•  

  pokaż komentarz

  Biorąc pod uwagę fakt, że będzie obsługiwać apki z Androida, zapewne też jakaś emulacja usług sieciowych Google też będzie. I tak Amerykanie stworzyli sobie zbędna konkurencję (z ich widzenia zbędna, bo z punktu widzenia klienta- jak najbardziej pożądaną). Trzeci realny system na komórki jest potrzebny, bo duopol Android-iOS na rynku jest szkodliwy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wezmyr: pytanie co z tego bedzie, bo Chinczycy sa jedynie dobrzy w kopiowaniu, a sami nigdy nic dobrego nie zrobili

  •  

   pokaż komentarz

   @Wezmyr: emulacje usług Googla?? Jak to będzie wyglądać w praktyce?

  •  

   pokaż komentarz

   @Wezmyr: @lossuperktos: Nie będzie czegoś takiego jak emulacja, wszystko sie rozbija o Google Play a tego nie będzie przecież. Mogą mieć swój sklep, obsługę apk ale bez marketu googlowskiego nic im to nie daje. To będzie hermetyczne rozwiązanie na rynki azjatyckie albo dla nieświadomych odbiorców w Europie itp. Nic ponad to.

   pytanie co z tego bedzie, bo Chinczycy sa jedynie dobrzy w kopiowaniu, a sami nigdy nic dobrego nie zrobili

   @UFC_Jest_W_Dupie: I tak i nie ale ogólnie zgoda jak najbardziej. Z ich strony cały czas jest większe zagrożenie przez to kopiowanie i kradzież niż z racji oferowania niższych kosztów produkcji. Przecież oni od dawna stosowali dumping, prawie wszystko co zachodnie jest w Chinach zakazane albo obciążone kosmicznymi cłami albo musi być produkowane na miejscu z udziałem skarbu pańśtwa - chore sytuacje a świat po pierwszym odwrotnym zagraniu USA od razu świruje że olaboga chiny biją o.O

  •  

   pokaż komentarz

   @UFC_Jest_W_Dupie: a 5G od ktorego cala wojna handlowa sie zaczela to jest nic?

  •  

   pokaż komentarz

   @Saeglopur: a tak trudno "oszukać" program, by "myślał", że łączy się z serwerem Google przekierowując ruch sieciowy apki na jakieś inne serwery (serio pytam, ale mam wrażenie, że to chyba aż takie trudne nie jest)? To, że to nie jest idealne rozwiązanie, to wiadomo, z drugiej strony, używam AOSP na starym tablecie Samsunga (dzięki czemu on normalnie działa), bez usług Google i o dziwo, żyję sobie spokojnie. Cześć apek mam F-Droida, część z Amazona, część z Aptoide a większą część po prostu idzie przez www (Wykop na przykład, bo nie lubię ani oficjalnej, ani nieoficjalnej apki). Z usług Google korzystam, ale bez problemu można się bez nich obejść.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wezmyr: Ale co Ci da takie przekierowanie? Przecież to nie są jakieś usługo widmo, tylko one coś tam w tych appkach jednak robią xD Huawei musiałbym zrobić niemalże doskonałą kopię całego ekosystemu Google, żeby to miało ręce i nogi, i jakoś działało.

  •  

   pokaż komentarz

   @Saeglopur a co teraz potrzebuje google play services? Oprócz (niestety) map? Nb. dobrze gdy i tego raka się pozbędziemy, ch wie co tam się tak na prawdę dzieje. Spróbuj ograniczyć prawa do czegokolwiek - mikrofonu czy czegokolwiek, a mapy będą protestować.

  •  

   pokaż komentarz

   @vasper: czyli AOSP spokojnie daje radę, i w sumie, przy odpowiednim potraktowaniu przez Huawei zamienników i ich instalacji, przeciętny użytkownik nawet nie zauważy różnicy. Bo przecież w AOSP przeglądarka wygląda jak Chrome, mailer jak GMail, mapy da się zastąpić Here (które są coraz lepsze, albo OSM z dobrym interfejsem), a reszta czyli Whatsapp i inne takie, działać będą bez problemu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wezmyr: Zdziwiłbyś się jak wiele aplikacji używa usług google. WhatsApp również. Zresztą, Facebook też zablokował Huaweia, także tego komunikatora i tak oficjalnie nie będzie dało się zainstalować.

