•  

  pokaż komentarz

  Wykopałbym, ale nic z tego nie rozumiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Emill: Googlowski tłumacz z czeskiego na nasze nieźle daje radę. Łap tłumaczenie:
   Niemcy: Funkcjonariusze celni zajęli szwedzkiego obywatela kałasznikowami w autobusie, pozwolili mu odejść, ponieważ oskarżenie odmówiło wydania nakazu aresztowania

   Przemyt broni z Bałkanów stanowi poważny problem bezpieczeństwa dla Unii Europejskiej. Obecnie wdrażanie dyrektywy w sprawie broni, która zakazuje legalnego posiadania wybranych rodzajów broni w odpowiedzi na ataki terrorystyczne dokonane przez nielegalną broń przemyconą z Bałkanów, trafia do finałów w wielu krajach UE.

   Uzbrojony Szwed w berlińskim autobusie

   Patrol niemieckich celników zdołał złapać dość interesujący chwyt 18 maja w Berlinie. Podczas sprawdzania autobusu na linii międzynarodowej celnicy spotkali obywatela szwedzkiego. Miał w bagażniku ukryte dwa karabiny szturmowe typu Kałasznikowa, strzelbę - pompę. Dodatkowo miał pistolet zawinięty w sweter w schowku nad siedzeniem.

   Warto tutaj zaznaczyć, że zgodnie z niemieckim ustawodawstwem broń w pełni automatyczna (lub półautomatyczna zmodyfikowana z całkowicie automatycznej) jest przechowywana w kategorii „materiał wojenny”. Tak więc nielegalne posiadanie (przemyt) takiej broni jest nie tylko sprzeczne z przepisami regulującymi cywilne posiadanie broni, ale w Niemczech jest to bezpośrednio naruszenie zasad postępowania z materiałami wojennymi.

   Prokuratura odmówiła wydania nakazu

   Według dziennikarzy programu śledczego Kontraste, celnicy dostarczyli materiał wojenny na miejscu, poinformowali prokuraturę i poprosili o aresztowanie podejrzanego. Ale prokuratura odmówiła wydania nakazu.

   Celnicy nie mieli innego wyboru, jak tylko pozwolić obywatelowi Szwecji kontynuować podróż do Szwecji.

   Politycy nie rozumieją

   Rzeczniczka Partii Zielonych Irena Mihalic nazwała postępy władz niezwykle nieodpowiedzialnymi: „Po doświadczeniu z [berlińskim terrorystą] Anisem Amri, zatrzymanie mężczyzny z dwoma karabinami szturmowymi musi wywołać alarm we wszystkich siłach bezpieczeństwa”.

   Bandyta przyjechał autobusem z serbskiego miasta Novi Pazar, aw Berlinie przeszedł na autobus jadący dalej do Szwecji. Jak stwierdzili dziennikarze, władze niemieckie nie przekazały Szwecji żadnych informacji na temat tego człowieka. Władze szwedzkie potwierdziły, że nie zostały poinformowane o tej sprawie ani bezpośrednio, ani za pośrednictwem Europolu lub Interpolu.

    
   Prezes Federalnego Urzędu Karnego Sebastian Fiedler również wyraził swoje zdziwienie na pytanie dziennikarzy: „Nie mogę zrozumieć, że rewolwerowiec nie został aresztowany i nie rozumiem, dlaczego nie wszczęto przeciwko niemu postępowania karnego”.

   Nie wiadomo, czy dany obywatel szwedzki kupił broń bezpośrednio w Serbii i co planował z nią zrobić. Obszar wokół Novi Pazar w pobliżu granicy z Kosowem jest ogólnie uważany za centrum międzynarodowego przemytu broni i narkotyków.

   Źródło: Tagesschau

   Tło

   Niemcy

   W ostatnich latach niemieckie siły zbrojne zostały przeciążone w wyniku poważnych przestępstw i dżihadyzmu. Podczas gdy funkcjonariusze policji, prokuratorzy i sędziowie ostrzegają samych siebie, że nie mają już czasu na radzenie sobie z mniej poważnymi przestępstwami, reprezentacja polityczna chwali właśnie odnotowaną malejącą liczbę mniej poważnych przestępstw.

