•  

  pokaż komentarz

  JPRDl....
  Czy już rozpoczęto budowę 3 piętrowych bieda bloków z wielkiej płyty w środku pola?

  •  

   pokaż komentarz

   @dzikiknur: Jeżeli to tereny wiejskie gdzie jest duże bezrobocie ludzi z niskimi kwalifikacjami to może być niegłupi pomysł. Po jakimś czasie można im oddać akcje w bonusie i zamienić to w spółdzielnie.

   Są takie spółdzielnie w Polsce działające.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bezglutenu: Powinno się zmuszać ludzi z niskimi kwalifikacjami do ich podnoszenia, a nie organizować im życia tylko dlatego, że się im nie chciało uczyć i za dzieciaka kamieniami w szkołę rzucali.

  •  

   pokaż komentarz

   Powinno się zmuszać ludzi z niskimi kwalifikacjami do ich podnoszenia,

   @Rupertciak: Jak? skoro przez xx lat się nie udało to jak? Można ich aktywizować stwarzając im możliwości albo postawić kreske. akurat tu nie chodzi o kamienie tylko o bezrobocie regionalne warunkowane upadkiem zakładów przemysłowych czy pGRów. Bieda jest dziedziczna i nie chodzi ty bynajmniej o status majątkowy tylko nawyki, motywacje itd itp.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bezglutenu:
   Moi rodzice wyszli z biednych rodzin, jakoś im się udało, ale przede wszystkim pracowali i się uczyli...

   Zmusić ich do nauki, aktywizować ich. a nie budować im zakłady pracy. Pracy, która w gospodarkach rozwiniętych jest przejmowana przez roboty i automatyzowana.
   I nie dawać pieniędzy i socjału za nic nierobienie, bo tym samym zniechęca się tych ludzi do rozwoju i nauki. no bo skoro wystarczy zrobić dziecko, żeby dostać pieniądze...

  •  

   pokaż komentarz

   @Rupertciak: Chyba jednak nie wyszlo skoro nie wpoili synowi empatii i wiedzy na tyle, że WYDAJEMISIZM i BŁĄD POZNAWCZY nie jest podstawą do wyrażania opinii. Jeżeli taki program aktywizuje takich ludzi zawodowo będzie to o wiele lepsze niż właśnie socjal który na pewno ciągną.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bezglutenu: Po co ten atak?
   Napisałem wyraźnie - po co inwestować w miejsca pracy, które w gospodarkach rozwiniętych są zastępowane maszynami i rolnictwem wysokowydajnościowym?

   Dlaczego mam być empatyczny wobec kogoś kto jest biedny i zamiast coś z tym robić stoi pod sklepem i pije żubra, gdy ja robię kolejne kursy, biorę dodatkowy etat i odkładam pieniądze na przyszłość?

   Taka anegdota, z klasy z gimnazjum, które ukończyłem 15 lat temu spora część tych którzy mówi "darek po co się tyle uczysz", jest na bezrobociu / pracuje na czarno / widuje ich pod sklepem z żubrami w ręku, a ich laski siedzą na rodzinnym i 500+, urząd gminy też ich zna od każdej strony.

   Tutaj państwo chce takim sebom organizować życie i poddtykać pracę pod nos. A wystarczyłoby, żeby nie było socjału dla nierobów i byliby zmuszeni do pracy.

   A teraz czarnolistuje za bezpodstawny atak i brak umiejętności kulturalnej wymiany zdan

  •  

   pokaż komentarz

   Napisałem wyraźnie - po co inwestować w miejsca pracy, które w gospodarkach rozwiniętych są zastępowane maszynami i rolnictwem wysokowydajnościowym?

   @Rupertciak: ale o czym ty piszesz? Nie słyszałem jeszcze o operatorach traktorów automatycznych Te maszyny ktoś musi obsługiwać. Skąd Ci się wzieło, że gość będzie ręcznie fasolke zrywał
   Dobry chochoł xd

  •  

   pokaż komentarz

   @Bezglutenu raczej zagonic do roboty darmozjadow 500,niech odpracuja

  •  

   pokaż komentarz

   Jeżeli to tereny wiejskie gdzie jest duże bezrobocie ludzi z niskimi kwalifikacjami to może być niegłupi pomysł.