  •  

   pokaż komentarz

   a tak trudno "oszukać" program, by "myślał", że łączy się z serwerem Google przekierowując ruch sieciowy apki na jakieś inne serwery

   @Wezmyr: chyba nie myslisz ze google tak agresywnie promuje komunikacje po https w trosce o bezpieczenstwo uzytkownikow? :D appki sprawdzaja certyfikat i nie lacza sie.

  •  

   pokaż komentarz

   @vasper: nawet sam AOSP posiada wciaz pare uslug google, tylki replicant jest ich calkiem pozbawiony. Ja tam huawei nie rozumiem, po co tworza wlasny. Moim zdaniem to nie nowy system wprowadzi konkurencyjnosc, tylko dostepnosc sterownIkow. To ich brak powoduje ze nie mozna zainstalowac np. Debiana na telefonie. Gdyby były, konkurencyjność systemów byłaby dokładnie taka jak na laptopach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zhukov: Wojna jest nie o 5G (które jest standardem opracowanym w USA), a o domniemane szpiegostwo prowadzone przez chińskie firmy. Oczywiście Chińczyki udają niewinnych, ale Amerykanie wiedzą swoje.

   Zresztą, to się nie zaczęło od 5G, a od komputerów i komórek z chińskich montowni. W żadnym urzędzie w USA nie uświadczysz żadnej elektroniki składanej w Chinach. I to od bardzo dawna.

  •  

   pokaż komentarz

   @mbn-pl: sporo apek banków wymaga Google Play services do działania.

  •  

   pokaż komentarz

   @mecenas_z_piaseczna: 5G zostalo opracowane w USA, ale to Chiny wyprzedzily USA jezeli chodzi o wdrazanie technologii w intrastrukturze. Poczatki "spiec" zaczely sie od domniemanego szpiegostwa, ale to wlasnie podczas wdrazania technologii 5G USA dostalo ataku wscieklizny i zaczelo grozic sankcjami, wiec dlatego stwierdzilem, ze cala wojna technologiczna zaczela sie od 5G jezeli chodzi o bezposredni powod.

  •  

   pokaż komentarz

   @mbn-pl:

   a co teraz potrzebuje google play services?

   @Wezmyr:

   a tak trudno "oszukać" program, by "myślał", że łączy się z serwerem Google przekierowując ruch sieciowy apki na jakieś inne serwery

   Jesteście nieświadomi jak działają współczesne Androidy ;-). Google play to nie jest tylko sklep to jest cały zestaw usług, z których korzystają aplikacje. To są funkcje programistyczne, których nie widzicie ale są bardzo potrzebne.

   Dla przykładu, jak Wam przychodzi e-mail to komórka robi "Pip" i na pasku macie powiadomienie. W rzeczywistości aplikacja otrzymała powiadomienie "push" że jest dla niej nowa informacja i ma sobie sprawdzić jaka. To oszczędza dużo energii i pakietów sieciowych (nie trzeba robić pullingu co chwilę, nie trzeba utrzymywać sesji, nie trzeba mieć własnych serwerów do utrzymywania sesji, etc...). Używa się tego wszędzie gdzie są powiadomienia (np. we wszystkich komunikatorach).

   Powiadomienia "push" to jest właśnie usługa Android Play. Nie masz sklepu nie masz usługi. Większość aplikacji sprawdzi czy jest Play (czy są odpowiednie usługi), jak ich nie znajdzie to się w ogóle nie zainstaluje. A nawet jeżeli je jakoś oszukasz to nie będą poprawnie działać.

   Android Play to nie jest sklep z aplikacjami. To jest cały ekosystem. Bez niego aplikacje są ułomne. Bez niego nie da się smartfona rozsądnie używać na takim poziomie jak obecnie.

   To będzie bieda z nędzą a jak przycisną Googla to będzie jeszcze gorzej - wkurzą się i zablokują GApps co zaboli wszystkich z custom romami.

   Edit: na rynku chińskim tak właśnie działają różne dziwne Androidy. Producenci komórek nie chcą wykupywać licencji od Googla, stawiają gołego androida z jakimś własnym sklepem i piszą aplikacje bez używania ekosystemu Googla.

