•  

  pokaż komentarz

  no i mamy... 500+ ale w portfelach 700-

  •  

   pokaż komentarz

   @Mete:

   źródło: przynajmniej-daly_2019-01-24_12-19-00.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @death070: Ale masz 700-. :)
   W końcu odzyskujemy godność.

  •  

   pokaż komentarz

   @death070: dzieci rób - najlepiej trojaczki od razu,

  •  

   pokaż komentarz

   @pomidorowymichal1: Bo kasę na kupowanie głosów przez pis trzeba zabrać przedsiębiorcom. A jeśli obciążasz wszystkich pracujących to i automatycznie efekty tej pracy drożeją..
   Dodatkowo dowalili najgorsze podatki czyli paliwo + sztuczne podnoszenie pensji minimalnej... a to się przekłada wzrost cen produktów na każdym etapie od fabry do dostarczenia w nasze ręce.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mete: @StaryWilk: @len13:

   @Somsiad-z-prawej: na pewno nie jest to wina inflacji spowodowanej nadmiernym rozdawnictwem
   @derylio1
   Ładnie się podsumowujecie z tym rozdawnictwem i 500+ #januszeekonomii

   500+ wywołało suszę i wzrosty cen żywności w całej Europie?
   A może na globalny rynek paliw też ma wpływ i na to ile OPEC wydobędzie ropy czy na produkcję z łupków w USA?
   A może na 500+ było przyczyną wprowadzenia postanowień klimatycznych i winduje ceny pozwoleń na CO2 i ceny nośników energii?
   A może 500+ wpływa na politykę monetarną FED-u w USA i EBC?

   Nie no 500+ spowodowało taki zwiększony popyt na ziemniaki w całej UE że ceny wystrzeliły w kosmos i pracy jedzą setki kilogramów tygodniowo czy może deszczu do diabła nie było na całym kontynencie i ich zwyczajnie nie było?

   A ta cała rekordowa inflacja to jest coś co nadal jest poniżej celu inflacyjnego i ledwie mieści się w widełkach. Niskie wzrosty cen a nawet deflacja w ostatnich latach to była anomalia i nic o czym marzą ekonomiści.

   No ale 500+ spowodowało, ze inflacja wystrzeliła. 3 lata po wprowadzeniu programu. Bo ludzie kartofli więcej jedzą. A jakoś na ciuchy -typowa konsumpcja "ponad stan/konieczność" staniały.

   GIF

   źródło: media.tenor.com (35KB)

  •  

   pokaż komentarz

   @Mete: Zapomniałeś chyba, że ktoś na tych ziemniakach zarabia. Sądzisz, że rząd rozdaje 500+ jedną ręką a sprzedaje ziemniaki drożej drugą? Rząd nie ma nic do tego.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Nie, to nie jest tak, że wszystko co się dzieje to zależy od INNYCH. Wszyscy nam źle robią, a my biedni nie mamy na to żadnego wpływu. Masz typowe podejście wiecznej ofiary płaczącej nad strasznym losem. Ceny w ostatnich latach rosną i to na maxa.

   A my nic nie robimy, nie rozwijamy się, nie inwestujemy, nie wspomagamy gospodarki tylko podnosimy podatki i ładujemy w socjal by kupić głosy (nie chodzi tylko o 500+, taraz są kolejne fale kupowania głosów). To naturalne że życie na świecie toczy się dalej i nikt na świecie nie będzie czekał na debili w naszym rządzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @len13: Ceny rosną na Maksa? Czego ceny?

   pokaż spoiler Mieszkań? Ale te do inflacji nie są liczone.

   To ty bredzisz jak jakaś ofiara. Nie nie mamy wpływu na pogodę, na politykę monetarna EBC ani FED, nie mamy wpływu na globalne ceny ropy.
   Ograniczony wpływ mamy na kurs waluty i tu nowe 500+ może zwiększyć import i minimalnie podnieść ceny -bo nasze fabryki pracują na pełną parę a inwestycje dopiero teraz wystrzeliły, w tym roku. Ale tego wszystkiego nie widać jeszcze w danych GUS-u.