   @Bezglutenu:
   To już trenowano i w 99 na 100 nie udało się więc warto jeszcze raz ???
   Topienie kasy w błocie.

  •  

   pokaż komentarz

   @dzikiknur: Teraz to będą apartamentowce mój drogi Panie( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Bezglutenu:

   Nie słyszałem jeszcze o operatorach traktorów automatycznych Te maszyny ktoś musi obsługiwać.
   Możesz wybrać zautomatyzowaną maszynę w rolnictwie a po "tractor gps" wpisać nawet nazwę rośliny, którą ma obsługiwać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   W takie rzeczy inwestują gospodarki świadome a nie PGR-bis. Tak jakby tym razem miało się udać. Doświadczenia komunizmu tym idiotom z PiS nic nie powiedziały. A może marzy im się PRL tylko pod własną wodzą?
   Zupełnie jak w tekście Kazika:

   pokaż spoiler "Starszy człowiek w barze mlecznym je kartofle z ogórkami
   Całe życie tyrał w hucie, a do huty dokładali
   Cała jego ciężka praca, wszystko było c$#!! warte
   Gdyby leżał całe życie, mniejszą czyniłby on stratę"

  •  

   pokaż komentarz

   @Rupertciak: ale Tu śmierdzi korwinizmami najniższego lotu. Przecież stwarza się im do tego dobre warunki. Nie wszyscy rodzice mieli tak dobre warunki, bo na przykład nie mieszkali na terenach miejskich lub w okolicy metropolii lub miejsce nie było skomunikowane że światem. Żeby uczyć się i wyjść z biedy to trzeba mieć najpierw jak. Ale najlepiej rzucać hasełka

  •  

   pokaż komentarz

   Nie słyszałem jeszcze o operatorach traktorów automatycznych

   @Bezglutenu: to może pora się dokształcić? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Rupertciak: bardzo zpłycasz problem takich ludzi. Często naprawdę nie chodzi o brak chęci, ale również poziom dostarczanej wiedzy (bywa z nim naprawdę różnie), czy możliwości dalszego jej zdobywania. Naprawdę są w Polsce wsie które niewiele zmieniły się od późnego średniowiecza (no, może prąd się pojawił więc są telewizory). Ludziom z takich regionów nie wyjaśnisz, że mają zdobyć kwalifikacje i wyjechać do miasta, bo często zwyczajnie nie mogą. Pochodzą z miejsc, gdzie jak oni nie zajmą się rodzicami/dziadkami to równie dobrze mogą ich zakopać. Skoro i tak musimy takim ludziom pomoc, to dlaczego nie poprzez danie im pracy która będą mogli wykonać zamiast siedzenia przed TV? Czy taka forma zadziała? Nie wiem. Ale jeżeli te ziemie i tak leżą odłogiem to dlaczego nie spróbować? Jednak możemy zorganizować to lepiej niż PGR.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rupertciak: Jasne, podnieść wszystkim kwalifikacje, a potem nie ma komu szamba czyścić, zbierać śmieci, kosić trawę i zap#?@!!%ać łopatą. To utopia, niemcy tak chcieli, a teraz nie ma komu kibla czyścić to sprowadzają śniadych inżynierów-gówno specjalistów

  •  

   pokaż komentarz

   Nie wszyscy rodzice mieli tak dobre warunki, bo na przykład nie mieszkali na terenach miejskich lub w okolicy metropolii lub miejsce nie było skomunikowane że światem. Żeby uczyć się i wyjść z biedy to trzeba mieć najpierw jak

   @konstantynopolitanczykawianeczki3: po to powstały gimnazja które drastycznie podniosły poziom edukacji wśród młodzieży wiejskiej - co zrobił PiS z gimnazjami?

  •  

   pokaż komentarz

   Jasne, podnieść wszystkim kwalifikacje,

   @rkowal1980: komentarz o podnoszeniu kwalifikacji to ignorancja czystej wody. Jeżeli ktoś ma te 25-30-40 lat i niskie IQ, brak nawyków uczenia się, jest mocno zapóźniony to nie ma co się okłamywać, nie zrobi nagle podyplomówki z psychologi czy marketingu i nie pójdzie pracować w korpo w biurowcu, tak samo jak nie ogarnie pakietu biurowego czy komunikacji międzyludzkiej do tego poziomu by pracować na call center....