   Dostępne informacje wskazują na szersze awarie systemu:

   Funkcjonariusze policji, którzy zgodnie z nakazem sądowym mieli monitorować mordercę Berlina Anisa Amriego z powodu podejrzeń o przestępstwa związane z narkotykami i powiązania terrorystyczne, po prostu nie wyśledzili zapisów. Współpracownik, który uderzył w jedną z ofiar w głowie (który wciąż znajduje się w śpiączce) w miejscu pryzmatu, władze natychmiast deportowały rząd przed wysłuchaniem w śledztwie.
   Na przykład, podczas gdy na przykład mężczyzna demonstrujący przeciwko władzom kanclerz Merkel natychmiast usunął licencję na broń i broń, władze federalne nie mają przeglądu niebezpiecznych islamistów trzymających broń palną i legalną broń. Informacje z niektórych krajów związkowych sugerują, że jest ich niewiele.

    
   Biały krąg bezpieczeństwa zaleca Niemcom, aby się nie bronili. Jest to zgodne z faktycznym zakazem posiadania i noszenia broni do samoobrony cywilów. Obecnie policja próbuje również wprowadzić całkowity zakaz stosowania sprayów do pieprzu i innych zakazów noży. Miasta wprowadzają tak zwane „strefy bez stref”.
   Przechwytywanie nielegalnej broni sugeruje, że w Niemczech jest niewiele. Jest to zgodne ze statystykami, że w przeciwieństwie do Republiki Czeskiej w Niemczech jest więcej nielegalnej broni niż legalnej broni. Podczas gdy przestrzegający prawa obywatele mają zakaz skutecznej obrony, sądy mają zaskakujące zrozumienie posiadania broni przez przestępców. Ilustruje to przypadek nielegalnie uzbrojonego tureckiego handlarza narkotyków, który zwolnił cały czołg na ulicy w sądzie uzasadnionej samoobrony.

  •  

   pokaż komentarz

   c.d.
   Rząd niemiecki stara się wykorzystać wdrożenie dyrektywy w sprawie broni, aby wprowadzić zakazy daleko wykraczające poza wymogi UE.
   Oprócz powyższego, doświadczenie przestrzegających prawa obywateli czeskich ściganych za to, że bawarska policja w samochodzie znalazła nóż niezgodny z niemieckim ustawodawstwem - podczas gdy obywatel szwedzki z kałasznikowami w autobusie linii w Berlinie może bez problemu kontynuować - tylko wisienka na torcie.

   Szwecja

   Sytuacja bezpieczeństwa w Szwecji od dłuższego czasu pogarsza się w związku z przestępczą działalnością gangów uzbrojonych w broń przemycaną z Bałkanów. Wybuchy granatów na ulicach stały się powszechne;

   Podobnie jak Niemcy, Szwedzi nie mogą się bronić. W ramach wdrożenia rząd dąży do egzekwowania zakazów daleko wykraczających poza wymogi dyrektywy (na przykład, aby zapobiec posiadaniu karabinów półautomatycznych). Ponadto policja naciska na jeszcze większe zakazy. Szwedzcy handlowcy chętnie kupują kamizelki kuloodporne. Nawiasem mówiąc, zgodnie z prawodawstwem europejskim bardziej efektywne wersje kamizelek kuloodpornych w Szwecji nie mogą być sprzedawane bez licencji Ministerstwa Przemysłu i Handlu (szczegółowe informacje bezpośrednio).

   Terroryzm

   Pomimo fałszywych twierdzeń mediów, takich jak czeskie radio, terroryści w UE do tej pory używali prawie wyłącznie broni przemycanej z Bałkanów. Niewłaściwie zdewaluowana broń, pretekst do dyrektywy UE, została wykorzystana tylko w jednym przypadku (Hypercacher), podczas gdy francuski informator policyjny sprzedał ją sprawcy podczas operacji nadzoru na czarnym rynku.

