
   Chciejstwo i gdybanie! I cała masa plusów.
   Ja bym jeszcze dodał do tego nacjonalizację majątków pierwszej setki najbogatszych wg.Wprost.
   Po co się ograniczać! Jak szaleć to szaleć!

  •  

   pokaż komentarz

   @obni: Najlepiej byłoby się dogadać z Izraelem. Będą za nas drzeć ryje i dostaną 50%. Lepsze 50%, niż gówno.

  •  

   pokaż komentarz

   @filozof900: masz rację, dla mnie to taka abstrakcja, że nawet nie wiem jak to opisać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Herron: a jak Niemcom będziesz motywować że pod presją przyjmowaliśmy tą ustawę i jest dlatego nieważna to im dupa ze śmiechu odpadnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @ASLR: moim zdaniem Izrael tylko czeka aż damy im taką propozycję legitymizując ich roszczenia wobec nas. Koniec końców od Niemiec nic się nie wyciągnie, ale roszczenia wobec żydów trzeba będzie płacić.

  •  

   pokaż komentarz

   @presto41: bo jestesmy jak ta brzydka panna na wydaniu. lepiej nie podskakiwac, siedziec cicho i w zadnym wypadku niczego sie nie domagac. ciepla woda bedzie.

  •  
   POLSKI__OBOZ_KONCENTRACYJNY

   0

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @obni: Zgadzam się. Niemiec lubi/musi być pod butem, inaczej jest skłonny do wszelkiego rodzaju barbarzyństwa. Napiętnować, oskarżać i nie dać sobie dmuchać w kaszę.

 •  

  pokaż komentarz

  Nawet jeżeli nic z tego nie wyjdzie i będzie uznane za prowokację to warto posługiwać się tą kartą aby coś ugrać nie tylko z niemcami ale i w przypadku bezprawnych roszczeń żydowskich.

  •  

   pokaż komentarz

   @juzjuzjuz: tu trzeba uważać. Michalkiewicz słusznie prawi żeby nie iść w retorykę typu: "Niemcy sa nam winni 850mld a żydzi chcą od nas 600mld wiec niech Niemcy spłacą żydów a nam zostanie 250mld" . Nie wolno nam tak twierdzić bo to oznaczałoby uznanie roszczeń żydowskich przez Polske

  •  

   pokaż komentarz

   @juzjuzjuz: Roszczenia żydowskie tyczą się mienia bezspadkowego, które zgodnie z prawem każdego chyba kraju na świecie należy do państwa - bo jak niby inaczej miałoby to wyglądać. Są więc z natury niedorzeczne, bo domaganie się od kogoś spadku na podstawie przynależności religijnej jest totalną bzdurą. Podstawą do spadku są więzy rodzinne i ewentualnie testament a nie "bo on też wierzył w zielone ludziki tak jak ja i mi się należy".

   Natomiast my tutaj mówimy o reparacjach, czyli ile kasy powinni nam oddać za zrównanie kraju z ziemią, bo nie zostało to sprawiedliwie uregulowane - to już nie jest takie niedorzeczne, bo gówno tak naprawdę dostaliśmy a nie rekompensatę za te zniszczenia - a 3 RP jest bezpośrednim prawnym spadkobiercą 2 RP i te wszystkie straty nie są "bezspadkowe". Bo gdyby nas nie było na mapie, to by nie było komu oddawać - no ale jesteśmy. Chociaż tak naprawdę powinni wtedy oddawać nowemu właścicielowi tych ziem które zrujnowali. Czy oddali Białorusi przykładowo?

  •  

   pokaż komentarz

   @Brunoxp: Żydzi od nas by dostali maks 2-4 mld usd lub zero jeżeli im ta kwota nie pasuje. Bajeczki o 300 mld mogą sobie wsadzić. Wystarczy zrobić ustawę reprywatyzacyjną, a tam jasno napisać, że zadośćuczynienie powinno być obliczane na podstawie wartości nieruchomości z roku 1945, a wtedy to będą groszowe sprawy - 1/20 lub nawet gorzej, a nie że żydostwo sobiw nalicza po jakieś maksymalnej obecnej wartości. Nie, oni tego nie utrzymywali dekadami. Teraz to byłaby ruin. Wystarczy zobaczyć zrujnowane i opuszczone byłe kamienice żydowskie. Są w stanie absolutnej rujny i nikt tego nie chce, ale jak odbudujesz, to nagle 120 letni spadkobierca się pojawia.

  •  

   pokaż komentarz

   @juzjuzjuz: Oddać żydom prawo do reparacji, w zamian za zrzeczenie się jakichkolwiek roszczeń do polaków ;) Niech się z Żydzi z Niemcami i Ruskimi użerają ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @juzjuzjuz: "Nawet jeżeli nic z tego nie wyjdzie i będzie uznane za prowokację to warto posługiwać się tą kartą" - Na uj posługiwać się kartą, która nie bierze? Poza tym, sprawa reparacji niemieckich jest zamknięta, a jedynym adresatem skarg w tej sprawie nie są Niemcy, a Rosja.

  •  

   pokaż komentarz

   @Brunoxp: To niech jeszcze Polska idzie za ciosem i zgłasza roszczenia wobec Żydów za podp%!!?!%anie do Gestapo, kolaborację z okupantem - i w konsekwencji współudział w wymordowaniu przez hitlerowców polskiej inteligencji! ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Aureilon: @Fulleks: @Herron: @Khaine: @Brunoxp: zgadzam się że nie powinno się w ogóle grać tą kartą. Nie wiem czy więcej przy tym nie stracimy.

   Idąc za ciosem można żądać od żydów zwrotu majątków które rosja cesarska zabrała polakom i przekazała żydom po upadku powstania styczniowego.

  •  

   pokaż komentarz

   @juzjuzjuz: Uuuuu, ale to byłby antysemityzm wtedy. Jak można się od biednych ofiar Holokaustu czegokolwiek domagać? Oni nigdy nic nikomu złego nie zrobili...

  •  

   pokaż komentarz

   żydzi chcą od nas 600mld

   @Brunoxp: Juz 600 mld? Kurla, co o tym czytam, padaja coraz wyzsze kwoty.

  •  

   pokaż komentarz

   @pindolino: inflacja i oczywiście odsetki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Mówić mówić i to głośno.

  Mówić równiez o współpracy zydow z Niemcami podczas wojny.

  Koniec z tym szajsem. Nie można tego pominąć.

 •  

  pokaż komentarz

  "Niemcy mówią o prowokacji." W tym to akurat mają duże doświadczenie biorąc pod uwagę 1939 rok.

 •  

  pokaż komentarz

  Jeszcze nigdy tka nie było w dziejach świata żeby silny opłacał się słabszemu. Tyle w kwestii odszkodowań

1 2 3 4 5 6 7 ... 11 12 następna