•  

  pokaż komentarz

  25,9%
  zwycięstwo


  No zajebiste to zwycięstwo gdzie potrzebujesz drugiego takiego samego "wygranego" do koalicji aby móc w ogóle cokolwiek zrobić. Żeby u nas PiS z PO tak "wygrało" to by było wspaniale.

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine: juz raz tak wygrali ale sie nie dogadali. No i -> chcesz powrotu Zdradka do steru ? Sienkiewicza z podpalaniem budek ? A może Seremeta ścigającego antysemityzm (jakby nie było ważniejszych problemów) ? I to wszystko utytłane w socjalnym programie PiSu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zielony_Pio: A masz wybór? Niby w jaki sposób PO albo PiS mają przestać być dominującymi partiami w Polsce gdy nie ma absolutnie żadnego innego ruchu, który mógłby przebić się głęboko do mainstreamu? Już dość mam wysłuchiwania tych jęków, bo wszyscy tylko narzekają, że PiS złe, że PO złe, tylko k!$?a nikt jakoś nie jest w stanie pokazać kto niby miałby za nich wejść.

   Konfederacja? Zlepek prawo-katolickich szurów którzy centralny elektorat odstraszają z daleka i nie mają żadnych szans na więcej jak z 7% i to tylko w sytuacji gdyby z zaciśniętymi zębami część osób na nich zagłosowała nie popierając ich tak naprawdę.

   Wiosna? To samo co Konfederacja tylko z lewej strony i zgarnęli zdaje się trochę antysystemowego elektoratu od Kukiza, bo Biedroń też przecież taki buntowniczy.

   Kukiz? Skończył się po tym jak pokazali, że żaden z nich antysystem tylko zwykłe mordy przy korycie i lizodupy PiSu w większości przypadków.

   No? Co niby mamy mieć innego niż PiS albo PO zgarniające większość? Więc czy chcę powrotu starej gwardii PO albo kontynuacji rządów PiS? Nie, ale na nic innego liczyć nie możemy i fakty są takie, że albo jedni albo drudzy dopóki jakimś cudem nie powstanie ruch, który będzie mógł coś się przebić i powalczyć o centrum. Taką szansę miał ruch Kukiza, ale był nieprawdopodobnie wręcz niekompetentny i zaprzepaścił wszystko co osiągnął. O centrum mogła też walczyć Nowoczesna, ale to też była taka parada żałosnej niekompetencji, że szkoda nawet szczempić ryja.

  •  

   pokaż komentarz

   Kukiz? Skończył się po tym jak pokazali, że żaden z nich antysystem tylko zwykłe mordy przy korycie i lizodupy PiSu w większości przypadków.

   @Khaine: czemu uważasz ich za szurów ? Są w polityce od lat i najczęściej nie przy korycie. Dla mnie są wiarygodni. A na centrum nikt nie głosuje. Nie da się zaistnieć jako nowa partia centrowa, dopiero później można w nią wyewoluować

  •  

   pokaż komentarz

   @Zielony_Pio: Niech Konfederacja zdejmie z najwyższych miejsc na liście niebezpiecznych szurów, to wtedy na nich zagłosuję. To są ludzie którzy i tak przejdą do PiSu tydzień po wyborach (taka Godek przejdzie np. na bank), nie mam zamiaru dawać im głosów.

   Zresztą - Godek jako jedynka w liberalnej Warszawie -> XDDDD Ludzie by się woleli w Wiśle utopić niż na nią zagłosować.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zielony_Pio: Niech Konfederacja zdejmie z najwyższych miejsc na liście niebezpiecznych szurów, to wtedy na nich zagłosuję. To są ludzie którzy i tak przejdą do PiSu tydzień po wyborach (taka Godek przejdzie np. na bank), nie mam zamiaru dawać im głosów.

   @Khaine: gdzieś musieli ją dać, ale imo Bosak byłby tam lepszy.
   Z resztą na zachodzie nie ma co nawet startować z poglądami konserwatywnymi. Tam dopiero jak Niemcy z muslimami i Ukrami zrobią swoje to może się zastanowią nad swoimi decyzjami. Na Wschodzie za to nie masz co startować z liberalnymi poglądami gospodarczymi. Tam socjal rządzi. Na południu nawet się nie pojawiaj jeśli nie obwieścisz że przywileje górnicze zostaną utrzymane. I tak się to kręcić będzie.
   Mi osobiście też Godek nie pasuje. Wgl nie rozumiem czemu oni tak często podnoszą ten argument aborcji, przecież nie jest to jakiś nie wiem ja bardzo donośny punkt w debacie społecznej w Polsce. Są ważniejsze tematy a oni i ich wrogowie tylko aborcja Godek i Godek. Chciałbym tylko, żeby Korwin już odszedł z polityki, bo staje się powoli takim Niesiołowskim ...