   Co więcej, jak gdyby tego było mało, dyrektywa nie rozwiązuje problemu broni pod pachami, a specjalne rozporządzenie, które jej nie wdraża, dotyczy kwestii zdegradowanej broni.

   Unia Europejska i Schengen

   W kampanii szwajcarskiego rządu, by zatwierdzić zakazy broni UE w referendum w sprawie głównych argumentów, chodziło o utrzymanie współpracy w zakresie bezpieczeństwa w strukturach Unii Europejskiej.

   Nie wiadomo, jak dokładnie szwedzki obywatel swobodnie pasuje przez granice państw UE z dwoma kałasznikowami, których władze niemieckie nie tylko obwiniają, ale nie wnoszą do żadnej bazy danych.

  •  

   pokaż komentarz

   @gaz24wolga: Zaj@@@łem się w akcji. odebrali mu broń czy pojechał dalej?

  •  

   pokaż komentarz

   @gaz24wolga: Zaj%%%łem się w akcji. odebrali mu broń czy pojechał dalej?

  •  

   pokaż komentarz

   @AbaKowner: pojechał dalej wedlug tego artykulu ale .....powaznie zastanawiam sie czy to nie FAKE....a jesli nie to jest to zwyczajnie przerazajace....w Szwecji to chyba my jakis medal dadza...

  •  

   pokaż komentarz

   @Emill: ja to tylko tu zostawie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Emill: Wykop już łyka( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Googlowski tłumacz z czeskiego na nasze nieźle daje radę.

   @gaz24wolga: Jak ktoś zna angielski, to językiem docelowym na GT zawsze powinien być właśnie angielski. Każdy inny język tylko tworzy dodatkowy filtr, przez który przechodzi oryginał, w rezultacie czego całość jest jeszcze trudniejsza do zrozumienia. Jak Google widzi "Německo", to najpierw kojarzy to z "Germany", a potem dopiero widzi, że odpowiednikiem "Germany" w polskim jest "Niemcy". Przy bardziej skomplikowanych tekstach łatwo o błędy, dlatego ja zawsze tłumaczę na angielski, a jak coś wychodzi mało sensownie, to filuję na oryginał i często się domyślę przez skojarzenie z polskim.

  •  

   pokaż komentarz

   @yarpen26:
   Nieprawda.
   Tłumaczenie pomiędzy językami słowiańskimi jest o wiele lepsze, niż en<=>pl. Tekst po rosyjsku albo ukraińsku tłumaczony jest na polski praktycznie bez żadnych błędów.

 •  

  pokaż komentarz

  Zaraz... celnicy serwują prokuraturowi na tacy przemytnika broni, a ten odmawia wszczęcia postępowania?
  Albo ten artykuł to ściema, albo brakuje jakichś istotnych informacji (nie wiem... sportowiec, jechał na zawody, whatever) albo (o ile Niemcy to poważny kraj) powinniśmy się spodziewać dymisji prokuratora, przełożonego prokuratora i dla pewności jakiegoś ministra.

 •  

  pokaż komentarz

  W najbliższych czasach dużo będzie takich artykułów ze względu na bubla Bieńkowskiej. Chodzi o to, aby hoplofoby zaczęły lamentować i stwarzać fałszywy obraz, jakoby legalnie posiadana broń była czymś złym. Wiadomo przecież, że hoplofob nie odróżnia broni posiadanej legalnie od tej posiadanej nielegalnie. Jakby się dobrze zastanowić, to można znaleźć wspólne cechy między tą grupą a antyszczepionkowcami. :)

 •  

  pokaż komentarz

  A kilka dni temu zatrzymali busa wyładowanego towarem importowanym z USA zmierzającym do Austrii. Wielki sukces policji i SC nielegalny transport broni!!!
  W busie znajdowały się kolimatory i chwyty do broni, kolby.

 •  

  pokaż komentarz

  Wiem nawet jakim kryterium oceny zagrożenia się posługiwali ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: 1560122285974.png