   Czwarta najszybciej rozwijająca się gospodarka na planecie a gamonie p!!$?$#ą 500+ i o Wenezueli pod każdą informacją o inflacji. A baran jeden z drugim ani do danych Eurostatu czy GUS nie zajrzy i nawet nie pofatyguje się sprawdzić jaki jest cel inflacyjny NBP. Pewnie nawet nie słyszał o takim pojęciu ale jebnie mama z 500+ i Wenezuela+ i zadowolony ze swej błogiej ignorancji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mete: A najgorsze, że jesteśmy okłamani przez GUS jeżeli chodzi o wielkość inflacji i swoje oszczędności zamiast dać spokojnie na obligacje które są okłamywane (liczone na bazie inflacji podawanej przez GUS xD) to muszę kombinować z inwestowaniem.

   GUS podaje inflację na poziomie niecałych 2%, a rzeczywista wynosi ok 8% xD

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: a czy kolego nasza polityka na to nie wpływa, odbijam temat od 500+, oczywiście bo chodzi mi o nasze międzynarodowe ruchy...
   mogliśmy się dogadać w sprawie NS2, gaz byłby tańszy, ale trzeba się uniezależnić od rosjii zgoda Gazoport spoko inwestycja + Baltic Pipe, ale czemu mamy odcinać sami sobie dostęp do gazu ruskich? szczególnie że od gazu się uniezależniamy ale za to wungla bieremy na potęgę.

   Ceny produktów rosną, może przez nowy podatek na hipermarkety,
   kolejny temat Prąd drożeje przez certyfikaty... okey, ale wiedzieliśmy o tym nie od wczoraj... mieliśmy trochu lat aby coś podziałać w tym temacie nie mówię tylko o ostatnich 4 latach ale przynajmniej o 12/15 latach... redystrybucja pozyskiwanie energii by się mocno przydała. Fotowoltaika czy Wiatraki nie wspomnę o EJ.
   ktoś tu nawet dobrze wyliczył ze za wydane 500+ było by nas stać na 4 bloki które byłby by w stanie produkować 10% potrzebnej energii

   co robi nasza banda przygłupów uwala ustawą wiatraki które produkowały tańsza energie od węgla. A jak wszyscy wiemy gdyby nam się udało produkowac energie nie tylko z węgla ale i z innych sektorów tj. EJ. OZE to i pakiet CO2 by nie był nam taki straszny.. można troche jeszcze wymieniać mam nadzieje że zrozumiecie o co mi chodzi, pomimo że napisałem to chaotycznie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Roess: Ma wzrost podatków do tego.

  •  

   pokaż komentarz

   mogliśmy się dogadać w sprawie NS2

   @kogut89: Ja pierdolę(ʘ‿ʘ)

   Elektrownia atomowa produkuje drożej od węgla. Wiatraki dopiero w zeszłym roku stały się konkurencyjne-pod warunkiem, ze nie muszą się przejmować stabilnością sieci i koszty braków wiatru przerzucają na energetykę węglową.

   No i pytanie czy państwo ma budować elektrownie z podatków czy zwyczajnie nie przeszkadzać?

  •  

   pokaż komentarz

   @death070: tak bezdzietnych, młodych polaków widzi pis i jego wyborcy

   źródło: młody polak.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Wszystko drożeje, za standardowe zakupy ~3 lata temu płaciłem 25% mniej...