   Na rynku chińskim to zadziała ale na zachodnim nie. Przekonał się o tym Amazon, który chciał uniezależnić się od googla no ale nie wyszło. Ktoś słyszał o komórkach od Amazona???

  •  

   pokaż komentarz

   @Zhukov: I tak i nie. Chińskie firmy po prostu wysrywają najwięcej patentów w związku z tym standardem. I to w sumie tyle.

   Amerykanie czy Niemcy dawno przestali patentować rozwiązania techniczne, bo to nie ma sensu, a przy okazji musisz podać specyfikację na tacy. Najczęściej patentuje się dzisiaj design, albo rejestruje się znaki towarowe (i tak jest w tym przypadku). I często jest to równoznaczne z licencjonowaniem jakiegoś gówna.

   Liderami na rynku obróbki stali są takie Rheinmetall, albo Seco-Warwick. Znajdź mi chociaż jeden patent od nich. Znajdź mi jakiś nowy patent od VW, albo od Forda. Ostatnio Toyota wystąpiła o kilka patentów, natomiast dotyczą one... grafik przedstawiających latające samochody XD

   Ponadto sam patent też niewiele daje - kilka lat temu jakiś kiep polskiego pochodzenia w Chicago opatentował kwieciste wzory na góralskich ubraniach i niczego to nie zmieniło. A jako pierwsi 5G zaczęli testować nie Chińczycy, a Szwedzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wezmyr: biorąc pod uwagę że takiej firmie jak Microsoft się to nie udało to wątpię żeby udało się to Chińczykom którym wszyscy będę robić pod górkę.

  •  

   pokaż komentarz

   @mecenas_z_piaseczna: widze, ze bardziej sie orientujesz w temacie niz ja. Co uwazasz na temat wdrazania 5G w Polsce i Europie? Czy faktycznie USA obawia sie realnego zagrozenia czy tez po prostu nie chce, aby byla az tak konkurencja na tym rynku ze strony Chin?

  •  

   pokaż komentarz

   @lossuperktos: tak jak w BBos10 gdzie BB Z30 przedstawiło się jako Nexus. Potem była chyba jakaś afera i społeczność stworzyło soft do wywalania zależności od Google a Z30 zaczęło być widoczne jako Z30. Przez dłuższy czas apki nawet te od Google działały pięknie, pod koniec czasu życia telefonu coraz mniej wykastrowanych aplikacji działo. A i BBos10 korzysta z jakiegoś Alien Dalwik ale innego niż ten w Jolla

  •  

   pokaż komentarz

   @lossuperktos: w praktyce to będzie wyglądało tak, że będzie emulować usługi Google. Tylko czekać, aż Google zacznie banować adresy e-mail, na których ta emulacja poleci ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Saeglopur: apki z googleplay. 90% to same syfy z tonami reklam i wirusów. Ja jestem za tym, żeby w końcu jakaś alternatywa poszła do przodu. Był Windows mobile i zdechł (i dobrze, bo poszli w kafelki co jest c@%%?we na maksa) czas na coś świeżego.
   Kibicuje im.

  •  

   pokaż komentarz

   @vasper
   Przedmówcy, raczej chodziło, że nowy OS "oszuka" usługi Googla i poda się za coś czym nie jest.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie będzie czegoś takiego jak emulacja, wszystko sie rozbija o Google Play a tego nie będzie przecież. Mogą mieć swój sklep, obsługę apk ale bez marketu googlowskiego nic im to nie daje.

   @Saeglopur: no tak, przecież jak wydawca apek dostanie propozycje wrzucenia apki na sklep z mega zasięgiem to na pewno się nie zgodzi, po co mu dodatkowy zarobek, prawda?

   I tak i nie ale ogólnie zgoda jak najbardziej. Z ich strony cały czas jest większe zagrożenie przez to kopiowanie i kradzież niż z racji oferowania niższych kosztów produkcji.

   @Saeglopur: cholernie drogie muszą mieć te kopiarki skoro na badania i rozwój w 2017 Chińczycy wydali ponad 250
   miliardów
   A co się tyczy samego Huawei to zobacz na wykres

   źródło: img.caixin.com

  •  

   pokaż komentarz

   @czlowiek_z_lisciem_na_glowie: już widzę, jak giganci telekomunikacyjni pokroju T-mobile, Orange etc. będą posiadać w swojej ofercie takie protezy Androida ( ͡º ͜ʖ͡º) Dla Huawei to ogromna porażka, gdyż największą sprzedaż ich produktów generowały im właśnie duże telekomy. Bądź, co bądź, Huawei jest na huiowei pozycji.