   Po prostu jedyne co ogarnie to praca manualna w tym obsługa maszyn i zazwyczaj potrzebny będzie ktoś do nadzoru.

   po to powstały gimnazja które drastycznie podniosły poziom edukacji wśród młodzieży wiejskiej - co zrobił PiS z gimnazjami?

   @megawatt: nie ogarniasz w ogóle tematu A 150k ludzi już w wieku poszkolnym w śmietnik? Nie podniesiesz ich inaczej niż aktwizacja zorganizowana. Zamiast im dawać kilkaset zeta socjalu, lepiej troche zainwestować i dawac im nawet minimalną pensje, od razu mają płacone składki zdrowotne i emerytalne. Na

  •  

   pokaż komentarz

   biorę dodatkowy etat

   @Rupertciak: A kiedy żyjesz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Bezglutenu: > @dzikiknur: Jeżeli to tereny wiejskie gdzie jest duże bezrobocie ludzi z niskimi kwalifikacjami to może być niegłupi pomysł. Po jakimś czasie można im oddać akcje w bonusie i zamienić to w spółdzielnie.

   Są takie spółdzielnie w Polsce działające.

   @Bezglutenu: nie głupie jest nie angażowanie państwa do produkcji ziemniaków i marchewki. W KAŻDYM z przypadków gdy państwo się tym zajmowało na pełną skalę kończyło się to głodem. Póki ludzie nie wyciąga lekcji z historii w obiegu dalej będą krążyły takie absurdalne pomysły

   I małe sprostowanie : państwo zajmuje się gorzej nie tylko uprawianiem ziemniaków ale także prowadzeniem szkół, szpitali czy budowaniem domów. Brak jedzenia niestety miałby jeden pozytywny skutek - nikt nie napisałby podobnych opinii.

   Trochę inaczej jest z edukacją tutaj słaby poziom usług może co najwyżej skutkować głupim politykiem albo postem. Ale od złego wykształcenia jeszcze nikt nie umarł. Dlatego państwa zajmują się między innymi edukacją .

   Bo mogą.

  •  

   pokaż komentarz

   Jeżeli to tereny wiejskie gdzie jest duże bezrobocie ludzi z niskimi kwalifikacjami to może być niegłupi pomysł.

   @Bezglutenu: Niestety, ale źle oceniasz źródło problemu. Problemem większości bezrobotnych ludzi z niskimi kwalifikacjami na wsi nie jest to, że nie mogą znaleźć pracy, a to, że oni nie chcą pracować. Ew. chcą pracować, ale w miejscu,gdzie można wypić w robocie.
   Pochodzę z Polski B. Nadal w sumie tu mieszkam. PGRów w okolicy było sporo. Znam ludzi, którzy pochodzą z post pegierowskiej biedy i którzy chcą pracować więc pracują. Niektórzy wyjechali za granicę, inni nawet skończyli studia. Część robi w jakiś niezbyt wymagających robotach, ale robi. Bo prawda jest taka, że tam gdzie były PGRy teraz są spore gospodarstwa rolne i one też potrzebują niewykwalifikowanych pracowników (no, chyba, że posiadanie prawo\a jazdy i umiejętności czytania nazwiemy wykwalifikowaniem). Znam też takich, którym nigdy się nie chciało. Nie chciało się uczyć, nie chciało się robić kursów, nie chce się pracować.
   Kolega z dawnych lat zrezygnował z dobrze płatnej roboty przy budowie Galerii Warmińskiej (robota pewna na przynajmniej półtora roku jeśli dobrze pamiętam) w Olsztynie i wrócił do roboty przy koszeniu rowów (gdzie zarabiał zawrotne 5zł/h), bo w tej drugiej mógł walnąć piwko przed i w trakcie roboty. Go nie obchodziło to, że przy budowie zarobiłby 3-4 razy więcej kasy. Piwo było ważniejsze.
   Kumpla dziadek szukał kiedyś kogoś, kto pomoże mu wrzucić drzewo do szopy. Poszedł pod punkt spotkań bezrobotnych czyli monopolowy i co? Pierwsze pytanie od potencjalnych pracowników to nie ile zapłaci, a ile piw kupi i czy fajki postawi. Oczywiście możesz powiedzieć, że szukał w złym miejscu, ale gdzie miał iść? Do urzędu czy do jakiejś fabryki? Tam ludzie mają pracę i nie bardzo chcą dodatkowej roboty.
   Takim ludziom - tym "biednym niewykwalifikowanym - możesz dać robotę, a i tak większość nie skorzysta. I teraz albo program upadnie (bo nikt trzeźwy do roboty nie przyjdzie) albo będzie to kolejny pasożytniczy program. A my - uczciwie pracujący - znów zapłacimy patusowe.