   Dalej powtarzasz to samo, że wszystko zależy od sił wyższych ... A właśnie wszystko zależy od nas. Tylko trzeba się postarać i coś zrobić. A my nie mamy żadnych sensownych relacji z innymi krajami, żadnego sensownego polityka którego nie byłoby wstyd wysłać za granicę. Nie ma żadnych działań, aby zmniejszyć biurokrację, aby obniżyć podatki, koszty pracy. Jedyne działania na jakie jest kupa pieniędzy to socjal, ale tylko i wyłącznie taki przed wyborami.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: osobiście wolałbym aby za te 500+ budowali Elektrownie Atomową,
   zawsze to lepsze niż bez sensu socjal,
   a tak przynajmniej w przyszłości te energii będzie bardziej opłacalna od węgla, bo pakiety CO2 nie zniknie,
   a do tego będziemy mieć lepsze czystsze powietrze, co pośrednio powinno wpłynąć na lepsze zdrowie społeczeństwa, dzięki czemu nakładu na NFZ może będą niższe.

   a powiedz mi w czym problem z NS2? zawsze mogło to iść przez nasz kraj i zarabialibyśmy na przesyle ? Czyli rosyjski gaz jest beee ale wungiel to czemu nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @len13: Którym przedsiębiorcom PiS coś zabrał?

  •  

   pokaż komentarz

   @pomidorowymichal1: Np wszystkim podnosząc podatki na paliwa, wszystkim podnosząc podatki bankowe, wszystkim podnosząc sztucznie minimalne płacę. Wszystkim ozususowując wszystkie umowy cywilno-prawne. Tak samo jak PO wszystkim zabrało podnosząc VAT. A te wszystkie koszty finalnie płaci końcowy użytkownik. Dodatkowo wszystkim zabierają zatrudniając kolejnych urzędników.

  •  

   pokaż komentarz

   @kogut89: Ale mówienie o tym jak te pieniądze można wydać inaczej to temat na inna dyskusję. Równie dobrze można by zbudować z Polski medyczne centrum Europy albo militarną potęgę w regionie. Eelktrownia atomowa jest tylko jedną z możliwości choć teraz nam potrzeba na gwałt OZE bo jak sami kasy nie wydamy to będziemy dopłacać naszym sąsiadom-Niemcom i Czechom do ich instalacji. Przed Atomówką postawiłbym na PV zwłaszcza na budynkach publicznych a potempomyślał o atomie. Zanim atom zbudują PV już się zwrócą.

   Mnie zwyczajnie irytuje poziom dyskusji o inflacji i 500+ jak i całej gospodarce.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: mieszka za granicą i tu nie podrożały ani ziemniaki ani pietruszka.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: PV powinno być montowane na kazdy dom jednorodzinnnym + pompy ciepła ograniczło by to obciazenie sieci w lecie a i poprawiłoby powietrze jesienia i wczesna wiosna

  •  

   pokaż komentarz

   Dopiero co pisałem komentarz i zostałem zminusowany pod inny znaleziskiem

   Jak ceny towarów przez wrzucenie 500+ do gospodarki wzrosną to łooo panie będe wydawał więcej pinionżków na nie to wzrost pkb będziemy mieć 7% a jak pzedsiebiorcy beda inwestowac w wieksza produkcje a 500 nie bedzie waloryzowane to bedziemz miec taki piekny kryzys
   Za malo korwinistow na wykopie zostalo i wystarczy pokazac TWARDE DANE i patrzcie uuuu rozwijamy sie xD

   W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, w marcu według GUS-u wzrosły ceny transportu (3,5), żywności i napojów bezalkoholowych (2,6 proc.), napojów alkoholowych i tytoniu (1,5 proc.), użytkowania mieszkania (1,0 proc.), zdrowia (2,9 proc.), rekreacji i kultury (1,9 proc.), edukacji (3,1 proc.) oraz restauracji i hoteli (3,6 proc.). Jak wynika z danych GUS-u, spadły natomiast ceny odzieży i obuwia (-2,4 proc.) i łączności (-2,5 proc.).