  •  

   pokaż komentarz

   Ktoś słyszał o komórkach od Amazona???

   @kwanty: Tak. Tu, gdzie mieszkamy jest pare osob, ktore korzystaja z Fire Phone.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zhukov: Nie jestem znawcą 5G, po prostu czytam artykuły w Internecie XD

   Na Wykop zazwyczaj nic nie trafia, albo trafia przetrawiona papka w rodzaju "Chiny są zajebiste, Trump zablokuje Huaweia". 5G jest od jakiegoś czasu (od roku? dwóch?) testowane w Szwecji przez Ericssona, czy to w Sztokholmie, czy to w Uppsali. Nokia z jakąś szwedzką firmą zaraz robi wjazd na terytorium całej Finlandii. Ale oczywiście się o tym nie słyszy, bo "ło, Chińczyki na pewno podbiją świat" XD

   Co do tego zagrożenia, to USA się tego nie obawia - oni wiedzą, że takie zagrożenie istnieje. Pomijam te jazdy z serwerami montowanymi w Chinach. Od dawna w żadnym urzędzie w Stanach nie uświadczysz żadnego Lenovo, nie mówiąc już o jakichś konkretnych służbach. Ta afera z Huawei tak naprawdę o niczym nie świadczy, oni i tak nie mieliby wstępu do Ameryki. Teraz zwyczajnie amerykańskie firmy dostały zakaz współpracy z Huawei i się zaczęła sraka. Poza tym Huawei to niejedyna firma, która dostarcza infrastrukturę. Sami Amerykanie mają wuchtę firm, która w tym siedzi, chociażby same Cisco.

   Co do samej sieci 5G, to już jest kwestia poszczególnych operatorów. Taki Play miał nadajniki 3G od Huaweia, natomiast LTE brali od jakiejś amerykańskiej firmy. T-Mobile korzysta z jakichś niemieckich nadajników (ba, to jest niemiecki operator w ogóle). Od kogo wezmą infrastrukturę 5G? Czas pokaże.

   Biorąc po uwagę to, że Huawei dostał teraz po p#@?@ie (poza tym jest zamieszany w kilka afer szpiegowskich), nie sądzę, że polscy operatorzy będą chcieli sobie ABW na łeb zwalić.

  •  

   pokaż komentarz

   @mecenas_z_piaseczna: nie pisalem, ze jestes znawca tylko, ze bardzej ogarniasz w temacie - juz sobie nie dopowiadaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Dzieki za odpowiedz! Przeczytam Twoj post w calosci i poczytam sobie pare zrodel na ten temat.

  •  

   pokaż komentarz

   W żadnym urzędzie w USA nie uświadczysz żadnej elektroniki składanej w Chinach.

   @mecenas_z_piaseczna: To skad oni to wszystko biora?

   Przecież oni od dawna stosowali dumping, prawie wszystko co zachodnie jest w Chinach zakazane albo obciążone kosmicznymi cłami

   @Seaglopur: Przede wszystkim dumpinguja walute, bo jesli otworzyli by swoj system bankowy na reszte swiata to juan juz 20lat temu zrobil by sie tak drogi ze polowa producentow uciekla by z Chin.

  •  

   pokaż komentarz

   @joannadeli: A mało to oni mają krajowych firm? Dell? HP? IBM?

   Albo firm, które zostały co prawda wykupione przez obcy kapitał, ale nadal funkcjonują? Kiedyś było Texas Instruments, dzisiaj jest Acer.

  •  

   pokaż komentarz

   A mało to oni mają krajowych firm? Dell? HP? IBM?

   @mecenas_z_piaseczna: Tyle ze 90% kompnentow w urzadzeniach tych form produkuje sie w Azji.

  •  

   pokaż komentarz

   @joannadeli: 90% komponentów w tych urządzeniach produkuje się w USA. W Azji pozostaje montaż, ale nie w Chinach, a w sporej części montaż następuje w USA. Amerykanie już dawno pomyśleli o tym, że ktoś mógłby chcieć grzebać w ich konstrukcjach i dawno nie produkują niczego w Chinach.