  •  

   pokaż komentarz

   Zmusić ich do nauki, aktywizować ich. a nie budować im zakłady pracy.
   @Rupertciak: Zmuszanie ludzi do nauki i "aktywizacji" niczym się nie różni od zmuszania ich do pracy w PGRze. Taki sam komunistyczny zamordyzm.

   Do wzbogacenia się ludziom potrzebna jest tylko i wyłącznie wolność, a potem sami sobie poradzą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bezglutenu: nie głupie jest nie angażowanie państwa do produkcji ziemniaków i marchewki. W KAŻDYM z przypadków gdy państwo się tym zajmowało na pełną skalę kończyło się to głodem. Póki ludzie nie wyciąga lekcji z historii w obiegu dalej będą krążyły takie absurdalne pomysły

   I małe sprostowanie : państwo zajmuje się gorzej nie tylko uprawianiem ziemniaków ale także prowadzeniem szkół, szpitali czy budowaniem domów. Brak jedzenia niestety miałby jeden pozytywny skutek - nikt nie napisałby podobnych opinii.

   Trochę inaczej jest z edukacją tutaj słaby poziom usług może co najwyżej skutkować głupim politykiem albo postem. Ale od złego wykształcenia jeszcze nikt nie umarł. Dlatego państwa zajmują się między innymi edukacją .

   Bo mogą.

   @dps: niestety opowiadasz bzdury i nie podajesz żadnych argumentów

   Niestety, ale źle oceniasz źródło problemu. Problemem większości bezrobotnych ludzi z niskimi kwalifikacjami na wsi nie jest to, że nie mogą znaleźć pracy, a to, że oni nie chcą pracować.

   @MarMac: to nie jest zwykła wieś tylko zazwyczaj taka popegierowska lub baaaaardzo daleka prowincja gdzie nie ma komunikacji, nie ma pieniędzy by wyjechac a poza tym rodzicami ktoś się musi opiekować. Wychowani w biedzie, to i mają mentalność taką, że sami się nie ogarnął. Ktoś ich musi musztrować do tej pracy, nawet za gównianą stawke.

   Znam ludzi, którzy pochodzą z post pegierowskiej biedy i którzy chcą pracować więc pracują.

   @MarMac: Ale to nie ma znaczenia bo nie mówimy o przekroju ani tylko o konkretnym wycinku tych co sobie nie poradzili i albo będą do końca ciągneli socjal i wegetowali na koszt państwa albo zostaną zaordynowani do czegoś pożytecznego. Spłycasz problem do kwesti, że każdy może wszystko. Otóż nie. Bieda może być dziedziczna a mowa jest o przypadkach, którym się NIE UDAŁO i odziedziczyli te biede, materialną jak i umysłową. Koniec. To jest stan zastany a twoje mówienie, że mogli to tam sramto bo ktoś mógł to zaklinanie deszczu na susze z 2001 gdzie nawet nie masz licencji na szamana pogodowego. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Bezglutenu: A zauważyłeś, że ja pisałem m.in. o człowieku, który pracę zdobył i z niej zrezygnował? Sorry, ale mówię o okolicy, gdzie w promieniu 20-30km masz 3 miasta po ponad 10-15 tysięcy mieszkańców, a za 10-12zł w jedną stronę można dojechać do miasta wojewódzkiego. Robota w okolicy jest tylko tym ludziom się nie chce. I tu nic nie zmieni czy im dasz robotę czy nie. Im nadal nie będzie się chciało.
   To są ludzie, którzy od wielu lat siedzą na socjalu. Są w tym fachowcami. Oni wiedzą doskonale jak uniknąć roboty do której skieruje ich urząd pracy bez utraty ubezpieczenia. Wiedzą kiedy muszą znów iść do legalnej roboty i na ile by brać kuronia (jeśli im na nim zależy, bo są i tacy, co mają to w dupie). Wiedzą doskonale jak z MOPSu wziąć kolejny zasiłek. Myślisz, że oni nie byli kierowani do pracy? Byli i co? I nie pracują. Więc myślisz, że nawet siłowe skierowanie takich ludzi do pracy w PGR-bis coś zmieni?