  •  

   pokaż komentarz

   Jak ceny towarów przez wrzucenie 500+ do gospodarki wzrosną to łooo panie będe wydawał więcej pinionżków na nie to wzrost pkb będziemy mieć 7% a jak pzedsiebiorcy beda inwestowac w wieksza produkcje a 500 nie bedzie waloryzowane to bedziemz miec taki piekny kryzys

   @BeQuickk:
   PKB nominalny
   PKB realny
   Deflator

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Spoko tylko ze ciuchy to paki/china polski socjal nie ma na to wpływu.

   Ciuchy na zamówienie/wytwarzane w Pl np sportowe poszły do góry, a pójdą jeszcze więcej. Średnio 10% do góry od początku roku wzrosły koszty dzianin, ale czekają nas kolejne podwyżki.

   W farbiarniach nie ma komu pracować, w dostawach są opóźnienia, co więcej o terminie dostawy można tylko spekulować.

   Brak szkol zawodowych, brak szwaczek itd, za chwile to wszystko poszybuje wysoko. Nie chodzi o to ze to zle, jest po prostu za szybko. Dlatego za koszulke nie zaplaca 95 pln, ale kawa w coscie w papierowym kubku za 13 to juz luz ( tu juz przelom jest)

   Moim zdaniem jestesmy na chwile przed tym jak kolejne branze drastycznie podniosa ceny.

  •  

   pokaż komentarz

   @pomidorowymichal1: A Ty myślisz że skąd się pieniądze biorą na te podatki?

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: jak ziemniaki kosztowaly 1,25 euro to nadal kosztują tyle samo (od roku)

  •  

   pokaż komentarz

   @SuperFreak: No W Polsce tez kosztują 1,25 euro bo krajowych nie ma - nawet biedronka i lokalne hurtowanie mają ziemniaki z UK czy Hiszpanii. Jak pogoda się nie nabruździ to za kilka tygodni akurat ziemniaki stanieją:) Ale to tylko jeden z tysięcy produktów w koszyku inflacji. I obserwowany w jednym miejscu nie jest miarodajny.
   GUS obserwuje ceny w 35 tys punktów.

   Spoko tylko ze ciuchy to paki/china polski socjal nie ma na to wpływu

   @marcin-rogal-rogalski: Cały czas prubuję tłumaczyć, ze nie na wszystko polski socjal ma wpływ.

   Ciuchy na zamówienie/wytwarzane w Pl np sportowe poszły do góry, a pójdą jeszcze więcej. Średnio 10% do góry od początku roku wzrosły koszty dzianin, ale czekają nas kolejne podwyżk
   Tyle czy to jest problem 500+ czy rekordowo niskiego bezrobocia?
   To już obniżenie wieku emerytalnego czy brak pomysłu na aktywizację długotrwale bezrobotnych jest większym problemem.

   Brak szkol zawodowych, brak szwaczek itd, za chwile to wszystko poszybuje wysoko. Nie chodzi o to ze to zle, jest po prostu za szybko. Dlatego za koszulke nie zaplaca 95 pln, ale kawa w coscie w papierowym kubku za 13 to juz luz ( tu juz przelom jest)
   Tyle, że to znowu nie jest wina rozdawnictwa i 500+ a dekady zaniechań i wyśmiewania szkolnictwa zawodowego.

   Firmy ruszyły z inwestycjami więc jest nadzieja, że się restrukturyzują.

  •  

   pokaż komentarz

   #januszeekonomii

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: #usunkonto dzbanie
   Taka "redystrybucja" bogactwa musi skończyć się inflacją i to jest odwieczne prawo ekonomii. Z jednej strony zwiększony fiskalizm i ucisk państwa, żeby ten hajs zebrać, a z drugiej rozdawnictwo społeczeństwu, które tych pieniędzy nie wypracowało i które wyda je na dobra szybko zbywalne, powodując wzrost ich cen...

  •  

   pokaż komentarz

   @FrasierCrane:
   No i gdzie ta inflacja? W widełkach celu inflacyjnego? Po raz pierwszy od kilku lat?
   Inflacja 3 lata po wprowadzeniu 500+. Weź dzbanie zacznij myśleć.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Ja nie o winie 500+. Nie oceniam tego czy to dobrze czy to zle. 500+ i inne rozdawnictwo przeklada sie na wzrost cen i kropka.