   Chyba że to są firmy, które produkują jakieś konsumencie zabawki, jak np. Apple.

  •  

   pokaż komentarz

   a jak działają wszelakie Cyanogemody?
   @hiperchimera: W tego typu ROMach usługi google instaluje się osobno - pobierasz paczkę i instalujesz "ręcznie" przez TWRP, albo jakieś inne customowe recovery. Z tym, że to nie jest do końca legalne. W jakichś takich egzotycznych customach to jakoś przechodzi, ale w przypadku Chińczyków już tak różowo nie będzie. Google na to nie pozwoli. W EU przecież nie będą mogli sprzedawać telefonów z "kradzionymi" usługami.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wezmyr: w sensie Ty uważasz że chinczyki są w stanie zrobić konkurujące oprogramowanie?

  •  

   pokaż komentarz

   @vasper: jeśli Majfrendy dadzą domyślnego roota to pójdzie bez problemu... niemniej niech mnie ktoś oświeci czy poza GoogleMaps do czego potrzebne mi "Usługi Google" ?

  •  

   pokaż komentarz

   jeśli Majfrendy dadzą domyślnego roota to pójdzie bez problemu

   @hiperchimera: Ale co Ci da sam root? Użytkownicy będą sami sobie te usługi instalować? xD

   niemniej niech mnie ktoś oświeci czy poza GoogleMaps do czego potrzebne mi "Usługi Google" ?

   Chociażby do tego. Usługi Google to cały system naczyń połączonych, bez których wiele dobrych rzeczy porostu nie będzie działać tak jak należy.

  •  

   pokaż komentarz

   To będzie hermetyczne rozwiązanie na rynki azjatyckie albo dla nieświadomych odbiorców w Europie itp. Nic ponad to.

   @Saeglopur: apkmirror zrobią i tyle xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Saeglopur: mogą skopiować cały Google Play market, ale wtedy Google się wk?#!ią naprawdę porządnie

  •  

   pokaż komentarz

   @vasper: właśnie chciałbym żeby ktoś napisał mi co nie działa bez usług Google, jakie dobre rzeczy?

  •  

   pokaż komentarz

   Trzeci realny system

   @Wezmyr: albo drugi realny albo drugi gowniany nie ma 3 opcji kolego

  •  

   pokaż komentarz

   właśnie chciałbym żeby ktoś napisał mi co nie działa bez usług Google, jakie dobre rzeczy?

   @hiperchimera: No właśnie chodzi o to, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Appki mogą mieć problem z powiadomieniami, z synchronizacją, płatności zbliżeniowe pewnie szlag trafi, nie będziesz miał aktualizacji zabezpieczeń, kto wie, na ile Huawei używa api googla do swojej aplikacji aparatu. Z tych większych graczy, to na pewno nie będziesz miał YT, fejsa, instagrama, whatsappa, map googla, asystenta głosowego...
   Jeśli jakaś aplikacja używa czegoś z google services, to Chińczycy będą musieli jakoś przekonać developerów do przepisania części kodu, tak, żeby to jakoś działało - a to wiąże się z ogromnymi nakładami finansowymi.
   Ogólnie czekają ich ciężkie czasy i jest wielce prawdopodobne, że wojować to oni będą sobie mogli tylko na rodzimym rynku, niestety.

  •  

   pokaż komentarz

   @Saeglopur: Dlaczego ma nie być Google Play? Skąd to przekonanie u ludzi xD
   Jak kupowałem MI4C który oficjalnie nie był dostępny w europie to też nie miałem Google play, zainstalowanie go zajęło mi 15 sekund

  •  

   pokaż komentarz

   @Saeglopur: no straszne rzeczy,nie bedzie skleu w ktorym 99.9% to aplikacje i niby darmowe gry P2W w ktorych zeby cokolwieknosiagnac czy miec jakikolwiek fun trzeba wyj!%!c z 500zl na diamenty....

  •  

   pokaż komentarz

   @kwanty Dobra coś niby wiesz, ale nie do końca XD Usługi Google Play działają jako odrębna aplikacja, nie są połączenie ze sklepem. Pomijam fakt, że są gappsy ogólnodostępne i raczej nie będą blokowane dla urządzeń Huawei

  •  

   pokaż komentarz

   Tak. Tu, gdzie mieszkamy jest pare osob, ktore korzystaja z Fire Phone.