  •  

   pokaż komentarz

   Chciałbym tylko, żeby Korwin już odszedł z polityki, bo staje się powoli takim Niesiołowskim ...

   @Zielony_Pio: O to to. Jest już tak skompromitowany, że jedyne co może dać od siebie to niewielki elektorat kuców z batalionu Żelaznych Dziewic #pdk ( ͡° ͜ʖ ͡°) a cała niemalże reszta Polski to elektorat negatywny. Zyskujesz 3% które zawsze będzie za, 2% takich co się wahają i 95% takich co są bezwzględnie przeciwko, bo Korwin już ma tak zszargany wizerunek, że gorzej chyba naprawdę się nie da. Więc mając Korwina masz jedno i drugie w pakiecie - kilka miernych procent za i całą resztę Polski przeciwko. Czy to się aby opłaca gdy tego żelaznego za jest mniej niż wynosi próg wyborczy? Powinni zacząć pompować Mentzena ile wlezie, bo tylko on ze swoją racjonalną i umiarkowaną twarzą jest w stanie to pociągnąć gdzieś indziej niż w przepaść. Wtedy też pewnie do ruchu by dołączył Gwiazdowski, który nie chce mieć nic wspólnego z obecną Konfederacją, bo by mu to tylko zszargało opinię. Dał raczej już do zrozumienia w wywiadach, że z Korwinem to on nigdzie nie ma zamiaru iść.

   Godek jakby startowała gdzieś na Podlasiu to by może miała szanse, a jakby w Warszawie był Bosak, to najprawdopodobniej bym na niego zagłosował, bo on zdaje się być jeszcze stosunkowo umiarkowany. Myślę, że wiele osób by mogło pomyśleć podobnie jak ja. No ale jak zobaczyli Godek to stracili wszelkie wątpliwości czy chcą postawić krzyżyk przy Konfederacji wiedząc kto to jest.

  •  

   pokaż komentarz   @Khaine: ciekaw jestem czy kiedyś poznamy zakulisowe decyzje, które kazały dać Godek tam a nie gdzie indziej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zielony_Pio: Ja nie wiem w ogóle co ona robi w Konfederacji. Nie ma niczego poza byciem rozpoznawalną jako antyaborcyjna zamordystka, żadnych innych zasług i na terenie Warszawy jestem pewien że zamiast im dać głosy, to im odebrała - bo ludzie byli pewni, że nie chcą jej widzieć w polityce i że pod żadnym pozorem się nie zgadzają aby ich reprezentował ktoś taki w PE. Bosak to chociaż od lat jest znany jako członek narodowców i przy nim już można by się zastanowić nawet nie będąc narodowcem.

  •  

   pokaż komentarz

   reprezentował

   @Khaine: może jako potwierdzenie swojej antyaborcyjności ? Nie wiem. Sam jako turbokonserwa mam mieszane uczucia co do tych postulatów i myślę, że lud na wschodzie też raczej mało się przejmuje akurat tym zagadnieniem prawnym a bardziej ich interesuje co innego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zielony_Pio: Ja jestem obyczajowym lewo-centrum i gospodarczym prawicowcem (we współczesnym rozumieniu). Jestem w stanie zagłosować na kogoś kto jest podwójnie na prawo, ale na pewno nie na kogoś takiego jak ona xD Fanatyczny, katolicki zamordyzm mnie zdecydowanie nie interesuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine: ano zwyciestwo. Beda mogli tworzyc rzad.
   W panstwach gdzie jest duzo partii koniecznosc budowy koalicji jest oczywista.

   Po prostu u nas PiS i PO juz przyzwyczaily ludzi ze sa oni, dwie glowne sily, i jakies tam przystawki.

   P.S. Juz taka maja,w w amachs wojego bloku lewicowego i maja wiekszosc miejsc w pralamencie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine:

   Konfederacja? Zlepek prawo-katolickich szurów którzy centralny elektorat odstraszają z daleka i nie mają żadnych szans na więcej jak z 7% i to tylko w sytuacji gdyby z zaciśniętymi zębami część osób na nich zagłosowała nie popierając ich tak naprawdę.