   Tyle czy to jest problem 500+ czy rekordowo niskiego bezrobocia? To już obniżenie wieku emerytalnego czy brak pomysłu na aktywizację długotrwale bezrobotnych jest większym problemem.

   Nie nazywaj tego problemem. Oczywiscie jest to spowodowane rozdawnictwem, w tym 500+. Rozmawiam z ludzmi, rowniez bezrobotnymi, zwyczajnie socjalu maja tyle ze pracowac nie chca. Fakt, maja male wymagania i aspiracje, ale za socjal moga jakos przezyc. Jezeli myslisz inaczej jestes w bledzie, nie ma co o tym dyskutowac.

   Problemem jest to ze ten czlowiek nie wytwarza niczego co jest warte nawet 1 k, a kase za to nic nie robienie otrzymuje. Jezeli zatrudnilbys w 10
   Osobowej firmie 4 takich pracownikow ktorzy nic nie robia, to po roku bylbys bankrutem. Dlatego wszystko drozeje, ta kase trzeba wziac od ludzi ktorzy codziennie od 6/7 wstaja i leca do pracy. Obciazenia sa wieksze wiec i praca wiecej kosztuje, surowce itd. Skutkuje to podniesieniem cen. Im wiecej socjala tym ceny musza isc w gore bo tego coraz wiekszego socjala finansuja ludzie pracujacy.

   Wzmozone rozdawnictwo w ostatnim okresie to przyspieszylo, tylko niektore branze podniosly ceny. Czeka nas podwyzka wszedzie, to tylko poczatek. Problemem jest tempo tych zmian, ludzie nie nadazaja sie przystosowywac, nawet psychicznie

  •  

   pokaż komentarz

   @pomidorowymichal1, @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Masz, długo nie trzeba było czekać: https://www.wykop.pl/link/4986803/przedsiebiorcy-zaplaca-o-60-podatku-wiecej-bo-fiskus-po-latach-zmienil-zdanie/
   Takich przykładów jest wiele... problem jest taki, że tak zakochaliście się w pisie że nie widzicie że to jeszcze większe gówno niż PO podnoszące VAT.

   Dodatkowo chamstwo weszło już na kolejny level bo teraz już się prawa nie zmienia, teraz weszło to już na kolejny level abstrakcji: teraz już się prawa nie zmienia, teraz się je produkuje najniższej jakości, a później do woli interpretuje.

   A myślisz że po co to wszystko? Kasy im trzeba na łapówki wyborcze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mete: Nie bardzo kumam tych cen z opisu. U mnie od 2 lat kupuję chleb w tej samej cenie. Żabka.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lechulec: ale pewnie mniejszy albo z gorszych/tańszych składników

  •  

   pokaż komentarz

   1. Pośrednicy 2. Brak nowych zbiorów . 3. Efekt suszy z ubiegłego roku 4. Moda na vege
   1.Kontrola UOKiK wykazała, że rolnik zarabia najmniej. Między nim a sklepem jest zwykle kilku pośredników, którzy mają istotny wpływ na to, za ile konsument ostatecznie kupuje warzywa i owoce. I tak na przykład w przypadku jabłek zysk pośredników wynosił nawet do 77 proc., a sklepów do 27 proc. W najgorszym przypadku sadownik zarobił zaledwie 14 proc. końcowej ceny jabłek.
   2.Nadal odczuwamy efekt suszy z ubiegłego roku, a zarazem czekamy na tegoroczne zbiory. Co ciekawe, jak pisze gazeta, analitycy przypisują część podwyżek... modzie na zdrowe odżywianie i unikanie mięsa.
   "Rz" informuje, że sytuacja ma się poprawić wraz z nadejściem wakacji - wtedy na rynku pojawią się najnowsze dostawy warzyw z pól.
   https://www.prawokonsumenckie.pl/pl/a/dlaczego-ceny-warzyw-i-owocow-sa-takie-wysokie-kto-na-tym-zarabia