   @pindolino: Na pewno ktoś się znajdzie, ja nawet widziałem takiego co używa Windows Phone ;-)

   Anyway, Amazon jest tak niszowy, że nie pojawia się w żadnych normalnych statystykach...

  •  

   pokaż komentarz

   @Ka4az: No to był trochę skrót myślowy ;-) w większości jednak jest mocno uzasadniony.

   Czytałem kiedyś, że Google przymyka oko na dystrybucję GAppsow ale tylko dlatego że stanowią margines. Jeżeli taki Huawei zakombinował by jakoś tak, że weźmie gołego Androida, doinstaluje gappsy i będzie masowo upychał na rynki zachodnie to Google posprząta szybko ten pomysł a przy okazji dostanie się wszystkim custom romom :-/

  •  

   pokaż komentarz

   Trzeci realny system na komórki jest potrzebny, bo duopol Android-iOS na rynku jest szkodliwy.

   @Wezmyr: Przełamywanie monopolu USA na informatycznym rynku to spore wyzwanie , ale jak widać do udźwignięcia. Jeszcze trzeba zaorać petrodolara juanem i imperium polegnie pod własnym ciężarem niespłacalnych długów. Dolary, jak waluta Wenezueli, wkrótce będą walały się na ulicach.

  •  

   pokaż komentarz

   pytanie co z tego bedzie, bo Chinczycy sa jedynie dobrzy w kopiowaniu, a sami nigdy nic dobrego nie zrobili

   @UFC_Jest_W_Dupie: Jakoś 5G mają przed USA, nie wierz obiegowe opinie.

  •  

   pokaż komentarz

   @kwanty sam jesteś nieświadomy. Wiele usług korzysta z play services ale już dość dawno (ponad rok będzie) był wykop że Whatsapp jako kolejna apka uniezależnia się od play. Więc można i w zasadzie play services używają albo stare albo własne apki googla. Największy problem to będą mapy niestety.

  •  

   pokaż komentarz

   @Saeglopur: gdzie widzisz problem żeby developer wrzucił swoją apkę do sklepu huawei? to przecież są miliony potencjalnych odbiorców

  •  

   pokaż komentarz

   @dawid19791: raczej miliardy, rynek chiński jest ogromny.

  •  

   pokaż komentarz

   @mecenas_z_piaseczna: Co z tego, że huawei był zamieszany w szpiegowskie afery skoro wszystkie światłowody w Polsce są prywatną własnością, w dodatku Francuza. Cała łączność może być infiltrowana bez najmniejszego problemu.

  •  

   pokaż komentarz

   W żadnym urzędzie w USA nie uświadczysz żadnej elektroniki składanej w Chinach.

   @mecenas_z_piaseczna: poważnie? Ty to napisałeś na poważnie? W żadnym nie mają iPhonów?

  •  

   pokaż komentarz

   @Saeglopur: @Wezmyr: z resztą szanujmy sie : D ja i tak nie kupie nic od nich bo w swoim systemie tymbardziej bedą mieć mozliwosc szpiegowania : D

  •  

   pokaż komentarz

   @monarchista: to akurat jasne. Ja też ich nie kupię, nawet teraz, bo zwyczajnie ta marka mnie nie przekonuje.

  •  

   pokaż komentarz

   Chinczycy sa jedynie dobrzy w kopiowaniu, a sami nigdy nic dobrego nie zrobili

   @UFC_Jest_W_Dupie: chiński mur to niby od kogo kurvva skopiowali?

  •  

   pokaż komentarz

   @hiperchimera: ja wiem tylko tyle że np snapchat nie działa, w instagramie nie działają powiadomienia ale nie wiem czy to od tego, ale np w messengerze działa wszystko wraz z powiadomieniami, co do innych rzeczy to nie wiem bo nie sprawdzałem, a zamiast apki yt i tak używam NewPipe

 •  

  pokaż komentarz

  Ich czy nie ich wiele to nie zmienia. Klucz to dostęp do usług Googla, których prawdopodobnie nie będzie.

 •  

  pokaż komentarz

  Huawei nie potwierdziło tych doniesień, ale zgodnie z informacjami źródłowymi złożyło odpowiednie dokumenty

  Trzeba poczekać na potwierdzenie, szczególnie, że brak źródła w artykule.