   Ale co ty p#@?@$$isz za przeproszeniem?

   Sam nazwę sie jako centrowy elektorat, religię mam w dupie, nie zgadzam się z częścią postulatów konfederacji, gardzę takimi debilami jak Godek czy inni, ale i tak na nich zagłosowałem i dalej będę głosował, a na pis/po nie będę głosował już nigdy.

   I jak ta partia może mieć więcej niż te dajmy na to 7%, jak ich każdy cenzuruje w mediach? Wytłumacz mi to logicznie, dzień w dzień i ostatnio przed wyborami we wszystkich największych stacjach 99% informacji to było po/pis/wiosna.
   Na takich faktach w tvnie to chyba w ostatnich miesiącach nawet 1 materiału o nich nie było.Jedynie czym się tvn popisał to kompletnie olewając konfederacje przy jakimś sondażu.
   To na Polsacie jedynie widziałem jak w ostatnich dniach pokazali fragment wiecu konfederacji, na wszystkich CISZA.
   A na TVP, to po debacie chyba zrobili 1 czy tam 2 materiały, że niby to antypolacy i prorosyjska partia....

   Wiosna promowana tak wszędzie to się dopiero skompromitowała wysyrwając wynik minimalnie większy niż pomijana błazneracja.

   Gdyby Konfederacje pokazywali chociażby jak wiosne to z palcem w dupie do PE mieliby ponad 10% i nawet nie próbuj tego negować, ale po co ! Trzeba się śmiać bo bez pomocy/promowania tylko ok. 5% zdobyli xDDDDD i najlepiej to głosować na PO/PIS bo te partie tylko się liczą ¯\_(ツ)_/¯

   Teraz głosować na po bo mniejsze zło, a potem będzie na pis bo mniejsze zło i tak dalej będzie w tym zj%!?nym kraju do usranej śmeirci.

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine:

   Z drugiej strony piszesz o szurach, a to w PO/PiS ich nie ma?

   Pawłowicz, Macierewicz, Szydło, Różna Thun, Kopacz Schetyna to kto to niby?

   Tacy sami ,,yntelygenty" jak taka Godek czy Korwin.

  •  

   pokaż komentarz

   Z drugiej strony piszesz o szurach, a to w PO/PiS ich nie ma?

   @technojezus: Co z tego że też ma jak to na nich zagłosuje 80% wszystkich uprawnionych do głosowania?

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine: eeeee bo tylko ich pokazują w telewizji ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @technojezus: No i taka jest prawda. I nie zawalczy o centrum nigdy żadna partia której nie stać na masowe i wręcz uporczywe promowanie się w telewizji. A stać tylko PiS i PO oraz tych którym łaskawie pozwolą. I dopóki nie wpadnie tutaj jakiś miliarder filantrop na pełnej k##%ie i dofinansuje ruchy spoza układu srogimi milionami, to w kraju się absolutnie nic nie zmieni - mamy system dwupartyjny od pewnego czasu już.

   Tutaj ładnie jest wytłumaczone czemu wybory w każdej innej formie niż STV prędzej czy później zawsze utworzą system dwupartyjny. Na pewno tak się zawsze stanie w dużych krajach, gdzie próg wejścia w rozgłos jest ogromny. W mniejszych krajach jeszcze jest szansa zaistnieć poprzez wybicie się na szczeblu lokalnym - w większych bez inwestycji milionów albo wielu dziesiątek milionów $ nie ma na to szans. A kogo stać na takie finansowanie? Przede wszystkim partie u koryta, które doją na to z budżetu. I w końcu zostaną tylko one a wszystko inne jest poniżej progu wejścia w rozgłos dość szeroki aby przebijać progi wyborcze - bo ich po prostu nie stać.

   źródło: youtube.com

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawe, co na to pewie poeta pisarz i filozof, który twierdził, że cała Europa 'się budzi' xD

 •  

  pokaż komentarz

  To podobnie jak u nas, pierwsze miejsce socjaliści, drugie niby liberałowie.

 •  

  pokaż komentarz

  Szkoda, że ta druga partia nie wygrała, ale cóż... "DEJ MIE PINIODZE" inaczej głosować nie potrafi ¯\_(ツ)_/¯