  •  

   pokaż komentarz

   @Bezglutenu: k@!#a, niech zainwestują w podnoszenie ich kwalifikacji i pomoc w przeniesieniu do miasta gdzie roboty jest full. A nie podnoszenie standardu wegetacji w środku niczego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bezglutenu: jak czytam te twoje wysrywy to ty się chyba z pereirą na łby zamieniłeś XDDD

  •  

   pokaż komentarz

   @hrabia_ponimirski: Jak ich przeniosą z rodzicami emerytami? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   nie podnoszenie standardu wegetacji w środku niczego.

   @hrabia_ponimirski: Prymitywne podejście. Jakie warunki w mieście by można im zaoferować? Pokój w hostelu robotniczym i robienie za 2k? Dla takiego poziomu życia to oni nie muszą się ruszać z miejsca bo mają zazwyczaj gdzie mieszkać a na żarcie z socjalu

   Robota w okolicy jest tylko tym ludziom się nie chce.

   @MarMac: Bo to jest problem natury socjologicznej > Myślisz, że oni nie byli kierowani do pracy? Byli i co?

   @MarMac: W sumie nie wiem jak funkcjonuje coś takiego jak mops na głębokiej wsi i czy w ogole cos takiego tam jest

  •  

   pokaż komentarz

   @Bezglutenu: jak czytam te twoje wysrywy to ty się chyba z pereirą na łby zamieniłeś XDDD

  •  

   pokaż komentarz

   Czy już rozpoczęto budowę 3 piętrowych bieda bloków z wielkiej płyty w środku pola?

   @dzikiknur: Te bloki już stoją. Zajmują je byli pracownicy PGR, a obecnie bezrobotna patologia na zasiłkach. Rusz dupę z piwnicy i pojedź na wieś. To często jest straszna beznadziejna nędza i puste trwanie. Zagospodarowanie wynędzniałej ściany wschodniej To nawet nie jest żaden gest, to powinność wobec ludzi potwornie skrzywdzonych i zostawionych na wegetację.

  •  

   pokaż komentarz

   @su1ik: język miłości widze w użyciu, pomijam, ze nie masz nic do powiedzenia oprócz agresji werbalnej( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Bezglutenu: miłość do lewaka? Wolne żarty

  •  

   pokaż komentarz

   Powinno się zmuszać ludzi z niskimi kwalifikacjami do ich podnoszenia, a nie organizować im życia tylko dlatego, że się im nie chciało uczyć i za dzieciaka kamieniami w szkołę rzucali.

   @Rupertciak: ale weź pod uwagę że ktoś z wyższymi kwalifikacjami nie będzie oprzątał chlewu czy wykonywał innych czynności jak sprzątał ulice itd. Na takie stanowiska też są potrzebni ludzie.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   niestety opowiadasz bzdury i nie podajesz żadnych argumentów

   @Bezglutenu:
   te argumenty nazywają sie "historia".
   w każdym , absolutnie w KAŻDYM kraju, gdzie produkcją żywności zajmowało się państwo, kończyło się to brakami, albo głodem. Tutaj mamy przykłądy od PRL, gdzie żywność była na kartki i towarem deficytowym, aż po UKRAINĘ na której z głodu zginęły miliony. Jeśli to jest dla CIebie bzdura to nie wiem co nie jest.

