•  

  pokaż komentarz

  Dodam od siebie to, co pisałem we wspomnianym wpisie na mirko.

  Tu nawet nie chodzi o sam fakt kłamania, bo kłamią wszyscy i to jest niestety nic nowego. Bardziej chodzi o to, żeby uzmysłowić sobie, jak posłusznym idiotą jest wyborca, który daje się prowadzić na smyczy partyjnej propagandzie.

  Ile w ostatnich tygodniach widzieliście wpisów czy znalezisk o podwyżkach cen paliw? No, kilka było, ale bez porównania z paniką, jaka miała miejsce pod koniec rządów PO. Spece z PiS sobie wymyśliły, że trzeba zrobić z tego najbardziej palący problem społeczny i obwinić rząd. I tak zrobili, a tysiące bezmyślnych ameb lajkowało, szerowało i wrzucało znaleziska na wypok, o tym jak to bardzo rząd PO ich dyma. Mimo, że rząd nie zrobił NIC w kierunku podniesienia cen, była to reakcja na ceny rynkowe ropy.

  Z radia i TV grzmiał za to Jarosław, że w cenie paliwa połowa to podatki i on je oczywiście zniesie, obniży akcyzę, sprawi że Polaka Rodaka będzie stać na paliwo! Tego wymaga odpowiedzialność, do tego trzeba mieć odwagę!

  I co? Minęło trochę czasu, wybory wygrane. Akcyza i inne podatki są takie, jak były. Doszedł za to nowy podatek 10 gr na litrze, więc de facto Jareczek nie tylko nie obniżył, ale nawet podwyższył zobowiązania.

  Reakcja? Czy są znaleziska o tym, jak to na rząd PiS okrada? Czy są oburzone twitty? No gdzieś może są, ale temat w dyskursie publicznym nie istnieje. No ceny są jakie są, jest drogo, ale trudno, dolar wysoko stoi.

  Teraz modne są inne rzeczy. Na przykład straszenie ludzi podatkiem katastralnym, który oczywiście NIEZWŁOCZNIE wprowadzi PO, jeśli dojdzie do władzy. Straszenie wprowadzeniem Euro, które pojawi się następnego dnia po wygranych wyborach. Straszenie odebraniem 500+. Straszenie LGBT. Straszenie "rozbiorem dzielnicowym".

  A ciemny lud co? No ciemny lud kolejny raz daje się nabrać, łyka wygodną dla partii narrację i robi z niej wiodącą. Po wyborach zapomną.

  •  

   pokaż komentarz

   @jamtojest: Bo PiS ma zajebistych PRowców, których nie wiem skąd wziął, ale idealnie rozpracowali mentalność przeciętnego Kowalskiego. A opozycja i inne partie c!%%!wych albo wcale. Dorzuć do tego społeczeństwo, które kompletnie nie jest zorganizowane ani zainteresowane tym co się dzieje w polityce i viola.

  •  

   pokaż komentarz

   @za-co: Ciekawe jest to, że za czasów pierwszych rządów PiS mówiło się, że to właśnie PO ma najlepszych PRowców i spin doctorów. Faktycznie wtedy to oni z łatwością narzucali tematy dyskursu społecznego, chociaż nie aż na takim poziomie.

  •  

   pokaż komentarz

   @jamtojest: Bo PO ma wyborców a PiS ma wyznawców.

  •  

   pokaż komentarz

   Ciekawe jest to, że za czasów pierwszych rządów PiS mówiło się, że to właśnie PO ma najlepszych PRowców i spin doctorów.

   @jamtojest: Mam wrażenie, że cały sztab PRowców PO albo zmienił strony albo wyjechał z Tuskiem do Brukseli...

  •  

   pokaż komentarz

   @jamtojest: PiS przygotowywał podwaliny pod zwycięstwo w 2015 od dłuższego czasu. I trzeba przyznać, że były to skuteczne działania, o których zapewne będą pisali książki. Utworzenie własnych "niezależnych" mediów, zrażenie elektoratu do tradycyjnych mediów, pompowanie wszelkich afer PO do granic możliwości - to wszystko przyczyniło się do tego, że typowy Kowalski jest przekonany, że PO ukradło mu setki miliardów złotych, podczas gdy PiS oddaje ludziom te pieniądze, a Polska staje się poważnym graczem na arenie międzynarodowej.

   To, w jaki sposób są w stanie wygaszać afery po swojej stronie, także zasługuje na podziw. Gdybym rok temu wiedział, że wydarzą się takie rzeczy jak zabójstwo Adamowicza, afera KNF, "taśmy Kaczyńskiego", protesty lekarzy czy nauczycieli - to bym ślepo obstawiał sromotną porażkę PiSu w następnych wyborach. A co tak naprawdę się zmieniło? NIC. Śmiałbym nawet twierdzić, że PiS w ostatecznym rozrachunku nawet zyskał. Podejście na zasadzie "ciemny lud kupi wszystko" z chamską propagandą działa wyśmienicie, a dodatkowo dobrze wiedzą, kiedy odpuścić z ostrzejszym przekazem. Tak jak kolega wyżej napisał - mentalność przeciętnego Kowalskiego idealnie rozpracowali.

   PO w takiej wojnie propagandowej odpada w przedbiegach. Zgodnie z powiedzeniem - "nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem". PO próbuje walczyć z PiSem w parterze, ale to druga strona znacznie lepiej potrafi rzucać gównem. Najlepsze jest jednak to, że tam "wyżej" też nie jest łatwo - gdy opozycja przedstawiła koncepcję Polski federacyjnej, to od razu poszedł przekaz o rozbiorze Polski i takich tam.