  •  

   pokaż komentarz

   @Mete: czy 500+ wpłynęło rownież na wzrost cen w innych krajach europy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  1. Niesprzyjająca pogoda,
  2. Wzrost ceny paliw na świecie,
  3. Sypanie hajsem na prawo i lewo przez narodowych, świętojebliwych komuchów z PiS,
  4. Podatki i daniny wprowadzone przez narodowych, świętojebliwych komuchów z PiS.

 •  

  pokaż komentarz

  Z pewnoscia inflacja wywolana chu***a polityka wladz nie ma znaczenia xd

 •  

  pokaż komentarz

  Zarobki rosna jak na drozdzach (rynek pracownika?:), transfery socjalne rosna to i ceny beda rosly. Chyba nikt nie myslal ze w Polsce ceny lokalnych towarow/uslug/mieszkan pozostana na dotychczasowym (nizszym) poziomie, a zarobki beda jak w niemczech czy innym UK. Wszystko sie z czasem wyrowna, i skoncza sie mozliwosci wyjazdu za granice na "krotki" zarobek a potem zycia jak krol w PL za euro/$. Kto byl biedny bedzie dalej biedny, tylko bedzie mial "zachodnia" biede, mieszkanie/jedzenie bedzie drozsze a iphone tanszy. Z czasem skonczy sie tez sens transferu/outsourcowania pracy do europy wsch. (i pewnie dobrze, ten caly globalizm wyszedl wszystkim bokiem) jak zarobki zbliza sie do zachodnich, po co kombinowac jak nie bedzie roznicy?

  •  

   pokaż komentarz

   @kaktusak: Polska nigdy nie dogoni zarobkami zachodu. W tym momecie przecietny polak jest biedniejszy od biedaka na zachodzie.
   Zarobki rosna szybciej w bogatych krajach. Dlatego bogaci staja sie jeszcze bogatsi a biedniejsi staja sie biedniejsi.
   Polska jest biedakiem I wydaje wam sie ze zarobki szybko rosna ? Wszedzie zarobki szybko rosna nie tylko w polsce I to czasem duzo szybciej.

  •  

   pokaż komentarz

   @boskii89: W których zachodnich krajach rosną szybciej? Dla przykładu sobie zerknąłem na Niemcy. Od 2000 do 2017 średnia roczna pensja urosła z 34711 na 39041. To jest 12% a w wartościach bezwzględnych 4330eur. W Polsce w tym samy czasie wzrosły z 23086 na 51258 czyli 122% a w wartościach bezwzględnych 28172pln (6584eur).

  •  

   pokaż komentarz

   @desf: Porownaj ostatnie 3 lata nie 17 lat gdzie polska z lokalnego biedaka i dziada dostala mozliwosci i pieniadze na rozbudowe kraju i wielkie inwestycje zachodnie ktore tak naprawde daly mozliwosci wzrostu wynagrodzen ktory nic w sumie nie zmienil i dalej polska jest lokalnym biedakiem.
   Islandia , Anglia , Irlandia , Hiszpania, Litwa jeszcze pare innych.

  •  

   pokaż komentarz

   Zarobki rosna szybciej w bogatych krajach.

   @boskii89: co? XD dawaj źródła, jeśli już pieprzysz takie kocopoły

  •  

   pokaż komentarz

   @boskii89: Od 2014 w Polsce płace rosły 2x szybciej niż w Niemczech. Poczytaj sobie dane: tradingeconomics.com

  •  

   pokaż komentarz

   @boskii89: ej ale co się dziwić? 123 lat rozbioru, potem 2 wojny niemal po sobie, a później 70 lat PRLu.
   To i tak cud, że jakoś doganiamy zachód ;-)
   Poland Strong! ᕦ(òóˇ)ᕤ