   Oczywiście, dla jasności, to że zrobisz 10 OPR w Polsce, 20 ZGRów czy jeszcze innych jednostek, na czele której będzie siedział wybrany urzędnik i bedzie prowadził pańśtwowy "biznes" nie spowoduje, że ludzie będą zdychali z głodu. Za mała skala. Natomiast Ty jako inteligentny czytelnik i dobrze wyedukowany obywatel będziesz wiedział, że historia prognozuje porażkę w kwestii efektywności w każdym z tych wymienionych przypadków.

  •  

   pokaż komentarz

   w każdym , absolutnie w KAŻDYM kraju, gdzie produkcją żywności zajmowało się państwo, kończyło się to brakami, albo głodem. Tutaj mamy przykłądy od PRL, gdzie żywność była na kartki i towarem deficytowym, aż po UKRAINĘ na której z głodu zginęły miliony. Jeśli to jest dla CIebie bzdura to nie wiem co nie jest.

   @dps: Nie znasz historii i mieszasz tematy. Ja jestem za wolnym rynkiem i własnością prywatną, ale nie wykluczam interwencji państwa w patologicznie przegranych przypadkach. Nie jestem szurniętym pozbawionym empatii darwinistą.

   W ZSRR ludzie umierali milionami bo sobie soviety wymysliłi, że skolektywizują cały segment rolny a chłopów, którzy za chiny na to nie pójdą wezmą po prostu głodem, będą im zabierać plony a sprzedaż karać smiercią po to by po milionach trupów, zmusić reszte do uległości. Totalitaryzm.

   Tylko co to ma do rzeczy w kontekście o którym tu mowa? NIC...
   Żywność w PRL była na kartki gdyż nieefektywna była gospodarka centralnie planowa gdzie plan regulował wszystko.
   Gospodarka centralno planowa w zacofanym wschodzie wymagała kredytów na odbudowe po wojnie, między innymi, tyle, że jak komuna wpędziła kraj w spirale kredytową ( część kredytów poszła na konsumpcje) to potem "Zachód" ich załatwił wzrostem st % gdzie rolowanie kredytów już nie było możliwe, więc musiano oddawać produkcje całą na export i na spłate. W tym momencie cały system się rozleciał.

   Przecież nikt tego nie postuluje. Ogarnij się. Przeczytaj artykuł a nie tytuł.
   Program ma polega na dzierżawie ziemi prywatnemu inwestorowi w zamian za zobowiązanie się na stworzenie miejsc pracy. Podmiot ma działać na zasadach rynkowych.

   Równie dobrze może wejść tam holender, wydzierżawić 100ha i zatrudnić lokalsów

   Tekst o Relikcie PRL i PGRach to propagandówka wirtualnych parówek zbudowana tak, by każdy dzban po nagłówku ( tzw LEADZIE) był ukierunkowany na przeświadczenie, że Państwo chce budować PGRY a to bzdura.
   Prawo nagłówków Beveridga się kłania

  •  

   pokaż komentarz

   Ja jestem za wolnym rynkiem i własnością prywatną, ale nie wykluczam interwencji państwa w patologicznie przegranych przypadkach.