  •  

   pokaż komentarz

   @TJ_Laser: Opozycji mam wiele do zarzucenia i uważam że jest beznadziejna, ale ma pewien obiektywny problem. Gdyby sytuacja była odwrotna, to TVP za czasów PO by o takim kłamstwie PO informowała. Tak samo, jak wszystkie inne media. Dziś dowiedzą się o tym tylko odbiorcy mediów, którzy i tak na PiS nie głosują. Ci, którzy powinni o tym wiedzieć oglądają TVPiS, a np. TVN programowo nie wierzą. Nie da się do nich dotrzeć. To jeszcze nie Węgry, ale już całkiem konkretna bańka informacyjna.

  •  

   pokaż komentarz

   więc de facto Jareczek nie tylko nie obniżył, ale nawet podwyższył zobowiązania

   @jamtojest: Gdyby "Jarosław Polskę zbaw" był premierem to by obniżył, ale nie jest. A ten Morawiecki czy Szydło to chyba nie mają podstaw elementarnej matematyki. No co zrobisz? Nic nie zrobisz.....

  •  
   MDobak

   +20

   pokaż komentarz

   Reakcja? Czy są znaleziska o tym, jak to na rząd PiS okrada? Czy są oburzone twitty? No gdzieś może są, ale temat w dyskursie publicznym nie istnieje. No ceny są jakie są, jest drogo, ale trudno, dolar wysoko stoi.

   @jamtojest: Można by taką długą wyliczankę zrobić.

   • Na taśmach u Sowy ważny polityk PO martwi się, że dojedzie go zwykła skarbówka za zatajenie zegarka:
   Oszuści! Złodzieje!
   • Na taśmach Morawiecki mówi, że Polacy bedą pracować za miskę ryżu a Kaczyński wbrew prawu wykorzystuje pozycję polityczną do prowadzenie działalności politycznej:
   Kapiszon.

   • PO nie robi nic w sprawach socjalnych przez 8 lat:
   Socjaliści! Lewacy!
   • PiS uruchamia jeden z największych programów socjalnych w UE:
   Przynajmniej obietnice realizujo.

   • Po zakończeniu publicznego wysłuchania projektu ustawy o SN Rzepliński wychodził z budynku i obok szło kilku polityków PO:
   Dowód na to, że Rzepliński to marionetka PO!!!
   • PiS mianuję na przewodniczącą TK sędzię z fatalnymi wynikami a kilka miesięcy później sam Kaczyński przyznaje, że często spotykają się prywatnie:
   No i co z tego?

   • TVP co roku znajduje się w czołówce w wynikach ankietach na najbardziej obiektywne media:
   TVP to tuba propagandowa PO!
   • Wydania TVP są tłumaczone na inne języki aby mogłybyć prezentowane na zajęciach z propagandy:
   Za Tuska było tak samo.

   • PO przenosi część obligacyjną przynoszącą małe zyski z OFE na indywidualne konta oszczędnościowe, dla Kowalskiego nic się w sumie nie zmienia:
   Skok na OFE! Tusk złodziej!
   • PiS planuje zaorać część akcyjną OFE przynoszącą duże zyski i jednocześnie zabrać każdemu 25% zgromadzonych pieniędzy:
   OFE i tak jest bez sensu.

   I tak można by długo xD

  •  

   pokaż komentarz

   @jamtojest: Robota min. Agatowskiego. Zaczęło się od zwycięstwa Dudy (tuż przed tym nastąpiła ich przemiana, a sam omawiany trafił do nich w 2014) i trwa to do dziś. Koleś ma podobno p@%#!!@ca na punkcie swojej prywatności.

  •  

   pokaż komentarz

   @jamtojest: @za-co: co do spin doktorów warto zauważyć, że sytuacja się odwróciła kiedy PiS pozbyło się Kamińskiego a PO go przygarnęło.

  •  

   pokaż komentarz

   @SaperPolska: PO ma wyborców xd Chyba w 2007 roku. KOD, Obywatele RP i inne tego typu grupy to dopiero wyznawcy,którzy są gotowi zginać za nich. Banda chamów i kretynów, nawet Biedroń jak zaczął PO krytykować nagle stał się 'pedałem ". Ta strona została opanowana przez platformerskich troli.

  •  

   pokaż komentarz

   @jamtojest: + kłamstwa na temat euro i eurozone, no ale gospodarka prze do przodu, szkoda tylko że nikogo nie interesuje inwestowanie w zdychającą złotówkę przez koszta

 •  

  pokaż komentarz

  Nie tylko mówił ale i zobrazował to na kanistrze, była tam cena paliwa i podatki. Ciekawe czy teraz na wiecu wyborczym ktoś z rywali przyniesie kanister i puści filmik ze starym przemówieniem?

 •  

  pokaż komentarz

  3... 2.. 1.

  źródło: blasty.pl

 •  

  pokaż komentarz

  Ludzie wybierają PiS bo alternatywy nie ma (chyba że ktoś lubi być opluwany i wyzywany od chamów i prostaków)
  A inne partie jeszcze niczym nie zabłysneły i nie mają własnych tub propagandowych
  Dlatego głosowałem na PiS - oni przynajmniej potrafią udawać że nie gardzą ludem (aż tak bardzo)

 •  

  pokaż komentarz

  Tak kupują wyborców trzeba by było taką stronę zrobić i dać wszystkie obiecanki każdego z rządów i niech to sobie wisi w necie na wieki.