  •  

   pokaż komentarz

   @boskii89: nie wiem skad Ty swoje informacje bierzesz, na zachodzie zarobki rosna coraz wolniej a tez co chwile wchodza nowe podatki, szczegolnie tam gdzie trzeba wykarmic darmozjadow na socjalu. Myslisz ze dostalismy jakies pieniadze od tak za nic? ( ͡° ͜ʖ ͡°) jeszcze dlugo bedziemy odczuwac skutki tych zlych decyzji, jak chocby utrata suwerennosci na rzecz unii europejskiej

  •  

   pokaż komentarz

   @boskii89: @boskii89: No dobra, to jedziemy z ostatnimi 3 latami dla UK (bo Anglii osobno nie podają za bardzo). Średnia Q12016-Q12019 wzrosła z 488 do 527 gbp tygodniowo, po przemnożeniu przez 52 i odjęciu wychodzi więcej o 2028 funtów rocznie (9780pln). Dla polski porównałem styczeń 2019 bo Q1 mi się nigdzie nie rzuciło w oczy, to jest 4932pln. Po przemnożeniu przez 12 i odjęciu rocznej pensji z 2016, czyli 48566 wychodzi 10618pln. Czyli WIĘCEJ.

   Warto też zwrócić uwagę, że mówimy tu o samych pensjach, jakby wziąć pod uwagę PPP to już w ogóle jesteśmy do przodu.

   UK
   PL 2016
   PL 2019

  •  

   pokaż komentarz

   @desf: mam pytanie na serio, czy to możliwe, że taki duży skok zaliczyliśmy poprzez zwolnienie się wielu ludzi na najniższych szczeblach wypłaty, aby ciągnąć socjal? I to dlatego średnia wzrosła? Jak wygląda obliczanie tej statystyki?

  •  

   pokaż komentarz

   @TAKATA_: Wątpię żeby takich osób było wystarczająco żeby jakoś zauważalnie wpłynąć na średnią. Zwłaszcza że na miejsce wielu z nich przyszedł ktoś inny (np. Ukrainiec). Wpływ socjalu na średnią prędzej będzie taki że pensje po prostu rosną, a te najniższe najbardziej - wystarczy popatrzeć ile lidl czy biedronka ostatnio zaczęły płacić. Ale nawet to podejrzewam ma nie taki znowu duży wpływ - całą gospodarka rośnie i idzie do przodu, nawet pomimo wielu przeciwności rzucanych pod nogi przez obecny rząd, więc normalne jest to że pensje też idą do góry.

  •  

   pokaż komentarz

   @kaktusak: Mi się wydaję że zarobki budowlańców rosną jak na drożdzach... kurła teraz za byle pierdołe krzyczą ja za woły. Był u mne elektryk ża przeciągniecie peszla po podbitce 20mb podłaczenie 3 lamp i wyminę 2 gniazdek 600zł krzyczał . Kolejny za obłożenie płtkami cokołu domu i połezeniu 6,5m2 przed wejsciem i jednego filara ok 2m2 krzyknał 4900zł za 1,5tyg roboty.. przecież to jakaś masakra

   nie dość że bez faktur bez vatów to robią to jeszcze stawki takie że ja nie wiem ile bym musiał zarabiać... buduje się na potęgę i jest trudno o fachowców przez co stawki sa wywalone w kosmos..

  •  

   pokaż komentarz

   Zarobki rosna jak na drozdzach

   @kaktusak: (✌ ゚ ∀ ゚)☞

  •  

   pokaż komentarz

   Chyba nikt nie myslal ze w Polsce ceny lokalnych towarow/uslug/mieszkan pozostana na dotychczasowym (nizszym) poziomie, a zarobki beda jak w niemczech czy innym UK.

   @kaktusak: No dziwne, że w niemcowie ceny w wielu przypadkach podobne, a zarobki większe Polski wolny ryneg xD

1 2 3 4 5 6 7 ... 17 18 następna