   @Bezglutenu: Tylko, że te przypadki są przegrane właśnie dlatego, że państwo im daje socjal.
   Jak działa taki bezrobotny postpegeerowiec? Rejestruje się w PUP. Nie po to żeby znaleźć pracę, ale żeby mieć przede wszystkim ubezpieczenie. Jak go PUP skieruje do roboty to znajdzie sposób żeby tam nie pracować, ale jednocześnie nie stracić ubezpieczenia - kwit od lekarza, brak możliwości dojazdu lub po prostu dogadanie się z pracodawcą, co trudne nie będzie, bo pracodawca raczej bez problemu znajdzie lepszy materiał na pracownika niż facet, który od lat nie pracował i codziennie pije więc podpisze dla naszego żulika, że facet przybył na rozmowę, ale nie został zatrudniony. I żulik ma spokój na kilka miesięcy - aż go znowu nie skierują.
   Dodatkowo taki typ idzie do MOPS (MOPS na wsi działa tak samo jak w miastach - przecież obowiązują ich te same przepisy) po co tylko się da, a jest lepiej zorientowany niż ja i Ty w działalności takich urzędów. Dostanie z MOPSu rodzinne, dodatek do opału, obiady w szkole dla dzieci załatwi i uj wie co tam jeszcze można. Do księdza pójdzie po dary z Caritasu.
   Następnie idzie pod sklep i tam sobie siedzi z kolegami i biadoli jak w tym kraju c$$@@wo, bo pracy nie ma dla ludzi z jego wykształceniem. Stać go na codzienny alkohol, na fajki i ma jakieś 23 godziny wolnego czasu dziennie.
   On mógłby pracować, ale nie chce. A już na pewno nie chce legalnie, bo nagle dochód wzrośnie i straci zasiłki. To właśnie ingerencja państwa tworzy takich ludzi. Bo państwo daje im kasę za darmo, ubezpieczenie za darmo i im to pasuje i oni nie chcą tego zmieniać.
   Mówi się o nich "wykluczeni społecznie". Chuja, a nie wykluczeni. Oni mają lepsze życie towarzyskie niż ludzie pracujący. Codziennie spotykają się z kolegami i robią co chcą. Nie chodzą do teatru, ale oni nie chcą iść do teatru. Mają to, co chcą - codzienne picie z kolegami pod sklepem i więcej im do szczęścia nie potrzeba.

  •  

   pokaż komentarz

   @MarMac: To już problem dzierżawcy w jaki sposób zaktywizuje lokalną ludność, jak tego nie zrobi to straci dzierżawe ziemi i elo. Gra rynkowa, ryzyko ponosi inwestor. Kapiszi? Co będzie efektywniejsze w aktywizacji, MOPS czy inwestor?

  •  

   pokaż komentarz

   @Bezglutenu: W przypadku tych ludzi nic nie będzie efektywniejsze, bo oni nie chcą by ich aktywizować. Nadal myślisz, że to są ludzie, którzy chcą pracować. Nie, oni nie chcą pracować. Oni chcą brać zasiłki i pić. Mobilizacją do podjęcia pracy przez takich ludzi byłoby obcięcie zasiłków.
   Co z tego, że państwo da ziemię dla inwestora? Ziemi i roboty z nią związanej jest od groma i to wiesz gdzie? Na wsiach czyli tam gdzie były PGRy czyli tam gdzie jest najwięcej takich ludzi, o jakich rozmawiamy. I co, pracują? Nie. Bo nie chcą pracować.

  •  

   pokaż komentarz

   @MarMac: chcesz zabronić inwestorowi podjęcia wyzwania? :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Bezglutenu: Nie, niech sobie inwestuje. On ludzi znajdzie, ale nie wśród tej postpegieerowskiej patologii. Wolałbym jednak żeby państwo sprzedało ziemie, a nie dzierżawiło ją dla inwestora pod jakimiś śmiesznymi warunkami.

  •  

   pokaż komentarz

   to może być niegłupi pomysł

   @Bezglutenu: to jest bardzo głupi pomysł. To będą kolejne dojne krowy dla miejscowych aparatczyków, upchną tam rodzine, znajomych, a za całą imprezę zapłacą ci, którzy faktycznie pracuje i płacą podatki. Innymi słowy sk@#!ysyny kupują sobie kolejne głosy za nasze pieniądze

  •  

   pokaż komentarz

   @trololo55: gdzie upchną? na traktorze? xd z wuja spadłeś?

  •  

   pokaż komentarz

   @Bezglutenu: prezes, asystent prezesa, asystent asystenta prezesa i tak dalej aż do managera powierzchni płaskich

   pokaż spoiler to jest polska naiwniaku, tu państwowe znaczy "do dojenia", wystarczy spojrzeć na spółki skarbu państwa

  •  

   pokaż komentarz

   @Bezglutenu: to prawda. Nagłówek i cały artykuł stara się dowiezc jakiejś tezy. I niestety się tym zasugerowałem.

   Sprawa druga. Już ogólnie. Pisałem o efektywności gospodarczej państwa vs prywatnego kapitału. I tutaj oczywiście nic się nie zmienia.

  •  

   pokaż komentarz

   Powinno się zmuszać ludzi z niskimi kwalifikacjami do ich podnoszenia, a nie organizować im życia tylko dlatego, że się im nie chciało uczyć i za dzieciaka kamieniami w szkołę rzucali.