 •  

  pokaż komentarz

  Jaka różnica czy fon będzie raportował do NSA czy do chińskiego KGB czy jak to się u nich nazywa?

  •  

   pokaż komentarz

   @ziarnodlakur: Dla rządu USA duża. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Bromatologia: Dla Chinskiego tez ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @ziarnodlakur: A taka różnica chociażby że w USA sądownictwo jest niezależne od władzy a w Chinach nie za bardzo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kielek96: jednak Ty dla nich jesteś poza prawem, zobacz na Guantanamo, w teorii nie mogą torturować więźniów a to robili, bo to była poza terenem USA( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   w USA sądownictwo

   @Kielek96: XD
   Sądownictwo w USA to tragikomedia. Potrafią wytoczyć proces o deportację 5 letniemu dziecku (któremu nie należy się adwokat) i stwierdzić, że takie dziecko potrafi zrozumieć proces. Ławnicy to jakiś żart z Monty Pytona. Itd.

   Poza tym chyba chciałeś powiedzieć, ze jest niezależne od rządu, w czym może być trochę prawdy (ale tylko trochę), ale na pewno nie od władzy koncernów. Sądownictwo w USA w skrócie wygląda tak, że rację ma ten, kto ma więcej kasy. Dla przykładu Król Lew to bezczelna zrzynka z japońskiej bajki Kimba: Biały Lew. Wiesz co zadecydował niezależny amerykański sąd? Zakaz dystrybucji Kimby w USA (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak: > jednak Ty dla nich jesteś poza prawem, zobacz na Guantanamo, w teorii nie mogą torturować więźniów a to robili, bo to była poza terenem USA

   no i to własnie swiaczy o poszanowaniu prawa bo w takim chleweie obsranym gónem jak polska miller za pudełko po butach pozwolił ludzi torturowac

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak: No i Guantanamo. Ludzie się dowiedzieli i zrobiła się afera. Spróbuj w Chinach poprotestować a rozjadą Cię czołgami i skończy się babci sranie. Widzę że nadal nie widzicie różnicy w ustrojach.

  •  

   pokaż komentarz

   Spróbuj w Chinach poprotestować a rozjadą Cię czołgami i skończy się babci sranie. Widzę że nadal nie widzicie różnicy w ustrojach.

   @ediz4: w Hongkongu mogą protestować( ͡° ͜ʖ ͡°) Amerykanie się przejmują tylko swoimi obywatelami, dla nich jesteś zerem jakby przyszło co do czego

   Widzę że nadal nie widzicie różnicy w ustrojach.

   @ediz4: w sumie w USA i Chinach scena polityczna jest zabetonowana, nikt z ulicy w USA wyborów nie wygra( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  No cóż, Microsoft nie dał rady pomimo lepszego systemu i ogromnej ilości władowanych pieniędzy. Huawei też niekoniecznie sobie poradzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @starduster: no nie wiem, chiny same w sobie sa olbrzymim rynkiem na którym nie obowiązują prawa autorskie, może się okazać ze telefony będą hitem sprzedażowym na aliexpers

  •  

   pokaż komentarz

   @starduster: @smutnymarek: W przypadku Chińczyków to nowy system operacyjny może mieć kluczowe znaczenie dla przetrwania więc nie będą go traktować po macoszemu jak Microsoft.
   Zwłaszcza, że konflikt handlowy może dotknąć także inne Chińskie firmy.
   A to je zachęci do współpracy.
   No i jeszcze pozostaje kwestia tego, że władze Chin też mogą nagle utrudnić działanie androidowi albo OS u siebie po to by zachęcić obywateli do przechodzenia na nowy system operacyjny.
   Zwłaszcza jeżeli ten system będzie na tyle zbliżony do androida, że przerobienie istniejących aplikacji na niego będzie bardzo proste.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak się robi wszystko po swojemu od dupy strony... Apple wziął BSD - leżało na ulicy z korporacyjnie przyjazną (tak, jak wiele korporacji to rozumie) licencją.

   @starduster:

  •  

   pokaż komentarz

   @gm001131: wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią, że nowy system Huawei ma być oparty o ASOP, czyli czystego androida. W Chinach i tak do tej pory nie działały usługi Google, więc na dobrą sprawę to niewiele się zmieni dla tamtego rynku. To, że tam może on odnieść pewien sukces niekoniecznie musi się przenieść na inne kontynenty – dużo zależy od deweloperów – jeśli będą udostępniać aplikacje w sklepie Huawei i pod tym względem system stanie się konkurencją, to jest większe prawdopodobieństwo, że całość wyjdzie poza Azję. Problem w tym, że usługi i aplikacje z USA i Europy, w wyniku wojny handlowej, również mogą się okazać być już zbanowane albo zostaną w najbliższej przyszłości zbanowane. Może powstać coś w rodzaju technologicznej żelaznej zasłony. Generalnie nic nie jest pewne i to raczej wróżenie z fusów, ale trzeba przyznać, że rozwój sytuacji będę śledził z zapartym tchem.

  •  

   pokaż komentarz

   @starduster: Gdyby Microsoft chciał wejść na rynek OS na PC wypuszczając Windows 8 (albo Vistę), który został wypuszczony mniej więcej w tym samym czasie, to również skazany byłby na porażkę. Po prostu zj!@%li na wielu polach, nawet jeśli Windows Mobile był na papierze lepszy (tak samo jak Vista i 8). To nie oznacza, że nie da się tego zrobić lepiej. Gdyby się nie dało to wszyscy używalibyśmy dziś Symbiana, a nie Androida.

  •  

   pokaż komentarz

   @cyrkiel: czy ja wiem... iPhoneOS w pierwszym komercyjnym wydaniu był bardzo ograniczony w stosunku do Windows Mobile 6.0 , które wtedy królowało wśród dotykowych telefonów z bardziej zaawansowanymi systemami. Mówię o Windows Mobile na PDA jeszcze, czyli zupełnie inny system niż Windows Phone/Mobile znanych z nowocześniejszych smartfonów. Siedziałem wtedy na forach tematycznych i generalnie zarówno iPOS, jak i Android był wyśmiewany za bardzo wiele wad i brak w stosunku do ówczesnego Microsoftowego systemu mobilnego. Zresztą za chwilę pojawił się zarąbisty WebOS Palma, który wyprzedzał wszystko o lata, a niewiele z tego wyszło. Dążę do tego, że wcale nie jest tak bardzo istotne dla sukcesu, jak dobry jest system – na to wpływa bardzo wiele zmiennych.

  •  

   pokaż komentarz

   @smutnymarek: ale przecież w chinach nie działa google xD kupujesz telefon za połowę wartości i wgrywasz po prostu apk. jeśli masz na to ochotę. Chińczycy generalnie nie mają takiej potrzeby...

  •  

   pokaż komentarz

   @kraszew: dokładnie, żadna nowość ze wgrywa sie gappz do softa ściągniętego XDA :-)

  •  

   pokaż komentarz

   Dążę do tego, że wcale nie jest tak bardzo istotne dla sukcesu, jak dobry jest system – na to wpływa bardzo wiele zmiennych.

   @starduster: Mi dokładnie o to chodzi. To, że Microsoft zrobił przyzwoity, a nawet może dobry system, który się nie przyjął, nie oznacza, że Huawei nie może zrobić systemu (lepszego lub gorszego), który się przyjmie. Są zdeterminowani, mają możliwości i mają potężną bazę klientów, którzy wybiorą (albo wybór zostanie dokonany za nich) chiński system tylko dlatego, że jest chiński. Jeśli tylko Huawei zrobi coś używalnego to z miejsca stanie się to jednym z najpopularniejszych systemów.

  •  

   pokaż komentarz

   @starduster: @smutnymarek: W przypadku Chińczyków to nowy system operacyjny może mieć kluczowe znaczenie dla przetrwania więc nie będą go traktować po macoszemu jak Microsoft.
   @gm001131: Systemem operacyjnym nie zaemulują obsługi kart SD, WIFI, ARM czy wreszcie procesorów intela czy AMD itd.itd.itd.

  •  

   pokaż komentarz

   @surlin: trochę inny temat, ale faktycznie jeśli ARM podtrzyma bana to Huawei będzie w głębokiej d... niby mogliby kombinować z jakimiś innymi architekturami, ale to jest cofnięcie sie o kilka lat w stosunku do konkurencji