   @Rupertciak: i co z tego wyjdzie?
   Spora część społeczeństwa ma wyj%@?ne na pracę, bo socjal. Jakby nie mięli jak napchać kichy to byłoby inaczej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bezglutenu: prezes, asystent prezesa, asystent asystenta prezesa i tak dalej aż do managera powierzchni płaskich

   @trololo55: Przeczytaj powiązane i mój komentarz, że to znalezisko wprowadza w błąd w tym ciebie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bezglutenu: @Rupertciak: apropo zatrudniania ludzi z niskimi kwalifikacjami. obecnie w rolnictwie brakuje rąk do pracy i znalezienie osoby jako tako ogarnietej żeby widły normalnie trzymała graniczy z cudem. albo dadzą im wysokie pasję albo pozwolą kraść majątek wtedy znajdą pracowników

  •  

   pokaż komentarz

   po co inwestować w miejsca pracy, które w gospodarkach rozwiniętych są zastępowane maszynami i rolnictwem wysokowydajnościowym?

   @Rupertciak: Pełna zgodna. W czasach, gdy ludzkość technologicznie jest niemal gotowa by częściowo zastąpić lekarzy rodzinnych (lekarzy! - nie kopaczy lub kierowców) poprzez AI, w dobie rewolucji przemysłowej 4.0 uwsteczniamy się jako państwo odkurzając archaizm w postaci PGR-ów w "nowym wydaniu". RIP Polsko (╯︵╰,)

 •  

  pokaż komentarz

  Młodzieży Polska pamietajcie

  źródło: 1560081371602.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  Godzina 16:00 przerywamy robotę, jeb wiadrem o ziemię i fajrant. Ciekawe czy też będą kradli mleko, ropę i cukier.

 •  

  pokaż komentarz

  Od Pisu bije komuną aż po oczach. Mówi się od tym od dawna ale dopiero teraz więcej ludzi zaczyna to dostrzegać.

  Prezes, historyk, który pracę naukową pisał o marksizmie i leninizmie (proszę poprawić jeżeli mylę się ale kojarzę że coś takiego), nie ma zaufania do instytucji demokratycznych i rozwiązań wolnorynkowych. Polska z kaczora to scentralizowana władza, gdzie wymagane jest 100% posłuszeństwo wobec linii partii w zamian nagroda w postaci ciepłej posady. Nepotyzm kilka razy większy niż za PO czy nawet SLD.

  Upartyjnienie prokuratury i sądów ( a pelikany dalej sądzą, że chodzi o reformę i rozbicie sitwy) oraz mediów publicznych niczym to jest czysty zwrot ku komunie.

  Ja mam takie wytłumaczenie. Nie obrażając nikogo ale wiele ludzi, i to nawet w średnim wieku (nie tylko elektorat PIS ale jednak częściej) nie ma zielonego pojęcia o funkcjonowaniu świata, ekonomii a swoje poglądy budują na podstawie populizmów usłyszanych przy piwie oraz ze ścieku informacyjnego. Do tego efekt zmęczenia rządami PO (jednak 8 lat robi swoje) daje poczucie, że całe zło to wina PO chociaż tak naprawdę większość tych problemu ma korzenie jeszcze w PRL.

  Dodatkowo starsi ludzie pod wpływem znanego efektu psychologicznego dobrze kojarzą PRL bo byli wtedy młodzi.
  Dzisiaj młodzi łykają propagandę jak pelikany. Swoje opinie budują na emocjach: UJAWNIAMY!, ZŁODZIEJE, Żydzi!m Soros!. Pis świetnie to wykorzystuje budując efekt oblężonej twierdzy i sterując owieczkami. Młodzi nie rozumieją postępu jaki zrobiliśmy przez ostanie 20 lat.

  Kocham swój kraj ale wstydzę się niektórych moich rodaków.

  A najlepsze jest to, że na pewno nie jeden polityk pisu zdaje sobie z tego sprawę, ale czego nie robi się dla kariery.

  TERAZ k?#?A MY!

1 2 3 4 5 6 7 ... 14 15 następna